Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-27, 18:19   #481
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
Wyniki homocysteiny będę mieć w piątek, bo akurat robiłam w tamtym tygodniu.
Tak, clexane też bede brac od pozytywnego testu ciazowego.
Niestety mutacja z tych gorszych

Dzięki za linka. Więc ten solgar to znana firma? Może napiszę do swojej gin co myśli o zmianie kwasu foliowego.

Inofolic zawiera myo-inozytol i kwas foliowy. W składnikach jest: myo-inozytol i kwas pteroilomonoglutaminowy (folian).
Patrzyłam na ten inofolic - to dla mnie jakiś marketingowy shit Tyle kasy za tani kwas foliowy? A ten drugi składnik łatwo dostępny w owocach i ziarnach - na co tyle płacić?
Masz zaufanie do tej ginekolog? Może skonsultuj się jeszcze z kimś - wczkolwiek to może być trudne bo mało który gin słyszał o tej mutacji

Jak obawiasz się Solgaru i odstawienia dużej dawki kwasu to może rozważ ten Actifolin 2g? Jest dostępny w aptekach i tańszy, a dawka duża - i masz i kwas i metafolinę w jednym.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 19:05   #482
Zmienna kobieta
Wtajemniczenie
 
Avatar Zmienna kobieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 126
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Hello, to i ja dorzuce swoje trzy grosze. Byłam w poniedziałek u mojej ginki z wszystkimi wynikami, spojrzała na moją mutacje i powiedziała że ma trzy pacjentki z ta mutacja, jedna cztery razy poroniła, teraz jest już mama, kolejna jest w 20 tyg ciąży. Oczywiście na clexanie. Powiedziała że obstawi mnie lekami i nie dopuszcza myśli że będzie coś nie tak
__________________

Zmienna kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 19:07   #483
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Hej, wracam i ja od ortodonty i... dentysty. Moja kochana Pani Kasia od razu mnie przyjęła jak tylko mnie zobaczyła Założyła lekarstwo na 3 miesiące i się okaże czy ząb do kanałowego. Ale żadnych znieczuleń nie było i nie będzie, już dziś prawie nie bolał - coś tam lekko czułam i niewiadomo czy zv powodu mojej obniżonego progu bólowego,czy dlatego, że ząb zaczął już obumierać :-( No w każdym razie nie zwlekałam jak ostatnio.
A mąż sobie bark naciągnął i dostał lek przeciwbólowy i przeciwzapalny domięśniowo. Siedzimy i myślimy, czy bezpiecznie możemy się starać dalej. Jak myślicie?
Ja nie mam pojęcia. A są jakieś przeciwwskazania przy lekach przeciwzapalnych?

Dobrze, że wybrałaś się do dentysty Ja to wybrać się nie mogę.




Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Patrzyłam na ten inofolic - to dla mnie jakiś marketingowy shit Tyle kasy za tani kwas foliowy? A ten drugi składnik łatwo dostępny w owocach i ziarnach - na co tyle płacić?
Masz zaufanie do tej ginekolog? Może skonsultuj się jeszcze z kimś - wczkolwiek to może być trudne bo mało który gin słyszał o tej mutacji

Jak obawiasz się Solgaru i odstawienia dużej dawki kwasu to może rozważ ten Actifolin 2g? Jest dostępny w aptekach i tańszy, a dawka duża - i masz i kwas i metafolinę w jednym.
W planach mam konsultacje. Moja ginekolog jest młoda, wydaje się, że ma jakąś wiedzę (rozmawiałam z moim kuzynem lekarzem na jej temat, to jego koleżanka, studiował z nią, i mówił, że ona ambitna zawsze była i ogólnie chwalił ją). Nie wiem, nawet za bardzo nie mam na kogo ją zmienić.

A jeśli miałabym brać Actifolin to z czym?
Mam jeszcze 4 opakowania femibionu.
Nie ukrywam, że znowu zaczęłam się stresować tym tematem. O mutacji dowiedziałam się raptem 3 tygodnie temu.
Masz duzo racji. To samo czytałam w necie. W piątek mam wynik homocysteiny i zobacze na jakim jest poziomie, może ona coś podpowie?
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 19:51   #484
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

bojatoja - ale Ty bierzesz Femibion 2?Bo to już chyba na ciąże jest, a w 1 nie ma metafoliny. To jak masz to brałabym i femibion i actifolin - może ewentualnie 2x dziennie ten actifolin - pogadaj z lekarką.
Nie martw się tak - ja też najpierw byłam przerażona tą mutacją bo na zagranicznych stronach łączą to z wieloma chorobami, ale potem odpuściłam - skoro w Pl nikt tego bardziej nie leczy to nie będę przecież sama cudować.

zmienna - a Ty masz też CT i coś z homocysteiną? Bo clexane ewentualnie na to - przy dobrej homocysteinie i innym parametrach krzepnięcia to raczej dodatek profilaktyczny. W mutacjach mthfr CT i AC najważniejszy jest zmetylowany kwas.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 20:14   #485
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Cytat:
Napisane przez Zmienna kobieta Pokaż wiadomość
Hello, to i ja dorzuce swoje trzy grosze. Byłam w poniedziałek u mojej ginki z wszystkimi wynikami, spojrzała na moją mutacje i powiedziała że ma trzy pacjentki z ta mutacja, jedna cztery razy poroniła, teraz jest już mama, kolejna jest w 20 tyg ciąży. Oczywiście na clexanie. Powiedziała że obstawi mnie lekami i nie dopuszcza myśli że będzie coś nie tak
No to chociaż optymistyczne wiadomości: )
Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
bojatoja - ale Ty bierzesz Femibion 2?Bo to już chyba na ciąże jest, a w 1 nie ma metafoliny. To jak masz to brałabym i femibion i actifolin - może ewentualnie 2x dziennie ten actifolin - pogadaj z lekarką.
Nie martw się tak - ja też najpierw byłam przerażona tą mutacją bo na zagranicznych stronach łączą to z wieloma chorobami, ale potem odpuściłam - skoro w Pl nikt tego bardziej nie leczy to nie będę przecież sama cudować.

zmienna - a Ty masz też CT i coś z homocysteiną? Bo clexane ewentualnie na to - przy dobrej homocysteinie i innym parametrach krzepnięcia to raczej dodatek profilaktyczny. W mutacjach mthfr CT i AC najważniejszy jest zmetylowany kwas.
Femibion 1 ( w ulotce jest napisane, ze 1 tabletka zawiera m.in: foliany 800mcg (400%)*, w tym: kwas foliowy 400mcg, L-metylofolian wapnia 416mcg, ...itd.).
No właśnie, te choroby mnie najbardziej przerażają. Chyba za dużo się oczytalam : (

Trzy razy bylam w ciąży. Dwie ciąże poronilam, jedna była bezproblemowa i mam synka 2,5 letniego będąc z nim w ciąży nie wiedziałam o mutacji. Ostatnio lekarz stwierdził, że to cud, że urodziłam dziecko.
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 20:29   #486
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
Ja nie mam pojęcia. A są jakieś przeciwwskazania przy lekach przeciwzapalnych?

Dobrze, że wybrałaś się do dentysty Ja to wybrać się nie mogę.
Wyczytałam, że wręcz zwiększają ruchliwość... :-P
Ale mam wrażenie, że zaczynam świrować...

A widzisz, przy okazji akurat. Moja dentystka to ostatnio co nie przyjdę z czymś to mnie gdzieś wciśnie, a normalnie z miesiąc wcześniej trzeba się do niej umówić :-P
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 20:31   #487
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
Femibion 1 ( w ulotce jest napisane, ze 1 tabletka zawiera m.in: foliany 800mcg (400%)*, w tym: kwas foliowy 400mcg, L-metylofolian wapnia 416mcg, ...itd.).
No właśnie, te choroby mnie najbardziej przerażają. Chyba za dużo się oczytalam : (

Trzy razy bylam w ciąży. Dwie ciąże poronilam, jedna była bezproblemowa i mam synka 2,5 letniego będąc z nim w ciąży nie wiedziałam o mutacji. Ostatnio lekarz stwierdził, że to cud, że urodziłam dziecko.
A zapomniałam, że w 1 jest też metafolina - ale to tłumaczy niską cenę. 2 już jest droższa.
Cud nie cud - mutację pewnie miałaś, ale niekoniecznie wpływała na poziom homocysteiny. Jeśli chodzi o krzepliwość to to się zmienia w ciągu życia, więc wtedy też mogło być ok. Sam kwas foliowy przeciwdziała przede wszystkim wadom cewy nerwowej, ale chociaż jest ważny to dużo kobiet nie biorąc rodzi zdrowe dzieci.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-27, 20:40   #488
Zmienna kobieta
Wtajemniczenie
 
Avatar Zmienna kobieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 126
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
bojatoja - ale Ty bierzesz Femibion 2?Bo to już chyba na ciąże jest, a w 1 nie ma metafoliny. To jak masz to brałabym i femibion i actifolin - może ewentualnie 2x dziennie ten actifolin - pogadaj z lekarką.
Nie martw się tak - ja też najpierw byłam przerażona tą mutacją bo na zagranicznych stronach łączą to z wieloma chorobami, ale potem odpuściłam - skoro w Pl nikt tego bardziej nie leczy to nie będę przecież sama cudować.

zmienna - a Ty masz też CT i coś z homocysteiną? Bo clexane ewentualnie na to - przy dobrej homocysteinie i innym parametrach krzepnięcia to raczej dodatek profilaktyczny. W mutacjach mthfr CT i AC najważniejszy jest zmetylowany kwas.
Tak mam hetero ct i ac oraz homocysteine w górnych granicach.
__________________

Zmienna kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 20:41   #489
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Wyczytałam, że wręcz zwiększają ruchliwość... :-P
Ale mam wrażenie, że zaczynam świrować...

A widzisz, przy okazji akurat. Moja dentystka to ostatnio co nie przyjdę z czymś to mnie gdzieś wciśnie, a normalnie z miesiąc wcześniej trzeba się do niej umówić :-P
No to jeśli nie ma przeciwwskazań to szkoda tracić cyklu

Fajną masz dentystke



Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
A zapomniałam, że w 1 jest też metafolina - ale to tłumaczy niską cenę. 2 już jest droższa.
Cud nie cud - mutację pewnie miałaś, ale niekoniecznie wpływała na poziom homocysteiny. Jeśli chodzi o krzepliwość to to się zmienia w ciągu życia, więc wtedy też mogło być ok. Sam kwas foliowy przeciwdziała przede wszystkim wadom cewy nerwowej, ale chociaż jest ważny to dużo kobiet nie biorąc rodzi zdrowe dzieci.
Dzięki

Właśnie, ile jest wpadek, kobiety nie suplementuja kwasu foliowego i rodzą zdrowe dzieci.
W piątek dam znać na jakim poziomie wyszła mi homocysteina.
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 20:46   #490
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
Fajną masz dentystke
Jestem od roku jej stałą pacjentką, no i może dlatego tez trochę inaczej na mnie patrzy niż taką nową osobę. Wie też o moich "problemach" i planach. Miłe to i w sumie dobrze wiedzieć, że jak się coś będzie dziać to można liczyć, że przyjmie...
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 20:48   #491
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Cytat:
Napisane przez Zmienna kobieta Pokaż wiadomość
Tak mam hetero ct i ac oraz homocysteine w górnych granicach.
A to faktycznie clexane wskazany pewnie
Ja mam homozygotę ac i ona nie wpływa na poziom homocysteiny, co potwierdziły u mnie badania,

Pocieszę Was jeszcze, że ja mimo tego miliona leków bardzo dobrze się czułam (no oprócz kryzysów z luteiną - bywało mi niedobrze po doustnej, a pod koniec przez nadmiar progesteronu dostawałam wk...bez powodu).
Z upierdliwych rzeczy to siniaki od clexane i czasem problemy z wkłuciem, ból, lekkie krwawienia - ale nawet nie aż tak źle, jak się bałam na początku.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-27, 20:54   #492
Zmienna kobieta
Wtajemniczenie
 
Avatar Zmienna kobieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 126
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
A to faktycznie clexane wskazany pewnie
Ja mam homozygotę ac i ona nie wpływa na poziom homocysteiny, co potwierdziły u mnie badania,

Pocieszę Was jeszcze, że ja mimo tego miliona leków bardzo dobrze się czułam (no oprócz kryzysów z luteiną - bywało mi niedobrze po doustnej, a pod koniec przez nadmiar progesteronu dostawałam wk...bez powodu).
Z upierdliwych rzeczy to siniaki od clexane i czasem problemy z wkłuciem, ból, lekkie krwawienia - ale nawet nie aż tak źle, jak się bałam na początku.
Tak, mam clexane zapisany w zaleceniach od immunologa. Dlatego mam cicha nadzieję na refundację.

Właśnie boję się tych zastrzyków ale czego się nie robi... A jakie inne lekarstwa jeszcze przyjmowałaś?
__________________

Zmienna kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 20:59   #493
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Cytat:
Napisane przez Zmienna kobieta Pokaż wiadomość
Tak, mam clexane zapisany w zaleceniach od immunologa. Dlatego mam cicha nadzieję na refundację.

Właśnie boję się tych zastrzyków ale czego się nie robi... A jakie inne lekarstwa jeszcze przyjmowałaś?
Z takimi wskazaniami powinni dać Ci refundowaną

Ja nienawidzę igieł i byłam na 100% przekonana, że nie zrobię sobie sama zastrzyku. Na początku jak nie było tż to jeździłam codziennie do przychodni, żeby mi zrobili - już się ze mnie śmiali nawet.
Ale w końcu się przemogłam. Nie lubię, ale jak już muszę to zrobię. Tż robi mizazwyczaj rano, jak półśpiąca jestem.
O lekach pisałam tu: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=455
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 21:05   #494
Zmienna kobieta
Wtajemniczenie
 
Avatar Zmienna kobieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 126
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Z takimi wskazaniami powinni dać Ci refundowaną

Ja nienawidzę igieł i byłam na 100% przekonana, że nie zrobię sobie sama zastrzyku. Na początku jak nie było tż to jeździłam codziennie do przychodni, żeby mi zrobili - już się ze mnie śmiali nawet.
Ale w końcu się przemogłam. Nie lubię, ale jak już muszę to zrobię. Tż robi mizazwyczaj rano, jak półśpiąca jestem.
O lekach pisałam tu: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=455
Nk sorki nie zauważyłam tego postu, już chyba śpiąca jestem jutro przeanalizuje a teraz przykładam już głowę do poduszki...
__________________

Zmienna kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 06:24   #495
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Cytat:
Napisane przez Zmienna kobieta Pokaż wiadomość
Tak, mam clexane zapisany w zaleceniach od immunologa. Dlatego mam cicha nadzieję na refundację.
To ja myślałam, że jeśli mam mutacje to to już jest wskazanie do refundacji clexane.
Więc źle myślę?

---------- Dopisano o 06:46 ---------- Poprzedni post napisano o 06:46 ----------

Ineso a Ty masz refundowany clexane ?

---------- Dopisano o 07:24 ---------- Poprzedni post napisano o 06:46 ----------

Doczytałam i mutacja chyba nie jest wskazaniem. Ale np. zespół antyfosfolipidowy już tak.
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 07:13   #496
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Cześć. Ale mi się dziś dzień zaczyna... Mąż musiał zabrać dziś nasz samochód przez em bark, ja miałam jechać autobusem,stoję na przystanku i nagle do mnie doszło, że autobus przecież nie przyjedzie,bo są ferie! I panika... Dyrekcja co prawda na urlopie,ale jak to tak się spóźnić... I pędem do domu (przeklinając swoją inteligencję i rozważając przefarbowanie na blond, żeby z daleka ludzi ostrzegać)... Teść pożyczył mi auto i z tego wszystkiego byłam w pracy nawet za wcześnie. A najpierw rano 15 minut zbierałam się w garść, bo jak to w deszcz, taki wiatr ja mam taki kawał z przystanku do szkoły iść... Człowiek głupi się do luksusu przyzwyczaił i boli :-D
No w każdym razie nerwy od rana!

Ale bolało mnie rano po prawej stronie. Janik na pewno na owu! Miesiąc temu miałam 21dc, czyli jutro.

---------- Dopisano o 08:13 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------

To niesprawiedliwe, że mutacja nie jest powodem do refundacji
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 08:02   #497
Zmienna kobieta
Wtajemniczenie
 
Avatar Zmienna kobieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 126
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

D
Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Troszkę Was podczytywałam jak założyłyście wątek, dziś sobie o nim przypomniałam i postanowiłam parę słów napisać - może to którejś z Was da pociechę i nadzieję.

Jestem po dwóch poronieniach. Pierwsze w styczniu 2014 - w 8t5d podczas rutynowej wizyty dowiedziałam się, że ciąża obumarła. Szpital - tabletki poronne, po dwóch dniach poronienie i jednak łyżeczkowanie bo zostały resztki. Nie robiłam żadnych badań (w ciąży zdążyłam zrobić wymazy, toxo, cytomegalię - więc było wiadomo, że to nie to). Potem długie kolejne starania, a po 9 msc podstawowe badania hormonalne+nasienie tż. Wszystko było ok, ale trochę na moją prośbę (plamienia) dostałam duphaston. W drugim cyklu na dupku zaszłam ponownie. Niestety tym razem w 6t5d był tylko pęcherzyk, miałam się zgłosić za tydzień ale kilka dni później zaczął mi się okres (luty 2015). Na IP okazało się, że już wszystko się samo oczyściło. Wtedy wzięłam się za badania wszelakie i wizyty u specjalistów, zmieniłam ginekologa. W badaniach wyszła mi tylko mutacja łagodna mthfr i niedobór wit. d. Suplementowałam się wit. d i zmetylowanym kwasem foliowym+luteina.
W sierpniu znów dwie kreski....i tym razem się udało utrzymać - w kwietniu tp
Profilaktycznie, mimo że badania wyszły dobrze w ciąży brałam - luteinę do 23 tc, duphaston pierwszy trymestr, w pierwszym trymestrze 5mg kwasu foliowego, oraz całą ciążę: acard, clexane i zmetylowaną formę kwasu foliowego.

Tym z Was, które nie zaczęły jeszcze diagnostyki albo to pominęły gorąco zachęcam do zbadania poziomu wit.d - lekarz specjalista powiedział mi, że jest to bardzo niedoceniane, a on ma nawet pacjentki po nieudanych in vitro, które potem zaszły naturalnie jak wyrównały poziom.

Trzymam za Was kciuki, bądźcie dobrej myśli. Czasem trzeba po prostu dłużej poczekać.
O właśnie o tej wit d piszesz ciekawie, bo mi wyszedł znaczny niedobór, a badałam już po dwumiesięcznej suplementacji. Poczytalam trochę w necie i faktycznie jej niedobór wpływa niekorzystnie na płód i może powodować poronienia. Szkoda że lekarze tak trochę bagatelizuja.
__________________

Zmienna kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 08:24   #498
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
[/COLOR]Doczytałam i mutacja chyba nie jest wskazaniem. Ale np. zespół antyfosfolipidowy już tak.
Dokładnie chyba tak. No i pewnie jak się ma wersję CT i ona wpływa na homocysteinę to też.
Sama mutacja tego genu nie wiąże się z krzepliwością stąd brak wskazań do brania clexane.
Ja mam nierefundowane z tego właśnie powodu.


Cytat:
Napisane przez Zmienna kobieta Pokaż wiadomość
D

O właśnie o tej wit d piszesz ciekawie, bo mi wyszedł znaczny niedobór, a badałam już po dwumiesięcznej suplementacji. Poczytalam trochę w necie i faktycznie jej niedobór wpływa niekorzystnie na płód i może powodować poronienia. Szkoda że lekarze tak trochę bagatelizuja.
Tym bardziej, że akurat to tak łatwo leczyć. Ja zaszłam po suplementacji i w cyklu po słonecznych wakacjach w Chorwacji
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 08:29   #499
doooti
Zadomowienie
 
Avatar doooti
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 657
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Kat- To popytaj dentystkę byle byś nie zepsuła jeszcze bardziej barku Ja to z reguły nie mam czasu na dentystę ale teraz jestem na L4 więc korzystam z naprawy siebie. Btw to Ty chodzisz do pracy w ferie? Bo rozumiem że jesteś nauczycielką? Ja teraz na tym zwolnieniu też co chwila pożyczałam od męża samochód i chyba się rozleniwiłam..

Dziewczyny - z tą mutacją to rzeczywiście słabo że nie ma refundacji. A orientujecie się może czy te badania w kierunku poronienia można odliczyć od podatku? Jakby nie patrzeć trochę się wykosztowałam, leki czasami można odliczyć.
doooti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-28, 09:20   #500
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Cytat:
Napisane przez doooti Pokaż wiadomość
Kat- To popytaj dentystkę byle byś nie zepsuła jeszcze bardziej barku Ja to z reguły nie mam czasu na dentystę ale teraz jestem na L4 więc korzystam z naprawy siebie. Btw to Ty chodzisz do pracy w ferie? Bo rozumiem że jesteś nauczycielką? Ja teraz na tym zwolnieniu też co chwila pożyczałam od męża samochód i chyba się rozleniwiłam..
O co popytać? Zgubiłam wątek

Bark zwichnął mój mężuś, dlatego zabrał auto, bo musiał się wyrwać z pracy, żeby jechać do rodzinnego lekarza. Tak mu wczoraj w szpitalu kazali.
Jestem nauczycielką - duszą i sercem! - ale teraz tkwię w sekretariacie,bo pracy nie ma w zawodzie :-(
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 09:47   #501
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Cześć. Ale mi się dziś dzień zaczyna... Mąż musiał zabrać dziś nasz samochód przez em bark, ja miałam jechać autobusem,stoję na przystanku i nagle do mnie doszło, że autobus przecież nie przyjedzie,bo są ferie! I panika... Dyrekcja co prawda na urlopie,ale jak to tak się spóźnić... I pędem do domu (przeklinając swoją inteligencję i rozważając przefarbowanie na blond, żeby z daleka ludzi ostrzegać)... Teść pożyczył mi auto i z tego wszystkiego byłam w pracy nawet za wcześnie. A najpierw rano 15 minut zbierałam się w garść, bo jak to w deszcz, taki wiatr ja mam taki kawał z przystanku do szkoły iść... Człowiek głupi się do luksusu przyzwyczaił i boli :-D
No w każdym razie nerwy od rana!

Ale bolało mnie rano po prawej stronie. Janik na pewno na owu! Miesiąc temu miałam 21dc, czyli jutro.[COLOR="Silver"]
Kat oj idzie przyzwyczaić się do samochodu. My właśnie musimy samochód kupić, bo synka posłałam do przedszkola i nie mam czym jeździć.

To do dzieła

A i znów uszczerbał mi się ząb Muszę teraz iść na pewno do dentysty. Wole sto razy bardziej chodzić do ginekologa niż dentysty. Oby coś się dało zrobić z tym zębem.
Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Dokładnie chyba tak. No i pewnie jak się ma wersję CT i ona wpływa na homocysteinę to też.
Sama mutacja tego genu nie wiąże się z krzepliwością stąd brak wskazań do brania clexane.
Ja mam nierefundowane z tego właśnie powodu.
A jeśli mogę zapytać, ile kosztuje Cię teraz clexane? (na miesiąc).
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 09:58   #502
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
A jeśli mogę zapytać, ile kosztuje Cię teraz clexane? (na miesiąc).
Nierefundowane to ok. 115zł za 10 szt, więc za msc 350zł. Z refundacją to ok. 20 zł za 10 szt. Mnie się udaje czasem po znajomości ten tańszy.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 10:01   #503
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
Kat oj idzie przyzwyczaić się do samochodu. My właśnie musimy samochód kupić, bo synka posłałam do przedszkola i nie mam czym jeździć.

To do dzieła

A i znów uszczerbał mi się ząb Muszę teraz iść na pewno do dentysty. Wole sto razy bardziej chodzić do ginekologa niż dentysty. Oby coś się dało zrobić z tym zębem.
Też szukamy czegoś małego. Bo kombiaka już mamy, ale trzeba nam jeszcze jednego... Bo oboje samochodu potrzebujemy. Dlatego ja dziś tak rano przeżywałam, że on nie na ten wiatr,deszcz (dobrze, że nie mróz jeszcze )

Działamy cały czas ;-)

Idź idź! Żeby Ci się zapalenie miazgi nie rozwinęło... Bo wtedy to i koszty i nerwy.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 10:12   #504
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Nierefundowane to ok. 115zł za 10 szt, więc za msc 350zł. Z refundacją to ok. 20 zł za 10 szt. Mnie się udaje czasem po znajomości ten tańszy.
O raju, jaka cena Dobrze, że udaje Ci się załatwić taniej, bo cena z kosmosu.
Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Też szukamy czegoś małego. Bo kombiaka już mamy, ale trzeba nam jeszcze jednego... Bo oboje samochodu potrzebujemy. Dlatego ja dziś tak rano przeżywałam, że on nie na ten wiatr,deszcz (dobrze, że nie mróz jeszcze )

Działamy cały czas ;-)

Idź idź! Żeby Ci się zapalenie miazgi nie rozwinęło... Bo wtedy to i koszty i nerwy.
Dzwoniłam do dentysty i najbliższy termin na 11 lutego. Chociaż mówiłam, że mnie boli, nie dało się wbić wcześniej. W rejestracji powiedziała, że zadzwoni jeśli zwolni się wcześniej termin. Kurde, poszukam jeszcze gdzie indziej.
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 10:27   #505
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Bo najlepiej jest iść do stomatologa ze zbolałą miną i udawać, że się płacze z bólu :-P Serio uważam, że telefony w takiej sytuacji są mniej efektywne.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.

Edytowane przez kat123
Czas edycji: 2016-01-28 o 10:28
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 10:38   #506
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Bo najlepiej jest iść do stomatologa ze zbolałą miną i udawać, że się płacze z bólu :-P Serio uważam, że telefony w takiej sytuacji są mniej efektywne.
W sumie masz rację. Jutro tam pójdę. Chociaż faktycznie zaczynam czuć tego zęba, pewnie się rozkręci i będzie boleć..
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 11:18   #507
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Oby nie...
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 07:26   #508
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Mam wynik homocysteiny 8,3 (norma 5,0-12,0). To chyba dobry wynik?

---------- Dopisano o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 08:22 ----------

Jak myślicie?
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 08:00   #509
Zmienna kobieta
Wtajemniczenie
 
Avatar Zmienna kobieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 126
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
Mam wynik homocysteiny 8,3 (norma 5,0-12,0). To chyba dobry wynik?

---------- Dopisano o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 08:22 ----------

Jak myślicie?
Tak. Dobry
__________________

Zmienna kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 08:28   #510
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Maybe Baby - poroniłam, ale się nie poddałam

Wygląda na to, że tak

A w ogóle to cześć Jest u mnie skok temp! Jak się utrzyma to pewnie owu byla/będzie hurra! Stresu tyle miałam w tym miesiącu, że to może być przyczyną przesunięć :-/ Mąż ma urlop, jest piąteczek (za 2,5 h do domu!), słońce świeci i jakoś tak fajnie dziś
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-08 19:33:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.