Jak zakryć trądzik? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-27, 23:14   #1
anita76211
Przyczajenie
 
Avatar anita76211
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7
Question

Jak zakryć trądzik?


Na początek chce tylko powiedzieć, że naprawdę szukałam w archiwum wiadomości na temat mojego problemu, ale nie znalazłam wątków, które by go rozwiązały(tłumacze się dlatego że jestem tu ”nowa” i nie chce od razu podpaść ). W ramach wyjaśnień to chyba tyle .
Przechodząc do mojego problemu mam kilka pytań. Niestety natura obdarzyła mnie cerą z trądzikiem, który niezbyt estetycznie wygląda. Chyba nikt nie lubi, gdy coś ”jest nie tak”na buzi, u mnie niestety codziennie jest coś nie tak. Oczywiście chodzę do dermatologa i to Jego jako pierwszego zapytałam się czy mogę stosować puder. Pani dermatolog powiedziała, że tak, tylko musze używać kosmetyków antybakteryjnych. Więc teraz z radością, że mogę ”coś z tym zrobić” usiadłam na wizaż i przeglądałam opinie o pudrach antybakteryjnych… Niestety mam coraz więcej wątpliwości, co będzie dla mnie najlepsze?(opinie są bardzo różne, od skrajne wspaniałych po skrajnie krytyczne, boje się że stan mojej twarzy pogorszy się po stosowaniu tych specyfików…) Właściwie to nigdy się nie malowałam i po prostu się na tym nie znam(mam dopiero 16 lat). Co polecicie dla młodej osoby z trądzikiem? Jakie kosmetyki stosować żeby ukryć krostki? Korektory? Podkłady? Pudry? Jakie? Błagam Was o pomoc.
anita76211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 23:20   #2
dottta
Zakorzenienie
 
Avatar dottta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 999
Dot.: Jak zakryć trądzik?

witam Trudno tak na 100% polecić jakiś kosmetyk bo wiadomo, każda skóra inaczej reaguje i co innego może ją podrażnić... Jeżeli zdecydujesz się na korektor (a moim zdaniem to dobre wyjście na codzień, bo maskujesz krostkę a nie smarujesz całej twarzy co mogłoby jej zaszkodzić jeżeli nie wiesz jak na dany preparat zareaguje) to wybierz antybakteryjny - jest ich spory wybór
dottta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 09:09   #3
anita76211
Przyczajenie
 
Avatar anita76211
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7
Dot.: Jak zakryć trądzik?

Hmm... Korektor, na pewno jakiś kupi i spróbuje, ale obawiam się, że moich ”niedoskonałości” on nie zakryje…chyba jest tego za dużo, i jeszcze ”blizny” , będzie ciężko, ale musze próbować, a na pewno lepiej nie ruszać tych pudrów?
anita76211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 10:20   #4
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Jak zakryć trądzik?

Niestety, ale niczym nie zakryjesz niedoskonałości idealnie, jeśli jest ich sporo, jak sama mówisz. Ja też walczę z trązdikiem i przebarwieniami, chociaż mam 8 lat więcej niż Ty. Jak Dotta powiedziała - korektor. Polecam antybakteryjny Bell (poszuakj w katalogu kosmetyków, ma dobre opinie). Jeśli masz cerę przetłuszczającą się lub mieszaną, polecam mieszankę skrobii z pudrem, albo skrobi z cynamonem (na temat skrobii był obszerny wątek). Wprawdzie nic nie zakrywa, ale świetnie matuje.
Moja cera nie lubi podkładów i 'normalnych' pudrów, nawet jeśli są one przeznaczone specjalnie do cery mieszanej i trądzikowej. Wszystko ją zapycha. Po całym dniu z odrobiną podkładu na trwarzy pojawiają się na niej nowe, drobne wypryski. Ale u Ciebie może być zupełnie inaczej. Możesz nabyć puder albo podkład do trudnej cery i to sprawdzić. Przejrzyj katalog, to bardzo dużo daje.
No i dobry żel, tonik, coś punktowego na wypryski. Jeśli zawierają ropę - na dzień, w domu, możesz stosować tormentiol, świetna sprawa, testowałąm i na ropne wypryski bardzo pomaga.

Ps: miło by było gdybyś odrobinę zwiększyła rozmiar czcionki...
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 12:10   #5
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Jak zakryć trądzik?

Witaj na forum!
jeśłi chodzisz do dermatologa to pownnien Ci ocś zapisać zeby zniwelować trądzik, dostałąś coś takiego?jeśłi nie to pownnaś zacząc od leczenia zmian sórnych. -Bąbelek dobrze Ci radzi z tą skrobią czy cynamonem.pisząc puder masz na mysli sypkirozumiem? niestety najczesciej jest tak że uzywane na cerę tłusta i tak po kilku godzinach skóa się świeci i niejednokrotnie bardziej niz bez nich. no ale może u Ciebie będzie inaczej, muisz sprawdzić.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 13:03   #6
anita76211
Przyczajenie
 
Avatar anita76211
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7
Dot.: Jak zakryć trądzik?

Oczywiście "walcze" z trądzikiem. Pani dermatolog przepisała mi już dwa antybiotyki i inne tabletki. Maści i płynów już nawet nie licze... Jedyna rada od pani dermatolog na ukrycie to właśnie jakis podkład czy coś. Wracając do temtu pudru, może zamiast pudru "sypkiego" lepsze bedzie coś "lejącego"(nie wiem jak to okreslić)-szczerze mówiąc własnie o czymś takim myślałam, jakieś podkłady itp. Przepraszam, że może nie używam "profesjonalnych określeń",ale w ogóle się na tym nie znam. Ze wszystkich rad wynika, że może się udać i mi akurat nie pozatyka to porów, dobrze rozumiem?
anita76211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 13:50   #7
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Jak zakryć trądzik?

ja, żeby ukryc kiedyś trądzik (juz na szczęście prawie mnie to nie dotyczy), uzywałam najpierw dość mocno kryjącego podkładu (nazwy nie podaję, bo nie trzymał się zbyt długo, nie warto), zmiany, których nie dał rady pokryć ukrywałam korektorem (nieco jasniejszym od podkładu),a całośc przypudrowywałam pudrem, żeby ujednolicić kolor
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-28, 17:59   #8
anita76211
Przyczajenie
 
Avatar anita76211
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7
Dot.: Jak zakryć trądzik?

Właśnie wróciłam do domu z mojego "maratonu" po sklepach/ drogeriach itp. Doradzono mi (po "obejrzeniu"cery) dwa warianty korektor naturalny pod makijaż(soraya, ale w KWC ma"słebe"recenzje)+ puder antybakteryjny(równniez z tej firmy). Co Wy na to? Jeszcze nie kupiłam, musze posprawdzać w recejzjach kosmetyków. Polecano również podkład antybakteryjny z Eveline. Oczywiście pokazano mi produkty under twenty, ale jakoś nie wiem co o nich myśleć, wiele osób je krytykuje?? Ehh..nie wiem co wybrać...
anita76211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 19:40   #9
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Jak zakryć trądzik?

no ja własnie miałam ten z sorai i nie chciałam tego pisać....

jeśli już chcesz takie niedrogie, to z tego co pamietam z kolastyny był lepszy, ale tam chyba były ciemne kolory, no ale to było 6 lat temu, może się coś zmieniło
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 20:19   #10
anita76211
Przyczajenie
 
Avatar anita76211
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7
Dot.: Jak zakryć trądzik?

Soraya nie? To może Evelin? Albo Under Twenty? A Kolastyna ma coś antybakteryjnego?-już wiem"nastolatki" tak? Musze jednak jeszcze poszukać...
anita76211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 09:55   #11
glinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 17
Wink Dot.: Jak zakryć trądzik?

mozna zakrykryc tradzic ale podlakladem a pozniej pudrem bo widzialam na wlasne oczy ze to dziala
glinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-29, 10:44   #12
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Jak zakryć trądzik?

Ja używam podkładu zawsze, też mam cerę trądzikową. jednak nie używam podkładów antybakteryjnych tylko nawilżające, żeby nie wysuszyć skóry, bo mam bardzo wrażliwą i każdy podkład matujący trochę ją wyszusza.
Polecam Ci mydełko siarkowe do mycia miejsc z trądzikiem (u mnie to żuchwa i skóra wokół ust). Kosztuje parę złotych (może już używałaś?).
Polecałabym zainwestować w dobrze nawilżający krem, żeby jednak nie używać samych kosmetyków dla trądzikowców bo możesz przesuszyć cerę i będzie produkować jeszcze więcej sebum.
Dobrym rozwiązaniem jest matowienie skóry odrobiną mąki ziemniaczanej. Ja nakładam ją na podkład, mieszam z sypkim pudrem.

Jeśli do nakładania podkładu używać będziesz pędzelków czy gąbeczki to myj narzędzia po każdym stosowaniu, żeby nie zrobiły się siedliskiem bakterii.
To chyba wszystko co mogę poradzić od siebie
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 11:09   #13
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Jak zakryć trądzik?

Lepiej nałozyc krem na trądzik niz podkład no ale... Nigdy nie miałam do czynienia z tradzikiem ale wiem ze dermacol jest bardzo kryjacy tyle że tłusty i trzeba uważać żeby nie przesadzic bo nie chcemy przecież maski. Z Revlona chyba podkład colorstay również dobrze kryje.

Opinie KWC:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=2595
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=15286
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/produkt.php?produkt=3
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 11:15   #14
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Jak zakryć trądzik?

ja polecę od siebie vichy dermablend, i LRP ma fajny kryjący też
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 14:58   #15
anita76211
Przyczajenie
 
Avatar anita76211
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7
Dot.: Jak zakryć trądzik?

Strasznie dziwnie się czuje bo kompletnie się na tym nie znam, a nie chce wyjść na "idiotkę". Ale poprostu boje sie, że po"normalnych"kosmetykach (pudrach/ podkładach) stan mojej twarzy się jeszcze bardziej pogorszy... Czytałam że one zatykaja pory i wyskakuje masa "nowuch"pryszcze. Kompletnie nie wiem co robić... Jak myślicie czy Pani w drogerii będzie umiała coś dobrze doradzić? Czy na taką pomoc nie ma co liczyć? A może lepiej pójśc do sklepu kosmetyczno- zielarskiego, gdzie pracuje osoba która się na tym zna?(a przynajmniej sprawia takie wrażenie, chodzi w fartuchu, operuje"dziwnymi"nazwami, a na drzwiach ma napisany jakiś tytuł, typu mgr. ale oczywiście coś"lepszego")
anita76211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 16:08   #16
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Jak zakryć trądzik?

Cytat:
Napisane przez anita76211
Strasznie dziwnie się czuje bo kompletnie się na tym nie znam, a nie chce wyjść na "idiotkę". Ale poprostu boje sie, że po"normalnych"kosmetykach (pudrach/ podkładach) stan mojej twarzy się jeszcze bardziej pogorszy... Czytałam że one zatykaja pory i wyskakuje masa "nowuch"pryszcze. Kompletnie nie wiem co robić... Jak myślicie czy Pani w drogerii będzie umiała coś dobrze doradzić? Czy na taką pomoc nie ma co liczyć? A może lepiej pójśc do sklepu kosmetyczno- zielarskiego, gdzie pracuje osoba która się na tym zna?(a przynajmniej sprawia takie wrażenie, chodzi w fartuchu, operuje"dziwnymi"nazwami, a na drzwiach ma napisany jakiś tytuł, typu mgr. ale oczywiście coś"lepszego")
Nie wiem co to są Twoim zdaniem "normalne" kosmetyki. Z tym zapychaniem to jest tak różnie że każdy ma inaczej. Jednego zatyka a drugiego nie. To dotyczy i kremów i podkładów.
Na sprzedawczynie nie ma co liczyć. One wiedzą przeważnie tyle co jest napisane na tubce i co mówią reklamy.
Ja proponuję żebyś upatrzyła sobie kilka podkładów i spisała ich skład (może gdzieś w necie znajdziesz) Następnie może na forum biochemia kosmetyczna podaj te składy i może dziewczyny powiedzą Ci czy będą potencjalnymi zapychaczami czy nie.
Niektóre wizażanki świetnie się na tym znają... ja nie mam do tego głowy
Pamiętaj jednak że skóra trądzikowa potrzebuje nie tylko matowienia itp, ale ..i to przede wszystkim... dobrego nawilżenia.

Co do wspomnianego dermacolu. Ja polecam go do stosowania punktowo na pryszcze. To faktycznie dobrze maskujący kosmetyk. Przypudrowany sypkim pudrem czy odrobiną mąki zachowuje się jak zwykły korektor i mnie w ogóle nie zapycha
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 16:13   #17
gamegirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 952
Dot.: Jak zakryć trądzik?

tradziku nie zakryjesz go trzeba wyleczyc albo zwalczac:P polecam mydlo siarkowe w aptece mozna kupic za gora 5 zl i Benzapur za 8zl ale jesli musisz zakryc to pierw kremik jakis lekki i puderek ale najlepiej w kremie bo sypie zatykaja pory:P moze byc under 20 ale szybko go nie widac:/ wiec polecam maybelline pure make up o ile sie nie myle tak sie nazywa oczywiscie korektor antybakteryjny i przypudroj buzke maka ziemniaczana by sie nie swiecila to tyle:P
gamegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 18:46   #18
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Jak zakryć trądzik?

Ważne jest żeby przy skórze z widocznymi porami nie wklepywać podkładu gąbeczką tylko delikatnie ciepłymi rączkami, wtedy podkład nie wepcha sie w pory.

Przed nałozeniem kosmetyków kamuflujacych nalezy skóre oczyścić a nastepnie nałożyć krem nawilzajacy, nawilżajacy co nie znaczy tłusty. Poczekać aż sie wchłonie wtedy makijaż bedzie trwalszy.

Zacznij od podkładu a później korektor (nigdy odwrotnie) i puder. Korektor wklepuj a nie smyraj paluchami po twarzy bo rozetrzesz podkład i beda smugi.
Odczekaj chwile i siegnij po duży pedzel z pudrem matujacym. Kieruj pedzel od środka na boki lub od góry do dołu. W innym wypadku Twoja twarz zrobi sie puchata

Dr Irena Eris - Under Twenty - Anti!Acne Make-Up - Puder antybakteryjny - zdecydowanie odradzam ja i kilkadziesiąt osób.

A co powiesz o:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=4335
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 20:11   #19
anita76211
Przyczajenie
 
Avatar anita76211
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7
Dot.: Jak zakryć trądzik?

Dziękuję Wam za te wszystkie porady. Widze tu sporo propozycji, czy wszystkie one bedą pasować do mojej cery "z probekmami" i mojego jeszcze niezbyt "dojrzałego" wieku(16)? Na forum czytałam komentarze osób, które twierdzą, że stosowanie kosmetyków, źle dobranych co do wieku(zwłaszcza w wieku nastoletnim) zniszczyło im cere...nie wiem czy to prawda...
anita76211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-30, 17:14   #20
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Jak zakryć trądzik?

pamiętaj o codziennym dokładnym demakijazu i będzie dobrze

a rady Tapci weż sobie do serca, szczególnie ta z wklepywaniem korektora (niewiele jaśniejszy od podkładu!) bo młode dziewczyny zazwyczaj tak strasznie chca ukryć trądzik, że jeszcze bardziej go uwidaczniają, nie przesadzaj z ilością korektora, bo juz lepiej wyglądają różowe plamki niż mnóstwo białych kropek na twarzy (wykonuj zawsze makijaż przy świetle dziennym, wtedy unikniesz takich błędów)
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 18:13   #21
HolyBoy
Raczkowanie
 
Avatar HolyBoy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 371
GG do HolyBoy
Dot.: Jak zakryć trądzik?

"mam dopiero 16 lat" hehehehehehhehe
jezu, dziewczyno, ja już sobie kladlem na twarz mini-tapete w wieku 14 lat i jestem chlopakiem.....
nawet nie wiesz jakie masz szcescie ze jestes dziewczyna, bo legalnie mozesz sobie nalozyc kilo tapety na twarz i nie wzbudzi to zadnych "ewolucji" w spoleczenstwie.... a co ma zrobic facet z tradzikiem? chyba zakopac sie pod ziemie.... nie stac mnie na podklady diora, ktorych nie widac na twarzy - a musze sie jakos maskowac, bo z pryszczami na ulice nie wyjde!

do zakrycia pryszczy musisz uzywac korektora, podkladu i pudru(inaczej sie nie da)... wybieraj te dobrych firm, a przed zakupem sprawdz na KWC... generalnie tandeta ponizej 20 zlotych moze narobic wiekszej szkody..
HolyBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 20:20   #22
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Jak zakryć trądzik?

Hehe ja też mojego braciszka (23 l.) raz zatapetowałam ale on sie tego nie wstydził. W sztuce kamuflarzu jestem dobra i nawet go przekonałam żeby sam używał punktowo antybakteryjnego korektora w płynie. I uzywa go nawet na oczach swojej dziewczyny. To nie jest żaden wstyd. Trzeba tylko dobrze go nałożyć. U mnie w rodzinie nikt nie ma problemu z trądzikiem ale pojedyncze wypryski nas przerażaja
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 20:55   #23
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Jak zakryć trądzik?

Cytat:
Napisane przez gamegirl
tradziku nie zakryjesz go trzeba wyleczyc albo zwalczac:P polecam mydlo siarkowe w aptece mozna kupic za gora 5 zl i Benzapur za 8zl ale jesli musisz zakryc to pierw kremik jakis lekki i puderek ale najlepiej w kremie bo sypie zatykaja pory:P moze byc under 20 ale szybko go nie widac:/ wiec polecam maybelline pure make up o ile sie nie myle tak sie nazywa oczywiscie korektor antybakteryjny i przypudroj buzke maka ziemniaczana by sie nie swiecila to tyle:P
Ja tak troszke poza glownym tematem, ale chcialam odpisac na Twoja wiadomosc. Mozna cos wiecej o tym mydle siarkowym i Benzapurze..?
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 10:47   #24
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Jak zakryć trądzik?

Mydeło siarkowe na KWC:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...ecenzja=103807
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 12:05   #25
pati_pz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 288
Dot.: Jak zakryć trądzik?

Też mam skórę z trądzikiem Dermatolog nie jest mi obcy-niestety szukam nowego, bo poprzedni przepisał mi środek na trądzik.. Wypalił pryszcze i zostawił mi w 'spadku' okropne, czerwone przebarwienia (najwięcej przy skroniach i okolice ust ) i takie.. hm.. jak to określić, że jeśli nakładam podkład w jakimś miejscu, to mam taki suchy placek i później ta skóra odpada-mam to coś nad nosem (strefa T) i trochę w okolicy ust.. Jaki polecicie podkład extra kryjący, niedrogi-nastoletnie kieszonkowe ;/ no i najlepiej, żeby w ofercie były jasne odcienie, bo kupiłam Sorai antybakteryjny-konsystencja była rewelacyjna, w ogóle nie zapychał, ale jest masakrycznie nietrwały i wcale nie ma doskonałych właściwości kryjących no i teraz okazuje się za ciemny-przez brak słonka zbladłam a ten odcień podkładu był najjaśniejszy z oferty... najbardziej chodzi mi o te przebarwienia, bo stan skóry i tak jest paskudny a chciałabym go chociaż poprawić wizualnie-nie mogę na siebie patrzeć, no i ta... niska samoocena ;/
pati_pz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 20:55   #26
gamegirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 952
Dot.: Jak zakryć trądzik?

Cytat:
Napisane przez nafiyqa
Ja tak troszke poza glownym tematem, ale chcialam odpisac na Twoja wiadomosc. Mozna cos wiecej o tym mydle siarkowym i Benzapurze..?
mydlo siarkowe stosuje 2 razy dziennie i rano i wieczorem zmywam nim makijaz kosztuje ok 5 zl (podrozalo) ale za taka cenne naprawde watro i bardzo pomaga efekty widac juz po tygodniu stosowania i szczerze mowiac wole to cudenko od przepisanego przez dermatologa jakiejsc masci gdzie cholornie skora schodzila fuu a Benzapur to takie cos jak Benzatne kosztuje do 10 zl i smaroje ja na wieczor gdy juz ide spac na oczyszczonego dzioba jedno i drugie kupisz w aptece
gamegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 21:05   #27
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Jak zakryć trądzik?

Ojj, dziekuje za odpowiedz. Hmm to jeszcze moje male pytanko: rzeczywiscie pomaga usunac "niedoskonalosci" skory..? Bo w sumie to zainwestowalabym w cos nowego
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 21:09   #28
gamegirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 952
Dot.: Jak zakryć trądzik?

Cytat:
Napisane przez nafiyqa
Ojj, dziekuje za odpowiedz. Hmm to jeszcze moje male pytanko: rzeczywiscie pomaga usunac "niedoskonalosci" skory..? Bo w sumie to zainwestowalabym w cos nowego
moze blizn nie likfiduje :/ ale syfkow mam mniej i tez przed okresem:P a roznica jest super niz po innych prodoktach nawet to bydlo ma cerfitikat ze jest najlepsze w polse i sie nie dziwie a jutro kicne do apteki po termentol lub masc cynkowa na blizny i jak chcesz moge Co napisac czy bliznytroszk ezniknely??:P
gamegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 09:43   #29
_Natalee_
Zadomowienie
 
Avatar _Natalee_
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 067
Dot.: Jak zakryć trądzik?

tez uzywam tormentiolu i masci cynkowej,a jesli gdzies wychodze uzywam korektora.Czasem uzywam tez pudru,ale tylko sporadycznie jesli naprawde chce ukryc niedoskonalosci skory na przyklad zrobie tak w poniedziałek,pierwszy dzien w nowe szkolenajlepiej kupywac kosmetyki typu korektory firm,ktore tworza swe kolekcje wlasnie dla mlodych osob z taka cera pozdrawiam
_Natalee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 18:53   #30
Distilers
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 11
Dot.: Jak zakryć trądzik?

ja wszystko idealnie maskujee[a naprawde mam tego sporo na twarzy] .mianowicie najpierw te bardziej czerwone wypryski maskuje korektorem [jakis z targu za pare zl ], pozniej na cala twarz podklad w kremie z firmy AA, do cery tlustej i mieszanej, i na koniec w miejsca gdzie jeszcze cos widac nakladam minimalna ilosc podkladu o konsystncji musu z maybeline-dream matte.
Distilers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:08.