Zmiękczanie tipsa tip blender'em - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-12, 15:21   #1
anka.1984
Raczkowanie
 
Avatar anka.1984
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 67

Zmiękczanie tipsa tip blender'em


Wiem, ze troszkę wydziwiam.... ale zapytam


Co sądzicie o tym, żeby przed przyklejeniem tipsa delikatnie go opracować tip blender'em?? A jezeli sie bardzo delikatnie posmaruje i zetrze tą rozpuszczoną warstwę to staje sie on bardziej podatny na "dziwne" kształty paznokci (przyznaję sie, ze sprawdzalam jego elastyczność po takim "zabiegu" ). Chodzi o to, ze nie zawsze pazurki mają taki kształt jak tips i cięzko go dokładnie przykleić. Jeżeli to jakieś moje fanaberie i za bardzo wymyślam to bijcie

(w moim przypadku często mam problem z kciukami przy dość sporej płytce, a nie chcę żelować na formie, bo nie mam jej tak "dopieszczonej" i wtedy kształt różni sie od reszty tipsów)
anka.1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 15:39   #2
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Zmiękczanie tipsa tip blender'em

(Proszę umieszczać wątki w odpowiednich działach. Przenoszę na "Przedłużanie paznokci".)

a co do pytania - wydaje mi się, że to strata czasu, do dziwnych kształtów paznokci są odpowiednio dziwne tipsy - np. szerokie, z krótką kieszonką, bez kieszonki, z wydatniejszym tunelem... poza tym proponuję dopieścić jednak formę, bo to super sprawa (i oszczędność czasu).

Chociaż jeśli się uprzesz, to możesz tak robić.
Pierwsze słyszę
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 15:46   #3
anka.1984
Raczkowanie
 
Avatar anka.1984
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 67
Dot.: Zmiękczanie tipsa tip blender'em

Mnie bardziej chodzi o bardziej płaskie paznokcie... bo nie spotkałam sie z ''płaskimi'' tipsami... A boję sie ze może to "uwrażliwić" tipsa i bedzie podatniejszy na pęknięcia.

A ze pierwsze słyszysz to sie wcale nie dziwię, bo to mnie sie tak coś ubzdurało kiedyś

Tym nie mniej dzięki za odpowiedź

PS. Sorki za umieszczenie w złym dziale... jak na razie się tutaj odnajduję co zresztą widać po ilości postów
anka.1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 20:49   #4
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: Zmiękczanie tipsa tip blender'em

wg mnie nie ma to sensu. tip blender słuzy do zmiekczenia kieszonki, chociaz ja osobiście nie lubie tego uzywać, bo cały tips mi się maże.
Co do stylizacji wielkich i płaskich paznokci u kciuków: albo tipsy płaskie , albo tipsy do stóp, albo forma - to wg mnie zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Jesli te paznokcie są bardzo duże i płaskie - pokrycie ich tipsem i zbudowanie pazurka, moze spowodowac że będą wygladały jak łopaty do sniegu, a o taki efekt nam chyba nie chodzi. Zbudowanie tych pazurków na formie - pozwoli na zbudowanie ładnego zagietego tunelu i wizualne wyszczuplenie ich kształtu.
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 22:40   #5
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Zmiękczanie tipsa tip blender'em

Hmmm sposób może i nie głupi, ale nie wiem co sie stanie z tipsem, którego najpierw zmiekczymy tip blenderem, a potem "uformujemy" wg naszych potrzeb, a na koniec pokryjemy zelem czy akrylem.
Watpie w jego trwałośc.
Jednak najlepiej to po prostu sprawdzić na sobie i podzielic sie doiadczeniami, zatem Anka do dzieła!

A na szerokie paznokie polecam przedlużanie na szablonie
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:05.