Chemiczne prostowanie włosów - wątek zbiorczy - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-01-04, 13:02   #1681
gaagatka
Raczkowanie
 
Avatar gaagatka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 344
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Cytat:
Napisane przez karolcia_83 Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie jedna rzecz,wydaje mi się,że mi fryzjerka spłukiwała jedwab. Nakładała go po każdej papce na 10 minut, tzn po zmyciu tej papki, ale właśnie nie jestem pewna. W każdym razie dosyć obficie każde pasemko przed nałożeniem papek spryskiwała keratyną.
Hmm... mi nie spłukiwała jedwabiu a keratyną spryskała włosy tak ogólnie wszystkie na raz ... hmmm.. a ja nie mam keratyny. Czy to znaczy że zniszczę sobie włosy prostując w domu? .... ale jestem na tyle odważna że zaryzykuję ;>

Cytat:
Napisane przez martinka_m Pokaż wiadomość
tak jak fryzjerka, tzn jak ? ja juz niewiele pamietam... przyda mi sie to do nastepnego zabiegu

najdluzej to trwa samo nakladanie, bo trzeba to robic pasmo po pasmie.
Chodziło mi o to że dokładnie wiem co po kolei robiła ... fajnie że jej się buzia nie zamykała ... i opisywała mi dokładnie po co każdy etap jest i jaką ma rolę .

np. pierwsza papka ma za zadanie zniszczyć w materiale budulcowym włosów tzw. mostki siarczkowe czyli połączenia chemiczne typu -S-S- ... (czyli na naszej głowie zachodzi reakcja chemiczna) i dzięki temu włos jest gumiasty i rozciągliwy. Żeby dowiedzieć się czy już można spłukać papkę z włosów (bo każdy ma inną grubość włosa) to należy pasemko na próbę porozciągać tak jak naciągami nitkę dentystyczną. Jeśli łatwo się rozciąga to już można zmyć .
Druga papka ma za zadanie połączyć mostki spowrotem. A ponieważ podczas jej nakładania włos jest prosty (wyprostowany prostownicą) to już zastyga w takiej pozycji. Dlatego ważne jest żeby nie ruszać głową podczas działania drugiej papki bo zostaną nam fale tam gdzie sobie je same zrobimy.


Mam pisać dalej? ... kurcze to cały artykuł można by napisać na ten temat

Zastanawia mnie tylko jedno ... dlaczego przed nałożeniem papki nr. 1 należy prostować włosy? Przecież to nie ma sensu bo tak na prwdę włos prostuje na stałe papka nr. 2
__________________


gaagatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 14:37   #1682
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Nie wydaje mi się,że zniszczysz sobie włoski,ale może ta keratyna ma za zadanie jakąś dodatkową pielęgnacje i ochronę jeżeli masz możliwość to kup ją sobie. Ja zapłaciłam za nią ok 40 zł i w zasadzie po każdym umyciu lekko nią spryskuję włosy. Fajne są wtedy.
A jeżeli chodzi o ten artykuł, to pisz dalej ciekawe te rzeczy!
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 18:27   #1683
Rossie
Raczkowanie
 
Avatar Rossie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 489
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

ja w czwartek wybieram sie na prostowanie włosów GOLDWELLem w salonie GRACE w manufakturze i w cenniku jest super dużo za ten zabieg..od 1000 po 2000zł...ja mam cholernie duzo włosów i kazdy ma inna strukture...z czego po rozczesaniu jest szopa jak u murzyna i setki razy włosy prostowałam...z czego efekt utrzymywał sie pare minut bo po wyjściu na dwór już sie puszyły...cennik dla mnie to 1900zł...z tym, ze jest 40 % rabatu...czyli jakieś 1100zł
Cholernie sie boje...boje sie, że cos bedzie nie tak i wogóle...Pan sie mnie pytał czy rozjaśnialam...ja jakies 4 lata temu okolo mialam ton jaśniejsza farbe i praktycznie zostaly z tego same końcówki i nie ma problemu bo zetnie mi te 4-5cm, wiec tu nie problem..tylko ja mam wrażenie, że moje włosy (ala murzyńskie) nie nadaja sie do niczego i, że moze tego nie zalapia...ale jak tu piszecie ze jest ok to zaczynam mieć wrazenie ze bedzie ok
Rossie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 21:08   #1684
gaagatka
Raczkowanie
 
Avatar gaagatka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 344
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Cytat:
Napisane przez karolcia_83 Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi się,że zniszczysz sobie włoski,ale może ta keratyna ma za zadanie jakąś dodatkową pielęgnacje i ochronę jeżeli masz możliwość to kup ją sobie. Ja zapłaciłam za nią ok 40 zł i w zasadzie po każdym umyciu lekko nią spryskuję włosy. Fajne są wtedy.
A jeżeli chodzi o ten artykuł, to pisz dalej ciekawe te rzeczy!
oooo ciekawe ... a jakie są włoski po keratynie? zależy mi na tym żeby były puszyste i miały objętość ... jeśli keratyna jest bardzo lekka to jak dla mnie idealna na co dzień .

A co do "artykułu" to tak naskrobałam żebyście zrozumiały że każdy etap prostowania ma bardzo ważne zadanie bez którego kolejny etap może nie wyjść ... tylko tyle ... nie zjadłam też wszystkich rozumów
__________________


gaagatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-05, 10:45   #1685
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Cytat:
Napisane przez Rossie Pokaż wiadomość
ja w czwartek wybieram sie na prostowanie włosów GOLDWELLem w salonie GRACE w manufakturze i w cenniku jest super dużo za ten zabieg..od 1000 po 2000zł...ja mam cholernie duzo włosów i kazdy ma inna strukture...z czego po rozczesaniu jest szopa jak u murzyna i setki razy włosy prostowałam...z czego efekt utrzymywał sie pare minut bo po wyjściu na dwór już sie puszyły...cennik dla mnie to 1900zł...z tym, ze jest 40 % rabatu...czyli jakieś 1100zł
Cholernie sie boje...boje sie, że cos bedzie nie tak i wogóle...Pan sie mnie pytał czy rozjaśnialam...ja jakies 4 lata temu okolo mialam ton jaśniejsza farbe i praktycznie zostaly z tego same końcówki i nie ma problemu bo zetnie mi te 4-5cm, wiec tu nie problem..tylko ja mam wrażenie, że moje włosy (ala murzyńskie) nie nadaja sie do niczego i, że moze tego nie zalapia...ale jak tu piszecie ze jest ok to zaczynam mieć wrazenie ze bedzie ok
Ja też robiłam Goldwella, z tym, że w Warszawie to kosztuje 800 pln Też mam bardzo gęste włosy.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-05, 14:17   #1686
Rossie
Raczkowanie
 
Avatar Rossie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 489
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

a tez miałaś takie typu baranek? Bo mi sie normalnie każdy włos inaczej kręci...trzęse portkami przed tym zabiegiem...bo od 19 lat mam wrazenie, że moje włosy to jakiś ewenement i tylko ja takie mam na świecie...jak to sie rozczesze to jest strzecha jak afro prawie,że (fakt ze sa delikatniejsze ale i tak mam szok na łbie) ...włosy musze prostowaxc non stop , zeby jakos uszło w tłumie..myslisz , ze taki ewenement tez sie da wyprostowac?
Rossie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-05, 19:38   #1687
Madzienika
Raczkowanie
 
Avatar Madzienika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
Ja też robiłam Goldwella, z tym, że w Warszawie to kosztuje 800 pln Też mam bardzo gęste włosy.
Pierwszy ran prostowałam włoski we wrzesniu 2006 zapłaciłam 400zł w salonie goldwella w Kielcach.Miałam wtedy włosy za ramiona i gęste.Efekt super.Idealnie gładkie i błyszczące. Po roku zrobiłam odrosty też 400zł ale po nałożeniu tych wszystkich specyfików na całą długość włosów bardzo mi się zniszczły. Używam odżywki i serum z kerasilka i jedwabiu z biosilka.kupiłam też maseczkę z waxa.Mam nadzieję że im to pomoże.Teraz mam włoski w połowie długości pleców napewno powtórzę ten zabieg
Madzienika jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-05, 21:00   #1688
Rossie
Raczkowanie
 
Avatar Rossie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 489
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

masz jakies zdjecie przed i po?
Rossie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-06, 19:25   #1689
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Cytat:
Napisane przez Rossie Pokaż wiadomość
a tez miałaś takie typu baranek? Bo mi sie normalnie każdy włos inaczej kręci...trzęse portkami przed tym zabiegiem...bo od 19 lat mam wrazenie, że moje włosy to jakiś ewenement i tylko ja takie mam na świecie...jak to sie rozczesze to jest strzecha jak afro prawie,że (fakt ze sa delikatniejsze ale i tak mam szok na łbie) ...włosy musze prostowaxc non stop , zeby jakos uszło w tłumie..myslisz , ze taki ewenement tez sie da wyprostowac?
Też mam mocno kręcone - falowane i wcześniej żyły własnym życiem. Goldwell faktycznie im pomógł. Natomiast zastanów się nad ceną. Bo to co Ci proponują to zwyczajne zdzierstwo.

Cytat:
Napisane przez Madzienika Pokaż wiadomość
Pierwszy ran prostowałam włoski we wrzesniu 2006 zapłaciłam 400zł w salonie goldwella w Kielcach.Miałam wtedy włosy za ramiona i gęste.Efekt super.Idealnie gładkie i błyszczące. Po roku zrobiłam odrosty też 400zł ale po nałożeniu tych wszystkich specyfików na całą długość włosów bardzo mi się zniszczły. Używam odżywki i serum z kerasilka i jedwabiu z biosilka.kupiłam też maseczkę z waxa.Mam nadzieję że im to pomoże.Teraz mam włoski w połowie długości pleców napewno powtórzę ten zabieg

Ja już jestem weteranką prostowania I powiem, że nie zauważam jakiś drastycznych efektów w postaci pogorszenia jakości włosa.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 08:54   #1690
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Cytat:
Napisane przez gaagatka Pokaż wiadomość
oooo ciekawe ... a jakie są włoski po keratynie? zależy mi na tym żeby były puszyste i miały objętość ... jeśli keratyna jest bardzo lekka to jak dla mnie idealna na co dzień .

A co do "artykułu" to tak naskrobałam żebyście zrozumiały że każdy etap prostowania ma bardzo ważne zadanie bez którego kolejny etap może nie wyjść ... tylko tyle ... nie zjadłam też wszystkich rozumów

gaagatko ta keratyna dla mnie to taka właśnie lekka, delikatna odżywka. Włosy są po niej takie śliskie i gładziutkie,ale trzeba uważać żeby jej nie przepryskać, bo jak jest jej za dużo to obciąża włosy. Zrobiłam tak już kilka razy i musiałam myć je znowu, bo wyglądały jakbym ich z tydzień nie myła, Także z umiarem!
Ja z odżywek mam tylko ją i jedwab. Z tą objetością to też różnie bywa. Mi też na niej zależy, bo niedawno obciełam włosy, a raczej pocieniowaam włosy i chciałabym, aby były bardziej puszyste.I do tego niestety tylko pianka się nadaje...
Ja na prostowanie zapisałam się w piątek. Po dwóch nieudanych prostowaniach jakoś boję się sama ich robić, ale jak wszystko będzie ok (oby!) to może następnym razem się skuszę.
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 09:07   #1691
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Rossie zgadzam się z Aaricią. Oni jakieś nieziemskie pieniądze chcą od Ciebie wyciągnąć!
Na roku mam koleżankę, która ma takie włosy jak Ty, czyli bardzo gęste i mocno kręcone (a'la murzyńskie), ona ich wcale nie prostuje, spina spineczkami. Połowa dziewczyn w szkole jej zazdrości, bo są faktycznie piękne.I tak się zastanawiem nad tym Twoim prostowaniem.Przede wszystkim zabieg musi przeprowadzić naprawdę wprawiona osoba, która dobrze je będzie umiała wyprostować prostownicą, bo inaczej to nici.Skoro murzynki sobie prostują to z Twoimi też nie powinno być problemów i z pewnością da się je wyprostować. Przemyśl tylko kwestię odrostów. Ja już mam 7 cm i wygląda to fatalnie,a mam włosy falowanie.
Co do zniszczeń włosów po prostowaniach,to ja też nie zauważyłam żeby coś się z nimi działo. Tego już akurat się nie boję, bo wiem że się nie niszczą, pod warunkiem poprawnie przeprowadzonego zabiegu.
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 10:55   #1692
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Powiem tak - ja prostowałam Goldwellem ze dwa lata temu. Wtedy ten zabieg dopiero wchodził do Polski i w Warszawie robiły go 2 salony tylko. I wtedy kosztował mnie 800 zł. Więc stawka w tej chwili 2000 zł minus jakieś rabaty - tak że wychodzi 1200 to zdzierstwo. Szczególnie, że kosmetyki do wykonania tego kosztują pewnie nie więcej niż 150 pln.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 11:49   #1693
Rossie
Raczkowanie
 
Avatar Rossie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 489
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

To jest niestety z tego co sie naszukałam chyba jedyny salon w Łodzi co robi goldwellem...może cena wynika z tego, że jest to w manufakturze? Sama niewiem...
A co do moich włosow to to jest szopa...nikt mi nigdy nie zazdrościł tylko sie wyśmiewał..."pudel" i td...wiem po sobie, że przez te włosy mam zabrane chociażby pól pewności siebie..ile razy tak było, ze byłam na imprezie na której bylo gorąco i włosy zaczely sie skrecac..wogóle nie tranczylam wtedy tylko wychodzilam co chwila na dwór zeby się nie skręcily.....tragedia..

Co do ceny to widziałam, na allegro sam produkt goldwella w cenie 500zł ponad ...
Tez czuje, że to zdzierstwoi zupelnie neiwiem z czym zwiazane bo to nie Wawa...
Rossie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 14:07   #1694
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

A może poszukaj jeszcze salonów, które pracują na farouku. Będzie taniej. Weź pod uwag fakt,że to prostowanie to nie jednorazowy wyskok,za pół roku będziesz musiała powtarzać zabieg i wydać kolejną niemałą kaske.
Jeżeli masz możliwość, to wsiadaj w autobus i przyjeżdzaj do Wawy i rób tutaj. Napewno zaoszczędzisz baaardzo dużo. A Łódz nie jest aż tak daleko. Ja bym chyba tak zrobiła. Jak byłam na zapis u P. Agnieszki, to powiedziała mi,że najwięcej klientek ma z Lublina i że dużo dziewczyn przyjeżdza do niej do Wawy na prostowanie z różnych miast.
Kombinuj dziewczyno, bo Cię z torbami puszczą!
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 20:27   #1695
Rossie
Raczkowanie
 
Avatar Rossie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 489
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

ja wogóle do Wawy dużo jeździłam ostatnio.,, tylko praca w weekendy mi to ucięła...fakt, ze za rok się tam przeprowadzam...jakby co to u p. Agnieszki będę robiła odrosty..

Ale już nawet nie chodzi o kasę...tylko o to, ze boje się , ze się nie uda czy coś..bo fryzjerzy nigdy nie chcieli mi pomóc...zawsze byłam odpychana i w ogóle...żaden nawet nie próbował rozmawiać o prostowaniu..to było jakieś 4 lata temu lub 5..ja nie wiem czy dlatego, że im sie nie chciało czy coś...
Jak chciałam wyprostować to mi pokręcili i miałam 3 razy większą szopę i od tamtego momentu nie ufam fryzjerom...

Dlatego mam nadzieję, że się uda teraz...
Rossie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 09:34   #1696
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Jeżeli trafisz na wprawionego fryzjera, który będzie Ci umiał dobrze wyprostować włosy przed nakładaniem papek, to na pewno się uda.
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 11:20   #1697
Rossie
Raczkowanie
 
Avatar Rossie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 489
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

czyli trzeba wyprostowac włosy przed papką nr 1?
przychodzi sie na zabieg z wyprostowanymi czy kreconymi i hmm...czy na poczatku włosy są myte czy zabieg jest na suche włosy?
Rossie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 12:17   #1698
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Cytat:
Napisane przez Rossie Pokaż wiadomość
czyli trzeba wyprostowac włosy przed papką nr 1?
przychodzi sie na zabieg z wyprostowanymi czy kreconymi i hmm...czy na poczatku włosy są myte czy zabieg jest na suche włosy?

Nie wiem jak jest przy goldwellu,ale przy farouku włosy myje się i prostuje przed każdą papką.
Na zabieg możesz iść z włosami z jakimi chcesz, ale myślę,że lepiej jak się idzie z naturalnymi, bo wtedy fryzjer może je jeszcze raz zobaczyć i ocenić. Ale to już zależy od Ciebie. I tak umyją Ci włoski, wysuszą i wyprostują prostownicą, następnie nakładają preparat nr. 1, potem wszystko jeszcze raz z preparatem nr 2. Ale tak jest w przypadku farouka, nie wiem jak jest prz goldwellu, na który się wybierasz.
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 12:22   #1699
Rossie
Raczkowanie
 
Avatar Rossie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 489
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Dzięki za wiadomość ...myślę, że przy obu jest tak samo..tzn tak mi się wydaje...ale obydwa zabiegi polegają na tym samym...
Jeszcze raz zobaczyć i ocenić...tzn moze mi powiedzieć, że jednak sie nie nadają czy coś takiego?

W piątek mi powiedział, że można robić i po zabiegu one się odżywią jeszcze bo po prostu mam taka strukture, że są jakie są...Ale ja zawsze mam jakies urojenia, że może powie, ze nie można robić czy coś...:/ kurna..w życiu sie tak niczego nie bałam jak tego prostowania włosów...
Rossie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 12:35   #1700
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Nie chodziło mi o to,że Ci odmówi, ale o to,że lepiej będzie jak je jeszcze raz zobaczy takie naturalne. Będzie wiedział na czym dokładnie stoi, bo jak je wyprostujesz i pójdziesz to nie bedą wiedzieli jak mocno kręcone są twoje włosy. Przynajmniej ja bym tak zrobiła.
Na swoje poprzednie prostowania poszłam z wyprostowanymi i żałuje, bo jak mnie pierwszy raz fryzjerka zobaczyła, to powiedziała,że przesadzam i że nie są jakoś za mocno falowane
Skoro fryzjer powiedział,że będzie ok i podjął się tego u Ciebie, to mam nadzieję,że wie co robi i wszystko się powiedzie.
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 13:24   #1701
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Witam dziewczynki z trudem bo z trudem ale przebrnelam i przeczytalam caly wątek ale mam mimo to troszke pytan. Mianowicie: jak Wam się wydaję czy można wyprostować tylko część włosów?? Chodzi mi o to że na czubku głowy miałam robione pasemka tak około 7 folii więc nie jest tego za dużo. Czy można do tego momentu zrobić prostowanie a czubek bym już sama prostowała prostownicą?? I jeszcze jedno pytanie czy Wam się odbarwiały farbowane włoski czy naturalne też?? Bo ja mam naturalne ciemno brązowe.
Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 15:01   #1702
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Odbarwiają, a raczej troszkę jaśnieją wszystkie włoski, czyli i farbowane i naturalne. A co do kwestii prostowania, to myślę,że trzeba się dogadać z fryzjerką. Skoro prostują same grzywki, to dlaczego nie miałyby wyprostować komuś części włosów bez grzywki
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 15:14   #1703
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

a można włosy prostowane zakręcić?? Chodzi mi np gdy będę chciała gdzieś wyjść i wyglądać inaczej niż na codzień to czy da się je pofalować tak jak np ma Aneta Kręglicka lub Kasia Bujakiewicz w Magdzie M.
Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 15:45   #1704
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Na pewno po prostowaniu, trzeba odczekać jakiś czas i powstrzymać się od kręcenia. Ja nie widzę żadnych przeciwskazań i po tym okresie można fryzurę sobie spokojnie urozmaicać i kręcić włosy.
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 21:23   #1705
filemoon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Mam pytanie odnosnie izotretyniny. Czy w trakcie tej kuracji mozna sobie wyprostować włosy? Na ulotce jest napisane, zeby nie wykonywac zadnych zabiegów na buzi w trakcie i na 2 miesiace po zakonczeniu kuracji. O włosach nie jest nic powiedziane. Moje sa bardzo osłabione, choc wygladaja calkiem normalnie. Skora głowy praktycznie nie produkuje łoju...Prostowanie mialbym robione plynami z Farouka. Niby sa dobre, ale sam nie wiem. Prosze, napiszcie jak cos wiecie. Pozdrawiam
filemoon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 23:24   #1706
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
a można włosy prostowane zakręcić?? Chodzi mi np gdy będę chciała gdzieś wyjść i wyglądać inaczej niż na codzień to czy da się je pofalować tak jak np ma Aneta Kręglicka lub Kasia Bujakiewicz w Magdzie M.
Jeśli odczekasz kilka dni po prostowaniu, to możesz spokojnie kręcić. Nic im nie będzie, a po myciu będą znów proste.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 21:56   #1707
agu_to
Przyczajenie
 
Avatar agu_to
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 18
Wyślij wiadomość przez ICQ do agu_to GG do agu_to
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Witam po długiej nieobecności

Miałam prostowane włosy na początku lipca ubiegłego roku. Niestety fryzjerka na moich włosach użyła preparatu farouka do włosów farbowanych. Po ok. 2 miesiącach od prostowania musiałam używać już prostownicy, żeby mieć prosze włosy. Podejrzewam, że to dlatego, że fryzjerka użyła słabszego specyfiku. Teraz mam pytanie (ponieważ czytając ostatnie Wasze posty, postanowiłam wyprostować włosy sama) farbowałam włosy 3 tygodnie temu, pamiętam, że była tu osoba, która farbowała włosy przed zabiegiem i fryzjerka doradziła jej, że jeśli chce aby na jej włosy położyć papkę do naturalnych włosów może myć włosy szamponem przeciwłupieżowym, który wypłucze farbę. Słyszałam też, że ten szampon "wypłukuje" również tą trwałą prostującą. Czy po takim "przeciwłupieżowym zabiegu" będę mogła położyć Farouka do naturalnych włosów na całe włosy? Ile czasu musze stosować ten szampon? Zaznaczam, że myje włosy codziennie.


Aaricia8: Czy mogłabyś wyszukać na Allegro dokładnie jaki kupiłaś sprzęt do suszenia i prostowania włosów? Tego jest od cholery i gubię się w tym wszystkim : )
agu_to jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-10, 23:33   #1708
Rossie
Raczkowanie
 
Avatar Rossie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 489
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

ja już jestem po prostowaniu...sczerze mówiąc efektu super lśniących włosów nie ma...mam takie jak po prostownicy...napewno są dużo gładsze od poprzedniego stanu...ale fryzjerka powiedziała dziś jedno..."Pani włosy mają najtrudniejsze rpzeszkody w prostowaniu..nie będzie Pani miała efektu na jaki oczekuje..napewno będą duużo gładsze i przy nastepnym prostowaniu będzie to o wiele łatwiej przebiegało i będzie lepiej i za jeszcze kolejnym super"...no bo ja mam takie wlosy..ala murzynskie jak mowilam..na dodatek zniszczone..ale fryzjerka powiedziala też , ze jedyna metoda na te wlosy to wlasnie wyprostowac chemiczne a pozniej nawilzac bardzo dobrymi kosmetykami...inaczje nie wyjde do lepszego stanu wlosow gdyz ciagle je prostuje..i sama przyznala mi ze sie nie dziwi..,,

Włosy mam super gladkie zwalszcza z tylu ale z przodu mam strasznie zniszczone..bo to wlasnie grzywke katowalam na maksa przez jakies 3 lata...
Za 3 dni zaczne nawalac odzywki i szampon ktory kupilam a za jakies 4 - 6 miesięcy ide na kolejną dawkę...tylko oczywiscie jak je naprawde dobrze odżywie..bo suche sa jak diabli...
Rossie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-11, 16:36   #1709
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Ja już też po prostowaniu. Na razie jeszcze włosy są przyklapnięte, ale już widzę,że wszystko chyba będzie ok. Zobaczymy w poniedziałek po umyciu.

Rossie trzymam kciuki,żeby i u Ciebie było ok!
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-11, 17:37   #1710
Rossie
Raczkowanie
 
Avatar Rossie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 489
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

u mnie bedzie ok za jakims 3 prostowaniem...
Rossie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-28 21:05:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:38.