Torbiele na jajnikach a antykoncepcja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-14, 22:29   #1
elle elle
Rozeznanie
 
Avatar elle elle
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Centrum Polski
Wiadomości: 790

Torbiele na jajnikach a antykoncepcja


Witam,
Otóż dzisiaj byłam u ginekologa i wykryto u mnie torbiel o wielkości 4cm. Lekarz powiedział, że w najbliższych dniach mam zgłosić się po leki. Chciałam się zapytać czy to możliwe aby torbiel powstała od tabletek antykoncepcyjnych w przeciągu tych niecałych 4 miesięcy? Dodam, że dopiero od kilku dni mnie boli brzuch i piersi. Biorę 4 opakowanie ostatnio moje krwawienie było bardzo skąpe, zastanawiam się czy to również może mieć wpływ na powstanie torbieli?
Pozdrawiam
__________________
Czas to miłość

Wymiana kosmetyczna

Klik!
Wybieram grupę Color!

elle elle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 22:43   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Torbiele na jajnikach a antykoncepcja

Antykoncepcja raczej zapobiega powstaniu torbieli niż przyczynia się do ich powstania. Ja torbiele tej wielkości miałam usuwane operacyjnie (laparskopia).
Lekarz powiedział mi szczerze wprost, że leki doustne raczej ich nie usuną i jest to tylko niepotrzebna zwłoka działająca na niekorzyść ewentualnej interwencji chirurgicznej, więc polecam od razu zapytać o leczenie operacyjne.
Co do torbieli- widocznie masz skłonności i tyle.

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:40 ----------

Skąpe krwawienia to normalne przy torbielach bo krew wpływa do torbieli i torbiel rośnie. Antykoncepcja zapobiega rozwojowi torbieli bo jak kobieta nie miesiączkuje to torbiel nie rośnie.
Także skąpy okres to objaw a nie przyczyna torbieli. Ja przy torbielach miałam wręcz zatrzymanie okresu jako objaw.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2014-07-14 o 22:44
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 23:01   #3
elle elle
Rozeznanie
 
Avatar elle elle
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Centrum Polski
Wiadomości: 790
Dot.: Torbiele na jajnikach a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Antykoncepcja raczej zapobiega powstaniu torbieli niż przyczynia się do ich powstania. Ja torbiele tej wielkości miałam usuwane operacyjnie (laparskopia).
Lekarz powiedział mi szczerze wprost, że leki doustne raczej ich nie usuną i jest to tylko niepotrzebna zwłoka działająca na niekorzyść ewentualnej interwencji chirurgicznej, więc polecam od razu zapytać o leczenie operacyjne.
Co do torbieli- widocznie masz skłonności i tyle.

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:40 ----------

Skąpe krwawienia to normalne przy torbielach bo krew wpływa do torbieli i torbiel rośnie. Antykoncepcja zapobiega rozwojowi torbieli bo jak kobieta nie miesiączkuje to torbiel nie rośnie.
Także skąpy okres to objaw a nie przyczyna torbieli. Ja przy torbielach miałam wręcz zatrzymanie okresu jako objaw.
Właśnie lekarz nawet nie wspomniał o usuwaniu operacyjnym tylko powiedział że nie mam się niczym przejmować, może samo się wchłonie a jak nie to zapisze mi leki po których mam się zgłosić w przeciągu kilku dni. Sama nie wiem co mam o tym myśleć, może powinnam odwiedzić jeszcze innego lekarza...
__________________
Czas to miłość

Wymiana kosmetyczna

Klik!
Wybieram grupę Color!

elle elle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 23:07   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Torbiele na jajnikach a antykoncepcja

Jeśli tak powiedział to ja bym poszła na konsultacje do innego lekarza
4 cm to już duża torbiel
Niewiele takich wchłania się samoistnie a jeśli torbiel nadal rośnie ryzykujesz zniszczenie jajników, więc czasem lepiej szybko operować a nie czekać na cud po lekach doustnych bo na operację też się czeka a jak się czeka za długo to rokowania pooperacyjne są coraz gorsze.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 23:19   #5
elle elle
Rozeznanie
 
Avatar elle elle
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Centrum Polski
Wiadomości: 790
Dot.: Torbiele na jajnikach a antykoncepcja

W takim razie dla pewności lepiej udam się jeszcze do innego ginekologa.
__________________
Czas to miłość

Wymiana kosmetyczna

Klik!
Wybieram grupę Color!

elle elle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 03:09   #6
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Torbiele na jajnikach a antykoncepcja

Jeszcze tak na wszelki wypadek- wyobraź sobie, że macica to 8-12 cm a ty masz już teraz torbiel zajmującą około 1/3 jej objętości
Jak dla mnie powinnaś jak najszybciej iść do ginekologa, który jest chirurgiem
I jak na mój gust jeśli będzie kompetentny to od razu będzie na gwałt szukał dla Ciebie miejsca na sali operacyjnej.
A na takie miejsce się czeka. W międzyczasie torbiel może rosnąć, więc przed operacją powinnaś dostać tabletki, żeby wstrzymać miesiączkowanie i wzrost torbieli.
Jak dla mnie nie ma na co czekać.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 13:12   #7
elle elle
Rozeznanie
 
Avatar elle elle
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Centrum Polski
Wiadomości: 790
Dot.: Torbiele na jajnikach a antykoncepcja

A jeśli chodzi o operację to można wybrać metodę operowania? Czy wybiera ją lekarz i jego wybór nie podlega dyskusji? Jeżeli miałoby dojść do operacji to szczerze wole zwykłe nacięcie i znieczulenie podpajęczynówkowe i mieć pełną świadomość niż narkozę..
__________________
Czas to miłość

Wymiana kosmetyczna

Klik!
Wybieram grupę Color!

elle elle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-15, 16:05   #8
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Torbiele na jajnikach a antykoncepcja

Ja też miałam torbiel, potem brałam anty. To torbiel się wchłonęła, ani śladu po niej Później odstawiłam i teraz mam torbiel. Też miałam około 4 cm i Pani ginekolog 2 miesiące temu powiedziała, że się zmniejsza Pójdę za jakiś czas i dowiem się co i jak

Szczerze mówiąc operacja mnie przeraża :/ Ale zdaję sobie sprawę z tego, że może być konieczna.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 19:37   #9
elle elle
Rozeznanie
 
Avatar elle elle
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Centrum Polski
Wiadomości: 790
Dot.: Torbiele na jajnikach a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Ja też miałam torbiel, potem brałam anty. To torbiel się wchłonęła, ani śladu po niej Później odstawiłam i teraz mam torbiel. Też miałam około 4 cm i Pani ginekolog 2 miesiące temu powiedziała, że się zmniejsza Pójdę za jakiś czas i dowiem się co i jak

Szczerze mówiąc operacja mnie przeraża :/ Ale zdaję sobie sprawę z tego, że może być konieczna.
To mam nadzieję ze moja też się wchłonie, mnie również operacja przeraża. Miesiączkuje od 11 roku życia i nigdy nie miałam problemów z torbielami. Jutro ide do gin zobaczymy co mi powie. Jeszcze żeby chociaż można było wybrać metodę operacji...
__________________
Czas to miłość

Wymiana kosmetyczna

Klik!
Wybieram grupę Color!

elle elle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-15 20:37:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:55.