Kopenhaska od 06.04.2010 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-06, 08:22   #1
agnieszkaanka
Rozeznanie
 
Avatar agnieszkaanka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 623

Kopenhaska od 06.04.2010


Hejka

Zaczynam od "po świętach" dietę kopenhaską. Kto ze mną zaczyna? Byłoby dobrze wspierać się w codziennych relacjach, bo dietka nie jest łatwa. Wiem to, 8 lat temu ją zrobiłam, schudłam 5 kg, skutków ubocznych brak. Kto ze mną?
agnieszkaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 08:38   #2
mysiunia85g
Zadomowienie
 
Avatar mysiunia85g
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 610
Dot.: Kopenhaska od 06.04.2010

Wspólne odchudzanie Utwórz własną lub dołącz do grupy wsparcia we wspólnym odchudzaniu lub wspólnej diecie.
Dopuszczamy tutaj jedynie diety oparte na zasadach zdrowego odżywiania. W uproszczeniu - wszystkie diety powyżej 1000 kcal.

Twój wątek nadaje się na Krzywe Zwierciadło
mysiunia85g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 08:44   #3
Kika80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 131
Dot.: Kopenhaska od 06.04.2010

NIKT

Mam nadziję, że nikt nie dołączy, że na forum są mądre dziewczyny, które wyrosły już z naiwności pt "dieta cud".

Krzywe Zwierciadło
Kika80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 09:32   #4
agnieszkaanka
Rozeznanie
 
Avatar agnieszkaanka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 623
Dot.: Kopenhaska od 06.04.2010

Jasne, a czym niby jest dieta Dukana? Kalorie nie są żadnym wyznacznikiem, więc dieta powyżej 1000 kcal nie gwarantuje bycia zdrową.
Policzyłam dla pewności kaloryczność drugiego dnia z Kopenhaskiej - 980 kcal. No te 20 kcal decydują o wszystkim.
Ja trzymam się tego wątku, jak moderator chce, to mnie przeniesie.
agnieszkaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 10:03   #5
plastikowa biedronka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 622
Dot.: Kopenhaska od 06.04.2010

pewnie przeniesie to nie dieta, a wyniszczanie organizmu.
__________________

"... idź własną drogą ... bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć..."


plastikowa biedronka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 11:04   #6
aguxagulska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Europa. <;
Wiadomości: 179
Dot.: Kopenhaska od 06.04.2010

Wpadnij do nas.. KLIK
aguxagulska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 23:29   #7
AkikoKizu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Kopenhaska od 06.04.2010

Hej kochane, to mój pierwszy post na tym forum, więc witam się z wszystkimi. Podobnie, dokładnie wczoraj, dokładnie po Świętach rozpoczęłam dietę kopenhaską i jestem w znakomitym nastroju, głównie dlatego, że jutro z nią kończę! Dzięki temu, będę miała energię na basen, siatkę i kosza ze znajomymi a dlaczego postanowiłam tak szybko odpuścić? Nawet nie dlatego, że jest wycieńczająca, a ludzie na forach piszą na jej temat koszmarne rzeczy, ale z pewnego prostego, logicznego punktu widzenia. Może się mylę, ale czy nie jest przypadkiem tak na tej diecie, że zaraz po jej rozpoczęciu do ok. tygodnia pozbywasz się z organizmu wody, a dopiero potem tracisz na wadze? Więc (nie zaczyna się zdania od więc! mówiła polonistka), nawet jeśli schudniesz te 7 kg w 13 dni, to po powrocie do normalnych nawyków (bądź nieco ulepszonych) 5 wróci w mgnieniu oka, a ty będziesz cieszyć się trzema, z trudem wypoconymi?... Agnieszkaanka, nie lepiej zacząć po prostu zdrowo się odżywiać, a po miesiącu, dwóch, trzech... cieszyć się nową sylwetką znacznie dłużej...?
AkikoKizu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-11, 15:26   #8
201708250923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 813
Dot.: Kopenhaska od 06.04.2010

Cytat:
Napisane przez agnieszkaanka Pokaż wiadomość
Jasne, a czym niby jest dieta Dukana? Kalorie nie są żadnym wyznacznikiem, więc dieta powyżej 1000 kcal nie gwarantuje bycia zdrową.
Policzyłam dla pewności kaloryczność drugiego dnia z Kopenhaskiej - 980 kcal. No te 20 kcal decydują o wszystkim.
Ja trzymam się tego wątku, jak moderator chce, to mnie przeniesie.
Dieta Dukana jest dobrze oceniana. I po nie jak będziesz trzymała się zasad, nie będzie jojo. Po Kopenhaskiej tak


DZIEŃ 1 i 8
Śniadanie: 1 kubek kawy, 1 kostka cukru 40
Obiad: 2 jajka na twardo, gotowany szpinak 100g, 1 pomidor220
Kolacja:1 duży befsztyk, sałata z olejem i cytryną 150g450
W sumie 710

DZIEŃ 2 i 9
Śniadanie:1 kubek kawy,1 kostka cukru 40
Obiad:1 duży befsztyk, sałata z olejem i cytryną 150g 450
Kolacja:1 plaster szynki, 2-3 szklanki jogurtu naturalnego60+300
W sumie ok 850
201708250923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 15:47   #9
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Kopenhaska od 06.04.2010

Odradzam. Moja koleżanka po tej głodówce udającej dietę (mam na myśli dietę kopenhaską) wylądowała w szpitalu na dializach z poważnie zaburzoną równowagą elektrolitową. Zauważ ile w tej diecie kawy, która wypłukuje magnez z organizmu.
Inna sprawa,że zdrowa, dorosła osoba, która nie ma chorobliwej otyłości nie powinna jeść dziennie mniej niż 1500 kalorii. Wszelkie diety poniżej tej wartości kalorycznej to de facto głodówki i jako takie uniemożliwiają schudnięcie ponieważ skutkują spowolnieniem metabolizmu, które przy ujemnym bilansie kalorycznym spożywanego pożywienia ma chronić przed zagłodzeniem organizmu.
Jak ktoś chce chudnąć to minimum to 1500 kalorii dziennie z produktów o wysokiej wartości odżywczej (bogatych w białko, witaminy, mikroelementy), unikanie pustych kalorii typu słodycze, fast food a nie głodówki czy diety 1000 kalorii i poniżej.
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 11:55   #10
K-Kasieńka
Raczkowanie
 
Avatar K-Kasieńka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 35
Dot.: Kopenhaska od 06.04.2010

A ja sama nie wiem czy tą diętę odradzać czy polecać. Dawno temu sama zastosowałam tą dietę i schudłam 20 kg..oczywiście oprócz diety ćwiczyłam codziennie przez godzinę. W trakcie diety organizm naprawdę był osłabiony...czułam się zmęczona i słaba ale jakoś wytrwałam i nie wyladowalam z tego powodu w szpitalu.Wyniki badań w normie. Przez kilka lat waga prawie stała w miejscu ( no jakieś + 3 kg w ciągu 5-6 lat).Tak więc efektu jo-jo też w moim przypadku nie było. Wiadomo nie objadałam się i nie wcinałam tabliczki czekolady na raz..ale nie stosowałam też przez te lata takich drastycznych diet ponieważ waga była w normie i ta dieta już nie działała (chyba nie było co spalać )- próbowalam raz i przez 13 dni spadło mi pare kilo więc więcej cierpienia niż rezultatów. Stosowałam od czasu do czasu lekkie diety tzn. parę dni nie jadłam pieczywa, ziemniaków albo dwa dni na samej wodzie.
Teraz po urodzeniu dziecka zostało mi 8 kg na plusie i też myslę czy nie spróbować ponownie diety...może się uda. Raz juz nawet zaczęłam ale wytrwałam tylko kilka dni
K-Kasieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:44.