Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-21, 08:14   #1351
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
pomimo calej sympatii do make me bio troche mnie zdenerowawali. Dwa kremy ktore zamowilam maja date waznosci do maja jaki normalny czlowiek zuzyje 120 ml kremu
A jakie masz te kremy z krótką ważnością?

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
kiepska jestem w opisywaniu zapachow ale jesli lubisz lekko slodkie zapachy i podobal Ci sie zel z borokowa to ten tez powinien Ci sie spodobac za 6 zl warto sprobowac nie pachnie chemicznie i nie wysusza
pasztet jest boski, moge wyjadac go lyzeczka z puszki
To się spodoba Dzisiaj po niego idę. Na pewno wezmę jeden, więc go od razu otworzę i zdecyduję czy brać zapasy Alterrowe żele lubię, latem bardzo lubiłam neroli & bambus, ale ostatnio kupiłam żel sernikowy i golę na nim nogi, bo w ogóle się nie pieni i czuję się bardziej brudna niż przed prysznicem.
A jaki ten pasztet ma skład?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 08:20   #1352
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
troche chemiczny sklad jak na naturalny kosmetyk i gdzie w soli morskiej sol morska
polecam eksperymenty, czasem uda sie cos fajnego przez przypadek wykombinowac
Dzis ide zrobic zapas zeli pod prysznic do rossa bo to limitka przy okazji znowu wykupie caly zapas pasztetow z grzybow shitake jestem od nich uzalezniona
pomimo calej sympatii do make me bio troche mnie zdenerowawali. Dwa kremy ktore zamowilam maja date waznosci do maja jaki normalny czlowiek zuzyje 120 ml kremu
pasztet jest niezły udał sie im
niestety make me bio te daty mają krótkie... dobrze, że u nas tyle ludzi w domu
ale myslę, że jak wsadzisz do lodówki jeden to i po dacie spokojnie możesz go zużyć.
ja już dwa w lodówce trzymam
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 08:21   #1353
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
jest sól kuchenna zamiast morskiej
A jakie Ty miałaś sole morskie z naturalnych? co polecasz?
chyba będziesz nimi musiała smarować ciało albo rozdać część
z naturalnych tylko JMO z nienaturalnych davines i bumble&bumble.
Najlepiej sprawdzal sie surf spray z bumble&bumble

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
A jakie masz te kremy z krótką ważnością?

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------



To się spodoba Dzisiaj po niego idę. Na pewno wezmę jeden, więc go od razu otworzę i zdecyduję czy brać zapasy Alterrowe żele lubię, latem bardzo lubiłam neroli & bambus, ale ostatnio kupiłam żel sernikowy i golę na nim nogi, bo w ogóle się nie pieni i czuję się bardziej brudna niż przed prysznicem.
A jaki ten pasztet ma skład?
mam caly nieotwierany featherlight
Skład pasztetu: woda, olej roślinny, drożdże w proszku, grzyby shitake 9%, pieczarki 8%, płatki ziemniaczane, sól morska, przyprawy, ekstrakt drożdżowy.
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
pasztet jest niezły udał sie im
niestety make me bio te daty mają krótkie... dobrze, że u nas tyle ludzi w domu
ale myslę, że jak wsadzisz do lodówki jeden to i po dacie spokojnie możesz go zużyć.
ja już dwa w lodówce trzymam
pasztet jest wibitny, jadlam rozne pasztety i zaden mi tak nie podszedl jak ten juz w okolicznych rossach mnie znaja i panie sie juz pytaja czy dzis tez wszystkie pasztety zabieram z polki u mnie tylko w 3 rossach sa i to w sladowych ilosciach wiec czasami robie pasztetowy tour de rossman w celu uzupelnienia zapasow
Make me bio chyba wyzybywa sie zapasow bo wszystkie kremy z tego co widac byly wyprodukowane w maju zeszlego roku

Edytowane przez effa_j
Czas edycji: 2014-02-21 o 08:27
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 08:26   #1354
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
mam caly nieotwierany featherlight
Skład pasztetu: woda, olej roślinny, drożdże w proszku, grzyby shitake 9%, pieczarki 8%, płatki ziemniaczane, sól morska, przyprawy, ekstrakt drożdżowy.
Jak chcesz to mogę od Ciebie odkupić jakby co Dla TŻ-ta.

Niezły. Szkoda, że nie napisali jaki olej roślinny, ale niezły. Jak na pasztet Chyba też wpadnie do koszyka, spróbujemy, TŻ lubi pasztety, a sklepowych nie jemy, bo to śmierć, szatan i zaraza. Fajnie jakby puree w proszku było nadal, wzięłam w cenie na do widzenia, jedno opakowanie tylko, a takie to smaczne i szybciej się robi niż ziemniaki. Jako szybki obiad pt. "nie ma czasu na nic" jest super. I nerkowce muszę wziąć, z Lidla mi wycofali chyba, nie ma w ogóle, nawet ich miejsca na półce
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2014-02-21 o 08:28
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 08:45   #1355
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
pasztet jest wibitny, jadlam rozne pasztety i zaden mi tak nie podszedl jak ten juz w okolicznych rossach mnie znaja i panie sie juz pytaja czy dzis tez wszystkie pasztety zabieram z polki u mnie tylko w 3 rossach sa i to w sladowych ilosciach wiec czasami robie pasztetowy tour de rossman w celu uzupelnienia zapasow
Make me bio chyba wyzybywa sie zapasow bo wszystkie kremy z tego co widac byly wyprodukowane w maju zeszlego roku

dobrze, że daleko mieszkasz, bo by moje dziecko miało problem z kupnem pasztetu
a ja podejrzewam, że oni wznawiają produkcję kremów przy określono niskich stanach magazynowych... ale to takie moje przemyslenia.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 09:48   #1356
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
ktoś już pisał o clochee, nawet ostatnio wstawiał zdjęcia, ale nie pamiętam już kto
mam mieć duży pakiet próbek. dziś wysłane, więc się zobaczy


Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Też dzisiaj dostałam przesyłkę od promolci i potwierdzam, dziewczyna oszalała z tymi próbkami Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję Wszystko się przyda i na pewno się nie zmarnuje.

Tymczasem wklejam zakupy ze skarbca natury. Ich obsługa jest rewelacyjna i na dodatek dostaję próbki o jakie poproszę, uwielbiam ten sklep Dodatkowo wygrałam w ich mini konkursie niespodziankę - okazało się, że jest to masło shea. Na pewno się przyda

woda micelarna Alphanova i lotion AMB zachwalany przez Korah - ciekawa jestem jak się sprawdzą
krem pod oczy AMB
krem do rąk Biofficina Toscana - bardzo mi się spodobał po próbce jaką dostałam właśnie od skarbca natury

Ja już żałuję, że nie kupiłam kolejnej butelki Alphanova, ciekawość jak zwykle zwyciężyła i padło na micel so bio, ale mi nie pasuje jednak. Jak tylko go wymęczę to wracam do Alphy i już mnie nic innego nie podkusi, postanowione. Nie jest może szczytem ideałów jeśli chodzi o demakijaż ( tzn u mnie jest, mam chyba fart z kolorówką, zwłaszcza tuszem, bo u mnie radzi sobie bezbłędnie z jej zmyciem), ale są od niego gorsze o wiele micele pod tym kątem patrząc, a ten ze skórą robi to, co ciężko spotkać w innych, mega delikatny i nie klei się. Daj znać, co myślisz Do niego chyba dokupię mleczko migdałowe oczyszczające z tej serii
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 11:11   #1357
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość

Skład pasztetu: woda, olej roślinny, drożdże w proszku, grzyby shitake 9%, pieczarki 8%, płatki ziemniaczane, sól morska, przyprawy, ekstrakt drożdżowy.

pasztet jest wibitny, jadlam rozne pasztety i zaden mi tak nie podszedl jak ten juz w okolicznych rossach mnie znaja i panie sie juz pytaja czy dzis tez wszystkie pasztety zabieram z polki u mnie tylko w 3 rossach sa i to w sladowych ilosciach wiec czasami robie pasztetowy tour de rossman w celu uzupelnienia zapasow
nie chce was martwic, ale to czerwone to wzmacniacz smaku. taki eufemizm glutaminianu sodu w drogeriach dm znalazlam pasztet oberzynowy (pycha!!!) i jeszcze jakis bez tego typu dodatkow. w rossie chyba tez ktorys byl bez, musze sie przyjrzec.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-21, 11:36   #1358
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
nie chce was martwic, ale to czerwone to wzmacniacz smaku. taki eufemizm glutaminianu sodu w drogeriach dm znalazlam pasztet oberzynowy (pycha!!!) i jeszcze jakis bez tego typu dodatkow. w rossie chyba tez ktorys byl bez, musze sie przyjrzec.
Tak? Cholera, to nie kupię. Albo kupię spróbować.
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2014-02-21 o 11:37
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 11:41   #1359
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
nie chce was martwic, ale to czerwone to wzmacniacz smaku. taki eufemizm glutaminianu sodu w drogeriach dm znalazlam pasztet oberzynowy (pycha!!!) i jeszcze jakis bez tego typu dodatkow. w rossie chyba tez ktorys byl bez, musze sie przyjrzec.
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Tak? Cholera, to nie kupię. Albo kupię jako zwykły pasztet, czyli zło i śmierć w puszce
z tego co sie orientuje do pasztetow tego typu dodawane sa platki drozdzowe ( oznaczane na pasztetach wege jako ekstrakt drozdzowy, drozdze, platki drozdzowe ). Mam je i dodaje do pasztetu z soczewicy nadaje mu lekki posmak serowy i lepsza konsystencje.
Watpie aby w certyfikowanych produktach mozna bylo robic takie machloje, ale moge sie mylic
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 11:54   #1360
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
z tego co sie orientuje do pasztetow tego typu dodawane sa platki drozdzowe ( oznaczane na pasztetach wege jako ekstrakt drozdzowy, drozdze, platki drozdzowe ). Mam je i dodaje do pasztetu z soczewicy nadaje mu lekki posmak serowy i lepsza konsystencje.
Watpie aby w certyfikowanych produktach mozna bylo robic takie machloje, ale moge sie mylic
juz byla o tym wzmianka w plotkowym. Aga, ktora studiowala cos z dietetyka, napisala tak:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3639
dramatu nie ma, ale ja tam wole unikac cos, co jest sztucznie wytworzone i robi smak miesa, skoro jak chce mieso, to je sobie moge zrobic. bez dodatkow sztucznych...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 12:02   #1361
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
z tego co sie orientuje do pasztetow tego typu dodawane sa platki drozdzowe ( oznaczane na pasztetach wege jako ekstrakt drozdzowy, drozdze, platki drozdzowe ). Mam je i dodaje do pasztetu z soczewicy nadaje mu lekki posmak serowy i lepsza konsystencje.
Watpie aby w certyfikowanych produktach mozna bylo robic takie machloje, ale moge sie mylic
Spróbować spróbuję, od troszku czegoś złego jakby co nie umrę... Byłoby niemiło jeśli takie machloje robią Ale jak piszesz - sama takie coś masz i dodajesz, więc nie jest chyba złe? Emulgator pasztetu
Zastanawiałam się kiedyś nad wegetarianizmem. Mogłabym być wege, bo choć mięso lubię, jest smaczne, to w małych ilościach - po większych boli mnie brzuch - znajomi mnie namawiali, że przecież łatwo mi tak to będzie i w ogóle. Ale nie mam ideologii wegetariańskiej, to bez sensu, zjedzenie kawałka kurczaka nie powoduje u mnie wyrzutów sumienia.

Im dłużej używam kremu różanego MMB, tym jestem bardziej zadowolona. Nawet zapach mi się podoba Czy hydrolat różany z BU pachnie podobnie? Teraz używam z pszenicy samopszy i psuje mi to humor od rana, okropny zapach. Jeszcze pół butelki

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
juz byla o tym wzmianka w plotkowym. Aga, ktora studiowala cos z dietetyka, napisala tak:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3639
dramatu nie ma, ale ja tam wole unikac cos, co jest sztucznie wytworzone i robi smak miesa, skoro jak chce mieso, to je sobie moge zrobic. bez dodatkow sztucznych...
Jeśli w tym pasztecie jest po to, aby nadać smak mięsny - pasi mi to, bo i tak skład ma o niebo lepszy niż pasztety sklepowe, więc wolę taki z ekstraktem drożdżowym
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-21, 12:04   #1362
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
juz byla o tym wzmianka w plotkowym. Aga, ktora studiowala cos z dietetyka, napisala tak:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3639
dramatu nie ma, ale ja tam wole unikac cos, co jest sztucznie wytworzone i robi smak miesa, skoro jak chce mieso, to je sobie moge zrobic. bez dodatkow sztucznych...
z tego co pisze aga : " glutaminian sodu jest solą sodową kwasu glutaminowego - aminokwasu naturalnie wytwarzanego w organizmie człowieka, występującego w mięsie, serach i wielu warzywach. jest on odpowiedzialny za mięsny smak zwany umami. nie jest on organizmowi niezbędny, bo nie należy do aa egzogennych, ale też nie jest szkodliwy, bo w końcu jest substancją naturalnie wytwarzaną"
takze chyba nie ma co dramatyzowac, a drozdze chyba nie sa wytworem chemicznym
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 12:06   #1363
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
z tego co sie orientuje do pasztetow tego typu dodawane sa platki drozdzowe ( oznaczane na pasztetach wege jako ekstrakt drozdzowy, drozdze, platki drozdzowe ). Mam je i dodaje do pasztetu z soczewicy nadaje mu lekki posmak serowy i lepsza konsystencje.
Watpie aby w certyfikowanych produktach mozna bylo robic takie machloje, ale moge sie mylic
mam takie samo zdanie - pasztet certfykowany to nie drosed......
ekstrakt drożdżowy może być przykrywką do przemycenia glutaminianu sodu, ale to nie to samo z tego co czytałam.
a ekstrakt drożdżowy robią z drożdży piekarskich.
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość

Im dłużej używam kremu różanego MMB, tym jestem bardziej zadowolona. Nawet zapach mi się podoba Czy hydrolat różany z BU pachnie podobnie? Teraz używam z pszenicy samopszy i psuje mi to humor od rana, okropny zapach. Jeszcze pół butelki
co Ty mówisz?
przeciez on pachnie delikatnie ziołowo.....
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2014-02-21 o 12:09
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 12:13   #1364
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
mam takie samo zdanie - pasztet certfykowany to nie drosed......
ekstrakt drożdżowy może być przykrywką do przemycenia glutaminianu sodu, ale to nie to samo z tego co czytałam.
a ekstrakt drożdżowy robią z drożdży piekarskich.

co Ty mówisz?
przeciez on pachnie delikatnie ziołowo.....
No, uspokoiłyście mnie, teraz z malutkimi wyrzutami sumienia kupię ten pasztet, zawsze lepiej niż z wielkimi

Ojezusie, dla mnie to bardzo mocno pachnie, zbożami, aż mnie w nosie kręci, ciężkie to do zniesienia Dlatego myślę o różanym. Albo jakiś inny do suchej skóry.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 12:17   #1365
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
No, uspokoiłyście mnie, teraz z malutkimi wyrzutami sumienia kupię ten pasztet, zawsze lepiej niż z wielkimi

Ojezusie, dla mnie to bardzo mocno pachnie, zbożami, aż mnie w nosie kręci, ciężkie to do zniesienia Dlatego myślę o różanym. Albo jakiś inny do suchej skóry.
ja tam jem go prawie kilogramami takze spokojnie dam znac jak zaczne swiecic w ciemnosci
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 12:37   #1366
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
ja tam jem go prawie kilogramami takze spokojnie dam znac jak zaczne swiecic w ciemnosci

ale to w sumie bardzo w trendy eko się wpiszesz, bo prądu nie będziesz tyle zużywać
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 12:43   #1367
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

ale to w sumie bardzo w trendy eko się wpiszesz, bo prądu nie będziesz tyle zużywać
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 12:50   #1368
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

ale to w sumie bardzo w trendy eko się wpiszesz, bo prądu nie będziesz tyle zużywać
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość

ostatnio nawet moj Bono stal sie posiadaczem eko miski
http://www.becothings.com/becobowls.html
jakby ktos chcial eko pileczke http://www.becothings.com/becotoys.php dla swojego pupila to widzialam ostatnio w tkamxxie
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 12:56   #1369
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Też dzisiaj dostałam przesyłkę od promolci i potwierdzam, dziewczyna oszalała z tymi próbkami Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję Wszystko się przyda i na pewno się nie zmarnuje.

Tymczasem wklejam zakupy ze skarbca natury. Ich obsługa jest rewelacyjna i na dodatek dostaję próbki o jakie poproszę, uwielbiam ten sklep Dodatkowo wygrałam w ich mini konkursie niespodziankę - okazało się, że jest to masło shea. Na pewno się przyda

woda micelarna Alphanova i lotion AMB zachwalany przez Korah - ciekawa jestem jak się sprawdzą
krem pod oczy AMB
krem do rąk Biofficina Toscana - bardzo mi się spodobał po próbce jaką dostałam właśnie od skarbca natury

gratuluję wygranej i pięknych nabytków

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
B ciekawe kosmetyki i probki

Zaraz ide po jakis szampon oczyszczajacy- ostatecznie stwierdzam ze szampon Shea Moisture nie nadaje sie do codziennego uzytku-dzisiaj poszlam na uczelnie w tlustych wlosach
Ogolnie daje mu 1 gwiazdke i zgadzam sie z tymi recenzjami:
www.amazon.com/Shea-Moisture-Raw-Retention-Shampoo-13/product-reviews/B0038TVHGG/ref=cm_cr_pr_btm_link_1?i e=UTF8&filterBy=addOneSta r&showViewpoints=0&sortBy =byRankDescending
szkoda, że tak kiepsko wypadły
ale dzięki Tobie mamy jedną rzecz mniej na którą będziemy się napalać
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a wiesz, moze cos w tym jest... stawialabym glownie na rodzaj sebum. a moze i kombinacje sebum i paru innych czynnikow jeszcze?

brawo za segregacje i mocne postanowienie ja tez zuzywam zapasy. a tak mozolnie mi to szlo przez to, ze moj maly ksiaze mi przez wieeeele miesiecy nie dawal na tyle luzu, zeby w spokoju sie czyms posmarowac. naprawde bylam szczesliwa, jak moglam pojsc w spokoju "na dwojke" no ale teraz juz mi calkiem niezle idzie i obralam taktyke "po kolei" a nie "wszysko na raz". tym sposobem moge tez lepiej ocenic, ktore smarowidla aktualnie mojej cerze lepiej sluza. teraz np. do smarowania geby w uzyciu jest alverde fluid heilerde i musze przyznac, ze jak za ta cene to jest niezly. a na dzien bb cream lavera - nawet na mojej tlustej paszczy daje rade.
no i oby tak dalej w końcu chwilę dla siebie też trzeba mieć
Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
...
wkleisz moze sklad tego preparatu z sola morska
testowalam 3 rozne tego typu kosmetyki i niestety zaden z nich nie odzywial wlosow obecnie zmajstrowalam sobie swoj wlasny spray tzn do patowego spray'u dodalam kilka ziarenek rozowej soli morskiej i jest ok, ale nadal daleko mu do idealu
czy dobrze rozumiem, że Twoim solnym ideałem był jmo - miałaś i polecasz?

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Unique sól morska do włosów:
aqua, aloe vera, shellac, glycerin, lauryl glucoside, poliglyceryl-2 dipolyhydrosxystearate, glyceryl caprylate, parfum, caprylic/capric triglyceride, sodium hydroxide, citric acid, sodium chloride, potassium hydroxide, citral, limonene, linalool
ten shellac to w lakierach do włosów występuje, będzie raczej je usztywniać

w biedrze znalazłam tańszą wersję saszetek dermaglin, są chyba za niecałe 3 zł
przyszła też moja madara
niestety mydełko jest bezzapachowe ale za to dzieciowa oliwka pachnie obłędnie słodziutkim marcepanem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg maseczka z biedry 1.jpg (264,2 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg maseczka z biedry 2.jpg (191,4 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg madara.jpg (119,2 KB, 26 załadowań)

Edytowane przez promolcia
Czas edycji: 2014-02-21 o 12:58
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-21, 13:07   #1370
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość

ostatnio nawet moj Bono stal sie posiadaczem eko miski
http://www.becothings.com/becobowls.html
jakby ktos chcial eko pileczke http://www.becothings.com/becotoys.php dla swojego pupila to widzialam ostatnio w tkamxxie
eko miska - nie mogę
Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość

w biedrze znalazłam tańszą wersję saszetek dermaglin, są chyba za niecałe 3 zł
przyszła też moja madara
niestety mydełko jest bezzapachowe ale za to dzieciowa oliwka pachnie obłędnie słodziutkim marcepanem
dobra madara nie jest zła
jak dobrze pójdzie to na poczatku przyszłego tygodnia będziesz mieć dr. organica
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 13:10   #1371
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość

ostatnio nawet moj Bono stal sie posiadaczem eko miski
http://www.becothings.com/becobowls.html
jakby ktos chcial eko pileczke http://www.becothings.com/becotoys.php dla swojego pupila to widzialam ostatnio w tkamxxie
Ale fajna miska Szkoda, że takie wielkie, typowe dla psów.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 13:21   #1372
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
w biedrze znalazłam tańszą wersję saszetek dermaglin, są chyba za niecałe 3 zł
przyszła też moja madara
niestety mydełko jest bezzapachowe ale za to dzieciowa oliwka pachnie obłędnie słodziutkim marcepanem


Miałam tą maseczkę z rok temu też była w biedrze Jak dla mnie szału nie zrobiła, była bardzo lejąca, ale ogólnie ok,
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 13:45   #1373
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
czy dobrze rozumiem, że Twoim solnym ideałem był jmo - miałaś i polecasz?
ten shellac to w lakierach do włosów występuje, będzie raczej je usztywniać
nie znalazlam jeszcze swojego idealu z testowanych spray'ow najbardziej podpasowal mi bumble&bumble nienaturaly niestety

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
eko miska - nie mogę
jak eko to po calosci

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Ale fajna miska Szkoda, że takie wielkie, typowe dla psów.
sa tez dla kotow widzialam w zoologicznym u siebie
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 14:20   #1374
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość

ostatnio nawet moj Bono stal sie posiadaczem eko miski
http://www.becothings.com/becobowls.html
jakby ktos chcial eko pileczke http://www.becothings.com/becotoys.php dla swojego pupila to widzialam ostatnio w tkamxxie
super rzeczy dla naszych pupilów

promolcia, piękne zakupy

Przyszły próbki z Lilla Mai. Pani nie żałowała. Strasznie duże. Krem z filtrem to spokojnie ok. 10 ml. Cały ogromny pojemniczek.
Pachnie delikatnie. Jutro testy
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 14:38   #1375
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Paulas Choice już dostępne, niestety niewiele naturalnych rzeczy, tylko 3, a takie co ciekawsze produkty, np serumy antyoksydacyjne, produkty z kwasami mają brzydkie składy z silikonami i glikolami, parabeny też. Szampon i odżywka też nic specjalnego, szacun, że przynajmniej podają składy.

http://www.paulaschoice.pl/pl/c/Eart...8-naturalne/72
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 14:51   #1376
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Paulas Choice już dostępne, niestety niewiele naturalnych rzeczy, tylko 3, a takie co ciekawsze produkty, np serumy antyoksydacyjne, produkty z kwasami mają brzydkie składy z silikonami i glikolami, parabeny też. Szampon i odżywka też nic specjalnego, szacun, że przynajmniej podają składy.

http://www.paulaschoice.pl/pl/c/Eart...8-naturalne/72
ale nawet w tych naturalnych musieli wsadzić Phenoxyethanol

W najbliższym czasie będę testować do włosów nowość od Lavera:
http://www.natural-beauty.pl/lavera-...e-mleczko.html
Kupiłam saszetkę w aptece za 7 zł, 20 ml
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2014-02-21 o 15:06
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 15:09   #1377
agaku
Rozeznanie
 
Avatar agaku
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 871
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

anula_ga, serdecznie dziękuję za szampon i kremik. Paczuszka dotarła dzisiaj, wieczorem testy szamponu. Przy okazji składam spóźnione, ale serdeczne życzenia urodzinowe, dobra duszyczko. Jeszcze raz dziękuję
__________________


agaku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 15:49   #1378
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
z tego co pisze aga : " glutaminian sodu jest solą sodową kwasu glutaminowego - aminokwasu naturalnie wytwarzanego w organizmie człowieka, występującego w mięsie, serach i wielu warzywach. jest on odpowiedzialny za mięsny smak zwany umami. nie jest on organizmowi niezbędny, bo nie należy do aa egzogennych, ale też nie jest szkodliwy, bo w końcu jest substancją naturalnie wytwarzaną"
takze chyba nie ma co dramatyzowac, a drozdze chyba nie sa wytworem chemicznym
ale to co innego stosowac (czy to na skorze czy w diecie) cos, co wystepuje naturalnie w pozywieniu, a co jest sztucznie wytworzone w laboratorium i dodane w nienaturalnych ilosciach. wszystko jest dla ludzi. ale tak samo jak alkohol w nadmiarze niszczy szare komorki, tak glutaminian sodu w nadmiarze cos tam w mozgu tez wyniszcza i efektem jest wypaczony zmysl smaku, brak kontroli nad apetytem i nierzadko otylosc (nawet byly jakies badania na ten temat i przy takiej samej diecie, w jednej grupie bez, w drugiej z glutaminianem sodu, po jakims czasie grupa glutaminianowa wyraznie wyrozniala sie wagowo )
drozdze wytworem chemicznym nie sa, ale juz ekstrakt z drozdzy tak - potwierdzila to Aga na dole postu, bo wczesniej nie byla pewna.
ja tam nie demonizuje, ale zwracam uwage, bo ten ekstrakt z drozdzy to mydlenie oczu. po prostu trzeba byc swiadomym i nie przesadzac rowniez z tym skladnikiem, jesli sie chce naprawde naturalnie jesc
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
mam takie samo zdanie - pasztet certfykowany to nie drosed......
ekstrakt drożdżowy może być przykrywką do przemycenia glutaminianu sodu, ale to nie to samo z tego co czytałam.
a ekstrakt drożdżowy robią z drożdży piekarskich.
gdzie czytalas? ja z kolei widzialam reportaz niemiecki "wiem co jem" na ten temat i to jest to samo wg nich ja w kazdym razie mnie sie po jednym i po drugim brzydko odbija
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 16:06   #1379
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
ale nawet w tych naturalnych musieli wsadzić Phenoxyethanol

W najbliższym czasie będę testować do włosów nowość od Lavera:
http://www.natural-beauty.pl/lavera-...e-mleczko.html
Kupiłam saszetkę w aptece za 7 zł, 20 ml
Do tego te niebotyczne ceny, żal mi ludzi, że się dadzą na to nabrać.

Miał ktoś jakieś kosmetyki marki Ol Vita, np oleje Są u mnie w mieście tylko nie wiem czy rafinowane czy nie, nie sprawdzałam, czy pisze na opakowaniach, warto?
http://www.olvita.pl/kosmetyki.html
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 17:20   #1380
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
super rzeczy dla naszych pupilów

promolcia, piękne zakupy

Przyszły próbki z Lilla Mai. Pani nie żałowała. Strasznie duże. Krem z filtrem to spokojnie ok. 10 ml. Cały ogromny pojemniczek.
Pachnie delikatnie. Jutro testy
to szybko testuj i pisz wrażenia
Cytat:
Napisane przez agaku Pokaż wiadomość
anula_ga, serdecznie dziękuję za szampon i kremik. Paczuszka dotarła dzisiaj, wieczorem testy szamponu. Przy okazji składam spóźnione, ale serdeczne życzenia urodzinowe, dobra duszyczko. Jeszcze raz dziękuję
dziękuję bardzo
cieszę się, że przesyłka dotarła (w przeciwień stwie do mojego iherba...).
ciekawa jestem Twoich wrażeń
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ale to co innego stosowac (czy to na skorze czy w diecie) cos, co wystepuje naturalnie w pozywieniu, a co jest sztucznie wytworzone w laboratorium i dodane w nienaturalnych ilosciach. wszystko jest dla ludzi. ale tak samo jak alkohol w nadmiarze niszczy szare komorki, tak glutaminian sodu w nadmiarze cos tam w mozgu tez wyniszcza i efektem jest wypaczony zmysl smaku, brak kontroli nad apetytem i nierzadko otylosc (nawet byly jakies badania na ten temat i przy takiej samej diecie, w jednej grupie bez, w drugiej z glutaminianem sodu, po jakims czasie grupa glutaminianowa wyraznie wyrozniala sie wagowo )
drozdze wytworem chemicznym nie sa, ale juz ekstrakt z drozdzy tak - potwierdzila to Aga na dole postu, bo wczesniej nie byla pewna.
ja tam nie demonizuje, ale zwracam uwage, bo ten ekstrakt z drozdzy to mydlenie oczu. po prostu trzeba byc swiadomym i nie przesadzac rowniez z tym skladnikiem, jesli sie chce naprawde naturalnie jesc

gdzie czytalas? ja z kolei widzialam reportaz niemiecki "wiem co jem" na ten temat i to jest to samo wg nich ja w kazdym razie mnie sie po jednym i po drugim brzydko odbija
nie wiem, czy będę teraz w stanie odszukać te artykuły.... spróbuje przy okazji.
w każdym razie pamiętam, że nawet pisali tam, że ekstrakt drożdżowy jest często mylony z glutaminianem sodu oznaczonym tymi E i innymi świństwami.
ekstrakt zawiera naturalny kwas glutaminowy i glutaminian w małych ilościach, ale to nie jest to samo co ten glutaminian dodawany do żywności - ekstrakt drożdżowy jest przemysłowym źródłem glutaminianu, coś tam się z nim robi, jakąś sól dodaje i mamy to cudo paskudne.
przynajmniej ja tak to rozumiem.
wynikało z nich jeszcze, że glutaminian sodu jest często ukrywany pod nazwa ekstrakt drożdżowy - i juz samo to świadczy według mnie o tym, że to inne składniki.
tutaj coś co na szybko znalazłam
http://www.leibergmbh.de/pl/artykuy-...trakt-drodowy/
ale wiesz, interesowałam się tym przy okazji, nie dogłębnie. chyba jak kupowałam płatki drożdżowe to mnie zepchnęło na ekstrakt drożdżowy i mnie to zainteresowało.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-18 18:55:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:28.