Nieodwzajemnona(?) mi³o¶æ - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-05-30, 18:06   #1
NeverLetYouGo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 10

Nieodwzajemnona(?) mi³o¶æ


Etap nieszczê¶liwej mi³o¶ci zacz±³ siê ponad 7 miesiêcy temu. Pozna³am cudownego ch³opaka. Rozmawia mi siê z nim rewelacyjnie, ch³opak pokaza³ mi "lepszy ¶wiat", podbudowa³ moje poczucie w³asnej warto¶ci, dziêki niemu poczu³am, ¿e mogê w ¿yciu co¶ osi±gn±æ. Potem zaczê³y siê te¿ mi³e s³owa, komplementy itd. Jednak... co¶ nam przeszkadza...jedna rzecz... I choæ dla mnie nie ma ona totalnego znaczenia, to wiem, ¿e dla niego to do¶æ du¿y k³opot. Momentami obawia³am siê tego, ¿e on tylko sobie ¿artuje z moich uczuæ, ¿e wie, ¿e jestem w nim zakochana(bo rozmawiali¶my o tym) i tylko to wykorzystuje. Ale patrz±c na to racjonalnie-po co mia³by to robiæ? Po co najpierw pokazywa³by mi, jak staæ siê szczê¶liw±, a teraz po prostu...za¿artowa³by sobie ze mnie. Poza tym w±tpie, ¿e chcia³oby mu siê to robic przez tyle czasu. Podobno chcia³ byæ ze mn±, gdyby nie ten jeden "problem"... Dzi¶ jeste¶my przyjació³mi... Tylko, ¿e ja...od pocz±tku go kocham. I niby pogodzilam siê z mysl±, ze nigdy nie bêdziemy razem, ale wiem, ¿e cz±sta mnie wci±¿ ³udzi siê, ¿e kiedy¶ co¶ z tego bêdzie... jaki¶ czas temu chcia³am siê odci±æ, przestaæ z nim rozmawiac, bo emocjonalnie "nie wyrabia³am", ale kiedy przestali¶my rozmawiaæ by³o jeszcze gorzej. Brakowa³o mi tych wszystkich rozmów... To uczucie nie chce wygasn±æ, my¶lê o nim praktycznie nieustanie, ale daje radê normalnie funkcjonowaæ-¶miejê siê itd.ale przychodzi taka sekunda, ka¿dego dnia, ¿e nagle ³zy mi ciekn± po twarzy, ¿e u¶wiadamiam sobie, jak silne jest to uczucie, jak wiele dla mnie znaczy, jak cudowny jest ten facet... bo imponuje mi prawie we wszystkim...Mamy tê sama pasjê, s³uchamy tej samej muzyki, lubimy tak samo spêdzaæ czas, mamy ten sam pogl±d na ¶wiat... Do sedna... Proszê o rady...Co zrobiæ, aby to uczucie wygas³o, jednocze¶nie nie chcê traciæ kontaktu z nim, bo on po prostu pokazuje mi ¶wiat z lepszej strony, wiele siê od niego uczê, daje mi pe³no si³y, ale z drugiej strony...te¿ cierpiê...
NeverLetYouGo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-30, 18:13   #2
201803290936
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 43 642
Dot.: Nieodwzajemnona(?) mi³o¶æ

Cytat:
Napisane przez NeverLetYouGo Poka¿ wiadomo¶æ
Etap nieszczê¶liwej mi³o¶ci zacz±³ siê ponad 7 miesiêcy temu. Pozna³am cudownego ch³opaka. Rozmawia mi siê z nim rewelacyjnie, ch³opak pokaza³ mi "lepszy ¶wiat", podbudowa³ moje poczucie w³asnej warto¶ci, dziêki niemu poczu³am, ¿e mogê w ¿yciu co¶ osi±gn±æ. Potem zaczê³y siê te¿ mi³e s³owa, komplementy itd. Jednak... co¶ nam przeszkadza...jedna rzecz... I choæ dla mnie nie ma ona totalnego znaczenia, to wiem, ¿e dla niego to do¶æ du¿y k³opot. Momentami obawia³am siê tego, ¿e on tylko sobie ¿artuje z moich uczuæ, ¿e wie, ¿e jestem w nim zakochana(bo rozmawiali¶my o tym) i tylko to wykorzystuje. Ale patrz±c na to racjonalnie-po co mia³by to robiæ? Po co najpierw pokazywa³by mi, jak staæ siê szczê¶liw±, a teraz po prostu...za¿artowa³by sobie ze mnie. Poza tym w±tpie, ¿e chcia³oby mu siê to robic przez tyle czasu. Podobno chcia³ byæ ze mn±, gdyby nie ten jeden "problem"... Dzi¶ jeste¶my przyjació³mi... Tylko, ¿e ja...od pocz±tku go kocham. I niby pogodzilam siê z mysl±, ze nigdy nie bêdziemy razem, ale wiem, ¿e cz±sta mnie wci±¿ ³udzi siê, ¿e kiedy¶ co¶ z tego bêdzie... jaki¶ czas temu chcia³am siê odci±æ, przestaæ z nim rozmawiac, bo emocjonalnie "nie wyrabia³am", ale kiedy przestali¶my rozmawiaæ by³o jeszcze gorzej. Brakowa³o mi tych wszystkich rozmów... To uczucie nie chce wygasn±æ, my¶lê o nim praktycznie nieustanie, ale daje radê normalnie funkcjonowaæ-¶miejê siê itd.ale przychodzi taka sekunda, ka¿dego dnia, ¿e nagle ³zy mi ciekn± po twarzy, ¿e u¶wiadamiam sobie, jak silne jest to uczucie, jak wiele dla mnie znaczy, jak cudowny jest ten facet... bo imponuje mi prawie we wszystkim...Mamy tê sama pasjê, s³uchamy tej samej muzyki, lubimy tak samo spêdzaæ czas, mamy ten sam pogl±d na ¶wiat... Do sedna... Proszê o rady...Co zrobiæ, aby to uczucie wygas³o, jednocze¶nie nie chcê traciæ kontaktu z nim, bo on po prostu pokazuje mi ¶wiat z lepszej strony, wiele siê od niego uczê, daje mi pe³no si³y, ale z drugiej strony...te¿ cierpiê...
W tej sytuacji jest niestety albo-albo - albo ucinasz ten kontakt (bo Twoje oczekiwania wzglêdem tej znajomo¶ci s± zgo³a inne, ni¿ jego), albo ci±gniesz to w imiê niby kole¿eñstwa (piszê "niby", bo to ca³y czas bêdzie podszyte Twoj± nadziej± na co¶ wiêcej) i cierpisz. Niestety, tam gdzie po jednej ze stron pojawia siê uczucie, namiêtno¶æ, nadzieja na zwi±zek, a druga strona tego nie podziela, tam nie ma kolegowania siê, czy tym bardziej przyja¼ni.
201803290936 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-30, 18:36   #3
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 1 565
Dot.: Nieodwzajemnona(?) mi³o¶æ

Wygl±da mi to na zadurzenie, które bêdzie trwa³o, dopóki nie przestaniesz widywaæ tej osoby. To nie procesy my¶lowe, tylko chemia, która bêdzie siê w Tobie wydzielaæ dopóki bêdziesz regularnie siê z nim spotykaæ.
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zarêczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzê za m±¿ 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-30, 18:40   #4
NeverLetYouGo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 10
Dot.: Nieodwzajemnona(?) mi³o¶æ

Tzn.to jest moze raczej tak, ze nie ze licze na to, bo wiem, ze tak niebedzie mimo tego, ze obydwoje cos do siebie czujemy, ale po prostu tego chce, w glebi chce z nim byc. I chce sprobowac dalej sie z nim kontaktowac i wygasic to uczicie. Staram sie nie rozpamietywac wspolnych chwil, choc czasami sie to nie udaje. Probuje znalezc zajecie, zeby nie myslec...ale mysle, choc tycku rzadziej niz kiedys, ale to nadal bardzo duzo.

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Unikam spotkan, tteraz sie nie widujemy, ale dzwonimy/piszemy do siebie czesto, co dwa dni, bywa, ze nawet codziennie. Ale chce to zmienic i odzywac sie rzadziej, zeby to uczucie troche wygaslo.
NeverLetYouGo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-30, 18:40   #5
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 1 565
Dot.: Nieodwzajemnona(?) mi³o¶æ

Cytat:
Napisane przez NeverLetYouGo Poka¿ wiadomo¶æ
Tzn.to jest moze raczej tak, ze nie ze licze na to, bo wiem, ze tak niebedzie mimo tego, ze obydwoje cos do siebie czujemy, ale po prostu tego chce, w glebi chce z nim byc. I chce sprobowac dalej sie z nim kontaktowac i wygasic to uczicie. Staram sie nie rozpamietywac wspolnych chwil, choc czasami sie to nie udaje. Probuje znalezc zajecie, zeby nie myslec...ale mysle, choc tycku rzadziej niz kiedys, ale to nadal bardzo duzo.
To nie jest mi³o¶æ, tylko zauroczenie. Mo¿e u¶wiadomienie sobie tego pomo¿e Ci zmieniæ swój stosunek.
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zarêczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzê za m±¿ 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-30, 18:42   #6
201705250955
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 8 665
Dot.: Nieodwzajemnona(?) mi³o¶æ

Cytat:
Napisane przez NeverLetYouGo Poka¿ wiadomo¶æ
Tzn.to jest moze raczej tak, ze nie ze licze na to, bo wiem, ze tak niebedzie mimo tego, ze obydwoje cos do siebie czujemy, ale po prostu tego chce, w glebi chce z nim byc. I chce sprobowac dalej sie z nim kontaktowac i wygasic to uczicie. Staram sie nie rozpamietywac wspolnych chwil, choc czasami sie to nie udaje. Probuje znalezc zajecie, zeby nie myslec...ale mysle, choc tycku rzadziej niz kiedys, ale to nadal bardzo duzo.

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Unikam spotkan, tteraz sie nie widujemy, ale dzwonimy/piszemy do siebie czesto, co dwa dni, bywa, ze nawet codziennie. Ale chce to zmienic i odzywac sie rzadziej, zeby to uczucie troche wygaslo.
Ale to niemo¿liwe. Musia³aby¶ poznaæ kogo¶ innego, ale do póki jeste¶ z kim¶ tak emocjonalnie zwi±zana i zadurzona to bêdzie ci ciê¿ko.
201705250955 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-30, 18:47   #7
NeverLetYouGo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 10
Dot.: Nieodwzajemnona(?) mi³o¶æ

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Poka¿ wiadomo¶æ
To nie jest mi³o¶æ, tylko zauroczenie. Mo¿e u¶wiadomienie sobie tego pomo¿e Ci zmieniæ swój stosunek.

Zauroczenie czulam do innych chlopakow. Do niego poczulam cos znscznie silniejszego, co trwa juz tak dlugoodkad sie znamy nie ma dnia, zebym o nim nie myslala, a jakikolwiek sms od niego sam maluje mi usmiech na twarzy...
NeverLetYouGo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-05-30, 19:12   #8
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 10 670
Dot.: Nieodwzajemnona(?) mi³o¶æ

Cytat:
Napisane przez NeverLetYouGo Poka¿ wiadomo¶æ
Zauroczenie czulam do innych chlopakow. Do niego poczulam cos znscznie silniejszego, co trwa juz tak dlugoodkad sie znamy nie ma dnia, zebym o nim nie myslala, a jakikolwiek sms od niego sam maluje mi usmiech na twarzy...
Czyli typowe zauroczenie, byæ mo¿e mocniejsze ni¿ poprzednie, ale zauroczenie. A to ma to do siebie, ¿e mija, choæ czêsto potrzeba na to czasu. Pomaga zw³aszcza ca³kowite zerwanie kontaktu.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcê byæ niedelikatna, ale wymy¶lasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-30, 19:12   #9
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 1 565
Dot.: Nieodwzajemnona(?) mi³o¶æ

Cytat:
Napisane przez NeverLetYouGo Poka¿ wiadomo¶æ
Zauroczenie czulam do innych chlopakow. Do niego poczulam cos znscznie silniejszego, co trwa juz tak dlugoodkad sie znamy nie ma dnia, zebym o nim nie myslala, a jakikolwiek sms od niego sam maluje mi usmiech na twarzy...
...No tak, ale przecie¿ gdy by³a¶ na etapie bycia w tamtych poprzednich zauroczon±, to te¿ by³a¶ przekonana, ¿e to "prawdziwa" mi³o¶æ
Zrozum, ¿e w³a¶nie je¿eli obsesyjnie o nim my¶lisz z bananem na twarzy i szukasz sobie zajêcia dla umys³u ¿eby normalnie funkcjonowaæ to wygl±da to na 100% zauroczenie. Mi³o¶æ dojrza³a i partnerska polega na czym¶ innym. Takie zadurzenie jak Twoje mo¿e przerodziæ siê w szczê¶liw± i pe³n± mi³o¶æ, ale sama piszesz, ¿e kole¶ nie czuje tego samego, wiêc nie pielêgnuj w sobie tych fal hormonów - zerwij kontakt.
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zarêczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzê za m±¿ 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-30, 19:18   #10
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 21 825
Dot.: Nieodwzajemnona(?) mi³o¶æ

Teraz to g³ównie daje Ci cierpienie w³a¶nie. Czas na radykalny ruch, a gdy dojdziesz do siebie, za jaki¶ d³ugi czas mo¿e ³atwiej bêdzie utrzymywaæ znajomo¶æ bez podtekstów, o ile jest tak warto¶ciowym cz³owiekiem.
laisla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-30, 19:22   #11
Powstaniec
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 159
Dot.: Nieodwzajemnona(?) mi³o¶æ

Lepiej znajd¼ sobie kogo¶ nowego, bo jedynie bêdziesz siê smuciæ i traciæ czas. Je¶li wyczuwasz brak szans - odpu¶æ go sobie natychmiast.
Powstaniec jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-30, 19:41   #12
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 11 924
Dot.: Nieodwzajemnona(?) mi³o¶æ

A co to za rzecz/klopot, ktory mu az tak bardzo przeszkadza w byciu z Toba?
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-28, 12:34   #13
lilith8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 3
Unhappy Dot.: Nieodwzajemnona(?) mi³o¶æ

Jestem w bardzo podobnej sytuacji! Przyjaciel, którego kocham od dawna. On o tym doskonale wie, jednak jak to mówi "nie jest mi w stanie w tej chwili nic zaoferowaæ". Oboje jeste¶my sami, przez co spêdzamy ze sob± bardzo du¿o czasu. Rozmawia mi siê z nim jak nigdy z nikim, bawiê siê z nim najlepiej. Bez niego by³abym samotna, smutna i znudzona. Nie mia³a gdzie ani z kim wyj¶æ. Nie ¿ebym nie mia³a innych znajomych. Ale niestety - mamy wspóln± grupê znajomych. Odciêcie siê od niego = odciêcie siê od znajomych = samotno¶æ, smutek i ¿al!
Co mam zrobiæ? Na co dzieñ jest nie¼le. Najgorsze s± sytuacje gdy pojawia siê jaka¶ inna dziewczyna w której upatrujê " konkurencjê", jestem cholernie zazdrosna a wiem ¿e nie mam do tego prawa! Rozklejam siê mam ochotê ryczeæ i zawsze robiê co¶ g³upiego! Tak d³u¿ej byæ nie mo¿e, wiem o tym. Ale nie jestem w stanie siê odci±æ (raz próbowa³am - wytrzyma³am 2 miesi±ce! )
lilith8 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-28, 12:53   #14
zawizieta
Raczkowanie
 
Avatar zawizieta
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 132
Dot.: Nieodwzajemnona(?) mi³o¶æ

Cytat:
Napisane przez lilith8 Poka¿ wiadomo¶æ
Jestem w bardzo podobnej sytuacji! Przyjaciel, którego kocham od dawna. On o tym doskonale wie, jednak jak to mówi "nie jest mi w stanie w tej chwili nic zaoferowaæ". Oboje jeste¶my sami, przez co spêdzamy ze sob± bardzo du¿o czasu. Rozmawia mi siê z nim jak nigdy z nikim, bawiê siê z nim najlepiej. Bez niego by³abym samotna, smutna i znudzona. Nie mia³a gdzie ani z kim wyj¶æ. Nie ¿ebym nie mia³a innych znajomych. Ale niestety - mamy wspóln± grupê znajomych. Odciêcie siê od niego = odciêcie siê od znajomych = samotno¶æ, smutek i ¿al!
Co mam zrobiæ? Na co dzieñ jest nie¼le. Najgorsze s± sytuacje gdy pojawia siê jaka¶ inna dziewczyna w której upatrujê " konkurencjê", jestem cholernie zazdrosna a wiem ¿e nie mam do tego prawa! Rozklejam siê mam ochotê ryczeæ i zawsze robiê co¶ g³upiego! Tak d³u¿ej byæ nie mo¿e, wiem o tym. Ale nie jestem w stanie siê odci±æ (raz próbowa³am - wytrzyma³am 2 miesi±ce! )
no widzisz 2 mce to du¿o jak na pocz±tek. niestety nie ma lekarstwa innego na to jak zerwaæ znajomosc, skoro kole¶ mowi ze sorry ale nie da rady. po co sie tak samemu okaleczaæ, kiedy ju¿ mog³yscie poznaæ TYCH facetów, zamiast tkwiæ w tej pró¿ni...
zawizieta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-28, 13:06   #15
lilith8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Nieodwzajemnona(?) mi³o¶æ

To nie jest takie proste. Po tych 2 miesi±cach "wrócili¶my" do siebie bo spotkali¶my siê na urodzinach naszej wspólnej znajomej. Tak bêdzie zawsze. Nie ma opcji, ¿eby nie spotkaæ siê ju¿ nigdy!

Ja ci±gle chyba mam nadziejê, ¿e on te¿ co¶ jednak do mnie czuje, ale boi siê albo nie zdaje sobie z tego sprawy. Po tych 2 miesi±cach "posuchy" by³o znowu cudownie, jakby nigdy nic. Jaki mo¿e byæ powód dla którego on chce spêdzaæ ze mn± ca³y swój wolny czas? Nie ma ¿adnej dziewczyny. Zupe³nie tego nie rozumiem :-( Czy mo¿e takie co¶ w przyja¼ni jest normalne?
lilith8 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-28, 14:34   #16
zawizieta
Raczkowanie
 
Avatar zawizieta
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 132
Dot.: Nieodwzajemnona(?) mi³o¶æ

a powiedzia³ Ci dlaczego z jego strony nie bedzie niczego wiecej poza przyja¼ni± ?
zawizieta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-28, 17:32   #17
lilith8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Nieodwzajemnona(?) mi³o¶æ

Cytat:
Napisane przez zawizieta Poka¿ wiadomo¶æ
a powiedzia³ Ci dlaczego z jego strony nie bedzie niczego wiecej poza przyja¼ni± ?
Nie bardzo. On nawet nie powiedzia³, ¿e nic nie bêdzie. Powiedzia³ tyle ile napisa³am "w tej chwili nie mogê ci zaoferowac nic wiêcej". Koniec kropka. Niby wszystko jasne na t± chwilê. Powiedzia³am ¿e je¶li siê co¶ zmieni ma mi dac znaæ wprost bo nie mam zamaiaru siê zadrêczaæ rozwa¿aæ doszukiwaæ czego¶ czego nie ma. Nawet ludzie z zewn±trz bior± nas za parê i dziwi± siê ¿e ni± nie jeste¶my. Sama nie wiem, mo¿e jestem dla niego za ma³o atrakcyjna?
lilith8 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-28, 18:18   #18
zawizieta
Raczkowanie
 
Avatar zawizieta
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 132
Dot.: Nieodwzajemnona(?) mi³o¶æ

a moze po prostu jestes na wyci±gniecie rêki dlatego nie chce wzi±æ ?
faceci lubi± goniæ króliczka...
zawizieta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:26.