Mleko modyfikowane bez dodatkow smakowych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-24, 21:35   #1
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247

Mleko modyfikowane bez dodatkow smakowych


Nie chciałam zakładac nowego wątku, żeby nie zaśmiecać, ale niestety musze , bo nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Które dostępne na rynku mleko modyfikowane dla dziecka od 1 roku życia jest mlekiem bez dodatków smakowych i zbożowych typu kleik ryżowy,ale za to z probiotykami etc.

Wydawałoby się, że nie ma problemu ze znalezieniem takiego a jednak... Moje dziecko do niedawna jadło Bebilon 2. Kupilam Bebilon 3 i po otwarciu puszki poczulam intesywny , dla mnie sztuczny ,zapach wanilii. Sprawdziłam skład, jest w nim nawet nie wanilia, tylko wanilina.Na opakowaniu nie ma ŻADNEJ informacji o tym, że jest to mleko smakowe. Uważam, że to nieuczciwe ze strony Nutricii- producenta. Zaczęłam więc szukać mleka bez dodatków smakowych. Nestle Junior-do wyboru wanilia, bananowe i z miodem. Odpada, ale przynajmniej informacja o tym, że sa to mleka smakowe znajduje sie na opakowaniu, a nie ukryta w składzie. Hipp, seria z probiotykami wyłącznie w wersji waniliowej, seria bio- ze skladu wynika, ze dodatków smakowych nie ma, ale nie ma i probiotyków. Trafiłam na stronę Bebiko i odetchnęłam z ulgą bo wśród 3 rodzajów mleka dla dzieci powyżej 1 roku było rownież Bebiko Junior 3, które według zapewnien na stronie producenta "nie zawiera dodatków zbożowych ani smakowych", a jednoczesnie zawiera probiotyki. Jakież było więc moje zdziwienie kiedy po zakupieniu mleka znów poczułam zapach waniliny i odkryłam ja w skladzie na opakowaniu. Niby producent ten sam co Bebilonu, ale nie spodziewalam się, że na stronie mogą byc podane nieprawdziwe informacje , szczególnie, że chodzi o mleko dla DZIECI. Nie będę opisywac dalszych poszukiwań, ale właściwie z nich wynika, że moje kryteria spełnia tylko Enfamil 3 ,choć nie jestem pewna, czy zawiera probiotyki, ale przynajmniej nie ma dodatków smakowych i nie jest zagęszczany kleikiem ryzowym, którego moje dziecko nie cierpi.Tylko ta jego cena...Będę musiała , to zapłacę, ale czy naprawdę nie ma na rynku innego mleka z probiotykami bez dodatków smakowych dla dziecka powyżej 1 roku? Nie mam klopotów z jedzeniem u mojego malucha, wiec czemu mialabym mu podawać mleko smakowe, po co mam go do niego przyzwyczajać, bez wyraźnej konieczności.

Zakładam, że cos przeoczyłam w swoich poszukiwaniach i , że na pewno któras z mam cos mi poleci...
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 22:04   #2
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Mleko modyfikowane bez dodatkow smakowych

Mleko Junior z Nestle jest tez naturalne bez smakowe i bez dodatku cukru, rozejrzyj sie dokladnie po sklepach to napewno znajdziesz moj maly pije wszystkie 3 rodzaje, bananowego jeszcze nigdzie nie spotkalam tylko waniliowe, z miodem i naturalne

A czemu ci tak bardzo zalezy na tym zeby to nie byly mleka smakowe? moj maly pije na przemian...1 opakowanie wanilia, nastepne opakowanie naturalne i nastepne miod itd

TAK wyglada Junior z nestle o smaku naturalnym bez dodatku cukru

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2010-06-24 o 22:08
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 22:25   #3
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Mleko modyfikowane bez dodatkow smakowych

Bebiko 3 jest z prebiotykami, normalny smak naturalny http://www.nutricia.com.pl/produkty_...=BEBIKO&id=155
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 07:51   #4
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Mleko modyfikowane bez dodatkow smakowych

Zanka ale wróbel pisała, że w Bebiko jest wanilina i rzeczywiście jest w składzie. Chociaż ja jej nie czuję w zapachu ( w smaku też )
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 08:29   #5
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Mleko modyfikowane bez dodatkow smakowych

to prawda z tym mlekiem... te mleka kaszki sa tak strasznie dosładzane, producenci od małego dbaja aby nasze dzieci miały popsute zeby

cukrów w tym mleku powinno być jak najmniej!
ja boje sie przedszkola i złobka bo tam daja słodzone herbatki i soczki a moje dziecie pije herbatki nie słodzone i wodę...
soków nie pija - bo nie lubi - inaczej nie chce umoczyc dzioba
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 08:34   #6
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Mleko modyfikowane bez dodatkow smakowych

ja tam nie czuję zapachu i smaku wanilii w mleku Bebiko
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 12:15   #7
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Mleko modyfikowane bez dodatkow smakowych

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
ja tam nie czuję zapachu i smaku wanilii w mleku Bebiko
Wanilii tam nie ma tylko wanilina, to nie to samo , naturalna wanilia jest droga. Zresztą ja ja czuję. Dla zainteresowanych : http://pl.wikipedia.org/wiki/Wanilina

Moja filozofia żywnienia nie jest ortodoksyjna, my i nasze dziecko jemy w zasadzie wszystko, pod warunkiem, że nie jest to przetworzone, sztucznie aromatyzowane , bez potrzeby smakowe. Podałabym mleko aromatyzowane/ z dodatkami smakowymi tylko i wyłącznie gdyby moje dziecko nie chciało pić mleka o smaku naturalnym, po co mam je , bez wyraźnej potrzeby, przyzwyczajać do dodatków smakowych? Zaznaczam, że moim celem nie jest, Broń Boże, wszczynanie dyskusji n.t. żywienia dzieci ani pokrętnych praktyk producentów dziecięcej żywności , ale uzyskanie informacji. I taka zresztą uzyskałam, dzięki buziaczekk, naprawdę nie widziałam nigdzie Juniora bez smaków, sprawdzę czy ma probiotyki.
st_ella, zgadzam sie z Tobą, dobrze, że jest jakas alternatywa w postaci mleka i kaszek bezsmakowych, choć, coraz bardziej ograniczona...

Edytowane przez wróbel
Czas edycji: 2010-06-25 o 12:19
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-25, 13:14   #8
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mleko modyfikowane bez dodatkow smakowych

Jest kilka takich mlek..

my pijemy na zmianę

* enfamil 3 - do kupienia w aptekach
*nan activ3 - takie w puszkach
* nestle junior w kartoniku z bifidus o smaku naturalnym - to jest nowość i faktycznie nie w kazdym sklepie

chyba równiez nan3 tez w kartoniku.. ale tego nie probowalam bo jest bez priobiotyku

Nie kupuje smakowych bo oprócz sztucznych aromatów jest czesto dosladzane..

jak juz ktos bardzo chce lepiej samemu dodac prawdziwego kakao (nie rozpuszczalnego) lub wanili , czy miodu

Edytowane przez scorpionec
Czas edycji: 2010-06-25 o 13:15
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 15:44   #9
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Mleko modyfikowane bez dodatkow smakowych

Tak teraz mysle i mysle i chyba tez zrezygnuje z tych smakowych mlek z Juniora Nestle bo rzeczywiscie jak ich sprobowalam to strasznie slodkie sa! Kupowac bede te naturalne bez cukru i czasami sama dodam troche miodu...ale nie zawsze te naturalne w sklepie sa, pewnie szybko schodza wiec dlatego
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 16:35   #10
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Mleko modyfikowane bez dodatkow smakowych

No wlaśnie wracam z 3 dużych sklepów- naturalnego nestle Junior nie ma....
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 19:12   #11
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mleko modyfikowane bez dodatkow smakowych

jest gdzies na pewno..

a wyglada tak jak na zdjęciu (moze to ulatwi ci szukanie)
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-25, 19:24   #12
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Mleko modyfikowane bez dodatkow smakowych

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
No wlaśnie wracam z 3 dużych sklepów- naturalnego nestle Junior nie ma....
Musisz szukac....bo wiem sama ze tych naturalnych czesto nie ma, nie wiem dlaczego moze dlatego ze czesciej sa kupowane i szybciej schodza kiedys mialam taki sam problem z Nanem 1 schodzily jak cieple buleczki i czesto byly braki...
A zobacz w Realu bo od wczoraj jest na Junior Nestle promocja i jak dzis bylam to naturalne tez bylo i kupilam, albo zobacz po mniejszych sklepach np w Biedronce itp, jest napewno tylko musisz niestety trafic na towar

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2010-06-25 o 19:27
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 22:38   #13
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Mleko modyfikowane bez dodatkow smakowych

Gdybym mieszkala w Polce z pewnoscia kupowalabym Enfalil 3, nie ma zadnych dodatkow smakowych ani nie jest dosladzany. Dodatkowo zawiera prebiotyki i kwasy tluszczowe omega 3 bardzo istotne dla rozwoju dziecka. Mieszkamy w Anglii i coreczka pije mleko smakowe waniliowe, ale nie z dodatkiem waniliny tylko z wanilia, a to dlatego, ze to mleko jest najlepsze w skladzie i jej smakuje i tym glownie sie kieruje.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 10:41   #14
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Mleko modyfikowane bez dodatkow smakowych

Wrobelku - Nestle Junior bez dodatku cukrów i bezsmakowe jest napewno dostepne choc od niedawna.
Nawet jakis czas temu dostałam paczuszke z Nestle i była tam probka tego mleka. To jest nowosc.
Widziałam je np. w Kauflandzie.
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 11:22   #15
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Mleko modyfikowane bez dodatkow smakowych

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
Jest kilka takich mlek..

my pijemy na zmianę

* enfamil 3 - do kupienia w aptekach
*nan activ3 - takie w puszkach
* nestle junior w kartoniku z bifidus o smaku naturalnym - to jest nowość i faktycznie nie w kazdym sklepie

chyba równiez nan3 tez w kartoniku.. ale tego nie probowalam bo jest bez priobiotyku

Nie kupuje smakowych bo oprócz sztucznych aromatów jest czesto dosladzane..

jak juz ktos bardzo chce lepiej samemu dodac prawdziwego kakao (nie rozpuszczalnego) lub wanili , czy miodu
A czy nie jest tak, że mleka Nan 3 to sa dla niemowlat po 9 miesiącu, a potem po 12 miesiącu jest Nestle Junior?Pytam, bo szczerze mówiąc się zakręciłam, a na pewno widzialam NAN 3 Activ w Rossmanie.

Choć tak naprawdę jestem przekonana , że (pomijając mleko początkowe) te wszystkie kolejne "numerki " to zwykła chęc poszerzenia grona odbiorców, bo mówienie o szczególnych potrzebach żywieniowych dzieci po 1 roku i jednocześnie realizowanie tych potrzeb poprzez dosładzanie glukozą etc, dodawanie zagęszczaczy w postaci skrobi kukurydzianej, mączki ryżowej (mleko Babydream jesli dobrze pamiętam)czy kleiku ryzowego (który można przeciez samodzielnie dodać)to dla mnie czysta kpina.
Szukam tego Juniora Nestle, w realu wczoraj było całkowicie wykupione. Enfamil brałam od poczatku pod uwagę, z tym, że cena dla mnie nie do końca uzasadniona. Jesli nie będzie wyjścia, będe podawać.

Cassandra, dzięki za info, u mnie w Toruniu nie ma (chyba) Kauflandu, ale na pewno gdzies znajdę. Dobrze wiedziec, ze to nowe mleko, myslalam, ze je wycofuja i stąd jego mala dostepność.Jednak dobrze jest czasem rzucic watek na forum

Edytowane przez wróbel
Czas edycji: 2010-06-26 o 11:24
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 11:56   #16
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mleko modyfikowane bez dodatkow smakowych

Wróbelku .. Nan active 3 jest po 9 miesiącu ale nie ma górnego ograniczenia wiekowego.. nawet pytałam pediatry przy okazji bo nie chcialam malej dawac tych dosladzanych nanów junior a neutrlnego jeszcze nie bylo.. Lekarz powiedział, ze jak dziecku pasuje to moze pić te z 3 jak długo chce

Jakiś czas temu pojawił się naturalny junior i ma jednak uboższy skład niż active 3.. więc ten junior dostaje rano do picia lub do kaszki a na wieczór daje active3

Co do enfamilu to mala bardzo długo była na enfamilu 2 i to bardzo dobre mleko.. w internetowych aptekach sporo tansze niz w zwykłych..

ale enfamilu 3 jej brzuszek juz nie tolerował.. więc przeszliśmy na ten nanactive3 i jest ok

Poza tym mam doładnie takie samo zdanie na temat mlek dla juniorów.. mogli by sobie darowac te wszelkie "ulepszacze"
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 12:47   #17
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Mleko modyfikowane bez dodatkow smakowych

Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
Wrobelku - Nestle Junior bez dodatku cukrów i bezsmakowe jest napewno dostepne choc od niedawna.
Nawet jakis czas temu dostałam paczuszke z Nestle i była tam probka tego mleka. To jest nowosc.
Widziałam je np. w Kauflandzie.
Napewno nie jest to nowosc ja to mleko kupuje prawie pol roku, wczesniej tez go widzialam
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 13:04   #18
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mleko modyfikowane bez dodatkow smakowych

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Napewno nie jest to nowosc ja to mleko kupuje prawie pol roku, wczesniej tez go widzialam
jest dostepne od stycznia 2010... =>http://zabawki.com.pl/Wiadomo%C5%9Bc...kru-38400.html

i faktem jest ze nie w kazdym sklepie można je dostać...

Edytowane przez scorpionec
Czas edycji: 2010-06-26 o 13:05
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 14:07   #19
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Mleko modyfikowane bez dodatkow smakowych

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
jest dostepne od stycznia 2010... =>http://zabawki.com.pl/Wiadomo%C5%9Bc...kru-38400.html

i faktem jest ze nie w kazdym sklepie można je dostać...
Ja go wlasnie od stycznia kupuje bo maly w styczniu mial rok...ale wydawalo mi sie ze wczesniej go tez widzialam moze mi sie pomylilo z tym z dodatkiem kleiku

Ale ze nie w kazdym sklepie jest to fakt ale moze bardziej dlatego ze szybko schodzi...ja kupuje go zawsze w Realu i czesto go juz nie ma albo trafiam na ostatnie paczki
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-27, 06:27   #20
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Mleko modyfikowane bez dodatkow smakowych

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
Wróbelku ..
Jakiś czas temu pojawił się naturalny junior i ma jednak uboższy skład niż active 3.. więc ten junior dostaje rano do picia lub do kaszki a na wieczór daje active3
Rozumiem, że bardziej się najada Nanem?
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 07:49   #21
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mleko modyfikowane bez dodatkow smakowych

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
Rozumiem, że bardziej się najada Nanem?

kalorycznośc jest podobna więc najada się tak samo... chodziło mi raczej o składniki typu witaminy/minerały etc
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 20:57   #22
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Mleko modyfikowane bez dodatkow smakowych

Udało mi sie dostać Nestle Junior w kartoniku w BiedronceNie wpadlabym na to, żeby tam pojśc, gdyby nie Wasze sugestie.

Zastanawiam sie też nad Nanem 3 Active, widziałam 800 gram za 35 złotych, czyli mniej więcej tyle co dotychczas używane przez nas mleko. Nie wiem tylko czy jest sens wprowadzac na raz 2 nowe mleka, nie wiem jak zareagowalby brzuszek. Jakbym zmieniała z tej samej marki na ta sama tylko z innym numerkiem to bym dosypywała po miarce nowego etc, ale tak to chyba zacznę od całej butli nowego przez 2-3 dni i zobaczę co będzie.
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:12.