fotoradar - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-09, 19:58   #1
ainoh7
Rozeznanie
 
Avatar ainoh7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 717

fotoradar


witam
mam takie do Was pytanie - a moze ktoras wie
czy fotoradry działaja n adrogach w nocy?
jesli tak to czy maja taka moc by zrobic zdjecie tylko tablicy rejestracyjnej danego pojazdy ktory przekroczył predkosc czy tez bez problemu robia zdjecie pasazerowi w srodku autka? czy widac kto siedzi za kierownica?

bardzo prosze o jakies sprawdzone odpowiedzi na ten temat...
__________________
moje ubranka na wymiane
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=187039
wejdz i zobacz
i ksiązki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=186983

: D
ainoh7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 20:07   #2
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: fotoradar

oczywiscie, ze dzialaja rowniez w nocy - po to jest lampa blyskowa. z reszta to wlasnie noca, gdy jest pustawo najczesciej przekracza sie predkosc. czy widac pasazera - nie wiem, bo nigdy jeszcze takiego zdjecia mi nie zrobiono. ale np. na tym zdjeciu doskonale widac kto siedzi w aucie http://www.zurad.com.pl/tnukepl/modu...U/obraz/5x.jpg
a na tym juz gorzej http://www.gorzow.lubuska.policja.go.../fotorad_1.jpg

a watek chyba na Auto Marianne...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 20:56   #3
ainoh7
Rozeznanie
 
Avatar ainoh7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 717
Dot.: fotoradar

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość

a watek chyba na Auto Marianne...
no faktycznie zapomniałam ze jest taki dział.

mam nadzieje ze mi ten watek tam przesuna i sie cos niecos dowiem...
__________________
moje ubranka na wymiane
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=187039
wejdz i zobacz
i ksiązki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=186983

: D
ainoh7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 21:20   #4
sunik1
Zadomowienie
 
Avatar sunik1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: @
Wiadomości: 1 069
Post Dot.: fotoradar

Widziałam takie zdjęcie zdrobione przez fotoradar w nocy. Owszem było widać kierowcę, ale tylko jego rysy,podejrzewam,że pasażera też będzie trudno rozpoznać, nawet nie widać koloru samochodu. Najlepiej i najwyraźniej na zdjęciu wychodzą numery rejestracyjne pojazdu.
__________________



sunik1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 21:25   #5
kochana-plotkara
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków.
Wiadomości: 2 362
GG do kochana-plotkara
Dot.: fotoradar

Fotoradary działają w nocy napewno, czy widać kierowcę i pasażera - zależy od fotoradaru, tak jak lain w linkach pokazała.
Głównie w zdjeciach z fotoradaru chodzi o rejestracje i ew. model, nie interesuje ich kto siedział za kierownicą bo zdjęcie wraz z mandatem przychodzi pocztą do właściciela samochodu.
__________________
studentka biologii UJ
I am bored. Take off your clothes.
kochana-plotkara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 21:35   #6
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: fotoradar

Fotoradary działają w nocy i zdjęcia z z zasady wyraźne - łącznie z twarzą.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 21:39   #7
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: fotoradar

z mojego doswiadczenia wynika, ze fotoradary w Polsce dzialaja, owszem - ale co drugi jak nie co trzeci sprawdzam to namietnie jak jestem w PL na obcych rejestracjach i przysiegam - pomijajac to, ze czesc radarow jest pusta < takie tylko atrapy - skrzynki z niczym> to nawet jesli fotka zostala mi cyknieta - nie dostalam jeszcze ani cwierc mandatu
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-10, 10:23   #8
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: fotoradar

Cytat:
Napisane przez AniaWila Pokaż wiadomość
z mojego doswiadczenia wynika, ze fotoradary w Polsce dzialaja, owszem - ale co drugi jak nie co trzeci sprawdzam to namietnie jak jestem w PL na obcych rejestracjach i przysiegam - pomijajac to, ze czesc radarow jest pusta < takie tylko atrapy - skrzynki z niczym> to nawet jesli fotka zostala mi cyknieta - nie dostalam jeszcze ani cwierc mandatu
Do czasu, wkrótce na wjeździe do Polski może czekać na Ciebie mandat(y) do zapłacenia. Nowy system fotoradarów obejmuje - jak słyszałem - specjalne traktowanie goszczących w kraju cudzoziemskich piratów...

p.s. Wątek przeniosłem na Auto Mariannę
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 22:59   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: fotoradar

Ja wlasnie ciekawa jestem jak to dziala. W Krakowie wiem, ze jest - swego czasu bylo (moze sie zmienilo), ze faktycznie czesc skrzynek byla pusta, ale policja regularnie przenosila, zeby nie bylo wiadomo ktora jest pusta a ktora nie. A jeszcze wczesniej bylo tak, ze chodzily sluchy po miescie, gdzie jest fotoradar a gdzie atrapa i ze to niby bylo przekazywane miedzy kierowcami droga ustna (prawie jak mity i plotki ). To jeszcze pamietam z czasow, gdy wydalo mi sie, ze co jak co ale prowadzenie auta, to nie dla mnie Ogolnie zauwazylam, ze ludzie lubia utazsamiac sie z grupa - nawet taka, ktora zbiorczo "przechytrza radary".

Ja nie mam czasu na pilnowanie gdzie jest fotoradar, gdzie go nie ma. Na mandaty mnie nie stac Dlatego jezdze "po bozemu", czyli jak kodeks przykazal. I dobrze na tym wychodze, dzisiaj podeszlam do mojego auta, to patrze polowa aut obok niego ma za wycieraczka wlozone mandaty, a moj tylko jakas ulotke z reklama (pierwszy raz w zyciu cieszylam sie z dostania ulotki ). Ach ta moja obcesja pilnowania wszystkich znakow drogowych - tego powinni zabronic

Wracajac do fotoradarow - niektore tak zbytnio szybko nie dzialaja - slyszalam o przypadkach, mandatow dobrych kilka miesiecy po zrobieniu zdjecia. Jaka jest jakosc i skad mozna wiedziec czy zrobilo sie foto czy nie - tego nie wiem.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 00:30   #10
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: fotoradar

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Do czasu, wkrótce na wjeździe do Polski może czekać na Ciebie mandat(y) do zapłacenia. Nowy system fotoradarów obejmuje - jak słyszałem - specjalne traktowanie goszczących w kraju cudzoziemskich piratów...

p.s. Wątek przeniosłem na Auto Mariannę

zaraz, zaraz ja tam zadnym piratem nie jestem przyspieszalam tylko przy skrzynkach w celu testow a co do mandatow - jakos ciezko sie do tego zabieraja
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 00:40   #11
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: fotoradar

Cytat:
Napisane przez kochana-plotkara Pokaż wiadomość
Głównie w zdjeciach z fotoradaru chodzi o rejestracje i ew. model, nie interesuje ich kto siedział za kierownicą bo zdjęcie wraz z mandatem przychodzi pocztą do właściciela samochodu.
Interesuje Przynajmniej w De jest tak,ze najpierw przysylaja do domu formularz do wypelnienia (ze zdjeciem przestepstwa ) ,w ktorym pytaja,kto kierowal autem itd
Wydaje mi sie,ze w Pl powinno byc tak samo...
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-12, 18:38   #12
aga2111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 353
Dot.: fotoradar

Cytat:
Napisane przez kochana-plotkara Pokaż wiadomość
Głównie w zdjeciach z fotoradaru chodzi o rejestracje i ew. model, nie interesuje ich kto siedział za kierownicą bo zdjęcie wraz z mandatem przychodzi pocztą do właściciela samochodu.
Z tym się nie zgodzę. Mnie wzywano telefonicznie na komendę Dopiero tam zobaczyłam zdjęcie i dostałam mandat. Było widać, że to ja prowadziłam i było widać pasażera.

Widziałam też czyjeś zdjęcie zrobione w nocy. Był to jakiś dostawczy samochód, więc rozjaśnili i powiększyli twarz, reszta kabiny była zaciemniona Jeżeli samochód jest firmowy i jeździ nim wiele osób, to chyba lepiej wiedzieć, który z pracowników powinien dostać punkty i mandat
aga2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 18:52   #13
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: fotoradar

Cytat:
Napisane przez AniaWila Pokaż wiadomość
zaraz, zaraz ja tam zadnym piratem nie jestem przyspieszalam tylko przy skrzynkach w celu testow a co do mandatow - jakos ciezko sie do tego zabieraja
no bo tak jest. u mnie w mieście jest 8 skrzynek, a tylko 2 fotoradary.
zamiast testów, lepiej rozejrzyj się czy przypadkiem gdzieś w pobliżu tych fotoradarów nie ma policjantów. słyszałam, że najczęściej kręcą się gdzieś w pobliżu- pilnują sprzętu przed złodziejami
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 11:57   #14
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: fotoradar

dziewczyny a wiecie z jakiej odległości łapie fotoradar? mniej więcej ile wcześniej trzeba jechać przepisowo by nie złapał... tak się ostatnio zastanawiałam,ale nikt nie potrafił odpowiedzieć mi na to pytanie...
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 12:22   #15
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: fotoradar

Mi kidyś cyknęło fotkę w nocy. Nie widać było ani kiedrowcy ani pasażera za to przód samochodu i tablicę rejestracyjną bardzo dokładnie. Samochód był brata i wezwano go na komendę. Musiał powiedzieć kto tego dnia i tej porze kierował samochodem a jak nie to punkty i mandacik musiałby przyjąć na siebie
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 16:34   #16
suzymay
Przyczajenie
 
Avatar suzymay
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 16
Dot.: fotoradar

Oczywiście że wiele skrzynek na radary jest pustych, polska Policja nie ma poprostu tylu urządzeń, jednakże skrzynki mają zadanie działać prewencyjnie na kierowców.
Co do pasażerów to jeśli są dobrze widoczni na zdjęciu są poprostu wycinani z fotki, aby uniknąć niepotrzebych problemów
Tak jak napisała Angel, najważniejsza jest tablica rejetracyjna to właściciel samochodu musi się tłumaczyć komu użyczył autka!

Pozdrawiam wszystkie kierowniczki!
suzymay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 14:57   #17
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: fotoradar

Cytat:
Napisane przez kochana-plotkara Pokaż wiadomość
Głównie w zdjeciach z fotoradaru chodzi o rejestracje i ew. model, nie interesuje ich kto siedział za kierownicą bo zdjęcie wraz z mandatem przychodzi pocztą do właściciela samochodu.
Nie zgodzę się z tym. Mandat ma dostać kierowca a nie samochód, a szczerze mówiąc większość moich znajomych jeździ samochodem zarejestrowanym na mamę bądź tatę, którzy często nawet prawa jazdy nie posiadają. Właściciel jest wzywany listownie/telefonicznie do stawienia się na komendę w celu wskazania kierowcy i tyle. Jakby każdy mandat przychodził od razu na właściciela bez wcześniejszego sprawdzenia, kto samochód prowadził, to sporo osób bez prawa jazdy by miała pełno punktów karnych , tylko nie za bardzo wiem gdzie by je umieścili .

No i jeszcze jeśli chodzi o działanie fotoradarów, peeeełnooo razy widziałam policję grzebiącą przy takim, albo w celu przeniesienia do innego miejsca albo zamontowania Różnie. Ja osobiście wolę nie sprawdzać czy fotoradar w danym miejscu działa czy akurat jest pusty, zwolnić na ten kawałek nie jest niczym trudnym. Chociaż raz nie zauważyłam "puszki" i na ograniczeniu 40 jechałam jakieś 70. Do teraz się zastanawiam, czy dostanę ten mandat czy nie, a prawko mam dopiero od maja więc może jeszcze przyjść
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:03.