wyciecie 3 migdałka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-12, 21:20   #1
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Unhappy

wyciecie 3 migdałka


Mojej przyjaciłki córeczka ma mieć usuniętego trzeciego migdałka i dwa pozostałe podcięte, martwimy się bardzo bo pełne znieczulenie to niestety narkoza, pozatym mama małej (bo dziewczynka ma 4 latka) boi sie że ten zabieg może być niekożysty dla małej jeśli chdzi o przyszłość
Czy może ktoś z Was spotkał się z takim zabiegiem i jakie są wasze zdaniea na jego temat?
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 21:26   #2
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: wyciecie 3 migdałka

Mój brat miał 5 lat, kiedy miał usunięty 3 migdał, było to konieczne, bo ten migdał był tak przerośnięty, że utrudniał mu oddychanie, brat przeszedł zabieg w prywtanej klinice, rano zabieg, wieczorem w domu, znieczulenie przeszedł bardzo dobrze. Wszystko poszło sprawnie.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 08:46   #3
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: wyciecie 3 migdałka

w czerwcu tego roku mój synek miał wycinanego migdałka za co jestem bardzo wdzieczna, bo wreszcie mamy spokój z chorobami. Wczesniej nie dosc ze słabo słyszał na jedno uszko (bo migdałek jakos blokował) to jeszcze raz w miesiacu albo i częsciej powaznie chorował. Od czerwca raz tylko miał jakiegos wiruska, którego wyleczylismy w ciagu 3-4dni.

Tez panicznie balismy sie narkozy (bo człowiek sie nasłuchał w ciagu tych lat..) ,ale jak rozmawialisy z lekarzami i sami tez to po wszystkim stwirdzilismy-to wrecz rutynowy zabieg, praktycznie bezinwazyjny, dzien po zabiegu bylismy w domku i Andrzejek był troszke osłabiony ale to szybko minęło...
jesli jest potrzeba wyciecia to nie ma co sie bac bo efekty sa zadziwaiajace (przynajmnie w moim przypadku)
KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 08:57   #4
isabellla
Raczkowanie
 
Avatar isabellla
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 75
Dot.: wyciecie 3 migdałka

Nie ma się czym martwic. Mój syn (5lat) miał wycięty 3 migdał we wrześniu. Nie pamięta nawet że miał "coś" robione. Po narkozie pospał 3 godziny i był taki jak zawsze (czytaj: nie usiedzę ani chwili). Już nie śpi z otwartymi ustami i poprawił mu się słuch. Zabieg był robiony w Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie.
Pozdrawiam
Iza
isabellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 09:21   #5
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: wyciecie 3 migdałka

Trzeci migdał (i w ogóle migdały) powinno się usuwać TYLKO wtedy, jeżeli są ku temu mocne przesłanki, np. migdał utrudnia dziecku oddychanie, słyszenie, dziecko często zapada na choroby górnych dróg oddechowych. Podejrzewam, że córeczka Twojej przyjaciółki przeszła pełne badania u foniatry i on zalecił operację.
W przypadkach jakie opisałam usunięcie migdałów jest zasadne i dziewczynka tylko na tym skorzysta (bedzie mogła swobodniej oddychać, lepiej słyszeć). Rozumiem, że pełna narkoza może przerażać, ale tak jest lepiej. Nie tak całkiem dawno temu usuwano migdały bez znieczulenia, lub w znieczuleniu miejscowym, kilka pielęgniarek trzymało dziecko a lekarz ciął Zabieg jest zwykle bardzo krótki, więc mała długo nie bedzie w znieczuleniu. Dobrze byłoby tylko wiedzieć, czy nie jest uczulona na któryś ze składników, którymi się "narkozuje"
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 20:19   #6
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Dot.: wyciecie 3 migdałka

Moja siostra miała 2,5 roku jak miała podwiązane migdałki,bo miała przez nie problemy z oddychanie i dusiła się w nocy.Po zabiegu jest o niebo lepiej!pzdr cieplutko!
kapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 09:48   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: wyciecie 3 migdałka

ja sama jako 5 letnie dziecko mialm usuwane wszytskie migdały i to w znieczuleniu miejscowym ,bylam prztomna ,przywiązana do krzesla w prywatnym gabinecie i zaraz po tym szlam do domu.

faktycznie ilosc zachorowac spadła bardzo .
zabieg nie wpłynął na mnie w żaden negatywny sposób ,nie boje sie lekarzy ,fartuchów ,itp
jak trzeba to trzeba.
chociaz ja po pznaniu rodziców których 4 letnie dziecko wiecznie smarka,kaszle i chodzi do żłobka od 7 do 19 -stawiam na odpowiednie dbanie o dziecko a -oni tez maja propozycje usuniecie migdałów chociaz gdyby rodzice zadbali o dziecko podejrzewam mozna by tech chorób uniknąc ale cóz kariera wazniejsza:-/
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:16.