elocom - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-29, 00:16   #1
telerabat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 18
Cool

elocom


Czy dłuższe używanie maści elocom(z tego, co sie dowiedziałam, ta maść jest na bazie sterydów) moze powodować jakieś skutki uboczne (CERY)?? Proszę o odpowedź.
telerabat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 00:23   #2
telerabat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 18
Unhappy Dot.: elocom

Zauważyłam, że moja twarz(w niektórych miejscach pokryta jest rozszerzonymi porami, głównie policzki i czoło). Czy to może być spowodowane używaniem elocomu? Może problem(wyżej wspomniany) jest zupełnie czymś innym spowodowany?
telerabat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 07:56   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: elocom

oczywiście, że sterydy powoduja działania niepożądane. zajrzyj do ulotki. popularne a nieprzyjemnie jest np. trwałe rozszerzenie naczynek krwionośnych, pryszcze (np.dermatitis perioralis), ścieńczenie skóry. dodatkowo nadkażenia bakteryjne lub grzybicze, przebarwienia skóry, itd.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 12:58   #4
Antena Krzyku
Przyczajenie
 
Avatar Antena Krzyku
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 8
Dot.: elocom

...Witam...co do Elocomu...to używałam go przez 3 lata...bądź nawet i dłużej...i szczerze mówiąć...żąłuje...Maść ta została mi przepisana przez lekarza rodzinnego na opryszczke(!)...nie miałam żadnych powodów do zmartwień bowiem maść działała wręcz magicznie na wszelkie zmiany skórne...jednak niech Cie to nie skusi do jej używania...bowiem jej efekty nie są warte problemów,które rodzą sie w wyniku jej aplikowania na twarz...ja nabawiłam się wokółustnego zapalenia skóry......można też dorobić sie posterydowego zapalenia skóry....


...ja stanowczo odradzam masci sterydowe wszelkiego typu...Elocomowi "zawdzieczam" mój okropny wygląd...i terapie Tetralysalem i Metronidazolem......
Antena Krzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-24, 16:32   #5
mrufka8
Raczkowanie
 
Avatar mrufka8
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 41
Dot.: elocom

A ja stosuję Elocom już wiele lat - ofkoz leczenie trwa tydzień góra dwa i odstawiam. To jedyny lek jaki mi pomaga Stosowałam setki maści, mazideł i zero efektów. Ta maść a raczej płyn to dla mnie zbawienie bo inaczej zadrapałabym się na śmierć. Ja nie widzę żadnych powikłań, zresztą stosuję Elocom na skórę głowy więc więc trudno coś zauważyć
__________________
Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi.
Albert Einstein
mrufka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 17:45   #6
muszkaaa8
Zakorzenienie
 
Avatar muszkaaa8
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 7 371
Dot.: elocom

stosowałam kiedys elocom. miałam po nim przebarwienia straszne. i te przebarwienia mi zostaly ale na szczescie tylko na rekach a nie na twarzy. dziwne ze lekarz przepisal ci to na opryszczke bo zadnych masci sterydowych nie powinno sie nakladac na twarz.. no chyba z w ostatecznosci.
__________________


20.05.2017
muszkaaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 18:12   #7
Domena93
Raczkowanie
 
Avatar Domena93
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 194
Cool Dot.: elocom

ja tez uzywalam. I w sumie jest bardzo skuteczna mascia. Ale strasznie wysusza skóre i tak jak już pisały moje poprzedniczki są przebarwienia. Pozdrawiam
Domena93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-16, 11:52   #8
asia51
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9
Dot.: elocom

dzieki ATENO za informacje o lekach sterydowych.wlaśnie mam wykupic ELOCOM na dolegliwość zakrytą ubraniem i niezbyt uciążliwą.Poslucham Twojej rady i dam saobie spokój z ta maścia ,która pewnie po dluzszym stosowaniu dałaby osobie znać.pozdrawiam Asia51
asia51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 16:21   #9
owca79
Raczkowanie
 
Avatar owca79
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: pastwisko
Wiadomości: 470
Dot.: elocom

Witaj,
cierpie na AZS i używalam elocomu wiele lat...
Nieświadomie jak sie okazało

Zostały mi przebarwienia na skórze nog.
owca79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 17:46   #10
littleme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 5
Dot.: elocom

Przede wszystkim uzywajac elecomu nalezy absolutnie ograniczac do minimum, albo nawet do zera, ekspozycje smarowanych nim partii ciala na slonce. Uwaga, srodek ten utrzymuje sie pod skora jeszcze dluuugggoo po zaprzestaniu uzywania! Jest to jeden z glownych powodow dla ktorych nie powinno sie go stosowac na twarz. Kolejne to zanikanie skory, staje sie ona coraz ciensza i ciensza, az dochodzi do pojawiania sie trudno, badz wcale nie gojacych sie ran.
Wiem co pisze, bo leczylam sie elocomem przez ponad 5 lat. Absolutnie nic innego mi nie pomagalo na uporczywie powracajca okropna wysypke, prowdopodobnie wynikajaca z zakazenia gronkowcem. Dlatego nie bede go stanowczo odradzac, bo dla niektorych jest to jedyna mozliwosc normalnego funkcjonowania. Ale lekarze czesto przepisuja ten srodek, bo nie wiedza co tak wlasciwie dolega pacjentowi, a elocon jest tak silny ze pomaga wlasciwie na prawie wszystkie stany zapalne skory.
Przez dlugi czas mialam widoczne przebarwienia na twarzy, biale plamy o wyraznych krawedziach zaznaczonych przez zakres smarowania. Teraz, po jakis 4 latach od odstawiania, zniknely prawie calkiem i pojawiaja sie tylko jak sie rumienie= czyli skora nie odzyskala zdolnosci zaczerwieniania sie, co wyglada czasem groteskowo. Skora jest tez wyraznie ciensza i pojawily sie na niej drobne zmarszczki, mam 25 lat, wiec troche wczesnie. Nalezy rowniez pamietac ze elocom silnie uzaleznia. Trzeba uzywac coraz wiekszej ilosci masci, a po odstawieniu objawy koszmarnie sie nasilaja. Co da sie (w moim przypadku w kompletnej izolacji przez kilka tygodni) jakos przetrwac...
littleme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 11:52   #11
lakhi93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6
Dot.: elocom

używałam tej maści na uczulenie , wysypkę . I ona jest super dziala od razu , ale jak się ją odstawi to to powraca . nie uzywam jej juz za to stosuję 'elosone' ktore ma podobne a nawet takie samo dzialanie jak elocom, ale wg mnie lepiej dziala nie zostawiajac skutkow ubocznych .
lakhi93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-14, 16:41   #12
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: elocom

ja na AZS używam maści protopic, bo boję się skutków ubocznych maści sterydowych
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 19:54   #13
pistaacjaa
Raczkowanie
 
Avatar pistaacjaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 341
Dot.: elocom

elocom przepisano mi na wysypke,uporczywie swedzaca, i zaluje ,ze uzylam, bo po aplikacji mam biale plamy na ciele, tam gdzie byla masc, uzylam tylko raz, jednym ze skutkow ubocznych jest zanik barwnika skóry, opisany w ulotce
pistaacjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 20:52   #14
xxchemicznaxx
Zakorzenienie
 
Avatar xxchemicznaxx
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: lubelszczyzna
Wiadomości: 4 170
GG do xxchemicznaxx
Dot.: elocom

O matko zaczynam się bać, bo stosuję elocom już jakieś 4 lata i nigdy jakoś się nie zastanawiałam. Jest to jedyna maść która pomaga mi na wysypkę, w zasadzie stosowałam ją tylko na brzuch, plecy, tył łydek i wewnętrzną stronę prawej ręki, ale nie widzę żadnych wspomnianych przez Was przebarwień. Po posmarowaniu jednorazowym wysypka znika i nie wraca bardzo długo, więc ja jestem z niej zadowolona ;d Podobno jest to maść bardzo wysuszająca, więc dostałam do niej natłuszczającą elobazę, ale nie widziałam potrzeby jej stosować, może to mój błąd...
__________________
The world is ours, if we want it
xxchemicznaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 21:36   #15
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: elocom

Cytat:
Napisane przez xxchemicznaxx Pokaż wiadomość
O matko zaczynam się bać, bo stosuję elocom już jakieś 4 lata i nigdy jakoś się nie zastanawiałam. Jest to jedyna maść która pomaga mi na wysypkę, w zasadzie stosowałam ją tylko na brzuch, plecy, tył łydek i wewnętrzną stronę prawej ręki, ale nie widzę żadnych wspomnianych przez Was przebarwień. Po posmarowaniu jednorazowym wysypka znika i nie wraca bardzo długo, więc ja jestem z niej zadowolona ;d Podobno jest to maść bardzo wysuszająca, więc dostałam do niej natłuszczającą elobazę, ale nie widziałam potrzeby jej stosować, może to mój błąd...
Sporadyczne używanie (kilka dni) co jakiś czas (dłuższy) nie jest specjalnie groźne. Natomiast kiepsko jest używać elocomu na co dzień. Wtedy są poważne problemy.
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 21:37   #16
xxchemicznaxx
Zakorzenienie
 
Avatar xxchemicznaxx
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: lubelszczyzna
Wiadomości: 4 170
GG do xxchemicznaxx
Dot.: elocom

A to dobrze, bo ja mam przez te 4 lata jedną tubkę (ciekawe, czy się nie przeterminowała <myśli> więc jak widać nie używam często ;d
__________________
The world is ours, if we want it
xxchemicznaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 21:16   #17
amk1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 9
Dot.: elocom

Używam elocomu od kilku lat ale bardzo rzadko na twarz (alergiczne łuszczenie skóry). Trzeba bardzo uważać, ponieważ w kontakcie ze słońcem powoduje uczulenie, tak więc tylko na noc i rano trzeba porządnie umyć twarz, ja tak robię i wszystko jest ok. Co ważne nie nadaje się do stosowania na całą twarz tylko na miejsca zmienione chorobowo, ponieważ cała twarz blednie i pozostają czerwone krostki.
amk1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 12:49   #18
Brilliant Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Brilliant Girl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: TomorrowlanD
Wiadomości: 2 543
Dot.: elocom

Dziewczyny! w ulotce jest napisane, że nie wolno stosować elocomu na twarz! Posmarujesz raz na wyprysk ale po chwili wyjdzie Ci następny i już nie będzie tak łatwo! To jest maść sterydowa i nie należy jej stosować na twarz! Jestem farmaceutką więc trust me
Brilliant Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 19:49   #19
asia51
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9
Dot.: elocom

Witajcie Dziewczyny!!Bardzo dobrze,że piszecie o skutkach "elcomu" i innych lekach sterydowych.Musimy się dzielić takimi informacjami.Nastały takie czasy,ze pacjent musi być bardzo ostrozny w stosowaniu medykamentów,najlepiej żeby wszyscy byli po"farmacji".Pozdrawiam .
asia51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-08, 19:39   #20
andrzejmazur89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 14
Dot.: elocom

Poszedłem na wizytę do lekarza rodzinnego, żeby dała mi "coś" na plecy, bo wyskoczyły mi pryszcze. Mówię jej, że one pojawiły się w dużych ilościach po goleniu. Popatrzyła na plecy, wypisała elocom 2 tubki> Poleciła zużyć dwie tubki, jak nie przejdzie, to do dermatologa. Ale czy mam to ciągiem stosować, czy robić przerwę? Stosuję już to tydzień, po kilku dniach super skóra, zostało kilka takich krostek. No, ale dalej smaruję, bo zostało kilka. Debil ze mnie, postanowiłem zrobić sobie delikatny peeling pleców, nasmarowałem plecy maścią, a na drugi dzień- pryszcz na pryszczu i pryszcz goni pryszcza. Pytanie- czy peeling skopał to wszystko, czy skóra się oczyszcza (wcześniejsze krostki też wychodziły sobie, potem się zasuszały i odpadały, nie było śladu po nich) a maść silniej działa i stad ten efekt? Czy mam dalej to stosować? Aha! Każdy, który zniknął teraz się ujawnił w postaci czerwonych plamek.
andrzejmazur89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 21:44   #21
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: elocom

Cytat:
Napisane przez andrzejmazur89 Pokaż wiadomość
Poszedłem na wizytę do lekarza rodzinnego, żeby dała mi "coś" na plecy, bo wyskoczyły mi pryszcze. Mówię jej, że one pojawiły się w dużych ilościach po goleniu. Popatrzyła na plecy, wypisała elocom 2 tubki> Poleciła zużyć dwie tubki, jak nie przejdzie, to do dermatologa. Ale czy mam to ciągiem stosować, czy robić przerwę? Stosuję już to tydzień, po kilku dniach super skóra, zostało kilka takich krostek. No, ale dalej smaruję, bo zostało kilka. Debil ze mnie, postanowiłem zrobić sobie delikatny peeling pleców, nasmarowałem plecy maścią, a na drugi dzień- pryszcz na pryszczu i pryszcz goni pryszcza. Pytanie- czy peeling skopał to wszystko, czy skóra się oczyszcza (wcześniejsze krostki też wychodziły sobie, potem się zasuszały i odpadały, nie było śladu po nich) a maść silniej działa i stad ten efekt? Czy mam dalej to stosować? Aha! Każdy, który zniknął teraz się ujawnił w postaci czerwonych plamek.
Steryd nie usunie Ci problemu pryszczy - po odstawieniu wrócą ze zdwojoną siłą. Jedyne czego się dodatkowo dorobisz to trądzik posterydowy.

Odstaw elocom i do dermatologa marsz póki nie jest za późno!
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 22:07   #22
EnjoyYourLife
Raczkowanie
 
Avatar EnjoyYourLife
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 189
Dot.: elocom

Jestem taka zła!
Mama posmarowała mi dzisiaj rano o 9 ramiona kremem elocom grubą warstwą i nawet rozlegle. A już teraz mam okropne przebarwienia!!!
Co z tym zrobić? Czy to zniknie? Kiedy?! ;(

Nie polecam
__________________

EnjoyYourLife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 15:54   #23
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: elocom

Cytat:
Napisane przez EnjoyYourLife Pokaż wiadomość
Jestem taka zła!
Mama posmarowała mi dzisiaj rano o 9 ramiona kremem elocom grubą warstwą i nawet rozlegle. A już teraz mam okropne przebarwienia!!!
Co z tym zrobić? Czy to zniknie? Kiedy?! ;(

Nie polecam
Ulotka

Jeżeli chodzi Ci o taki zbielenie skóry (zjaśnienie) to powinno dośc szybko ustąpić po odstawieniu leku
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 19:18   #24
1justka2
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2
Dot.: elocom

Maści Elocom nie powinno się stosowac na twarz!
1justka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 17:29   #25
vulgar69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: elocom

tam jest takie stężenie sterydów ze nawet jak byście brali to domięśniowo to nie powinno być skutków ubocznych , a co do tych plam to ciekawi mnie czy macie je też na palcach ? gdy smarowaliście chore miejsca a tak wo gule to skóra po zagojeniu zawsze ma inny odcień lub nawet zostają blizny

i zapoznajcie się z ulotkami bo tam wyraźnie jest napisane nie stosować na twarz sprawdzić czy nie jest się uczulonym na jakom kol wiek substancje znajdując się w maści bo z pewnością od tego mogą tez być rożnego rodzaju zaczerwienienia i przebarwienia i podobne dolegliwości

nie stosować dłużej jak 14 dni

jak nie możemy się wyleczyć z opryszczki to polecam zrobić sobie badania na HIV

a na uczulenia i wsypki polecam spożywanie wapna 2 razy na dzień i dokładne badania u specjalisty a nie u lekarza rodzonego który niema z pewnością pojęcia o tego typu dolegliwościach
vulgar69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 08:26   #26
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: elocom

przepraszam, że odkopuję, ale... mi dermatolog przepisała płyn elocom na wypadające włosy ; o
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 08:44   #27
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: elocom

Z tego, co wiem płyn Elocom stosuje się na skórę głowy w przypadku łuszczycy i przy łysieniu plackowatym. Pewnie też przy jakichś innych, poważniejszych chorobach.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 13:12   #28
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: elocom

stosowlam latami na luszczyce i wg mnei na ta choprobe bardzo dobra masc .jedna ze skuteczniejszych .
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 19:24   #29
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: elocom

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
stosowlam latami na luszczyce i wg mnei na ta choprobe bardzo dobra masc .jedna ze skuteczniejszych .
nie warto zaczynać leczenia łuszczycy od sterydów. Lżejsze leki też mogą pomóc i to na dłuższą metę, bez większego nawrotu.
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 22:42   #30
jamajkanamajkach
Raczkowanie
 
Avatar jamajkanamajkach
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 75
GG do jamajkanamajkach
Dot.: elocom

ktoś tu jeszcze zagląda???

strasznie sie wystraszylam czytajac to wszystko, poniewaz kupilam maść elocom na uczulenie, ale ze mi duzo jej zostalo raz sprobowalam na twarz (nie czytalam ulotki, mialam straszne przebarwienia po tradziku i chcialam tak o, zobaczyc sobie czy zadziala - wiem, glupota straszna) no i po jednej nocy przebarwienia zmniejszyly sie o polowe!!! no wiec jak juz latwo sie domyslic smarowalam dalej i dalej (max raz dziennie, w sumie to raz na kilka dni, bo zapominalam - na szczescie)

nic mi sie nie dzialo z twarza, zadnych odbarwien, te po trądziku zeszły praktycznie calkiem. tylko teraz jak to czytam to sie boje, ze cos nabroilam, moze mi ktos napisac co moze mi sie teraz stać ? nic mi sie ogolnie nie dzieje, skora nawet nie jest wysuszona.

uzywalam jeszcze jednoczesnie z mascia zelu Cetaphil, jesli ma to jakiej znaczenie.
jamajkanamajkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-03 21:37:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:19.