Odchudzanie a skuteczność tabletek anty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-21, 14:44   #1
PerfectBody
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2

Odchudzanie a skuteczność tabletek anty


Mam pewne wątpliwości czy tabletki które biorę (Mercilon) zachowują swoje działanie.
Pół roku temu zaczęłam się odchudzać i waga spadała dość drastycznie- 11kg w 3 miesiące.
Już w drugim miesiącu kiedy spadło 9kg zaczęło się coś dziać- w połowie blistra dostałam okres (i nie było to plamienie, tylko bardzo obfity okres), który trwał aż do końca opakowania tabletek (nie przerwałam brania) czyli twał az 3 tygodnie! Znikł dopiero w 5 dzień normalnej 7- dniowej przerwy. W kolejnym, trzecim miesiącu diety i ćwiczeń znowu tak się stało- okres dostałam w dniu kiedy łykałam 15 tabletkę. I znowu trwał do końca 7-dniowej przerwy.

Później stan nieco się uregulował- spadki wagi były o wiele mniejsze lub następował lekki wzrost i organizm się przyzwyczaił. Znowu było jak w zegarku.

Teraz jednak znowu coś się dzieje.. od początku marca ubyło mnie aż 5 kg. Obecnie mam niedowagę. Okres przyszedł w 18 dniu tabletek i był bardzo obfity.

Dodatkowo mam kolejne zmartwienie.. W dniu kiedy łykałam 6 tabletkę z kolejnego blistra kochałam się z chłopakiem. Nie
doszedł we mnie ale nie używaliśmy też prezerwatyw więc ryzyko istnieje zwłaszcza, że to pierwszy tydzień...

Nie wiem już co o tym myśleć. Jestem zabezpieczona czy nie? Jest ryzyko ciąży?
PerfectBody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 15:10   #2
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Odchudzanie a skuteczność tabletek anty

Czemu nie poszłaś do ginekologa?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-21 16:10:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:53.