Karta walutowa na wakacje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-08, 08:38   #1
mmka789
Raczkowanie
 
Avatar mmka789
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 188

Karta walutowa na wakacje


Hej,

W związku z tym, że wyjeżdżam na wakacje założyłam sobie konto walutowe w euro (bo nie chcę nosić przy sobie tak dużej gotówki i w razie czego będę mogła swobodnie płacic kartą). Jednak dzisiaj chciałam kupić bilety do muzeum (bo online jest taniej), ale okazuje się, że moja karta jest kartą Maestro i niewiele mogą nią zdziałać... Czy mogę mieć problemy z płatnością w kasach muzalnych lub sklepach? Czy może być tak, ze ta karta nie będzie nigdzie honorowana? Help
mmka789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 12:02   #2
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Karta walutowa na wakacje

Płatności przez internet można robić głównie przy użyciu karty kredytowej albo debetowej jak debit MasterCard, zwykłymi kartami raczej nie wiec pewnie stąd problem.


Na miejscu przy wyciaganiu pieniędzy z bankomatu czy płaceniu kartą nie powinnaś mieć takich problemów no chyba że jakiś terminal albo bankomat nie będzie Maestro obsługiwał ale teraz to już raczej rzadkość.
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 12:37   #3
mirka1025
Raczkowanie
 
Avatar mirka1025
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 108
Dot.: Karta walutowa na wakacje

Czyli, jak mam kartę debetową Maestro to mogę wykonywać operacje online? Karta nie jest wypukła.
mirka1025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 13:02   #4
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Karta walutowa na wakacje

Cytat:
Napisane przez mirka1025 Pokaż wiadomość
Czyli, jak mam kartę debetową Maestro to mogę wykonywać operacje online? Karta nie jest wypukła.

Jeśli taka karta jest dozwolona to jak najbardziej, przy realizacjach płatności gdzieś obok jest zwykle adnotacja jakie karty są akceptowane
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 08:09   #5
zuzannapik
Raczkowanie
 
Avatar zuzannapik
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 133
Dot.: Karta walutowa na wakacje

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Jeśli taka karta jest dozwolona to jak najbardziej, przy realizacjach płatności gdzieś obok jest zwykle adnotacja jakie karty są akceptowane
Wtedy wystarczy podać numer karty? Możecie napsiac coś więcej o tym, jak taka płatność przebiega? Bo ja nic z tego nie rozumiem, czy wtedy jest pobierana jakąs duża opłata prowizyjna?
zuzannapik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 09:26   #6
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Karta walutowa na wakacje

Cytat:
Napisane przez zuzannapik Pokaż wiadomość
Wtedy wystarczy podać numer karty? Możecie napsiac coś więcej o tym, jak taka płatność przebiega? Bo ja nic z tego nie rozumiem, czy wtedy jest pobierana jakąs duża opłata prowizyjna?

Pytasz o ogólny proces płatności kartą w internecie ?


Bo płatność kartą kredytową czy debetową nie rozni się od siebie, wygląda tak samo...akceptujesz kwote, wpisujesz swoje dane, numer karty, kod CVC i bank to weryfikuje i potwierdza albo i nie.


Co do prowizji to już zalezy od banku i od sprzedającego , czesto jest tak że za kredytówki jest pobierana jakas tam drobna kwota, a od debetowych nie...ale jak mówie, wszystko zależy od kogo kupujesz i od banku.
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 13:48   #7
mmka789
Raczkowanie
 
Avatar mmka789
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 188
Dot.: Karta walutowa na wakacje

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Płatności przez internet można robić głównie przy użyciu karty kredytowej albo debetowej jak debit MasterCard, zwykłymi kartami raczej nie wiec pewnie stąd problem.


Na miejscu przy wyciaganiu pieniędzy z bankomatu czy płaceniu kartą nie powinnaś mieć takich problemów no chyba że jakiś terminal albo bankomat nie będzie Maestro obsługiwał ale teraz to już raczej rzadkość.
Dzięki, o to mi chodziło. Ale też się zastanawiam, nad tymi płatnościami online... Znaczy, nie zastanawiam, po prostu denerwuje mnie, to, że nie wszytskie karty są akceptowane i nie rozumiem dlaczego, tak się dzieje.
mmka789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-16, 08:59   #8
RobiMyPodroze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4
Dot.: Karta walutowa na wakacje

Ja mam kartę Euro z mBanku. Przejechałam z nią całą Europę i nie było żadnych problemów z płatnościami. Mimo to bardziej polecam kartę kredytową - tylko wtedy trzeba uważać na limit

Cytat:
Napisane przez mmka789 Pokaż wiadomość
Dzięki, o to mi chodziło. Ale też się zastanawiam, nad tymi płatnościami online... Znaczy, nie zastanawiam, po prostu denerwuje mnie, to, że nie wszytskie karty są akceptowane i nie rozumiem dlaczego, tak się dzieje.
Dzieje się tak dlatego, że karta kredytowa ma dostępny limit/kredyt i podczas płatności pieniądze są blokowane w tym limicie. W przypadku karty debetowej istnieje szansa, choć niewielka, że zapłacisz on-line, transakcja zostanie zaakceptowana, a Ty wypłacisz z konta pieniądze nim bank puści je do odbiorcy w sesji wychodzącej.

Mam nadzieję, że w miarę logicznie to wytłumaczyłam.

Pozdrawiam,
Gośka
__________________
Osoby sprawnej i niepełnosprawnej podróże po Europie i Świecie - Blog podróżniczy
RobiMyPodroze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-16 09:59:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:58.