Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-10, 08:55   #91
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez AylarLi Pokaż wiadomość

Dagunia, które dokładnie rozporządzenia? KP sobie obecnie przypominam bo w sumie od czasu studiów do niego nie zaglądałam. Ale reszta przepisów jest mi zupełnie obca i jeśli potrafiłabyś nakierować co dokładnie warto znać byłabym bardzo wdzięczna. Zawsze mogłabym to sobie dopisać do cv jako konkretną wiedzę do pracy na danym stanowisku i może by coś w końcu ruszyło.
http://isap.sejm.gov.pl/ - rozporządzenia związane z zatrudnianiem, pracą, pracodawcą - po hasłach możesz wyszukiwać
Tego jest tak dużo, że nie jestem w stanie napisać które dokładnie... Zależy od przedsiębiorstwa, czy prywatne czy budżetówka, czy zatrudnia cudzoziemców, czy zakład pracy chronionej, czy jest praca w szkodliwych warunkach itp. itd. Może zrób sobie kurs specjalisty ? Tam będziesz miała więcej praktyki, bo z samą teorią to nie zatrudnią nigdzie...
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 11:28   #92
AylarLi
Rozeznanie
 
Avatar AylarLi
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 513
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
http://isap.sejm.gov.pl/ - rozporządzenia związane z zatrudnianiem, pracą, pracodawcą - po hasłach możesz wyszukiwać
Tego jest tak dużo, że nie jestem w stanie napisać które dokładnie... Zależy od przedsiębiorstwa, czy prywatne czy budżetówka, czy zatrudnia cudzoziemców, czy zakład pracy chronionej, czy jest praca w szkodliwych warunkach itp. itd. Może zrób sobie kurs specjalisty ? Tam będziesz miała więcej praktyki, bo z samą teorią to nie zatrudnią nigdzie...
Myslalam wlasnie o studiach podyplomowych. Myslisz, ze kurs da mi wiecej niz studia? Ciagle sie zastanawiam co wybrac. I gdzie taki kurs bedzie na dobrym poziomie. Bo studia juz mam jedne na oku.
AylarLi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 11:29   #93
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez AylarLi Pokaż wiadomość
Myslalam wlasnie o studiach podyplomowych. Myslisz, ze kurs da mi wiecej niz studia? Ciagle sie zastanawiam co wybrac. I gdzie taki kurs bedzie na dobrym poziomie. Bo studia juz mam jedne na oku.
Nie warto robić podyplomówki z kadr i płac
W Stowarzyszeniu Księgowych kurs jak najbardziej warto
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 11:49   #94
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Polecam kurs z SKwP. Sama zrobiłam rok temu
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 15:29   #95
AylarLi
Rozeznanie
 
Avatar AylarLi
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 513
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Nie warto robić podyplomówki z kadr i płac
W Stowarzyszeniu Księgowych kurs jak najbardziej warto
Dziekuje bardzo :x

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Polecam kurs z SKwP. Sama zrobiłam rok temu
Dzieki wam wiem co dalej. Po takim kursie mialas wiekszy odzew?

Edytowane przez AylarLi
Czas edycji: 2017-03-10 o 15:44
AylarLi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 15:30   #96
just_wlosy
Zadomowienie
 
Avatar just_wlosy
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 001
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Jestem z siebie dumna, nawet jeśli nie dostanę tej pracy po dzisiejszej rozmowie kwalifikacyjnej. Sądzę, że i tak dałam z siebie bardzo dużo. Pokonałam swoją barierę i lęk przed mówieniem po angielsku, bo przecież tyle lat go nie używałam. Dałam z siebie max w tej kwestii, myślałam że będzie gorzej...
Teraz przyjnajmniej wiem, że nie powinnam tak omijać szerokim łukiem ofert z wymaganym angielskim. Uff. A tak w ogóle to weekend 😊😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
just_wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 10:34   #97
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Mam pytania co do LM i wysłania go razem z CV przez maila:

nie mam podanej konkretnej osoby do której składam te dokumenty. Jak zaadresować LM; po prostu dać nazwę instytucji?

Jak zacząć maila? Szanowni Państwo?
__________________

Zapisz
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-11, 10:36   #98
kazleto
Raczkowanie
 
Avatar kazleto
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez paula796132 Pokaż wiadomość
Mam pytania co do LM i wysłania go razem z CV przez maila:

nie mam podanej konkretnej osoby do której składam te dokumenty. Jak zaadresować LM; po prostu dać nazwę instytucji?

Jak zacząć maila? Szanowni Państwo?
Szanowni panstwo, zdecydowanie. Byle nie "witam" :,D

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kazleto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 10:38   #99
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez kazleto Pokaż wiadomość
Szanowni panstwo, zdecydowanie. Byle nie "witam" :,D

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


najlepiej (może nie przykład z pracy, ale z uczelni) jak napiszę pięknego maila - bez witam, z akapitami itp., a w odpowiedzi przychodzi
"Witam,
dziękuję/okej "
__________________

Zapisz
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 11:26   #100
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Napisałam właśnie list motywacyjny, ale mam wrażenie, że jest tragiczny :| Nie wiem jak subtelnie wrzucić tam informacje o tym, ze mieszkam teraz w Lublinie. Napisałam tylko o studiach - ze zajecia sa raz w tygodniu i nie bedzie dla mnei problemem pogodzenie nowych obowiazkow..

A reszta to szkoda gadać, wydaje mi sie, ze leje wode i nie jest to w ogole przekonujace do mojej osoby.

dorzucę tu tez może fragment ogłoszenia:
"Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe humanistyczne (licencjackie lub magisterskie) lub w trakcie studiów
  • Umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, otwartość, dyspozycyjność, punktualność
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym (mile widziany język francuski)
  • Umiejętność pisania i redagowania krótkich tekstów na potrzeby komunikacji z publicznością w mediach społecznościowych oraz na stronie WWW. Pomysłowość i samodzielność w prowadzeniu komunikacji w mediach społecznościowych.
  • Zainteresowanie sztuką
Główne zadania:
  • Udzielanie informacji publiczności na temat działalności merytorycznej Oddziału
  • Promocja działań prowadzonych w Oddziale w mediach społecznościowych
  • Publikowanie zatwierdzonych przez Kuratora Oddziału informacji na stronie WWW
  • Budowanie pozytywnego wizerunku Oddziału w komunikacji z publicznością
  • Sprzedaż usług przewodnickich, biletów na warsztaty i lekcje muzealne (obsługa kasy fiskalnej)
  • Prowadzenie statystyki liczby zwiedzających
  • Oprowadzanie publiczności po salach ekspozycyjnych
  • Pomoc w realizacji wystaw i projektów publicznych
  • Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa zbiorów
  • Współpraca z innymi działami w Muzeum
  • Znajomość i przestrzeganie wszystkich zewnętrznych aktów prawnych związanych z wykonywaniem obowiązków pracy w Muzeum
  • Znajomość i przestrzeganie aktualnych wewnętrznych aktów prawnych
  • Wykonywanie poleceń przełożonych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy"
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf lmlmlmlm.PDF (503,7 KB, 60 załadowań)
__________________

Zapisz

Edytowane przez paula796132
Czas edycji: 2017-03-11 o 11:27
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 11:52   #101
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez paula796132 Pokaż wiadomość
Napisałam właśnie list motywacyjny, ale mam wrażenie, że jest tragiczny :|
Kilka rzeczy, które na szybko rzuciły mi się w oczy

- zostawiłaś swoje nazwisko na końcu listu;
- informację o studiach zawarłabym dużo później niż na wstępie. Może być nawet w ostatnim akapicie. Opisałabym to jako inwestycję w siebie (np. "Podnoszenie swoich kwalifikacji jest dla mnie bardzo ważne, o czym może świadczyć kontynuacja studiów na kierunku X w trybie zaocznym. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i w żaden sposób nie kolidują z innymi obowiązkami");
- usunęłabym konkretne cyfry dające info o wieku osób, które oprowadzałaś, dziwnie to wygląda. Ogólnie zamysł jest bardzo dobry, ale inaczej bym to opisała, np. "Dzięki tej pracy zyskałam swobodę tworzenia złożonych wypowiedzi oraz komunikacji z ludźmi różnych kultur i narodowości. Na co dzień budowałam pozytywne relacje zarówno z nastolatkami, jak i osobami w podeszłym wieku." (wg mnie to brzmi odrobinkę lepiej, ale to moja subiektywna opinia );
- oczywiście łamanie tekstu, "z", "i", "w" nie może być na końcu wersu;
- "nie mam problemów ze swobodnym używaniem tego języka w mowie i piśmie" - i tu przydałby się fragment z innego akapitu listu, tj. o czymś świadczy praca przewodnika muzeum w języku angielskim;
- ogólnie nie mam wrażenia żebyś lała wodę, bardzo ładnie to napisałaś, jedynie czego bym się trochę doczepiła to styl, cechy które wymieniłaś/mocne strony poparłabym przykładami (patrz myślnik wyżej :P) itp.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-11, 11:58   #102
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Kilka rzeczy, które na szybko rzuciły mi się w oczy

- zostawiłaś swoje nazwisko na końcu listu;
- informację o studiach zawarłabym dużo później niż na wstępie. Może być nawet w ostatnim akapicie. Opisałabym to jako inwestycję w siebie (np. "Podnoszenie swoich kwalifikacji jest dla mnie bardzo ważne, o czym może świadczyć kontynuacja studiów na kierunku X w trybie zaocznym. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i w żaden sposób nie kolidują z innymi obowiązkami");
- usunęłabym konkretne cyfry dające info o wieku osób, które oprowadzałaś, dziwnie to wygląda. Ogólnie zamysł jest bardzo dobry, ale inaczej bym to opisała, np. "Dzięki tej pracy zyskałam swobodę tworzenia złożonych wypowiedzi oraz komunikacji z ludźmi różnych kultur i narodowości. Na co dzień budowałam pozytywne relacje zarówno z nastolatkami, jak i osobami w podeszłym wieku." (wg mnie to brzmi odrobinkę lepiej, ale to moja subiektywna opinia );
- oczywiście łamanie tekstu, "z", "i", "w" nie może być na końcu wersu;
- "nie mam problemów ze swobodnym używaniem tego języka w mowie i piśmie" - i tu przydałby się fragment z innego akapitu listu, tj. o czymś świadczy praca przewodnika muzeum w języku angielskim;
- ogólnie nie mam wrażenia żebyś lała wodę, bardzo ładnie to napisałaś, jedynie czego bym się trochę doczepiła to styl, cechy które wymieniłaś/mocne strony poparłabym przykładami (patrz myślnik wyżej :P) itp.
bardzo dziękuję za takie konkretne uwagi z tym wiekiem to oczywiście racja, napisałam to bardzo roboczo okej biorę się za poprawki, chcę to dziś wysłać i mieć z głowy. nawet jak się nie uda, to trudno - przynajmniej przyzwoite CV w końcu zrobiłam
Zapisz
__________________

Zapisz
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-13, 10:12   #103
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

ładny LM
ja tylko szczegół zauważyłam - sam początek listu. "Chciałabym odpowiedzieć..." - trochę dziwny zwrot. Wiadomo, że jak piszesz do nich to chcesz się zgłosić, nie wiem po co o tym pisać albo chciałabyś albo robisz. a jeśli robisz to chyba nie trzeba o tym pisać. Bardziej przemawia do mnie zwrot " w odpowiedzi na ogloszenie zglaszam kandydature" itp ale to moje własne zdanie i ogólnie mały szczegół
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-13, 13:53   #104
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
ładny LM
ja tylko szczegół zauważyłam - sam początek listu. "Chciałabym odpowiedzieć..." - trochę dziwny zwrot. Wiadomo, że jak piszesz do nich to chcesz się zgłosić, nie wiem po co o tym pisać albo chciałabyś albo robisz. a jeśli robisz to chyba nie trzeba o tym pisać. Bardziej przemawia do mnie zwrot " w odpowiedzi na ogloszenie zglaszam kandydature" itp ale to moje własne zdanie i ogólnie mały szczegół
dziękuję. racja
jutro wysyłam dokumenty... i niech się dzieje co chce.

w ogóle mam mętlik w głowie. mam 23 lata, studiuje, pracuje (ale nie na tyle zeby sie z tego utrzymac) i nie wiem, co robic. w czerwcu bronie licencjat - isc dalej na studia, dalej mieszkac z rodzicami... czy zaryzykowac, pojsc innym torem, studiowac zaocznie, jednak bez pewnosci, ze dostane prace z mojej branży i wszystko to, co do tej pory robiłam w pewnym sensie się zmarnuje.
bardzo bym chciała się już wyprowadzić z domu i nie wiem o robic, a juz naprawde niewiele czasu mi zostało na podjęcie decyzji.
czy te moje dodatkowe aktywności kiedyś zaprocentuja? coś wątpie. wiekszosc osob z roku nie robi kompletnie nic poza studiami i jestem ciekawa czy przypadkiem nie skończą lepiej ode mnie (nie wiem czy poza szczesciem liczy się ten wysiłek włożony w rozwój itp.).

Zapisz
__________________

Zapisz
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-13, 14:26   #105
AylarLi
Rozeznanie
 
Avatar AylarLi
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 513
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Jezeli naprawde masz mozliwosc - wyprowadzic sie. Mowi ci to starsza, poirytowana kolezanka na garnuszku u sfrustrowanych rodziców.

Edytowane przez AylarLi
Czas edycji: 2017-03-13 o 14:28
AylarLi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-13, 18:49   #106
just_wlosy
Zadomowienie
 
Avatar just_wlosy
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 001
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Jestem zła. W piątek byłam na rozmowie na drugim etapie. Zapytałam faceta kiedy można spodziewać się informacji. A on, że w poniedziałek się dowiem, czyli dziś i że dadzą znać niezależnie od wyniku. No i co? Jajco, nikt nie zadzwonił. A cały dzień czekam i się stresuje, bo mi zależy. Mama mi mówi, że jakby im zależało to by dzwonili od razu. Ech...
Na prawdę mam dość szukania pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
just_wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-13, 19:06   #107
AylarLi
Rozeznanie
 
Avatar AylarLi
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 513
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

A ja wciaz bez ani jednej rozmowy. No nie liczac tych z up. Nie wiem co sie dzieje.
AylarLi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-13, 19:14   #108
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez just_wlosy Pokaż wiadomość
Mama mi mówi, że jakby im zależało to by dzwonili od razu. Ech...
Na prawdę mam dość szukania pracy.
niestety patrząc na własne doświadczenia muszę się zgodzić. najłatwiej się szuka pracy bez noża na gardle, na lekkiej wy*ebce...
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-13, 19:27   #109
just_wlosy
Zadomowienie
 
Avatar just_wlosy
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 001
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
niestety patrząc na własne doświadczenia muszę się zgodzić. najłatwiej się szuka pracy bez noża na gardle, na lekkiej wy*ebce...
Ja nie mam noża na gardle, ale to nie zmienia faktu że w miarę intensywnie szukam pracy. Jeżdżę na rozmowy i nic..., a już nie pracuję naprawdę długo, nie będę się nawet chwalić ile. Można się załamać. Z tego powodu już nawet psychotropy biorę, żeby się nie dołować tak. Bleee

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
just_wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-13, 23:11   #110
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Czesc dziewczyny,

dolaczam do waszego grona. Krotk o omnie:mam 30 lat, mieszkam w Norwegii od prawie 3lat i tu tezszukam pracy. Wczesniej pracowalam w malym hotelu przy recepcji, sprzataniu i sniadaniach, ale ta praca sie skonczyla. Szukam czegos nowego od 2 miesiecy mniej wiecej.
Poki co dostaje same odmowy i biore to za bardzo do siebie...nie chce aplikowac na kolejne stanowiska, bo od razu zakladam, ze nie mam szans (wiem, glupie bardzo)

do tego zycie w Norwegii, w Polsce skonczylam studia (nawet 2 kierunki heh) z tym, ze to zarzadzanie i administracja, wiec...same wiecie. W NO szukam pracy ponizej kwalifikacji - glownie hotele i sklepy - mam juz 30 lat, chciaialbym miec stala prace, chociaz w najmniejszym stopniu zwiazana ze studiami...ale w NO mam wrazenie wszystko jest o wiele trudniejsze.
Mam juz 30 lat i w tym wieku to naprawde dolujace, kiedy szukam pracy na rowni z 20 latkami

w ktoryms momemncie zycia popelnilam blad, moze przy wyborze studiow

ehhh duzo narzekam i smece, a szukam za malo intensywnie

bede sledzic watek, mam nadzieje ze nasza sytuacja sie szybko zmieni
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-13, 23:20   #111
Justa091
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cześć

Ja również dołączyłam do grona szukających pracy mimo jej posiadania... niestety po moich obserwacjach stwierdzam że znajomości to potęga. Wiem że nie w każdej firmie tak jest jednak tam gdzie pracuję wszystkie osoby obecnie tam pracujące od jakiegos czasu są zatrudnione przez znajomości. Kiedy ja składałam Cv firma dopiero się rozwijała i właściwie były tylko 2 osoby w biurze, księgowość zewnętrzna a jest to hurtownia w której pracuję jako osoba zajmująca się realizacją zamówień, obiegiem dokumentów, wystawieniem faktur i dok.magazynowych. Niestety nie mam tam możliwości rozwoju zawodowego, awansu czy podwyżki. Rozmawiałam z szefem i nie przewiduje aby w firmie były dwie księgowe. Jestem po studiach Finanse i Rachunkowość. Bardzo chciałabym pracować w zawodzie choćby pomocy ksiegowej jednak na ostatniej rozmowie właścicielka biura rachunkowego (która nie sprecyzowala w ogłoszeniu że dobra organizacja pracy to min.rok doświadczenia i samodzielność w wykonywaniu pracy) stwierdziła że rzadko które biuro przyjmuje osoby bez doświadczenia a jedyne co może mi zaproponować to staż gdzie jak sama przyznała dziewczyny robią kawę, dojeżdżają po dokumenty do klientów i odbierają telefony i nie gwarantuje potem pracy a osoba którą chce zatrudnić musi mieć doswiadczenie. Może był to wyjątek ale szukam pracy w obszarze ksiegowosci juz od 8 miesiecy i niestety nic...nikt się nie odzywa. Ogłoszenia przeglądam codziennie. Znam język angielski, podstawy niemieckiego. Nie wiem wszystkiego ale przepisy z zakresu rachunkowosci znam problem w tym ze nie mialam szansy zastosować ich w praktyce. Gdybym tylko miała szanse i została zatrudniona dałabym z siebie wszystko by zdobyć jak najwięcej wiedzy. Do tej pory miałam 2 rozmowy z czego jedna to wspomniana wyżej a druga w firmie gdzie aplikowalam na stanowisko wsparcie działu księgowości, dodam że w pracy wykonuję pewne "czynnosci" związane z księgowością. Na rozmowie usłyszałam że nie takie mają oczekiwania wobec kandydatów, że brak doświadczenia, że wdrożenie długo potrwa i nie mogą sobie pozwolić na ewentualne błędy. A w ogłoszeniu jedynie wzmianka o studiach i "mile widziane doświadczenie" Ostatecznie została przyjęta siostrzenica kogoś kto pracuje w firmie jak się później dowiedziałam bo koleżanka miała tam znajomą - osoba po liceum, bez doświadczenia....i to najbardziej boli że wielu ludzi którzy mają jakiekolwiek podstawy i pojęcie na temat danej pracy nie ma szans jej wykonywać bo nie mają znajomości. A na rozmowie kwalifikacyjnej patrzą z góry że nie ma się doświadczenia czy studiów magisterskich tylko licencjat.
Wiem że wiele z Was powie że przynajmniej mam pracę jednak studiując ma się inne plany i oczekiwania niż zarabianie najniższej krajowej i świadomość że nie ma możliwości rozwoju czy choćby zarabiania większej kasy. No cóż szukam dalej, zastanawiam się nad kursem. Na praktyki i staże nie mogę sobie pozwolić... Pozdrawiam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justa091 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-14, 08:27   #112
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

ktoś mi właśnie w ramach "żartu" pokazał staż z up do... wykładania towaru w supermarkecie. 40h, 990zł, dwie zmiany. ja pierdzielę, na to naprawdę nie ma przepisów??
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-14, 09:07   #113
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7185365 1]ktoś mi właśnie w ramach "żartu" pokazał staż z up do... wykładania towaru w supermarkecie. 40h, 990zł, dwie zmiany. ja pierdzielę, na to naprawdę nie ma przepisów??[/QUOTE]

A jak u mnie w miescie była oferta stażu w McDonald'sie? Co o tym myśleć?
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-14, 09:12   #114
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7185365 1]ktoś mi właśnie w ramach "żartu" pokazał staż z up do... wykładania towaru w supermarkecie. 40h, 990zł, dwie zmiany. ja pierdzielę, na to naprawdę nie ma przepisów??[/QUOTE]

weszłam na stronie PUP i u mnie to samo
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-14, 10:34   #115
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez just_wlosy Pokaż wiadomość
Jestem zła. W piątek byłam na rozmowie na drugim etapie. Zapytałam faceta kiedy można spodziewać się informacji. A on, że w poniedziałek się dowiem, czyli dziś i że dadzą znać niezależnie od wyniku. No i co? Jajco, nikt nie zadzwonił. A cały dzień czekam i się stresuje, bo mi zależy. Mama mi mówi, że jakby im zależało to by dzwonili od razu. Ech...
Na prawdę mam dość szukania pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jeszcze wytrwaj.

co do oddzwaniania rekruterów - nie ma co się tym przejmować, to powszechnie znane że rzadko odpowiadają jeśli kogoś nie przyjmują, więc warto od razu nastawić się że zadzwonią tylko jeśli mają pozytywne wieści. ale możesz też sama tam przedzwonić i zapytać o wynik i dlaczego ciebie nie przyjęli - taka informacja zwrotna jest cenna czasami, bo wiesz co ewentualnie było nie tak i co zmienić na następnej rozmowie.

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Ingel Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny,

dolaczam do waszego grona. Krotk o omnie:mam 30 lat, mieszkam w Norwegii od prawie 3lat i tu tezszukam pracy. Wczesniej pracowalam w malym hotelu przy recepcji, sprzataniu i sniadaniach, ale ta praca sie skonczyla. Szukam czegos nowego od 2 miesiecy mniej wiecej.
Poki co dostaje same odmowy i biore to za bardzo do siebie...nie chce aplikowac na kolejne stanowiska, bo od razu zakladam, ze nie mam szans (wiem, glupie bardzo)

do tego zycie w Norwegii, w Polsce skonczylam studia (nawet 2 kierunki heh) z tym, ze to zarzadzanie i administracja, wiec...same wiecie. W NO szukam pracy ponizej kwalifikacji - glownie hotele i sklepy - mam juz 30 lat, chciaialbym miec stala prace, chociaz w najmniejszym stopniu zwiazana ze studiami...ale w NO mam wrazenie wszystko jest o wiele trudniejsze.
Mam juz 30 lat i w tym wieku to naprawde dolujace, kiedy szukam pracy na rowni z 20 latkami

w ktoryms momemncie zycia popelnilam blad, moze przy wyborze studiow

ehhh duzo narzekam i smece, a szukam za malo intensywnie

bede sledzic watek, mam nadzieje ze nasza sytuacja sie szybko zmieni
dlaczego zarządzanie i administracja to miałyby być złe kierunki?
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-14, 10:39   #116
just_wlosy
Zadomowienie
 
Avatar just_wlosy
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 001
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
jeszcze wytrwaj.

co do oddzwaniania rekruterów - nie ma co się tym przejmować, to powszechnie znane że rzadko odpowiadają jeśli kogoś nie przyjmują, więc warto od razu nastawić się że zadzwonią tylko jeśli mają pozytywne wieści. ale możesz też sama tam przedzwonić i zapytać o wynik i dlaczego ciebie nie przyjęli - taka informacja zwrotna jest cenna czasami, bo wiesz co ewentualnie było nie tak i co zmienić na następnej rozmowie.
Tak, wiem że mogą nie oddzwaniać, ale skoro ktoś mówi mi, że mają w zwyczaju wszystkich informować, no to....hmm.
Już czasem wolę jak ktoś mówi, że może nie dać znać, przynajmniej się nie nastawiam na telefon.
A tak chodzę podminowana i jest mi cholernie przykro.

Swoją drogą nie umiem się gdzieś do końca przygotować na rozmowę o pracę. Zawsze mnie jakieś pytanie wbije w fotel, zaskoczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
just_wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-14, 10:56   #117
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez just_wlosy Pokaż wiadomość
Swoją drogą nie umiem się gdzieś do końca przygotować na rozmowę o pracę. Zawsze mnie jakieś pytanie wbije w fotel, zaskoczy.
Podasz przykłady takich pytań? Może coś wymyślimy .
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-14, 11:56   #118
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Wyslalam kilkanascie cv do wroclawia i nikt nie odzwania... wiec nawet z wyprowadzka mi sie nie uda.. :/
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-14, 12:31   #119
ParusMajor
Przyczajenie
 
Avatar ParusMajor
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 23
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Staże to jeszcze nic. U mnie w mieście nadal jest pełno ofert ze stawką 6-7 zł na godzinę
ParusMajor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-14, 12:35   #120
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez ParusMajor Pokaż wiadomość
Staże to jeszcze nic. U mnie w mieście nadal jest pełno ofert ze stawką 6-7 zł na godzinę
to przynajmniej można zgłosić.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-28 15:28:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:18.