Majówki 2016 - część szósta - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-04-12, 14:28   #1741
urshoola
Zadomowienie
 
Avatar urshoola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 1 417
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Iwonia do nie czytaj już ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

urshoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 14:31   #1742
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Uwazaj na wiadra z woda. W tamtym roku tylko brzuch mnie uratował. Gowniarze nie maja litosci

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

Co do szczepionek pewnie pojdziemy zgodnie z kalendarzem. Choc im wiecej czytam tym bardziej mam pietra...
Haha dzięki za ostrzeżenie 😂


Na temat szczepionki nie przeczytałam jeszcze nic. Wiem, że zaszczepie tylko nie wiem kiedy. No i ta alergia przy szczepieniu trochę mnie martwi ....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 14:59   #1743
urshoola
Zadomowienie
 
Avatar urshoola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 1 417
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Monanka kupiłam Emilce ten młynek z kulkami i jak sam młynek ja wnerwia tak kulki zrobiły szał nawet umie zaturlac do mnie a Nina po jakim czasie załapała o co chodzi w tej zabawie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

urshoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 15:23   #1744
manufakturapiekna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 368
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez no_doubt Pokaż wiadomość
Dokładnie...ja nie zdążyłam obejrzeć tego filmu...
W moim otoczeniu dzieci znajomych są szczepione i niby było wszystko ok. Na grupie mojego miasta jest dużo osób przeciwnych szczepionkom. Ja staram się mieć otwarty umysł i słuchać każdych argumentów, ale jak widzę cierpiące dzieci z Nop-ami to płacze
Moje roczniki (lata80-te) były chyba później szczepione mmr?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To bardzo trudny temat. Ja sie wstrzymalam ze wszystkimi szczepieniami. Co wiecej zaluje ze zaczelam.

Mmr napewno nie zrobie wg kalendarza.


Czy ktoras z Was badala przeciwciala badz doszczepiala siebie?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
manufakturapiekna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 15:25   #1745
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

kaylla, pediatra kazała zgłosić się na to szczepienie po skończonym roku, więc myślę że pójdziemy zgodnie z kalendarzem. Jednak wolę, żeby jak najszybciej Wojtul był chroniony przed chorobami.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 15:32   #1746
biedronkadancer
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 615
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Anulus dzięki za ostrzeżenie przed śliskim tematem gorączkowym. Według mnie są różne gorączki - beznadziejne bakteryjne czy ostre wirusowe, które pomagają się szybciej z nim uporać. Starszej córce jak już zbijałam to najpierw okładami czy kąpielami, nr dwa to czopki a ostateczność to syropek czy krople. Czemu zbijanie=podawanie leków? Można wręcz nakręcić organizm czarnym bzem czy lipą, żeby sam się spocił i poić dziecko ile wlezie i mamy mniejszą temperaturę.

Co do szczepionek to żałuję, że ze starszą córką nie byłam świadoma tak jak byłam dwa lata temu, ale to tylko dlatego, że po jednym szczepieniu jej się pogorszyło i zaczęłam dociekać i szukać. Teraz nie czytam, czasem z fp stopnop coś mi na tablicę wskoczy. Coś jest na rzeczy śmierdzącego, bo inaczej by kontrowersji nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronkadancer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 15:58   #1747
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez manufakturapiekna Pokaż wiadomość
To bardzo trudny temat. Ja sie wstrzymalam ze wszystkimi szczepieniami. Co wiecej zaluje ze zaczelam.

Mmr napewno nie zrobie wg kalendarza.


Czy ktoras z Was badala przeciwciala badz doszczepiala siebie?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Manu - na nic nie szczepicie Zo? Kiedy planujesz zacząć?
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-12, 16:07   #1748
manufakturapiekna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 368
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez biedronkadancer Pokaż wiadomość
Anulus dzięki za ostrzeżenie przed śliskim tematem gorączkowym. Według mnie są różne gorączki - beznadziejne bakteryjne czy ostre wirusowe, które pomagają się szybciej z nim uporać. Starszej córce jak już zbijałam to najpierw okładami czy kąpielami, nr dwa to czopki a ostateczność to syropek czy krople. Czemu zbijanie=podawanie leków? Można wręcz nakręcić organizm czarnym bzem czy lipą, żeby sam się spocił i poić dziecko ile wlezie i mamy mniejszą temperaturę.

Co do szczepionek to żałuję, że ze starszą córką nie byłam świadoma tak jak byłam dwa lata temu, ale to tylko dlatego, że po jednym szczepieniu jej się pogorszyło i zaczęłam dociekać i szukać. Teraz nie czytam, czasem z fp stopnop coś mi na tablicę wskoczy. Coś jest na rzeczy śmierdzącego, bo inaczej by kontrowersji nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczepicie?
Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Manu - na nic nie szczepicie Zo? Kiedy planujesz zacząć?
Dostala w szpitalu i 2 dawki 6w1. Narazie robie przerwe nie wiem czy i kiedy beda dalsze szczepienia.
manufakturapiekna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 16:11   #1749
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez manufakturapiekna Pokaż wiadomość
Szczepicie?

Dostala w szpitalu i 2 dawki 6w1. Narazie robie przerwe nie wiem czy i kiedy beda dalsze szczepienia.
A coś się działo po tych szczepieniach? Czy decyzja o odpuszczeniu nie jest z tym związana?
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 16:38   #1750
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Dziewczyny, ale macie swiadomosc, ze ten dokument jest bodajze z 2006 roku i warto by bylo poszperac, co wydedukowano w tej sprawie w ostatnich 11 latach?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 17:04   #1751
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Paczcie co znalazlam i robie.
Szkoda ze dopiero teraz odkrylam ze istnieje cos takiego jak sypane ciastka. W sam raz przy diecie powietrznej.
http://m.wielkiezarcie.com/przepisy/...ypana-30104252

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Ale ja to antytalent pieczeniowy wiec pewnie cos nie wyjdzie.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-12, 17:28   #1752
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Paczcie co znalazlam i robie.
Szkoda ze dopiero teraz odkrylam ze istnieje cos takiego jak sypane ciastka. W sam raz przy diecie powietrznej.
http://m.wielkiezarcie.com/przepisy/...ypana-30104252

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Ale ja to antytalent pieczeniowy wiec pewnie cos nie wyjdzie.
Ja ją często robię, zawsze wychodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 17:31   #1753
czekooladki
Zadomowienie
 
Avatar czekooladki
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 212
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez konsternacja Pokaż wiadomość
Zapisałam starszaka do publicznego przedszkola. Jestem bardzo ciekawa czy się dostanie... to jest może trochę jak gra strategiczna
Powodzenia. Szaleństwo z tymi przedszkolami, jak czytam, że pierwszeństwo mają samotne matki, które nie są samotne i o rożnych innych patologiach to mi się wszystko wywraca w żołądku na samą myśl.

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Tak z ciekawości - czemu leżeć po amniopunkcji? Mi dr Dębska nie kazała leżeć, mogłam wszystko robić normalnie, a ona się zna na tym jak mało kto

Ściągać nadal ściągam, od stycznia redukuję z myślą o powrocie do pracy. Co miesiąc schodzę o jedną sesję, w tej chwili jest 5 razy, od maja będzie 4 i tej ilości zamierzam się trzymać póki mleko będzie leciało albo Wojtul nie zrezygnuje całkiem z mleka A na odstawienie póki co się nie zanosi, po czasowym ograniczeniu wrócił do poprzednich ilości więc znowu muszę 2 lub 3 razy zrobić 90 ml sztucznego (nie zawsze wszystko wypije, czasem całą butelkę wylewam). Jeszcze przy 6 ściąganiach ilość była stała, przy 5 jest mały kryzys, ale próbuję poprawić sytuację słodem.

Dopełniliśmy formalności w kościele - wreszcie normalna obsługa!!! Nawet Wojtul się dwóch obcych facetów nie wystraszył, siedział i nadawał Przyszła zamówiona świeca, pelerynkę siostra uszyje i jesteśmy gotowi
Kuzynka męża też po amniopunkcji leżała. Lekarz jej zalecił tak 3 dni się oszczędzać , że ryzyko poronienia jest większe.
Kocie, gratulacje, że wszystko Wam się tak poukładało - oby tak dalej

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Zjadlam pol tabliczki wielkiej milki oreo.
Promocja w biedrze mnie pokonała.
Tak wiec robie test jak Niunius to przyjmie.
Ps. Czytam Was na biezaco.
Rozumiem Twój ból, dla mnie jesteś rozgrzeszona ja zrobiłam zapasy milkowe w biedrze

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Daj znać jak smakowała Igorowi

Czy ktoś jeszcze czeka z utęsknieniem na pierwsze MAMA ? Ja jeszcze nie usłyszałam a zaraz roczek minie martwić się?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja muszę się przyznać, że robiłam Ali pranie mózgu i przy każdym przewijaniu mówiłam mmmmmammmmaaaa i faktycznie pierwsze słowo jakie powiedziała to mama nie rozumiejąc jego znaczenia. Z czasem ogarnęła, że jak mówi to swoje żałosne mmmmaammma to matka włącza czwarty bieg
Potem nauczyła się mówić tata. Za każdym razem jak mąż przekręcał klucz w drzwiach jak wracał po pracy to mówiłam tatatata - teraz Ala jak słyszy tylko zamek w drzwiach niezależnie kto idzie to raczkując krzyczy tatatatata!

Ha i taka historia. Dzwoni ktoś do drzwi, otwieram ... listonosz. Ala z pokoju słyszy przekręcanie zamka w drzwiach i w te pędy raczkując krzyczy na całe osiedle: tatatatata! to się facet zdziwił a wiecie jaką minę miała sąsiadka z naprzeciwka, która lubi sobie poplotkować, a która właśnie byłą na korytarzu

Generalnie widzę, że Alątko uczy się jak równolegle coś doświadcza albo słyszy. Tata kojarzy się jej z odgłosem zamka w drzwiach.
Próbuje powtarzać nieudolnie: lampa pokazując na żyrandol paluszkiem jak tylko włączam światło. Jak robię apsik to pokazuje paluszkiem nosek Wszystko z czasem przyjdzie.

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
Caly pic polega na tym, ze ona je wszystko bardzo chetnie. Jada codziennie 4 posilki. Owoce, warzywa, kasze, mieso, ryby. Wszystko jej smakuje. Poza tym na piersi spedza teraz mnostwo czasu, prawie jak noworodzio. Ostatnio bardzo szybko urosla. Moze w tym caly sekret.
Actiferol mieszam z kaszka lub samymi owocami. Zjada bez problemu. Podaje juz prawie 3tyg ale bylo 4 dni przerwy, dzis znowu podalam. Kupy byly czarne, okropnie smierdzace, twarde i strasznie odparzyly jej tylek. Do tego miliony bakow i placz z powodu bolu brzuszka. Jesli to znowu wroci to zmienie zelazo na inne.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:04 ---------- Poprzedni post napisano o 08:03 ----------

Duze Milki sa w promce w Tesco po 8 cos, a w Auchan 10 cos

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
O kurde, no to dziwne, oby szybko wszystko się unormowało bo żelazo to złooo - moje nie najlepsze wspomnienie z okresu ciąży.

W Biedrze zrobiłam zapasy Milki za 7,99 zł ta duża oooo yeeeah!


Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
Dzieki Urshoola.

Bona, ja mam pedicetamol, to jest w plynie. Niestety malo smaczne.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Hubcia lubi pedicetamol, ale podałam tylko raz przy wrzasku na pierwszego zęba.


Cytat:
Napisane przez no_doubt Pokaż wiadomość
Kurcze naczytalam się dzisiaj na grupie fb STOP-NOP o nopa-ach i jestem przerażona...strasznie boję się tej szczepionki mmr....któraś z Was rezygnuje z tego szczepienia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przerażające te historie o NOP-ach, też sama nie wiem co zrobię - rozeznaje temat, ale im więcej czytam tym mniej wiem


Cytat:
Napisane przez urshoola Pokaż wiadomość
No_doubt ja też nie wiem co robić powiem Ci.Wszyscy znajomi odwlekaja. Jeszcze naogladalam się ostatnio programów i film pt "Wy-szczepieni" który miał być w TVN7 a BigPharma sypnęło kasę żeby go nie emitować i trochę mnie to przeraża. Coś jednak jest na rzeczy skoro największym koncernom zależy na tym żeby ludzie tego nie oglądali. Gdyby nie było w tym prawdy to by im pewnie to zwisalo.A tego filmu już w się w Polsce nigdzie nie ściągnie nie obejrzy bo zostały poblokowane serwery. Pomimo że nie wykazano związku szczepionek z autyzmem nie to nie ma na to badań bo wiele faktów zostało zatuszowanych sfałszowanych.Historie tych ludzi mnie tak przerazily ze naprawdę boję się tego kroku.Wiem że ruchy antyszczepionkowe robią wszystko też by ludzi odciągnąć od szczepień i po raz pierwszy w życiu zdarza mi się że moja wiedza a fakty idą w 2 różne strony.Ja tu nie pomogę w podjęciu decyzji bo sama mam z tym problem.Moze macie w otoczeniu rodziców że starszymi dziećmi i oni już to mają za sobą i mogą coś więcej powiedzieć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:53 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

Konsternacja zazdroszczę umiejętności Natki z samozasypianiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Samozasypianie - taaaa zazdrość mnie zżera, a w sumie pojęcie to jest dla mnie obce

Cytat:
Napisane przez no_doubt Pokaż wiadomość
Jak kiedyś pisałam- ja nie mogę wziąć wychowawczego. Z racji tego ominął nas też żłobek unijny bezpłatny. Do pracy wracam w lipcu...

Dzustam na liszajki koleżanka poleciła mi balsam PHYSIOGEL. jest na Gemini. Jej synkowi pomógł. Mam w planach zakupić.

Misia mi znowu zwymiotowala z rana...ludze się, że to zeby...

Konsternacja współczuję kontuzji 😙

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

W temacie wychowawczego - urlop wypoczynkowy mam do sierpnia, a potem idę na roczny wychowawczy. Ostatnio teściowa utwierdziła mnie swoim zachowaniem, że to jedyna słuszna decyzja.

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Bujamy się z tym już długo więc nie dostaliśmy od razu sterydu.. . Stosowana wiele maści niesterydowych, nawet tych tutaj polecanych ale porobily się wręcz rany

Ja nie oczekiwalam poprawy natychmiast i uwierz chce wiedzieć czemu tak się robi...

Jest mi cholernie przykro za to jak mnie oceniacie

Mona tak, lubię iść pod wiatr szczególnie kosztem dziecka. Ale to już chyba ustalilas poprzednim razem.. .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurcze, współczuję dylematów i że nie możecie trafić na kompetentnego lekarza


Cytat:
Napisane przez SzczyptaRadosci Pokaż wiadomość
Meldujemy się po wizycie u lekarza. Po 10 miesiącach zakończyliśmy rehabilitację jedynie jak już zacznie porządnie chodzić mamy się pokazać u fizjo żeby zobaczyła czy wszystko ok Jestem mega szczęśliwa, bo nie ukrywam, że było już to dla nas męczące (dla mnie i Miko)



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajne, pozytywne wieści - super!

Cytat:
Napisane przez majena_88 Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam bardzo!



Mam cicha nadzieje, ze to 'tylko ' pomyłka. Wada o której mowa, to pęcherz moczowy na zewnątrz płodu, wiec chyba trudno o pomyłkę. Nio i to wada bardzo istotna. Teraz kwestia tego jak nerki, jak z nerkami będzie oki, to w pierwszych godz. po porodzie operacja włożenia pęcherza do srodka, a potem w wieku 3-4 lat próba rekonstrukcji narządów płciowych i żeby w ogóle dziecko mogło się normalnie wypróżniać. Rzadko kiedy udaje się to w 100%



Jejka to też swoje przeszliscie. Co w tych badaniach wyszło, że padło takie stwierdzenie?



Ponoć woda utleniona wybiela, ale czy na taki ceratkowy materiał podziała... ciężko stwierdzić, ale spróbować możesz.
Domestosem miejscowo byś mogła tez spróbować, tylko najlepiej chyba w niewidocznym miejscu najpierw.

kocie również gratuluję, dla mnie juz same godziny są praca wymarzoną. Hehe
Łzy mi same napływają ... brak słów ... oby wszystko jakoś pozytywnie się ułożyło z pomocą Opatrzności
__________________
27 kwietnia - ♥ Alicja ♥
czekooladki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 17:49   #1754
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Ja ją często robię, zawsze wychodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Smaczny? Muszę sobie jakieś bezpieczne ciasto zrobić na wyjazd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 17:54   #1755
biedronkadancer
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 615
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez manufakturapiekna Pokaż wiadomość
Szczepicie?

Dostala w szpitalu i 2 dawki 6w1. Narazie robie przerwe nie wiem czy i kiedy beda dalsze szczepienia.
Miała engerix w 3 miesiącu. Przez jej infekcje nawet pediatra nie truła o to. Starszą córkę przestałam przed mmr, bo po 3. euvaxie miała problemy.

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale macie swiadomosc, ze ten dokument jest bodajze z 2006 roku i warto by bylo poszperac, co wydedukowano w tej sprawie w ostatnich 11 latach?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Był ciekawy dokument na temat wiedzy o wakcynologii. Jakiś koleś opracowałgo na podstawie wiedzy z książek, do których dostęp mają lekarze na/po studiach. Marnie i z dowodami na skuteczność, brak dowodów na nieszkodliwość. Chamskie podejście naszego sanepidu czy ministerstwa, jakbyśmy byli krajem i ludnością gorszego sortu. Jakby w naszym kraju można było zutylizować nieskuteczne czy przestarzałe szczepionki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronkadancer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 17:58   #1756
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Smaczny? Muszę sobie jakieś bezpieczne ciasto zrobić na wyjazd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawet dobra choć trochę gumowata jak dla mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 18:27   #1757
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Nawet dobra choć trochę gumowata jak dla mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zapomnialam zaznaczyc ze zamiast masla na wierzchu dalam olej z kokosa.
Wole zeby w razie W obwiniac tylko milke.
Asia co Ty dajesz na wierzch?
Moja wlasnie stygnie. Nie wiem jeszcze jaka wyszla i czy ten spod sie nie rozsypie.

---------- Dopisano o 18:27 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------

Czekoladki dziekuje za rozgrzeszenie. Zebys mnie widziala z ta czekolada- jak dziecko buzia brudna w dloni rozpuszczona i pakowalam ile sie dalo do buzi
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 18:43   #1758
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Iwonia ja daję pierwszą lepsza margarynę bezmleczną. A spód raczej zawsze trzyma się kupy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:41 ----------

Proszę, jeszcze jedna szarlotka. Dopiero będę robić pierwszy raz, ale podobno się udaje:

Pyszna szarlotka
Na dużą blachę

3 szkl mąki
1/2 szkl cukru
Łyżka mąki ziemniaczanej
3 łyżeczki pr. Do pieczenia
250 g margaryny bezmlecznej lub oleju kokosowego
Z tego zanieść ciasto
Farsz
1,5 -2 kg jabłek
Cukier w zależności od jabłek
Cynamon.
Jabłka utrzeć, zmieniać z cynamonem i cukrem. Jak jabłka brudzi soczyste to oddać trochę soku.
Wyłożyć do blachy 2/3 ciasta, na tojablka, i pokruszyc resztę ciasta.
Piec ok 40 min. Do zrumienienia ciasta
Smacznego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 18:46   #1759
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Ja już kiedyś robiłam na kaszy jaglanej ale smak mi nie podszedł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-12, 18:48   #1760
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Iwonia, jabłka puszczą sok, więc ten spód się "zwiąże". Ja lubię szarlotkę sypaną, ale rzadko robię.

Ula, też mi się wydaje, że Marysia chce powiedzieć "kotek" co prawda brzmi to bardziej jak "ooo-te"

Czeko, Mary dzisiaj na widok obcego faceta w poczekali u stomatologa krzyczała "tata, tata", na widok męża jeszcze jej się to nie zdarzyło trochę zmieszana, wytłumaczyłam mu, że nowe słowo poznała

A właśnie, tak a propos- byliśmy sprawdzić te przebarwienia na ząbkach i na szczęście wszystko jest ok tzn. Nie jest to próchnica. Przebarwienia to jakieś błędy (nie wiem jak fachowo to nazwać) w mineralizacji i mamy to obserwować, ale na razie nie ma się czym martwić. Na kolejną kontrolę, jak mała będzie miała 1,5-2 lata


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 19:02   #1761
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Agassek, super, że to nie próchnica. A jak​ Mary zniosła wizytę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 19:13   #1762
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Ja robie jeszcze szybsza tarte:
Jabłka plus odrobina cukru i tej przyprawy co zapomniałam jak jest po polsku, sól i margaryna na spod. I na to kruszonka
Potem kruszonka 125 gram zimnej margaryny 200 ml mąki 100 ml płatków owsianych 150 ml cukru i trochę soli. 225 stopni i 20-25 minut. Dobra z sosem waniliowym albo ubita śmietana☺ tak tam są ml podane😊 mierze w szklance

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 20:01   #1763
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Konsternacja zabij mnie, dopiero Ci odpisałam na Twoją wiadomość ze stycznia! Wyleciało mi to z głowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 20:18   #1764
urshoola
Zadomowienie
 
Avatar urshoola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 1 417
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Agassek byliście specjalnie u dentysty z tymi przebarwieniami? Czy przy okazji? U nas też się pojawiają takie plamki i nie wiem czy iść też czy jeszcze za wcześnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

urshoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 20:23   #1765
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Ja robie jeszcze szybsza tarte:
Jabłka plus odrobina cukru i tej przyprawy co zapomniałam jak jest po polsku, sól i margaryna na spod. I na to kruszonka
Potem kruszonka 125 gram zimnej margaryny 200 ml mąki 100 ml płatków owsianych 150 ml cukru i trochę soli. 225 stopni i 20-25 minut. Dobra z sosem waniliowym albo ubita śmietana☺ tak tam są ml podane mierze w szklance

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uwielbiam

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Agassek, super, że to nie próchnica. A jak​ Mary zniosła wizytę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie to taka wizyta- nie wizyta. Cały czas się chichrała i ona tak tylko rzuciła okiem na te ząbki, nic na siłę, bez światła mocnego, narzędzi. Z resztą to jedna z najsympatyczniejszych osób, jakie poznałam

Przy okazji sama zapisałam siebie na wizytę, boję się jak nie wiem, ale jak już jest termin, to nie ma odwrotu



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 20:26   #1766
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Uwielbiam



W sumie to taka wizyta- nie wizyta. Cały czas się chichrała i ona tak tylko rzuciła okiem na te ząbki, nic na siłę, bez światła mocnego, narzędzi. Z resztą to jedna z najsympatyczniejszych osób, jakie poznałam

Przy okazji sama zapisałam siebie na wizytę, boję się jak nie wiem, ale jak już jest termin, to nie ma odwrotu



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak się zapisałam w styczniu i tak sobie chodzę co 2 tygodnie i lecze co trzeba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 20:30   #1767
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

A mój Mateusz ma krzywą (krótszą z jednej strony) jedynkę, która mu wyszła jako pierwsza. Chyba się przejdę niedługo do dentysty żeby na to spojrzał. Nie wiem czy możliwe jest żeby tak sobie tego zęba starł a na wykruszony nie wygląda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 20:55   #1768
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Mniam wyszla calkiem niezla rzeczywiscie spod sie zwiazal elegancko. Choc gdzieniegdzie widze suche przeswity to je mijam. Nie wiem tylko bo ona przez ta kasze ciagle mi chrupie. Ma rak byc czy to surowe ciasto a ja jem?
Wyobrazcie sobie ze ja wlasnie w koncu popakowalam rozmiarami odlozone ubranka bo odkladalam w szafie az miejsce sie skonczylo. Popakowalam w worki prozniowe jutro odesse powietrze i trzeba bedzie pewnie powywozic do rodzicow.
Ale te malusie... i te skarpetusie... nawet D. nakladal sobie na palce
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 20:55   #1769
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Agassek - a gdzie w końcu byłaś? Tam na Piątkowie gdzie ja, czy gdzieś indziej? Nam też wtedy babka powiedziała, że te przebarwienia, to jakaś anomalia
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 20:59   #1770
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Ech co do zabkow to albo mnie sie wydaje albo Jogurtasowi krzywo rosna dwojki (sama mam krzywy zgryz tylko ze trojki wampirkowe). Czy na tym etapie cos mozna u niego z tym robic? Czy dentysta mnie wysmieje ze co ja tu z krzywymi mleczakami przychodze.

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
A mój Mateusz ma krzywą (krótszą z jednej strony) jedynkę, która mu wyszła jako pierwsza. Chyba się przejdę niedługo do dentysty żeby na to spojrzał. Nie wiem czy możliwe jest żeby tak sobie tego zęba starł a na wykruszony nie wygląda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

O to tez ciekawe. Starl... Chyba nieeee ale w sumie nie znam sie.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-17 16:23:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:31.