Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-02, 16:40   #4921
ParusMajor
Przyczajenie
 
Avatar ParusMajor
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 23
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

Nie, no to jest już przesada, przeglądam ogłoszenia, a tak taki "smaczek"

Poszukujemy osoby na staż z Urzędu Pracy na stanowisko sprzedawcy w sklepie papierniczym. Praca w systemie zmianowym od poniedziałku do piątku od 8-16 i 10-18 oraz co druga sobota od 9-14. Nie ma możliwości wyboru jednej z wymienionych godzin! (...)

No fajnie, ciekawe czy ów pracodawca wie,że stażysta nie może pracować więcej niż 40h/tydzień, ale co tam, dowalić co 2-gą sobotę za darmo, to wychodzi średnio 24dni po 8 h = 192 h.
Z tego co się orientuję stażowe to ok 850 zł/
850 / 192 = 4,42

Nie,no spoko, na pewno ktoś się zgodzi pracować za 4zł
Ktoś się na bank zgodzi. Na jednej z rozmów na których byłam, Janusz biznesu stwierdził, że na pewno nie będzie pracownikowi płacił 13 zł brutto/godz bo w innym punkcie siedzi dziewczyna co zarabia 750 zł na rękę (za 8 h w pon-pt + soboty).
Tak więc desperatów jest pełno.
ParusMajor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-02, 18:03   #4922
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Czy jest tu ktoś kto szukał pracy związanej z instytucjami związanymi z kulturą i sztuką? Nie chodzi mi o stanowiska pracowników naukowych, raczej o pracownika ds. promocji/kontaktu ze zwiedzajacymi/opiekunka ekspozycji itp.
__________________

Zapisz
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-02, 18:51   #4923
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Ja jestem coraz bardziej poirytowana swoją pracą, ale jednak postanowiłam wytrzymać do końca umowy, czyli do końca czerwca. Byłam dwa dni na szkoleniu, które nie będą potraktowane jak normalny dzień pracy i mi za te dwa dni nie zapłacą, ciągle nowe obowiązki, ponadto dają mi pracę do domu, np. zapoznanie się z jakimiś dokumentami, nie zamierzam marnować swojego czasu po pracy w domu, nikt mi przecież za to nie zapłaci. Jestem za mało asertywna, macie pomysł jak w grzeczny, a jednocześnie stanowczy sposób powiedzieć, że nie będę zabierała do domu żadnych dokumentów?

A jeszcze jedno, jak u Was w firmach jest z wysyłaniem listów? Ja kilka razy w tygodniu dostaję listy do wysłania po godzinach pracy oczywiście, co też nie jest dla mnie zbyt komfortowe, bo jednak te dodatkowe pół godziny muszę na to przeznaczyć.

Edytowane przez sovianka
Czas edycji: 2017-03-02 o 18:58
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-02, 19:15   #4924
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
Ja jestem coraz bardziej poirytowana swoją pracą, ale jednak postanowiłam wytrzymać do końca umowy, czyli do końca czerwca. Byłam dwa dni na szkoleniu, które nie będą potraktowane jak normalny dzień pracy i mi za te dwa dni nie zapłacą, ciągle nowe obowiązki, ponadto dają mi pracę do domu, np. zapoznanie się z jakimiś dokumentami, nie zamierzam marnować swojego czasu po pracy w domu, nikt mi przecież za to nie zapłaci. Jestem za mało asertywna, macie pomysł jak w grzeczny, a jednocześnie stanowczy sposób powiedzieć, że nie będę zabierała do domu żadnych dokumentów?

A jeszcze jedno, jak u Was w firmach jest z wysyłaniem listów? Ja kilka razy w tygodniu dostaję listy do wysłania po godzinach pracy oczywiście, co też nie jest dla mnie zbyt komfortowe, bo jednak te dodatkowe pół godziny muszę na to przeznaczyć.
Ewidentnie firma wykorzystuje pracowników, jak można nie zapłacić za służbowe szkolenie. Uciekaj stamtąd!
Ciężko mi doradzić w jaki sposób grzecznie odmówić. Ja taka jestem, że nie zgadzam się na coś co później powodowałoby u mnie frustrację, potrafię od razu powiedzieć, że coś mi nie pasuje. Po prostu spokojnie przedstawiam jakie mam zdanie na dany temat. I czekam na reakcję
U nas też czasem chodzi się na pocztę, ale w takiej sytuacji osoba wychodzi szybciej z pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-02, 19:53   #4925
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
Ja jestem coraz bardziej poirytowana swoją pracą, ale jednak postanowiłam wytrzymać do końca umowy, czyli do końca czerwca. Byłam dwa dni na szkoleniu, które nie będą potraktowane jak normalny dzień pracy i mi za te dwa dni nie zapłacą, ciągle nowe obowiązki, ponadto dają mi pracę do domu, np. zapoznanie się z jakimiś dokumentami, nie zamierzam marnować swojego czasu po pracy w domu, nikt mi przecież za to nie zapłaci. Jestem za mało asertywna, macie pomysł jak w grzeczny, a jednocześnie stanowczy sposób powiedzieć, że nie będę zabierała do domu żadnych dokumentów?

A jeszcze jedno, jak u Was w firmach jest z wysyłaniem listów? Ja kilka razy w tygodniu dostaję listy do wysłania po godzinach pracy oczywiście, co też nie jest dla mnie zbyt komfortowe, bo jednak te dodatkowe pół godziny muszę na to przeznaczyć.
Listonosz sam przychodzi i zabiera, chyba że się chce coś wysłać danego dnia, a jest już po listonoszu (przychodzi w połowie dnia), to trzeba samemu ganiać. Jak pracowałam w mniejszej firmie, to sekretarki chodziły na pocztę.
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-02, 21:03   #4926
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
Ja jestem coraz bardziej poirytowana swoją pracą, ale jednak postanowiłam wytrzymać do końca umowy, czyli do końca czerwca. Byłam dwa dni na szkoleniu, które nie będą potraktowane jak normalny dzień pracy i mi za te dwa dni nie zapłacą, ciągle nowe obowiązki, ponadto dają mi pracę do domu, np. zapoznanie się z jakimiś dokumentami, nie zamierzam marnować swojego czasu po pracy w domu, nikt mi przecież za to nie zapłaci. Jestem za mało asertywna, macie pomysł jak w grzeczny, a jednocześnie stanowczy sposób powiedzieć, że nie będę zabierała do domu żadnych dokumentów?

A jeszcze jedno, jak u Was w firmach jest z wysyłaniem listów? Ja kilka razy w tygodniu dostaję listy do wysłania po godzinach pracy oczywiście, co też nie jest dla mnie zbyt komfortowe, bo jednak te dodatkowe pół godziny muszę na to przeznaczyć.
Ale przynajmniej robisz już coś związanego z rzeczywistym stanowiskiem a nie tylko sprzątasz?
Czyli masz masz pewność, że w tej firmie oczekuje się od pracowników nadgodzin. Ja dzisiaj byłam ostatni dzień w pracy. U mnie normą było, że koledzy zostawali po godzinach, musieli tylko informować o tym szefową, hehe. Praca w domu, czemu nie? Oczywiście wszystko za free.
Jeśli chodzi o pocztę to chodziłam w środku dnia, w czasie pracy. Jednak jak zanosilam utarg do banku to nie zawsze zmieściłam się w godzinach pracy, np. dzisiaj była mega duża kolejka i pół godziny dłużej mi zeszło.

Powiedzcie mi, czy to normalne, że jest mój ostatni dzień pracy, a nie mam żadnej informacji od szefowej, żadnych ustaleń, jak się rozliczymy z zaległych pieniędzy i kiedy wyda mi świadectwo pracy? Nie wymagam żeby mnie żegnała, ale chyba jakieś informacje mi się należą, telefon np., skoro od tyg. pojawić się nie raczyla, czy może jestem przewrażliwiona? Chyba kultura wymaga czegoś takiego?
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2017-03-02 o 21:08
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-02, 21:34   #4927
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi, czy to normalne, że jest mój ostatni dzień pracy, a nie mam żadnej informacji od szefowej, żadnych ustaleń, jak się rozliczymy z zaległych pieniędzy i kiedy wyda mi świadectwo pracy? Nie wymagam żeby mnie żegnała, ale chyba jakieś informacje mi się należą, telefon np., skoro od tyg. pojawić się nie raczyla, czy może jestem przewrażliwiona? Chyba kultura wymaga czegoś takiego?
Świadectwo musi Ci wystawić (chyba) do 7 dni. To jest regulowane przepisami na pewno . Miałaś umowę o pracę? To wypłatę powinnaś dostać tak, jak wszystkie poprzednie. Co do kultury - jak najbardziej wymaga . Nie jesteś przewrażliwiona.
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-02, 21:44   #4928
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Wesel Pokaż wiadomość
Świadectwo musi Ci wystawić (chyba) do 7 dni. To jest regulowane przepisami na pewno . Miałaś umowę o pracę? To wypłatę powinnaś dostać tak, jak wszystkie poprzednie. Co do kultury - jak najbardziej wymaga . Nie jesteś przewrażliwiona.
Piszę o świadectwie pracy więc tak mialam UoP. Ona mi mówiła o wcześniejszym rozliczeniu, a nie w terminie wypłaty, dlatego mnie to trochę zirytowalo. Eh, czemu mnie jeszcze wciąż dziwi nieslownosc ludzi?
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-02, 22:03   #4929
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
Ja jestem coraz bardziej poirytowana swoją pracą, ale jednak postanowiłam wytrzymać do końca umowy, czyli do końca czerwca. Byłam dwa dni na szkoleniu, które nie będą potraktowane jak normalny dzień pracy i mi za te dwa dni nie zapłacą, ciągle nowe obowiązki, ponadto dają mi pracę do domu, np. zapoznanie się z jakimiś dokumentami, nie zamierzam marnować swojego czasu po pracy w domu, nikt mi przecież za to nie zapłaci. Jestem za mało asertywna, macie pomysł jak w grzeczny, a jednocześnie stanowczy sposób powiedzieć, że nie będę zabierała do domu żadnych dokumentów?

A jeszcze jedno, jak u Was w firmach jest z wysyłaniem listów? Ja kilka razy w tygodniu dostaję listy do wysłania po godzinach pracy oczywiście, co też nie jest dla mnie zbyt komfortowe, bo jednak te dodatkowe pół godziny muszę na to przeznaczyć.
Ja listy zanosze jadac do domu z pracy ale wychodze wtedy na tyle wczesniej zeby godzina wyjazdu spod poczty byla taka jak godzina wyjazdu z pracy
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-03, 07:45   #4930
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez zakalec Pokaż wiadomość
Ewidentnie firma wykorzystuje pracowników, jak można nie zapłacić za służbowe szkolenie. Uciekaj stamtąd!
Ciężko mi doradzić w jaki sposób grzecznie odmówić. Ja taka jestem, że nie zgadzam się na coś co później powodowałoby u mnie frustrację, potrafię od razu powiedzieć, że coś mi nie pasuje. Po prostu spokojnie przedstawiam jakie mam zdanie na dany temat. I czekam na reakcję
U nas też czasem chodzi się na pocztę, ale w takiej sytuacji osoba wychodzi szybciej z pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No z tym szkoleniem się trochę zdenerwowałam, ale jak się zapytałam, to w odpowiedzi dostałam, że szkolenie jest inwestycją we mnie, chociaż dostali za szkolenie zwrot kosztów

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 08:40 ----------

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Ale przynajmniej robisz już coś związanego z rzeczywistym stanowiskiem a nie tylko sprzątasz?
Czyli masz masz pewność, że w tej firmie oczekuje się od pracowników nadgodzin. Ja dzisiaj byłam ostatni dzień w pracy. U mnie normą było, że koledzy zostawali po godzinach, musieli tylko informować o tym szefową, hehe. Praca w domu, czemu nie? Oczywiście wszystko za free.
Jeśli chodzi o pocztę to chodziłam w środku dnia, w czasie pracy. Jednak jak zanosilam utarg do banku to nie zawsze zmieściłam się w godzinach pracy, np. dzisiaj była mega duża kolejka i pół godziny dłużej mi zeszło.

Powiedzcie mi, czy to normalne, że jest mój ostatni dzień pracy, a nie mam żadnej informacji od szefowej, żadnych ustaleń, jak się rozliczymy z zaległych pieniędzy i kiedy wyda mi świadectwo pracy? Nie wymagam żeby mnie żegnała, ale chyba jakieś informacje mi się należą, telefon np., skoro od tyg. pojawić się nie raczyla, czy może jestem przewrażliwiona? Chyba kultura wymaga czegoś takiego?

Nadal sprzątam, co tak jak pisałam wcześniej zajmuje mi minimum 1/3 całego czasu pracy, no i oczywiście po sprzątaniu, zajmuje się już "właściwymi" obowiązkami

---------- Dopisano o 08:45 ---------- Poprzedni post napisano o 08:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
Ja listy zanosze jadac do domu z pracy ale wychodze wtedy na tyle wczesniej zeby godzina wyjazdu spod poczty byla taka jak godzina wyjazdu z pracy

Ja mam umowę zlecenie i mój czas pracy jest różny, jak skończę wszystko, mogę iść do domu, ale chyba zacznę sobie dopisywać do godzin za to pocztę te pół godziny :P
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-03, 07:55   #4931
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Dzięki za odpowiedzi.


Ja jestem poirytowana bo chodzę na rozmowy na można powiedzieć bardzo odpowiedzialne stanowisko, a pracodawcy jak słyszą ile chcę zarabiać to już mnie nie chcą zatrudnić. Nie wiem czemu tak trudno znaleźć firmę, która chce godnie płacić pracownikowi. A w mojej obecnej pracy już mam depresję.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-03, 07:59   #4932
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;71486361]Dzięki za odpowiedzi.


Ja jestem poirytowana bo chodzę na rozmowy na można powiedzieć bardzo odpowiedzialne stanowisko, a pracodawcy jak słyszą ile chcę zarabiać to już mnie nie chcą zatrudnić. Nie wiem czemu tak trudno znaleźć firmę, która chce godnie płacić pracownikowi. A w mojej obecnej pracy już mam depresję. [/QUOTE]

Z jakiego powodu masz depresję?
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-03, 08:37   #4933
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość


Ja mam umowę zlecenie i mój czas pracy jest różny, jak skończę wszystko, mogę iść do domu, ale chyba zacznę sobie dopisywać do godzin za to pocztę te pół godziny :P
ja bym jak najbardziej dopisywała czas na pocztę do czasu pracy. wszystko co robisz dla pracy a nie dla siebie jest pracą.
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-03, 08:40   #4934
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Z jakiego powodu masz depresję?
Dzięki jednej miłej osobie przenieśli mnie do działu, gdzie robię rzeczy, których nienawidzę. Zrobili to chyba celowo i czekają aż się zwolnię. Traktują jak sekretarkę, wszyscy w koło myślą, że mogą mi wydawać polecenia. Wczoraj zatrudnili nową osobę do projektu, w którym ja wcześniej brałam udział i spokojnie mogłabym tam wrócić (ale po co, przecież można zatrudnić kogoś z niższymi kwalifikacjami, kto nie ma zielonego pojęcia). Wysyłają mnie na jakieś delegacje, tylko wtedy gdy nie mają już wyjścia. Np. w tym tyg kazali mi jechać na delegację od piątku do poniedziałku, no super pomysł na weekend, marzę o tym żeby pojechać na jakieś zadupie na weekend i nie mieć za to zapłacone. Odmówiłam to była wielka obraza majestatu. Ogólnie długo by pisać.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-03, 08:55   #4935
AylarLi
Rozeznanie
 
Avatar AylarLi
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 513
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Czym im podpadlas, ze tak cie zdegradowali? Zamiast się cieszyć, ze maja dobra pracownice to ja gnoja i biora zielonego na jej miejsce.
AylarLi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-03, 09:04   #4936
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez AylarLi Pokaż wiadomość
Czym im podpadlas, ze tak cie zdegradowali? Zamiast się cieszyć, ze maja dobra pracownice to ja gnoja i biora zielonego na jej miejsce.
Tym, że nie dogaduję się z pupilką szefa. Na początku była miła, później dowiedziała się, że przedłużyli mi umowę i nikt ze współpracowników nie ma do mojej pracy zastrzeżeń. Dlatego postanowiła być moją szefową i wydawać mi polecenia, ale ja nie dam sobie w kaszę dmuchać... Więc zaczęła być niemiła i co chwila nagadywała na mnie u szefa, aż mnie odsunęli z projektu (tak samo z resztą zrobiła z najlepszym kierownikiem z tego projektu, też go osunęli).
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-03, 09:42   #4937
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;71489256]Tym, że nie dogaduję się z pupilką szefa. Na początku była miła, później dowiedziała się, że przedłużyli mi umowę i nikt ze współpracowników nie ma do mojej pracy zastrzeżeń. Dlatego postanowiła być moją szefową i wydawać mi polecenia, ale ja nie dam sobie w kaszę dmuchać... Więc zaczęła być niemiła i co chwila nagadywała na mnie u szefa, aż mnie odsunęli z projektu (tak samo z resztą zrobiła z najlepszym kierownikiem z tego projektu, też go osunęli).[/QUOTE]

A to czemu szef słucha jej, a nie widzi całokształtu twojej pracy? Przecież to jest bez sensu.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-03, 09:45   #4938
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
ja bym jak najbardziej dopisywała czas na pocztę do czasu pracy. wszystko co robisz dla pracy a nie dla siebie jest pracą.

Powiadomić o tym szefa, prawda? Czy na własną rękę, bez niczyjej zgody dopisywać te powiedzmy pół godziny?
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-03, 09:57   #4939
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
A to czemu szef słucha jej, a nie widzi całokształtu twojej pracy? Przecież to jest bez sensu.
Nie wiem, w tej firmie jest patologia. Od razu widać kto jest zatrudniony po znajomości, a kto tylko z ogłoszenia.

Poza tym moje miejsce zajęła bratanica szefa.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-03, 10:06   #4940
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;71491556]Nie wiem, w tej firmie jest patologia. Od razu widać kto jest zatrudniony po znajomości, a kto tylko z ogłoszenia.

Poza tym moje miejsce zajęła bratanica szefa. [/QUOTE]

Hm, ja to jestem bardzo wrażliwa i pewnie uciekłabym w podskokach z wypowiedzeniem, ale to ja.
Jeśli masz siłę, to zostań tam, weź może sobie L4, albo wybierz urlop, odpocznij, może z nową siłą pójdziesz na rozmowy o pracę, bo szczerze mówiąc (mówię po sobie) ciężko jest chodzić na rozmowy, kiedy na twarzy widnieje wyraz "Dajcie mi pracę, bo już nie mam siły".
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-03, 11:04   #4941
Sesja
Zakorzenienie
 
Avatar Sesja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 979
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;71491556]Nie wiem, w tej firmie jest patologia. Od razu widać kto jest zatrudniony po znajomości, a kto tylko z ogłoszenia.

Poza tym moje miejsce zajęła bratanica szefa. [/QUOTE]

U mnie w pracy'było podobnie. Faworyzowani byli nieroby po znajomości wlazace w tyłek kierowniczce i skarzacy na ludzi których nie lubia..
Nie pojmuję jak pracodawcy mogą takich ludzi się słuchać i mieć klapki na oczy
__________________
Życie jest zmianą. Jeśli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć.
Sesja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-03, 11:37   #4942
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
Powiadomić o tym szefa, prawda? Czy na własną rękę, bez niczyjej zgody dopisywać te powiedzmy pół godziny?
jasne, że powiadomić. ktoś później zobaczy, że wyszłaś o 15, a wpisałaś 15:30 i zaraz będzie dym.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-03, 18:16   #4943
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Kompletnie się zacięłam, nie mam pomysłu co dalej, a dziura w CV rośnie.
Znów zaczynam myśleć o stażu,ale to jest bezsensowne rozwiązanie.

Ogłoszenia też mało ciekawe, kompletnie nie wiem co robić, przecież nie mogę do końca życia siedzieć z rodzicami...
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-03, 19:05   #4944
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Wesel Pokaż wiadomość
Świadectwo musi Ci wystawić (chyba) do 7 dni. To jest regulowane przepisami na pewno . Miałaś umowę o pracę? To wypłatę powinnaś dostać tak, jak wszystkie poprzednie. Co do kultury - jak najbardziej wymaga . Nie jesteś przewrażliwiona.
Dziś o tym czytałam. Cytuję: "Termin wydania świadectwa pracownikowi to dzień rozwiązania jego umowy - tak nakazuje rozporządzenie z 30.12.2016. w sprawie świadectwa pracy (DzU2292/2016) Jeśli ma być przesłane, to nie później niż w ciągu 7 dni."
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-03, 19:08   #4945
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Kompletnie się zacięłam, nie mam pomysłu co dalej, a dziura w CV rośnie.
Znów zaczynam myśleć o stażu,ale to jest bezsensowne rozwiązanie.

Ogłoszenia też mało ciekawe, kompletnie nie wiem co robić, przecież nie mogę do końca życia siedzieć z rodzicami...
Wcześniej wspominałaś coś o zmianie miejsca zamieszkania. Porzuciłaś ten pomysł?
Wiem, że bez odłożonych pieniędzy ciężko zdecydować się na ten krok, ale wizja stażu też wcale dobra nie jest
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-03, 19:13   #4946
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Sesja Pokaż wiadomość
U mnie w pracy'było podobnie. Faworyzowani byli nieroby po znajomości wlazace w tyłek kierowniczce i skarzacy na ludzi których nie lubia..
Nie pojmuję jak pracodawcy mogą takich ludzi się słuchać i mieć klapki na oczy
co do pogrubionego - u mojego TŻ w pracy powieszono listę 15 warunków jakie trzeba spełnić, żeby dostać podwyżkę uznaniowa czy premię, mniejsza z tym. BTW jest tam punkt (ubrany w ładne słowa oczywiście), że trzeba donosić na innych pracowników! Oni napisali coś w stylu, żeby się dzielić z przełożonymi informacjami czy jakoś tak. Szał
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-03, 20:33   #4947
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez patisia123 Pokaż wiadomość
Wcześniej wspominałaś coś o zmianie miejsca zamieszkania. Porzuciłaś ten pomysł?
Wiem, że bez odłożonych pieniędzy ciężko zdecydować się na ten krok, ale wizja stażu też wcale dobra nie jest
Nie porzuciłam, spojrzałam realnie na finanse,no ale ile mogłam odłożyć z 3miesięcznego stażu, życie kosztuje...no i niestety nie mam tyle środków,żeby utrzymać się 2-3 miesiące, biorąc pod uwagę średnią kwotę za pokój + rachunki + jedzenie w obcym mieście
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-05, 10:01   #4948
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;71451346]Czy zarobki w Krakowie można porównywać do tych Warszawskich czy nie bardzo?[/QUOTE]
Niestety potwierdzam za dziewczynami - w pracy i nie tylko mam mnóstwo znajomych, którzy po studiach i pierwszej pracy przeprowadzili się z Krakowa do Warszawy, bo stawki są znacząco wyższe.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 10:17   #4949
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Nie porzuciłam, spojrzałam realnie na finanse,no ale ile mogłam odłożyć z 3miesięcznego stażu, życie kosztuje...no i niestety nie mam tyle środków,żeby utrzymać się 2-3 miesiące, biorąc pod uwagę średnią kwotę za pokój + rachunki + jedzenie w obcym mieście
wydaje mi się że kolejne staże nie są dobrym pomyslem. chyba w CV jednak praca jest bardziej cenna niż staż (jeśli się mylę proszę mnie poprawić). ja bym na twoim miejscu dalej szukała u siebie i jednocześnie w innym mieście do którego mogłabyś wyjechać, znaleźć tam pokój i wyjechać dopiero jak dostaniesz pracę na wystarczające na życie wynagrodzenie. Skoro u ciebie nie ma możliwości to ciężko liczyć że nagle się znajdą.
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 11:54   #4950
rzeszowianka_26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 11
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Kompletnie się zacięłam, nie mam pomysłu co dalej, a dziura w CV rośnie.
Znów zaczynam myśleć o stażu,ale to jest bezsensowne rozwiązanie.

Ogłoszenia też mało ciekawe, kompletnie nie wiem co robić, przecież nie mogę do końca życia siedzieć z rodzicami...
U mnie w UP w większości ofert na staże preferowany jest pracownik z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności. Nawet na lepsze stanowiska typu specjalista ds. ubezpieczeń czy asystent ds. księgowości. Byle tylko zaoszczędzić...

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
wydaje mi się że kolejne staże nie są dobrym pomyslem. chyba w CV jednak praca jest bardziej cenna niż staż (jeśli się mylę proszę mnie poprawić). ja bym na twoim miejscu dalej szukała u siebie i jednocześnie w innym mieście do którego mogłabyś wyjechać, znaleźć tam pokój i wyjechać dopiero jak dostaniesz pracę na wystarczające na życie wynagrodzenie. Skoro u ciebie nie ma możliwości to ciężko liczyć że nagle się znajdą.
Myślę, że staż ma sens tylko wtedy gdy daje możliwość zdobycia konkretnych umiejętności zawodowych i doświadczenia. Jeżeli stażysta zajmuje się tylko kserowaniem, chodzeniem na pocztę, parzeniem kawy, albo sprzątaniem to nie ma to najmniejszego sensu. A z tego co słyszałam tak jest niestety na większości staży. Darmowy wyzysk i tyle.

Edytowane przez rzeszowianka_26
Czas edycji: 2017-03-06 o 11:55
rzeszowianka_26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-07 17:04:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:25.