Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-09, 14:08   #181
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez marvandi Pokaż wiadomość
http://images.tapatalk-cdn.com/16/01...bdeeb18ade.jpg

10 miesięcy w aparacie. Różnica ogromna ale wiele jest jeszcze do zrobienia. Im dłużej noszę aparat, tym więcej niedociągnięć widzę. We wtorek mam kolejną wizytę. Zobaczymy co dalej będzie z moimi zębami.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Piękne zęby Faktycznie na pewno jeszcze trochę ponosisz, bo jeszcze trochę jest do zrobienia, ale na pewno będzie super efekt.

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
A ktoś używa irygatora? Czym najlepiej czyści Wam się zeby?
Wiele z nas używa irygatora. Ja używam szczoteczki elektrycznej z końcówką Interspace, manualnej ortodontycznej Curaprox, wyciorków, irygatora, nici.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-09, 14:18   #182
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparat na zęby Groupon- warto?

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
A ktoś używa irygatora? Czym najlepiej czyści Wam się zeby?
Irygator, wyciorki i szczotka Curaprox, mam też elektryczną z różnymi końcówkami ale poszła w odstawkę Nitka jest według mnie zbędna bo nawet po nitkowaniu irygator wypłukuje cały brud. Nitka jak dla mnie jeszcze bardziej go wpycha w zakamarki i szkoda mi na nią zachodu
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-09, 17:51   #183
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparat na zęby Groupon- warto?

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Irygator, wyciorki i szczotka Curaprox, mam też elektryczną z różnymi końcówkami ale poszła w odstawkę Nitka jest według mnie zbędna bo nawet po nitkowaniu irygator wypłukuje cały brud. Nitka jak dla mnie jeszcze bardziej go wpycha w zakamarki i szkoda mi na nią zachodu
Z nitka zgodzę się, ja używam sporadycznie, dentystka mi kazała między stłoczone zęby używać i irygatora i nitki. Ale generalnie nigdy nie rozumiałam nitki - właśnie jak dla mnie to i oczyszcza się ale i wpycha się nią jakieś odrobinki pod dziąsła.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-09, 17:57   #184
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparat na zęby Groupon- warto?

O irygatorach dużo bylo powiedziane w poprzedniej części wątku. Warto przejrzeć bo Dziewczyny polecały konkretne modele irygatorów.

Ja aktualnie używam manualnej szczoteczki miękkiej i nici dentystycznych, czasami wyciorków no i oczywiście plyn do płukania jamy ustnej
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-09, 18:19   #185
saline
Raczkowanie
 
Avatar saline
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Ja aktualnie rano i w ciągu dnia używam miękkiej manualnej szczoteczki Curaprox (jest rewelacyjna wg mnie) a wieczorem elektrycznej szczoteczki (chyba końcówka sensitive) plus interspace oraz irygator. No i rano i wieczorem płyn do płukania.

Byłam dziś na wizycie kontrolnej. Dostałam 2 łuki 20tki plus na górę 2 łańcuszki od pierścienia do pierścienia.
Zaskoczyło mnie to, że mogłam wybrać sobie kolor łańcuszków - z tego szoku wzięłam pierwszy z brzegu - srebrny. I chyba dobrze zrobiłam, bo dość się te łańcuszki odznaczają.
No i boli mnie niestety głowa, zęby też zaczynają. Orto ostrzegał, że jakiś tydzień niestety poboli. No, ale marudziłam, że siekacze nadal nie schowały się jakbym chciała to mam czego chciałam obaczymy czy faktycznie łańcuszki zadziałają. Oby.
__________________
12/03/2015 - aparat samoligaturujący - górny łuk
02/06/2015 - aparat samoligaturujący - dolny łuk
Kompletnie zadrutowana

Edytowane przez saline
Czas edycji: 2016-01-09 o 18:20
saline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-09, 21:18   #186
MartaMeiss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 42
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

http://aparatki123.p2a.pl/viewtopic.php?id=2634 Tutaj są zdjęcia dziewczyny, która ma dwa (tyle że osobno a ja mam razem) druty na górnych zębach.
MartaMeiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 17:32   #187
malinowa84
Przyczajenie
 
Avatar malinowa84
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 9
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

witam, niedługo zakładam drugi aparat w moim 31letnim życiu, tym razem szykując się do operacji
widziałam w wątku z 2013 coś o paście ortho salvia dental, na dzien jest i na noc i teoretycznie delikatnie przeciwbólowa? stosowałyście? możecie cos powiedzieć? warto?
bo ja jednak muszę skupiać się na dbaniu o dziąsła... a te pasty też najtańsze nie są...

wybaczcie offtop ale nie mam siły czytać wszystkich wątków orto w całości, żeby poszukać info o tej paście
i chciałam też was zapytać o szczoteczki soniczne, używacie, warto?

Edytowane przez malinowa84
Czas edycji: 2016-01-10 o 17:33
malinowa84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-10, 20:35   #188
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Aparat na zęby Groupon- warto?

Cytat:
Napisane przez marvandi Pokaż wiadomość
[IMG]
10 miesięcy w aparacie. Różnica ogromna ale wiele jest jeszcze do zrobienia. Im dłużej noszę aparat, tym więcej niedociągnięć widzę. We wtorek mam kolejną wizytę. Zobaczymy co dalej będzie z moimi zębami.
Super różnica !

Macie może doświadczenie w stosowaniu płytek clear aligner / invisalign ? Czy ten sposób nie jest bezpieczniejszy dla szkliwa?

Przeczytałam przed chwilą na necie, że ortodonta przed założeniem aparatu robi zdjęcie zębów. Czy u Was tak było? Jakoś nie wyobrażam sobie żeby to było standardem...
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 20:43   #189
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparat na zęby Groupon- warto?

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Super różnica !

Macie może doświadczenie w stosowaniu płytek clear aligner / invisalign ? Czy ten sposób nie jest bezpieczniejszy dla szkliwa?

Przeczytałam przed chwilą na necie, że ortodonta przed założeniem aparatu robi zdjęcie zębów. Czy u Was tak było? Jakoś nie wyobrażam sobie żeby to było standardem...
Chodzi ci o zwykle zdj zębów czy rtg?
Mi orto robila zdj z kazdej strony
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 20:45   #190
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparat na zęby Groupon- warto?

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Super różnica !

Macie może doświadczenie w stosowaniu płytek clear aligner / invisalign ? Czy ten sposób nie jest bezpieczniejszy dla szkliwa?

Przeczytałam przed chwilą na necie, że ortodonta przed założeniem aparatu robi zdjęcie zębów. Czy u Was tak było? Jakoś nie wyobrażam sobie żeby to było standardem...
Mi też zdjęcia robili.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 20:54   #191
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Aparat na zęby Groupon- warto?

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Super różnica !

Macie może doświadczenie w stosowaniu płytek clear aligner / invisalign ? Czy ten sposób nie jest bezpieczniejszy dla szkliwa?

Przeczytałam przed chwilą na necie, że ortodonta przed założeniem aparatu robi zdjęcie zębów. Czy u Was tak było? Jakoś nie wyobrażam sobie żeby to było standardem...
Ja nie miałam robionych żadnych zdjęć, sama w domu sobie robię, zeby widzieć efekty

Jutro mam wizytę akurat niecałe 2 miesiące z górą, zobaczymy co orto powie
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-10, 20:58   #192
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparat na zęby Groupon- warto?

Powracam do tematu tooth mousse. Muszę go kupić bo jestem już totalnie przerażona plamami. Idę w przyszły wt do mojego dentysty ale chce już kupić ten preparat. Powiedzcie mi dziewczyny czy to ma być pasta, krem czy płynne szkliwo?? Bo szukam po allegro i jestem lekko zdezorientowana tym ci wybrać
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 20:58   #193
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparat na zęby Groupon- warto?

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Super różnica !

Macie może doświadczenie w stosowaniu płytek clear aligner / invisalign ? Czy ten sposób nie jest bezpieczniejszy dla szkliwa?

Przeczytałam przed chwilą na necie, że ortodonta przed założeniem aparatu robi zdjęcie zębów. Czy u Was tak było? Jakoś nie wyobrażam sobie żeby to było standardem...
Być może, bo w miejscu przyklejania zamków szkliwo jest wytrawiane, ale później po zdjęciu wszystko jest okej Przeźroczyste nakładki nadają się tylko do minimalnych, kosmetycznych wad. Poza tym po tym jak noszę aparat druciany na górze i przed założeniem dołu muszę nosić na zębach żuchwy przeźroczystą nakładkę typu clear aligner-niewygodne to chole...stwo, wolę druty, serio Jest większy komfort

Tak jest, oprócz zdjęć rtg robi się zdjęcia cyfrowe, z każdej strony, z lusterkiem na fotelu. Mi też robili zdjęcia jak stoję, całej głowy, profile itp.

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Powracam do tematu tooth mousse. Muszę go kupić bo jestem już totalnie przerażona plamami. Idę w przyszły wt do mojego dentysty ale chce już kupić ten preparat. Powiedzcie mi dziewczyny czy to ma być pasta, krem czy płynne szkliwo?? Bo szukam po allegro i jestem lekko zdezorientowana tym ci wybrać
To jedno i to samo Tooth Mousse jest nazywane płynnym szkliwem, a jego forma to taka biała pasta/krem
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 21:17   #194
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparat na zęby Groupon- warto?

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Przeczytałam przed chwilą na necie, że ortodonta przed założeniem aparatu robi zdjęcie zębów. Czy u Was tak było? Jakoś nie wyobrażam sobie żeby to było standardem...
Standardem może i nie jest ale mój orto robił zdjęcia moich zębów z różnych stron przed założeniem aparatu
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 21:26   #195
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Być może, bo w miejscu przyklejania zamków szkliwo jest wytrawiane, ale później po zdjęciu wszystko jest okej Przeźroczyste nakładki nadają się tylko do minimalnych, kosmetycznych wad. Poza tym po tym jak noszę aparat druciany na górze i przed założeniem dołu muszę nosić na zębach żuchwy przeźroczystą nakładkę typu clear aligner-niewygodne to chole...stwo, wolę druty, serio Jest większy komfort

Tak jest, oprócz zdjęć rtg robi się zdjęcia cyfrowe, z każdej strony, z lusterkiem na fotelu. Mi też robili zdjęcia jak stoję, całej głowy, profile itp.



To jedno i to samo Tooth Mousse jest nazywane płynnym szkliwem, a jego forma to taka biała pasta/krem

Super! Dziękuję. ;*
Jak zacznę stosować to dam znać o postępach!

A czy któraś z Was używa pasty bez fluoru?
Zastanawiam się czy te plamy to odwapnienie czy fluoroza ( pije dużo wody mineralnej i myję zęby po każdym posiłku- może to nadmiar fluoru?) czytałam,że do odwapnienia dochodzi przy niedostatecznej higienie. Mnie orto chwali, że z higieną jest super. Jak na złość jak mam u niej wizytę to plamy są niewidoczne;(

Edytowane przez dolceana
Czas edycji: 2016-01-10 o 21:36
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 21:43   #196
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
A czy któraś z Was używa pasty bez fluoru?
Zastanawiam się czy te plamy to odwapnienie czy fluoroza ( pije dużo wody mineralnej i myję zęby po każdym posiłku- może to nadmiar fluoru?) czytałam,że do odwapnienia dochodzi przy niedostatecznej higienie. Mnie orto chwali, że z higieną jest super. Jak na złość jak mam u niej wizytę to plamy są niewidoczne;(
Z tego co czytałam o aparatach stałych to mogą one powodować problemy ze szkliwem. Nie jest to Twoja wina, myślę że problem nie leży w higienie tylko tak Twoje zęby zareagowały na aparat i techniki stosowane przy jego nakładaniu.

Pewnie część z Was miała robiony stripping zębów (przypiłowanie szkliwa). Moje pytanie brzmi czy jest możliwe jego zrobienie w trakcie noszenia aparatu - czy podczas kolejnych wizyt ortodonta może ściągnąć drut i lekko przypiłować zęby?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 22:19   #197
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Z tego co czytałam o aparatach stałych to mogą one powodować problemy ze szkliwem. Nie jest to Twoja wina, myślę że problem nie leży w higienie tylko tak Twoje zęby zareagowały na aparat i techniki stosowane przy jego nakładaniu.

Pewnie część z Was miała robiony stripping zębów (przypiłowanie szkliwa). Moje pytanie brzmi czy jest możliwe jego zrobienie w trakcie noszenia aparatu - czy podczas kolejnych wizyt ortodonta może ściągnąć drut i lekko przypiłować zęby?
Zazwyczaj się go robi stopniowo w trakcie leczenia
Niekoniecznie tak jest z tymi plamami
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 23:11   #198
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Hej dziewczyny,
potrzebuje szybkiej rady. Nosze aparat juz 2 lata i jestem srednio zadowolona. Generalnie mam maly usmiech i drobne zeby, przed zalozeniem aparatu zeby byly troche nierownie i dosc mocno 'po skosie' wypchniete do tylu. Tragedii nie bylo, szalu tez nie. Obecnie w luku sa ulzone prawidlowo (tu widze roznice), ale nie wszystkie 'wypchnely' sie do przodu + moj luk jest nadal maly/waski, kiedy sie usmiecham nadal widac puste przestrzenie w kacikach ust.
Moja orto chce juz sciagac aparat a ja wprost mowie, ze zadowolona nie jestem i zeby sa nadal krzywe. Tlumaczy mi, ze niby 'wiecej nie zrobimy' bo mam drobne zeby i mocne miesnie szczeki. A mi opadaja rece, szkoda, ze nie powiedziala mi tego przed rozpoczeciem leczenia, bo za takie pieniadze (nie mieszkam i nie lecze sie w PL), wysilek i czas dla TYLKO takich efektow, w zyciu nie zdecydowalabym sie na leczenie.
Orto ma dobre opinie i lata doswiadczenia a tu taki zonk. Ktos ma/mial podobna sytuacje? Co robic? Isc skonsultwac sie z innym orto, meczyc moja czy dac za wygrana i odpuscic? Wszelkie rady mile widziane
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 00:07   #199
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
potrzebuje szybkiej rady. Nosze aparat juz 2 lata i jestem srednio zadowolona. Generalnie mam maly usmiech i drobne zeby, przed zalozeniem aparatu zeby byly troche nierownie i dosc mocno 'po skosie' wypchniete do tylu. Tragedii nie bylo, szalu tez nie. Obecnie w luku sa ulzone prawidlowo (tu widze roznice), ale nie wszystkie 'wypchnely' sie do przodu + moj luk jest nadal maly/waski, kiedy sie usmiecham nadal widac puste przestrzenie w kacikach ust.
Moja orto chce juz sciagac aparat a ja wprost mowie, ze zadowolona nie jestem i zeby sa nadal krzywe. Tlumaczy mi, ze niby 'wiecej nie zrobimy' bo mam drobne zeby i mocne miesnie szczeki. A mi opadaja rece, szkoda, ze nie powiedziala mi tego przed rozpoczeciem leczenia, bo za takie pieniadze (nie mieszkam i nie lecze sie w PL), wysilek i czas dla TYLKO takich efektow, w zyciu nie zdecydowalabym sie na leczenie.
Orto ma dobre opinie i lata doswiadczenia a tu taki zonk. Ktos ma/mial podobna sytuacje? Co robic? Isc skonsultwac sie z innym orto, meczyc moja czy dac za wygrana i odpuscic? Wszelkie rady mile widziane
Nie odpuszczaj bo za to płacisz-wymagasz. Idź koniecznie do innego ortodonty, powiedz mu o swoich obawach, niech ktoś inny to zobaczy i oceni
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-11, 11:20   #200
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Super! Dziękuję. ;*
Jak zacznę stosować to dam znać o postępach!

A czy któraś z Was używa pasty bez fluoru?
Zastanawiam się czy te plamy to odwapnienie czy fluoroza ( pije dużo wody mineralnej i myję zęby po każdym posiłku- może to nadmiar fluoru?) czytałam,że do odwapnienia dochodzi przy niedostatecznej higienie. Mnie orto chwali, że z higieną jest super. Jak na złość jak mam u niej wizytę to plamy są niewidoczne;(
Z tymi plamami to trudna sprawa, ale to niekoniecznie od złej higieny się mogą robić. A mówiłaś o tym orto? Że masz takie znikające plamy? Ja pisałam Ci wcześniej, że u mnie się pojawiają przy wysuszeniu zębów, ale część mam na stałe.

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Pewnie część z Was miała robiony stripping zębów (przypiłowanie szkliwa). Moje pytanie brzmi czy jest możliwe jego zrobienie w trakcie noszenia aparatu - czy podczas kolejnych wizyt ortodonta może ściągnąć drut i lekko przypiłować zęby?
Może
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 16:39   #201
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
potrzebuje szybkiej rady. Nosze aparat juz 2 lata i jestem srednio zadowolona. Generalnie mam maly usmiech i drobne zeby, przed zalozeniem aparatu zeby byly troche nierownie i dosc mocno 'po skosie' wypchniete do tylu. Tragedii nie bylo, szalu tez nie. Obecnie w luku sa ulzone prawidlowo (tu widze roznice), ale nie wszystkie 'wypchnely' sie do przodu + moj luk jest nadal maly/waski, kiedy sie usmiecham nadal widac puste przestrzenie w kacikach ust.
Moja orto chce juz sciagac aparat a ja wprost mowie, ze zadowolona nie jestem i zeby sa nadal krzywe. Tlumaczy mi, ze niby 'wiecej nie zrobimy' bo mam drobne zeby i mocne miesnie szczeki. A mi opadaja rece, szkoda, ze nie powiedziala mi tego przed rozpoczeciem leczenia, bo za takie pieniadze (nie mieszkam i nie lecze sie w PL), wysilek i czas dla TYLKO takich efektow, w zyciu nie zdecydowalabym sie na leczenie.
Orto ma dobre opinie i lata doswiadczenia a tu taki zonk. Ktos ma/mial podobna sytuacje? Co robic? Isc skonsultwac sie z innym orto, meczyc moja czy dac za wygrana i odpuscic? Wszelkie rady mile widziane
Może wstawisz zdjęcia, tak to ciężko ocenić. Mnie też trochę dziwi dlaczego czasem ortodonci zostawiają zęby nie zrobione do końca (chyba, że ktoś wyraźnie tego chce). Nawet przy zdjęciach "przed" i "po" na stronach gabinetów ortodontycznych czasem są wstawiane zdjęcia zębów z małymi mankamentami - wydaje się, że wystarczyło by lekkiej korekcji żeby efekt był ładny. Jednak to może tak nie działa i musieliby od nowa praktycznie zaczynać leczenie żeby było lepiej...?


To dobrze, że przypiłowywać zęby można na bieżąco
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 18:43   #202
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Chyba nie zawsze się da uzyskać idealny efekt.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 20:53   #203
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Z tymi plamami to trudna sprawa, ale to niekoniecznie od złej higieny się mogą robić. A mówiłaś o tym orto? Że masz takie znikające plamy? Ja pisałam Ci wcześniej, że u mnie się pojawiają przy wysuszeniu zębów, ale część mam na stałe.





Może

No za każdym razem jak u niej jestem to plam nie ma powiedziałam jej o nic i przyczyn może być wiele. Myślę, że to może byc wyszuszenie tych zębów dlatego spróbuję tego tooth mousse bo on ponoć pomaga w trzymaniu odpowiedniego pH w ustach więc zobaczymy co z tego będzie.
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-12, 11:08   #204
Danka22
Raczkowanie
 
Avatar Danka22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 71
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Witam. Dziewczyny mam takie pytańko czy to prawda że gdy już się zdejmie aparat stały a potem nakłada się tylko aparat na noc to trzeba go nosić do konca życia?
Danka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-12, 12:41   #205
KlaudiaaaPe
Raczkowanie
 
Avatar KlaudiaaaPe
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 85
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Danka22 Pokaż wiadomość
Witam. Dziewczyny mam takie pytańko czy to prawda że gdy już się zdejmie aparat stały a potem nakłada się tylko aparat na noc to trzeba go nosić do konca życia?

Nigdy nie spotkałam się z taką opinią
KlaudiaaaPe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-12, 13:16   #206
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Danka22 Pokaż wiadomość
Witam. Dziewczyny mam takie pytańko czy to prawda że gdy już się zdejmie aparat stały a potem nakłada się tylko aparat na noc to trzeba go nosić do konca życia?


Melduje się i ja


To zależy od typu leczenia.
Aparat retencyjny miałam nosić do końca życia, gdybym zdecydowała się na leczenie tzw. kamuflażowe. Czyli, zęby byłyby proste, ale nie pasowałaby góra zębów z dołem - nie byłoby tej zębatki. Dlatego zakładanie płytki miało odbywać się co noc do ostatnich sił, gdyż była duża szansa na przemieszczenie się ich z powrotem na stare miejsce.


Jeśli leczenie przebiegnie prawidłowo i zęby są ustawione na swoich miejscach, wtedy tą płytkę nosi się przez określony okres, aż zęby usadowią się na dobre w nowych miejscach i przestaną się przesuwać.




A ja tydzień temu miałam kolejną wizytę i jestem posiadaczką nowego łuku, który ma swoje haczyki. Wystają one za dwójkami u góry i zaczepiam za nie wyciągi. Okropnie wyglądają i usta się na nich zatrzymują. Poza tym na zdjęciu widać ten mój nowy zamek na jedynce - jak ktoś nie wie do nie widzi różnicy - ale ja wiem. No i parę nowych rzeczy pozakładanych na tylnych zębach, no ale nie wiem co, jak się nazywa, więc nie będę się rozpisywała na ich temat.
Ogólnie zęby mam już w łuku prawidłowo - teraz ustawiamy je na swoich miejscach, gdzie pozostaną (mam nadzieję) już na zawsze .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 12.01.2016.jpg (39,5 KB, 90 załadowań)
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-12, 13:41   #207
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparat na zęby Groupon- warto?

A ja będę miała dobrze ułożone zęby,ale retencję będę nosić do końca życia wg planu leczenia. I na dodatek na górnym łuku podwójną: drucik+płytka. A to z powodu wady w postaci stłoczenia i mojego wieku.

Choć do końca będę mieć nadzieję, że może jednak pojedyncza wystarczy ;-)


l_g - faktycznie niezła instalacja A ten skręcony drut do czego służy? Wie ktoś?
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.

Edytowane przez kat123
Czas edycji: 2016-01-12 o 13:46
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-12, 21:20   #208
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Red face Dot.: Aparat na zęby Groupon- warto?

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
A ja będę miała dobrze ułożone zęby,ale retencję będę nosić do końca życia wg planu leczenia. I na dodatek na górnym łuku podwójną: drucik+płytka. A to z powodu wady w postaci stłoczenia i mojego wieku.

Choć do końca będę mieć nadzieję, że może jednak pojedyncza wystarczy ;-)


l_g - faktycznie niezła instalacja A ten skręcony drut do czego służy? Wie ktoś?
Nie wiedziałam, że może być potrzeba nosić retencję do końca życia. Muszę się dopytać mojej ortodontki, bo jeśli bym tak miała mieć to bym się w życiu nie zdecydowała.
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-12, 21:40   #209
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparat na zęby Groupon- warto?

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam, że może być potrzeba nosić retencję do końca życia. Muszę się dopytać mojej ortodontki, bo jeśli bym tak miała mieć to bym się w życiu nie zdecydowała.
Na późniejszym etapie zakłada się tylko na noc, później już np. co drugą noc Właśnie chyba trzeba się decydować i nie marudzić, tylko efekt podtrzymywać
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-12, 22:06   #210
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparat na zęby Groupon- warto?

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam, że może być potrzeba nosić retencję do końca życia. Muszę się dopytać mojej ortodontki, bo jeśli bym tak miała mieć to bym się w życiu nie zdecydowała.

Moja przyjaciółka retencję nosiła non stop na dzien i na noc przez pol roku, kolejne pol roku tylko na noc czyli w sumie rok. Teraz juz nie musi a zęby ma nadal piękne. Ale wszystko zależy od wady i uwarunkowań pacjenta ja nawet jak do końca życia miałabym nosić no. Na noc dla zachowania efektu to nosiłabym.
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:27.