Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-30, 22:01   #1561
inamata
Raczkowanie
 
Avatar inamata
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 196
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez rossettorosso Pokaż wiadomość
Teraz robię sobie Parlo Italiano- to podręcznik zrobiony z myślą o obcokrajowcach. Tutaj jest w całości: parlo italiano

Mam jeszcze "La lingua italiana per stranieri" Katerin Katerinov, ale tylko do niego zaglądałam i nie robiłam nic konkretnego.
W wakacje przerobiłam 5 lekcji z "Włoski raz a dobrze" ale czegoś mi tam brakowało, choć nauka szła bardzo szybko.

Jeśli chodzi o takie dodatkowe materiały do nauki to korzystam z:
podcasty do nauki włoskiego - nagrania '5 min dziennie' angielsko-włoskie. Można wybrać sobie poziom zaawansowani i słuchać.
Tutaj znajdziesz różne ćwiczenia i materiały dydaktyczne: materiale didattico
Ponadto oglądam bajki bo jestem na początkującym poziomie, przy czym i tak rozumiem może 1/3 słów z tych bajek :P Staram się wyłapywać słówka, sprawdzać ich znaczenie a potem oglądam ten odcinek jeszcze raz, żeby zrozumieć go już dokładnie
Tak, Pat z yt.

Mogę Ci jeszcze polecić filmiki z Lucrezią, która na yt uczy włoskiego. To są same podstawy ale nawet fajnie i ciekawie: klik

Co do ćwiczenia mówienia to praktycznie tego nie ćwiczę.. Jedynie na lekcjach, bo moja nauczycielka kładzie duży nacisk na mówienie i nic tylko mamy mówić i mówić. Dlatego nic Ci nie mogę polecić Ostatnio sama w domu opisałam sobie to, co widzę za oknem. Dosłownie 4-5 zdań. Nie było tak ciężko, bo znałam potrzebne mi słówka :P Ale to zawsze coś
Dzięki za te linki.
__________________
j. angielski
j. niemiecki
j. włoski
j. szwedzki



inamata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 06:07   #1562
mimi05
Raczkowanie
 
Avatar mimi05
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 331
GG do mimi05 Wyślij wiadomość przez MSN do mimi05 Send a message via Skype™ to mimi05
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez dzaga1989 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jako, że Wizaż to dla mnie zawsze pierwsza deska ratunku, więc może pomożecie. Piszę tu bo nie chcę zakładać nowego wątku. Miałyście kiedyś styczność z frazą: shock sb out of sb's (ignorance, complacency, daydream)? No kurde utknęłam. Każde słowo z osobna jest zrozumiałe, ale co to może znaczyć jako fraza?
Shock sb out znaczy wstrząsnąć kimś, zaszokować kogoś
__________________
رحلة الألف ميل تبدأ بخطوة

The journey a 1000 miles begins with one step.
mimi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 08:23   #1563
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

nie wiem, czy ktoś kiedyś o tym pisał.. ale czasami jak nie mam weny do nauki, albo potrzebuje motywacji.. to pomaga mi np yt...
http://www.youtube.com/watch?v=ZD-cv...Z-KPwJwtm2EWll
polecam filmik! bo na prawde wydaje mi się wartościowy i jak tylko będę miała więcej czasu siąde do niemieckiego
__________________
Zdrowe odżywianie, regularne treningi...
Nauka angielskiego...
Dietetykowanie...
Czytanie książek...
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 08:46   #1564
rossettorosso
Rozeznanie
 
Avatar rossettorosso
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 697
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez kaasi Pokaż wiadomość
nie wiem, czy ktoś kiedyś o tym pisał.. ale czasami jak nie mam weny do nauki, albo potrzebuje motywacji.. to pomaga mi np yt...
http://www.youtube.com/watch?v=ZD-cv...Z-KPwJwtm2EWll
polecam filmik! bo na prawde wydaje mi się wartościowy i jak tylko będę miała więcej czasu siąde do niemieckiego
Ja co prawda nie uczę się niemieckiego ale ten filmik i tak motywuje mnie do nauki moich języków. Bardzo pozytywna dziewczyna i nic tylko pozazdrościć takiego podejścia i nauki
Ten filmik też bardzo motywuje i inspiruje: klik



Póki co ambitnie trzymam się planu i codziennie robię to, co sobie zaplanowałam ale już czuje, że łapię mnie leń :P Zawsze na początku mam taki zapał i wszystko mi się udaje zrobić ale tak jest przez kilka dni a potem przychodzi weekend i znajduje sobie milion innych rzeczy do roboty aż w końcu język znów idzie w odstawkę.

Wczoraj zrobiłam sobie fiszki, pouczyłam się trochę słownictwa związanego ze zdrowiem a wieczorem oglądnęłam 1 odcinek Ostrego Dyżuru po włosku... tak tematycznie
rossettorosso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 09:35   #1565
dzaga1989
Zakorzenienie
 
Avatar dzaga1989
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: LbN
Wiadomości: 3 875
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez mimi05 Pokaż wiadomość
Shock sb out znaczy wstrząsnąć kimś, zaszokować kogoś
No to jest właśnie ta oczywista część A co z kolokacją np. w zdaniu It shocked me out of my complacency/ignorance?
__________________
Jestem Paula, a mój nick jest stary jak świat
dzaga1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 10:07   #1566
Aulnay
Raczkowanie
 
Avatar Aulnay
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 216
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez dzaga1989 Pokaż wiadomość
No to jest właśnie ta oczywista część A co z kolokacją np. w zdaniu It shocked me out of my complacency/ignorance?
A w jakim kontekście to znalazłaś?
Zastrzegam, że nie jestem specjalistką od angielskiego, ale może coś związanego z gwałtownym wytrącaniem drugiej osoby z jakiegoś stanu? Coś z uświadamianiem ignorancji, względnie - ścieraniem z twarzy głupiego uśmieszku samozadowolenia? :P
Aulnay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 15:48   #1567
dzaga1989
Zakorzenienie
 
Avatar dzaga1989
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: LbN
Wiadomości: 3 875
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Aulnay Pokaż wiadomość
A w jakim kontekście to znalazłaś?
Zastrzegam, że nie jestem specjalistką od angielskiego, ale może coś związanego z gwałtownym wytrącaniem drugiej osoby z jakiegoś stanu? Coś z uświadamianiem ignorancji, względnie - ścieraniem z twarzy głupiego uśmieszku samozadowolenia? :P
Problem w tym że fraza jest wręcz pozbawiona kontekstu...To po prostu jedno ćwiczenie, w którym jest kilka przykładów czasowników do których dopisano 4 kolokacje - jedna nie pasuje i trzeba ją wskazać. I właśnie wśród tych czasowników jest shock sb out of...(i właśnie idzie w kolokacjach z ignorance, complancency i daydream). Internet zawodzi więc nawet nie mogę sprawdzić jakichś przykładowych zdań i w sumie nie wiem co z tym fantem mam zrobić. Nie mogę opuścić tego ćwiczenia, ale głupio też nie wiedzieć czego się uczy
__________________
Jestem Paula, a mój nick jest stary jak świat

Edytowane przez dzaga1989
Czas edycji: 2014-01-31 o 15:55
dzaga1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-31, 18:56   #1568
ediszon_
Przyczajenie
 
Avatar ediszon_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 20
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Ściągnęłam sobie dzisiaj ANKI 2.0.22
Potrzebuję pomocy. Chciałam ustawić tak, żebym odpowiednik angielski musiała wklepać "Przód" mam po polsku a "wstecz" po angielsku. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.
__________________
66 -> 55. będzie!

języki: angielski, niemiecki, włoski, litewski.

książki
ediszon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 19:06   #1569
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Asik_ Pokaż wiadomość
Uczycie się ze słowników obrazkowych?

Zasadniczą wadą takich słowników jest fakt, że możemy się z nich nauczyć słów, które mają swoją reprezentację obrazkową... Czyli nici z nauki słów abstrakcyjnych, których na rysunku przedstawić nie można Ale dla początkujących są w sam raz
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 21:06   #1570
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez ediszon_ Pokaż wiadomość
Ściągnęłam sobie dzisiaj ANKI 2.0.22
Potrzebuję pomocy. Chciałam ustawić tak, żebym odpowiednik angielski musiała wklepać "Przód" mam po polsku a "wstecz" po angielsku. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.
Pomoc w Underciowym poradniku: klik, klik
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 21:13   #1571
Aulnay
Raczkowanie
 
Avatar Aulnay
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 216
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez ahsen Pokaż wiadomość
Zasadniczą wadą takich słowników jest fakt, że możemy się z nich nauczyć słów, które mają swoją reprezentację obrazkową... Czyli nici z nauki słów abstrakcyjnych, których na rysunku przedstawić nie można Ale dla początkujących są w sam raz
Myślę, że niektóre słowniki obrazkowe są właśnie dla osób na poziomie zaawansowanym, dla specjalistów oraz dla szaleńców A przynajmniej takie wrażenie odniosłam oglądając obrazkowego Ponsa do francuskiego. Normalny człowiek nie musi znać nazw części (!) widelca, budowy myszki do komputera i budowy komórki czy innych mikroskopijnych elementów człowieka Dużej części tych słów nie znam nawet w ojczystym języku. No ale gdybym chciała się wyspecjalizować, to takie obrazki byłby z pewnością pomocne :P

A na poziomie początkującym trzeba się przecież nauczyć wielu abstrakcyjnych pojęć, trochę emocji, trochę czasowników, nie wszystko da się precyzyjnie ująć w obrazku
Aulnay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 21:18   #1572
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Byłam w empiku i widziałam dwa takie cuda, niestety cena mnie przerosła. Już właściwie miałam jeden z nich w koszyku... Rozsądek jednak zwyciężył - uczę się "na słuch" więc są dla mnie lepsze metedy.
W Martas jest promocja za 19,90

http://www.matras.pl/szukaj/?query=p...wnik+obrazkowy
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 21:25   #1573
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Aulnay Pokaż wiadomość
Myślę, że niektóre słowniki obrazkowe są właśnie dla osób na poziomie zaawansowanym, dla specjalistów oraz dla szaleńców A przynajmniej takie wrażenie odniosłam oglądając obrazkowego Ponsa do francuskiego. Normalny człowiek nie musi znać nazw części (!) widelca, budowy myszki do komputera i budowy komórki czy innych mikroskopijnych elementów człowieka Dużej części tych słów nie znam nawet w ojczystym języku. No ale gdybym chciała się wyspecjalizować, to takie obrazki byłby z pewnością pomocne :P
Oj tak, mam 2 wersje językowe PONSa i trzeba uważać, żeby nie przedawkować wszystkich słów z 1 działu na raz, trzeba umiejętnie korzystać ze słownika i odpowiednio go dawkować
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 21:33   #1574
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Narobiłyście mi ochoty... Szkoda że wyprzedali już angielski i niemiecki...
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 21:39   #1575
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Narobiłyście mi ochoty... Szkoda że wyprzedali już angielski i niemiecki...
Trzeba też zwrócić uwagę, że PONS chyba od 2 lat ma 2 wersje słowników obrazkowych: te, o których pisała Asik mają 10 tys haseł, a te które ja mam, mają ich dokładnie 2 razy więcej. Warto o tym pamiętać przy zakupie
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-01, 13:28   #1576
Nathalie1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 71
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

No i kupiłam dwa :p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nathalie1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 10:34   #1577
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

A ja chyba muszę się wziąć za angielski w trybie szybkim i intensywnym, ale nie bardzo wiem jak to zrobić, skoro niby język znam, ale nie korzystam a obstawiam, że akcent z okolic Manchesteru może być dla mnie niezrozumiały :P
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 11:01   #1578
Scarlett01
Przyczajenie
 
Avatar Scarlett01
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 17
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Paula a na "coca" sprawdzałaś? znalazłam coś takiego:

Expanded context:
at all -- and the stark whiteness of the room, the black of the polished oak floor, the rich red pattern of the oriental rug, were a perfect setting for these men who could understand the signs and symbols of an unseen universe and gesture at infinity during cocktail conversation. // In every introduction, I was openly examined, but I didn't take offense. I knew that my velvet shirt with its stamped-silver buttons and turquoise skirt edged in red rickrack failed to reflect the prep school aesthetic. My parents thought that an Eastern boarding school would shock me out of my rapture with visiting Indians and making art -- two things that my mother said were " unnormal. " But my squaw skirts and silver concho belts made me a figure of ridicule at Madeira from the day I arrived. The cruelty of the smooth girls in their Peter Pan collars and brown weejuns only made me defiant; and social isolation proved a charm.


Może w znaczeniu wyzbyć się/pozbawić ?
__________________
siłownia
nie jem białego pieczywa
nie jem słodyczy
Scarlett01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 11:05   #1579
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
A ja chyba muszę się wziąć za angielski w trybie szybkim i intensywnym, ale nie bardzo wiem jak to zrobić, skoro niby język znam, ale nie korzystam a obstawiam, że akcent z okolic Manchesteru może być dla mnie niezrozumiały :P
Nie wiesz jak się wziąć za język? No jeśli Ty nie wiesz to kto ma wiedzieć
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 11:07   #1580
rossettorosso
Rozeznanie
 
Avatar rossettorosso
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 697
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
A ja chyba muszę się wziąć za angielski w trybie szybkim i intensywnym, ale nie bardzo wiem jak to zrobić, skoro niby język znam, ale nie korzystam a obstawiam, że akcent z okolic Manchesteru może być dla mnie niezrozumiały :P
Możesz posłuchać ang podcastów np. tutaj:
http://www.diki.pl/radio/podcasty/
Poprzeglądać książki, z których kiedyś się uczyłaś, żeby odświeżyć słownictwo. Jeśli już wcześniej się uczyłaś to tylko kwestia przypomnienia. Jednak aby intensywnie podszkolić się w angielskim mówieniu to najlepszą metodą będą rozmowy z rodowitymi Anglikami, jeśli tylko masz taką możliwość.
__________________
"Ten czas przeminął i to, co do niego należało nie istnieje już"

~~~

Mój blog z kulturalnymi rozmaitościami
Mój blog z inspiracjami
Zupka
rossettorosso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:14   #1581
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez ahsen Pokaż wiadomość
Nie wiesz jak się wziąć za język? No jeśli Ty nie wiesz to kto ma wiedzieć
Liczyłam na to, że Ty ?

Zgłosiłam się na coś o czym pojęcia nie mam, z dala od domu, w krainie zwaną Wyspami i teraz się zorałam, że nic nie wiem na ten temat to raz, więc słownictwo też kiepsko, a dwa, że nie używałam angielskiego od tak dawna (w codziennym kontakcie), że znów zacznę mówić po hiszpańsku Przeraża mnie, że coraz częściej szukam słowa po polsku czy po angielsku bo pierwsze przychodzi hiszpańskie Mam kilka dni wolnego, więc biorę się do roboty!

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

Cytat:
Napisane przez rossettorosso Pokaż wiadomość
Możesz posłuchać ang podcastów np. tutaj:
http://www.diki.pl/radio/podcasty/
Poprzeglądać książki, z których kiedyś się uczyłaś, żeby odświeżyć słownictwo. Jeśli już wcześniej się uczyłaś to tylko kwestia przypomnienia. Jednak aby intensywnie podszkolić się w angielskim mówieniu to najlepszą metodą będą rozmowy z rodowitymi Anglikami, jeśli tylko masz taką możliwość.
Dzięki, no właśnie jeszcze nie mam, chodzi o to, by otworzyć się na tę sposobność i nie zrobić z siebie frajerki Na słuchanie już też wpadłam, nawet zrobiłam kilka, w końcu filmy po angielsku oglądam non stop
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 16:13   #1582
rossettorosso
Rozeznanie
 
Avatar rossettorosso
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 697
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Dzisiaj zrobiłam sobie powtórkę 5 tematów, które udało mi się zrobić w tym tygodniu. Wszystko fajnie i szybko. Choć było to głównie słownictwo to widzę maleńki postęp i to mnie cieszy Gramatyki niestety nie ruszyłam, przeraża mnie dlatego zostawiłam ją na jakiś specjalny, cudowny dzień

Dziewczyny robiłyście kiedyś "Dzień z językiem"?
Ja się do tego przymierzam ale musiałabym mieć odpowiedni warunki do tego i być sama w domu a póki co to mam spokój jedynie do południa.
__________________
"Ten czas przeminął i to, co do niego należało nie istnieje już"

~~~

Mój blog z kulturalnymi rozmaitościami
Mój blog z inspiracjami
Zupka
rossettorosso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 22:17   #1583
Wołodia
Raczkowanie
 
Avatar Wołodia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 188
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez who cares Pokaż wiadomość
proszę
http://www.rosyjski.ang.pl
http://www.internetpolyglot.com/poli...pl-ru?lnfs=1.4
http://www.bbc.co.uk/languages/russian/soap/
http://www.rosyjski.slowka.pl/
http://rosyjski.pro/

wg mnie można tu znaleźć już sporo rzeczy: wyjaśnienie gramatyki, zestawy słówek, teksty do poćwiczenia czytania
Nieco spóźnione - balszoje spasiba!
Wołodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 10:59   #1584
majajaj
Raczkowanie
 
Avatar majajaj
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 400
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez hitomi69 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osób uczących się angielskiego i niemieckiego. Nie mylą się wam te języki? Nie wiem, co się ostatnio dzieje. Kiedy piszę coś po angielsku, nieraz do głowy przychodzą mi niemieckie słowa (moje "faworyty" Sommer - summer , Schule - school). Wbrew pozorom można się w niemieckim i angielskim dopatrzeć bardzo wielu podobnych słów, no ale to przesada... Nigdy nie byłam w takej sytuacji do tej pory, a przecież uczę się tych języków od wielu lat. Może to dlatego, że nigdy nie uczyłam się niemieckiego tak intensywnie?
Zdarza się, że przychodzą mi do głowy, ale od razu wiem, że to nie ten język, którego właśnie potrzebuję A co do tego, że wiele słówek jest podobnych - angielski wywodzi się ze starego niemieckiego
__________________
www.poomoc.pl Klikamy codziennie i pomagamy!

Zawsze warto wyliczać powody do szczęścia, w życiu jest tak dużo jego przeciwieństwa, że lepiej zaznaczać je zakładką, dopóki można.
S. Barry Tajny dziennik
majajaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-04, 08:33   #1585
PROAZUCENA2092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Dziewczęta, a czy któraś z Was uczy się hebrajskiego lub włoskiego i ma w zanadrzu przydatne materiały? Nie mam też sama motywacji..
PROAZUCENA2092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-04, 11:25   #1586
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Hej,

jak słuchacie podcastów to skupiacie się wyłącznie na nich, czy sobie lecą a wy np. sprzątacie?
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-04, 16:04   #1587
syrenka1982
Raczkowanie
 
Avatar syrenka1982
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 440
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Hej,

jak słuchacie podcastów to skupiacie się wyłącznie na nich, czy sobie lecą a wy np. sprzątacie?
Staram się koncentrować na nich i nie rozpraszam się sprzątaniem. Potem wypisuję nowe słówka i wyrażenia i wrzucam do Anki.
__________________
język angielski
syrenka1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-04, 18:14   #1588
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Hey,
Piszecie o planach jakie macie na dany dzień itd. Możecie zdradzić co robicie każdego dnia?
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-04, 20:19   #1589
rossettorosso
Rozeznanie
 
Avatar rossettorosso
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 697
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Hej,

jak słuchacie podcastów to skupiacie się wyłącznie na nich, czy sobie lecą a wy np. sprzątacie?
Mi najlepiej słucha się podcastów wieczorem przed snem. Wrzucam sobie na telefon różne nagrania i je sobie słucham leżąc w łóżku. Czasami robię tak za dnia ale przeważnie leżąc wygodnie na kanapie :P Wtedy najlepiej jest mi się skupić.
Czasami na samym początku zanim wrzucę dany podcast na telefon to słucham go tak na "świeżo" na kompie i staram się wyłapać najciekawsze lub najważniejsze rzeczy jakie mnie zainteresowały. Potem słucham jeszcze raz i układam to sobie w całość.

Robienie notatek też jest dobre. Ja np. zapisuje sobie słówka czy jakieś krótkie zdania, które mi się spodobają do zeszytu.

Sprzątając też można słuchać Możesz tego słuchać wszędzie: jadąc do pracy, do szkoły itd. Zawsze coś Ci wpadnie w ucho i coś tam zapamiętasz. Ale takie słuchanie + robienie innych czynności to jest jak słuchanie radia, które leci Ci w tle ale nie zawsze można się na tym skupić w 100%.

---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
Hey,
Piszecie o planach jakie macie na dany dzień itd. Możecie zdradzić co robicie każdego dnia?
Mój plan nauki włoskiego (jeszcze poziom podstawowy) :
- rano robię sobie dany temat lub rozdział z podręcznika - uczę się słówek, tłumaczę niezrozumiałe rzeczy, robię ćwiczenia - wszystko to, co mam w danym rozdziale. To zajmuje mi ok. 1,5-2 godziny.
Po takiej "lekcji" robię sobie fiszki ze słówek, które powtarzam wieczorem i na następny dzień rano przed kolejnym, nowym tematem.
- codziennie oglądam chwilę wiadomości i pogodę po włosku
- czasami w ramach rozrywki oglądam sobie jakiś włoski serial z napisami, bajki albo programy tv - zawsze 1 odcinek czegoś
- w weekend powtarzam sobie słówka, których uczyłam się w tygodniu i przeglądam podręcznik

Oczywiście, nie zawsze trzymam się planu i czasami nie udaje mi się zrobić wszystkiego
__________________
"Ten czas przeminął i to, co do niego należało nie istnieje już"

~~~

Mój blog z kulturalnymi rozmaitościami
Mój blog z inspiracjami
Zupka
rossettorosso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-04, 21:02   #1590
ediszon_
Przyczajenie
 
Avatar ediszon_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 20
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Zdaję w tym roku maturę z rozszerzonego angielskiego. Pasowałoby już zacząć się uczyć, a mi ciągle jakoś nie po drodze do książek... Bardzo bym chciała, codziennie coś sobie obmyślam, ale zazwyczaj na tym się kończy. Myślę, że potrzebna mi jakaś inspiracja, motywacja. Bardzo chętnie poczytałabym o waszych strategiach na te gorsze dni. Oraz generalnie plan nauki.
Jak uczyłybyście się będąc na moim miejscu? Co jest najważniejsze? Na czym najbardziej się skupić? Proszę, pomóżcie.
__________________
66 -> 55. będzie!

języki: angielski, niemiecki, włoski, litewski.

książki
ediszon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-03 11:35:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:13.