Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-22, 14:06   #3721
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Zielony Kalcyt Pokaż wiadomość
Ja mam podobnie, moje Hauschki mąż skomentował, że pachnie albo uperfumowaną starą babcią albo kocimiętką Faktycznie kremy pachną bardzo intensywnie i dłuuugo wietrzeją

Podoba mi się działanie myjadła Hauschkowego - lekki peeling, nawilżenie, no może mycie nie jakoś super dokładne, ale rano daje radę. W sumie po nim moja tłusta skóra mogłaby się obyć bez kremu
ha! twoj chlop nie wie co mowi!!! wez mu zapodaj spray alva - to cofnie wszystkie komentarze na temat hauschki
przy tlustej skorze wcale nie musisz sie smarowac. to myjadlo jest delikatne, wg hauschkowej pielegnacji skory tlustej jest nawet wskazane olewanie kremu w sensie: wieczorem mycie tym kremem, tonizacja i siup do lozka. rano to juz mozna ochronnie cos tam zastosowac, ale tez nie ma co przesadzac.
Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
A teraz moje zakupy ostatnich czasów:
Zdjęcie 1:
- Lavera, żel pod prysznic pomarańcz i rokitnik- zapach bardzo fajny, świeży ale wystarczył mojej mamie na kilka użyć.
- dr Haushka, dezodorant różany- jakoś się nie polubiliśmy za bardzo, po za tym jego zapach.. no troche śmierdzi

Zdjęcie 2:
- Lavera, aloesowy krem pielęgnacyjny do skóry wrażliwej i delikatnej- teoretycznie zalecany na noc, ja go używam na dzień (bo ten dniowy mniej mi się podobał składowo), błyskawicznie się wchłania, skóra się po nim w ogóle nie błyszczy, nie zapycha, ogólnie fajny.
- e- naturalne: -hydrolat oczarowy, hydrolat lawendowy, masło kakaowe nierafinowane- bardzo mało pachnie kakaem, peeling enzymatyczny- pachnie troche migdałowo-perfumowo, jest bardzo drobno zmielony, w działaniu ok.


Zdjęcie 3, Lily Lolo:
- podkład mineralny, Popcorn- baaardzo lubie!
- cienie do powiek, Mudpie, Black Sand (ten na prezent)

Alverde:
Zdjęcie 4:
- pianka do włosów
- szampon, odżywka i maseczka z hibiskusem- szampon raczej rzadki przez co mało wydajny a odżywkę i maseczkę lubie bo fajnie nawilżają włosy
- spray do ciała grejfrutowy- zapach bardzo odświeżający ale nie utrzymuje się na skórze zbyt długo.
- dwufazowy płyn do demakijażu oczu- moja alverdowa perełka Dobrze zmywa makijaż, nie pozostawia tłustej warstwy a jedynie taką miłą powłoczkę i jest wydajny.
- męski krem, głęboko nawilżający- mój tż bardzo polubił, tyle na jego temat
- męski żel do ciała i włosów- ...tż też polubił
- anti-aging, ampułki do twarzy z kiwi
- masełko do ciała werbena- uwielbiam masełka alverde!
- odżywka do rzęs
- żel do brwi dla brunetek

Zdjęcie 5, (bez obawy, nie wszystko jest moje ):
- żele pod prysznic: bambus i grejfrut, werbena i limonka.
- kremowy żel pod prysznic z papają- baardzo fajny! Dobrze się pieni, po myciu nie potrzebuje już balsamu i ten zapach
- olejek pod prysznic z amarantusem- wypadł troche gorzej w porównaniu z papają, zdecydowanie mniej się pieni i nie nawilża tak bardzo skóry.
- szampon i odżywka odbudowa z amarantusem- odżywka jest tak gęsta jak maseczka z hibiskusem czy avocado, szampon bardzo dobrze się pieni i będzie wydajny, cała seria pachnie takim żółtym dziecinnym szamponem Johnson&Johnson
- odżywki i maseczka z hibiskusem
- szampon do wrażliwej skóry głowy
- krem do rąk z nagietkiem
- krem męski, głęboko nawilżający
- olejek do włosów
- anti- aging, serum witaminowe do twarzy
- sypki puder transparentny
- masła do ciała i do stóp
- żel i panka do mycia twarzy
- odżywka do rzęs
- długopis do skórek
- Aqua, ampułki do twarzy

Zdjęcie 6, paczuszka z Organeo, która przyszła wczoraj, tutaj też nie wszystko jest moje :
- AP, płyn micelarny (koleżanki)
- Ikarov, olejek z masła karite (koleżanki)
- Luvos: maseczka nawilżająca z olejkiem migdałowym (bardzo fajna i mocno nawilża), maseczka delikatnie peelingująca z olejkiem z pestek brzoskwini
- mydła alep Excellence Bio: 25% i 5%
- AP, glinka zielona w tubce- zmiana opakowania połączona została ze zmianą składu , co widać na zdjęciu.

Ufffff....
no, ufff! tos pojechala a wlosy przesliczne, gratuluje tej dlugosci
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 14:36   #3722
RenWier
Zakorzenienie
 
Avatar RenWier
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 450
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Trochę mnie tu nie było .. ale naskrobałyście!
Nie przelecę Was już od tyłu, ani od przodu, ni pobieżnie, tym bardziej gruntownie.

Gratuluję zacnych nabytków Piękne zbiory i z przyjemnością ogląda się foto.

Od kilku dni kładę na łepetynę jajeczną z Kaliny i doprawiam żywymi witaminkami Kocham żywe witaminki! i używam je niemalże maniakalnie. To mój hit sezonu i włosowe muszmieć. Do witaminek podłączyła się córa więc idzie tego całkiem sporo. Przy najbliższej okazji zaopatrzę się w 2,3 sztuki nawet.

Maska jajeczna do włosów taka se.. może być, ale szału nie ma. Córka mówi, że pachnie ajerkoniakiem, ale ja takich konotacji nie stwierdzam. Konsystencja trochę za rzadka, mogłaby być bardziej zwarta, gęsta. Maska dobra dla niecierpliwych - 1-2 min. i można spłukiwać, osobiście przeciągam do minut pięć, spieszno mi zawsze i wszędzie, więc dłużej rady nie dam.
Przechodzimy do meritum sprawy - oddziaływanie:
... no aplauzu nie będzie, ale nie jest też źle, może oczekiwania zbyt duże ..
* w moim przypadku zbyt krótki okres używania, by stwierdzić, czy maska ma moc regeneracji/ i jaką;
* włosy me mega szorstkie, matowe, sztywne i niesforne, po zastosowaniu trochę lepsze, bardziej miękkie, wygładzone, z miernym efektem nawilżenia, blasku i połysku - niestety - brak;
* maska włosów nie obciąża;
* włosy mam krótkie, więc problemów z rozczesywaniem brak, chociaż nie sądzę by jakoś znacząco wpływały na problem.

Ogólnie może być .. ale chyba jednak nie to ..
A może ja mam włosy, którym już za wiela nie pomoże.. ?
Muszę jeszcze zanabyć maskę drożdżową.

Kochane, poradźcie jakichś szampon, może być z Kaliny, Lavery i inszej marki, do skóry wrażliwej i łuszczycowej ..

Aha.. była mowa o kociej sraczce (o rany! jak to brzydko brzmi) a ja dzisiaj wonię perfumami, których zapach porównywany jest do kocich siusiek.

Edytowane przez RenWier
Czas edycji: 2012-08-22 o 17:52 Powód: błąd
RenWier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 14:42   #3723
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

mmm, kocie siuski? i to maja byc perfumy??? bo ja rozumiem jakies smarowidlo, ktore pachniec nie musi, no ale pachnidlo raczej powinno ostrzeglabys kolezanki... co to za "cudo"?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 14:45   #3724
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cam dałaś czadu
Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Tak Was podczytuję ukradkiem , ale przyznam, że trochę się gubię w mnogości tego co zachwalacie Planuję zamówienie z Bioarpa/Kaliny i mam prośbę o podpowiedź, który szampon byłby najlepszy na wypadajace włosy?
Cześć
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 14:52   #3725
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
to super
będzie okazja na piwko skoczyć
bo dobrze kombinuję, że sie spotkamy w wawie? Czy sobie wymyśliłam?
Spotkamy, spotkamy, yay

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ha! twoj chlop nie wie co mowi!!! wez mu zapodaj spray alva - to cofnie wszystkie komentarze na temat hauschki
przy tlustej skorze wcale nie musisz sie smarowac. to myjadlo jest delikatne, wg hauschkowej pielegnacji skory tlustej jest nawet wskazane olewanie kremu w sensie: wieczorem mycie tym kremem, tonizacja i siup do lozka. rano to juz mozna ochronnie cos tam zastosowac, ale tez nie ma co przesadzac.

no, ufff! tos pojechala a wlosy przesliczne, gratuluje tej dlugosci
o którym myjadle hauschki mowa? Tym kremie do mycia w tubce?
A on w miarę wydajny jest, stosowałaś go cloche?
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 15:34   #3726
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Moge juz poopowiadac wrazenia z uzywania Madary.. Boska jest! Zarowno pianka do mycia jak i kremy polecam. Uzylam tez szamponu P&R dla wlosow cienkich i bez blasku i jestem zadowolona, bo myslalam ze beda sie przetluszczac zwlaszcza w duecie z odzywka ale nie


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 15:53   #3727
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
o którym myjadle hauschki mowa? Tym kremie do mycia w tubce?
A on w miarę wydajny jest, stosowałaś go cloche?
tak, o tych zmielonych migdalach w tubce mowa uzywalam, lubilam, ale trzeba przyznac, ze to troche inna forma oczyszczania twarzy. wedlug mnie malo wydajny byl ten krem, jak sie go solo stosowalo. ja mialam tez mleczko (reinigungsmilch) i nim zmywalam wieczorem makijaz, dopiero potem szedl krem do mycia, i tak bylo juz duzo lepiej. wowczas wystarczal taki centymetrowy paseczek
poczytaj moze na zielonym koszyczku o tym myjadle, moze nawet skusisz sie na ukrecenie swojego wlasnego kremu migdalowego do mycia? margoltka wszystko opisala w blogu
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 16:47   #3728
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
tak, o tych zmielonych migdalach w tubce mowa uzywalam, lubilam, ale trzeba przyznac, ze to troche inna forma oczyszczania twarzy. wedlug mnie malo wydajny byl ten krem, jak sie go solo stosowalo. ja mialam tez mleczko (reinigungsmilch) i nim zmywalam wieczorem makijaz, dopiero potem szedl krem do mycia, i tak bylo juz duzo lepiej. wowczas wystarczal taki centymetrowy paseczek
poczytaj moze na zielonym koszyczku o tym myjadle, moze nawet skusisz sie na ukrecenie swojego wlasnego kremu migdalowego do mycia? margoltka wszystko opisala w blogu
Znam ten wpis, nawet zrobiłam pastę.. ale jakoś średnio zadowolona jestem z tej mojej :<
No nic, hauschka chyba nie dla mnie. Szukam jakiegoś fajnego czyścika, od ponad pół roku stosuję aleppo i już mi się znudziiiiło
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 16:51   #3729
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Dziewczyny błagam pomóżcie mi
Na LF można było kupić takie mniejsze mydełka na próbę i teraz nie mogę ich znaleźć, nie ma już?
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 16:51   #3730
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Znam ten wpis, nawet zrobiłam pastę.. ale jakoś średnio zadowolona jestem z tej mojej :<
No nic, hauschka chyba nie dla mnie. Szukam jakiegoś fajnego czyścika, od ponad pół roku stosuję aleppo i już mi się znudziiiiło
ach, znudzilo sie... z jakimis zelami/piankami nie chcesz probowac? jak mialabys kasy na zbyciu, to sprobuj z JMO ten jojoba-gingko albo z macznica pianke
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 17:09   #3731
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Ale piękne poczyniłyście zakupy Caameroon otwiera hurtownię. Wielkie "ACH ACH". A włosy to już nie mam tak wielkich achów Piękne!

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
...

Matko! Ale mnie nosi, żeby sobie zestaw do zrobienia kremu z LHA albo migdałem z zsk kupić
Mnie też ale te filtry

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
tak, o tych zmielonych migdalach w tubce mowa uzywalam, lubilam, ale trzeba przyznac, ze to troche inna forma oczyszczania twarzy. wedlug mnie malo wydajny byl ten krem, jak sie go solo stosowalo. ja mialam tez mleczko (reinigungsmilch) i nim zmywalam wieczorem makijaz, dopiero potem szedl krem do mycia, i tak bylo juz duzo lepiej. wowczas wystarczal taki centymetrowy paseczek
poczytaj moze na zielonym koszyczku o tym myjadle, moze nawet skusisz sie na ukrecenie swojego wlasnego kremu migdalowego do mycia? margoltka wszystko opisala w blogu
Wszystko jest opisane na blogu Dziękuję, że poleciłaś Koszyczek Krem myjący dr.Hauschka rzeczywiście mógłby być bardziej wydajny, ale i tak to najlepsze (obok Pukka) myjadełko.

Co do pasty myjącej, dostaję wiele maili, że przepis jest super, ale też takich że nic z niego nie wyszło. Zauważyłam, że najczęściej popełnianym błędem jest mielenie. Dokładniej chodzi o to, że samo zmielenie nie uczyni z migdałów pasty. Co najwyżej proszek. To BLENDER jest tym cudotwórcą. Pod jego wpływem (nie wiem jak to się dzieje) proszek jest jeszcze drobniej mielony, ale dodatkowo wszytsko się nagrzewa i wilgotnieje. Niestety blender może przypłacić to życiem (jeden już załatwiłam), ale po kilku/kilkunastu minutach mielenia i ugniatania otrzymuje się pastę. Na tyle wilgotniutką, że nie trzeba dodawać oleju.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 17:45   #3732
RenWier
Zakorzenienie
 
Avatar RenWier
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 450
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
mmm, kocie siuski? i to maja byc perfumy??? bo ja rozumiem jakies smarowidlo, ktore pachniec nie musi, no ale pachnidlo raczej powinno ostrzeglabys kolezanki... co to za "cudo"?
Nie będę ostrzegać tylko zachęcam do testów A mowa o Guerlain Aqua Allegoria Pamplelune, ja tam żadnych nut fekalnych nie czuję, chociaż na KWC i fragrantice często przewija się motyw kocich siuśków. Dla mnie zapach jest cytrusowy, świeży i energetyzujący, takie całkiem przyjemne pachnidło na lato. Da się wyczuć jakąś dziwną nutę, ale żeby od razu kocie ekskrementy?! Nic z tego! Co to, to nie!
RenWier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 17:49   #3733
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Ale piękne poczyniłyście zakupy Caameroon otwiera hurtownię. Wielkie "ACH ACH". A włosy to już nie mam tak wielkich achów Piękne!



Mnie też ale te filtry



Wszystko jest opisane na blogu Dziękuję, że poleciłaś Koszyczek Krem myjący dr.Hauschka rzeczywiście mógłby być bardziej wydajny, ale i tak to najlepsze (obok Pukka) myjadełko.

Co do pasty myjącej, dostaję wiele maili, że przepis jest super, ale też takich że nic z niego nie wyszło. Zauważyłam, że najczęściej popełnianym błędem jest mielenie. Dokładniej chodzi o to, że samo zmielenie nie uczyni z migdałów pasty. Co najwyżej proszek. To BLENDER jest tym cudotwórcą. Pod jego wpływem (nie wiem jak to się dzieje) proszek jest jeszcze drobniej mielony, ale dodatkowo wszytsko się nagrzewa i wilgotnieje. Niestety blender może przypłacić to życiem (jeden już załatwiłam), ale po kilku/kilkunastu minutach mielenia i ugniatania otrzymuje się pastę. Na tyle wilgotniutką, że nie trzeba dodawać oleju.
Ja jestem zadowolona z konsystencji, dodałam sobie glinki, ale zwyczajnie jako taki codzienny myjak to jak dla mnie za mało oczyszcza Potrzebuje coś mocniejszego
A jeśli chodzi o Pukkę to mówisz o tym takim sypanym peelingu, czy może o tym mleczku -> http://planetazdrowie.pl/index.php?p...art&Itemid=159

Bo wygląda fajnie
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 18:04   #3734
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez RenWier Pokaż wiadomość
Nie będę ostrzegać tylko zachęcam do testów A mowa o Guerlain Aqua Allegoria Pamplelune, ja tam żadnych nut fekalnych nie czuję, chociaż na KWC i fragrantice często przewija się motyw kocich siuśków. Dla mnie zapach jest cytrusowy, świeży i energetyzujący, takie całkiem przyjemne pachnidło na lato. Da się wyczuć jakąś dziwną nutę, ale żeby od razu kocie ekskrementy?! Nic z tego! Co to, to nie!
Ale z ilością nie można przesadzić
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 18:12   #3735
RenWier
Zakorzenienie
 
Avatar RenWier
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 450
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Ale z ilością nie można przesadzić
Ale co to oznacza w praktyce? Bo ja generalnie perfumami się zlewam. (no może nie wszystkimi)
Pamplelune poszło jakieś 5 ml (cała odlewka, bez kilku psików) więc chyba z ilością nie przegięłam?
RenWier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 18:24   #3736
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Ja jestem zadowolona z konsystencji, dodałam sobie glinki, ale zwyczajnie jako taki codzienny myjak to jak dla mnie za mało oczyszcza Potrzebuje coś mocniejszego
A jeśli chodzi o Pukkę to mówisz o tym takim sypanym peelingu, czy może o tym mleczku -> http://planetazdrowie.pl/index.php?p...art&Itemid=159

Bo wygląda fajnie
Chodzi o "herbatkę" a dokładniej peeling rozświetlający ten Na feelunique wychodziło trochę taniej Kosmetykiem jestem zachwycona. Mam już drugie opakowanie. Pierwszego nawet nie dokończyłam, bo mi Tomo wysypał. I w czasie kiedy miałam przerwę w stosowaniu zauważyłam pogorszenie cery. On po prostu działa. Stosuję go po demakijażu.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 18:29   #3737
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez RenWier Pokaż wiadomość
Ale co to oznacza w praktyce? Bo ja generalnie perfumami się zlewam. (no może nie wszystkimi)
Pamplelune poszło jakieś 5 ml (cała odlewka, bez kilku psików) więc chyba z ilością nie przegięłam?
Ale że na raz te 5ml

Nikt mi nie odpowie na moje pytanie?
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 18:30   #3738
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez RenWier Pokaż wiadomość
Nie przelecę Was już od tyłu, ani od przodu, ni pobieżnie, tym bardziej gruntownie.

Kochane, poradźcie jakichś szampon, może być z Kaliny, Lavery i inszej marki, do skóry wrażliwej i łuszczycowej ..

Aha.. była mowa o kociej sraczce (o rany! jak to brzydko brzmi) a ja dzisiaj wonię perfumami, których zapach porównywany jest do kocich siusiek.
nie przelecisz? nic a nic?

z NS jest szampon neutralny klik. Na jednym z blogów nawet była o nim pozytywna opinia właśnie w kontekście podrażnonej, łuszczącej się skóry głowy. Ja go właśnie zamierzam kupić mężowi, który mimo że włosów za bardzo nie ma, to ma mega wrażliwą skórę głowy. Kiedyś mówili mu (derma),że to łupież i zalecali nizorale i dziesiątki jego braci i było jeszcze gorzej. I pomogły mu dopiero specyfiki łagodzące, które ja mu wynajdywałam właśnie na łuszczącą się, swędzącą, wrażliwą skórę głowy. Nienaturalne ofkors. Teraz wykańcza jeden z nich i ma jeszcze szampon dzieciowy liliputza (też daje radę) i potem właśnie ten mu sprawię

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Dziewczyny błagam pomóżcie mi
Na LF można było kupić takie mniejsze mydełka na próbę i teraz nie mogę ich znaleźć, nie ma już?
http://www.lawendowafarma.pl/index.p...ct&prod_id=127 niby są, ale nie ma symbolu "koszyczka" i nie można dodać....najlepiej napisać do pani ewy i zapytać dlaczego tak jest-ona zawsze błyskawicznie odpowiada
Cytat:
Napisane przez RenWier Pokaż wiadomość
Nie będę ostrzegać tylko zachęcam do testów A mowa o Guerlain Aqua Allegoria Pamplelune, ja tam żadnych nut fekalnych nie czuję, chociaż na KWC i fragrantice często przewija się motyw kocich siuśków. Dla mnie zapach jest cytrusowy, świeży i energetyzujący, takie całkiem przyjemne pachnidło na lato. Da się wyczuć jakąś dziwną nutę, ale żeby od razu kocie ekskrementy?! Nic z tego! Co to, to nie!
Już skumałam-miałam pytać czy z własnej woli tymi sikami pachniesz, ale już widzę, że nie twoja opinia
A to jeden z nielicznych zapachów, który mi się podobał dłużej na skórze, bo, tak, tak z perfumami to u mnie...no same wiecie jak

A siuśki to ja czuję (nie koniecznie kocie) w sesie. Mojemu staremu sesa tez stajnią zapodaje
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 18:32   #3739
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
http://www.lawendowafarma.pl/index.p...ct&prod_id=127 niby są, ale nie ma symbolu "koszyczka" i nie można dodać....najlepiej napisać do pani ewy i zapytać dlaczego tak jest-ona zawsze błyskawicznie odpowiada
Dzięki Ci Dobra Kobieto dlatego znaleźć nie mogłam już napisałam do p. Ewy
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 18:34   #3740
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ciekawie wygląda, ale INCI nie ma... czy to sprawdzona marka? Ktoś miał może???
recenzja i sklad jest u agibil na blogu

http://agowepetitki.blogspot.com/201...y-synesis.html

sama kiedys myslalam o tym eliksirze ale jakos mi przeszlo
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 18:34   #3741
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Dzięki Ci Dobra Kobieto dlatego znaleźć nie mogłam już napisałam do p. Ewy
you're welcome
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 18:44   #3742
agusskaa2
Zadomowienie
 
Avatar agusskaa2
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 393
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Agusska widzę, że nadal pracujesz nad kompletowaniem kosmetyków
Na podrażnienia po białej glince parę dziewczyn już wczesniej narzekało niestety.
Krem i tonik.......
Produkty AO do twarzy mnie podrażniają, więc ja ich nie polecę to nie znaczy, że są złe. Po prostu nie dla mnie.
African earth - bardzo fajny, tonik tez mają
Ja bardzo lubię krem naturado.
Dziewczyny tez chwalą krem declare.

Hej!
Tak, wciąż szukam...
Zastanawiam się, czy nie wrócić do zabawy z wypryskami...
Nie mam dużo lepszej cery, niż miałam. Nie jest taka sucha, odkąd zaczęłam stosować zdecydowanie bardziej naturalne produkty do pielęgnacji. Mam miliony małych podskórnych grudek i krostek. Zaczerwienienia.
Dobrze działał na mnie jeden tonik z antybiotykiem, ale w żadnej z warszawskich aptek nie chcą mi go zrobić, bo brakuje im detreomycyny....:rolleyes :
Chętnie "sprzedam" przepis
Zastanawiam się nad kupieniem Brevoxylu, czy jakiegoś innego specyfiku, żeby się trochę oczyścić na twarzy....
A może spróbować z olejem?
__________________
agusskaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 18:54   #3743
RenWier
Zakorzenienie
 
Avatar RenWier
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 450
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Ale że na raz te 5ml

Nikt mi nie odpowie na moje pytanie?
No, w rzeczy samej

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
nie przelecisz? nic a nic?

z NS jest szampon neutralny klik. Na jednym z blogów nawet była o nim pozytywna opinia właśnie w kontekście podrażnonej, łuszczącej się skóry głowy. Ja go właśnie zamierzam kupić mężowi, który mimo że włosów za bardzo nie ma, to ma mega wrażliwą skórę głowy. Kiedyś mówili mu (derma),że to łupież i zalecali nizorale i dziesiątki jego braci i było jeszcze gorzej. I pomogły mu dopiero specyfiki łagodzące, które ja mu wynajdywałam właśnie na łuszczącą się, swędzącą, wrażliwą skórę głowy. Nienaturalne ofkors. Teraz wykańcza jeden z nich i ma jeszcze szampon dzieciowy liliputza (też daje radę) i potem właśnie ten mu sprawię



Już skumałam-miałam pytać czy z własnej woli tymi sikami pachniesz, ale już widzę, że nie twoja opinia
A to jeden z nielicznych zapachów, który mi się podobał dłużej na skórze, bo, tak, tak z perfumami to u mnie...no same wiecie jak

A siuśki to ja czuję (nie koniecznie kocie) w sesie. Mojemu staremu sesa tez stajnią zapodaje
Mogę przelecieć, jakby miało to komu pomóc.

Piękne dzięki za radę , szampon koniecznie wpisuję na listę, coby mi nie umknęło.
Myślałam jeszcze o mydłach do ciała i włosów za cztery dychy, ciekawe czy to skuteczne

Naturalne zapachy są najlepsze.
RenWier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 19:04   #3744
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Spotkamy, spotkamy, yay

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Dziewczyny błagam pomóżcie mi
Na LF można było kupić takie mniejsze mydełka na próbę i teraz nie mogę ich znaleźć, nie ma już?
strasznie dawno Cię nie było!
Cytat:
Napisane przez agusskaa2 Pokaż wiadomość
Hej!
Tak, wciąż szukam...
Zastanawiam się, czy nie wrócić do zabawy z wypryskami...
Nie mam dużo lepszej cery, niż miałam. Nie jest taka sucha, odkąd zaczęłam stosować zdecydowanie bardziej naturalne produkty do pielęgnacji. Mam miliony małych podskórnych grudek i krostek. Zaczerwienienia.
Dobrze działał na mnie jeden tonik z antybiotykiem, ale w żadnej z warszawskich aptek nie chcą mi go zrobić, bo brakuje im detreomycyny....:rolleyes :
Chętnie "sprzedam" przepis
Zastanawiam się nad kupieniem Brevoxylu, czy jakiegoś innego specyfiku, żeby się trochę oczyścić na twarzy....
A może spróbować z olejem?
Oleje fajne, jednym pasują, innym nie - jak ze wszystkim dopóki nie spróbujesz sama to sie nie dowiesz. Jest dużo lekkich olejów, równiez do cery problematycznej
Ja nie mam takich problemów z cerą więc trudno mi Ci cos doradzić... a nie chcę Ci czegoś źle podpowiedzieć. Pomyślałam, że może powinnas przemysleć kwestię toniku kwasowego? Migdał w małym stężeniu wielu osobom pomagał zresztą dziewczyny przerabiały tutaj wiele różnych kwasów, w różnych stężeniach, niektóre ze świetnym efektem! Napewno coś podpowiedzą
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 19:05   #3745
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Cam dałaś czadu


Cześć
Cześć

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Moge juz poopowiadac wrazenia z uzywania Madary.. Boska jest! Zarowno pianka do mycia jak i kremy polecam. Uzylam tez szamponu P&R dla wlosow cienkich i bez blasku i jestem zadowolona, bo myslalam ze beda sie przetluszczac zwlaszcza w duecie z odzywka ale nie


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pokuś tym kremem mocniej

Cytat:
Napisane przez RenWier Pokaż wiadomość
Nie będę ostrzegać tylko zachęcam do testów A mowa o Guerlain Aqua Allegoria Pamplelune, ja tam żadnych nut fekalnych nie czuję, chociaż na KWC i fragrantice często przewija się motyw kocich siuśków. Dla mnie zapach jest cytrusowy, świeży i energetyzujący, takie całkiem przyjemne pachnidło na lato. Da się wyczuć jakąś dziwną nutę, ale żeby od razu kocie ekskrementy?! Nic z tego! Co to, to nie!
Jeden z moich ulubionych zapachów Głosy otoczenia rozkładają się mniej więcej 70 do 30 dla kocich siuśków
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 19:07   #3746
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

nie doczekałam weekendu i własnie nałożyłam maskę avocado organic shop od Effci
zmyję włoski i pewnie zasne zanim mi wyschną, więc o efektach napisze jutro
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 19:17   #3747
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
nie doczekałam weekendu i własnie nałożyłam maskę avocado organic shop od Effci
zmyję włoski i pewnie zasne zanim mi wyschną, więc o efektach napisze jutro
to czekamy
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 19:32   #3748
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
nie doczekałam weekendu i własnie nałożyłam maskę avocado organic shop od Effci
zmyję włoski i pewnie zasne zanim mi wyschną, więc o efektach napisze jutro
Jeśli Ty jesteś w stanie spokojnie zasnąć z mokrymi włosami... to musi znaczyć, że Twoje włosy są boskie z natury i nie chcę słyszeć żadnego na nie narzekania
Cytat:
Napisane przez agusskaa2 Pokaż wiadomość
Hej!
Tak, wciąż szukam...
Zastanawiam się, czy nie wrócić do zabawy z wypryskami...
Nie mam dużo lepszej cery, niż miałam. Nie jest taka sucha, odkąd zaczęłam stosować zdecydowanie bardziej naturalne produkty do pielęgnacji. Mam miliony małych podskórnych grudek i krostek. Zaczerwienienia.
Dobrze działał na mnie jeden tonik z antybiotykiem, ale w żadnej z warszawskich aptek nie chcą mi go zrobić, bo brakuje im detreomycyny....:rolleyes :
Chętnie "sprzedam" przepis
Zastanawiam się nad kupieniem Brevoxylu, czy jakiegoś innego specyfiku, żeby się trochę oczyścić na twarzy....
A może spróbować z olejem?
Nie bardzo jestem w temacie, ale na skórę z zapalnymi krostkami, zaczerwienieniami itp objawami lekkiego trądziku będę zawsze i wszystkim szczerze polecać śmierdzący spray Alvy; jest tak skuteczny w gojeniu i opanowywaniu takiej skóry, ze pomimo bagiennego smrodu używa go mój syn i to własnej nieprzymuszonej woli. Nie trzeba mu o nim przypominać; jak np. nocuje kilka dni poza domem to stan skóry natychmiast sie pogarsza.
Niestety (stety) w sprawie podskórnych gul nie mam żadnych doświadczeń, jakkolwiek coś mi się obiło że to sprawka hormonów, więc kosmetykami się jej nie rozwiąże; ponadto spraj Alvy nie oczyszcza porów skóry, w celu pozbycia się zaskórniaków zapodaję dziecku tonik migdalowy (z lekkim jednak oporem z jego strony).
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 19:32   #3749
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Cześć



Pokuś tym kremem mocniej
zawsze moge obdarowac Ciebie probeczkami
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 19:37   #3750
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Jeśli Ty jesteś w stanie spokojnie zasnąć z mokrymi włosami... to musi znaczyć, że Twoje włosy są boskie z natury i nie chcę słyszeć żadnego na nie narzekania


Nie bardzo jestem w temacie, ale na skórę z zapalnymi krostkami, zaczerwienieniami itp objawami lekkiego trądziku będę zawsze i wszystkim szczerze polecać śmierdzący spray Alvy; jest tak skuteczny w gojeniu i opanowywaniu takiej skóry, ze pomimo bagiennego smrodu używa go mój syn i to własnej nieprzymuszonej woli. Nie trzeba mu o nim przypominać; jak np. nocuje kilka dni poza domem to stan skóry natychmiast sie pogarsza.
Niestety (stety) w sprawie podskórnych gul nie mam żadnych doświadczeń, jakkolwiek coś mi się obiło że to sprawka hormonów, więc kosmetykami się jej nie rozwiąże; ponadto spraj Alvy nie oczyszcza porów skóry, w celu pozbycia się zaskórniaków zapodaję dziecku tonik migdalowy (z lekkim jednak oporem z jego strony).
Oj no, przeciez nie narzekam może tylko za wolno rosną i mogłyby byc grubsze
żartuję.
Ale zaciekawiłaś mnie strasznie czemu zasychanie z mokrymi włosami jest takim "wyczynem"?

Spray alvy
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.