O co chodzi z tymi lemingami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-28, 17:02   #1
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524

O co chodzi z tymi lemingami?


Ostatnio dużo się słyszy i czyta zwłaszcza w prawicowych gazetach typu "Uważam Rze" o tzw. lemingach
Z tego co ja zrozumiałam to tzw lemingi to ludzie młodzi głosujący na PO.
Po przeciwnej stronie są "mochery" czyli wyborcy PIS
Gdzie w takim wypadku lokują się ludzie nie popierający ani Pis ani PO?

Dla zainteresowanych artykuły
http://www.papilot.pl/lifestyle-ciek...e-lemingi.html

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1...co_dzieli.html


Czy są wśród Was lemingi
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 17:23   #2
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

Określenie "lemingi" zostało trochę "przywłaszczone" przez "prawicowe" media, jakiś czas temu, wydaje mi się, że to był (zresztą zupełnie nieśmieszny) artykuł "alfabet leminga" w którymś numerze URz

Dużo wcześniej spotkałam się z tym określeniem u Martina Lechowicza ("Hymn lemingów" na youtubie) i oznacza dla mnie po prostu ludzi bezrefleksyjnie powtarzających zasłyszane w tv slogany... To, na kogo głosują jest bez znaczenia. Tak ja to rozumiam

Tak czy inaczej, ciekawsi są "młodzi, wykształceni z wielkich ośrodków" na facebooku

Edytowane przez Kreskaaa
Czas edycji: 2013-05-28 o 17:25
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 17:46   #3
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

Lemingi to ludzie ktorzy nie maja prawicowych pogladow co oznacza wg w/w pismidla ze nie mysla))
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 18:37   #4
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

Cytuję za Miejskim słownikiem slangu:
"Człowiek, który bezkrytycznie wierzy w to, co usłyszy w telewizji, albo przeczyta w Internecie i przyjmuje to wszystko bez żadnego zastanowienia; uważa się przy tym za mądrego. Głupek. Jednym z podstawowych źródeł zdobywania wiedzy leminga jest portal Onet.pl".

http://www.miejski.pl/slowo-Leming

Odmiana to "polityczny leming":
"Kim jest polityczny leming?
Wierzą w pancerną brzozę, samobójstwo gen. Petelickiego i tzw. normalny kraj. Krytycy nazywają ich szyderczo lemingami. Ale to rodząca się klasa nowych, konserwatywnych mieszczan, ani prawicowych, ani lewicowych".

http://www.polityka.pl/kraj/analizy/...ny-leming.read

No i jest jeszcze "warszawski leming" - http://jakzyc.eu/2012/09/06/jak-byc-...kim-lemingiem/

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2013-05-28 o 18:41
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 18:51   #5
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Lemingi to ludzie ktorzy nie maja prawicowych pogladow co oznacza wg w/w pismidla ze nie mysla))
No właśnie ja nie mam prawicowych poglądów a nie mam w sobie raczej nic z leminga
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 19:03   #6
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

Ja czytałam o lemingach ok. 1,5 roku temu we... Wproście (był cały słownik o lemingach, o ich gadżetach, jakkolwiek to brzmi) A więc chyba nie do końca to słowo wymyślone przez prawicowe media. W każdym razie było modelowo o warszawskim lemingu, w skrócie to połączenie słoika pracującego w korporacji, jeżdżącego yariską i mieszkającego na Mokotowie w mieszkaniu na kredyt, co jakiś czas odwiedzający babcię z Działdowa albo Podlasia. Oczywiście w jego życiu dużą rolę odgrywają portale społecznościowe, wyjazdy do Chorwacji i chwalenie się fotkami na Facebooku.
Generalnie wymysł podobny do słoika, gimbusa itp. Ani mnie to jara, ani mnie to ziębi.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 19:29   #7
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

Dla mnie określenie leming (pogardliwie, używany przez prawicę) to jakieś dziwne odreagowanie traumy i spadek po PRLowskich czasach.

Nie rozumiem, dlaczego praca w korporacji, stała pensja, dach nad głową o większym metrażu niż jedno mieszkanie 30m w bloku przydzielone na wielodzietną rodzinę jest znakiem zepsucia społęczeństwa. Przypomina mi to sławne "jeśli ktoś ma pieniądze, to skądś je musi mieć" - w domyśle, że nie da się mieć więcej kasy uczciwie.

A już wydawanie kasy na przyjemności to dla wielu osób w Polsce normalnie brak patriotyzmu. Należy się umartwiać, być "Chrystusem Narodów", walczyć, a własna pierś ma krwawić, a nie korzystać z życia.

Mnie po prostu żenuje fakt, że ktoś MNIE zarzuca bycie lemingiem i wiarę w we wszystko co napiszą w gazecie/TVN, a ten ktoś Frondę łyka jak pelikan, oraz to, że Tusk z Putinem zestrzelili prezydencki samolot w Smoleńsku traktuje jak kolejne przykazanie.

Smuci i przeraża mnie ten podział, to nasze brzemię historii, gdzie tak bliskie pokolenia wychowały się w ZUPEŁNIE innej rzeczywistości. Podzieleni są politycy, media, a za nimi całe społeczeństwo. Jako wspólnota przerabiamy przyspieszone lekcje tolerancji, akceptowania wyborów innych, życia w zgodzie - totalitarny system komunistyczny nie dawał ludziom wyboru, narzucał normy. Teraz mamy ludzi którzy próbują robić to samo - mam tu na myśli polską prawicę (tę najgłośniejszą) która własne normy, widzenie świata chce narzucić wręcz siłą.

Polityków, którzy zamiast próbować załagodzić ten podział, uczynili sobie paliwo wyborcze to bym w kosmos wysłała.
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-28, 19:45   #8
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

Leming to jest taki ktoś, kto się interesuje tym tym co tu i teraz, i to też w ograniczonym zakresie. Jak nie poświęcasz większości czasu na naukę historii, najlepiej w kontekście mesjasza narodów, to jesteś lemingiem. To określenie to chyba rodzaj kary, za to, że komuś jest dobrze w jego ciasnym świecie. Ma dom, pracę i nic go już nie obchodzi, to trzeba mu dowalić. To jest taki ktoś, kto ma głównie 'problemy pierwszego świata'.

Co do czerpania wiedzy z mediów- nie bardzo mam pomysł jak inaczej. Nie wsiądę przecież w helikopter i nie pojadę wszędzie sprawdzać, jak jest na prawdę. Wiadomo, że telewizja kłamie, ale jakoś lepszych źródeł nie wymyślono póki co, gazety i internet też przecież kłamia.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 22:14   #9
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

Jestem młoda , wykształcona , z dużego miasta i ostatnio głosowałam na Palikota , ale akurat nie jestem z tego zbyt dumna , bo dają czadu We wcześniejszych wyborach głosowałam na PO , ale szczerze to na każdego bym zagłosowała , żeby tylko PiS odsunąć . Jak ich tutaj szanować kiedy stary babsztyl mówi o jałowości związków i zarzuca mi ,że moje życie nie ma sensu i jestem złym obywatelem .

Najgorsze jest to , że mój tata uwielbia PiS i dostaje szału jak gloryfikuje Kaczyńskiego . No niestety wśród starszego pokolenia jest wielu wielbicieli , ale wśród młodych ludzi z mojego środowiska nie mogę wskazać nawet jednej osoby , więc same lemingi
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 22:17   #10
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

Cytat:
Napisane przez somethinggood Pokaż wiadomość
Jestem młoda , wykształcona , z dużego miasta i ostatnio głosowałam na Palikota , ale akurat nie jestem z tego zbyt dumna , bo dają czadu We wcześniejszych wyborach głosowałam na PO , ale szczerze to na każdego bym zagłosowała , żeby tylko PiS odsunąć . Jak ich tutaj szanować kiedy stary babsztyl mówi o jałowości związków i zarzuca mi ,że moje życie nie ma sensu i jestem złym obywatelem .

Najgorsze jest to , że mój tata uwielbia PiS i dostaje szału jak gloryfikuje Kaczyńskiego . No niestety wśród starszego pokolenia jest wielu wielbicieli , ale wśród młodych ludzi z mojego środowiska nie mogę wskazać nawet jednej osoby , więc same lemingi
Ja też znam osoby popierające PiS, ale rzadko kto popiera Kaczyńskiego. To już chyba głównie emeryci (bo moi rodzice też są raczej za PiSem). PO absolutnie nie popieram, ale do PiSu też mi daleko.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 22:18   #11
Powstaniec
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 159
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

U mnie na szczęście młodzi są jeszcze bardziej na prawo od PiSu.

A dla mnie lemingiem jest osoba, która w dalszym ciągu chce głosować na PO, po ponad 5 latach ich rządów.
Powstaniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-28, 22:47   #12
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

łe a ja myślałam, że to ten Walter od tvnu powiedział i się przyjęło a on po prostu użył

leming to oznacza po prostu debil wg mnie, tak w skrócie
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 17:18   #13
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

[QUOTE=Powstaniec;41048373]U mnie na szczęście młodzi są jeszcze bardziej na prawo od PiSu.

bardziej na prawo od PISu? oo matko i od samego Rydzyka?
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 18:21   #14
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

Cytat:
Napisane przez Powstaniec Pokaż wiadomość
A dla mnie lemingiem jest osoba, która w dalszym ciągu chce głosować na PO, po ponad 5 latach ich rządów.
Dobrze ujęte.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 18:41   #15
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

Ja nie wiedziałam o co chodzi z tymi lemingami. Pierwszy raz przeczytałam o tym w Newsweeku, jak był artykuł o miasteczku wilanów, które zostało nazwane "lemingrad" . Ze zdziwieniem zobaczyłam, ze wypowiada się tam koleżanka mojego znajomego
Jest podobno taki mit, ze lemingi (w sensie te zwierzęta ) popełniają zbiorowe samobójstwa - tzn. np. jedno wskoczy do wody i utonie, a całe stado bezmyślnie idzie za nim i też tonie. I to ma być takie nawiązanie do tego, ze głosowanie na PO, kredyty na 30 lat i cały ten model życia to takie 'zbiorowe samobójstwo'
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 18:44   #16
katepew
Rozeznanie
 
Avatar katepew
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

Cytat:
Napisane przez Powstaniec Pokaż wiadomość
U mnie na szczęście młodzi są jeszcze bardziej na prawo od PiSu.

A dla mnie lemingiem jest osoba, która w dalszym ciągu chce głosować na PO, po ponad 5 latach ich rządów.
To uważaj bo Ci ktoś wyleci Ci z tekstem żeś faszysta

Ja słyszałam że lemiong to własnie taki sezonowiec, nie majacy swoich pogladów, powtarzający telewizyjne slogany, lansujący się z jabłuszkiem i kawą ze star.... i wyrażajacy się elokwentnie na temat, który w sumie naet nie rozumie ale jest modny


W ogóle jak czytam nie które fora, to mam wrażenie że ten stereotyp leminga faktycznie istnieje
__________________
Taa bo uwierzę, że państwo nam nie przeszkadza, a spokojna przyszłość nas czeka
http://demotywatory.pl/3671712/Czasem-mam-wrazenie

http://www.youtube.com/watch?v=QUQsqBqxoR4 jest moc siedzi i nie chce wyjść

Edytowane przez katepew
Czas edycji: 2013-05-29 o 18:47
katepew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 18:57   #17
Powstaniec
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 159
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Pokaż wiadomość
bardziej na prawo od PISu? oo matko i od samego Rydzyka?
Tak, bo jestem wrogiem socjalizmu i denerwuję się, jak Kaczyński mówi slogany o większych podatkach dla najbogatszych bądź chce ratować państwowe spółki które są skrajnie nierentowne.

Cytat:
Napisane przez katepew Pokaż wiadomość
To uważaj bo Ci ktoś wyleci Ci z tekstem żeś faszysta
Kiedyś koleżanka nazwała mnie nacjonalistą, na co odpowiedziałem, że jest mi bardzo miło, bo dla mnie to komplement.
Powstaniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 19:08   #18
katepew
Rozeznanie
 
Avatar katepew
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

Cytat:
Napisane przez Powstaniec Pokaż wiadomość
Tak, bo jestem wrogiem socjalizmu i denerwuję się, jak Kaczyński mówi slogany o większych podatkach dla najbogatszych bądź chce ratować państwowe spółki które są skrajnie nierentowne.



Kiedyś koleżanka nazwała mnie nacjonalistą, na co odpowiedziałem, że jest mi bardzo miło, bo dla mnie to komplement.
O to się może zakumplujemy bo wreście ktoś sie trafił że PIS to nie partia czysto prawicowa

Zresztą takich partji prawicowych z prawdziwego zdarzenia w Polsce nie ma, a szkoda W ogóle strasznie brakuje mi konkretów w programach partii, no może pis i sld coś tam naskorobało.

Ja to już czasami wolę sie nie odzywać jak wejde na temat polityki to ze mną dyskusja tylko na noże Po prostu lubię jak ktoś ma konkretne argumenty a nie rzuca zasłyszanymi sloganami nawet nie mając pojęcia o co chodzi
__________________
Taa bo uwierzę, że państwo nam nie przeszkadza, a spokojna przyszłość nas czeka
http://demotywatory.pl/3671712/Czasem-mam-wrazenie

http://www.youtube.com/watch?v=QUQsqBqxoR4 jest moc siedzi i nie chce wyjść
katepew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 19:30   #19
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

Cytat:
Napisane przez katepew Pokaż wiadomość
O to się może zakumplujemy bo wreście ktoś sie trafił że PIS to nie partia czysto prawicowa

Zresztą takich partji prawicowych z prawdziwego zdarzenia w Polsce nie ma, a szkoda W ogóle strasznie brakuje mi konkretów w programach partii, no może pis i sld coś tam naskorobało.

Ja to już czasami wolę sie nie odzywać jak wejde na temat polityki to ze mną dyskusja tylko na noże Po prostu lubię jak ktoś ma konkretne argumenty a nie rzuca zasłyszanymi sloganami nawet nie mając pojęcia o co chodzi
Jak dla mnie to jest idealna definicja leminga
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-29, 19:42   #20
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

być na prawo od Kaczyńskiego to naprawdę żadna sztuka, nie od dziś wiadomo że to pobożny socjalista :P
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 19:45   #21
Powstaniec
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 159
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

Cytat:
Napisane przez katepew Pokaż wiadomość
O to się może zakumplujemy bo wreście ktoś sie trafił że PIS to nie partia czysto prawicowa
Naturalnie z całej bandy w Sejmie gdybym musiał wybierać zagłosowałbym za PiS.

Cytat:
Zresztą takich partji prawicowych z prawdziwego zdarzenia w Polsce nie ma, a szkoda W ogóle strasznie brakuje mi konkretów w programach partii, no może pis i sld coś tam naskorobało.
Wolę już PiS niż pseudoliberalną PO. Brakuje partii skrajnie prawicowej gospodarczo.

Cytat:
Ja to już czasami wolę sie nie odzywać jak wejde na temat polityki to ze mną dyskusja tylko na noże Po prostu lubię jak ktoś ma konkretne argumenty a nie rzuca zasłyszanymi sloganami nawet nie mając pojęcia o co chodzi
Ja jestem uczulony na lewactwo, ale staram się być miły dla największego idioty.
Powstaniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 19:48   #22
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

Raczej populista

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Powstaniec Pokaż wiadomość
Naturalnie z całej bandy w Sejmie gdybym musiał wybierać zagłosowałbym za PiS.



Wolę już PiS niż pseudoliberalną PO. Brakuje partii skrajnie prawicowej gospodarczo.



Ja jestem uczulony na lewactwo, ale staram się być miły dla największego idioty.
Po niby jest partia cetrum. Nie jest lewicowa i nie byla. Zostala tak ochrzczona przez przeciwnikow

Prawicowej gospodarczo? Co to wg ciebie znaczy?
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 20:37   #23
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

Cytat:
Napisane przez Powstaniec Pokaż wiadomość
Naturalnie z całej bandy w Sejmie gdybym musiał wybierać zagłosowałbym za PiS.



Wolę już PiS niż pseudoliberalną PO. Brakuje partii skrajnie prawicowej gospodarczo.



Ja jestem uczulony na lewactwo, ale staram się być miły dla największego idioty.

mnie z kolei brakuje w Polsce prawdziwej lewicy
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 22:06   #24
Powstaniec
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 159
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Pokaż wiadomość
mnie z kolei brakuje w Polsce prawdziwej lewicy
Prawdziwa lewica w Polsce była przez 45 lat i pokazała na co ją stać. Prawdziwa lewica rządzi we Francji i Hiszpanii i raczej skutki tego są opłakane.
Powstaniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 11:58   #25
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

Akurat wczoraj otwieram gazete a tam o lemingach Wedlug autora lemingi to mlodzi ludzie , ktorzy pracuja w korporacjach na bezpiecznych stanowiskach , maja mieszkanie na kredyt , sa malo kreatywni , mieszkaja na wielkich strzezonych osiedlach , chodza jesc w modne miejsca, staraja sie nadazac za moda . Nie ma to nic wspolnego z polityka , przynajmniej poczatkowo nie mialo , ale pewnie wzielo sie to stad , ze wyzej opisana grupa spoleczna to statystyczny wyborca PO - mlody , wyksztalcony z duzego miasta . Szczerze to mojej kolezanki rodzice sa za PISem , sa oni ze wsi , maja ciezka sytuacje finansowa , nie sa wyksztalceni. Moze przez to , ze im ciezko obwiniaja obecny rzad . Tyle , ze jak Pis byl u wladzy lepiej nie bylo , wiec ja nie wiem gdzie zloty srodek , bo szczerze to kazda opcja przyprawia mnie o dreszcze.
Moj tata tylko wylamuje sie ze schematu , bo jest wyksztalcony i z duzego miasta , cale zycie dobrze mu sie powodzilo , a taki z niego pisowiec , ze uszy mi wiedna ...

Edytowane przez somethinggood
Czas edycji: 2013-05-30 o 12:00
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 12:51   #26
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

Lemingi kojarzą mi się w kontekście politycznym właśnie. To tacy ludzie, którzy wpatrzeni się jak w obrazek w celebrytów i gdy ten czy ów powie, że głosowanie na tego jest trendy i cool to bezrefleksyjnie to powtarzają.
Lemingi to młodzi ludzie, którzy zapatrzeni są w styl życia różnych "znanych z tego, że są znani" i którym imponują pieniądze, sława, blichtr. Pewnie uważają, że jak bedą zachowywać się jak oni i mieć ich poglądy to też im się powiedzie w życiu. A tu guzik prawda- bo to co jest korzystne dla gwiazdeczki z Warszawy to już maturzyście z małej wioski w niczym nie pomoże.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 15:24   #27
Powstaniec
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 159
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

Cytat:
Napisane przez somethinggood Pokaż wiadomość
Akurat wczoraj otwieram gazete a tam o lemingach Wedlug autora lemingi to mlodzi ludzie , ktorzy pracuja w korporacjach na bezpiecznych stanowiskach , maja mieszkanie na kredyt , sa malo kreatywni , mieszkaja na wielkich strzezonych osiedlach , chodza jesc w modne miejsca, staraja sie nadazac za moda .
Lemingiem jest ktoś, kto bierze udział w wyborach nie mając pojęcia o polityce, gospodarce czy prawie, bo wtedy głosuje na kogoś, kogo często widzi i o kim często się mówi. I lemingiem jest ktoś kto głosuje na Platfusów widząc ich rządy.

Cytat:
Nie ma to nic wspolnego z polityka , przynajmniej poczatkowo nie mialo , ale pewnie wzielo sie to stad , ze wyzej opisana grupa spoleczna to statystyczny wyborca PO - mlody , wyksztalcony z duzego miasta .
U mnie w domu młodzi chcą głosować na PiS. A moi rodzice? Raczej nigdy na Kaczyńskiego nie zagłosują.

Cytat:
Szczerze to mojej kolezanki rodzice sa za PISem , sa oni ze wsi , maja ciezka sytuacje finansowa , nie sa wyksztalceni. Moze przez to , ze im ciezko obwiniaja obecny rzad .
Bycie za PiSem nie oznacza, że ktoś jest niewykształcony. Ja jako student podobno dobrej uczelni uważam, że wielkim problemem jest brak prawdziwej nacjonalistycznej i prawicowej partii (bo PiS to jakaś popierdółka).

Cytat:
Tyle , ze jak Pis byl u wladzy lepiej nie bylo , wiec ja nie wiem gdzie zloty srodek , bo szczerze to kazda opcja przyprawia mnie o dreszcze.
Polemizowałbym się. Wszystkie statystyki mówią, że za PiSu było lepiej (ale była hossa na rynkach)

Cytat:
Moj tata tylko wylamuje sie ze schematu , bo jest wyksztalcony i z duzego miasta , cale zycie dobrze mu sie powodzilo , a taki z niego pisowiec , ze uszy mi wiedna ...
Znam sporo inteligentów co głosują za PiSem i sporo prymitywów co głosują na PO. Nie wolno uogólniać.
Powstaniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 17:36   #28
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Odp: Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

Cytat:
Napisane przez Powstaniec Pokaż wiadomość
Lemingiem jest ktoś, kto bierze udział w wyborach nie mając pojęcia o polityce, gospodarce czy prawie, bo wtedy głosuje na kogoś, kogo często widzi i o kim często się mówi. I lemingiem jest ktoś kto głosuje na Platfusów widząc ich rządy.



U mnie w domu młodzi chcą głosować na PiS. A moi rodzice? Raczej nigdy na Kaczyńskiego nie zagłosują.



Bycie za PiSem nie oznacza, że ktoś jest niewykształcony. Ja jako student podobno dobrej uczelni uważam, że wielkim problemem jest brak prawdziwej nacjonalistycznej i prawicowej partii (bo PiS to jakaś popierdółka).



Polemizowałbym się. Wszystkie statystyki mówią, że za PiSu było lepiej (ale była hossa na rynkach)



Znam sporo inteligentów co głosują za PiSem i sporo prymitywów co głosują na PO. Nie wolno uogólniać.
Ci to jest ta prawica gospodarcza?
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 19:20   #29
Powstaniec
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 159
Dot.: Odp: Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Ci to jest ta prawica gospodarcza?
Miałem na myśli, że prawdziwa prawica jest za wolnym rynkiem, niskimi podatkami i ograniczeniem roli państwa w życiu społecznym.
Powstaniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 20:03   #30
Autumn Witch
Raczkowanie
 
Avatar Autumn Witch
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Jesienna Kraina
Wiadomości: 336
Dot.: O co chodzi z tymi lemingami?

Stara sie czuje, ale okreslenie leming jest rowniez stare.

Byla kiedys, bardzo popularna gra komputerowa The Lemmings. Ogolnie polegalo to na tym ze gracz mial przeprowadzic grupe lemmingow z punktu A do punktu B.

Nie dalo sie ich zatrzymac, a same nie zastanawialay sie nad tym co sie dzieje, tylko malpowaly to co kazano im zrobic. Jak pojawila sie przepasc i gracz nie zareagowal to one wszystkie w nia wpadaly.

Ot link: http://en.wikipedia.org/wiki/Lemmings_%28video_game%29

Swoja droga ja tyle czasu na nia stracilam Genialna
__________________
Vampires have risen from the dead, the grave and the crypt, but have never managed it from the cat.
Terry Pratchett, Witches Abroad
Autumn Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-24 20:52:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:58.