Pies i szczurek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-14, 08:25   #1
candicedolly
Raczkowanie
 
Avatar candicedolly
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 55

Pies i szczurek


Witajcie,
wczoraj moj chlopak przyniosl do domu od znajomego 3 tyg. szczurka.W domu mam psa rasy jack russell terrier, który ma instynkt łowiecki, jestem taką matką polką, co do zwierząt, że szybko do nich się przyzwyczajam.
Moj piesek ma 3 latka, jestem z nami od małego, wcześniej miałam chomika, którego miał gdzieś, czasami pomlaskał jęzorem przy klatce, albo go lizał. Od wczoraj mój pies siedzi i miągwi pod tą klatką, jak miałam gryzonia na rękach, to wąchała jego ładnie, ale jej mina mówiła, albo go zjem, albo się z nim będę bawić. Ciężko było mi ją rozgryźć. Jak szczur lata po klatce, ta moja psina siedzi na taborecie patrzy na niego, piszczy i macha ogonem.
Moim pytaniem jest to, czy może zestawić jej go niżej, żeby mogła go obserwować, bo o to jej chodzi, czy najprościej w świecie, gdzie go zeżreć?
Jej wrogiem nie jest szczur, nie miała z nimi styczności, wrogą sytuacje miała tylko i wyłącznie z wszystkimi podwórkowymi kotami. Dzięki za odpowiedź.
__________________
Cel musi być odległy, porywający, wielki i konkretny.
candicedolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 15:28   #2
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Pies i szczurek

Nie no, stawianie jej klatki niżej to fatalny pomysł. Mam wrażenie, że bierzesz pod uwagę tylko psa, a macie tam DWA zwierzaki - szczur może się bać i stresować kiedy podstawiasz go pod nos psu albo dajesz psu go ciągle obserwować!

Zamiast tego lepiej byłoby nauczyć psa ignorowania szczura. Nagradzaj psa kiedy odchodzi od klatki, odwraca wzrok, zajmuje się czym innym. Nie nakręcaj go na tego szczura, nie skłaniaj do interesowania się nim, bo faktycznie może go skrzywdzić.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 12:12   #3
candicedolly
Raczkowanie
 
Avatar candicedolly
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 55
Dot.: Pies i szczurek

Nie biorę pod uwagę tylko psa, biorę oba zwierzaki, dlatego szczurek nie jest niżej, stoi sobie na szafce, a dzisiaj zainteresowanie troszkę spadło.
__________________
Cel musi być odległy, porywający, wielki i konkretny.
candicedolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 05:46   #4
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: Pies i szczurek

szczury są silnie stadne i nie mogą życ w pojedynkę... to jest większy problem niż pies. no i kto oddziela 3 tyg szczura od matki....? :/

Edytowane przez _stardust
Czas edycji: 2015-01-24 o 05:49
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-24 06:46:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:30.