Kaloryczne owoce jako przekąski? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-16, 11:47   #1
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 094

Kaloryczne owoce jako przekąski?


No właśnie, uwielbiam owoce i warzywa, ale niestety jakoś ciągnie mnie w stronę tych kalorycznych. Ostatnio codziennie jem winogrona - czasami na śniadanie a czasami w przerwach między posiłkami. Wychodzi mi około 250 - 400 gram dziennie. Smakują mi, są zdrowe, ale też kaloryczne.
Chciałabym schudnąć ze 2-3 kilo, a już na pewno nie utyć. Staram się jeść zdrowo i różnorodnie. Ale co z tymi winogronami? Są w normie czy powinnam je wyeliminować? Wiem że mogłabym jeść np. arbuza, ale nie mam na niego takiej chęci.
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 14:12   #2
kata_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 81
Dot.: Kaloryczne owoce jako przekąski?

Też uwielbiam winogrona, są przepyszne Ale skoro masz na nie taką chęć, to może spróbuj je chociaż ograniczyć np. do max. 100-200g dziennie?
kata_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 15:00   #3
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: Kaloryczne owoce jako przekąski?

A ile jesz posiłków? Gdybyś ustaliła 5, mogłabyś je zjeść w ramach podwieczorku czy II śniadania - ale pod warunkiem, że nie będziesz ich więcej podjadać, to najgorsze, co może być Może np. szklanka winogron + jogurt naturalny?
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 15:53   #4
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 094
Odp: Kaloryczne owoce jako przekąski?

Właśnie czytam forum i zaczynam myśleć, że źle się odżywiam. Bo z reguły jem dwa lub trzy posiłki dziennie. Śniadanie rzadko kiedy, najczęściej obiad, coś na ząb (winogrona) koło 18 i późną kolację. Nie czuję się głodna, prowadzę siedzący tryb życia, nie ruszam się.
Zawsze myślałam, że im mniej zjem tym lepiej, bo schudnę, ale jak czytam to wygląda, że jest na odwrót. Może temu nie chudnę bo jem za mało i organizm magazynuje?
Na obiad jem z reguły jakieś mięso lub rybę np. z ryżem i jakimś warzywem a na kolację mało chleba, ale za to ser, wędliny "na sucho". Staram się nie jeść słodyczy ani nie pić coli czy innych słodkich napojów.
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 16:43   #5
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Kaloryczne owoce jako przekąski?

Koniecznie zacznij się ruszać, przynajmniej spacerować. Jakakolwiek aktywność fizyczna to coś co musisz wprowadzić w pierwszej kolejności.
Twoja dieta na pewno nie jest wzorem ale nie jest też tragicznie.
Same winogrona nie są zbyt zdrowe ale na pewno zdrowsze niż słodycze. Może problem z nimi sam się rozwiąże bo (nie jestem tu ekspertem, jak się mylę poprawcie mnie) niedługo kończy się na nie sezon i będą gorszej jakości i droższe więc nie będzie Cie do nich tak ciągnęło.
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 20:37   #6
edelka551
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 13
Dot.: Kaloryczne owoce jako przekąski?

Ja ostatnio czytałam na temat winogron, bo też bardzo lubię i w dodatku mam je na wyciągnięcie ręki, bo w tym roku bardzo obrodziły i mamy piękne, duże grona jak nigdy, ale nie o tym chciałam pisać, a o tym, że spożycie w umiarkowanych ilościach winogron jest bardziej wskazane niż spożycie cukierków, czy innych słodyczy, a ponadto winogrona zmniejszają ryzyko zachorowań na raka, choroby serca, infekcje wirusowe, a także Alzheimera, a wszystko to dzięki resweratrolowi , substancji, która ma działanie przeciwutleniające i przeciwgrzybiczne i znajduje się głownie w skórce czerwonych winogron. Tyle się dowiedziałam.
edelka551 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 17:00   #7
MalaWredna
Zadomowienie
 
Avatar MalaWredna
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 515
Dot.: Kaloryczne owoce jako przekąski?

Cytat:
Napisane przez Shariana Pokaż wiadomość
A ile jesz posiłków? Gdybyś ustaliła 5, mogłabyś je zjeść w ramach podwieczorku czy II śniadania - ale pod warunkiem, że nie będziesz ich więcej podjadać, to najgorsze, co może być Może np. szklanka winogron + jogurt naturalny?
Nieźle ją przeczyści
Ogranicz winogrona, jedz też np dojrzałe brzoskwinie, bo są słodkie, gruszki.. ogólnie nie należy jeść dużo owoców (max 2-4 owoce dziennie) bo zawierają same w sobie dużo cukru.
__________________
I znowu..
Trzymać kciuki, chudnę!

Dostać bana za brutalną prawdę, to jak dostać w pysk za dobry uczynek dla lepszej reszty ludzkości
MalaWredna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-18, 17:12   #8
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 094
Dot.: Kaloryczne owoce jako przekąski?

Ja w ogóle mam "napady". Np. mogłabym jeść przez miesiąc tylko winogrona, potem tylko pomidory, czasami dnia sobie bez kawy nie wyobrażam a czasami bez Colacao. Nie wiem, rzucam się wtedy na te potrawy przez dłuższy okres czasu jak dzika a potem w ogóle o nic nie pamiętam. Jakieś zaburzenia odzywiania czy co za czort?

A co do ograniczenia owoców to ciężka sprawa. Wiem, że mają dużo cukru, ale w sumie obok może warzyw, serów i paru innych produktów owoce lubię najbardziej. Jem też inne oprócz winogron: mango (zabójczo drogie są ), arbuzy, nektarynki, jabłka, gruszki, śliwki, w sezonie mandarynki, czasami papaje. Prawie wszystko oprócz bananów których nie lubię od urodzenia.
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 13:32   #9
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: Kaloryczne owoce jako przekąski?

Cytat:
Napisane przez MalaWredna Pokaż wiadomość
Nieźle ją przeczyści
Serio? o.O' Jogurt naturalny zdarzało mi się łączyć już ze wszystkim, z winogronami i śliwkami włącznie, mam się świetnie.
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 14:47   #10
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Kaloryczne owoce jako przekąski?

winogrona sa dobre na zaparcia. Ale jak ktos nie ma zaparc i naje sie winogron + cos z mleka, to moze byc jednak wtedy dluzsza wizyta w toalecie.

Ja tez ostatnio wcinam winogrona, ale wlasnie dlatego, ze przeczytalam jakie one sa zdrowe. Kaloryczne, ale zdrowe. Przeczytalam, zeby jednak je nie jesc na wieczor, przed spaniem, bo wtedy to juz sie liczy jako slodycz. Ponoc.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 15:17   #11
aamidale
Rozeznanie
 
Avatar aamidale
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 927
Dot.: Kaloryczne owoce jako przekąski?

Ja myślę, że powinnaś je ograniczyć do ok 150 g dziennie, stopniowo. I raz dziennie chociaż na spacer, jeśli Ci się nie chce ćwiczyć. Ja od kompletnego braku ruchu wpadam w depresję, nie wspominając juz o nadprogramowych kilogramach
__________________
"- Czy jest coś gorszego od zwietrzałej kawy ?!
- Jest. Sąsiad, który posiada pozwolenie na broń i żółte papiery."



27.02.2012
aamidale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 14:23   #12
judith20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 73
Dot.: Kaloryczne owoce jako przekąski?

U mnie rezygnacja z przekąsek owocowych przyniosła pozytywne skutki. Teraz staram się zjadać je w "towarzystwie" potrawy bogatej w białko (np kawałek twarogu) i we wcześniejszych godzinach (po 3 posiłku już nie jem owoców). Warto też sprawdzić sobie zawartość fruktozy w naszych ulubionych owocach i wybierać te z mniejszą ilością cukru Winogronka są pyszne, ale niestety kaloryczne
judith20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:54.