Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-05-11, 16:09   #3061
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Ale po pare godz dziennie czy cały czas? Nie chcee tego 😜

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na poczatku caly czas, potem w domu tylko, a pozniej na noc.

Ja bym wolala same druciki ale wiem ze ten gorny lubi sie psuc.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-11, 16:19   #3062
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Każda retencja ma swoje plusy i minusy ;-) ja nie mam stałej retencji w formie drucika, ale noszę taki aparat - wygląda jak ten aparat co się nosilo będąc dzieckiem ;-) na poczatku 24h/dobę, potem 12 h, potem tylko na noc, a teraz nosze co druga noc ;-)

Jest to na poczatku uciążliwe - ja strasznie seplenilam bo górny aparat ma taka plastikowa część zachodząca na podniebienie... Ale da sie przyzwyczaić ;-)

Tylko zeby sie żadnej z Was nie umyslalo zeby nie nosić retencji! U mnie nawet z retencja zęby potrafily lekko zmieniać położenie - orto na poczatku zaginal mi druciki (tak jakby uruchamiał luk) zeby je ujarzmić. Po zdjęciu aparatu zeby na prawdę sa bardzo "ruchome".
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-11, 16:21   #3063
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Nosiłam jako dziecko ruchomy aparat. Okropienstwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-11, 16:26   #3064
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Tez nosiłam. Ale krotko bo nie dawałam rady. Dławilam sie. Dusilam w nocy. Nawet jak mi sie udalo z nim zasnac to zdarzalo mi sie go w nocy nieswiadomie wypluc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-11, 16:27   #3065
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Tez nosiłam. Ale krotko bo nie dawałam rady. Dławilam sie. Dusilam w nocy. Nawet jak mi sie udalo z nim zasnac to zdarzalo mi sie go w nocy nieswiadomie wypluc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja również szybko go wywaliłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-11, 17:02   #3066
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja wyjmowanego nigdy nie nosilam bo mi za poźno stałe zęby wychodziły... ale i tak by nic mi nie dał także może nawet lepiej
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-11, 17:47   #3067
PaulinaMigotka
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinaMigotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 289
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Ja również szybko go wywaliłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja też...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mówiła, że wyszła tego dnia z bukietem żółtych kwiatów właśnie po to, bym ją wreszcie odnalazł. Gdyby tak się nie stało otrułaby się, bo jej życie było pozbawione sensu...
M&M


Instagram http://instagram.com/paulinamigotka
PaulinaMigotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-11, 17:55   #3068
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

No tak, jako aparat do prostowania nie daje on wielkich efektów ;-) ale jako retencja jest ok ;-) druty trzymają zęby w łuku a noszenie go to kwestia przyzwyczajenia ;-) zreszta, niedługo bede go nosić co trzecia noc a pozniej powoli odstawiamy ;-)

Mysle ze nakładki tez nie są zupełnie komfortowe ;-) zreszta retencja to wazna rzecz - podobno łatwiej jest wyprostować zeby niż utrzymać efekt ;-) wiec lepiej nie marudzić i pilnie nosić ;-)
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-11, 23:20   #3069
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Na pewno będę nosić, ale pomarudzić można

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-12, 00:14   #3070
fankam
Rozeznanie
 
Avatar fankam
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 590
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Mi ortodonta powiedziała, ze retencje stała będę nosić 1,5 roku a potem nakładki jak najdłużej być moze do końca życia lol moze przez to, ze mam wadę trudna do wyleczenia i lubiąca wracać....

Ale sie zdziwiłam, ze można wymieniać szczoteczki co tydzien to ostro chyba trzeba szorować i często zeby zeby tak szybko niszczyć
__________________
fankam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-12, 01:15   #3071
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Moje szczoteczki po tygodniu czy po miesiącu, tak samo wyglądają. Wymieniam jedynie ze względów higienicznych.

Mam nadzieję, że nie będę skazana na nakładkę do końca życia.
Ta retencja bardziej mnie martwi niż sam aparat, bo wiem, że jego zdejmę kiedyś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez ateris
Czas edycji: 2017-05-12 o 01:18
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-12, 05:38   #3072
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja też nie niszczę szczoteczek, nawet jak miałam aparat ;-) wymieniam również tylko ze względów higienicznych ;-) wydaje mi sie ze takie zdewastowane szczoteczki to kwestia zbyt mocnego dociskania ich do zębów.

Co do retencji - wszystko zalezy od wady. Niestety trzeba się przemęczyć. Mysle ze nawet jesli będziecie nosić te nakładki do konca życia to będzie to pewnie zakładanie ich na noc co kilka dni wiec mysle ze da sie z tym zyc ;-)
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-12, 05:47   #3073
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Może dlatego ja po zwyklej szczoteczce nie mam poczucia niedomytych zębów niby mogłabym ją dłużej męczyć ale po co skoro mogę ją sobie wymienić jak uznam, że już mi się nie podoba xD albo już nie myje mi się nią komfortowo...
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-12, 07:37   #3074
Kicia131
Zadomowienie
 
Avatar Kicia131
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 031
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja też wymieniam co miesiąc, ale dlatego, że nie nadaje się już do użytku włoski tak rozjechane na boki, że aż wstyd :p
W zmianie szczoteczki najbardziej nienawidzę tego, ze czasami włoski wychodzą i zaczepiają się o zamki. Po paru dniach już jest ok, ale pierwsze kilka użyć to masakra. Wyplątuję je później z drutów :P

Ja czekam jak na zbawienie na tel od orto, bo mamy w czerwcu ściągać i nie wiem kiedy aaaaaaa już się nie mogę doczekać :p też mam mieć na dolnym łuku drut, a na górnym nakładkę do noszenia. Miałam kiedyś aparat zdejmowany, nosiłam dwa lata :p jakoś szło się przyzwyczaić. Te nakładki ponoć niewidoczne są... Liczę na to, bo już szczerze mam dość aparatu. Ale tylko wizualnie, bo nie przeszkadza mi w ogóle w życiu

Ostatnio usłyszałam, że wyglądam w nim seksownie i nie powinnam zdejmować :O No szok :p
__________________
Zapuszczam włosy!

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi


Od 14. kwietnia 2016 aparatka
Kicia131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-12, 08:43   #3075
doma456
Raczkowanie
 
Avatar doma456
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 39
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Doma, fajne takie tabletki, skąd zamawiałaś?
Super są, tylko nie polecam robić tego dzień przed wizytą u dentysty, bo wstyd. Po 24h zeszło całe zabarwienie. A zamawiałam na allegro razem z zapasem wosku i szczoteczką curaprox. Ale można dostać w sklepach z artykułami stomatologicznymi i podobno w niektórych aptekach też.

Co do retencji - mam mieć druty na obu łukach i zdejmowaną też...
Wszystko ze względu na to, że druciki trzymają tylko przednie zęby a u mnie i ta tyłach działamy.

W środę miałam wizytę i w końcu pozbyliśmy się jednej sprężyny na dole Już mam normalnie zamek. Oprócz tego jutro idę na dorabianie zęba i jeżeli już mam tam wystarczająco dużo miejsca to drugiej też się pozbędę i wszystkie żeby będą w łuku. Oprócz tego mam super słodkie jasno różowe gumasy. Tylko drut po raz trzeci ten sam i czuje, że działa już tylko na tego nowo podpiętego zęba. Także troszkę nuda
__________________
Aparat stały metalowy
góra 20.02.2017 -
dół 20. 02.2017 -
instagram
doma456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-12, 09:07   #3076
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Kicia131 Pokaż wiadomość
Ja czekam jak na zbawienie na tel od orto, bo mamy w czerwcu ściągać i nie wiem kiedy aaaaaaa już się nie mogę doczekać też mam mieć na dolnym łuku drut, a na górnym nakładkę do noszenia. Miałam kiedyś aparat zdejmowany, nosiłam dwa lata jakoś szło się przyzwyczaić. Te nakładki ponoć niewidoczne są... Liczę na to, bo już szczerze mam dość aparatu. Ale tylko wizualnie, bo nie przeszkadza mi w ogóle w życiu

Ostatnio usłyszałam, że wyglądam w nim seksownie i nie powinnam zdejmować :O No szok :p
A mi właśnie z wyglądu odpowiada i bym chciała nadal mieć, ale jest mi niewygodnie jedzenie to dla mnie masakra, nie przez ból itp, a przez to że mi jedzenie wszędzie wlazi, nie jem ziaren, salat, itp. Cmokam cały czas w trakcie jedzenia, bo mnie to strasznie drażni. Jedzenie ryżu czy kasz też jest uciazliwe, bo jak mi się dostaną nad zamki przy dziaslach, to nie mają jak dostać się spowrotem, bo się zatrzymują na zamkach. Aż się zmeczylam sama myślą

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-12, 09:20   #3077
Kicia131
Zadomowienie
 
Avatar Kicia131
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 031
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
A mi właśnie z wyglądu odpowiada i bym chciała nadal mieć, ale jest mi niewygodnie jedzenie to dla mnie masakra, nie przez ból itp, a przez to że mi jedzenie wszędzie wlazi, nie jem ziaren, salat, itp. Cmokam cały czas w trakcie jedzenia, bo mnie to strasznie drażni. Jedzenie ryżu czy kasz też jest uciazliwe, bo jak mi się dostaną nad zamki przy dziaslach, to nie mają jak dostać się spowrotem, bo się zatrzymują na zamkach. Aż się zmeczylam sama myślą

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka
Heheheh z tym jedzeniem to fakt ryż jest straszny. Ale ja mam też łańcuszki teraz i dodatkowe druciki i mało co mi się tam mieści i upycha i to jest + chociaż akurat ryż zostaje. I czasami jajecznica :P dlatego staram się nie jeść takich rzeczy jak nie jestem w domu.

Raz się w pracy zapomniałam i zamówiłam sobie na obiad makaron ze szpinakiem to były jaja.... Szorowałam zęby chyba 15 min żeby to zielsko wyciągnąć :p
__________________
Zapuszczam włosy!

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi


Od 14. kwietnia 2016 aparatka
Kicia131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-12, 09:51   #3078
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

ja już na półmetku, 5 czerwca ściągam aparat
po półtorej roku leczenia, na dół będzie stały retainer, a na górę ściagany, choć wolałabym oba stałe, ale nie będę się sprzeciwiać ortodontce
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-12, 13:59   #3079
moni19sss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

wczoraj miałam pierwszą wizytę kontrolną po 2 miesiącach +i mam nowe grubsze druty, wszysttko jest oki, dolny łuk sie poszerzył już troche, górna dwójka wkroczyła na swoje miejsce
Martwi mnie tylko, że tak zęby mi pożółkły, albo to też takie wrażenie bo mam aparat estetyczny + biały drut. Ale chyba będe musiała wrócic do pasty wybielającej..
moni19sss jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-12, 22:36   #3080
fankam
Rozeznanie
 
Avatar fankam
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 590
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

to mozna uzywac past wybielajacych podczas noszenia aparatu?

Mi sie akurat nic nie czepia, ani ryz, ani jajecznica. Czytalam, ze kapusta kiszona bywa problematyczna, ale ja sobie dalej rade bez problemu. Jestem wrecz zdziwiona, ze mi sie nic nie czepia o te druty tym bardziej myslalam, ze w ap estetycznym bedzie to widac a tu pozytywne zaskoczenie.
Jedynie nie moge gryzc twardych rzeczy i kroje je drobniej co jest meczace :/ i jedzenie zajmuje wiecej czasu, bo dluzej jakos przezuwam

Nie boje sie noszenia tych nakladek nawet do konca zycia bo przed aparatem spalam kazdej nocy w szynie wiec jestem przyzwyczajona do czegos w ustach. Chociaz oczywiscie wolalabym bez....

Odwazylam sie w koncu ponownie uzyc irygatora. I bylo ok. Jednak trzeba strzelac z bliska a nie z daleka, wtedy cisnienie nie robi krzywdy.
Mam w zwiazku z tym pytania:
- jak czesto uzywacie irygatora? raz na dzien czy czesciej?
- przed czy po myciu zebow? a moze pomiedzy myciami np zamiast mycia po obiedzie?
__________________
fankam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-12, 23:44   #3081
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Nie wiem o co chodzi z tym ryżem i szpinakiem Jadlam i jedno i drugie i wystarczyło normalne umycie zębów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-13, 00:08   #3082
fankam
Rozeznanie
 
Avatar fankam
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 590
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

a jeszcze jedno pytanie, ile ml wody wykorzystujecie do jednorazowej irygacji?
__________________
fankam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-13, 08:17   #3083
PaulinaMigotka
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinaMigotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 289
Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez fankam Pokaż wiadomość
to mozna uzywac past wybielajacych podczas noszenia aparatu?

Mi sie akurat nic nie czepia, ani ryz, ani jajecznica. Czytalam, ze kapusta kiszona bywa problematyczna, ale ja sobie dalej rade bez problemu. Jestem wrecz zdziwiona, ze mi sie nic nie czepia o te druty tym bardziej myslalam, ze w ap estetycznym bedzie to widac a tu pozytywne zaskoczenie.
Jedynie nie moge gryzc twardych rzeczy i kroje je drobniej co jest meczace :/ i jedzenie zajmuje wiecej czasu, bo dluzej jakos przezuwam

Nie boje sie noszenia tych nakladek nawet do konca zycia bo przed aparatem spalam kazdej nocy w szynie wiec jestem przyzwyczajona do czegos w ustach. Chociaz oczywiscie wolalabym bez....

Odwazylam sie w koncu ponownie uzyc irygatora. I bylo ok. Jednak trzeba strzelac z bliska a nie z daleka, wtedy cisnienie nie robi krzywdy.
Mam w zwiazku z tym pytania:
- jak czesto uzywacie irygatora? raz na dzien czy czesciej?
- przed czy po myciu zebow? a moze pomiedzy myciami np zamiast mycia po obiedzie?

Przyłączam się do pytania, bo wczoraj kupiłam irygator, teraz się ląduje, a ja mam obawy przed jego użyciem. Na ulotce napisali, by używać go po umyciu zębów, ale może lepiej przed, żeby resztki najpierw wypłukać?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mówiła, że wyszła tego dnia z bukietem żółtych kwiatów właśnie po to, bym ją wreszcie odnalazł. Gdyby tak się nie stało otrułaby się, bo jej życie było pozbawione sensu...
M&M


Instagram http://instagram.com/paulinamigotka
PaulinaMigotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-15, 08:21   #3084
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

wybielająca pasta do zębów nie jest wskazana w trakcie noszenia aparatu, tylko po, jesli dbasz o zęby to nie powinnas mieć odbarwień
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-15, 10:26   #3085
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja już po pierwszej kontroli. Jedynki się już trochę do siebie zbliżyły i wszystko idzie jak należy.
Czuję delikatny nacisk po wymianie drucika, ale jestem bardzo zadowolona, że aparat działa i orto zadowolona
Za dwa miesiące kolejna wizyta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-17, 12:14   #3086
Kasiatka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiatka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 81
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Pozbyłam się dzisiaj drucika na dole, 2 zamków i jednego pierścienia. Sądziłam, ze zdejmowanie tego będzie gorsze, ale tragedii nie było. 8 czerwca demontaż góry i dołu.

Edytowane przez Kasiatka
Czas edycji: 2017-05-17 o 12:18
Kasiatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-17, 18:42   #3087
Doncia125
Raczkowanie
 
Avatar Doncia125
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 265
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Miałam mieć w tym miesiącu zakładany hybrid hyrax, ale okazało się, że jestem uczulona na nikiel i chrom :/ czy któraś z Was była w takiej sytuacji? Myślicie, że da się jakoś "obejść" to uczulenie? ;/
__________________
'Winners don't make excuses' H.S.
Doncia125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-18, 17:15   #3088
SzklanyFlakonik
Raczkowanie
 
Avatar SzklanyFlakonik
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 35
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

A ja sie pochwale efektami! Zaczelam w grudniu a juz taka zmiana! w przyszlym tyg mam termin i byc moze zaloza mi juz dol
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2017-05-18_18.10.53.jpg (53,5 KB, 65 załadowań)
SzklanyFlakonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-18, 17:54   #3089
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez SzklanyFlakonik Pokaż wiadomość
A ja sie pochwale efektami! Zaczelam w grudniu a juz taka zmiana! w przyszlym tyg mam termin i byc moze zaloza mi juz dol
nieźle
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-18, 20:09   #3090
kasia15051
Raczkowanie
 
Avatar kasia15051
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 79
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

To i ja się pochwalę w tym tygodniu stuknął mi rok z aparatem kiedy to zleciało?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aparat.jpg (98,0 KB, 85 załadowań)
kasia15051 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:12.