Majówki 2016 - część szósta - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-06-05, 13:37   #3511
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Dziewczyny jak to jest z tymi fotelikami ktore potem. Mozna uzywac przodem?
Jak to z tym jest? Można potem odwrócić? Czy trzeba odwrocic bo jest jakoś tak skonstruowany ze tyłem juz sie nie nada?
Musze jednak szukac od 0kg bo Jogurtal zaczął sie wiercic ze chce siadac no i ja chce żeby byl tylko tylem a te co widze to i tak i tak są.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 15:26   #3512
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak to jest z tymi fotelikami ktore potem. Mozna uzywac przodem?
Jak to z tym jest? Można potem odwrócić? Czy trzeba odwrocic bo jest jakoś tak skonstruowany ze tyłem juz sie nie nada?
Musze jednak szukac od 0kg bo Jogurtal zaczął sie wiercic ze chce siadac no i ja chce żeby byl tylko tylem a te co widze to i tak i tak są.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ten nasz Joie taki jest, że tylko do 18 kg można jeździć tyłem a potem trzeba go odwrócić i montować przodem.

Kurcze,my nigdzie nie zaplanowaliśmy wyjazdu, bo mąż zapracowany,kasy mało,ale mamy ochotę na wyjazd nad morze. I może się skusimy,o ile znajdziemy jakieś lokum o tej porze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 16:07   #3513
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Ten nasz Joie taki jest, że tylko do 18 kg można jeździć tyłem a potem trzeba go odwrócić i montować przodem.

Kurcze,my nigdzie nie zaplanowaliśmy wyjazdu, bo mąż zapracowany,kasy mało,ale mamy ochotę na wyjazd nad morze. I może się skusimy,o ile znajdziemy jakieś lokum o tej porze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aha dziękuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 16:42   #3514
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Iwonia naszego britaxa nie da się obrócić. My mamy od 0-18. Następny musimy kupić nowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 18:40   #3515
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Wrocilismy z wypoczynku nad morzem 😊 choć w sumie wrocilismy wymeczeni.
Mąż nas zawiózł do Warszawy, a dalej ja z dzieciakami pociagiem. Powrót tak samo. Zatrzymaliśmy się u niej koleżanki w Gdańsku, więc codziennie jeździliśmy kolejką do Gdyni 😉
Zarówno Olg jak i Hanka dali radę. Olg nauczył zasypiac w wozku, a Hanka nie marudzila na dystanse, które pokonywala.
Problemem było to, że Olg sie pochorowal i dwa wieczory miał temperaturę, cieklo mu z nosa, oczu i dodatkowo kaszel..
Dzis jeszcze odrabial i spal w dzien prawie 3h.
Przed wyjazdem balam sie o Hanie, ze nie bedzie umiala sie zachowac w miescie, ze wybiegnie na ulice, ale super się odnalazła. Większość czasu mówiła wręcz, nie chce nigdy wracać do domu.

Tak sobie teraz myślę, że gdyby była okazja to może jeszcze kiedyś odwazylabym sie jechac sama z dwojka dzieci na wakacje 😉 choc z faktycznym wypoczynkiem niewiele to mialo wspolnego 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 19:31   #3516
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Iwonia naszego britaxa nie da się obrócić. My mamy od 0-18. Następny musimy kupić nowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm i ja zaczynam patrzec tez na taki przedział wagowy. Tylko britax nam chyba sie nie zmiesci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Wrocilismy z wypoczynku nad morzem 😊 choć w sumie wrocilismy wymeczeni.
Mąż nas zawiózł do Warszawy, a dalej ja z dzieciakami pociagiem. Powrót tak samo. Zatrzymaliśmy się u niej koleżanki w Gdańsku, więc codziennie jeździliśmy kolejką do Gdyni 😉
Zarówno Olg jak i Hanka dali radę. Olg nauczył zasypiac w wozku, a Hanka nie marudzila na dystanse, które pokonywala.
Problemem było to, że Olg sie pochorowal i dwa wieczory miał temperaturę, cieklo mu z nosa, oczu i dodatkowo kaszel..
Dzis jeszcze odrabial i spal w dzien prawie 3h.
Przed wyjazdem balam sie o Hanie, ze nie bedzie umiala sie zachowac w miescie, ze wybiegnie na ulice, ale super się odnalazła. Większość czasu mówiła wręcz, nie chce nigdy wracać do domu.

Tak sobie teraz myślę, że gdyby była okazja to może jeszcze kiedyś odwazylabym sie jechac sama z dwojka dzieci na wakacje 😉 choc z faktycznym wypoczynkiem niewiele to mialo wspolnego 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawo dla dzieciakow a Tobie za odwage hehe
Zdążyłas wszystkich poodwiedzac?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 19:35   #3517
manufakturapiekna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 368
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez no_doubt Pokaż wiadomość
Kaylla to udanego pobytu

Kocie u nas niedawno przebily się górne dwójki, a jedynek nie widać.

Ktoś jeszcze szczepil już mmr? Chce jutro iść na bilans i boję się, że mnie do szczepienia zmusza....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nikt nie moze Cie zmusic luzik
manufakturapiekna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-05, 20:09   #3518
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Hmm i ja zaczynam patrzec tez na taki przedział wagowy. Tylko britax nam chyba sie nie zmiesci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------


Brawo dla dzieciakow a Tobie za odwage hehe
Zdążyłas wszystkich poodwiedzac?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Połowa spotkań nam wypadła, bo prawie wszyscy moi znajomi mają małe dzieci i bali się, że się pozarażają od nas. Swoją drogą to jest fart, dziecko przez 13 miesięcy zdrowe, nie złapało nawet trzydniówki od siostry rozkłada się akurat na wyjeździe..
Inna inszość jest taka, że przemieszczalismy się bardzo wolno i realizowaliśmy max 2/3 moich planow dzień. Sporo czasu tracilismy na dojazdy. Plus dochodziło szukanie za każdym razem kogoś do pomocy przy wsiadaniu i wysiadaniu z kolejki. Raz nawet Służbę Ochrony Kolei zaangażowałam 😉
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 20:12   #3519
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Iwonia, nasz cybex można montować tyłem i przodem, ale chyba do 15kg musi być tyłem. Co nie zmienia faktu, że nie masz obowiązku go odwracać, przynajmniej ja nie mam takiego zamiaru Dzieci już tak szybko nie rosną, więc te do 18kg mogą starczyć do 4 lat, więc ja bym się już nie upierała na większy przedział wagowy.

Zaszczepiliśmy Wojtula priorixem, bidulek od momentu rozbierania w gabinecie do wyjścia z budynku nie przestał płakać. Na szczęście po spacerze w chuście poprawił mu się humor, było tulenie, zabawa i nawet usnął dziś wyjątkowo szybko.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 20:27   #3520
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Iwonia, nasz cybex można montować tyłem i przodem, ale chyba do 15kg musi być tyłem. Co nie zmienia faktu, że nie masz obowiązku go odwracać, przynajmniej ja nie mam takiego zamiaru Dzieci już tak szybko nie rosną, więc te do 18kg mogą starczyć do 4 lat, więc ja bym się już nie upierała na większy przedział wagowy.

Zaszczepiliśmy Wojtula priorixem, bidulek od momentu rozbierania w gabinecie do wyjścia z budynku nie przestał płakać. Na szczęście po spacerze w chuście poprawił mu się humor, było tulenie, zabawa i nawet usnął dziś wyjątkowo szybko.
Biedny Wojtulek... Kciuki zeby nic sie nie przypetalo teraz po szczepionce.
Co do fotelika to wiem ze do ilus kg musi byc tyłem chodzi mi właśnie o to po osiągnięciu tej wagi. Czy fotelik z jakiegos wzgledu musi juz zostac odwrócony czy to rodzica broszka ze jak chce to dalej wozi tyłem. Asiaczek pisala ze joie (musi byc potem odwrocony) wiec mimo ze maz go poważnie chce to ja juz nie bo wole tyłem jak najdłużej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:23 ----------

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Połowa spotkań nam wypadła, bo prawie wszyscy moi znajomi mają małe dzieci i bali się, że się pozarażają od nas. Swoją drogą to jest fart, dziecko przez 13 miesięcy zdrowe, nie złapało nawet trzydniówki od siostry rozkłada się akurat na wyjeździe..
Inna inszość jest taka, że przemieszczalismy się bardzo wolno i realizowaliśmy max 2/3 moich planow dzień. Sporo czasu tracilismy na dojazdy. Plus dochodziło szukanie za każdym razem kogoś do pomocy przy wsiadaniu i wysiadaniu z kolejki. Raz nawet Służbę Ochrony Kolei zaangażowałam 😉
Tak to juz popatrz jest najczęściej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Kocie przypomnij prosze jaki to konkretnie model cybexa zerknę sobie bo tez macie od 0kg 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 22:00   #3521
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Iwonia, tego mamy: http://cybex-online.com/pl/carseats/sironam2isize.html razem z bazą kosztował 1650 zł/
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-06, 06:09   #3522
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Iwonia, tego mamy: http://cybex-online.com/pl/carseats/sironam2isize.html razem z bazą kosztował 1650 zł/
Dziekuje a to jest tylko isofix czy tez i pasy bo nie mogę znalezc w tekscie info.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-06, 09:08   #3523
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Prawdę mówiąc nie wiem, nam dobierali od razu coś na bazę.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-06, 19:13   #3524
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Hej. Jaka tu ciszą dziś

Iwonia, mogę się mylić ale skoro ten fotelik jest na bazie to pewnie montuje się go na isofixa, a opcję montażu albo na pasy albo na isofixa ma bodajże tylko klippan.

Po niedzielnej komunii Mateusz ma katar. Na sali była klimatyzacja, a na dworzu skwar i mamy efekty różnicy temperatur:/. Na razie tylko trochę go męcz, więc mam nadzieję, że mu się nie pogorszy.


Znajomym urodził się syn, mąż jest na pępkowym Gdy dostałam zdjęcie maluszka to się wzruszyłam. Jeszcze tak niedawno my trzymałyśmy takie maleństwa w ramionach..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle

Edytowane przez asiaczek
Czas edycji: 2017-06-06 o 19:14
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-06, 19:24   #3525
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Hej. Jaka tu ciszą dziś

Iwonia, mogę się mylić ale skoro ten fotelik jest na bazie to pewnie montuje się go na isofixa, a opcję montażu albo na pasy albo na isofixa ma bodajże tylko klippan.

Po niedzielnej komunii Mateusz ma katar. Na sali była klimatyzacja, a na dworzu skwar i mamy efekty różnicy temperatur:/. Na razie tylko trochę go męcz, więc mam nadzieję, że mu się nie pogorszy.


Znajomym urodził się syn, mąż jest na pępkowym Gdy dostałam zdjęcie maluszka to się wzruszyłam. Jeszcze tak niedawno my trzymałyśmy takie maleństwa w ramionach..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeju nom niedawno na widok naszych inni się wzruszali...
Kurde to zbyt dużego wyboru nie mam fotelikow... Najlepiej to chyba zastosować Igorowi diete cud po ktorej przytyje jakieś 1,5kg tylko jest jeden szkopuł trzeba zeby on jadł więcej a to nie wiem jak zrealizować bo jak czasem powie nie juz po piatej łyżeczce to nie ma zlituj nie i koniec.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

Oby Mateo poprzestal tylko na katarze bez innych atrakcji...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-06, 23:01   #3526
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Majówki 2016 - część szósta

Iwonia, może coś ominęłam, ale dlaczego koniecznie teraz chcesz zmienić ten fotelik? Jeżeli Igor jeszcze nie ma wagi odpowiedniej, główka mu nie wystaje, to możecie jeździć w łupince...

Marysia jest sporo większa, fotelik już mamy, ale jak jedziemy nie swoim samochodem, to nadal korzystam z cabrio fixa

Majena, bardzo mi przykro z powodu straty Twojego brata i bratowej
Wam również współczuje przeżyć, zdrowia dla Weronki a mąż już pewnie wrócił i cieszycie się sobą

Asia, zdrówka dla Mateusza
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata


Edytowane przez agassek
Czas edycji: 2017-06-06 o 23:06
agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 07:38   #3527
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Iwonia, może coś ominęłam, ale dlaczego koniecznie teraz chcesz zmienić ten fotelik? Jeżeli Igor jeszcze nie ma wagi odpowiedniej, główka mu nie wystaje, to możecie jeździć w łupince...

Marysia jest sporo większa, fotelik już mamy, ale jak jedziemy nie swoim samochodem, to nadal korzystam z cabrio fixa

Majena, bardzo mi przykro z powodu straty Twojego brata i bratowej
Wam również współczuje przeżyć, zdrowia dla Weronki a mąż już pewnie wrócił i cieszycie się sobą

Asia, zdrówka dla Mateusza
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ostatnio robilam tylko rozeznanie zeby jak przyjdzie czas wiedziec co chce kupic i miec wiedze w temacie. Igor ma jeszcze zapas owszem jednak podczas ostatniej podrozy od rodziców prężył sie wiekszosc drogi probujac usiasc. Pierwszy raz tak zrobil moze jeszcze zapomni i dalej bedzie ladnie jeździł- oby. Poki co wcale nie chce mu zmieniac bo najbardziej sklaniam sie do axkida minikida tylko ze on jest od 9kg wiec no jeszcze sporo (jak na jego tempo przybierania) dlatego niestety ale akcja wymiana moze sie rozegrac wcześniej i podpytuje o foteliki od 0kg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 09:09   #3528
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Mateusz rano się obudził, poszłam do niego a on do mnie: "mamoooo" 😍.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 09:33   #3529
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Mateusz rano się obudził, poszłam do niego a on do mnie: "mamoooo" 😍.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czaaaaad 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 09:29 ----------

Kupilam Emelki sandałki. Modle sie zeby rozmiar był dobry (20) bo nr wieksze byly na 13,7 cm (Igoras ma 12) wiec bylyby chyba o sporo za duże...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-07, 10:26   #3530
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Iwonia chyba 20 będzie dobry. My mamy 20 z emel.
U nas też jest prawie zawsze płacz w aucie.
Wasze dzieci też są takie nerwowe?
Jak Lenka czegoś nie dostanie to naprawdę jest popis. Płacz prezenie kopanie i wykrywanie się. Nie wiem jak ja trochę uspokoić bo oczywiście przytulnie nie wchodzi w grę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 10:32   #3531
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez no_doubt Pokaż wiadomość
Kaylla to udanego pobytu

Kocie u nas niedawno przebily się górne dwójki, a jedynek nie widać.

Ktoś jeszcze szczepil już mmr? Chce jutro iść na bilans i boję się, że mnie do szczepienia zmusza....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I jak po bilansie? Zaszczepiłaś Misię czy póki co jednak nie? U nas w przychodni to nie m bilansu na roczek tak w ogóle

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak to jest z tymi fotelikami ktore potem. Mozna uzywac przodem?
Jak to z tym jest? Można potem odwrócić? Czy trzeba odwrocic bo jest jakoś tak skonstruowany ze tyłem juz sie nie nada?
Musze jednak szukac od 0kg bo Jogurtal zaczął sie wiercic ze chce siadac no i ja chce żeby byl tylko tylem a te co widze to i tak i tak są.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwonia - my mamy axkida kidzone. On tak jak minikid jest z przedziału 9-25 kg, można go montować przodem lub tyłem. Tyłem może być montowany aż do samego końca czyli do tych 25 kg. Przodem może być montowany też w całym tym przedziale, czyli już od 9 kg. Przy czym przodem do 18 kg montaż wygląda tak, że fotelik jest montowany pasem samochodowym, a dziecko jest przypinane tymi pasami fotelikowymi, a powyżej 18 kg dziecko jest jakoś razem z fotelikiem zapinane tylko tymi zwykłymi pasami samochodowymi, a to już podobno nie jest jakaś super fajna i bezpieczna opcja.

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość

Zaszczepiliśmy Wojtula priorixem, bidulek od momentu rozbierania w gabinecie do wyjścia z budynku nie przestał płakać. Na szczęście po spacerze w chuście poprawił mu się humor, było tulenie, zabawa i nawet usnął dziś wyjątkowo szybko.
Jak tam Wojtuś te dwa dni po szczepieniu? U nas wczoraj minęły 3 tygodnie, więc chyba pomału mogę odetchnąć z ulgą. Jedyne dziwne rzeczy, które wystąpiły w tym okresie i nie mam pojęcia z jakiego powodu to jednodniowy kaszel (ale tylko jak mała spała) i jedno/dwudniowa wysypka. Czy to było spowodowane szczepionką czy czymś innym nie mam pojęcia. Minęło, więc luz. Gorączki nie było wcale, a np. po takich pneumokokach była.

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Hej. Jaka tu ciszą dziś

Iwonia, mogę się mylić ale skoro ten fotelik jest na bazie to pewnie montuje się go na isofixa, a opcję montażu albo na pasy albo na isofixa ma bodajże tylko klippan.

Po niedzielnej komunii Mateusz ma katar. Na sali była klimatyzacja, a na dworzu skwar i mamy efekty różnicy temperatur:/. Na razie tylko trochę go męcz, więc mam nadzieję, że mu się nie pogorszy.


Znajomym urodził się syn, mąż jest na pępkowym Gdy dostałam zdjęcie maluszka to się wzruszyłam. Jeszcze tak niedawno my trzymałyśmy takie maleństwa w ramionach..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dużo zdrówka dla Mateusza w takim razie

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Czaaaaad 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 09:29 ----------

Kupilam Emelki sandałki. Modle sie zeby rozmiar był dobry (20) bo nr wieksze byly na 13,7 cm (Igoras ma 12) wiec bylyby chyba o sporo za duże...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie wiem, jaki rozmiar w cm stopy ma Majka bo nie mierzyłam, ale Emelki kupiliśmy rozmiar 19 i są idealnie na styk. A attipasy nosi też rozmiar S, czyli właśnie 19. U Ciebie chyba Igor ma attipasy sporo większe, więc nie wiem jak z tymi Emelkami będzie. W każdym razie trzymam kciuki, żeby pasowało


My od 2 dni się urlopujemy w Zakopanem. W poniedziałek zaliczyliśmy spacer po Krupówkach, wczoraj Dolinę Kościeliską, dzisiaj póki co siedzimy w pokoju i czekamy, aż Maja się wyśpi, a potem lecimy na termy w Białce. Trochę męczący ten urlop jest:P Majka aktualnie jest na takim etapie, że wózek po 30-40 minutach parzy w tyłek, trochę chrupki kukurydziane ratują sytuację, no ale ile ich może jeść. Na rękach też nie bardzo chce być, ona chciałaby na ziemię, na nóżki i dreptać trzymając się za ręce. Inaczej jest ryk i masakra. No a sama jeszcze nie chodzi, więc ja mam opory, ale P. z nią spaceruje. Już przestałam na to zwracać uwagę pomału, bo już całkiem stabilnie chodzi za te rączki, nawet potrafi iść trzymając się za jedną rękę. No a poza tym, za 2 tygodnie Majka zacznie spędzać dnie pod opieką teściowej, więc tak czy siak będzie prowadzana. Z drzemkami też mamy tutaj trochę problem, bo np. wczoraj Majka miała całą jedną aż półgodzinną drzemkę, no bo w wózku na dłużej nie zaśnie. O 19 wylądowaliśmy w pokoju, bo już taka maruda była, że masakra. A w pokoju nowe siły w nią wstąpiły i do 21 balowała:P

Obiektywnie stwierdzam, że rok temu było łatwiej:P Młoda albo spała w wózku, a nawet jak nie spała i się awanturowała, to jak tatuś brał na rączki to mogła tak iść i iść bardzo długo. W knajpie też jak się ją wzięło na kolana to była przeszczęśliwa, a teraz nawet minuty nie usiedzi, tylko od razu na nóżki i idziemy zwiedzać.

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Iwonia chyba 20 będzie dobry. My mamy 20 z emel.
U nas też jest prawie zawsze płacz w aucie.
Wasze dzieci też są takie nerwowe?
Jak Lenka czegoś nie dostanie to naprawdę jest popis. Płacz prezenie kopanie i wykrywanie się. Nie wiem jak ja trochę uspokoić bo oczywiście przytulnie nie wchodzi w grę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Majka też wszystko wymusza. Jak usłyszy, że czegoś nie wolno, to od razu jest ryk.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 10:56   #3532
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Kaylla, to prawda, że z małymi dziećmi było łatwiej. Teraz ich ciekawość świata jest tak Wielka, że nic spokojnie nie można zrobić.
Mateusz sam już chodzi, ale trzeba bez przerwy być obok, bo często się przewraca, więc spacery po betonie, kamykach są niebezpieczne.
I Mateo to też nerwus, wszystko wymusza płaczem, a ostatnio wyrywa się, siada na podłodze i ryczy (coś w stylu dzieci e sklepie, którym mama nie chce kupić zabawki).
Dziękuję za życzenia zdrowia, na razie mu się nie pogardza, ma ten nosek zapchany tylko gdy leży. Próbowałam robić inhalacje, ale można się domyślić jak to się kończy u dziecka, które siedzi spokojnie gdy śpi:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 11:00   #3533
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Ja się też zastanawiam co zrobić z tym szczepieniem. Mam termin za tydzien. Ale to jest przed samym Bożym Ciałem i to o 17.30. Zaraz po szczepienie musielibyśmy wsiąść w auto i jechać bo mamy zaplanowany wyjazd do dziadka na urodziny. A jak to po szczepieniu może być różnie więc wolałabym być w domu. Zapisałam na kolejną wizytę na 13 lipca ale to znowu będzie albo tuż po wakacjach ale tuż przed wie też nie bardzo. Do jesieni czekać też nie chce bo później to już katary się zaczną jestem w kropce


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 11:02   #3534
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Bry, troszke mnie tu nie bylo
Ooooo wymuszanie, placz, znamy to. Musze odkopac z bunkrow swoje poklady cierpliwosci...

W niedziele bylismy w knajpie. Myslalam ze ja rozniesie... 😂

A w temacie fotelikow...zdecydowalism y sie na maxi cosi pearl 2way fix

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 11:14   #3535
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
Bry, troszke mnie tu nie bylo
Ooooo wymuszanie, placz, znamy to. Musze odkopac z bunkrow swoje poklady cierpliwosci...

W niedziele bylismy w knajpie. Myslalam ze ja rozniesie... 😂

A w temacie fotelikow...zdecydowalism y sie na maxi cosi pearl 2way fix

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Hej. Naprawdę dawno Cię nie było..
Co u Was?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Ja się też zastanawiam co zrobić z tym szczepieniem. Mam termin za tydzien. Ale to jest przed samym Bożym Ciałem i to o 17.30. Zaraz po szczepienie musielibyśmy wsiąść w auto i jechać bo mamy zaplanowany wyjazd do dziadka na urodziny. A jak to po szczepieniu może być różnie więc wolałabym być w domu. Zapisałam na kolejną wizytę na 13 lipca ale to znowu będzie albo tuż po wakacjach ale tuż przed wie też nie bardzo. Do jesieni czekać też nie chce bo później to już katary się zaczną jestem w kropce


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym nie szczepiła przed wyjazdem. Tego urlopu w lipcu nie możecie zaplanować przed szczepieniem?
A może udałoby się zapisać na szczepienie na sierpień/początek września?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 11:14   #3536
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
Bry, troszke mnie tu nie bylo
Ooooo wymuszanie, placz, znamy to. Musze odkopac z bunkrow swoje poklady cierpliwosci...

W niedziele bylismy w knajpie. Myslalam ze ja rozniesie... 😂

A w temacie fotelikow...zdecydowalism y sie na maxi cosi pearl 2way fix

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Bo to już chyba bunt dwulatka się zaczął
Hellloooo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 11:15   #3537
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Bo to już chyba bunt dwulatka się zaczął
Hellloooo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Serio? ja myślałam, że to bliżej drugich urodzin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 11:29   #3538
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

O tak i te rady "doswiadczonych" co robić z nerwusem a jak wiadomo najlepiej zostawic albo dać klapsa za to😒 u nas taki płacz i nerwy są dosłownie o wszytsko😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 11:32   #3539
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
O tak i te rady "doswiadczonych" co robić z nerwusem a jak wiadomo najlepiej zostawic albo dać klapsa za to😒 u nas taki płacz i nerwy są dosłownie o wszytsko😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I to na pewno Twoja wina, bo na wszystko jej pozwalasz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 11:39   #3540
_itakinie_
Zakorzenienie
 
Avatar _itakinie_
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5 337
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Hej po dłuugiej przerwie.
U nas wszystko okej, Wojtek rozrabia, samodzielnie chodzi i coraz więcej wymusza. Ale jest też takim słodziakiem, że można się zakochać w dwie sekundy!
Ja zaczęłam 17 tydzień ciąży, czuję się ogólnie dobrze, wykluczając drobne incydenty... Czuję już ruchy, ale są dość delikatne i raczej pojedyncze. Jutro mam wizytę, to zapytam, czy nie mam łożyska na przedniej ścianie. Na pewno też zwracam na nie mniej uwagi, bo rozbójnik zmusza mnie do aktywności i poświęcania mu uwagi.

Brzuszka jako tako nie widać - chyba, że w sukience. A tak bardziej wygląda mi ta ciąża na ciążę spożywczą niż ciążę faktyczną Waga stoi w miejscu, tzn. mam - 2kg w porównaniu ze stanem sprzed ciąży. Wszystkie spodnie lecą mi z tyłka



Pozdrawiamy Was ciepło Buziaki!
__________________
Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było.
_itakinie_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-17 16:23:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:49.