Farbowanie henną - część III - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-28, 21:21   #3271
iLoNuS_ktl
Zadomowienie
 
Avatar iLoNuS_ktl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Farbowanie henną - część III

Ja używam ciemnego brązu. Na początku kolor wymywał się prawie do naturalnego. Teraz, jak maluję już od ok. roku włosy są cały czas ciemne, jedynie przy odrostach mi się bardziej wymywa kolor. Ale tak - im więcej warstw nakładam tym kolor ciemniejszy i trwalszy.
__________________
02-08-2014
06-06-2015 Szymek
18-06-2018 ??
iLoNuS_ktl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 21:28   #3272
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Żaden. Przyciemnia może trochę, ale raczej nie przy 1 użyciu.
dokładnie tak !!
Za to po użyciu włosy są jak z bajki
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 07:35   #3273
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
A ja mam pytanko- czy po każdym hennowaniu kolor wychodzi Wam coraz ciemniejszy?
Ja używam jasnego brązu Khadi- pierwszy raz nałożyłam na 2h wyszedł mocno ciemny, ale z racji tego, że był to pierwszy raz wymył się mocno.
Nauczona doświadczeniem kładę na nie dłużej niż 1h, a i tak mam coraz ciemniejsze włosy i żadna z Was by nie powiedziała, że to jest jasny brąz.
Tak Próbowałam siostrze zbrązowić włosy, ale nie przyciemniać Zbrązowić udało się przy dodatku szczypty indygo (acz dalej są rudawe) natomiast każda kolejna henna i amla przyciemniały włosy

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
dokładnie tak !!
Za to po użyciu włosy są jak z bajki
Zamówiłam wczoraj :P Zobaczymy. Jak używałam oleju bhringraj regularnie zauważyłam wysyp babyhair. A Ty jak stosujesz bhringraj? Nakładasz na całe włosy? Rozrabiasz z wodą?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 09:52   #3274
Antananariwa
Raczkowanie
 
Avatar Antananariwa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 361
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cześć dziewczyny przychodzę do was po prośbie
Zaczęłam nadrabiać przynajmniej tą część, jednak jak na razie dobrnęłam do 30 strony, a pewnie i tak po przeczytaniu całości miałabym te same pytania.
Moje włosy wołają już o wyrównanie koloru. Ostatnio widziały fryzjera rok temu, co widać i po odroście, i po końcówkach Na podcięcie jestem już umówiona (uffff) ale farbować się już nie dam. I tu mam problem. Jak widzicie na zdjęciu swoje włosy mam dość ciemne, natomiast tam gdzie kiedyś były kładzione farby jest blond. Wymyśliłam sobie, że na lato wybiorę sobie jasny brąz Khadi, na jesień zmienię na orzechowy. Nie chcę przyciemniać swoich włosów, ale przydałoby się ożywić trochę kolor a przede wszystkim wyrównać. Tylko czy henna da radę? Różnica między kolorami jest jak widać spora. Boję się też trochę że brąz wypłucze się szybko i zostanę ruda/czerwona, a tego bardzo nie chcę. Dlatego w zasadzie przestałam farbować się u fryzjera. Co nałożył brąz na głowę to po jakimś czasie miałam mahoń. Nie wspomnę o delikatnym brązie sprzed dwóch lat który zaraz po zmyciu okazał się żółtym blondem
I tu wątpliwości:
- czy jasny brąz a potem orzechowy to dobry pomysł w moim przypadku? (wiem że henna jest nieprzewidywalna ale jakieś bardziej i mniej prawdopodobne warianty są)
- czy jest szansa że indygo nie wypłucze się całkiem i zostanę jednak brązowa a nie ruda/czerwona?
- czy jest szansa wyrównać kolor henną przy takiej różnicy?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie.jpg (105,4 KB, 22 załadowań)
Antananariwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 10:03   #3275
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Tak Próbowałam siostrze zbrązowić włosy, ale nie przyciemniać Zbrązowić udało się przy dodatku szczypty indygo (acz dalej są rudawe) natomiast każda kolejna henna i amla przyciemniały włosy



Zamówiłam wczoraj :P Zobaczymy. Jak używałam oleju bhringraj regularnie zauważyłam wysyp babyhair. A Ty jak stosujesz bhringraj? Nakładasz na całe włosy? Rozrabiasz z wodą?



dokładam do henny , lub robię sobie mieszankę z reethą i na pół godziny na całą głowę i potem zmywam. Rozrabiam z wodą.
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 11:31   #3276
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
[/B]

dokładam do henny , lub robię sobie mieszankę z reethą i na pół godziny na całą głowę i potem zmywam. Rozrabiam z wodą.
A obserwujesz przyciemnienie włosów? Nie hennowałam od miliona lat a nawet jak hennowałam ostatnio (2-3 miesiące temu) to odrost mi nie złapał albo zrobił się z tego taki trochę zbyt brązowy brąz Generalnie nie widać tego bardzo, bo mój naturalny to popielaty brąz, ale szukam sposobu aby je jakoś przyciemniać. Trochę śmiesznie wygląda jaśniejszy odrost na ciemniejszym No i z długości też mi się trochę spłukał kolor, ale widać to tylko w odpowiednim świetle. Indygo jest mało trwałe zaś hennować już nie chce w najbliższych miesiącach. Wydawało mi się, że shikakai przyciemnia, ale po wczorajszej masce nie widzę żadnego efektu.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 15:54   #3277
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Antananariwa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny przychodzę do was po prośbie
Zaczęłam nadrabiać przynajmniej tą część, jednak jak na razie dobrnęłam do 30 strony, a pewnie i tak po przeczytaniu całości miałabym te same pytania.
Moje włosy wołają już o wyrównanie koloru. Ostatnio widziały fryzjera rok temu, co widać i po odroście, i po końcówkach Na podcięcie jestem już umówiona (uffff) ale farbować się już nie dam. I tu mam problem. Jak widzicie na zdjęciu swoje włosy mam dość ciemne, natomiast tam gdzie kiedyś były kładzione farby jest blond. Wymyśliłam sobie, że na lato wybiorę sobie jasny brąz Khadi, na jesień zmienię na orzechowy. Nie chcę przyciemniać swoich włosów, ale przydałoby się ożywić trochę kolor a przede wszystkim wyrównać. Tylko czy henna da radę? Różnica między kolorami jest jak widać spora. Boję się też trochę że brąz wypłucze się szybko i zostanę ruda/czerwona, a tego bardzo nie chcę. Dlatego w zasadzie przestałam farbować się u fryzjera. Co nałożył brąz na głowę to po jakimś czasie miałam mahoń. Nie wspomnę o delikatnym brązie sprzed dwóch lat który zaraz po zmyciu okazał się żółtym blondem
I tu wątpliwości:
- czy jasny brąz a potem orzechowy to dobry pomysł w moim przypadku? (wiem że henna jest nieprzewidywalna ale jakieś bardziej i mniej prawdopodobne warianty są)
- czy jest szansa że indygo nie wypłucze się całkiem i zostanę jednak brązowa a nie ruda/czerwona?
- czy jest szansa wyrównać kolor henną przy takiej różnicy?
hej,
kurcze, jak dla mnie skomplikowana sprawa, niech może wypowie się jakaś specjalistka?
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-29, 16:33   #3278
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny, moge prosic Was o rade? Zaczelam czytac watek, ale niestety nie jestem w stanie przebrnac przez caly.

Mam naturalne wlosy w kolorze brazu, ciut za ramiona, nigdy nie stosowalam henny.
Mam na stanie ok 50g henny khadi orzechowy braz i 100g Cassii.
Nie chce uzyskac bardzo ciemnego efektu, dlatego pomyslalam o zmieszaniu. Nie pogardze tez rudymi refleksami, choc nie wiem czy to mozliwe.
Czy takie zmieszanie faktycznie pozwoli uzyskac jasniejszy odcien? W jakich proporcjach powinnam to zmieszac - wystarczy 50g henny i ok 30g cassii?
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 18:21   #3279
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A obserwujesz przyciemnienie włosów? Nie hennowałam od miliona lat a nawet jak hennowałam ostatnio (2-3 miesiące temu) to odrost mi nie złapał albo zrobił się z tego taki trochę zbyt brązowy brąz Generalnie nie widać tego bardzo, bo mój naturalny to popielaty brąz, ale szukam sposobu aby je jakoś przyciemniać. Trochę śmiesznie wygląda jaśniejszy odrost na ciemniejszym No i z długości też mi się trochę spłukał kolor, ale widać to tylko w odpowiednim świetle. Indygo jest mało trwałe zaś hennować już nie chce w najbliższych miesiącach. Wydawało mi się, że shikakai przyciemnia, ale po wczorajszej masce nie widzę żadnego efektu.
ciężko mi stwierdzić czy przyciemnia bo użyłam dopiero kilka razy. Każde kolejne nałożenie henny przyciemnia mi kolor a odrost mam ciemny więc ciężko stwierdzić

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, moge prosic Was o rade? Zaczelam czytac watek, ale niestety nie jestem w stanie przebrnac przez caly.

Mam naturalne wlosy w kolorze brazu, ciut za ramiona, nigdy nie stosowalam henny.
Mam na stanie ok 50g henny khadi orzechowy braz i 100g Cassii.
Nie chce uzyskac bardzo ciemnego efektu, dlatego pomyslalam o zmieszaniu. Nie pogardze tez rudymi refleksami, choc nie wiem czy to mozliwe.
Czy takie zmieszanie faktycznie pozwoli uzyskac jasniejszy odcien? W jakich proporcjach powinnam to zmieszac - wystarczy 50g henny i ok 30g cassii?
musisz sama wypróbować - tylko żeby kasja coś dała musisz ją najpierw odstawić na kilka godzin a dopiero później zmieszać z khadi orzechowym brązem
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 18:54   #3280
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość

musisz sama wypróbować - tylko żeby kasja coś dała musisz ją najpierw odstawić na kilka godzin a dopiero później zmieszać z khadi orzechowym brązem
A moze w jednej miseczce zmieszam Cassie z cytryna, w drugiej henne z woda i cytryna i po kilku godzinach to polacze?
Czy to kiepski pomysl?
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 19:02   #3281
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część III

ziólka gotowe, włosy umyte, zaraz będziemy nakładać
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-29, 19:16   #3282
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
A moze w jednej miseczce zmieszam Cassie z cytryna, w drugiej henne z woda i cytryna i po kilku godzinach to polacze?
Czy to kiepski pomysl?
piszesz o czystej hennie ??? jeśli tak to możesz razem z kasją zmieszać i odstawić
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 20:09   #3283
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

wlasnie - czysta henna czy khadi braz?

ogolnie zasada jest taka, ze jak cos ma w skladzie indygo to nie moze lezec...w pozostalych przypadkach moga byc razem wymieszane i odstawione
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 20:21   #3284
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Farbowanie henną - część III

Orzechowy braz - zle napisalam we wczesniejszym poscie, moj blad.

Czyli moge razem?
__________________
Kubeczek - 17.02.2013


Edytowane przez nafiyqa
Czas edycji: 2013-05-29 o 20:23
nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 20:27   #3285
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

on ma indygo o ile kojarze, wiec nie - w tym wypadku nie
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 20:29   #3286
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Farbowanie henną - część III

Ej, moja mama ma brązowe włosy na długości (khadi brąz+czerw) ale przy odrostach jest bardziej rudawa. Czy da się to zniwelować amlą lub/i birghajem?
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 20:30   #3287
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
W jakich proporcjach powinnam to zmieszac - wystarczy 50g henny i ok 30g cassii?
Jesli nie chcesz przyciemniac to to srednie proporcje. Kasje bardzo latwo "zagluszyc". No i ona niespecjalnie rozjasnia...raczej taki lekki polysk nadaje.

Swoja droga brazu khadi nie ma sensu mieszac z cytryna

Kasji za bardzo tez nie. Jesli ma nie byc za ciemno...to lepiej zmieszaj z mocnym naparem z rumianku
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 20:44   #3288
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Jesli nie chcesz przyciemniac to to srednie proporcje. Kasje bardzo latwo "zagluszyc". No i ona niespecjalnie rozjasnia...raczej taki lekki polysk nadaje.

Swoja droga brazu khadi nie ma sensu mieszac z cytryna

Kasji za bardzo tez nie. Jesli ma nie byc za ciemno...to lepiej zmieszaj z mocnym naparem z rumianku
Jejku, nic juz nie wiem, a chcialam zaraz mieszac, zeby rano pofarbowac

Mam tylko 50g brazu khadi, dlatego pomyslalam o dodatku cassi, zeby mi wystarczylo na caly łepek...

Ok, parze rumianek
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 20:57   #3289
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

No to jesli masz wiecej kasji to daj wiecej niz te 30g. Ja bym tak pol na pol zrobila

Bo tej mazi to dosc sporo potrzebujesz...wiec ze 100g by sie przydalo miec

Zerknij sobie na strone 45 ( wedlug numeracji w ksiazce) z http://www.hennaforhair.com/freebook...nnaforhair.pdf

To tak obrazowo odnosnie kasji i "zagluszania" jej latwego

Ogolnie nie mam przekonania czy kasja cos tu tak naprawde rozjasni przy ciemnej farbie i ciemnych dosc wlosach...ale sprobowac nie zaszkodzi

Ogolnie zrob dzisiaj kasje z cieplym rumiankiem ( takim nie wrzacym ale dosc mocno cieplym). Rano domieszaj do tego braz khadi i potem od razu na glowe

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2013-05-29 o 21:00
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-29, 21:53   #3290
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
No to jesli masz wiecej kasji to daj wiecej niz te 30g. Ja bym tak pol na pol zrobila

Bo tej mazi to dosc sporo potrzebujesz...wiec ze 100g by sie przydalo miec

Zerknij sobie na strone 45 ( wedlug numeracji w ksiazce) z http://www.hennaforhair.com/freebook...nnaforhair.pdf

To tak obrazowo odnosnie kasji i "zagluszania" jej latwego

Ogolnie nie mam przekonania czy kasja cos tu tak naprawde rozjasni przy ciemnej farbie i ciemnych dosc wlosach...ale sprobowac nie zaszkodzi

Ogolnie zrob dzisiaj kasje z cieplym rumiankiem ( takim nie wrzacym ale dosc mocno cieplym). Rano domieszaj do tego braz khadi i potem od razu na glowe
Bardzo Ci dziekuje za pomoc i zainteresowanie

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Jeszcze mam pytanie: czy do tej mieszanki moge jutro dodac 1 lyzke Isany z babassu?
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 07:54   #3291
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

Nie wiem. Ja sie nigdy nie bawilam w dodawanie odzywek po tym jak gdzies czytalam o dziewczynie, ktorej sie zrobila jakas zla mieszanka po takiej kombinacji
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 09:25   #3292
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część III

Moje włosy po całonocnym trzymaniu henny odrost ciemniejszy, ale moja skóra głowy przestała tolerować rozjaśniacze.
Czy jeśli dodam do mieszanki amli to długość wyrówna mi się kolorem do odrostu? Wolałabym nie bawić się w mieszanki z indygo.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SSA42756.jpg (26,9 KB, 42 załadowań)
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 09:34   #3293
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

mi sie wydaje, ze amla az tak nie przyciemni, zeby sie wyrownalo
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 18:26   #3294
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Farbowanie henną - część III

quleczka, bardzo Ci dziekuje za pomoc, super wyszlo
Tak, jak chcialam kolor nie jest bardzo ciemny i nawet rudawe refleksy sa (dzieki rumiankowi?).
Dodalam jednak te odzywke do mieszanki
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 19:15   #3295
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

to ciesze sie, ze cos pomoglam

zakladam, ze rude refleksy to zew wszystkiego po trochu...henny z mieszanki khadi, kasji i rumianku

z odzywka po prostu nigdy nie probowalam bo wolalam nie ryzykowac

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

swoja droga jesli nie chcesz by specjalnie sciemnial to nie czekaj za dlugo z myciem szamponem

normalnie nie powinno sie myc szamponem 2 dni wlasnie po to by kolor "dojrzal" i sie poglebil
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 20:34   #3296
Belushi
Raczkowanie
 
Avatar Belushi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 152
Dot.: Farbowanie henną - część III

Mam do Was takie pytanie, moja mama chciała zacząć farbować włosy henną, jej odrosty są zupełnie siwe, do tej pory farbowała włosy casting creme gloss w kolorze czekolady i są w kolorze takim jak na opakowaniu. Chciałybyśmy uzyskać mniej więcej taki kolor jak dotychczas, więc jak domyślam się będziemy musiały wymieszać indygo z henną, tylko nie wiem w jakich proporcjach powinnyśmy to zrobić. Oraz czy najpierw powinnyśmy najpierw położyć samą hennę na odrosty a dopiero następnego dnia mieszankę?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (44,8 KB, 7 załadowań)
__________________
CG od 24.03.13
Zapuszczam włosy: 05.05.13 -> 28cm 01.06.13 ->31

Piotruś
Belushi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 20:57   #3297
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Aarion Pokaż wiadomość
Moje włosy po całonocnym trzymaniu henny odrost ciemniejszy, ale moja skóra głowy przestała tolerować rozjaśniacze.
.
O kurcze jestem pod wrażeniem. Kolor masz piękny, a jestem zaskoczona bo gdybym ja swój ciemny brąz trzymała całą noc to bym się z czarnymi obudziła, a Ty masz piękny, dość jasny rudy

Cytat:
Napisane przez Belushi Pokaż wiadomość
Mam do Was takie pytanie, moja mama chciała zacząć farbować włosy henną, jej odrosty są zupełnie siwe, do tej pory farbowała włosy casting creme gloss w kolorze czekolady i są w kolorze takim jak na opakowaniu. Chciałybyśmy uzyskać mniej więcej taki kolor jak dotychczas, więc jak domyślam się będziemy musiały wymieszać indygo z henną, tylko nie wiem w jakich proporcjach powinnyśmy to zrobić. Oraz czy najpierw powinnyśmy najpierw położyć samą hennę na odrosty a dopiero następnego dnia mieszankę?
Ja niestety nie doradzę, bo kupuje już gotowe mieszanki Khadi i co najwyżej je mieszam...w tym zakresie podejrzewam, że podobny odcień uzyskałabyś jasnym brązem + henna z amlą i jantropą, ale dziewczyny tutaj świetnie się orientują w takich hennach nie mieszanych więc na pewno Ci doradzą
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 21:18   #3298
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
O kurcze jestem pod wrażeniem. Kolor masz piękny, a jestem zaskoczona bo gdybym ja swój ciemny brąz trzymała całą noc to bym się z czarnymi obudziła, a Ty masz piękny, dość jasny rudy
No ale z czystej henny niezaleznie od dlugosci trzymania nie wyjdzie ciemniejszy kolor niz pewien okreslony dla danego wlosa Nie jest z nia tak, ze im dluzej tym ciemniej...bo po pewnym czasie traci wlasciwosci farbujace

Co do wyrownania koloru...to u gory masz przynajmniej patrzac na zdjecie zdecydowanie ciemny braz. Wiec wydaje mi sie, ze nie wyrownasz do tego bez uzycia czegos co zawiera indygo.

No ale moze zdjecie przeklamuje

Pomysl z jasnym brazem zmieszanym z henna wydaje mi sie, ze nadal bedzie jasniejsze od tego co masz u gory.

No ale to zgadywanie mocne...bo malo widac ta gore

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Belushi Pokaż wiadomość
Mam do Was takie pytanie, moja mama chciała zacząć farbować włosy henną, jej odrosty są zupełnie siwe, do tej pory farbowała włosy casting creme gloss w kolorze czekolady i są w kolorze takim jak na opakowaniu. Chciałybyśmy uzyskać mniej więcej taki kolor jak dotychczas, więc jak domyślam się będziemy musiały wymieszać indygo z henną, tylko nie wiem w jakich proporcjach powinnyśmy to zrobić. Oraz czy najpierw powinnyśmy najpierw położyć samą hennę na odrosty a dopiero następnego dnia mieszankę?
Co do proporcji nie doradze niestety ale przy siwych wlosach, ktore chce sie zafarbowac na dosc ciemno zdecydowanie dwuetapowe farbowanie wskazane.
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 07:13   #3299
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część III

wszystkie te brązowe mieszanki zawierają indygo, którego nie chcę kłaść więc wolę już zostać z takim "ombre" na włosach.
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 08:27   #3300
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

No wydaje mi sie, ze sama amla nie da rady calkiem wyrownac no ale ma szanse niec w braz to pojsc z rudego...wiec jak wolisz amle to mozesz sprobowac

Takze Bhringraj, ktory ostatnio ma hennaya tez lekko przyciemnia, a poza tym jest bardzo dobry dla wlosow. Mozna pokombinowac wszystko razem
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:54.