Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-15, 11:37   #151
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
wystarczy, że byłoby to +80km
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 11:41   #152
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

a nie ma czegoś takiego jak prywatne agencje dla bezrobotnych? nie mówię o jobmanopodobnych ale coś takiego jak randstad na przykład. może tak spróbujcie?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 12:01   #153
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 12:04   #154
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Co do tej kasy na relokacje to urząd może dać, ale też całe mnóstwo pracodawców jak ktoś się do nich przeprowadza to daje bonus na przeprowadzkę, np. jedna pensje czy dwie.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 12:18   #155
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
no więc trzeba próbować, dowiadywać się
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 12:19   #156
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 14:17   #157
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7189861 6]a nie ma czegoś takiego jak prywatne agencje dla bezrobotnych? nie mówię o jobmanopodobnych ale coś takiego jak randstad na przykład. może tak spróbujcie?[/QUOTE]

A jaka jest różnica między jobmanem a randstadem? Zawsze myślałam, że to agencje pracy.
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-15, 15:25   #158
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez patisia123 Pokaż wiadomość
siabra, to się chyba nazywa prace interwencyjne
koleżanka tak tego nie nazywała, ale nie będę się kłócić

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Czekam na telefon,ale raczej się nie doczekam.
Wysłałam bardzo mało CV, bo tylko 2 od pewnego czasu, dlatego,że psychicznie raczej nie jestem w stanie przeglądać ogłoszeń. Wywiesiłam białą flagę.
Poddanie się to najgorsze co możesz zrobić. Nie próbując, masz zerowe szanse. Nie tylko na znalezienie pracy, ale również na poprawę (bardzo podłego obecnie) samopoczucia. Odetchnij. Pomyśl, gdzie uderzyć tym razem i działaj. Inaczej matka nie przestanie Ci zrzędzić, Ty się od niej nie uwolnisz i skończysz z poważną depresją. Przecież jesteś młoda, ambitna. Może pogadaj z jakąś bliską koleżanką? Wysłucha Cię, wesprze, może coś podpowie. Nie masz wyjścia - musisz próbować! Powodzenia
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 15:29   #159
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Wesel Pokaż wiadomość
A jaka jest różnica między jobmanem a randstadem? Zawsze myślałam, że to agencje pracy.
jestem średnio zorientowana w temacie jak widać i mogę się mylić - wydawało mi się, że jobman zajmuje się tylko krótkotrwałymi / dorywczymi pracami, a randstad celuje też/głównie w "poważne", długoterminowe pozycje. poszukujący pracy nic nie płacą więc w sumie czemu nie skorzystać?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 16:46   #160
rzeszowianka_26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 11
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Mam pytanie. Co myślicie o profesjonalnym zdjęciu do cv wykonanym u fotografa?
rzeszowianka_26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 18:25   #161
lexi221
Zadomowienie
 
Avatar lexi221
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 090
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Nadal nie napisałam tego listu, nawet myślę o wywaleniu studiów z CV, poważnie mi już na głowę coś wali...
Jak mam się sprzedać, pracowałam tylko w biurach, robiłam stricte biurowe rzeczy, nie wiem, co mogłabym napisać w takim LM.
Ja nie mam problemu z LM O ILE są one lekko związane w tym, co robiłam.

Co mam napisać na kasjera?
"Robiłam w biurze, ale teraz już nie chcę, wolę być kasjerką, nie odejdę szybko?". Przecież nikt mi nie uwierzy.

Fuck...
Mam tak samo kilka moich poprzednich prac to była praca biurowa typu sekretarka a niedawno dostałam się na staż jako kasjer biletowy. Zapewne część z was kojarzy moją postać i historie jakie miałam w poprzednim miejscu pracy. Dzisiaj właśnie skończyłam umowę na okres próbny facet zaproponował mi zleceniewięc powiedziałam, że nie mamy o czym gadać. Chciał mi również zaproponować chodzenie po sanatoriach i podpisywanie umów na sprzedaż biletów ale również go wyśmiałam.
Na odchodne nawet nie przyjechał ogólnie facet bez dobrego wychowania ale to mało istotne nie chcę mieć z nim nic wspólnego. Ściemniał tak, że głowa mała nienawidzę fałszywych ludzi.

Oprócz tego dostałam od znajomej cynk, że w spółdzielni mieszkaniowej notabenne blisko mnie kogoś potrzebują bo ta osoba, która tam jest ciągle niby a L4 i ma na emeryturę przejść.
Poza tym w moim poprzednim miejscu pracy potrzebują sekretarki ale do innego departamentu a nie tam gdzie byłam. Jutro jadę zawieźć papiery ale problem w tym, że chcą kogoś po magisterce a ja mam licencjat. Jednak mimo wszystko nie poddam się wiem, że nie jedna osoba pracuje tam na licencjacie, jakby nie patrzeć pracowałam tam prawie 2 lata.
Najgorsze, że jak to w urzędach bywa wszystko odbywa się drogą konkursową. W zeszłym roku zaliczyłam kilka konkursów ale co z tego skoro i tak się nie dostałam.

Nie wiem dlaczego mam takiego przeklętego pecha w życiu tak dlaczego tak trudno się do biura dostać jako zwykła sekretarka?
lexi221 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-15, 19:22   #162
skwaruszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 137
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Czekam na telefon,ale raczej się nie doczekam.
Wysłałam bardzo mało CV, bo tylko 2 od pewnego czasu, dlatego,że psychicznie raczej nie jestem w stanie przeglądać ogłoszeń. Wywiesiłam białą flagę.
Mizmaz, nic dziwnego, że jesteś taka zdołowana. Każdy by był po tak długim poszukiwaniu pracy. To normalne. Ja szukałam ok. 1,5 miesiąca i miewałam okresy zdołowania/zwątpienia, a to przecież tak krótko! Znajomi/rodzina potrafili raz w tygodniu pytać się: jak z pracą? Wiem, że chcieli dobrze, ale głupio mi było odpowiadać co chwilę: jeszcze nic...? Pierwszą ofertą pracy, na którą się dostałam było pół etatu na zlecenie za 1000 netto Stwierdziłam, że mam doświadczenie i poszukam dalej. I się udało.

Może zrób sobie przerwę to złap jakąś prace przez agencję - kasa/układanie towaru, na różne godziny. Jak chwilę popracujesz i zdobędziesz jakiekolwiek pieniądze to zdobędziesz nowe siły na wysyłanie CV. Intensywne szukanie pracy męczy psychicznie.

Wysyłaj CV do różnych miast! Wiem co mówię, bo też jestem z Lublina - rynek pracy ciężki, szczególnie dla osób bez doświadczenia. Mnóstwo chętnych na dobre miejsce pracy, więc osobom bez doświadczenia prawie nic nie zostaje. Chyba, że ma się szczęście/znajomości. Będziesz mogła wrócić, a na wynajęcie pokoju i utrzymanie Ci wystarczy. Musisz mieć tylko pieniądze na start (jedna rata za pokój+ utrzymanie 1 mies.).

Ja rozsyłałam dziennie od 3-8 CV. Na stanowiska b.dobrze pasujące do mojego dotychczasowego zatrudnienia, ale również na te gdzie tylko częściowo się nadawałam. Nic nie traciłam, a czasami dostawałam odzew. Mimo tylu wysyłanych cv odzew nie był duży (średnio 2 rozmowy na tydzień), część pracodawców nie otworzyła mojego CV (to widać na pracuj.pl) a ponawiała ogłoszenie! Wysyłałam CV również po angielsku (tu był największy odzew, angielski odstraszył konkurencję) a kontakt po angielsku mam tylko z głównym przełożonym i mailowo.
JA wiem, że Ciebie stać na więcej niż byle jaka praca u janusza biznesu. Nigdy nie wiesz, kiedy jakaś firma będzie potrzebowała pracownika "na już" i twoja dyspozycyjność będzie dużym atutem. Wtedy szybki odzew jest ważny i jest mniejsza konkurencja. Bądź cierpliwa i wysyłaj cały czas cv - będą tego owoce.
skwaruszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 23:08   #163
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7190615 1]jestem średnio zorientowana w temacie jak widać i mogę się mylić - wydawało mi się, że jobman zajmuje się tylko krótkotrwałymi / dorywczymi pracami, a randstad celuje też/głównie w "poważne", długoterminowe pozycje. poszukujący pracy nic nie płacą więc w sumie czemu nie skorzystać?[/QUOTE]

Tak czy siak jest to agencja pracy.
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-16, 13:29   #164
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-16, 13:53   #165
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Fajnie, moja sis wyysla tamto gdzie js cv.we.wroclawiu i do niej odzwaniaja za chwile i zapraszaja nana rozmowe. Mnie nikt nie zaprasza.. wiec niestety ale z bonu na zasiedlenie zrezygnowalam i nir wyjezdzam. Ide postarac sie na produkcje dofilmowe czech i tyle :/
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-16, 13:55   #166
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
jeśli np. studiujesz 5 lat kierunek X, potem przez 5 lat pracujesz w branży X to chcąc pracować w branży Y masz do wyboru albo wpisać branżę X albo zostawić 10 lat przerwy ja bym wolała wpisać studia, wpisać doświadczenie i w obowiązkach wypisać głównie to, co się może przydać w nowej branży.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-16, 14:01   #167
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-16, 14:54   #168
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
ponieważ nie startujesz nagle na historyka sztuki czy innego psychologa, więc chociaż nie masz kompletnie doświadczenia i twardych umiejętności w nowej branży, może dasz radę jakoś się skupić na transferable skills? czy cokolwiek co do tej pory robiłaś wymagało jakichś umiejętności, które możesz przenieść do nowego miejsca?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-16, 15:11   #169
AylarLi
Rozeznanie
 
Avatar AylarLi
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 513
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nic nie zrozumialam. Pogubilam sie.
AylarLi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-16, 15:15   #170
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Siostra ma wykształcenie pedagogiczne, a wysyła cv do prac biurowych. Ja mam prawie 4 letnie doświadczenie w pracy biurowej, tylko bez studiów. Jedynie kończę szkołe policealną technika administracji. Wygląd cv z tego co inni ocenili moje i jej jest dobrze napisane..
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-16, 15:57   #171
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Siostra ma wykształcenie pedagogiczne, a wysyła cv do prac biurowych. Ja mam prawie 4 letnie doświadczenie w pracy biurowej, tylko bez studiów. Jedynie kończę szkołe policealną technika administracji. Wygląd cv z tego co inni ocenili moje i jej jest dobrze napisane..
może po prostu wolą kogoś z wyższym wykształceniem?
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-16, 17:59   #172
just_wlosy
Zadomowienie
 
Avatar just_wlosy
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 001
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Hej
Ja jutro zaczynam w nowej pracy. Rano jeszcze jakieś badania muszę zrobić i jazda.
Szukanie pracy jest bardzie stresujące, chodzenie na rozmowy jeszcze bardziej. Kiedy już dostajesz tą robotę, to nagle...uff czujesz ulgę, zadowolenie. A tym czasem im bliżej pójścia do pracy, tym większy stres. Nom, stresuje się jak nie wieeeem!! Czy Wy też tak macie? Zaczynam myśleć czy sobie poradzę itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
just_wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-16, 18:35   #173
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez just_wlosy Pokaż wiadomość
Hej
Ja jutro zaczynam w nowej pracy. Rano jeszcze jakieś badania muszę zrobić i jazda.
Szukanie pracy jest bardzie stresujące, chodzenie na rozmowy jeszcze bardziej. Kiedy już dostajesz tą robotę, to nagle...uff czujesz ulgę, zadowolenie. A tym czasem im bliżej pójścia do pracy, tym większy stres. Nom, stresuje się jak nie wieeeem!! Czy Wy też tak macie? Zaczynam myśleć czy sobie poradzę itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stres przed nieznanym zawsze się pojawia, to zupełnie naturalne Nastaw się pozytywnie i nie myśl za dużo Daj znać jak po 1 dniu.
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-16, 18:45   #174
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez just_wlosy Pokaż wiadomość
Hej
Ja jutro zaczynam w nowej pracy. Rano jeszcze jakieś badania muszę zrobić i jazda.
Szukanie pracy jest bardzie stresujące, chodzenie na rozmowy jeszcze bardziej. Kiedy już dostajesz tą robotę, to nagle...uff czujesz ulgę, zadowolenie. A tym czasem im bliżej pójścia do pracy, tym większy stres. Nom, stresuje się jak nie wieeeem!! Czy Wy też tak macie? Zaczynam myśleć czy sobie poradzę itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ohhh, oczywiście że tak!
Dla mnie stresujący był w ogóle cały pierwszy tydzień. Czułam się jak totalna idiotka, zanim się wszystkiego nauczyłam
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-16, 19:57   #175
just_wlosy
Zadomowienie
 
Avatar just_wlosy
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 001
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Ohhh, oczywiście że tak!
Dla mnie stresujący był w ogóle cały pierwszy tydzień. Czułam się jak totalna idiotka, zanim się wszystkiego nauczyłam
No właśnie boję się tego, że nie ogarnę tego wszystkiego, nie przyswoje. Przed tym czuję największy strach, a tym bardziej że dużego doświadczenia nie mam. Będę czuła się jak tępak. 😄

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
just_wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-16, 19:59   #176
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez just_wlosy Pokaż wiadomość
No właśnie boję się tego, że nie ogarnę tego wszystkiego, nie przyswoje. Przed tym czuję największy strach, a tym bardziej że dużego doświadczenia nie mam. Będę czuła się jak tępak. 😄

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pomyśl sobie, że ze wszystkich rekrutowanych osób wybrali właśnie Ciebie. Jesteś najlepsza i dasz radę. Na pewno współpracownicy Ci pomogą!
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-16, 20:05   #177
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
(...) Może pogadaj z jakąś bliską koleżanką? Wysłucha Cię, wesprze, może coś podpowie. Nie masz wyjścia - musisz próbować! Powodzenia
Ja nie mam koleżanek, wszystkie pracują i jak pytam czy coś mają to słyszę "to ty nadal bez pracy?", ucinam rozmowę. Wszyscy dbają o swój tyłek,ale ja to rozumiem. Raczej nikt nie chce się zajmować bezrobotną "koleżanką" ze studiów.
W sumie to nawet nie mam z kim pogadać, jedynie matka mi mówi, że mam iść hmm jak ona to mówi? "co się nawinie, to bierz", tylko tyle.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 07:51   #178
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Ja nie mam koleżanek, wszystkie pracują i jak pytam czy coś mają to słyszę "to ty nadal bez pracy?", ucinam rozmowę. Wszyscy dbają o swój tyłek,ale ja to rozumiem. Raczej nikt nie chce się zajmować bezrobotną "koleżanką" ze studiów.
W sumie to nawet nie mam z kim pogadać, jedynie matka mi mówi, że mam iść hmm jak ona to mówi? "co się nawinie, to bierz", tylko tyle.
No ok. Pracy Ci nie załatwią. Ale może taka zwykła rozmowa, nie związana z pracą, na rozluźnienie by Ci pomogła? Jak nie z koleżanką, to z jakąś ciotką, która nie jest od Ciebie 30 lat starsza? Dobrze by było, gdybyś mogła się zwierzyć komuś innemu niż mama.
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 07:59   #179
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez just_wlosy Pokaż wiadomość
No właśnie boję się tego, że nie ogarnę tego wszystkiego, nie przyswoje. Przed tym czuję największy strach, a tym bardziej że dużego doświadczenia nie mam. Będę czuła się jak tępak. 😄

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wiadomo, że pierwszego dnia wszystkiego nie ogarniesz ale z czasem się wdrożysz, wszystko poznasz i będziesz sobie normalnie pracować. nie ma co się bać
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 09:40   #180
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
No ok. Pracy Ci nie załatwią. Ale może taka zwykła rozmowa, nie związana z pracą, na rozluźnienie by Ci pomogła? Jak nie z koleżanką, to z jakąś ciotką, która nie jest od Ciebie 30 lat starsza? Dobrze by było, gdybyś mogła się zwierzyć komuś innemu niż mama.
Nie mam z kim rozmawiać, bo wszystko kręci się wokół pracy - rodzina, znajomi, wszyscy rozmawiają o tym, że nie mam pracy. Nawet babcia zaczęła mi "szukać" pracy, nic innego nie mówi tylko za każdym razem gdy ją odwiedzę "masz już jakąś pracę?". O niczym innym nie rozmawia, koleżanki nie mają czasu - rodzina, praca, dzieci, wakacje...

Wysłałam do tej szkoły językowej jednak na sekretarkę - nikt się nie odezwał...

lexi221

Cytat:
Najgorsze, że jak to w urzędach bywa wszystko odbywa się drogą konkursową. W zeszłym roku zaliczyłam kilka konkursów ale co z tego skoro i tak się nie dostałam.

Nie wiem dlaczego mam takiego przeklętego pecha w życiu tak dlaczego tak trudno się do biura dostać jako zwykła sekretarka?
Ja też byłam na takich konkursach - wszystko robione pod kogoś.

Sekretarka to oblegane stanowisko, jak ktoś się dostanie to siedzi, no i konkurencja jest duża, bo niektóre stanowiska nie są jakoś szczególnie trudne do ogarnięcia - biuro, telefon, fax, więc dlatego tak ciężko.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-28 15:28:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.