karmienie piersią a skaza białkowa - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-05, 09:47   #31
Rosarioo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 67
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

Kurcze... Widze, że robisz wszystko co się da... może po prostu trzeba poczekać dłużej na efekty diety? Jesteś na diecie ok 3 tygodnie tak? Jak zmiany są silne to mogą znikać długo, nawet ponad miesiąc.
Rosarioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 11:25   #32
Asisianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 367
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
ja karmiłam 6 mcy, z egoistycznych pobudek, jak chociażby napić się wina od czasu do czasu. chciałam cieszyć się macierzyństwem, a nie wiecznie ograniczać. moje znajome karmiły max. rok, tylko nikt oprócz jednej nie miał problemów ze skazą białkową. natomiast pamiętam malutką, jak cała była w strupach i szczerze mówiąc, gdyby to była taka sytuacja, to ja bym od razu przeszła na ten produkt mlekozastępczy. moja koleżanka mówiła, że dziecko od razu zaczęło lepiej rosnąć i nie daj sobie wmówić, że będziesz gorszą matką. szczęśliwa matka to szczęśliwe dziecko a zdrowe będzie tak samo. /tylko trochę grubsze/
Tak tylko, że to działa w dwie strony. Mnie wmawiano, że jestem złą matką, bo NIE przeszłam na mm.... A moja córka nie chciała pić mm. Nie chciała nawet wody z butli pić (na jakiś czas musiałam odstawić ją bo brałam mocne leki)... Mocno się odwodniła i bałam się że skończy się to w szpitalu. Dla mnie łatwiej było dać pierś....
Na dodatek dla mnie robienie mleka w środku nocy jest dużym utrudnieniem, wybudzam się i już usnąć nie moge - taki mam organizm...
Asisianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 12:36   #33
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

Cytat:
Napisane przez Asisianka Pokaż wiadomość
Tak tylko, że to działa w dwie strony. Mnie wmawiano, że jestem złą matką, bo NIE przeszłam na mm.... A moja córka nie chciała pić mm. Nie chciała nawet wody z butli pić (na jakiś czas musiałam odstawić ją bo brałam mocne leki)... Mocno się odwodniła i bałam się że skończy się to w szpitalu. Dla mnie łatwiej było dać pierś....
Na dodatek dla mnie robienie mleka w środku nocy jest dużym utrudnieniem, wybudzam się i już usnąć nie moge - taki mam organizm...
daj spokój, ja juz chyba nie spie od miesiaca i mam dosyc
ma rok, wczesniej spala jak zabita, a od miesiaca przez jednego zeba chodze jak zywy trup a jest na mm od pół roku. mozna postawic termos koło łózka, ja jednak i tak sie wybudzam i nie spie juz od 3 zazwyczaj.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 13:26   #34
Asisianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 367
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

Przekichane.... Na pocieszenie powiem, że później starsze dzieci nie budza się już na nocne karmienie więc powinno juz być tylko lepiej (tak tak pewnie się znajdzie x mamuś których dzieci jedzą w nocy do 5 roku życia ale mimo wszystko raczej to nie jest regułą i tym bardziej nie jest to zdrowe....)
Ale roczniaczek to jeszcze maleństwo Trzeba cierpliwości.
Asisianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 17:22   #35
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

Cytat:
Napisane przez Rosarioo Pokaż wiadomość
Kurcze... Widze, że robisz wszystko co się da... może po prostu trzeba poczekać dłużej na efekty diety? Jesteś na diecie ok 3 tygodnie tak? Jak zmiany są silne to mogą znikać długo, nawet ponad miesiąc.
Teraz już 6 tyg. Skóra się pogarsza jednak. Były miejsca na ciałku które nie były zmienione chorobowo, ale to już niestety czas przeszły- teraz już wszędzie pojawiła się wysypka i się zaostrza

Cytat:
Napisane przez Asisianka Pokaż wiadomość
Tak tylko, że to działa w dwie strony. Mnie wmawiano, że jestem złą matką, bo NIE przeszłam na mm.... A moja córka nie chciała pić mm. Nie chciała nawet wody z butli pić (na jakiś czas musiałam odstawić ją bo brałam mocne leki)... Mocno się odwodniła i bałam się że skończy się to w szpitalu. Dla mnie łatwiej było dać pierś....
Na dodatek dla mnie robienie mleka w środku nocy jest dużym utrudnieniem, wybudzam się i już usnąć nie moge - taki mam organizm...
Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
daj spokój, ja juz chyba nie spie od miesiaca i mam dosyc
ma rok, wczesniej spala jak zabita, a od miesiaca przez jednego zeba chodze jak zywy trup a jest na mm od pół roku. mozna postawic termos koło łózka, ja jednak i tak sie wybudzam i nie spie juz od 3 zazwyczaj.
Akurat mimo że karmię piersią synek przesypia całe noce a ma dopiero 5 miesięcy. Ale faktycznie w nocy na pewno lepiej karmić piersią niż mm, wygodniej
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 17:31   #36
Rosarioo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 67
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

Kaileight, napisz w takim razie wszystko co jesz, może wpadniemy na jakiś trop? Prowadzisz dzienniczek swojej diety? Mi tak poleciła alergolog, podobno łatwiej wtedy wyłapać co szkodzi.

Zazdroszczę Ci tych przespanych nocy...moja ma 7 m-cy i budzi się 3 razy A czy Twój maluszek się drapie? Skoro przesypia noce, to może aż tak bardzo mu ta skóra nie dokucza?
Rosarioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 11:10   #37
Asisianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 367
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
Teraz już 6 tyg. Skóra się pogarsza jednak. Były miejsca na ciałku które nie były zmienione chorobowo, ale to już niestety czas przeszły- teraz już wszędzie pojawiła się wysypka i się zaostrza


Akurat mimo że karmię piersią synek przesypia całe noce a ma dopiero 5 miesięcy. Ale faktycznie w nocy na pewno lepiej karmić piersią niż mm, wygodniej
To chyba zalezy od tego co rozumiemy przez "przespaną noc"....

Dla mnie "przespana noc" jest wtedy kiedy dzicko uspypia o godzinie 20.00 a wstaje o godznie 7.00 W tym czasie TYLKO śpi, tzn nie ma pobudek na jedzenie/picie/siku.

Moje dzieci (5lat i 2,5 roku) tak właśnie śpią.

Małe dzieci na piersi po primo są zwykle jeszcze z pieluszkami które trzeba zmienić a secundo mleko naturalne się szybko trawi więc dziecko szybciej się robi głodne (szczególnie jeśli inne pokarmy nie są jeszcze wprowadzone)
Asisianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-07, 11:41   #38
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

Cytat:
Napisane przez Asisianka Pokaż wiadomość
To chyba zalezy od tego co rozumiemy przez "przespaną noc"....

Dla mnie "przespana noc" jest wtedy kiedy dzicko uspypia o godzinie 20.00 a wstaje o godznie 7.00 W tym czasie TYLKO śpi, tzn nie ma pobudek na jedzenie/picie/siku.

Moje dzieci (5lat i 2,5 roku) tak właśnie śpią.

Małe dzieci na piersi po primo są zwykle jeszcze z pieluszkami które trzeba zmienić a secundo mleko naturalne się szybko trawi więc dziecko szybciej się robi głodne (szczególnie jeśli inne pokarmy nie są jeszcze wprowadzone)
To tak samo rozumiemy przespaną noc Mój 5 miesięczny synek karmiony głównie piersią i dwa razy dziennie mm, kładzie się spać o 21 i wstaje o 7. Bez pobudek na siku, jedzenie, picie itd. Nie jest głodny najwyraźniej, dobrze przybiera na wadze, a rano zdjęta po nocy pielucha jest, wiadomo, zużyta, ale bez przesady.

Cytat:
Napisane przez Rosarioo Pokaż wiadomość
Kaileight, napisz w takim razie wszystko co jesz, może wpadniemy na jakiś trop? Prowadzisz dzienniczek swojej diety? Mi tak poleciła alergolog, podobno łatwiej wtedy wyłapać co szkodzi.

Zazdroszczę Ci tych przespanych nocy...moja ma 7 m-cy i budzi się 3 razy A czy Twój maluszek się drapie? Skoro przesypia noce, to może aż tak bardzo mu ta skóra nie dokucza?
Śpi ładnie- owszem trochę drapie się przez sen, ale nie wybudza się. Nadrabia za to w dzień Lekarz polecił nam smarowanie Fenistilem. Zobaczymy co to da.

Co do diety.. Dostałam rozpiskę diety od lekarza- i jadam głównie kasze, brązowy ryż, warzywa na parze( ziemniaki, brokuły, marchewkę), z owoców banany i jabłka, pełnoziarnisty chleb który piekę sama, ryby słodkowodne. I tyle w zasadzie

a..dzienniczka diety nie prowadzę, bo w zasadzie codziennie niestety jem to samo
__________________
Maluszek

Edytowane przez kaileight
Czas edycji: 2012-02-07 o 11:51
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 12:32   #39
Rosarioo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 67
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

Rzeczywiście rygorystyczna jest Twoja dieta...szczerze współczuję Z tego co wypisałaś to już chyba tylko ryby moglyby uczulać, bo nie mam pomysłu co jeszcze?
Rosarioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 12:40   #40
Asisianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 367
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
To tak samo rozumiemy przespaną noc Mój 5 miesięczny synek karmiony głównie piersią i dwa razy dziennie mm, kładzie się spać o 21 i wstaje o 7. Bez pobudek na siku, jedzenie, picie itd. Nie jest głodny najwyraźniej, dobrze przybiera na wadze, a rano zdjęta po nocy pielucha jest, wiadomo, zużyta, ale bez przesady.



Śpi ładnie- owszem trochę drapie się przez sen, ale nie wybudza się. Nadrabia za to w dzień Lekarz polecił nam smarowanie Fenistilem. Zobaczymy co to da.

Co do diety.. Dostałam rozpiskę diety od lekarza- i jadam głównie kasze, brązowy ryż, warzywa na parze( ziemniaki, brokuły, marchewkę), z owoców banany i jabłka, pełnoziarnisty chleb który piekę sama, ryby słodkowodne. I tyle w zasadzie

a..dzienniczka diety nie prowadzę, bo w zasadzie codziennie niestety jem to samo
To masz dobrze. Mimo wszystko nie jest regułą że dzieci na piersi przesypiają całe noce. I mamusie nie muszą się zbytnio przejmować jeśli tak nie jest. Roczniaki to jeszcze maluszki....
Asisianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 12:58   #41
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

Cytat:
Napisane przez Rosarioo Pokaż wiadomość
Rzeczywiście rygorystyczna jest Twoja dieta...szczerze współczuję Z tego co wypisałaś to już chyba tylko ryby moglyby uczulać, bo nie mam pomysłu co jeszcze?
Właśnie boje się, że to ryby. A że nie jadam innego mięsa, nie mogę ani fasoli, ani soi to obawiam się o stan swoich kości i zębów Biorę suplementy, ale to nie to samo...

Dostaliśmy dziś od lekarza Nutramigen- mam wprowadzać i zobaczymy co z tego wyjdzie. Bebilon Pepti zaostrzył objawy

Cytat:
Napisane przez Asisianka Pokaż wiadomość
To masz dobrze. Mimo wszystko nie jest regułą że dzieci na piersi przesypiają całe noce. I mamusie nie muszą się zbytnio przejmować jeśli tak nie jest. Roczniaki to jeszcze maluszki....
Fakt, to raczej nie tak często spotykane, że taki maluszek, a tak ładnie śpi W sumie to bardzo się obawiałam o to że przy dziecku będę wiecznie niewyspana, a tu się okazało, że tak nie musi być
No cóż.. Za to mamy problemy z czymś innym
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-09, 09:36   #42
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

moja generalnie też przesypiała noce, jak miała kilka mcy, ale zmieniło się to od momentu, jak zaczęły rosnąć zęby, potem jak zachciała spać z nami, potem z głodu. ostatni miesiąc tak nam dała do wiwatu. ale wcześniej nie narzekałam.

nieciekawie masz na tej diecie. dla mnie problemem było, jak nie mogłam jest ciasta, bo powoduje kolki, a u Ciebie? cała litania..
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 13:41   #43
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
moja generalnie też przesypiała noce, jak miała kilka mcy, ale zmieniło się to od momentu, jak zaczęły rosnąć zęby, potem jak zachciała spać z nami, potem z głodu. ostatni miesiąc tak nam dała do wiwatu. ale wcześniej nie narzekałam.

nieciekawie masz na tej diecie. dla mnie problemem było, jak nie mogłam jest ciasta, bo powoduje kolki, a u Ciebie? cała litania..
U nas niestety do tej długiej listy muszę dopisać jeszcze ryby

Synkowi właśnie rosną zęby, ale jakoś na radzie sobie z tym radzi. Dobrze śpi, nie płacze.

Lekarz zmienił mm na nutramigen- wprowadzamy powoli, jeśli okaże się że działa, możliwe, że zrezygnuję z karmienia piersią. Choć przyznaję, to trudna decyzja
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 15:39   #44
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
Lekarz zmienił mm na nutramigen- wprowadzamy powoli, jeśli okaże się że działa, możliwe, że zrezygnuję z karmienia piersią. Choć przyznaję, to trudna decyzja
mi brakowało tej bliskości z dzieckiem. poza tym, względy finansowe - mm wychodzi dodatkowych kilka stówek więcej w budżecie, trzeba dokupywać gadżety typu nowe smoczki, nowe butelki, trzeba mieć wodę w termosie obok łóżka, nie ma jedzonka na zawołanie, czasem jest za gorące. no i te noce jak trzeba wstawać i coś tam rozrabiać.
ale szczerze mówiąc, to na Twoim miejscu nie wahałabym się ani chwili. wiem, że nie wyrobiłabym na takiej diecie, albowiem jestem obżartuchem
a Ty decyzję powinnaś podjąć z lekarzem, on Ci doradzi co jest lepsze dla Ciebie i Twojego dziecka. nie zapominaj o sobie i tych suplementach, bo brak wapnia może dość boleśnie się odbić na stanie uzębienia. także wiesz, obydwoje jesteście jednakowo ważni.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 19:19   #45
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

czy przy skazie można jeść ryby? tzn. czy matka może jeść?

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

moje dziecko dostało jakiejś alergii całe placki takie czerwone zaognione rozeszło się to strasznie po ciele, myślałam najpierw że to od nowego proszku.

Kąpię w Oillan i smaruję balsamem Oillan. Dzisiaj jeszcze chlusta mlekiem i po moim i po sztucznym.

Odstawiam teraz mleko i produkty krowie i zobaczę czy przejdzie trochę.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 19:35   #46
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
czy przy skazie można jeść ryby? tzn. czy matka może jeść?[COLOR="Silver"]

.
Mnie lekarz pozwolił jeść świeże ryby słodkowodne. Absolutnie żadnych puszkowanych ani morskich
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 20:29   #47
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
Mnie lekarz pozwolił jeść świeże ryby słodkowodne. Absolutnie żadnych puszkowanych ani morskich
o qrde,a ja dzisiaj zezarlam tunczyka w puszce a w sobote 2 fladry;/ i sie pogorszylo i zachodze w glowe od czego a soje i mleko sojowe mozna?
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 21:05   #48
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

WIesz co, skaza białkowa to alergia na białko krowie, więc teoretycznie ryby pewnie. Tyle, że ryby mogą być silnym alergenem. To, co opisujesz, mnie na skazę jednak wygląda.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 21:13   #49
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;32886414]WIesz co, skaza białkowa to alergia na białko krowie, więc teoretycznie ryby pewnie. Tyle, że ryby mogą być silnym alergenem. To, co opisujesz, mnie na skazę jednak wygląda.[/QUOTE]ale dopiero po 15 tygodniach skaza by wyszla!!?! juz bylo lepiej i dzisiaj sie pogorszylo miala tylko kilka takich suchych miejsc na ramionkach. jeszcze mi tego brakowalo
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 21:22   #50
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
o qrde,a ja dzisiaj zezarlam tunczyka w puszce a w sobote 2 fladry;/ i sie pogorszylo i zachodze w glowe od czego a soje i mleko sojowe mozna?
Niestety soja również jest bardzo silnym alergenem, najczęściej przy skazie nie można

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
ale dopiero po 15 tygodniach skaza by wyszla!!?! juz bylo lepiej i dzisiaj sie pogorszylo miala tylko kilka takich suchych miejsc na ramionkach. jeszcze mi tego brakowalo
Nam skaza (a może jej podejrzenie? lekarze nie są zgodni) pojawiła się po 3 miesiącu. Wcześniej skóra idealna
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 21:28   #51
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

Katiem, ale to jak najbardziej możliwe U dziecka koleżanki pojawiła się skaza też jakoś w okolicy 3mca, u innego jeszcze później, po pół roku.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 20:04   #52
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

Nie wiem czy u małej to skaza czy nie kąpałam w tym g... Oilatum i smarowałam Oilatum i nic nie schodziło - 2 kąpiele w Oillan, balsam Oillan, pryskanie wodą termalną i smarowaniem zwyjłym Linomagiem i skóra jak nowa!!

Od 2 dni jem masło i nic się nie dzieje spróbuję jutro może rybę bo nie potrafię bez ryb funkcjonować. Później jakiś jogurt i mleko.
__________________

Ślub
Pati
Lili

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2012-03-17 o 20:05 Powód: dopisek
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 14:37   #53
dosiaczek9307
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 9
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

Mam do sprzedania Nutramigen 2 za 20 zl za puszkę , zrobiłam duże zapasy i teraz już nie jest mi potrzebny osoby zainteresowane mogą pisac na adres dooominikab@wp.pl
dosiaczek9307 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 14:41   #54
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

Cytat:
Napisane przez dosiaczek9307 Pokaż wiadomość
Mam do sprzedania Nutramigen 2 za 20 zl za puszkę , zrobiłam duże zapasy i teraz już nie jest mi potrzebny osoby zainteresowane mogą pisac na adres dooominikab@wp.pl
Abstrahując od faktu że to nieopłacona rekama, to ciekawe jaki w tym zysk dla kupującego. Za puskzę Nutramigenu 2 w aptece płacę 3,20 zł
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 18:01   #55
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
Abstrahując od faktu że to nieopłacona rekama, to ciekawe jaki w tym zysk dla kupującego. Za puskzę Nutramigenu 2 w aptece płacę 3,20 zł
Bo lekarze strajkują i nie wypisują refundowanych recept. To zamiast 40zł masz za 20
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 20:40   #56
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Bo lekarze strajkują i nie wypisują refundowanych recept. To zamiast 40zł masz za 20
Pediatrzy nie strajkują. Przynajmniej u nas w mieście. Nutramigen jest nadal bez problemu z refundacją
__________________
Maluszek

Edytowane przez kaileight
Czas edycji: 2012-07-05 o 20:42
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 14:37   #57
KatarzynaAnnaRoza
Raczkowanie
 
Avatar KatarzynaAnnaRoza
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 185
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

Cześć,
Mój mały ma już prawie 11 miesięcy i miał/ ma skazę. Karmię piersią. Ostatnio zauważyłam, że mu poschodziło wszystko z policzków mimo tego iż stopniowo jadłam naturalny jogurt czy plasterek żółtego sera. Zastanawiam się kiedy będę mogła wypić szklankę mleka? W jakim odstępie czasu próbować i jakie ilości? Może któraś z Was ma to już za sobą
__________________
Mój kanał:
https://www.youtube.com/user/katarzynaswiazdek/featured

Szczęśliwa mama i żona

Wymianka kosmetyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=791095
KatarzynaAnnaRoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 20:10   #58
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

Cytat:
Napisane przez KatarzynaAnnaRoza Pokaż wiadomość
Cześć,
Mój mały ma już prawie 11 miesięcy i miał/ ma skazę. Karmię piersią. Ostatnio zauważyłam, że mu poschodziło wszystko z policzków mimo tego iż stopniowo jadłam naturalny jogurt czy plasterek żółtego sera. Zastanawiam się kiedy będę mogła wypić szklankę mleka? W jakim odstępie czasu próbować i jakie ilości? Może któraś z Was ma to już za sobą
A po co masz pić mleko? Mleko jest dla niemowląt/cieląt a nie dorosłych ludzi. Jeśli dziecko dobrze toleruje przetworzony nabiał to taki jedz, a mleko sobie daruj. Nic zdrowego
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 09:43   #59
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: karmienie piersią a skaza białkowa

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
A po co masz pić mleko? Mleko jest dla niemowląt/cieląt a nie dorosłych ludzi. Jeśli dziecko dobrze toleruje przetworzony nabiał to taki jedz, a mleko sobie daruj. Nic zdrowego
ja np. jestem uzalezniona od mleka krowiego, autentycznie, nie wyobrażam sobie bez niego kawy, uwielbiam produkty mleczne, i nabial w ogóle. Karmie piersią i ograniczam do minimum z ogromnym trudem... podstawa mojej diety było zawsze mleko, a mały miewa rozne reakcje skorne, wiec musze uwazac.

Wiem, ze nie powinno się pic słodkiego mleka i uwazac na nabial niezależnie od diety, ale wychodzi na to, ze nalze unikac wszystkiego... Cukru, tłuszczu, bialka zwierzęcego, po prostu zyc powietrzem i swiatlem słonecznym :P
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-15 10:43:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:33.