Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69. - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-03-30, 15:41   #3631
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

chcę kupić ekspres do kawy na kapsułki. nie chodzi mi o robienie codziennie dobrej kawy, a raczej o to żeby zaopatrzyć się w kapsułki z kawą smakową i zrobić sobie takiej kawy w domu gdy będę mieć ochotę bez kombinowania z syropami. jaki typ polecaie ze względu na dostpność pasujących kapsułek w różnych smakach?
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-03, 12:01   #3632
Sweet_Judi
Raczkowanie
 
Avatar Sweet_Judi
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Ja mam ekspres na Tassimo i niby fajnie, ale dostepność kapsułek jest ostatnio jakaś słaba, trzeba kupować przez internet.
Sweet_Judi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-03, 23:49   #3633
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Nie wiecie, czy w filmiku na Instagramie można przeklinać, a konkretnie użyć słowa "pier...lić", ale w formie zabawowej, komicznej/groteskowej? (jako określenie mówienia bez sensu) I nie dostać bana?
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2024-04-03 o 23:50
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-04, 14:28   #3634
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 387
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Nie wiecie, czy w filmiku na Instagramie można przeklinać, a konkretnie użyć słowa "pier...lić", ale w formie zabawowej, komicznej/groteskowej? (jako określenie mówienia bez sensu) I nie dostać bana?
W sumie nie wiem, ale też nie potrafię sobie przypomnieć dosłownie ani jednego filmu, na którym padłoby brzydkie słowo (to lub tego typu). Stąd wnioskuję, że jednak te filmy muszą być jakoś ukrywane.
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-04, 15:20   #3635
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
W sumie nie wiem, ale też nie potrafię sobie przypomnieć dosłownie ani jednego filmu, na którym padłoby brzydkie słowo (to lub tego typu). Stąd wnioskuję, że jednak te filmy muszą być jakoś ukrywane.
Dzięki.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-04, 18:22   #3636
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

A jeszcze mam takie pytanie, może ktoś wie - czy można ten sam filmik opublikować na Instagramie i You tubie czy Tik Toku?
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-04, 19:35   #3637
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 387
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
A jeszcze mam takie pytanie, może ktoś wie - czy można ten sam filmik opublikować na Instagramie i You tubie czy Tik Toku?
Jeżeli to Twój filmik (nikt nie zgłosi Ci do niego praw autorskich), to na 100 % możesz opublikować go na każdej z tych platform jednocześnie. Na Insta często widzę te same filmiki, które ktoś opublikował wcześniej na Tik Toku, i jeszcze wrzucił na YT w formie shortsa.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2024-04-04 o 20:00
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2024-04-04, 22:02   #3638
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
Jeżeli to Twój filmik (nikt nie zgłosi Ci do niego praw autorskich), to na 100 % możesz opublikować go na każdej z tych platform jednocześnie. Na Insta często widzę te same filmiki, które ktoś opublikował wcześniej na Tik Toku, i jeszcze wrzucił na YT w formie shortsa.
O, dzięki
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-24, 16:53   #3639
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cześć. Szukam i szukam i nie wiem, czy w ogóle znajdę. Chodzi mi o drewniane łóżko ale takie bez "boków" tzn. łóżko na które by był nakładany materac a nie wkładany, tak, żeby wchodząc na krawędz czuło się "miętkie" a nie drewno. Poprostu chciałabym, zeby bardziej wystawał materac. Zdaję sobie sprawę, ze wtedy materac mógłby się ślizgać ale myślę, że duza powierzchnia materaca powinna temu zapobiec. Zresztą wolę slizgający się materac, niż zobolałe kolana, bo ja to taka ofiara, że zawsze się stuknę a wolałabym nie. Jak myślicie znajdę??
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-26, 01:24   #3640
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 387
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Cześć. Szukam i szukam i nie wiem, czy w ogóle znajdę. Chodzi mi o drewniane łóżko ale takie bez "boków" tzn. łóżko na które by był nakładany materac a nie wkładany, tak, żeby wchodząc na krawędz czuło się "miętkie" a nie drewno. Poprostu chciałabym, zeby bardziej wystawał materac. Zdaję sobie sprawę, ze wtedy materac mógłby się ślizgać ale myślę, że duza powierzchnia materaca powinna temu zapobiec. Zresztą wolę slizgający się materac, niż zobolałe kolana, bo ja to taka ofiara, że zawsze się stuknę a wolałabym nie. Jak myślicie znajdę??
Ja mam takie łóżko, ale kupione ponad 10 lat temu w zwykłym sklepie meblowym w małym mieście, a nie "sieciówce" typu Ikea, więc jak coś, rozglądaj się po takich miejscach...
Tylko że nie wiem, czy w ogóle takie łóżko polecam. Moim zdaniem nie warto. U mnie materac właśnie się przesuwa - i szczerze, jest to naprawdę irytujące, wygląda źle (pościel bardziej się rozchłechtuje, bo przy przesuwaniu materaca zawsze coś się odkształci). Poza tym jak przez przypadek uderzam się w łóżko, to mimo że ostatecznie moja łydka ląduje na miękkim materacu zamiast twardego drewna, i tak się wkurzam tak samo
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-26, 22:18   #3641
hanecznikova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2024-04
Wiadomości: 185
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

A może takie jakby komisy z meblami? Wydaje mi się, że tam tez można by było takie łóżko znaleźć.
hanecznikova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-28, 09:44   #3642
Cordianka
Raczkowanie
 
Avatar Cordianka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 213
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Cześć. Szukam i szukam i nie wiem, czy w ogóle znajdę. Chodzi mi o drewniane łóżko ale takie bez "boków" tzn. łóżko na które by był nakładany materac a nie wkładany, tak, żeby wchodząc na krawędz czuło się "miętkie" a nie drewno. Poprostu chciałabym, zeby bardziej wystawał materac. Zdaję sobie sprawę, ze wtedy materac mógłby się ślizgać ale myślę, że duza powierzchnia materaca powinna temu zapobiec. Zresztą wolę slizgający się materac, niż zobolałe kolana, bo ja to taka ofiara, że zawsze się stuknę a wolałabym nie. Jak myślicie znajdę??
Jezeli koniecznie nowy to lokalne salony meblowe, jeżeli może być używane to sprawdziłabym np. olx w twojej okolicy
Cordianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-28, 18:20   #3643
głos zza ściany
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 87
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

WROCŁAW-pytanie
Pomóżcie proszę

Mam bilety na Majówkę na koncerty 1.Pergola 2.Scena World Music 3.Hala Stulecia ale niestety nie za wiele wiem logistycznie

Dziewczyny czy to jest jeden kompleks?? Czy one są blisko siebie?Czasami się nakładają godzinowo interesujące mnie koncerty
I czy uwaga to jest pod gołym niebem czy pod dachem??


z góry dzięki za odp
głos zza ściany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-29, 01:28   #3644
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 114
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez głos zza ściany Pokaż wiadomość
WROCŁAW-pytanie
Pomóżcie proszę

Mam bilety na Majówkę na koncerty 1.Pergola 2.Scena World Music 3.Hala Stulecia ale niestety nie za wiele wiem logistycznie

Dziewczyny czy to jest jeden kompleks?? Czy one są blisko siebie?Czasami się nakładają godzinowo interesujące mnie koncerty
I czy uwaga to jest pod gołym niebem czy pod dachem??


z góry dzięki za odp

https://www.3-majowka.pl/program/


Wystarczy jedno wyszukiwanie w Google, tak jedna lokacja. Jest mapka.

Z mapki wynika, że Pergola i SWM pod gołym niebem, a Hala w środku, więc zadaszona.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-30, 15:45   #3645
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 338
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Od kilku tygodni często ktoś do mnie dzwoni (w sensie: za każdym razem inna osoba, z innego numeru telefonu). Odbieram, a ta osoba mówi, że oddzwania, bo ma nieodebrane połączenie ode mnie.

Nie mam pojęcia, kto to jest i komórka nie pokazuje mi w historii połączeń z tymi osobami.

Sądziłabym, że może mam problem z komórką, ale kilka dni temu wymieniłam na nową, a nadal dzieje się to, co opisuję.

To jakiś rodzaj scamu, że ktoś podszywa się pod mój numer, czy co to może być?
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-30, 19:14   #3646
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 090
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Od kilku tygodni często ktoś do mnie dzwoni (w sensie: za każdym razem inna osoba, z innego numeru telefonu). Odbieram, a ta osoba mówi, że oddzwania, bo ma nieodebrane połączenie ode mnie.

Nie mam pojęcia, kto to jest i komórka nie pokazuje mi w historii połączeń z tymi osobami.

Sądziłabym, że może mam problem z komórką, ale kilka dni temu wymieniłam na nową, a nadal dzieje się to, co opisuję.

To jakiś rodzaj scamu, że ktoś podszywa się pod mój numer, czy co to może być?
Ostatnio ktoś do mnie zadzwonił, kilka dzwonków, nie zdążyłam odebrać, ale od razu oddzwoniłam. Facet bardzo zdziwiony powiedział, że nigdzie nie dzwonił, że to niemożliwe, że mam od niego połączenie. Szczerze mówiąc pomyślałam, że zdurniał, ale może po prostu są jakieś błędy w centrali i takie rzeczy się zdarzają? Dodam że nie mieszkam w Polsce, więc może to problemy ogólne, nie konkretnej sieci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-30, 19:35   #3647
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 726
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Od kilku tygodni często ktoś do mnie dzwoni (w sensie: za każdym razem inna osoba, z innego numeru telefonu). Odbieram, a ta osoba mówi, że oddzwania, bo ma nieodebrane połączenie ode mnie.

Nie mam pojęcia, kto to jest i komórka nie pokazuje mi w historii połączeń z tymi osobami.

Sądziłabym, że może mam problem z komórką, ale kilka dni temu wymieniłam na nową, a nadal dzieje się to, co opisuję.

To jakiś rodzaj scamu, że ktoś podszywa się pod mój numer, czy co to może być?
Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Ostatnio ktoś do mnie zadzwonił, kilka dzwonków, nie zdążyłam odebrać, ale od razu oddzwoniłam. Facet bardzo zdziwiony powiedział, że nigdzie nie dzwonił, że to niemożliwe, że mam od niego połączenie. Szczerze mówiąc pomyślałam, że zdurniał, ale może po prostu są jakieś błędy w centrali i takie rzeczy się zdarzają? Dodam że nie mieszkam w Polsce, więc może to problemy ogólne, nie konkretnej sieci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest coś takiego, jak "kradzież" numeru telefonu. Nie wiem jak to dokładnie działa, ale koleżanka miała taką sytuację. Zadzwonił do niej jakiś numer, gość z obcym akcentem próbował ją przekonać, że ma jakieś kryptowaluty na koncie i że trzeba je spieniężyć, ale należy podać jakieś tam dane. Rozłączyła się, oddzwoniła na ten numer, odebrał zupełnie inny gość i był zdziwiony całą sytuacją.

Więc nie, to nie jest błąd centrali.

Znalazłam. To nazywa się spoofing

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2024-04-30 o 19:39
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-01, 05:07   #3648
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 387
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Potwierdzam, to raczej nie błąd operatora.

W moim przypadku doszło do "zwykłej" kradzieży danych osobowych, w tym numeru telefonu.
U mnie pomogło:
- automatyczne zablokowanie w telefonie połączeń z nieznanych numerów i spamu
- konsekwentne nieodbieranie telefonów z numerów, których nie znam, i zaraz po takiej próbie połączenia blokada danego numeru
- konsekwentne nieodbieranie numeru z banków, ubezpieczalni, operatorów sieci, dystrybutorów prądu itp., nigdy niczego nie załatwiam telefonicznie z tego typu instytucjami
- ustawienie telefonu na stałe w tryb wyciszony (dla rodziny i znajomych zrobiłam wyjątki)
- odsubskrybowanie newsletterów, które nie są mi potrzebne (czasem zakładając konto na jakiejś stronie, wpisywałam tam numer telefonu, a po odsubskrybowaniu usunięto wszystkie moje dane), zmiana danych na Facebooku na całkowicie fałszywe, nielogowanie się na żadne strony (np. Instagram) z użyciem numeru telefonu
- zgłosiłam też sprawę na Policję, nie złapali sprawców, ale szczerze mówiąc i tak zgłosiłam to tylko na wszelki wypadek, żeby w razie czego mieć podkładkę, że mój numer został skradziony.

Oczywiście mnóstwo razy myślałam o tym, żeby zmienić numer telefonu. To byłoby najprostsze, najszybsze i najpewniejsze. Tyle że naprawdę go potrzebuję...
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-02, 09:48   #3649
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 726
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Zadałam to pytanie w innym wątku, ale ponieważ nikt tam nie odpowiada, to ponowię je tutaj: odchudzanie a obwiśnięta skóra.
Szukam wszelkich rad dotyczących tego jak zapobiegać nadmiarowi skóry po odchudzaniu. Po 2 miesiącach chudnięcia pogubiłam już trochę centymetrów (np. w talii 8 cm zeszło), a przede mną jeszcze długa droga. Wiek robi swoje, nie mam już 20 lat I widzę, że skóra na brzuchu robi się taka lekko flufiasta.
Oczywiście jest u mnie zrównoważona dieta, ruch (siłownia z trenerem, rower, spacery), picie wody. Dołączyłam szczotkowanie na sucho. Co jeszcze? Przyjmę polecajki wszelkich kosmetyków, supli, zabiegów, urządzeń itd. Nie twierdzę, że wszystko zrealizuję
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-02, 12:16   #3650
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 387
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Zadałam to pytanie w innym wątku, ale ponieważ nikt tam nie odpowiada, to ponowię je tutaj: odchudzanie a obwiśnięta skóra.
Szukam wszelkich rad dotyczących tego jak zapobiegać nadmiarowi skóry po odchudzaniu. Po 2 miesiącach chudnięcia pogubiłam już trochę centymetrów (np. w talii 8 cm zeszło), a przede mną jeszcze długa droga. Wiek robi swoje, nie mam już 20 lat I widzę, że skóra na brzuchu robi się taka lekko flufiasta.
Oczywiście jest u mnie zrównoważona dieta, ruch (siłownia z trenerem, rower, spacery), picie wody. Dołączyłam szczotkowanie na sucho. Co jeszcze? Przyjmę polecajki wszelkich kosmetyków, supli, zabiegów, urządzeń itd. Nie twierdzę, że wszystko zrealizuję
U mnie działają kosmetyki antycellulitowe i wyszczuplające (najlepiej Tołpa, Nivea, Lirene - sera, olejki, mleczka, balsamy). Z tym że ja chudnę głównie od sportu, więc robię masaż kosmetykami (wsmarowuję i masuję przez ok. minutę poszczególne partie ciała) po każdych ćwiczeniach, staram się raz dziennie.
Bez ćwiczeń kompletnie na mnie nie działają, ale kiedy używam ich po ćwiczeniach, widzę, że moja skóra zachowuje się o wiele lepiej i "nadąża" za chudnięciem.

Miałam też epizod z masażami (biczami) wodnymi, i efekty też były naprawdę bardzo dobre.

Ogólnie wydaje mi się, że najważniejsze to "chudnąć zdrowo", dzięki regularnemu sportowi i zdrowemu jedzeniu, a jednocześnie dosyć wolno, cały czas dbając o regularne masaże i stosowanie kosmetyków ujędrniających.
Oraz warto być dla siebie wyrozumiałą. W pewnym wieku i/lub stanie otyłości tej skóry czasem jest zwyczajnie za dużo, nie jest idealnie elastyczna jak u nastolatki, i tego się samemu, bez pomocy lekarza, nie przeskoczy.
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-02 13:16:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:03.