Panny Młode 2019 cz. 5 - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-11-29, 18:46   #3781
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

My też chcieliśmy dać księdzu 500, ale teściowa okropnie się oburzyła, że to stanowczo za mało No cóż, to nie ona pójdzie z kopertą
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 18:50   #3782
bb371dfbfd9298d6e78301e55742bc2d469b6322_657f8bfe235ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 519
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Balewska, gratuluję i więcej wiary w siebie!
bb371dfbfd9298d6e78301e55742bc2d469b6322_657f8bfe235ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 18:51   #3783
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

[1=bb371dfbfd9298d6e78301e 55742bc2d469b6322_657f8bf e235ab;86187219]Też w przedszkolu jesteś?[/QUOTE]

Ja jestem neurologopedą i oligofrenopedagogiem - prowadzę zajęcia WWR, zajęcia logopedyczne w przedszkolu specjalnym i zajęcia rewalidacyjne w szkole specjalnej. Mam "dzieciaki" od 6msc do 24 lat.
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 18:56   #3784
Leukotea
Zadomowienie
 
Avatar Leukotea
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 150
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

[1=bb371dfbfd9298d6e78301e 55742bc2d469b6322_657f8bf e235ab;86186968]Ile Wy planujecie dać księdzu?[/QUOTE]


U nas niestety ksiądz ma cennik wiec nie możemy dać ile chcemy niestety


Wysłane z iPhone
__________________
Wybieram BALSAM i SERUM do ciała!



Szczęśliwa
Leukotea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 19:10   #3785
AgataP11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 28
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

blondynka28


Nie mam problemu ze skracaniem mojego imienia.
No nie ma reguły. Drugą ciąże na pewno lepiej zniosłam, bo pierwsza to była masakra. Może dlatego tak to odwlekałam.
__________________
1999
14.09.2019
AgataP11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 19:21   #3786
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez Leukotea Pokaż wiadomość
U nas niestety ksiądz ma cennik wiec nie możemy dać ile chcemy niestety


Wysłane z iPhone
To chyba jakiś żart


balewska nie załamuj się. Tak jak mówisz, dobrze że na razie jest jakakolwiek praca i będziesz mogła odkładać na wesele. Kto wie, może akurat Ci się poszczęści i zostaniesz przeniesiona do sekretariatu na dłużej?


Co do próbek to zamówiłam te:
https://allegro.pl/zaproszenia-slubn...NzdiMjZjODE%3D - wzory ZS 42 i 44. Bardzo jestem ciekawa, jak wyglądają na żywo. Nie nastawiam się na nie wiadomo co, bo cena jest kosmicznie niska, ale od tego samego sprzedawcy zamówiłam drugie, z którymi wiążę większe nadzieje:
https://allegro.pl/zaproszenia-slubn...NDUzZmI4Y2I%3D - wzór ZB 302.


A w ogóle powiem Wam, że dzisiaj jedna dziewczynka wlała mnóstwo miodku w moje serce Na początku mega bała się dentysty, a teraz nie dość, że zawsze ładnie otwiera buzię i ciągle coś mi opowiada, to dzisiaj powiedziała:
- Proszę paniąąą?
- Słucham?
- Bo ja panią lubię.

To było takie słodkie
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 19:27   #3787
Leukotea
Zadomowienie
 
Avatar Leukotea
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 150
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
To chyba jakiś żart





balewska nie załamuj się. Tak jak mówisz, dobrze że na razie jest jakakolwiek praca i będziesz mogła odkładać na wesele. Kto wie, może akurat Ci się poszczęści i zostaniesz przeniesiona do sekretariatu na dłużej?





Co do próbek to zamówiłam te:

https://allegro.pl/zaproszenia-slubn...NzdiMjZjODE%3D - wzory ZS 42 i 44. Bardzo jestem ciekawa, jak wyglądają na żywo. Nie nastawiam się na nie wiadomo co, bo cena jest kosmicznie niska, ale od tego samego sprzedawcy zamówiłam drugie, z którymi wiążę większe nadzieje:

https://allegro.pl/zaproszenia-slubn...NDUzZmI4Y2I%3D - wzór ZB 302.





A w ogóle powiem Wam, że dzisiaj jedna dziewczynka wlała mnóstwo miodku w moje serce Na początku mega bała się dentysty, a teraz nie dość, że zawsze ładnie otwiera buzię i ciągle coś mi opowiada, to dzisiaj powiedziała:

- Proszę paniąąą?

- Słucham?

- Bo ja panią lubię.



To było takie słodkie

No niestety. Jak msze za babcie zamawiałam i zapytałam ile to nie było „co łaska” tylko 60zl


Wysłane z iPhone
__________________
Wybieram BALSAM i SERUM do ciała!



Szczęśliwa
Leukotea jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-29, 19:31   #3788
heziola
Zadomowienie
 
Avatar heziola
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Redhill
Wiadomości: 1 158
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez _Pixie_ Pokaż wiadomość
Heziola u nas w szkole zawsze się mówi, że podstawa pensji jest za dzieci, a wszystko ponad to za rodziców. Wiem jakie to przykre mieć z nimi starcie, ale zawsze to lepiej niżby byli milutcy i poszli prosto do dyrekcji.

U mnie też myje się włosy dzień przed, a ja i tak mam śliskie.

Nakupilam wczoraj różnych specyfików w aptece, które mają zastąpić kosmetyki i całkiem fajnie się sprawdzają, przynajmniej po pierwszej aplikacji, zobaczymy jak będzie dalej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Dyrektorka przyszła do mnie po akcji i powiedziała, ze zachowałam sie profesjonalnie i w 100% tak jak miałam. Ten facet juz nie bedzie odbierał corki, i bardzo dobrze, bo rozmawiałam wczoraj z koleżanka, której chłopak jest policjantem i miałam prawo wezwać policję i mogę nadal go pozwać. Tak ostro było.


Sent from my iPhone using Tapatalk
heziola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 19:35   #3789
blondynka28
Rozeznanie
 
Avatar blondynka28
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 665
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

[1=bb371dfbfd9298d6e78301e 55742bc2d469b6322_657f8bf e235ab;86187265]Ja mam brata, który jest 16 lat ode mnie młodszy.
Oprócz tego byłam opiekunką, gdzie najmłodszy nie miał dwóch lat, a mama tych dzieci odeszła do innego mężczyzny i ich zostawiła. Tamta praca dała mi dużo doświadczenia i w przedszkolu tak naprawdę odetchnęłam. Mimo wszystko, to patrząc na dzieci niektórych nauczycieli, boję się, jaka ja będę [/QUOTE]

Jak matka moze zostawić takie malutkie dziecko i odejść, nie pojmuje tego. Ojciec to jeszcze, bo faceci chyba są mniej emocjonalnie zwiazani z dzieckiem, ale matka.
__________________
08.06.2019
blondynka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 19:39   #3790
heziola
Zadomowienie
 
Avatar heziola
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Redhill
Wiadomości: 1 158
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
Jesli pracujesz legalnie to nalezy Ci sie z JC ustawowo 80/tygodniowo - co i tak daje msc 320 - czyli jakiejs 1500 zl w PL / zawsze cos, nic nie maja do gadania czy jestes w PL czy nie, oni ta minimalna zaplacic musza, co do macierzynskiego, na macierzynskie mozna zejsc w Anglii chyba 11 tyg przed porodem tzn w 29 tyg mniej wiecej - od poloznej dostaje sie w okolicach 20 - 25 tyg forme MAT B1 (nie wiem czy dobrze pisze te nazwy, nie wiem dokladnie jak one sie nazywaja) i dopiero na tej podstawie mozesz dostac macierzynskie, wiec do tego tygodnia w ktorym dostaje sie ta forme trzeba byc w Anglii i chodzic do 'lekarza' (czyli do poloznej ktora najczesciej wszystko olewa), mysle ze po Brexicie sie za wiele nie zmieni od razu, byc moze za jakis czas moga np. nie akceptowac zwolnien z Polski

Mysle, ze oni sami nie wiedza co robia i co zrobic jak na razie w Brukselki teresa May przedstawila swoj plan i niby wszystko zaakceptowali, ale parlament w Wielkiej Brytanii kreci na to nosem, wiec znowu wszystko stoi w miejscu. Wczoraj na BBC podali ze bank angielski bedzie mial problemy, funt znowu spada i tak o to sie kreci Oni niby pod koniec marca 2019 zaczynaja opuszczac UE, ale jak to bedzie nie mam pojecia, ja widze ze tu jest coraz gorzej kombinuja jak sie da, ludzi do pracy nie ma, zreszta pracy jest tez coraz mniej, ceny ida mocno do gory, mysle ze wiekszosc firm uciejnie stad , nie wiem jak u Ciebie - ale tutaj duzo firm juz sie przenioslo np do Francji


Ceny w górę, ale paliwo tanieje od tygodnia czy dwóch


Sent from my iPhone using Tapatalk
heziola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 19:40   #3791
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez heziola Pokaż wiadomość
Dyrektorka przyszła do mnie po akcji i powiedziała, ze zachowałam sie profesjonalnie i w 100% tak jak miałam. Ten facet juz nie bedzie odbierał corki, i bardzo dobrze, bo rozmawiałam wczoraj z koleżanka, której chłopak jest policjantem i miałam prawo wezwać policję i mogę nadal go pozwać. Tak ostro było.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Wow, to rzeczywiście musiało być grubo Nie rozumiem ludzi, naprawdę. W dzisiejszych czasach każdy chce kręcić afery.
Nawet w tym tygodniu w gabinecie była inba, bo przyszła babka z awanturą, że pękł jej ząb leczony kanałowo i że ona domaga się zwrotu kosztów i kasy na implant Po zmieszaniu z błotem lekarki, która rzekomo to robiła, sprawdzili dokumentację. Rzeczony ząb nie był u nas leczony Czy było jakieś przepraszam? Oczywiście nie, pańcia się żachnęła i wyszła trzaskając drzwiami.

Cytat:
Napisane przez blondynka28 Pokaż wiadomość
Jak matka moze zostawić takie malutkie dziecko i odejść, nie pojmuje tego. Ojciec to jeszcze, bo faceci chyba są mniej emocjonalnie zwiazani z dzieckiem, ale matka.
Serio rozumiesz faceta, który opuszcza rodzinę?
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-29, 19:40   #3792
orzeszkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 778
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez Leukotea Pokaż wiadomość
5h kurs, zapisaliśmy się, dzwonię jak z płatnością a Pani z sekretariatu do mnie ze przy podpisywaniu listy będzie puszka na datki - już się cieszyłam ze będzie co łaska ale Pani nie omieszkała mnie poinformować ze kurs wynosi 80zl od osoby. To ciekawa jestem ile ksiądz z organista i kościelnym na czele wezmą


Wysłane z iPhone
U nas też 80 zł. Wydaje mi się że to standardowa cena, chociaż widziałam też za 100 zl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orzeszkova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 19:43   #3793
blondynka28
Rozeznanie
 
Avatar blondynka28
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 665
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez balewska Pokaż wiadomość
Hej, ja się jakoś wbić nie mogę jesteśmy po weselu mojej przyjaciółki (tym, co był mój ex narzeczony z żoną). Nie chce mi się pisać, ale cokolwiek Wam powiem O weselu i przygotowaniach napiszę innym razem, natomiast wspomnę o samej sytuacji z ex i jego rodziną. Stojąc z cukierkami przy młodej podczas życzeń większość jego rodziny podchodziła do mnie przywitać się, uścisnąć, mówili, że piękni wyglądam. Oni jak składali życzenia - dramat Ona stanęła bokiem do mnie i czekała na niego, jak on złożył to nie wiedzieli co zrobić i mówię do nich poczęstujcie się cukierkiem (oczywiście, że miło bez uszczypliwości) na co ona popatrzyła na mnie nic nie mówiła, a on głowa w dół i do niej: kochanie weź cukierka. Ostatecznie nie wzieli, odeszli. Całe wesele nas obserwowali, podobnie jak ich rodzina ale rodzina to tak miło wszystko pogadać, wypić. Natomiast oni ciągle obserwowali, nawet znajomi zwrócili uwagę na to, czy nie czujemy się osaczeni. My naprawdę bawiliśmy się świetnie, a tż to w ogóle stanął na wysokości zadania haha taki był kochany że szok klask i:

Od wczoraj pracuję, jestem na kontroli jakości w dużej drukarni ale nie będę przytaczać nazwy :P Umowa zlecenie do końca stycznia (sezonowo). Babeczka z rekrutacji powiedziała mi, że klaruje się stanowisko sekretarki i jak się wyklaruje to mnie przeniosą, ale ja ogólnie jestem pesymistką. Ponoć mają też kogoś zostawić na kontroli. Także no niezbyt fajnie ale zawsze to dwa miesiące pracuję, lepsze to niż siedzieć w domu. Szkoda, że człowiek kończy ciężkie studia i nie ma pracy dla niego :/

Mało się odzywam, bo pesymizm mnie powala
Czyli jednak oddzwoniła, super ze sie udało. Badz dobrej myśli, wykażesz sie z będziesz mieć tą prace w biurze

A co do ex to bez komentarza. Niech wiec kogo stracił. Super ze mimo tego bawiliście sie świetnie.

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
My też chcieliśmy dać księdzu 500, ale teściowa okropnie się oburzyła, że to stanowczo za mało No cóż, to nie ona pójdzie z kopertą
Jak zaczęłam czytać od razu pomyslam, ze napisze Ci, to ze ona o tym nie decyduje ile dacie ale sama podsuwowałas na koniec.
__________________
08.06.2019
blondynka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 19:43   #3794
heziola
Zadomowienie
 
Avatar heziola
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Redhill
Wiadomości: 1 158
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez agus1315 Pokaż wiadomość
No wiadomo że nie zaplanujesz poczęcia chodziło mi o sam fakt że chcecie zacząć się starać szybko po ślubie.
Ja mam 27 teraz i serio nie wyobrażam sobie mieć dziecka już np. 7-letniego, dla mnie osobiście z moim charakterem rodzenie koło 20tki to by była masakra do tego trzeba dojrzeć i my też dopiero w okolicach ślubu będziemy się starać



Dokładnie, wydałabym więcej na materiały niż na gotowe zaproszenia. Plus ogrom zmarnowanego czasu bo coś wyszło nie tak jak chciałam. Nie nie nie



Podziwiam nauczycieli, serio. Ja bym nie miała cierpliwości nie wiem czy gorzej z dziećmi by było czy z rodzicami


Kocham swoją prace, ale właśnie z rodzicami czasem jest cieżko. Myśle, ze w niczym innym sie nie odnajdę, ale jak bedzie przebiegać współpraca ma wpływ na to jak długo będę uczyć.


Sent from my iPhone using Tapatalk
heziola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 19:45   #3795
orzeszkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 778
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Apropo cen za księdza - czy wypada o to zapytać wprost na spotkaniu z księdzem? Czy czekać aż on zacznie temat albo samemu wyjść z koperta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orzeszkova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 19:46   #3796
blondynka28
Rozeznanie
 
Avatar blondynka28
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 665
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
To chyba jakiś żart


balewska nie załamuj się. Tak jak mówisz, dobrze że na razie jest jakakolwiek praca i będziesz mogła odkładać na wesele. Kto wie, może akurat Ci się poszczęści i zostaniesz przeniesiona do sekretariatu na dłużej?


Co do próbek to zamówiłam te:
https://allegro.pl/zaproszenia-slubn...NzdiMjZjODE%3D - wzory ZS 42 i 44. Bardzo jestem ciekawa, jak wyglądają na żywo. Nie nastawiam się na nie wiadomo co, bo cena jest kosmicznie niska, ale od tego samego sprzedawcy zamówiłam drugie, z którymi wiążę większe nadzieje:
https://allegro.pl/zaproszenia-slubn...NDUzZmI4Y2I%3D - wzór ZB 302.
Te drugie zaproszenia super sie prezentują.
__________________
08.06.2019
blondynka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 19:49   #3797
heziola
Zadomowienie
 
Avatar heziola
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Redhill
Wiadomości: 1 158
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez _Pixie_ Pokaż wiadomość
Ja też myślałam, żeby dać księdzu 500+100 zapowiedzi, do tego dokumenty z naszej parafii 100, organista itp i tak wyjdzie 1000 lekką ręką.



O z maluszkami pracujesz, super, ja też najlepiej się czuję w maluchach (do 4 r.ż.) choć teraz mam ogromny rozstrzał wiekowy.


Ja podobnie, uczę 4/5 latki - w uk dzieci zaczynaja szkole w zerówce w tym wieku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
To chyba jakiś żart





balewska nie załamuj się. Tak jak mówisz, dobrze że na razie jest jakakolwiek praca i będziesz mogła odkładać na wesele. Kto wie, może akurat Ci się poszczęści i zostaniesz przeniesiona do sekretariatu na dłużej?





Co do próbek to zamówiłam te:

https://allegro.pl/zaproszenia-slubn...NzdiMjZjODE%3D - wzory ZS 42 i 44. Bardzo jestem ciekawa, jak wyglądają na żywo. Nie nastawiam się na nie wiadomo co, bo cena jest kosmicznie niska, ale od tego samego sprzedawcy zamówiłam drugie, z którymi wiążę większe nadzieje:

https://allegro.pl/zaproszenia-slubn...NDUzZmI4Y2I%3D - wzór ZB 302.





A w ogóle powiem Wam, że dzisiaj jedna dziewczynka wlała mnóstwo miodku w moje serce Na początku mega bała się dentysty, a teraz nie dość, że zawsze ładnie otwiera buzię i ciągle coś mi opowiada, to dzisiaj powiedziała:

- Proszę paniąąą?

- Słucham?

- Bo ja panią lubię.



To było takie słodkie


Cena świetna, zwłaszcza ze zaproszenia nietuzinkowe i bardzo mi sie podobają.


Sent from my iPhone using Tapatalk
heziola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 19:50   #3798
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez orzeszkova Pokaż wiadomość
Apropo cen za księdza - czy wypada o to zapytać wprost na spotkaniu z księdzem? Czy czekać aż on zacznie temat albo samemu wyjść z koperta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My nie planujemy w ogóle poruszać tego tematu. Jeśli on coś zacznie, to niech sobie zaczyna. Akurat nas tak wkurzył, że nie zamierzamy się ugiąć pod niczyją presją odnośnie kwoty. A też dzięki temu, że mamy już cywilny, ksiądz nie jest nam nic winien, nie będzie żadnych dokumentów wysyłał, więc też nasze spotkanie na slubie będzie ostatnie w życiu.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 19:52   #3799
blondynka28
Rozeznanie
 
Avatar blondynka28
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 665
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość


Serio rozumiesz faceta, który opuszcza rodzinę?
Maria chodziło mi o to, ze ogolnie facet, jak opuszcza rodzinę jest inaczej widziany przez społeczeństwo i jakoś mniej się go palcami wytyka. A jak matka zostawi to juz jest wielkie ooo. Tak samo jak z alko facet sie upije wolno mu, a jak kobiet to juz ta najgorsza. Nie pochwalam wogole jak rodzic zostawia dziecko, ale bardziej spodziewałabym sie własnie po facecie niz po matce.
__________________
08.06.2019
blondynka28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-29, 20:02   #3800
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez blondynka28 Pokaż wiadomość
Maria chodziło mi o to, ze ogolnie facet, jak opuszcza rodzinę jest inaczej widziany przez społeczeństwo i jakoś mniej się go palcami wytyka. A jak matka zostawi to juz jest wielkie ooo. Tak samo jak z alko facet sie upije wolno mu, a jak kobiet to juz ta najgorsza. Nie pochwalam wogole jak rodzic zostawia dziecko, ale bardziej spodziewałabym sie własnie po facecie niz po matce.
Sama utrwaliłaś ten stereotyp swoją wypowiedzią Dokładnie to napisałaś, że nie pojmujesz, jak matka może opuścić małe dziecko, a facet to jeszcze. Moim zdaniem nie ma różnicy, który rodzic opuszcza swoją rodzinę.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 20:03   #3801
agus1315
Zakorzenienie
 
Avatar agus1315
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 989
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez balewska Pokaż wiadomość
Hej, ja się jakoś wbić nie mogę jesteśmy po weselu mojej przyjaciółki (tym, co był mój ex narzeczony z żoną). Nie chce mi się pisać, ale cokolwiek Wam powiem O weselu i przygotowaniach napiszę innym razem, natomiast wspomnę o samej sytuacji z ex i jego rodziną. Stojąc z cukierkami przy młodej podczas życzeń większość jego rodziny podchodziła do mnie przywitać się, uścisnąć, mówili, że piękni wyglądam. Oni jak składali życzenia - dramat Ona stanęła bokiem do mnie i czekała na niego, jak on złożył to nie wiedzieli co zrobić i mówię do nich poczęstujcie się cukierkiem (oczywiście, że miło bez uszczypliwości) na co ona popatrzyła na mnie nic nie mówiła, a on głowa w dół i do niej: kochanie weź cukierka. Ostatecznie nie wzieli, odeszli. Całe wesele nas obserwowali, podobnie jak ich rodzina ale rodzina to tak miło wszystko pogadać, wypić. Natomiast oni ciągle obserwowali, nawet znajomi zwrócili uwagę na to, czy nie czujemy się osaczeni. My naprawdę bawiliśmy się świetnie, a tż to w ogóle stanął na wysokości zadania haha taki był kochany że szok klask i:

Od wczoraj pracuję, jestem na kontroli jakości w dużej drukarni ale nie będę przytaczać nazwy :P Umowa zlecenie do końca stycznia (sezonowo). Babeczka z rekrutacji powiedziała mi, że klaruje się stanowisko sekretarki i jak się wyklaruje to mnie przeniosą, ale ja ogólnie jestem pesymistką. Ponoć mają też kogoś zostawić na kontroli. Także no niezbyt fajnie ale zawsze to dwa miesiące pracuję, lepsze to niż siedzieć w domu. Szkoda, że człowiek kończy ciężkie studia i nie ma pracy dla niego :/

Mało się odzywam, bo pesymizm mnie powala
Ja bym chyba nie wytrzymała i podeszła zapytać czy mogę w czymś pomóc skoro się tak gapią
A z pracą trzymam kciuki żeby udało Ci się przenieść na lepsze stanowisko


Cytat:
Napisane przez Leukotea Pokaż wiadomość
U nas niestety ksiądz ma cennik wiec nie możemy dać ile chcemy niestety


Wysłane z iPhone
wtf


Cytat:
Napisane przez heziola Pokaż wiadomość
Dyrektorka przyszła do mnie po akcji i powiedziała, ze zachowałam sie profesjonalnie i w 100% tak jak miałam. Ten facet juz nie bedzie odbierał corki, i bardzo dobrze, bo rozmawiałam wczoraj z koleżanka, której chłopak jest policjantem i miałam prawo wezwać policję i mogę nadal go pozwać. Tak ostro było.


Sent from my iPhone using Tapatalk
O kurcze, nawet sobie nie potrafię wyobrazić co tam musiało się dziać...


Cytat:
Napisane przez blondynka28 Pokaż wiadomość
Jak matka moze zostawić takie malutkie dziecko i odejść, nie pojmuje tego. Ojciec to jeszcze, bo faceci chyba są mniej emocjonalnie zwiazani z dzieckiem, ale matka.
Cytat:
Napisane przez blondynka28 Pokaż wiadomość
Maria chodziło mi o to, ze ogolnie facet, jak opuszcza rodzinę jest inaczej widziany przez społeczeństwo i jakoś mniej się go palcami wytyka. A jak matka zostawi to juz jest wielkie ooo. Tak samo jak z alko facet sie upije wolno mu, a jak kobiet to juz ta najgorsza. Nie pochwalam wogole jak rodzic zostawia dziecko, ale bardziej spodziewałabym sie własnie po facecie niz po matce.
No właśnie takie 'spodziewanie' się często utrwala tylko stereotyp że facetowi wolno więcej, pić, zostawić rodzinę itp. Bo po facetach ludzie się 'spodziewają'.

Mnie zawsze wkurzało takie oburzenie, że ktoś coś zrobił I TO KOBIETA NA DODATEK! No kobieta taki sam człowiek jak facet, też może być mniej emocjonalnie związana z dzieckiem, lubić przypadkowy seks czy iść na miasto i się naebać za przeproszeniem
__________________
Nie szukaj kogoś z kim możesz żyć, ale kogoś bez kogo żyć nie możesz
<3
agus1315 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 20:10   #3802
orzeszkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 778
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
My nie planujemy w ogóle poruszać tego tematu. Jeśli on coś zacznie, to niech sobie zaczyna. Akurat nas tak wkurzył, że nie zamierzamy się ugiąć pod niczyją presją odnośnie kwoty. A też dzięki temu, że mamy już cywilny, ksiądz nie jest nam nic winien, nie będzie żadnych dokumentów wysyłał, więc też nasze spotkanie na slubie będzie ostatnie w życiu.
A w którym momencie się płaci u księdza? W dzień ślubu czy przy podpisywaniu protokołu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orzeszkova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 20:20   #3803
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez agus1315 Pokaż wiadomość
No właśnie takie 'spodziewanie' się często utrwala tylko stereotyp że facetowi wolno więcej, pić, zostawić rodzinę itp. Bo po facetach ludzie się 'spodziewają'.

Mnie zawsze wkurzało takie oburzenie, że ktoś coś zrobił I TO KOBIETA NA DODATEK! No kobieta taki sam człowiek jak facet, też może być mniej emocjonalnie związana z dzieckiem, lubić przypadkowy seks czy iść na miasto i się naebać za przeproszeniem


Cytat:
Napisane przez orzeszkova Pokaż wiadomość
A w którym momencie się płaci u księdza? W dzień ślubu czy przy podpisywaniu protokołu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój kolega płacił "zaliczkę" przy protokole i resztę po ślubie Dla zainteresowanych, zaliczka 100, reszta 1000
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 20:22   #3804
bb371dfbfd9298d6e78301e55742bc2d469b6322_657f8bfe235ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 519
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Skąd oni te kwoty biorą?
bb371dfbfd9298d6e78301e55742bc2d469b6322_657f8bfe235ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 20:29   #3805
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Leukotea serio ? nam ostatnio znajomi powiedzieli,że tam gdzie my bierzemy ślub też niezłą sumkę krzyczą,przez to,że sporo przyjezdnych tam ślubuję, a niedługo nas czeka wizyta..
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 20:30   #3806
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

To wierni nauczyli kler takiego rozpasania Szczególnie na wsi, mimo że ludzie biedniejsi, to ostatnie pieniądze potrafią oddać księdzu. Gdyby ktoś w końcu się zbuntował i zapłacił 500 zł, to po jakimś czasie by się nauczyli, żeby siedzieć cicho podczas "ustalania stawki", ale że ludzie są głupi i boją się, że ksiądz ich ośmieszy z ambony (bo i takie przypadki bywały, sama na własne oczy widziałam), to płacą ciężkie i niczym nieusprawiedliwione pieniądze.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 20:32   #3807
Leukotea
Zadomowienie
 
Avatar Leukotea
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 150
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez agulaaaa Pokaż wiadomość
Leukotea serio ? nam ostatnio znajomi powiedzieli,że tam gdzie my bierzemy ślub też niezłą sumkę krzyczą,przez to,że sporo przyjezdnych tam ślubuję, a niedługo nas czeka wizyta..


Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
To wierni nauczyli kler takiego rozpasania Szczególnie na wsi, mimo że ludzie biedniejsi, to ostatnie pieniądze potrafią oddać księdzu. Gdyby ktoś w końcu się zbuntował i zapłacił 500 zł, to po jakimś czasie by się nauczyli, żeby siedzieć cicho podczas "ustalania stawki", ale że ludzie są głupi i boją się, że ksiądz ich ośmieszy z ambony (bo i takie przypadki bywały, sama na własne oczy widziałam), to płacą ciężkie i niczym nieusprawiedliwione pieniądze.

Niestety, kosciol jest na wsi wiec tak jak Mariamarysienka pisze ludzie choc nie maja to dają i sobie później cenniki ustalają skoro wierni tacy bogaci. A przy całych wydatkach tyle kasy za odpękanie 40min mszy to jest masakra


Wysłane z iPhone
__________________
Wybieram BALSAM i SERUM do ciała!



Szczęśliwa
Leukotea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 20:39   #3808
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez heziola Pokaż wiadomość
Dyrektorka przyszła do mnie po akcji i powiedziała, ze zachowałam sie profesjonalnie i w 100% tak jak miałam. Ten facet juz nie bedzie odbierał corki, i bardzo dobrze, bo rozmawiałam wczoraj z koleżanka, której chłopak jest policjantem i miałam prawo wezwać policję i mogę nadal go pozwać. Tak ostro było.


Sent from my iPhone using Tapatalk
To dobrze, że dyrektorka Cię poparła! Oj to musiało być grubo, skoro możesz go pozwać.
Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Wow, to rzeczywiście musiało być grubo Nie rozumiem ludzi, naprawdę. W dzisiejszych czasach każdy chce kręcić afery.
Nawet w tym tygodniu w gabinecie była inba, bo przyszła babka z awanturą, że pękł jej ząb leczony kanałowo i że ona domaga się zwrotu kosztów i kasy na implant Po zmieszaniu z błotem lekarki, która rzekomo to robiła, sprawdzili dokumentację. Rzeczony ząb nie był u nas leczony Czy było jakieś przepraszam? Oczywiście nie, pańcia się żachnęła i wyszła trzaskając drzwiami.



Serio rozumiesz faceta, który opuszcza rodzinę?
Serio? Chyba bym się spaliła ze wstydu...
Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
My nie planujemy w ogóle poruszać tego tematu. Jeśli on coś zacznie, to niech sobie zaczyna. Akurat nas tak wkurzył, że nie zamierzamy się ugiąć pod niczyją presją odnośnie kwoty. A też dzięki temu, że mamy już cywilny, ksiądz nie jest nam nic winien, nie będzie żadnych dokumentów wysyłał, więc też nasze spotkanie na slubie będzie ostatnie w życiu.
Może jednak będzie to dla Ciebie tak mistyczne doznanie, że się nawrócisz?
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 20:51   #3809
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez Leukotea Pokaż wiadomość
Niestety, kosciol jest na wsi wiec tak jak Mariamarysienka pisze ludzie choc nie maja to dają i sobie później cenniki ustalają skoro wierni tacy bogaci. A przy całych wydatkach tyle kasy za odpękanie 40min mszy to jest masakra


Wysłane z iPhone
Ciekawe, co by było, gdyby ktoś mimo wszystko dał mniej? Poza tym nie wiem, czy mi się nie obiło o uszy, ze takie cenniki są oficjalnie potępiane (nieoficjalnie wiadomo jak jest) i jeżeli zgłosi się to do kurii, to mogą wyciągnąć jakieś konsekwencje, bo teoretycznie może być tylko "co łaska".

Cytat:
Napisane przez _Pixie_ Pokaż wiadomość
Może jednak będzie to dla Ciebie tak mistyczne doznanie, że się nawrócisz?
Niewątpliwie
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-29, 21:01   #3810
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Ciekawe, co by było, gdyby ktoś mimo wszystko dał mniej? Poza tym nie wiem, czy mi się nie obiło o uszy, ze takie cenniki są oficjalnie potępiane (nieoficjalnie wiadomo jak jest) i jeżeli zgłosi się to do kurii, to mogą wyciągnąć jakieś konsekwencje, bo teoretycznie może być tylko "co łaska".



Niewątpliwie
Teoretycznie są, no niestety ludzie sami na to przyzwalają,może jakby tak każda rozmowa była nagrywana to podejrzewam,że takich sytuacji by nie było,że.ksiadz wprost mówi,co łaska ale nie mniej niż..
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-28 12:13:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:41.