Dziwne bóle... to normalne? :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-16, 08:17   #1
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131

Dziwne bóle... to normalne? :(


Witam, od pawie roku biorę tabletki anty, cały czas wszystko było w porządku, okres pojawia się jak w zegarku co miesiąc, moje tragiczne bóle miesiączkowe trochę ustąpiły więc obecnie nie wyglądaja u mnie tak dramatycznie jak kiedyś, ale od paru dni , mimo, że jestem w połowie brania tabletek odczuwam bardzo silne bóle, takie jak kiedyś podczas miesiączki, takie tępe, silne... po wzięciu serii tabletek przeciwbólowych i termoforu ból ustepuje, ale wraca co jakiś czas. Na początku myślałam, że myle ten ból z bólem pęcherza, ale to na pewno nie pęcherz. Dzisiaj nad ranem ten ból (niby miesiączkowy) aż mnie obudził, nie mogłam sie podnieść z łóżka, dosłownie wyłam jak pies i miałam wrażenie, że zaraz dosłownie "krew mnie zaleje" lecz ani poł kropelki - standardowo - wzięłam tabletki, termofor na brzuch i póki co jest ok... nie wiem co to może być, czy któraś z was miała coś takiego? I wiem, najlepiej udać się do ginekologa - wizytę mam umowioną na początek czerwca - szybciej sie nie da
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 11:15   #2
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Dziwne bóle... to normalne? :(

ale gdzie dokladnie masz te bole?
Cale podbrzusze? Lewa strona, prawa?
Niekoniecznie to musi byc sprawa ginekologiczna. Nie zawsze bol podbrzusza to od razu jajnik itp.
Wiem to po sobie.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 12:28   #3
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Dziwne bóle... to normalne? :(

Boli mnie całe podbrzusze. Mnie często boli brzuch i z różnych powodów, więc rozpoznaję już czy to wątroba, czy pęcherz, czy głód, czy przejedzenie, czy zbiera sie na...biegunkę i rozpoznaję ból okresowy. To mnie prześladuje od czasów kiedy dostałam 1 okres, zanim zaczęłam brać anty to miałam takie bolesne miesiączki, że z bólu wyłam, mdlałam... i to dzisiaj to był własnie ten sam - identyczny ból jak kiedyś. Zmartwiło mnie to trochę...
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 13:31   #4
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Dziwne bóle... to normalne? :(

a badalas sie gdzie indziej oprocz ginekologa? Moze chociaz zrob sobie tylko USG, tak dla pewnosci, ze wszystko tam dobrze.

No ale jak rozpoznajesz, jakie to bole i myslisz, ze to sprawy ginekol. to pewnie to.

Ja mialam bole podbrzusza, z tymze u mnie okazalo sie, ze to od jelit.
tez wyladowalam na poczatku na ginekologii, bo promienowalo mi na noge, miednice, kregoslup.



Wiesz, ale jak masz takie ogrome bole jak dzisiaj, to jak najbardziej mozesz sie zglosic na SOR i oni Cie tam przebadaja.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 15:00   #5
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Dziwne bóle... to normalne? :(

Ja również miałam takie bóle od jelit I też była przekonana w 100%, że to taki ból jak podczas miesiączki. Na dodatek promieniowało mi tak samo na nogi (czuje wtedy jakbym miała je bezwładne). Żadne leki przeciwbóle nie działały. W końcu wezwaliśmy pogotowie. Dostałam zastrzyk rozkurczowy w pośladek i przeszło Lekarz przepisał leki na jelita i za 2 dni było już ok.
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 16:43   #6
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Dziwne bóle... to normalne? :(

jakie dostalas leki? Co w ogole Ci stwierdzili?
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 18:56   #7
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Dziwne bóle... to normalne? :(

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
jakie dostalas leki? Co w ogole Ci stwierdzili?
Zespół jelita drażliwego. Dostałam debridat i duspatalin. Oraz zastrzyki z lekami rozkurczowymi.
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-16, 19:04   #8
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Dziwne bóle... to normalne? :(

bez kolonoskopii jelito drazliwe? troche slabo, ale dobrze, ze przeszlo
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 12:35   #9
mixell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 19
Dot.: Dziwne bóle... to normalne? :(

Hej, ja również mam problem z bólem brzucha i chyba trochę zaczynam panikować. Od ponad roku odczuwam niezbyt silny ból z prawej strony podbrzusza lub występuje też w okolicy prawej strony pępka. Dzisiaj mam dosyć mocne parcie na pęcherz. Miałam robione badania krwi, moczu i USG j. brzusznej(w marcu). Wszystko jest idealnie prócz przestrzeni płynowej w prawych przydatkach (24mm). Lekarz rodzinny machnął na to ręką. Później już nie robiłam żadnych badań. Ból pojawił się ponownie w zeszłym tygodniu ale po obu stronach podbrzusza, od wczoraj mam zaparcia i zwiększyła mi się objętość brzucha i jest twardy i bolesny. Boję się tylko tego, że to może mieć związek z ciążą... 28 kwietnia próbowałam współżyć z moim chłopakiem lecz nie wszedł we mnie, skończył tuż przy wejściu do mojej pochwy i miał prezerwatywę (zapiera się, że nie była uszkodzona). Kilka dni później włożył mi palec do pochwy po tym jak wycierał swojego członka z nasienia (ale umył następnie ręce wodą z mydłem). Czy możliwe, że jestem w ciąży ? Bardzo proszę o odpowiedź.

Dodam, że lekarz przypuszczał zapalenie dróg moczowych lecz badania nic nie wykazały oraz przewlekłe zapalenie wyrostka robaczkowego.

Edytowane przez mixell
Czas edycji: 2013-05-17 o 12:37 Powód: Dodaję informacje
mixell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 19:36   #10
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Dziwne bóle... to normalne? :(

Cytat:
Napisane przez mixell Pokaż wiadomość
Hej, ja również mam problem z bólem brzucha i chyba trochę zaczynam panikować. Od ponad roku odczuwam niezbyt silny ból z prawej strony podbrzusza lub występuje też w okolicy prawej strony pępka. Dzisiaj mam dosyć mocne parcie na pęcherz. Miałam robione badania krwi, moczu i USG j. brzusznej(w marcu). Wszystko jest idealnie prócz przestrzeni płynowej w prawych przydatkach (24mm). Lekarz rodzinny machnął na to ręką. Później już nie robiłam żadnych badań. Ból pojawił się ponownie w zeszłym tygodniu ale po obu stronach podbrzusza, od wczoraj mam zaparcia i zwiększyła mi się objętość brzucha i jest twardy i bolesny. Boję się tylko tego, że to może mieć związek z ciążą... 28 kwietnia próbowałam współżyć z moim chłopakiem lecz nie wszedł we mnie, skończył tuż przy wejściu do mojej pochwy i miał prezerwatywę (zapiera się, że nie była uszkodzona). Kilka dni później włożył mi palec do pochwy po tym jak wycierał swojego członka z nasienia (ale umył następnie ręce wodą z mydłem). Czy możliwe, że jestem w ciąży ? Bardzo proszę o odpowiedź.

Dodam, że lekarz przypuszczał zapalenie dróg moczowych lecz badania nic nie wykazały oraz przewlekłe zapalenie wyrostka robaczkowego.
tez moze byc od jelit. Twardy brzuch- rozdete jelito.
Parcie na pecherz - rozdete jelito.
Masz gazy?
Przyjrzyj sie swojej kupie Czy jest tam sluz, krew?
Zaparcie - to wlasnie jelita. Albo zapalenie przydatkow? Ale nie wiem, bo ponoc to bardziej boli.
W kazdym razie ja bym jeszcze raz zrobila USG jamy brzusznej (sprawdzic plyn) oraz badanie ginekol. wraz z USG dopochwowo.

promieniuje Ci bol? (plecy, ledzwia, nogi, pachwiny)
Najpierw bym poszla do ginekologa. Jesli to nie pomoze, to gastrolog.
Nie chodzcie do rodzinnych! Oni na wszystko machaja reka, bo sie nie znaja. U nich to zgadywanka. Rzadko trafiaja. A jak nie wiedza- to machaja reka.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-05-17 o 19:40
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 07:06   #11
mixell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 19
Dot.: Dziwne bóle... to normalne? :(

Nie promieniuje do miejsc, które wymieniłaś. Jak przycisne miejsce, gdzie boli, czyli ok. pępka to czuję puls i rozciąga się niżej do podbrzusza i okolicy żołądka. Jak jest moment, że boli mocniej to jak przycisnę trochę poniżej pępka po prawej stronie to boli dosyć mocno. W poniedziałek powinien zacząć się okres, jak nie dostanę to pójdę do gina.
mixell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-20, 15:35   #12
mixell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 19
Dot.: Dziwne bóle... to normalne? :(

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
tez moze byc od jelit. Twardy brzuch- rozdete jelito.
Parcie na pecherz - rozdete jelito.
Masz gazy?
Przyjrzyj sie swojej kupie Czy jest tam sluz, krew?
Zaparcie - to wlasnie jelita. Albo zapalenie przydatkow? Ale nie wiem, bo ponoc to bardziej boli.
W kazdym razie ja bym jeszcze raz zrobila USG jamy brzusznej (sprawdzic plyn) oraz badanie ginekol. wraz z USG dopochwowo.

promieniuje Ci bol? (plecy, ledzwia, nogi, pachwiny)
Najpierw bym poszla do ginekologa. Jesli to nie pomoze, to gastrolog.
Nie chodzcie do rodzinnych! Oni na wszystko machaja reka, bo sie nie znaja. U nich to zgadywanka. Rzadko trafiaja. A jak nie wiedza- to machaja reka.
Przyglądałam się stolcowi i jest tam widoczny śluz. Gazy są ale nie uporczywe. Cały czas słyszę jak mi coś jeździ w brzuchu. Cykle mam ok. 28-30 dni, dziś jest 31 a okresu ani widu ani słychu. Brzuch mam nabrzmiały i nie tyle, że boli ale odczuwam znaczny dyskomfort. Jestem w kolejce do lekarza no ale to trochę potrwa jeszcze... Może jakieś opcje ?
mixell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 17:54   #13
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Dziwne bóle... to normalne? :(

poczekaj na okres. Jesli nadal Cie bedzie bolec, to trzeba bedzie spojrzec w strone jelit. Ale na razie poczekaj.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 20:17   #14
mixell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 19
Dot.: Dziwne bóle... to normalne? :(

Najważniejsze, że nie zgodziłaś się z moim pomysłem o ciąży... Bardzo dziękuję Ci
mixell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 20:30   #15
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Dziwne bóle... to normalne? :(

Cytat:
Napisane przez mixell Pokaż wiadomość
Najważniejsze, że nie zgodziłaś się z moim pomysłem o ciąży... Bardzo dziękuję Ci
Pierwsza mysl przy moich bólach była taka sama
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:00.