czy to hormony? Prosze o pomoc bo nie wiem już co robić :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-30, 10:26   #1
cybercat11
Rozeznanie
 
Avatar cybercat11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 577
Exclamation

czy to hormony? Prosze o pomoc bo nie wiem już co robić :/


Witajcie!
Jestem zmuszona założyć nowy wątek bo nie mogę sobie poradzić z pogarszającą się sytuacją- sprawa dotyczy pojawiającego się owłosienia, nagłego pogorszenia się stanu skóry twarzy, dekoltu, pleców.
Mam 27 lat nigdy nie miałam zbyt dużych problemów z cerą- wyskakiwały mi od czasu do czasu jakieś pryszcze ale wszystko było w miarę normalnie. Od ok. roku stan wszystko uległo zmianie- powoli ale stanowczo pogarszała się sytuacja. Zaczęło się od intensywnego przetłuszczania się mojej mieszanej cery- mycie odpowiednimi kosmetykami, stosowanie toników bez alkoholowych i kremów typu Normaderm Vichyczy Eucerina nie dawały rezultatów.Pory skóry mimo peelingów były wiecznie zatkane gęstym sebum. Pojawiły się pryszcze początkowo tylko na strefie T a następnie na ramionach, plecach, czasem pośladkach a nawet udach. Oczywiście skonsultowałam się z dermatologiem, ale kosmetyki nie pomogły mi niestety wcale.Niestety zaczęły pojawiać się drobne włoski- wąsik kobiecy, na brodzie, były delikatne choć ciemne- fakt było ich nie aż tak wiele ale teraz pojawia się ich znacznie więcej. Włoski dość ciemne pojawiły się też na udach pod pępkiem , oraz przy sutkach- co podobno jest normalne ale aż tyle ? Na piersiach pojawiają mi się także pryszcze. Byłam u ginekologa- dostałam skierowanie na badania hormonalne- miałam je zrobić w 6 dniu cyklu(czyli od rozpoczęcia okresu).Z wynikami poszłam jednak do endokrynolog, która oświadczyła że są dobre- ale zastanawiała ją data zrobienia tych badań. Czyli bardzo możliwe że badania hormonalne wykonałam w niewłaściwym podanym przez ginekolog czasie?Nie wiem co o tym sadzić. Jesli wszystko niby jest ok to czemu te dolegliwości nie ustępują- twarz mam wiecznie tłusta, zaraz po nałożeniu makijażu wszystko mi spływa.No i te wypryski i włoski Jestem załmana. Nie wiem co z tym zrobić bo czuję się z sobą po prostu coraz gorzej. Doradźcie mi co robić. Może iść do innych lekarzy?
Z góry dziękuję za waszą pomoc.
cybercat11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 15:47   #2
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: czy to hormony? Prosze o pomoc bo nie wiem już co robić :/

A możesz wrzucić tu te wyniki badań?
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 12:00   #3
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: czy to hormony? Prosze o pomoc bo nie wiem już co robić :/

Nie lepiej skonsultować się z drugim lekarzem i powtórzyć badanie? Dla własnego spokoju ?
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.