Odchudzanie plotkowanie - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Pokaż wyniki sondy: Czy chcecie aby ten wątek na forum był nadal
Tak 10 100,00%
Nie 0 0%
Głosujący: 10. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-11, 23:45   #391
meliameli
Rozeznanie
 
Avatar meliameli
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wokingham
Wiadomości: 944
GG do meliameli
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

Teraz tak z zupelnie innej beczki.
Tacy ludzie jak Tereski brat uciekaja w alkohol bo nigdy nie doswiadczyli milosci, brak osoby, ktora naznacza cel w ludzach slabych powoduje depresje, brak sensu zycia. Sa to powielane schematy z pokolenia na pokolenie, matka, ktora nie potrafi kochac nie przkaze tej milosci dziecku a ono najprawdopodobniej swojemu. wychowywanie sie w rozbitej rodzinie, do tego biednej lub patologicznej poglebia jeszcze ten stan poczucia niepotrzebnosci na swiecie.
Ja mam brata, ktory jest alkoholikiem, ma 36 lat mieszka w naszym rodzinnym mieszkaniu juz teraz sam. Dwie najstarsze siostry szybko wystartowaly w dorosle zycie i zostalam w domu z siostra i bratem (ja jestem najmlodsza). W nszej wiosce nie bylo zaciekawie,brak normalnej a czasami jakiejkolwiek pracy. Po liceum wyjechalam do Warszawy aby rodzicom bylo lzej, moja siostra juz pracowala w firmie produkujacej panele, brat w lesie a ja mialm problem z praca ze wzgledu na religie (nie moge pracowac w sobote, identycznie jak zydzi od zachodu slonca w piatek do zachodu slonca w sobote), polska a szczegolnie wies to taki betonowy katolicki swiat bez tolerancji - mimo, ze wiekszosc nie chodzi do kosciola jezeli ktos ma odmienne poglady jest juz na marginesie.
Po jakims czasie moja siora przyjechala do mnie do warszawy a brat zostal z rodzicami. Gdy moj Tata umarl (byl duzo straszy od mamy), mama dosyc szybko ponownie wyszla za maz i wyprowadzila sie do meza. Moj brat zostal z dnia na dzien sam, z praca bylo krucho, nieradzil sobie z niczym, mieszkanie zamienialo sie w chlew. Wtedy byal mozliwosc, ze mozna bylo wykupic mieszkanie od gminy, niemalze zmusilam mame aby to zrobila dla niego aby sie jeszcze bardziej nie stoczyl. Byl to trudny czas w relacjach z moja mama bo musialm jej wiele prawdy powiedziec, ze wiekszosc problemow jakie ma moj brat jest przez to, ze zle go wychowala, nie obdarzala milosci,nie okazywala tego i teraz kiedy jest w stanie mu pomuc to powinna przynajmniej tyle dla niego zrobic.
Widze w swom bracie dobro, ktore ma w sercu, jest pracowity i naprawde byl fajnym chlopakiem, tylko nie mogl sobie poradzic w zyciu, nie kazdy umie znalesc sile i sens zycia. Chlopcy maja trudniej, Chlopak z biednej rodziny bez dobrego wyksztalcenia, wychodowany przez rodzicow, ktorzy mu nic nie dali nawet tej dobroci nie jest odpowiednia partia do zwiasku z kobieta. Dziewczyny szukaj osob silnych z ktorymi zaloza rodzine. Takie jest moje zdanie, nikogo nie potepiam bo wiem, ze tylko Bog wie co sie dzieje w duszy czlowieka. Chcialabym sie doczekac cudu, ze moj brat ocknie sie, stanie na nogi, moze znajdzie kobiete. Widze swiatelko w tunelu, nidgy na brata nie powiedzialam zlego slowa i chyba tak zostanie.
Co do mamy nawrucila sie i robi wszystko aby nadrobic swoje bledy. Przyjezdza do brata, robi mu generalne porzdki (w najgorszym stadium bylo nieciekawie w domu), myje okna pierze firanki, gotuje obiadki. Ostatnio wymienila okna i zaczela robic lazienke (stare budownictwo m3 bez lazienki) zaczynajc od wc. Mamy maz jest w tym samym wieku co byl moj tata i wydaje mi sie, ze mama bardzo teskni za domem i te remonty to przymiarka do powrotu gdy jej maz umarl (duzo o tym mowi ale chyba mam tego sie trzyma ). Brat jest bardzo szczesliwy gdy jest mama w domu, podobno sie nawet goli i promienieje na ulicy, wtedy koledzy juz wiedza, ze mama przyjechala. Pewnie gdy teraz jest sam wie jak ciezko jest zyc gdy sie nie ma kasy i moze jak mama wroci wezmie sie do pracy i nie popelnie tych samych beledow typu jaki jestem taki jestem ale mama obiadek da.
Ale sie rozpisalam, no no.
Nie wiem jak bylo u Ciebeie teres w domu, moze zupelnie inny swiat, zycie bywa pokrecone. Ciezko jest gdy ludzie sobie do oczu skacza, faceci leja itp. wspolczuje ludzia ktorzy musieli takie rzeczy znosic. Wyobrazcie sobie, ze nidgy nie slyszalam od mamy rzadnego przeklenstwa, nigdy nie widzialam jej pijacej alkohol i nigdy mnie rodzine nie uderzyli (oczywiscie z tego co pamietam, moze jako pieluszkowiec dostalam klapsa..). Moj tata puszczal takie wiazanki przeklenstw, ze trudno byloby zrozumiec gdyby byly kropiki bo nie wiem czy znalazloby sie normalne slowo, mial okres, ze strasznie pil i spiewal 'czerwone maki..' i inne wojene piosenki, ale nie robil afer, spiewal i szedl spac. Potem zaczol chorowac i juz nie pil lub tylko na jakies okazje ale bardziej degustacyjnie. Ten okres bardzo milo pamietam.
A potem za szybko musialm stac sie dorosla i opuscic pielesze domowe.
Czesto Miloszowi to mowie 'szukaj w ludziach dobra', tyczy sie to do naszych dziewczynek, ktore Milosz czasami zle interpretuje i na koncu wychodzi, ze one chcialy dobrze a on zdarzyl juz nakrzyczen na nie

Trzymajcie sie kobiety
__________________
www.garnek.pl/meliamel

http://tickers.TickerFactory.com/ezt...QVP/weight.png


Bylo 19.10.09 - 85.3 * jest 83.7*Marzenie
- 65
meliameli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 06:27   #392
skiba7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: domeczek
Wiadomości: 307
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

...Czytajac opowieść Teresy.....dziękuję za życie jakie mam..Bardzo , smutno jest czytać to co napisala..o.i te fotki...to jest coś koszmarnego...Owszem ojciec pil tam z 15 lat temu,,ale teraz nie..No jest wredny,nie zgadzamy sie ze soba..Ale mijamy sie i nie czepiamy..Cisza..Nie potrafię żyć z kimś ,,,w nienawisci...Ale to wszystko u Teresy mnie przerasta.....Teresa pokłony...co do anginy..puscilo mnie w poniedziałek a dzis wstałam i boli....Jola ,,też pisałaa o rodzince..tak to bywa z rodzinka..kasa sie liczy..a czlowiek nie...zazdroscilam wszystkim rodzeństwa .WSZTSTKIM..wieczorami siedziałam sama...okropnie tak....ale teraz nie muszę z nikim rywalizować..tak to tłumaczę sobie......czasem ktos przyjedzie do nas z rodziny...niby z rodziny..a fakt ..pytania za ile to a ile zarabia R...a ile tamto a gdzie...mnie to powala...Jak cię stać to kupuj a jak nie to nie kupuj i tyle....Mariola też pisze jak ją chcą w rodzinie...Mariola..uczym y sie zyc z tymi co nas chcą.rozmawiaja,dzwonią ..wiedza kiedy nam sie coś złego dzieje...czasem to fajne osoby sa nie z rodziny ..obcy ludzie ..całkiem obcy...Ela dała piękny referat.....Czyli jestes wyznawczynią Judaizmu....Wiesz czułam ,ze nie pełna katoliczka..chodzi o sam koscił....bo masz fajne fotki...taka zabawa z modlitwą..To co piszesz wszystko prawda..Prawdziwy KATOLIK ..cie OBMAWIA,KŁAMIE.OSZUKUJE.. .tu na wsi jest..60% ludzi co chodzi do koscioła.Chodzą bo musza.bo wypada tak..aby inni widzieli ze chodzą..jak ubrani.i z kim,,i jakim autem..o to sie liczy...Kiedys na rózańcu..moze i to pisalam juz...ksisdz...poprosil aby ludzie wypowiedzieli swe intencjie.........modlitw y..I ja powiedziałam ,,że modle sie o zdrowie i dobre wyniki badań ..dla mej kolezanki...i co ...........okazało sie ,ze babeczki katoliczki...usłyszały dla umierajacej mamy albo babci........ wyobrazacie to sobie....jak przekreciły jedno zdanie..I po mszy wszystcy sie pytają to kto umierajacy jest mama czy babcia moja....Narwica mnie aż chyba szczeliła ...i takimi słowami im.....KATOLICZKI...co ploty już tworzycie..jeszcze z koscioła nie wyszły i już obmawiaja...co za ludzie...I ksiadz widzial me obuzenie..wytłumaczył ze nie moja rodzina..A mi powiedział ze te panie to tylko ludzie ..tylko grzeszni ludzie...Ale stwierdziłam ,ze nic nie wolno głośno mowić...bo właśnie Tacy Katolicy..są OBŁUDNI...Pozdrawiam...
skiba7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 09:04   #393
Terenia33
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 829
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

Witajcie kochane a mówiłam ze wdepłysmy w nie ciekawy temat.Ja nie pisałam Wam o tym wczesniej bo mi wsty Elu nie zgodze sie do konca z Twoja opinia mój brat był 2 dzieckiem najukochanszy synek tatusia,ja miałam wiecznie wygarniane ze jestem dzieckiem gwałtu i przezemnie mama miała takie zycie to ja byłam od czarnej roboty chciałam miec ciuchy buty musiałam zapracowac,i odrazu kupic co chciałam bo jak wracałam z wypłata mama ja mi zabierała i nic nie miałam.Musiałam szkołe przerwac by isc do pracy by zarabiac na siebie bo ja nigdy nic nie dostałam od mamy,imieniny czy urodziny kolezanki jak pamietały to tak mama nawet zyczen nie złozyła.A bracia mieli co chcieli po lekazach z katarem mama biegała,urodziny imieniny cukierki do szkoły prezenty pod choinke,ja nie mi mówiła ze jestem starsza i juz nie potrzebuje a jestesmy rok po roku.Bracia sprawiali kłopoty od poczatku kradli,wachali klej mama niby reagowała ale na chwile i tak oni robili swoje.Prawie wcale nie byli bici.Wiecie do dzis mam przed oczami jak majac 19lat dostałam od mamy szufelka po głowie i rekach az były spuchniete,a oberwałam za to ze wróciłam z pracy dalam kase jak zwykle i bracia chcieli tez a ja powiedziałam ze ja na złodzieji nie pracuje jak chca pieniadze niech ida do pracy i dałam nie pamietam teraz ale skromna kwote moze 5zł najmłodszemu rodzenstwu siostrze i bratu a tym 2 nie,i za to oberwałam ze sie nie dziele wykrzyczałam mamie ze nie mam takiego obowiazku tyrac od rana do nocy dawac jej i im,i uciekłam z domu.Bracia sie uczyli ciezko jeden po podstawówce zwiał z domu i juz sie nie uczył,ten co zemna mieszka tez olewał sobie ale jakos skonczył szkołe.Pracuje kochane ponoc ma własna firme zajmuje sie remontem mieszkan,i cham zyruje na mnie i na dzieciach a sam nie zapłaci za nic!!! Tak go mama nauczyła,a pic pije bo takich ma znajomych co w baze pracuja,i to nie jest ucieczka tylko tak fajnie z kumplami za darmo,miał dziweczyny i nie jedna ale która wytrzyma w smrodzie?? nic nie dba o siebie jest sam nie ma dzieci tak ciezko sprzatnoc swój pokój Wiec Elu moze u Ciebie jest całkiem inaczej i Ty to widzisz i widzisz ze on chce zmiany,a mój brat nie i go nic juz nie zmieni.Trzeba miec tupet by miec prace pieniadze a z lodówki zjejsc dziecia obiad On jest taka swinia ze jak ja sprzatam potrafi wyjsc z 10 razy bym wciaz to powtarzała a jak go wyzywam ze jak nie sprzta niech szanuje co ktos robi to mnie wyzywa od najgorszych Posprzatam klatke czekam az wyschnie by wypastowac i co widze peta bo za daleko ma na ulice celowo to robi,do moich dzieci mówi po co sprzataja pokój jak ja moge to za nich zrobic maja mnie olewac,on wie ze czystos to jest mój punkt na który ja jestem uczulona.A dzieci nie słuchaja go bo ja im swoje zawsze powiem,owszem bałaganiazami sa ale tam sa papiery a nie pety jedzenie butelki czy puszki i ja gonie ich nie robie tego za nich niech sie ucza by w przyszłosci nie były takie jak on.
A co do katolikow,nie mozemy miezyc jedna miare wszystkich,moja babcia z mama tak goniły nas do koscioła ze jak nie poszłam to jedzenia nie dostałam,babcia codziennie jest w kosciele i co tak sie zachowuje człowiek wiezacy ze od najblizszej rodziny ucieka Ja jestem katoliczka,dzieci moje tez ale ja nie zmuszam do chodzenia codziennie do koscioła i moje dzieci z checia czekaja na niedziele czy nawet rózaniec codzienny i ida same bez zmuszania.A to jaki kto jest i ma charakter nie zalezy od wiary.
Monis ciesze sie ze wyzdrowiałas Elcia trzymaj sie i za brata kciuki uda mu sie bo on chce sie zmienic Jolcia Ty sie za duzo nie denerwuj bo zmarszczek dostaniesz Mariolcia a Ty nie becz bo oczy beda zapuchniete Ciesze sie ze jestescie tu moge choc troche pogadac
__________________
Start 25.07.2008 Wzrost-164 Waga 84,6
08.08.2008-81,1-3kg
22.08.2008-80,4
05.09.2008-79
26.09.2008-77
28.10.2008-75 nareszcie rusza
20.04.2009 - 73,5
10.06.2009-70,1
10.08.2009 - 71
Terenia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 16:03   #394
jobu33
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 166
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

o
__________________


Edytowane przez jobu33
Czas edycji: 2009-10-01 o 14:56
jobu33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 16:53   #395
Terenia33
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 829
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

Jolcia swoje przeszłaś i Bogu dziękuj za takich wspaniałych rodziców dobrze ze to się tak skończyło a nie gorzej,ja tylko nie rozumiem co facetów rajcuje w biciu kobiet Tez byłam bita przez mojego drugiego partnera,i nie wiem czy dzis bym tu pisała gdyby nie syn który widział jak mnie dusi Ale to zostawiam za soba niechce wracac do tego poczatek był prawie taki sam jak u Ciebie z tym ze Ty za niego wyszłas a ja urodziłam mu córke.
Takie przezycia zostaja w pamieci ja staram sie zapomniec,ale nie idzie boje sie ze jak ponam kogos to znowu sie powturzy
Ciesz sie swoim szczesciem bo zasłózyłas na nie
__________________
Start 25.07.2008 Wzrost-164 Waga 84,6
08.08.2008-81,1-3kg
22.08.2008-80,4
05.09.2008-79
26.09.2008-77
28.10.2008-75 nareszcie rusza
20.04.2009 - 73,5
10.06.2009-70,1
10.08.2009 - 71
Terenia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 21:10   #396
skiba7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: domeczek
Wiadomości: 307
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

No kobiety ...ale życie nas uczy cały czas......szok po przeczytaniu...Terii i Joli...szok....czlowiek zakochny,ufny,radosny..a tu nagle....teraz na jakimś kanale ..uslyszałam reklamę programu ..tez o molestowaniu i problemach w rodzinie..jak kobieta wypowiada sie ,że maż bił ją nawet za to ze umył lub ona umyla auto i deszcz zaczol padać..no ....szkoda gadac...Ja mam ojca co ma wiecznie inne zdanie jak wszyscy domownicy..zawsze..choc zle zdanie i on o tym wie..ale inne ..bo rodzi sie taka mocniejsza rozmowa..a on chyba lubil adrenalinke...no ale uciełam pępowinę nie gadam z gosciem i moj R tez od prawie 2 lat.........nie robimy na zlosc nikomu ani on nam..Po prostu mamy ciszę..A ze on lubi gadać..to z mamuska teraz gada ..i nawet normalny sie robi...dlaniej fajny..chyba...nie zali sie mama...czyli ta cisza go leczy powoli..ja jedynaczka,nie gadam z ojcem..Szo jak dlamnie..bo ja kocha,ludzi...uwielbiam coś działać z kims..jest raźnie..No ale czasem sie nie da..a na silę nie bede go blagać..Pare lat myslalam ze go przekabacę..i przestaniemy sie przezbywać, konkurowac..niewiem jak to okreslić...Ale teraz sie poddałam..Wysysał ze mnie radosć życia..Oby bylo zdrowie i życie fajniejsze sie stanie..Już nie piszę o tych ....60 kg.....i jeszcze fajniejsze życie...Mrozek jest juz ....zima nadciąga.....pa Milych snow..spadam do dzieci...spać...buźka..JO LA ,TERI.ELA MARIOLA
skiba7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 21:41   #397
meliameli
Rozeznanie
 
Avatar meliameli
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wokingham
Wiadomości: 944
GG do meliameli
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

Ters i Jolu jestescie dzielne i dobrze, ze to wszystko macie juz za soba, zycze Wam tylko dobrych chwil Trzymam, ze tak bedzie
__________________
www.garnek.pl/meliamel

http://tickers.TickerFactory.com/ezt...QVP/weight.png


Bylo 19.10.09 - 85.3 * jest 83.7*Marzenie
- 65
meliameli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-12, 22:26   #398
meliameli
Rozeznanie
 
Avatar meliameli
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wokingham
Wiadomości: 944
GG do meliameli
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

Dalam sporo fotek na garnek
Tak w ramach wprowadzenia odrobinki radosci bo tak smutno sie zrobilo.
Tanczymy z Dziewczynkami dla taty(dziewczynek)
__________________
www.garnek.pl/meliamel

http://tickers.TickerFactory.com/ezt...QVP/weight.png


Bylo 19.10.09 - 85.3 * jest 83.7*Marzenie
- 65

Edytowane przez meliameli
Czas edycji: 2008-11-12 o 22:27
meliameli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 22:38   #399
meliameli
Rozeznanie
 
Avatar meliameli
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wokingham
Wiadomości: 944
GG do meliameli
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

TO DLA WAS DZIEWCZYNY

Zycze Ci szczescia tak wielkiego jak ogrom nieba.
Slonca, ktore pomimo zla i okrucienstwa tego swiata
Dzien po dniu wstaje i obdarza nas cieplem swoich promieni.
Duzo wzlotow i szalenstw,
Dobrych madrych i oddanych przyjaciol,
Cudownych uczuc ktore zawsze trafiaja w odpowiednie miejsce i do Odpowiednich ludzi.
Wytrwalosci by kazdy dzien byl lepszy od poprzedniego
Oraz aby nieosiagalne cele staly sie zdobyczami codziennosci
I jeszcze jedno : abys milosc czerpal z nieskonczonego zrodla!
__________________
www.garnek.pl/meliamel

http://tickers.TickerFactory.com/ezt...QVP/weight.png


Bylo 19.10.09 - 85.3 * jest 83.7*Marzenie
- 65
meliameli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 08:41   #400
Terenia33
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 829
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

Elu dziekuje bardzo miłe i piekne słowa
A ja dzis z innej beczki mam nerwy jak diabli nie dosc ze czekam na ta cholerna opinie z poradni prawie 2 miesiace bo byłysmy przeciez 19 wrzesnia,dzwonie pytam mówie ze jest jej coraz gorzej sie uczyc bo za duzo ma na głowie,one tak wiemy prosze sie uzbroic w cierpliwosc ale jeszcze czekaja na opinie psychologa do którego ona chodzi zaraz bedzie koniec pół rocza a ona je zawali. Pacany nic im sie nie spieszy no a ona oczywiscie jak by nie dolała oliwy do ognia było by swieto pisałam juz ze w pazdzierniku zniszczyła nowy plecak,w czoraj zniszczyła juz drugi zadzi w domu jak mały tyran wrzeszczy na kazdego do mnie nie mówi a krzyczy,mówie jej stan rozbiez sie i mów powoli a nie krzycz bo ja jeszcze nie oguchłam. Tysiac tematów na minute i nadal nic nie rozumiem Kiedy ten lek wreszcie zrefunduja bo jej zamias byc lepiej to coraz gorzej dobija mnie na maxsa staram sie byc cierpliwa ale to taka syzyfowa praca w kółko to samo a efektów nie ma wina poradni bo bez opini szkoła nic nie moze zrobic a ona nie ma czasu na wyciszanie sie wieczorem przed spanien bo tyle ma zadane zaczeła znowu lunatykowac dzis ja dorwałam na klatce schodowej dobrze ze nie spałam bo ogladałam film na 1 pr.
A ten palant pijany przylazł koło 4 rano tak sie zataczał i całe pranie z mojej suszarki wywalił i je podeptał mówie wam miałam ochote wziasc cos cieszkiego i trzepnac go ale nie chciałam dzieci budzic a z pijakiem o czym pogadasz
Jak któras z Was ma słoiczek cierpliwosci w zapasie niech mi podaruje bo ja juz wysiadam
Pozdrawiam Was kochane
__________________
Start 25.07.2008 Wzrost-164 Waga 84,6
08.08.2008-81,1-3kg
22.08.2008-80,4
05.09.2008-79
26.09.2008-77
28.10.2008-75 nareszcie rusza
20.04.2009 - 73,5
10.06.2009-70,1
10.08.2009 - 71
Terenia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 09:22   #401
skiba7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: domeczek
Wiadomości: 307
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

Oj Tereska...co my możemy..pogadać i tyle...Lek musi byc..i już..dziecko jest jakie jest ..pogodzilaś sie już chyba z tym..dużo sie nie zdziala..ale tlumaczyć jej i spokojnie do dziecka..To jest choroba..powinna moze byc w innej szkole..z takimi dziecmi.ale to pewnie znowu miasto nie ma takiej szkoly..Wiem ze u nas..sa dzieci z róznymi chorobami.i tez nadpobudliwe i inne..w szkole dla nich przystosowanej.jest też szkkola + osrodek dla dzieci uposledzonych bardzo..Rodzice zadowoleni bo moga choć troszke odetchnac..Są tam lekarze ..i jest podobno bardzo milo..Niestety nie wszędzie tak mozę byc..Do do brata pijaka jak napisalaś..to jestem w szoku..teresa ..w duzym szoku..Że dzieci wychowuja sie ,,,no wiadomo ze musza..bo co gdzie majcie isć.....razem z tym człowiekiem..One przesiakają tym jego bałaganem.zachowaniem smrodem ..pewnie przeklina..I w czlowieku od takiego widoku rodzi sie agresja.....,,,koszmar. .Ale kurcze co z gosciem zrobic....???????:confuse d:...Pozdrawiam Cie Terii..Powodzenia..Elus.. piekne fotki..30 lat...I jak było.......pewnie miło..piękne życzenia tu napisałaś...a właśnie Lachona jesteś...łał...Jolus ,Mariola Buziaki zasyłam..Wstawcie kobiety cos nowego na garnek/....Co do garnka ale takiego w kuchni....to goląbki zaczynam dzialać ...zakupiłam maxxx kapuche..i właśnie wstawiałm wode..ide działać..Buziaki.pa
skiba7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-13, 10:47   #402
Terenia33
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 829
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

Monis ja wszystko wiem tylko jak człowiekowi zwali sie tyle na łep to nie wie za co sie chwycic najpierw
Dostałam informacje ze w zwiazku z tym iz mam dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawnosci moge ubiegac sie o dofinansowanie do sprzetu rechabilitacyjnego oraz do zakupu komputera,potrzebne sa opinie lekarza który to potwierdzi z tym nie mam problemów bo ona wymaga tylu spraw ze szok,ale nie wiem jak gdzie po co i na co sie za to wziasc minimalny dochód by sie ubiegac nie moze przekroczyc 1200zł na osobe w rodzinie,tu mam kupe smiechu,nas jest 4 i 1200zł mamy na siebie a oni kryterium na 1 osobe to bym musiała miec miesiecznie prawie 5tysiecy ale pominmy to,jak wie któras z Was kochane jak mam sie za to zabrac niech mi podpowie jesli jest okazja czemu mam nie skozystac a i ona bedzie moze bardziej szczesliwa bo bedzie to jej
__________________
Start 25.07.2008 Wzrost-164 Waga 84,6
08.08.2008-81,1-3kg
22.08.2008-80,4
05.09.2008-79
26.09.2008-77
28.10.2008-75 nareszcie rusza
20.04.2009 - 73,5
10.06.2009-70,1
10.08.2009 - 71
Terenia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 14:51   #403
vena7
Rozeznanie
 
Avatar vena7
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: domeczek...
Wiadomości: 775
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

Zaprosiał was lachonki.............zoba czcie wątek nowy....moje pierdołki..
vena7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 14:53   #404
vena7
Rozeznanie
 
Avatar vena7
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: domeczek...
Wiadomości: 775
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

Teri..nie mam pojęcia jak sie załatwia i co gdzie pisać aby dostać....Pewnie jak tylko mozna to się staraj...działaj...Pozdra wiam Elu ,Jolu Teri Mriolu..ZAPRASZAM
vena7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 15:11   #405
meliameli
Rozeznanie
 
Avatar meliameli
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wokingham
Wiadomości: 944
GG do meliameli
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

Wczoraj dzien szybko minol, milosz mial offa (kiedys mial awarie w nocy i dostal w nagrode 2,5 dnia dodatkowego wolnego). Posniadaniu poszlismy na basen, potem na frytki (dzieci najczesciej w drodze powrotnej zasypiaja wiec staramy sie aby nie na glodniaka), potem skoczylismy do marketu po farby dla dziewczynek, w samochodzie nie zasnely wiec cale popoludnie malowaly...sie.
Byly tez tance jak widzialyscie na garnku i degustacja tortu, ogulnie bylo milo, mialy byc jeszcze dlugi trening posladkow ale dziewczynki jakos niespokojnie spaly i ciagle musialam zagladac do ich sypialni az w ostatecznosci wyladowalam opatulana w kocu na owczej skorze pomiedzy ich lozeczkami.
Dzisiaj proche polazilysmy po dworze ale padalo wiec szybko wrocilysmy do domu, potem zrobilam sobie domowe spa. Zrobilam miksture tandetnego balsamu + kilka kropel alejkow eterycznych, wysmarowalam sie, wlozylam takie ceratowe dresy i 30 minut na rowerku. W mieszance olejkow mialam olejek cynamonowy a on powoduje rozgrzewanie, jalowcowy i gereniowy na celulit, pot skraplal sie i niemalze wyciekal nogawkami, bylo super, potem prysznic i balsam troszke brazujacy i czuje sie super. Nie ma to jak ruch i wypocenie tego tluszczyku.
A co u WAs moje kochane, macie jakies domowe fajne sposoby na upiekszanie i odchudzanie naszych cialek.
__________________
www.garnek.pl/meliamel

http://tickers.TickerFactory.com/ezt...QVP/weight.png


Bylo 19.10.09 - 85.3 * jest 83.7*Marzenie
- 65
meliameli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 15:27   #406
vena7
Rozeznanie
 
Avatar vena7
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: domeczek...
Wiadomości: 775
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

Oj fajne masz sposoby...spa domowe..nie ja jakoś niczym się jie smaruje..tylko mam jeden balsam i tyle..zaraz jestem czerwona.i mam krostki..jakos uczulam sie na wszystko...Siedzimy w domu..szukam pomyslow na wycinanki nowe..zaczne chyba gipsowe odlewy...dla dzieci..zobaczycie wstawie fotki..Pozdrawiam Buziaki...
vena7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 15:34   #407
meliameli
Rozeznanie
 
Avatar meliameli
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wokingham
Wiadomości: 944
GG do meliameli
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

Cytat:
Napisane przez vena7 Pokaż wiadomość
Oj fajne masz sposoby...spa domowe..nie ja jakoś niczym się jie smaruje..tylko mam jeden balsam i tyle..zaraz jestem czerwona.i mam krostki..jakos uczulam sie na wszystko...Siedzimy w domu..szukam pomyslow na wycinanki nowe..zaczne chyba gipsowe odlewy...dla dzieci..zobaczycie wstawie fotki..Pozdrawiam Buziaki...

Oj ja lubie wynalazki, ostatnio kupilam morszczyn na ebayu, mozna robic z nim koktajl z awokado lub zrobic sobie blotko na cialko i zawinac sie w folie, jednak do tego trzeba juz pomocy osob trzecich w wieku doroslym
__________________
www.garnek.pl/meliamel

http://tickers.TickerFactory.com/ezt...QVP/weight.png


Bylo 19.10.09 - 85.3 * jest 83.7*Marzenie
- 65
meliameli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 22:53   #408
Mariolka Dubiel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 303
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

Cytat:
Napisane przez meliameli Pokaż wiadomość
Wczoraj dzien szybko minol, milosz mial offa (kiedys mial awarie w nocy i dostal w nagrode 2,5 dnia dodatkowego wolnego). Posniadaniu poszlismy na basen, potem na frytki (dzieci najczesciej w drodze powrotnej zasypiaja wiec staramy sie aby nie na glodniaka), potem skoczylismy do marketu po farby dla dziewczynek, w samochodzie nie zasnely wiec cale popoludnie malowaly...sie.
Byly tez tance jak widzialyscie na garnku i degustacja tortu, ogulnie bylo milo, mialy byc jeszcze dlugi trening posladkow ale dziewczynki jakos niespokojnie spaly i ciagle musialam zagladac do ich sypialni az w ostatecznosci wyladowalam opatulana w kocu na owczej skorze pomiedzy ich lozeczkami.
Dzisiaj proche polazilysmy po dworze ale padalo wiec szybko wrocilysmy do domu, potem zrobilam sobie domowe spa. Zrobilam miksture tandetnego balsamu + kilka kropel alejkow eterycznych, wysmarowalam sie, wlozylam takie ceratowe dresy i 30 minut na rowerku. W mieszance olejkow mialam olejek cynamonowy a on powoduje rozgrzewanie, jalowcowy i gereniowy na celulit, pot skraplal sie i niemalze wyciekal nogawkami, bylo super, potem prysznic i balsam troszke brazujacy i czuje sie super. Nie ma to jak ruch i wypocenie tego tluszczyku.
A co u WAs moje kochane, macie jakies domowe fajne sposoby na upiekszanie i odchudzanie naszych cialek.
.....KOCHANE MOJE....jOLA..ELA.. MONIA ..I TERES..KTORA PODZIWIAM...BEZGRANICZNIE ....JA NIE DALABYM RADY......ALE JAK POCZYTAŁAM NIE BYŁO MNIE 2 DNI TO .qRWA....MAM,Y ZYCIORYS PRAWIE..TAKI SAM......KAZDA MA COS.....ZNACZY PRZEJSCIE W ŻYCIU.......ALE TYLKO TERES JEST SAMA....ZYCZE JEJ TAKIGO FACETA...ALE BOJE SIE ZE NIE ZNAJDZIE.....UWIERZC IE MAM KUPE ZNAJOMYCH,,,ALE TAKIEJ TERESI NIE CO BY SE TAK qRWA..RADZIŁA JAK ONA....KOCHAM WAS WSZYSTKIE..DOBRZE JOLU ZE JEST TEN ..WATEK BO W PRACY NIE WIEDZA TO NIE PLOTKUJĄ,,..A JAK BYLA ZELA ..TO..WSZYSCY CZYTALI....JESZCZE WSRÓD WAS.....Z***ISCIE NAJMADZRZEJSZA,,,,MARIOLK A ..SE PODAŁA WSZYSTKO...BO JA TAKA JESTEM.....NIEDOROBIONA:r olleyes:..NAJPIERW qRWA PISZE....ALBO MÓWIE..POTEM ZAŁUJE.....ALE DOBRZE ZE WAS MAM ..:cmok :
Mariolka Dubiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 00:39   #409
meliameli
Rozeznanie
 
Avatar meliameli
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wokingham
Wiadomości: 944
GG do meliameli
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia

Kto o tym zapomina, musi również zapomnieć o szczuplej talii, jędrnych pośladkach i udach pozbawionych cellulitu. Zasiadanie do posiłku dopiero po upływie kilku godzin od przebudzenia niezwykle silnie uwrażliwia komórki tłuszczowe na działanie insuliny. W warunkach zwiększonej ich czujności, przyjęcie nawet niewielkiej ilości pokarmu, powoduje dynamiczną aktywacje procesów enzymatycznych i metabolicznych sprzyjających tyciu.

Natomiast zjedzenie porannego posiłku, bogatego w węglowodany złożone o niskim indeksie glikemicznym, nie tylko stabilizuje poziom cukru i insuliny we krwi, ale także skutecznie odsuwa zmęczenie i zapobiega utracie sił witalnych, zwiększając tym samym wydajność podczas dopołudniowych zajęć.

Niekorzystny wpływ insuliny na rozwój komórek tłuszczowych, zauważalny jest nie tylko po porannym przegłodzeniu, ale także podczas nadmiernego wydłużania przerw miedzy poszczególnymi posiłkami . Dlatego panie, których marzeniem jest uzyskanie szczupłej talii, muszą pamiętać, że przerwy między jedzeniem nie powinny być dłuższe niż 3 godziny. Warto także ustalić jednakową porę spożywania posiłków.
__________________
www.garnek.pl/meliamel

http://tickers.TickerFactory.com/ezt...QVP/weight.png


Bylo 19.10.09 - 85.3 * jest 83.7*Marzenie
- 65
meliameli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-14, 00:44   #410
meliameli
Rozeznanie
 
Avatar meliameli
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wokingham
Wiadomości: 944
GG do meliameli
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

TALIA OSY
Jaki typ kobiecej sylwetki najbardziej rusza męskie zmysły? Cóż, gusty są zapewne różne, jednak z pewnością większość panów odpowie, że figura kobiety musi być po prostu – kobieca. Tak więc odpadają anorektyczne modelki i zbyt umięśnione przedstawicielki pięknej płci. Najlepiej widziany wskaźnik BMI w granicach 18-21 ( liczba kilogramów dzielona przez wzrost w m2), do tego duży biust, uwypuklone biodra, no i jak najwęższa talia.

Podsumowując wiec aspekt diety sprzyjające utrzymaniu niskiego poziomu tkanki tłuszczowej w okolicy talii, warto pamiętać o kilku istotnych czynnikach:
  • źródłem węglowodanów w diecie powinny być produkty bogatobłonnikowe (płatki owsiane, pieczywo gruboziarniste, ciemny ryż, kasze, surowe warzywa, rośliny strączkowe)
  • słodycze, cukry proste ( np. cukier, miód) oraz produkty o tzw. wysokim indeksie glikemicznym sprzyjają odkładaniu tkanki tłuszczowej
  • nigdy nie należy zapominać o śniadaniu
  • posiłki należy spożywać o jednakowych porach, a przerwy miedzy nimi nie powinny być dłuższe jak 3 godziny. Miedzy posiłkami nie należy niczego dojadać
  • w diecie należy zwiększyć podaż pełnowartościowego białka pokarmowego. W każdym posiłku powinien znaleźć się chudy produkt mięsny, mleczny lub jaja. Niedobór białka można uzupełnić odżywką wysokobiałkową
  • po treningu fizycznym należy zadbać o właściwa regenerację żywieniową. Najszybciej odnowie strat w mięśniach sprzyjają odżywki węglowodanowo-bialkowe
  • w pierwszym posiłku potreningowym należy unikać zwiększonej ilości tłuszczu, który spowalnia regenerację mięśniową.
__________________
www.garnek.pl/meliamel

http://tickers.TickerFactory.com/ezt...QVP/weight.png


Bylo 19.10.09 - 85.3 * jest 83.7*Marzenie
- 65
meliameli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 01:37   #411
meliameli
Rozeznanie
 
Avatar meliameli
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wokingham
Wiadomości: 944
GG do meliameli
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

„Jeśli chcesz schudnąć, nie musisz się zamęczać ani głodzić. Powinnaś jedynie wiedzieć, co jeść, aby spalić tłuszcz i zapobiec atakom głodu. Przedstawiamy ci najlepsze metody, Wybierz odpowiednie dla siebie.

1. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia
Nic ci nie da, jeśli rano nie będziesz niczego jeść. Przeciwnie: bez śniadania możesz byc pewna, że dopadnie cię wilczy apetyt. Poza tym drobny posiłek pobudza przemianę materii i pomaga pozbyć się tłuszczu. Idealne są otręby pszenne, które mają dużo o substancji balastowych i organizm długo je trawi. Poziom cukru we krwi utrzymuje się wtedy długo na stabilnym poziomie.

2. Grejpfruty pobudzają prace jelit
Badania na uniwersytecie w San diego wykazały, że jeśli przed każdym posiłkiem zjesz grejpfruta, w ciągu trzech tygodni zgubisz 2 kg. Zawarte w nim substancje odchudzają, pobudzają trawienie i stabilizują przemianę cukrów.

3. Chudnij we śnie - to nie żadna bajka!
w 90 minut po zaśnięciu organizm wydziela hormony wzrostu. Mają one działanie odmładzające i redukują tłuszcz. Jednak sen dłuższy niż siedem godzin ogranicza produkcje hormonów szczęścia. Pogarsza Ci się wtedy nastrój, co skłania do jedzenie więc tyjesz.

4. Espresso przyspiesza spalanie tłuszczu (z tym punktem sie nie zgadzam, nie ma co przesadzac z kawa lepiej sie jej pozbyc z menu)
Bierz przykład z południowców i wypijaj espresso po każdym posiłku. Kofeina nie tylko pobudza układ krążenia przez trzy godziny, ale także wspomaga spalanie kalorii.

5. Szybsze odchudzanie dzięki oliwie z oliwek
Dziwisz się że tłuszcz pomaga schudnąć? To nie pomyłka! Najlepsza jest do tego oliwa z oliwek. Jako jedyna zawiera kwasy fenylowe. które pobudzają spalanie tłuszczów i pomagają szybciej pozbyć się kalorii. Specjaliści zalecają 2 łyżki dziennie.

6. Pij wodę o temperaturze 22ºC
Gaś pragnienie lekko ciepłą, a nie zimną wodą . W ten sposób pobudzisz przemianę materii. Do takich wniosków skłaniają badania przeprowadzone przez berlińską Charite. Gdy wypijasz 2 litry, zużywasz dodatkowo 200kcal.

7. Pietruszka i szczypior to przeciwnicy tłuszczu
Jak najczęściej dodawaj je do jedzenia. Dostarczają wielu składników, których potrzebuje organizm, by spalić tłuszcz. Szczuplej sylwetce sprzyja także chili. Jego aromat pobudza przemianę materii i trawienie, podwyższa poziom adrenaliny, więc masz mniejszy apetyt.

8. Białko: odchudzanie podczas jedzenia
Lubisz mięso indyka? To doskonale, bo jest chude i stanowi bogate źródło białka. Jest ono niezmiernie ważne, bo syci i pobudza przemianę materii. Aby przetworzyć białko, organizm potrzebuje do 25 % więcej energii niż zawartość kaloryczna białka , pomaga w budowaniu masy mięśniowej. A tylko w mięśniach spalany jest tłuszcz. Rada: porcja indyka nie powinna być większa niż grubość talii kart.

9. Seler hamuję apetyt
Kiedy przychodzi ci ochota na przekąskę, sięgnij po seler. To chrupiące warzywo wypełni żołądek węglowodanami i zahamuje apetyt nawet na trzy godziny. Zwiera on zaledwie 17 kcal na 100g. Najlepszy jest seler naciowy. który można chrupać na surowo z sosem z chudego jogurtu ze szczypiorkiem.

10. Imbir: zdrowie z Dalekiego Wschodu
Obniża poziom cholesterolu i chroni serce. Wzmacnia system odpornościowy. łagodzi nudności i wzdęcia. Trudno o przyprawę, która miałaby więcej korzystnych właściwości. Przy odchudzaniu ta przyprawa jest po prostu wyśmienita. Zawiera bowiem takie składniki mineralne, jak: potas, magnez i żelazo, które wspomagają wypłukiwanie z organizmu toksyn i zbędnej wody z tkanek. Rada: pij codziennie 1L herbaty imbirowej. 40 g imbiru pokrój w kostkę i zalej litrem gorącej wody.

11. Jedz winogrona zamiast cukierków
Winogrona mogą zastąpić słodycze! Kiedy więc dopadnie Cię ochota na cos słodkiego, ssij je jak cukierki. Owoce mogą być świeże lub mrożone. To odświeżająca rozkosz z cała masą witamin i ma niewiele kalorii.

12. Kwaśne produkty odchudzają
Rano, w południe i wieczorem wypijaj szklankę wody z dwoma łyżeczkami octu jabłkowego. Pozbędziesz się zbędnych kilogramów bez wysiłku. To dlatego ,ze ocet jabłkowy pomaga pozbyć się wody z organizmu, oczyszcza go z toksyn i wspomaga trawienie.

13. Zielona herbata zwiększa zużycie energii
Zamiast kawy pij lepiej zieloną herbatę. A to dlatego, że jej substancje roślinne aktywują wytwarzanie ciepła w organizmie, co automatycznie podwyższa zużycie energii. Ważne: Nie zalewaj liści herbaty wrzątkiem.

14. Melony : superlekkie orzeźwienie
Gaszą pragnienie, pozwalają pozbyć się zbędnej wody z tkanek i sycą na dwie godziny. A co najważniejsze, 100 g arbuza ma zaledwie 38 kcal, a melon miodowy tylko 26 kcal.

15. Dobry sposób na ataki głodu
Kiedy organizm zaczyna odczuwać głód, chodzi mu przede wszystkim o jedno: cos przekąsić. Zamiast jedzenia, najpierw czegoś się napij: wody, herbaty, soku z wodą. Jeśli wypijesz w ciągu dnia 2 do 3 litrów płynu, będziesz odczuwać mniejszy apetyt.

16. Jogurt przyspiesza utratę wagi
Kto chce na stale pozbyć się kilku kilogramów, w żadnym razie nie powinien rezygnować z produktów mlecznych. Wykazały to badania przeprowadzane w Knoxville w USA. Wapń w mleku, jogurtach i serze przyspiesza utratę wagi, ponieważ hamuje odkładanie się tłuszczu w tkankach. Jednocześnie przyspiesza jego spalanie. Rada: Jedz brokuły, bo znajduje się w nich bardzo dużo cennego wapnia.

17. Kwasy tłuszczowe likwidują tłuszcz
Brzmi to wprawdzie dziwnie, ale to prawda. Aby organizm mógł spalać tłuszcz, trzeba mu go dostarczać, jednak tylko tego zdrowego. Szczególnie ważne są kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, których nasz organizm nie potrafi sam wytwarzać. Doskonałym dostawcami tych tłuszczów są ziarna sezamu, lnu, słonecznika i dyni. Możesz je chrupać jako przekąskę lub dodawać do muesli.”
__________________
www.garnek.pl/meliamel

http://tickers.TickerFactory.com/ezt...QVP/weight.png


Bylo 19.10.09 - 85.3 * jest 83.7*Marzenie
- 65
meliameli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 01:43   #412
Terenia33
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 829
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

Cytat:
Napisane przez Mariolka Dubiel Pokaż wiadomość
.....KOCHANE MOJE....jOLA..ELA.. MONIA ..I TERES..KTORA PODZIWIAM...BEZGRANICZNIE ....JA NIE DALABYM RADY......ALE JAK POCZYTAŁAM NIE BYŁO MNIE 2 DNI TO .qRWA....MAM,Y ZYCIORYS PRAWIE..TAKI SAM......KAZDA MA COS.....ZNACZY PRZEJSCIE W ŻYCIU.......ALE TYLKO TERES JEST SAMA....ZYCZE JEJ TAKIGO FACETA...ALE BOJE SIE ZE NIE ZNAJDZIE.....UWIERZC IE MAM KUPE ZNAJOMYCH,,,ALE TAKIEJ TERESI NIE CO BY SE TAK qRWA..RADZIŁA JAK ONA....KOCHAM WAS WSZYSTKIE..DOBRZE JOLU ZE JEST TEN ..WATEK BO W PRACY NIE WIEDZA TO NIE PLOTKUJĄ,,..A JAK BYLA ZELA ..TO..WSZYSCY CZYTALI....JESZCZE WSRÓD WAS.....Z***ISCIE NAJMADZRZEJSZA,,,,MARIOLK A ..SE PODAŁA WSZYSTKO...BO JA TAKA JESTEM.....NIEDOROBIONA:r olleyes:..NAJPIERW qRWA PISZE....ALBO MÓWIE..POTEM ZAŁUJE.....ALE DOBRZE ZE WAS MAM ..:cmok :
Mariolcia kochana Ty mi tu piórka nie doczepiaj za duzo bo zaraz sie okaze ze juz mi pomnik jakis stawiasz I nie wal mi tu ze jestes nie dorobiona bo ja Ci zaraz dorobie limo pod slepkiem Takie jest zycie i nic nie zmienisz i jak olejesz (ciepłym moczem) swoja dietke i cała reszte to zobaczysz co do czego ta Teres jest zdolna Jak dobrze ze mamy siebie




_________________________ ___________________
Czasem w życiu bywa tak, że myślisz że już nie ma szans, że nie dasz
rady, że wszystko jest spisane na straty. Pomyślisz, że tylko Tobie
jest źle, że to Tobie nie układa się. Ale wiedz, że są ludzie którzy
mają gorzej i przede wszystkim, że masz ktoś kto Ci zawsze pomoże. To
jest przyjaciel, lub przyjaciółka taka jak ja słodka pszczółka
Wiedz, że zawsze możesz liczyć na mnie, że chcę być przy Tobie nawet
kiedy jest cholernie źle. Że ja nie chcę zawieść Cię i być z Tobą po
ostatni dzień.
__________________
Start 25.07.2008 Wzrost-164 Waga 84,6
08.08.2008-81,1-3kg
22.08.2008-80,4
05.09.2008-79
26.09.2008-77
28.10.2008-75 nareszcie rusza
20.04.2009 - 73,5
10.06.2009-70,1
10.08.2009 - 71
Terenia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 06:46   #413
vena7
Rozeznanie
 
Avatar vena7
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: domeczek...
Wiadomości: 775
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

Mariola zTeri....czytam tu o pomnikach ..no no.....Nie teraz powaga..życie to nie bajka z tego co czytam..aż SZOK mam w głowie..A w swoim gronie rozmawiać w pracy czy po sasiedzku to fakt mariola napisała tylko plotki...Pomocy nie ...same plotki...A tu to sie mozna wypłakać..i tyle..Bo oprucz pocieszenia...co my mozemy nic ..niestety nic......powo dzenia kobiety....
vena7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 06:48   #414
vena7
Rozeznanie
 
Avatar vena7
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: domeczek...
Wiadomości: 775
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

Ela fajne sprawy..co do insuliny to wiedziałam..śniadanko podstawa...Reszte czytam...,,buziaki zasylam wszystkim ..uciekam z dziećmi do szkoły zaraz...
vena7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 07:50   #415
jobu33
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 166
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

p
__________________


Edytowane przez jobu33
Czas edycji: 2009-10-01 o 14:57
jobu33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 08:01   #416
Terenia33
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 829
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

Jolacia taka głopia to ja jestem wszystkie strony obleciałam w czoraj do 3 w nocy ale na własna nie wlazłam.Moze dla tego ze tam jest napisane ze w powiecie sie dowiadywac wiec ja szukałam Swiebodzin Zielona Góra Dziekuje Ci kobieto ale cóz nici z tego mamy listopad,no i wykluczaja zakup kompa wycwanili sie ale jeszcze zadzwonie i dam znac.Dzieki kobieto dobra
__________________
Start 25.07.2008 Wzrost-164 Waga 84,6
08.08.2008-81,1-3kg
22.08.2008-80,4
05.09.2008-79
26.09.2008-77
28.10.2008-75 nareszcie rusza
20.04.2009 - 73,5
10.06.2009-70,1
10.08.2009 - 71
Terenia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 08:06   #417
Terenia33
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 829
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

No tak jak myslałam to nic z tego ten program dotyczy tylko dzieci ze wsi ponizej 5 tys mieszkanców a dzieci z miasta niepełnosprawne sa gorsze i nic nie ma dla nich.Pytałam czy na cokolwiek jest nie tylko dla dzieci nepełnosprawnych ze wsi
__________________
Start 25.07.2008 Wzrost-164 Waga 84,6
08.08.2008-81,1-3kg
22.08.2008-80,4
05.09.2008-79
26.09.2008-77
28.10.2008-75 nareszcie rusza
20.04.2009 - 73,5
10.06.2009-70,1
10.08.2009 - 71
Terenia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 08:51   #418
jobu33
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 166
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

DODATEK


NASZ BIULETYN
Wpisz swoj e-mail:

(zobacz szczegóły)



WYSLIJ KARTKĘ



Pegaz 2003
Autor: Dorota Landsberger
Program Pegaz 2003 realizowany jest na terenie całego kraju od 2003 r.
W 2008 r. wnioski w ramach programu Pegaz można składać od 1 kwietnia do 16 maja.
Program podzielony jest na 3 moduły:
  • moduł pomocy w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych i w komunikowaniu się
  • moduł pomocy w dofinansowaniu likwidacji barier transportowych osób niepełnosprawnych - uczestników warsztatów terapii zajęciowej
  • moduł pomocy w dofinansowaniu przedsięwzięć realizowanych w ramach programu Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Joni i Przyjaciele Polska, pt. "Wózki dla Polski",
Moduł pomocy w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych i w komunikowaniu się.
W ramach tego modułu można uzyskać dofinansowanie na:
  • zakup i montaż oprzyrządowania do samochodu - obszar A
  • zakup sprzętu komputerowego - obszar B
  • zakup wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym - obszar C
  • pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, tj. w zakupie części zamiennych, akumulatorów, dodatkowego wyposażenia i/lub w pokryciu kosztów jego niezbędnych napraw, remontów, przeglądów technicznych, konserwacji i renowacji - obszar D
Osobami uprawnionymi do uzyskania pomocy w zakupie i montażu oprzyrządowania do samochodu są osoby pełnoletnie, posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z powodu dysfunkcji narządu ruchu, które:
  • wykonują pracę zarobkową
  • uczą się
  • są zarejestrowane w urzędzie pracy - w przypadku osób bezrobotnych
Osoby ubiegające się o dofinansowanie w tym obszarze muszą legitymować się prawem jazdy.
Osobami uprawnionymi do uzyskania pomocy w zakupie sprzętu komputerowego są:
  • pełnoletnie osoby w wieku aktywności zawodowej, niepełnosprawne z powodu braku lub znacznego niedowładu obu kończyn górnych posiadające ważne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,
  • niepełnosprawne dzieci i młodzież w wieku do lat 18 z brakiem lub znacznym niedowładem obu kończyn górnych, posiadające aktualne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności albo aktualne orzeczenie o niepełnosprawności,
  • osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, które są:
    a) uczniami szkół ponadgimnazjalnych,
    b) słuchaczami kolegiów,
    c) studentami studiów pierwszego stopnia lub studentami studiów drugiego stopnia albo studentami jednolitych studiów magisterskich,
    d) posiadaczami dyplomu ukończenia studiów wyższych kształcącymi się na studiach podyplomowych,
    e) uczestnikami studiów doktoranckich
    f) studentami uczelni zagranicznych,
    g) studentami odbywającymi staż zawodowy za granicą w ramach programów Unii Europejskiej, pobierającymi naukę w systemie stacjonarnym lub naukę w systemie niestacjonarnym,
  • niepełnosprawne dzieci i młodzież z ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności, z ubytkiem słuchu na poziomie od 90 decybeli, realizujący obowiązek szkolny lub obowiązek przygotowania przedszkolnego.
__________________

jobu33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 08:53   #419
jobu33
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 166
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

Jeśli masz sprawne ręce to może jesteś uczniem lub studentem: Adresatami programu w obszarze B są:
1) pełnoletnie osoby w wieku aktywności zawodowej, niepełnosprawne z powodu braku lub znacznego niedowładu obu kończyn górnych posiadające ważne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne,
2) niepełnosprawne dzieci i młodzież w wieku do lat 18 z brakiem lub znacznym niedowładem obu kończyn górnych, posiadające aktualne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności albo aktualne orzeczenie o niepełnosprawności,
3) osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności (albo orzeczenie równoważne),, które są:
a) uczniami szkół ponadgimnazjalnych,
b) słuchaczami kolegiów,
c) studentami studiów pierwszego stopnia lub studentami studiów drugiego stopnia albo studentami jednolitych studiów magisterskich – prowadzonych przez szkoły wyższe,
d) posiadaczami dyplomu ukończenia studiów wyższych kształcącymi się na studiach podyplomowych prowadzonych przez szkoły wyższe lub przez inne jednostki uprawnione do prowadzenia tych studiów na podstawie odrębnych przepisów,
e) uczestnikami studiów doktoranckich prowadzonych przez szkoły wyższe lub przez inne jednostki uprawnione do prowadzenia tych studiów na podstawie odrębnych przepisów,
f) studentami uczelni zagranicznych,
g) studentami odbywającymi staż zawodowy za granicą w ramach programów Unii Europejskiej,pobierającym i naukę w systemie stacjonarnym lub naukę w systemie niestacjonarnym,
4) niepełnosprawne dzieci i młodzież z ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności, z ubytkiem słuchu na poziomie od 90 decybeli, realizujący obowiązek szkolny lub obowiązek przygotowania przedszkolnego.


Jeśli nie, zostaje likwidacja barier komunikacyjnych z PCPR-u.

Pozdrawiam
__________________

jobu33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 08:54   #420
jobu33
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 166
Dot.: Odchudzanie plotkowanie

http://www.far.org.pl/forum/viewtopic.php?id=774

dla tereni
__________________

jobu33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:31.