Skrzywienie "scheurmanna" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-25, 19:15   #1
Angelika234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101

Skrzywienie "scheurmanna"


Hej czy jest tu ktoś kto ma skrzywienie kręgosłupa "scheurmanna"? innaczej kifoze? czyli okrągłe plecy?.Ja jestem załamana po tym jak dowiedziałam się, że większość osób która ma to skrzywienie to chłopcy a ja jestem dziewczyną;/ a oprucz tego nie ma na to operacji i podobno nie da się do końca wyleczyć tego ;( ja mam rehabilitacje i nosze gorset w domu troche, ale i tak jestem załamana ;(
Angelika234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 11:18   #2
Angelika234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101
Dot.: Skrzywienie "scheurmanna"

czemu nikt nie odpowiada?
Angelika234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 17:35   #3
agakacha2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Z internetu.hehe
Wiadomości: 15
Dot.: Skrzywienie "scheurmanna"

Cytat:
Napisane przez Angelika234 Pokaż wiadomość
Hej czy jest tu ktoś kto ma skrzywienie kręgosłupa "scheurmanna"? innaczej kifoze? czyli okrągłe plecy?.Ja jestem załamana po tym jak dowiedziałam się, że większość osób która ma to skrzywienie to chłopcy a ja jestem dziewczyną;/ a oprucz tego nie ma na to operacji i podobno nie da się do końca wyleczyć tego ;( ja mam rehabilitacje i nosze gorset w domu troche, ale i tak jestem załamana ;(
Przykro mi naprawdę.Moja koleżanka też ma.Ale nie wiem jak sobie radzi bo wyjechała z miasta i się nie odzywa.Ale współczuje ci..
agakacha2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 21:46   #4
fire_fly
Raczkowanie
 
Avatar fire_fly
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 80
Dot.: Skrzywienie "scheurmanna"

Oj, bez przesady dziewczyny. Ja też mam tego typu skrzywienie, jakoś żyję. Z tego co się orientuję, wcale nie jest to przypadłość typowo męska. Postaraj się wzmacniać mięśnie pleców, ja osobiście bardzo polecam jogę
Podobnież układ kostny kształtuje się do 21 roku życia, ja jednak wyszłam z założenia, że skoro może cały czas się pogarszać, to dlaczego nie miałby się polepszać. Co prawda moje krągłości na pleckach nie były jakieś olbrzymie, ale po 2 latach regularnych ćwiczeń i "prostowania się" praktycznie nie widać, żebym miała z tym problem. pierś do przodu i głowa do góry!
fire_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:12.