METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-05, 20:36   #4771
Daria_13
Raczkowanie
 
Avatar Daria_13
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 68
GG do Daria_13
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

fajne te pomysły, na pewno z tego biurka skorzystam ..

na razie nie zdejmuje plakatów, bo moje ściany nie są zbyt czyste. przed malowaniem ściągne i już ...

jeszcze jakieś pomysły.? kolory scian, meble. ?
__________________
50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60
ceemki moich włosów

Od 2013r. włosomaniaczka.

{włoski na avatarze nie moje}
Daria_13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 16:11   #4772
patryycja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Witam !
Mam problem, ponieważ przenoszę się z dość dużego pokoju, do małej klitki, ok 7 m2.
Nie wiem kompletnie jak go urządzić.. Nie zależy mi na tym aby go powiększać. Aktualnie jest to sypialnia rodziców w której jest tylko wielka szafa do której mieści się wszystko no i wielkie sypialniane łóżko.
Pokój mój mniej więcej wygląda tak :
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...2&d=1150230480
tyle, że po lewej str od drzwi jest wielka szafa, której nie da rady się pozbyć ponieważ jest wbudowana i jej ścianami są ściany pokoju.
Sądzę, że ubrania, książki i różne rzeczy zmieszczą się w niej.

Jak byście urządziły ten pokój, jak pomalowały( ja myślałam o jakimś czerwonym kolorze ścian). Chciałabym aby ten pokój był klimatyczny.
Proszę o jakieś porady..
+ nie ma mowy o antresoli ponieważ mieszkanie jest za niskie.

POZDRAWIAM ;]
patryycja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 21:56   #4773
Vissy
Przyczajenie
 
Avatar Vissy
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 2
GG do Vissy
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cześć. Niedługo bedę miała remont pokoju i zastanawiam nad kilkoma aranżacjami pokoju.. Chodzi o własny kat dla ponad 15-letniej dziewuszki. Mam wstępnie ustaloną wersję. Ściany w kolorze białym, albo ecru, chciałabym ciemno, ale nie mogę bo mój pokój jest z ocienionej strony.. Meble byłyby w kolorze wiśniowym, coś w ten deseń http://www.dulux.pl/swatch/ruby_fountain_2.jpg. A półki czy takie inne małe meble w kolorze szarym/czarnym/szaro-czarnym/granatowym. Bardzo podoba mi się łóżko w starym stylu, z metalową ramąhttp://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10073977, ale bardzo podoba mi się też takie : http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50080315 Rozkłada sie ono na łóżko podwojne. Jest jeszcze z czarną ramą, ale kojarzy mi sie za bardzo z łóżeczkiem dla dzidziusia xd http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60162886. Na lóżko ajka kolorowa narzuta z poduszkami. Bardzo kocham konie i jeździectwo i myślałam o takiej dużej naklejce na jakiejs ścianie. Mam dużo czarno-białych dodatków wiec też bym je dodała (np. zegar z Merlin Monroe). Chciałabym powiesić jakieś plakaty na scianach, ramki do zdjec itd itp. Na podłodze leżałby dywan z długimi włosami, marze o takim Uwielbiam robić zdjęcia, lubię muzykę rockową, interesuję sie sztuką.. Rolety na oknach bylyby pewnie w kolorze scian..
Czy taka aranżacja pokoju może być ? Chciałabym żeby pokój był stylowy, taki bardziej retro, ale nie do końca.. Lubie różne duperele Moje ulubione kolory to granatowy, czerwony, bordowy, szary, czarny, biały, fioletowy, niebieski. Jakie macie jeszcze jakieś pomysły to jestem otwarta na propozycje.
Dołączam projekt mojego pokoju. Kolory jakie podałam są teraz.
Z góry dzięki za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pokój projekt.jpg (36,4 KB, 66 załadowań)
__________________
"Jesteś jak mustang - wiecznie wolna.."


Takich trzech jak my dwoje to nie ma ani jednego.. : D



www.photoblog.pl/undefined
Vissy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 22:32   #4774
Portoricano
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Może taki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg (1 of 1)-3.jpg (43,4 KB, 27 załadowań)
Portoricano jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 09:57   #4775
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

ja mam w domu takiego, kolor karmin. wykonanie wlasnoręczne mojego brata, ogolnie na jakims jasnym kolorku wydaje sie ze prezentowaloby sie lepiej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dzieło.jpg (25,5 KB, 74 załadowań)
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 15:19   #4776
turekdi
Raczkowanie
 
Avatar turekdi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 58
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

całkiem ładny, a co myślicie o takim
http://www.iszafy.pl/pl/inspiracje/l...a_z_ornamentem
albo któryś z tych:
http://www.iszafy.pl/pl/dokumenty/sz..._orient_iszafy
turekdi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 15:36   #4777
turekdi
Raczkowanie
 
Avatar turekdi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 58
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

całkiem ładny, a co myślicie o takim jak w tej łazience

albo któryś z tych:
http://www.iszafy.pl/pl/dokumenty/sz..._orient_iszafy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DPLff20fdd2032bf9bfb2e713384fcafb84[1].jpg (6,0 KB, 81 załadowań)
turekdi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-20, 19:10   #4778
wojtek99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Czy moglibyście mi pomóc w remoncie pokoju? Muszę przeprowadzić remont u siebie w pokoju ale nie chciałbym bardzo dużo zmieniać, bo w przeciągu najbliższego roku będę się wyprowadzał. Ogranicza mnie kilka elementów, które muszą pozostać. Mam pomarańczową kanapę, którą chciałbym wstawić do pokoju, meblościankę w kolorze olcha, podłoga jasna a dokładnie buk. Chciałbym w pokoju zamontować białe listwy przypodłogowe, na ścianę za kanapą brązową tapetę w stylu glamour, reszta ścian ecru. Do tego brązowe zasłony. W takim zestawieniu jaki proponujecie dywan? Drugi mój pomysł to za kanapą tapeta w kolorze ecru w stylu glamour, zasłony w podobnym kolorze ecru, w obydwu przypadkach nie wiem jaki dywan zrobić. Pomóżcie.
wojtek99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 22:47   #4779
Minn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Biłgoraj
Wiadomości: 23
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Dziewczyny, szukam inspiracji do wnętrz w stylu francuskim. Mam zamiar zupełnie zmienić wystrój domu właśnie na ten styl. Pomocy! Z góry dziękuję.
__________________
Milcz, albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia. Pitagoras
Minn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 18:31   #4780
Xx Purple cocaine xX
Wtajemniczenie
 
Avatar Xx Purple cocaine xX
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 389
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Hej Będe zmieniać wystrój mojego pokoju tylko nie mam pomysłu na jaki Teraz wygląda tak zwykło 2 ściany żółte ,2 pomarańczowe,mebloscianka ,biurko,lozko itp jest tak po prostu mdło ,mój pokój jest maly wiec jakie kolory byście proponowały,myślałam tez o fototapecie badz o jakiejś naklejce,moglabym liczyc na wasze pomysly.?
__________________
Zmieniam swoje życie na lepsze. Spróbuj i TY


Zapuszczam włoski i paznokcie .!


,,Nie pozwól aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry...''




Xx Purple cocaine xX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 12:33   #4781
Natala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Ja polecam stronkę www.literstyl.pl zakupiłam tam cudowną naklejkę dekoracyjną na ścianę. Od razu mój pokój zmienił charakter, a pusta ściana już nie straszy.
Natala jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-31, 15:14   #4782
lawendax
Zadomowienie
 
Avatar lawendax
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 153
GG do lawendax
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
Napisane przez Natala Pokaż wiadomość
Ja polecam stronkę www.literstyl.pl zakupiłam tam cudowną naklejkę dekoracyjną na ścianę. Od razu mój pokój zmienił charakter, a pusta ściana już nie straszy.
a trzymaja sie one porzadnie na scianie?
lawendax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 20:23   #4783
Natala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Tak naklejka trzyma się ściany porządnie, wycięta jest z folii więc wygląda estetycznie. Ja jestem zadowolona.
Natala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 17:29   #4784
_luna_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 16
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

witajcie! potrzebuję pomocy planuję przemalowanie pokoju i zmianę dodatków. mam meble koloru czereśniowego z waniliowymi frontami (vis a vis z black red white). ściany aktualnie żółte i niebieskie dodatki. sądzę, że do takich mebli ściany powinny być ciemne, ale nie chcę zrobić z pokoju norki kreta myślałam nad jedną w kolorze ciemnego fioletu (może biskupiego) a reszta jakieś kremowe ale nie wiem czy nie będą się za bardzo zlewać z szafkami... i tu się zaczyna problem a i podoba mi się jeszcze bardzo jak na jednej ścianie jest tapeta ale nie wiem czy to by nie było za dużo (dodam tylko, że mój pokój posiada 6 ścian, bo ma wnękę). do tego chciałabym fioletowe zasłony widziałam już nawet fajne w fioletowo-wrzosowe pasy i biskupi z jasnym różem do tego roleta w którymś z kolorów pasków na zasłonie, i jakaś ciemna narzuta na łóżko, co o tym myślicie? tylko nie wiem zamieszana jestem co do tych kolorów na ścianie... czy to ładnie będzie z moimi meblami wyglądać. a i mam jeszcze pytanko, mam duże lustro z ozdobną złotą ramą, jak sądzicie na której ścianie by lepiej wyglądało jasnej czy ciemnej?

jestem otwarta na wszelkie propozycje chciałabym żeby wszystko razem ładnie wyglądało i nie wiem czy mój pomysł jest dobry już się w tym pogubiłam
_luna_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 18:06   #4785
_luna_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 16
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

nie ma nikogo kto chciałby mi pomóc?
_luna_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 20:49   #4786
_luna_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 16
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

tak to jest sypialnia właśnie z tą tapetą za łóżkiem to jest trudna sprawa bo ja strasznie często meble przestawiam i chyba dam sobie spokój z tą tapetą no kurcze właśnie się tego obawiałam, że będą się gryźć ;/ ale w sumie bordo z kremowym też bardzo ładnie by wyglądał tylko nie wiem czy dobrze bym się czuła w takim pokoju... i się na ten fiolet nakręciłam strasznie i teraz pewnie nic mi nie będzie pasować :P
_luna_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 18:30   #4787
_luna_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 16
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

tak tak pomogłaś dużo, dziękuję bardzo no właśnie o jakiś taki fiolet mi chodziło tylko nie wiedziałam jak to określić nie jestem dobra w barwach ;P dałabym do niego jakiś taki neutralny jasny żeby nie było smutno i żeby się nie gryzło jeszcze raz dziękuję za pomoc
_luna_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 22:24   #4788
desdemonik
Zadomowienie
 
Avatar desdemonik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 058
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

2011-01-20 23:47 Minn
Dziewczyny, szukam inspiracji do wnętrz w stylu francuskim. Mam zamiar zupełnie zmienić wystrój domu właśnie na ten styl. Pomocy! Z góry dziękuję.



Minn, ale w stylu francuskim współczesnym czy takim turystyczno-prowansalsko-francuskim? Inspiracje współczesne znajdziesz np. oglądając francuskie programy z metamorfozami, takie jak http://www.deco.fr/videos-deco/video...-co-07-02.html. Jeżeli chodzi o styl "prowansalski" to mnóstwo rzeczy można kupić w naszym pięknym kraju, żeby nie było reklamy to więcej informacji ewentualnie na priv. Faktyczny styl prowansalski jest do obejrzenia np. tu: http://www.atouchofprovence.com/ albo tu: http://homedesigndecorating.com/desi...terior-design/

Edytowane przez desdemonik
Czas edycji: 2011-02-08 o 22:29
desdemonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 15:13   #4789
wizazer
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 76
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
Napisane przez _luna_ Pokaż wiadomość
witajcie! potrzebuję pomocy planuję przemalowanie pokoju i zmianę dodatków. mam meble koloru czereśniowego z waniliowymi frontami (vis a vis z black red white). ściany aktualnie żółte i niebieskie dodatki. sądzę, że do takich mebli ściany powinny być ciemne, ale nie chcę zrobić z pokoju norki kreta myślałam nad jedną w kolorze ciemnego fioletu (może biskupiego) a reszta jakieś kremowe ale nie wiem czy nie będą się za bardzo zlewać z szafkami... i tu się zaczyna problem a i podoba mi się jeszcze bardzo jak na jednej ścianie jest tapeta ale nie wiem czy to by nie było za dużo (dodam tylko, że mój pokój posiada 6 ścian, bo ma wnękę). do tego chciałabym fioletowe zasłony widziałam już nawet fajne w fioletowo-wrzosowe pasy i biskupi z jasnym różem do tego roleta w którymś z kolorów pasków na zasłonie, i jakaś ciemna narzuta na łóżko, co o tym myślicie? tylko nie wiem zamieszana jestem co do tych kolorów na ścianie... czy to ładnie będzie z moimi meblami wyglądać. a i mam jeszcze pytanko, mam duże lustro z ozdobną złotą ramą, jak sądzicie na której ścianie by lepiej wyglądało jasnej czy ciemnej?

jestem otwarta na wszelkie propozycje chciałabym żeby wszystko razem ładnie wyglądało i nie wiem czy mój pomysł jest dobry już się w tym pogubiłam
W takich sytuacjach, to moim zdaniem nie ma co się zastanawiać i gdybać, tylko trzeba po prostu jakoś zwizualizować sobie to, co Ci chodzi po głowie W necie masz sporo różnych stronek, na których możesz coś takiego zrobić. Osobiście polecam Ci np. portal deko-racja.pl - tam mają to narzędzie do wizualizacji dość wiernie oddające rzeczywistość, a poza tym wybierasz sobie wszystko z realnych produktów firm, więc od razu w razie czego wiesz, co sobie kupić
wizazer jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-11, 13:55   #4790
wizazer
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 76
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cieszę się jarilitmanen, że Ci spasowała ta stronka A wczoraj odpalili jeszcze fajny konkurs walentynkowy na stworzenie dekoracji wnętrza inspirowanej... walentynkami, oczywiście Tutaj można wziąć udział.
wizazer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 10:02   #4791
Grazin
Zakorzenienie
 
Avatar Grazin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: oświęcim
Wiadomości: 5 442
GG do Grazin
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Witam serdecznie
chciałabym prosić o poradę

chciałam zmienić ustawienie mebli w moim pokoju, ale nie mam kompletnie pomysłu.
w załączeniu jest prymitywny plan mojego pokoju

moje założenia:
1. na jednej stronie pokoju jest szafa z przesuwnymi drzwiami po środku w szafie stoi telewizor.
2. rzeczy zaznaczone na czerwono można przenieść.
3. w maju przyjdzie na świat moje dziecko dlatego
3a. do zagospodarowania będzie też komoda o szerokości 110 cm oraz łóżeczko o standardowych wymiarach czyli 120x60.
3b. chciałabym w miarę możliwości łóżko mieć blisko łóżeczka i żeby raczej nie stało koło okna.
3c. jeśli jakiś element wystroju trzeba będzie dokupić nie ma z tym problemu


za wszelkie pomysły będę wdzięczna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pokój.jpg (40,2 KB, 40 załadowań)
__________________
Grazin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 20:03   #4792
_luna_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 16
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Grazin polecam Ci zrobienie wizualizacji swojego pokoju, jest do tego masę programów, ja niestety nie mogę pomóc, bo nie mam za dobrej wyobraźni przestrzennej

Ja zrobiłam wizualizacje swojego pokoju w power net i chciałabym zapytać czy któraś z Was używa może tego programu? Wykorzystałam już wszystkie moje pomysły a po malowaniu chciałabym jakoś fajnie ustawić meble. Dobrze jest zasięgnąć obiektywnej porady, więc jeśli któraś z Was chciałaby mi pomóc i miałaby chwilkę to podesłałabym jej projekt mojego pokoju na maila. Wtedy ta dobra duszyczka mogłaby poprzesuwać mebelki i mi odesłać przerobiony projekt a jeśli nie możecie mi pomóc w ten sposób to dołączam zdjęcia projektu i może tak `na oko` powiecie mi co jak przestawić problemem w moim pokoju jest to, że mam za dużo mebli na za małym metrażu i za dużo dupereli, których muszę się pozbyć łóżko, lustro i biurko są inne[ale na wielkość podobne] jednak w tym programie były tylko meble z BRW. mam jeszcze okrągły stoliczek stojący pod oknem i dwie pufki do niego, wszystko upchane na siłę ;/ wkurza mnie ta dluuuuga szafka[zrobiona z 3] koło szafy, muszę ją rozłączyć ale ni jak nie wiem jak zrobić, żeby było ładnie i wszystko się pomieściło pomocy ;(
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (31,5 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (25,9 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (25,2 KB, 18 załadowań)
_luna_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 20:15   #4793
lawendax
Zadomowienie
 
Avatar lawendax
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 153
GG do lawendax
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

ja bym łózko postawiła we wnękę
a szafy naprzeciw
lawendax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 07:18   #4794
joanna975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 260
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
Napisane przez _luna_ Pokaż wiadomość
Grazin polecam Ci zrobienie wizualizacji swojego pokoju, jest do tego masę programów, ja niestety nie mogę pomóc, bo nie mam za dobrej wyobraźni przestrzennej
Na tej stronce deko-racja.pl, którą ktoś tu już wcześniej polecał jest fajne narzędzie do robienia wizualizacji pomieszczeń, więc spróbuj z niego skorzystać.
joanna975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 17:09   #4795
_luna_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 16
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
Napisane przez lawendax Pokaż wiadomość
ja bym łózko postawiła we wnękę
a szafy naprzeciw
właśnie tak chciałam ale siedzę, myślę, przestawiam w tym programie i nic mi z tego ciekawego nie wychodzi problem jest jeszcze w tym, że biurko jest całkiem innego koloru takiego jasnego a nie mogę sobie pozwolić na zakup z kolekcji. I nie może w związku z tym stać obok mebli z brw żeby się nie rzucało tak w oczy Jakoś nie mogę sensownie poupychać tych mebli albo coś się nie mieści albo coś nie pasuje z mojego stoliczka i pufek mogłabym jeszcze zrezygnować ale to mnie nie urządza za bardzo bo ono może sobie dalej stać pod oknem a szafy tam nie postawie ;/ chociaż jakbym go wywaliła to trochę przestronniej by się zrobiło...
_luna_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 19:18   #4796
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

luna - prześlij mi projekt mailem na karo80@onet.eu - nie obiecuję, że dziś, ale pokażę Ci mój pomysł

Ja też mam do Was prośbę... nasza norka ma tylko 36 m i niestety mało ustawne pokoje
na dniach zaczynamy remont u synka (2 latka) i powiem Wam, że ciężko z pomysłami. Pokój jest mały (zał.1-3), ma 2mx4m. Ze względów bezpieczeństwa łózko nie może być dosunięte do okna. W pokoju poza widocznymi sprzętami (sofa, szafa 100x60x235, komoda 60x40x100) będzie obok szafy stoliczek z krzesłkiem no i wszędobylskie zabawki. Może coś doradzicie? Np. szafa i komoda mogą być wenge, grusza i olcha - drzwi są wenge w całym mieszkaniu, ale u małego nie chcę ciemnych mebli, więc które? Zamysł kolorystyczny pokoju to biel, turkusi seledyn. Jakie kolory na sofę proponujecie? A może ktoś ma inny pomysł na pokój?

Prośba nr 2 - zał. 4-6 to nasz "duży" pokój, te dziwne ścianki to "garderoba" (1,30mx2,70m) - ścianki + drzwi przesuwne. Ten pokój raczej zmieniany nie będzie - tylko kolor ścian. Moja prośba dotyczy dodatków - półki, obrazy, coś jeszcze? gdzie? ile?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mp1.jpg (38,2 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mp2.jpg (37,8 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mp3.jpg (41,7 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dp1.jpg (44,3 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dp2.jpg (40,1 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dp3.jpg (38,7 KB, 33 załadowań)
__________________


Edytowane przez roxi1980
Czas edycji: 2011-02-15 o 19:19
roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 16:19   #4797
_luna_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 16
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

roxi1980 - już wysłałam projekt
skoro synek ma 2 latka to myślę, że im więcej kolorów tym lepiej ale turkusowy z zielonym byłby ładny, bardzo mi się podoba jak na ścianach są jakieś malunki np. rybki tak jak tutaj: http://wnetrze.s30.pl/dekoracja-pokoju-dziecinnego/ a żeby takie coś narysować nie potrzeba specjalnych zdolności więc na pewno byś dała rade wiadomo jak to dziecko pewnie najlepiej czuje się na podłodze więc pomyślałabym nad jakimś puchatym dywanem. Niestety co do koloru mebli nie za bardzo mogę pomóc bo nie wiem co by lepiej pasowało. A co do ustawienia myślę, że jest spoko chyba że łóżko można by było postawić tam koło szafy a stoliczek tam gdzie łóżko bo chyba innej możliwości za bardzo nie ma.

Salon też nie jest duży więc można by było zrobić coś, żeby optycznie go powiększyć, koło kanapy tam gdzie jest kwiatek możesz powiesić duże lustro (to pierwsze mi przyszło do głowy bo ja takie ubóstwiam ^^) a jeśli nie lustro to dałabym nad kanapą jakiś duży obraz albo taki jeden złożony z kilku oddzielnych np taki: http://allegro.pl/nowe-piekne-artfor...465215424.html wybrałabym coś z taką `głębią` jak ten z tą rzeką. Albo może fototapetę? jest teraz masa wzorów i rozmiarów więc znalazłabyś coś dla siebie a taka duża fototapeta z `głębią` na pewno najbardziej optycznie powiększyłaby pomieszczenie. jakbym wieszała półki to chyba nad komodą ze dwie takie krótkie jedna nad drugą ale nie równo tylko żeby lekko na siebie zachodziły ale jedna bliżej prawej krawędzi komody a druga bliżej lewej, żeby było troszkę asymetrycznie. a jak nie nad komodą to między drzwiami a telewizorem tylko wtedy bym dała ich ze 3 -4 ale to już zależy od Ciebie ile potrzebujesz i ile chcesz mieć `kurzołapek`:P a jak masz jakieś zdjęcia rodzinne lub obrazy które chcesz powiesić to możesz właśnie wykorzystać miejsce nad komodą, bardzo ładnie wygląda jak jest tak dużo obrazków w jednym miejscu w pasujących do siebie ramkach ale nie w takich samych, kilka takich kilka takich, rózna wielkość, aby tylko razem ładnie współgrało
tylko nie przesadź z tymi dodatkami wypisałam wszystko co mi przyszło do głowy może jakiś pomysł Ci się spodoba, mam nadzieję, że chociaż troszkę pomogłam
_luna_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 06:46   #4798
tarasia
Wtajemniczenie
 
Avatar tarasia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: góry
Wiadomości: 2 476
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

roxi, i luba koniecznie odiwedźcie www.deccoria.pl to dopiero skarbnica zdjęć mieszkań.
roxi mam podobny metraż i sofę L. i mam pytanie, jesteś pewna, że chcesz taki narożnik w dużym pokoju? z praktyki wiem, że takie kanapy lubią się "wysiedzieć" i jedna połówka jest zapadnięta, a druga po rozłożeniu nie. może lepiej coś co się będzie rozkładało na długość do przodu ( nie wiem czy wiesz o co mi chodzi). poza tym wybierz lekki stolik kawowy bo przestawianie go codziennie by rozłożyć spanie może być męczące.
http://deccoria.pl/galeria/foto,id,2...kacik-rtv.html
http://deccoria.pl/galeria/foto,id,2...1,-salon-.html

---------- Dopisano o 07:46 ---------- Poprzedni post napisano o 07:41 ----------

roxi : http://deccoria.pl/galerie,tag,pok%C...dziecinny.html
__________________
NASZ ŚLUB
w dniach
w latach



tarasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 21:00   #4799
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Luna - mail wysłany
co do małego pokoju zdecydowaliśmy się zrobić dwie ściany wraz z sufitem na biało (okienna i ta naprzeciw), a te duże ściany będą albo niebieskie, albo mix - ta na której będzie łózko i nocna lampka - niebieska, a ta naprzeciw żywo zielona lub żółta
Napisałam w mailu, że nie można raczej łóżka na tą drugą ścianę rzucić, bo światło z mieszkania będzie małemu przeszkadzać.
Co do dużego pokoju - super pomysł z tym obrazem z głębią, aczkolwiek poszukam fototapet, ale boję się, że tak wielki "obraz" przytłoczy to małe wnętrze.

Tarasia - projekt mojego dużego pokoju, który wrzuciłam to jego faktyczny wygląd. Narożnik jeśli chodzi o jakość - sprawdził się, po 2 latach użytkowania nic a nic nie wysiedziany Fakt, że gdybym mogła ponownie wybierać wybrałabym dłuuuugą kanapę, bo to czego nam brakuje to miejsce do siedzenia - mimo, że narożnik do małych nie należy - 240 x 160 - uroki narożników...
dzięki za linki
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 16:23   #4800
bluegirl160
Raczkowanie
 
Avatar bluegirl160
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 39
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Witam Wszystkich Poniżej wkleiłam zdjęcia swojego pokoju. Chciałabym coś w nim zmienić, od kilku lat jest taki sam i już mi się znudził. Niestety nie mam funduszy na zakup nowych mebli...liczę na waszą pomoc!
Będę wdzięczna, za każdą sugestię
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (45,8 KB, 143 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (34,3 KB, 96 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (48,3 KB, 128 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (58,3 KB, 110 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (38,6 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (32,5 KB, 102 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (32,8 KB, 97 załadowań)
bluegirl160 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:19.