Perfumy metal/goth - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-25, 11:16   #31
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Perfumy metal/goth

No to się wypowiem, a co Skoro słucham

Nie dobieram perfum pod kątem słuchanej muzyki Ale odkąd odkryłam kadzidła, stwierdzam, że są po prostu boskie do tego klimatu i zupełnie nie wiem, co ja robiłam, gdy ich nie znałam Ograniczona taka byłam
Gdybyż one jeszcze mocniej mi się na skórze trzymały, to by było super. No ale i tak nie narzekam.

W planach mam dorwanie Lucyfera Trzeciego - i ładnie pachnie, i tak nazwa
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 11:22   #32
Lilitka
Raczkowanie
 
Avatar Lilitka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: Perfumy metal/goth

Cytat:
Napisane przez Maja102 Pokaż wiadomość
Czy są tu takie?
są są

pachne cała rodzinką "Poison " Diora którego ubóstawiam i zawsze zachwalam
powiedzmy że nawet nazwa perfumek pasuje do mojego stylu
__________________
Pójdziemy ze sobą powoli obok
Do końca wszystkiego żeby zacząć na nowo
W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
W spokoju przy sobie nie czując czasu

Twoje łzy miażdżą mi serce
I usycham i kwitnę
I ciągle chce więcej


Lilitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 11:29   #33
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Perfumy metal/goth

mnie sie wydaje że gust muzyczny jednak ma wiele wspólnego z zapachowym, tak samo jak i ubraniowym oraz ze stylem spędzania wolnego czasu.
Zawsze byłam przeciwna takiemu generalizowaniu, ale im duzej zyję tym mocniej przekonuje się że tak jest. Prowadząc świadome obserwacje można dojśc do zaskakujących wniosków, bzdurnych na pierwszy rzut oka, takich jak np to że metale nie jeżdża na snowboardzie, a dyskotekówki nie wspinają sie na orlą Perć.
to też nie jest nigdzie napisane, ale życie pokazuje że "coś w tym jest" oczywiście są wyjątki-zawsze są. I metalówka może pachnieć baby doll, ale będzie to raczej wyjątek,lub jeden z wielu jej zapachów...przeciez są różne okazje i nastroje i do tego dobieramy zapach. ja słucham ostrej muzy i pachnę OI. Poza byciem metalówą, jestem też matką, żoną i pracownikiem firmy, i tak jak dobieram strój inny na koncert, a inny do pracy tak też dobieram zapachy.
A wątek jest nie o tym czy może lub nie może pachnec metal, tylko o zapachu kreującym pewien image i nie ma sie co spierać-metalowa może pachniec babydoll, ale nie jest to oczywiste skojarzenie z tym stylem. Tak samo jak zdeklarowany satanista może lubic kolor różowy, ale chyba nikt w wątku "kolor dla satana" nie bedzie sie upierał ze włąsnie rzowy jest odpowiedni.

amen

edit-lub raczej ave
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 11:53   #34
Violette_24
Zakorzenienie
 
Avatar Violette_24
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 266
Dot.: Perfumy metal/goth

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
mnie sie wydaje że gust muzyczny jednak ma wiele wspólnego z zapachowym, tak samo jak i ubraniowym oraz ze stylem spędzania wolnego czasu.
Zawsze byłam przeciwna takiemu generalizowaniu, ale im duzej zyję tym mocniej przekonuje się że tak jest. Prowadząc świadome obserwacje można dojśc do zaskakujących wniosków, bzdurnych na pierwszy rzut oka, takich jak np to że metale nie jeżdża na snowboardzie, a dyskotekówki nie wspinają sie na orlą Perć.
to też nie jest nigdzie napisane, ale życie pokazuje że "coś w tym jest" oczywiście są wyjątki-zawsze są. I metalówka może pachnieć baby doll, ale będzie to raczej wyjątek,lub jeden z wielu jej zapachów...przeciez są różne okazje i nastroje i do tego dobieramy zapach. ja słucham ostrej muzy i pachnę OI. Poza byciem metalówą, jestem też matką, żoną i pracownikiem firmy, i tak jak dobieram strój inny na koncert, a inny do pracy tak też dobieram zapachy.
A wątek jest nie o tym czy może lub nie może pachnec metal, tylko o zapachu kreującym pewien image i nie ma sie co spierać-metalowa może pachniec babydoll, ale nie jest to oczywiste skojarzenie z tym stylem. Tak samo jak zdeklarowany satanista może lubic kolor różowy, ale chyba nikt w wątku "kolor dla satana" nie bedzie sie upierał ze włąsnie rzowy jest odpowiedni.

amen

edit-lub raczej ave
to ja rzeczywiście muszę byc inna bo ubieram się na czarno, pachnę zielono, błękitno lub różowo a kiedy swego czasu często chodziłam na koncerty zawsze psikałam się VERSACE VERSUS TIME TO RELAX a co!
Violette_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 12:12   #35
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Perfumy metal/goth

każdy może pachniec, jak chce - ależ oczywiście
Nie próbowałam jeszcze żadnych kadzideł... muszę koniecznie po coś siegnąć
Sama pachnę w zalezności od nastroju (i kolory na sobie noszę różne )
Ostatnio np. rozkochałam się w Ange ou Demon i na wszytkie wyjścia ich używam. Że niemiłosiernie słodka wanilia? No i co - grunt, że mi się podoba
Swoją droga do gotyckiej damy w długiej sukni pasowałoby mi cos drzewno-kadzidlanego, zimnego, lub drzewka złamane elegancką słodyczą...
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 12:31   #36
selya
Zadomowienie
 
Avatar selya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 976
Dot.: Perfumy metal/goth

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
No to i ja przyłączam się do klubu i choć nie wybieram zapachów pod kątem słuchanej muzyki, to pewnie te wszystkie upodobania, w różnych dziedzinach, gdzieś tam się ze sobą łączą I podobnie jak jestem otwarta na różne gatunki muzyczne (...), tak i moje spektrum zapachowych upodobań jest dosyć szerokie. Jednak muszę powtórzyć za Redhaired Witch, że do kadzidlaków, dymnych, drewnianych i korzenno-przyprawowych zapachów ciągnie mnie najbardziej. Ale słodziakiem od czasu do czasu też nie pogardzę.

Zapachem numer jeden pozostaje zdecydowanie Black Cashmere i je właśnie wybieram najczęściej do mhrocznego outfitu (..).

Ach, no i może przekornie coś męskiego?
Melk, zupełnie jakbym ja to napisała
Wyszukiwarka powiedziała mi, że słucham: alternative rock, progressive rock, grunge, psychodelic rock, gothic rock/goth, post-punk... No to już wiem
Jakoś nie przyszło mi do głowy, że dobieram zapachy do muzy. Ale może coś w tym jest...
__________________

dear darkness

selya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 12:49   #37
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Perfumy metal/goth

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
mnie sie wydaje że gust muzyczny jednak ma wiele wspólnego z zapachowym, tak samo jak i ubraniowym oraz ze stylem spędzania wolnego czasu.
Zawsze byłam przeciwna takiemu generalizowaniu, ale im duzej zyję tym mocniej przekonuje się że tak jest. Prowadząc świadome obserwacje można dojśc do zaskakujących wniosków, bzdurnych na pierwszy rzut oka, takich jak np to że metale nie jeżdża na snowboardzie, a dyskotekówki nie wspinają sie na orlą Perć.
to też nie jest nigdzie napisane, ale życie pokazuje że "coś w tym jest" oczywiście są wyjątki-zawsze są. I metalówka może pachnieć baby doll, ale będzie to raczej wyjątek,lub jeden z wielu jej zapachów...przeciez są różne okazje i nastroje i do tego dobieramy zapach. ja słucham ostrej muzy i pachnę OI. Poza byciem metalówą, jestem też matką, żoną i pracownikiem firmy, i tak jak dobieram strój inny na koncert, a inny do pracy tak też dobieram zapachy.
A wątek jest nie o tym czy może lub nie może pachnec metal, tylko o zapachu kreującym pewien image i nie ma sie co spierać-metalowa może pachniec babydoll, ale nie jest to oczywiste skojarzenie z tym stylem. Tak samo jak zdeklarowany satanista może lubic kolor różowy, ale chyba nikt w wątku "kolor dla satana" nie bedzie sie upierał ze włąsnie rzowy jest odpowiedni.

amen

edit-lub raczej ave
zupełnie się z tym zgodzić nie mogę. Znam "metalki", które są bardziej zmanierowane niż niejedna dyskotekówa i nie ma mowy o jakichkolwiek górach. A sama mam koleżanki z podstawówki, "dyskotekówy", które już mają za sobą cały beskid śląski, żywiecki, wyspowy, niski i większą część Tatr. No i metale jeżdżą na snowboardach )) i na nartach i grają w tenisa i pływają. I grają w kosza!

dlatego uważam, że dyskutować na temat zapachów dla gotha można, ale raczej z przymróżeniem oka niż biorąc na poważnie. Poza tym.. babydoll ma dla mnie nutkę porzeczkowego wina- hmm.... dla metala w sam raz [to tylko żart, żeby nie było]
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-25, 13:26   #38
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Perfumy metal/goth

Lubie taka muzyke ale nie wplywa ona na moj gust zapachowy.

Lubie killery-slodziaki.

Mam zapachy w kolekcji, ktore nosze raczej na wyjscia z mhhrokiem w tle a mam takie jakie nosze do roboty.
Posiadam w kolekcji Baby Doll i swietnie sie czuja nosza je, jak i Wiedzmowaty Tendre poison i chropowaty, plastikowy Hyponotic Poison ( wymieniajac tylko te... )

Ale jesli jest mi goraco jak w piekle to sobie bez wiekszych rozkmin siegam po... light Blue.

Ale moze ja 'nie-tru'.


Osobiscie - Code Armaniego kojarzy mi sie mrocznie, gdyz zawsze moja mroczna kumpela pachnie nimi w soboty w naszym klubie.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 13:31   #39
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Perfumy metal/goth

Cytat:
Napisane przez selya Pokaż wiadomość
Melk, zupełnie jakbym ja to napisała
Wyszukiwarka powiedziała mi, że słucham: alternative rock, progressive rock, grunge, psychodelic rock, gothic rock/goth, post-punk... No to już wiem
Jakoś nie przyszło mi do głowy, że dobieram zapachy do muzy. Ale może coś w tym jest...
A moim zdaniem zapachy, muzę, ciuchy itp. dobieramy pod swoją osobowość. Stąd zazwyczaj mniejsza lub większa spójność (chyba, ze ktoś ma schizofrenię... żartuję, hehehe) Wątek faktycznie można potraktować z lekkim przymrużeniem oka
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 13:53   #40
Lilitka
Raczkowanie
 
Avatar Lilitka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: Perfumy metal/goth

Cytat:
Napisane przez Maja102 Pokaż wiadomość
Ostatnio np. rozkochałam się w Ange ou Demon i na wszytkie wyjścia ich używam. Że niemiłosiernie słodka wanilia? No i co - grunt, że mi się podoba
oj, ale cudowny zapach
i niech mi ktoś powie że nie pasuje do wyjścia na koncercik
__________________
Pójdziemy ze sobą powoli obok
Do końca wszystkiego żeby zacząć na nowo
W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
W spokoju przy sobie nie czując czasu

Twoje łzy miażdżą mi serce
I usycham i kwitnę
I ciągle chce więcej


Lilitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 14:10   #41
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Perfumy metal/goth

Cytat:
Napisane przez Lilitka Pokaż wiadomość
oj, ale cudowny zapach
i niech mi ktoś powie że nie pasuje do wyjścia na koncercik
Taaakkk... zwłaszcza z tym Demonem w nazwie
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-25, 14:15   #42
Lilitka
Raczkowanie
 
Avatar Lilitka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: Perfumy metal/goth

Cytat:
Napisane przez Maja102 Pokaż wiadomość
Taaakkk... zwłaszcza z tym Demonem w nazwie
w sobote na Myslovitz ide i na pewno nim będe pachnieć

Demona moge wziąść ze sobą
__________________
Pójdziemy ze sobą powoli obok
Do końca wszystkiego żeby zacząć na nowo
W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
W spokoju przy sobie nie czując czasu

Twoje łzy miażdżą mi serce
I usycham i kwitnę
I ciągle chce więcej


Lilitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 14:31   #43
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Perfumy metal/goth

Cytat:
Napisane przez Lilitka Pokaż wiadomość
w sobote na Myslovitz ide i na pewno nim będe pachnieć

Demona moge wziąść ze sobą
Ja powinnam brać ze sobą Anioła dla równowagi... Coś ostatnio diablisko ze mnie wyłazi... hehe
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 17:58   #44
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Perfumy metal/goth

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Ach, no i może przekornie coś męskiego?
Czemu nie. Kiedy chcę się poczuć zblazowaną "metalówą" z rodzaju "chcesz z glana, frajerze?" sięgam po Gucciego PH, Tumulte PH, Idole de Lubin, Nu... Ale nie bierzcie mnie na poważnie z tym biciem frajerów

Cytat:
Napisane przez Maja102 Pokaż wiadomość
Nie próbowałam jeszcze żadnych kadzideł... muszę koniecznie po coś siegnąć
Wypróbuj koniecznie

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Poza tym.. babydoll ma dla mnie nutkę porzeczkowego wina- hmm.... dla metala w sam raz [to tylko żart, żeby nie było]
No to teraz zapałałam szaleńczą żądzą poznania BabyDoll Wszelkie wina uwielbiam... (znowu moja pożałowania godna przewidywalność)
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 08:14   #45
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Perfumy metal/goth

do mrocznej damy ciężkie, drzewno-kadzidlane zapachy, a do mrocznego anioła, coś w stylu wspomnianego Ange ou Demon, albo innego killera, czylu Angela Muglera...
słodkie do bólu, ale z pazurem
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 08:58   #46
Lilitka
Raczkowanie
 
Avatar Lilitka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: Perfumy metal/goth

Cytat:
Napisane przez Maja102 Pokaż wiadomość
Ja powinnam brać ze sobą Anioła dla równowagi... Coś ostatnio diablisko ze mnie wyłazi... hehe
__________________
Pójdziemy ze sobą powoli obok
Do końca wszystkiego żeby zacząć na nowo
W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
W spokoju przy sobie nie czując czasu

Twoje łzy miażdżą mi serce
I usycham i kwitnę
I ciągle chce więcej


Lilitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 15:57   #47
elpii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 568
Dot.: Perfumy metal/goth

a ja tez kiedys sie zastanawialam czy jest jakis perfum ktory jest silny i mocny,tajemniczy ,mroczny,gotycki itp .. moj byly byl typopowym gotem i rzeczywiscie jego perfum musial byc w czarnym opakowaniu ;P i pachnial naprawde tajemniczo ..jak dla mnie troszke mnie ciekawi Habanita i bym musiala ja wyprobowac ale jak narazie mam delikatny i romantyczny lanvin eclat d'arpege ..
elpii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 18:34   #48
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Perfumy metal/goth

Cytat:
Napisane przez elpii Pokaż wiadomość
a ja tez kiedys sie zastanawialam czy jest "jakis perfum" (JAKIEŚ PERFUMY, JAKIŚ ZAPACH!!!) ktory jest silny i mocny,tajemniczy ,mroczny,gotycki itp .. moj byly byl typopowym gotem i rzeczywiscie jego perfum (PERFUMY!!!) musial byc w czarnym opakowaniu ;P i pachnial naprawde tajemniczo ..jak dla mnie troszke mnie ciekawi Habanita i bym musiala ja wyprobowac ale jak narazie mam delikatny i romantyczny lanvin eclat d'arpege ..
1. Jaki to jest typ popowy got? Czy moze ja cos okreciłam?
2. Czym sie rózni od siebie zapach silny od mocnego?
3. A tak bliżej jakimi nutami pachnial? Bo ja znam duuuuzo zapachów tajemniczych, "mhrocznych" i w czarnych opakowaniach. Choc by i 5-cioraczki CdG, Black Bulgariego czy Black K.Cole.

4. Nie wiem czemu ale Habanita kojarzy mi sie z forma męską Ten Habanita Ta Habanita jakos tak niezbyt mi pasuje.

I w temacie.
Dla mnie preferencje muzyczne, styl ubierania i zapachy jakoś tak zawsze sie z soba wiazały.
Ogolnie jestem przeciwko wszystkim generalizacjom a jednak czasami ją stosuję. Jak narazie nie spotkałam sie z dziewczyna która by słuchała "cięższej" muzyki i pachniała słodko i różowo. (no chyba ze jest to obezwładniajaca słodycz HP, przypalona słodycz MV2 itp.)
Tak samo jak nie jestem w stanie wyobrazić sobie gotki w Baby Doll czy Pink Sugar tak samo wprowadziła by mnie w osłupienie "barbie" pachnaca kadzidłami CdG.
Słowem "zageneralizuje" i dla mnie gotka (i ogolnie dziewczyny słuchajace ciezszej muzyki) kojarza sie z zapachami kadzidlanymi, drzewnymi, z "dymkiem" lub ciężką wanilia. A i zapomniałam o piwnicznej paczuli i oponowej tuberozie które tez mi bardzo pasują.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki

Edytowane przez Eenax
Czas edycji: 2009-06-26 o 18:52
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 21:42   #49
teclo
Raczkowanie
 
Avatar teclo
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 461
Dot.: Perfumy metal/goth

Witajcie! Bardzo fajny wątek Nie mogę się powstrzymac od słowa komentarza: Mianowicie przypomniał mi się tekst jednego z utworów Type o Negative (Black no.1) w którym to pan Steele śpiewa o pewnej "małej czarnej" : "her perfume smells like burning leaves..." Ciekawe co miał na myśli?
Pozdrawiam!
teclo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-26, 21:43   #50
GothicAristocrat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 765
Dot.: Perfumy metal/goth

Cytat:
Napisane przez teclo Pokaż wiadomość
Witajcie! Bardzo fajny wątek Nie mogę się powstrzymac od słowa komentarza: Mianowicie przypomniał mi się tekst jednego z utworów Type o Negative (Black no.1) w którym to pan Steele śpiewa o pewnej "małej czarnej" : "her perfume smells like burning leaves..." Ciekawe co miał na myśli?
Pozdrawiam!
jak to co? "Burning Leaves" IHP !
GothicAristocrat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 21:47   #51
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Perfumy metal/goth

Cytat:
Napisane przez teclo Pokaż wiadomość
Witajcie! Bardzo fajny wątek Nie mogę się powstrzymac od słowa komentarza: Mianowicie przypomniał mi się tekst jednego z utworów Type o Negative (Black no.1) w którym to pan Steele śpiewa o pewnej "małej czarnej" : "her perfume smells like burning leaves..." Ciekawe co miał na myśli?
Pozdrawiam!
no prosze Cię..przecież wyraxnie pisze czym pachniała

Cytat:
Napisane przez GothicAristocrat Pokaż wiadomość
jak to co? "Burning Leaves" IHP !

właśnie
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 22:22   #52
teclo
Raczkowanie
 
Avatar teclo
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 461
Dot.: Perfumy metal/goth

Cytat:
Napisane przez GothicAristocrat Pokaż wiadomość
jak to co? "Burning Leaves" IHP !
Oczywiście chociaż chronologicznie rzecz ujmując, raczej trudno posądzic TON o "product placement" Może w takim razie jeszcze jakieś inne skojarzenia?
teclo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 00:56   #53
GothicAristocrat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 765
Dot.: Perfumy metal/goth

Cytat:
Napisane przez teclo Pokaż wiadomość
Oczywiście chociaż chronologicznie rzecz ujmując, raczej trudno posądzic TON o "product placement" Może w takim razie jeszcze jakieś inne skojarzenia?
no raczej nie... ale o co Ci konkretnie chodzi? pytasz się nas z jakim zapachem nam się kojarzą palone liście, czy jak
GothicAristocrat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 01:11   #54
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Perfumy metal/goth

Cytat:
Napisane przez teclo Pokaż wiadomość
Może w takim razie jeszcze jakieś inne skojarzenia?
Burning Leaves IHP rzeczywiście pcha się jako pierwsze skojarzenie. W podobnym klimacie jest Bonfire albo Holy Smoke Demeter.

Bardzo dymny i liściasty jest Fumidus Profumum - czy raczej Fvmidvs Profvmvm. Ale ostrzegam, zapach diabelski, wydaje się że to nic nadzwyczajnego, ale wystarczy chwila nieuwagi: osacza i dusi dymem.

Swoją drogą jestem ciekawa, czy ktokolwiek kupił kiedyś całe 100ml Fumidusa i go używa? Chciałabym poznać tego odważnego [albo wiecznie zakatarzonego] człowieka, bo ja nie jestem w stanie wytrzymać nawet testu na skórze. Piękny, ale powalający zapach.

---------- Dopisano o 02:11 ---------- Poprzedni post napisano o 02:07 ----------

P.S. Eenax, dla mnie Habanita to typowa wiedźma. Sio z facetami ;]
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 13:03   #55
teclo
Raczkowanie
 
Avatar teclo
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 461
Dot.: Perfumy metal/goth

Cytat:
Napisane przez GothicAristocrat Pokaż wiadomość
no raczej nie... ale o co Ci konkretnie chodzi? pytasz się nas z jakim zapachem nam się kojarzą palone liście, czy jak
Moja ciekawosc została zaspokojona, dziękuję

A teraz już bardziej poważnie, do czego zmierzam: Wydaje mi się, że w jakimś stopniu staramy się szukac spójnosci w zachowaniu / sposobie bycia innych ludzi, zwyczajnie po to, żeby ułatwiac sobie życie, stąd uproszczenia i ascjacje w rodzaju: "mroczna dziewczyna - mroczny zapach". O tym też mówił zacytowany przeze mnie przykład, który miał byc tylko anegdotą. Uważam, że podtrzymywanie tej spójności w kreowaniu własnego wizerunku (tak, tak - kreowaniu, wszyscy to robimy i nie ma w tym nic złego) jest fajne. Ale równie ciekawe jest przełamywanie wyobrażeń i oczekiwań innych poprzez przekorę i prowokację którą bardzo cenię. Stąd równie "spójna" może byc metalówa pachnąca BabyDoll, (zapożyczając sztandarowego przykładu ) co wypachniona jakimiś piekielnymi oparami

Pozdrawiam serdecznie
teclo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 13:26   #56
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Perfumy metal/goth

Dla mnie metalówa pachnąca Baby Doll nie jest tru, to tak jakby włożyła różowy dodatek, nosiła tipsy a'la Doda czy smażyła się na solarce. No chyba że ma to być jako prowokacja, a nie część stylu .
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 13:50   #57
GothicAristocrat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 765
Dot.: Perfumy metal/goth

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Dla mnie metalówa pachnąca Baby Doll nie jest tru, to tak jakby włożyła różowy dodatek, nosiła tipsy a'la Doda czy smażyła się na solarce. No chyba że ma to być jako prowokacja, a nie część stylu .
a co jest tru? przyznam że kiedyś ubierałam się w gotyckie ciuszki, lub w tylu Gothic Aristocrat, lub pomieszanie poplątanie innych japońskich nurtów, z cała tą otoczką, lecz nieznając się wtedy jeszcze na perfumach, uzywałam wszystkiego co dostałam w prezencie, przeważnie jakies słodziaki. hmmm... nie była tru? a teraz ubieram się normalnie, ubiór nie ma dla mnie większego znaczenia, a używam dymnych, mhrocznych kadzideł. pewnie też nie jestem thu (cokolwiek ma to znaczyć) pewnie nigdy nie byłam,tak sobie dla jaj słuchałam okreslonego gatunku muzycznego choć przyznam że nigdy się nie siliłam na bycie tru, byłam sobą i nikt nie musiał mnie wiązać na siłe z określoną subkulturą.

tylko taka wolna myśl

ale nam się polemika rozegrała kochani
chyba trochę nie na temat
GothicAristocrat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 13:56   #58
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Perfumy metal/goth

boże..ale polemika!
a temat wątku taki prosty o czywisty!
oczywiście za baby doll nie są metal goth, chociaz metal moze nimi pachniec jak chce.
Tak samo irokez na głowie nie jest goth, ale jak jakiś goth pragnie go miec to niech se ma.
Jak dla mnie bez sensu jest stwierdzenie ze nigdzie nie jest napisane, ze metal nie może pachniec czyms tam, może czym chce,ale wątek jest o czym innym
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 14:06   #59
GothicAristocrat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 765
Dot.: Perfumy metal/goth

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
boże..ale polemika!
a temat wątku taki prosty o czywisty!
oczywiście za baby doll nie są metal goth, chociaz metal moze nimi pachniec jak chce.
Tak samo irokez na głowie nie jest goth, ale jak jakiś goth pragnie go miec to niech se ma.
Jak dla mnie bez sensu jest stwierdzenie ze nigdzie nie jest napisane, ze metal nie może pachniec czyms tam, może czym chce,ale wątek jest o czym innym
czyli krótko mówiąc, Polly, prosisz o nie off topowanie?

mnie tam pasują zapachy różane do gota. takie chamsko różane, aż cmentarne, lub jak taki różaniec różany... wie ktoś co mam na myśli? taka róża jak w zapachach czech & speake, np no.88 albo Cuba- idealne dla gota

Edytowane przez GothicAristocrat
Czas edycji: 2009-06-27 o 14:09
GothicAristocrat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 14:15   #60
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Perfumy metal/goth

Cytat:
Napisane przez GothicAristocrat Pokaż wiadomość
czyli krótko mówiąc, Polly, prosisz o nie off topowanie?

właśnie- na temat proszę
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-17 21:43:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:24.