Operacja plastyczna Nosa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-09, 12:39   #1
Dominiczek11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4

Operacja plastyczna Nosa


Witam pytanie kieruję do osób które przeszły zabieg operacji plastycznej nosa.Chciałbym wiedzieć po ilu dniach zdjęty jest gips i jak długo po zdjęciu czujemy jakiś dyskomfort który uniemożliwia pracę naukę itp...??
Pytam dlatego że operację mam 6 lipca a 1 sierpnia mam wyjazd do pracy za granicę myślicie że do tego czasu już wszystko będzie ok i będę mógł spokojnie przepracować 2 miesiące?? Wszystkim dziękuję za pomoc.
Dominiczek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 21:08   #2
Bacha1313
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 13
Dot.: Operacja plastyczna Nosa

Witam Cię. Jestem już kilka tygodni po operacji. Jeśli chodzi o możliwość wyjazdu to pewnie nie ma sprawy,ale piszesz że jedziesz do pracy. Tylko do jakiej? Po takiej operacji musisz bardzo uważać aby sie nie schylać przez pewien czas,nie dżwigać cięzkich rzeczy, broń Boże nie uderzyć się w nos! I już teraz zacznij łykać rutinoscorbin ,to na wzmocnienie naczynek. Jeśli nie chcesz mieć komplikacji to uwierz mi przez jakiś czas naprawde trzeba bardzo uważać!

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Przepraszam,zapomniałam. po 4 dniach zdejmują Ci gips,lekarz sprawdza czy wszystko jest ok i ponownie zakłada następny gips. po kolejnych 4 dniach następuje całkowite zdjęcie gipsu, czyli w sumie 8 dni. Żadnego dyskomfortu nie ma, nic to nie boli .Nie wiem jak u innych lekarzy ,ale ja robiłam to u doc.Wójcickiego w Polanicy. I uwierz mi to jest "relaks".
Bacha1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 09:10   #3
Dominiczek11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Dot.: Operacja plastyczna Nosa

dzieki wileki za info troszke mnie pocieszyles XD
Dominiczek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 10:18   #4
judka33
Raczkowanie
 
Avatar judka33
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: morskie klimaty
Wiadomości: 400
GG do judka33
Dot.: Operacja plastyczna Nosa

Cytat:
Napisane przez Dominiczek11 Pokaż wiadomość
Witam pytanie kieruję do osób które przeszły zabieg operacji plastycznej nosa.Chciałbym wiedzieć po ilu dniach zdjęty jest gips i jak długo po zdjęciu czujemy jakiś dyskomfort który uniemożliwia pracę naukę itp...??
Pytam dlatego że operację mam 6 lipca a 1 sierpnia mam wyjazd do pracy za granicę myślicie że do tego czasu już wszystko będzie ok i będę mógł spokojnie przepracować 2 miesiące?? Wszystkim dziękuję za pomoc.
Z tym gipsem to jest różnie. Setony usuwane są na trzecią dobę a gips na dziewiątą. Oczywiście każda klinika pracuje na innym materiale. Są nowoczesne opatrunki i są klasyczne opatrunki gipsowe. Ja z gipsem wróciłam do domu i po tygodniu wróciłam do kliniki na zdjęcie gipsu. Musisz wiedzieć, że nie zachwycisz się od razu swoim wyglądem. Opuchlizna, krwiaki, sińce i ogólne osłabienie to stan, który może Ci towarzyszyć. Choć każde ciało inaczej się goi. Pytanie, kiedy możesz wrócić do pracy, zadaj chirurgowi, który będzie cię operował. Pozostaje jeszcze kwestia kontroli. Lekarz nie zostawi cię bez wizyt kontrolnych. Są bardzo ważne, będziesz się musiał na nie stawiać. Z nauką nie będziesz miał problemu ale dźwiganie ZABRONIONE! Zero basenu, sauny, solarium, siłowni. Dwa miesiące musisz unikać wysiłku fizycznego.
judka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 18:45   #5
tk90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 43
Dot.: Operacja plastyczna Nosa

Dominiczek11 można wiedzieć gdzie planujesz podjąć się operacji i jaki będzie całkowity koszt? mało chłopaków tutaj na forum, a w tym samym wieku to już w ogóle
tk90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 17:52   #6
Dominiczek11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Dot.: Operacja plastyczna Nosa

Operacja będzie darmowa i odbędzie się w Krakowie .Operował będzie dr Cieślak.
Dominiczek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 23:33   #7
maska2010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Operacja plastyczna Nosa

Hej, ja bym Ci radzila gleboko sie zastanowic nad podjeciem pracy za granica po operacji plastycznej nosa. W przypadku jakichkolwiek komplikacji nie bedziesz w stanie szybko i skutecznie sie skontaktowac ze swoim chirurgiem, a nawet jesli, to nie bedzie on w stanie Cie zobaczyc i poprawnie zdiagnozowac. Ja mieszkam za granica, prawie 3 tygodnie temu mialam operacje i od tego czasu nie bylam w pracy. Nie jestem w stanie pracowac z powodu bolu, obrzeku i opuchlizny nosa i mam rozlegla infekcje. Z wlasnego doswiadczenia radzilabym Ci odlozyc zabieg na termin, ktory pozwoli Ci na zorganizowanie sobie przynajmniej miesiecznego czasu na rekonwalescencje lub zrezygnuj na jakis czas z pracy za granica. Ja bylam w polsce przez 10 dni i bylo to stanowczo za malo na wyzdrowienie.

Pozdrawiam
maska2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-18, 07:49   #8
judka33
Raczkowanie
 
Avatar judka33
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: morskie klimaty
Wiadomości: 400
GG do judka33
Dot.: Operacja plastyczna Nosa

Maska dobrze Ci radzi!!
judka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 19:08   #9
tk90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 43
Dot.: Operacja plastyczna Nosa

Dominiczek11 a bedziesz mial tylko prostowana przegrode?
tk90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 06:23   #10
Dominiczek11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Dot.: Operacja plastyczna Nosa

A więc tak bede mial prostowana przegrode...
Zabieg odbedzie sie 6 a do pracy wybieram sie 3 czyli jakies 25 dni przerwy... z tym ze nie bedzie to jakas szczegolnie ciezka praca zbieranie ogorkow na lezaco;p
Dominiczek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 17:08   #11
judka33
Raczkowanie
 
Avatar judka33
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: morskie klimaty
Wiadomości: 400
GG do judka33
Dot.: Operacja plastyczna Nosa

Po pierwsze zbieranie ogórków będzie na pewno w słońcu
Po drugie na leżąco, gdzie całe ciśnienie zbierać Ci się będzie w głowie
Miałam robioną przegrodę i uwierz mi nawet mycie włosów z pochyloną głową nad wanną nie było łatwe.
judka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-23, 21:47   #12
ekler1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 93
Dot.: Operacja plastyczna Nosa

Spoko po takim czasie bedziesz już wyglądał ok.Najdłużej utrzymuje sie widoczna opuchlizna miedzy oczami,choć czubek jest dalej sztywny ale opuchlizny już nie widać.
ekler1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 20:57   #13
Bacha1313
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 13
Dot.: Operacja plastyczna Nosa

Witam.Bardzo ci współczuję że odczuwasz taki dyskomfort,ale musiałaś mieć naprawde dużego pecha. Ja jestem juz po operacji 2 miesiące,na domiar wszystkiego jestem osobą po 40-ce co dodatkowo podnosi ryzyko,a jednak wszystko jest ok. Nawet żadnej wizyty kontrolnej nie muszę odbyć. Wszystko pięknie się zrasta a nos zmienia się niemalże każdego dnia. Skóra ładnie się obkurcza i przyrasta, i chociaż wszystkie chrząstki i słupek nosa jeszcze pobolewa przy dotyku to jest naprawdę świetnie. Jestem bardzo zadowolona ,że się na nią zdecydowałam . A sińce i zażółcenia znikają po kilku dniach,z reguły już po 8-mym dniu przy ściąganiu gipsu nic nie ma. Widziałam wiele osób po tej operacji i wszyscy wyglądali super.

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Dominiczek11 Pokaż wiadomość
A więc tak bede mial prostowana przegrode...
Zabieg odbedzie sie 6 a do pracy wybieram sie 3 czyli jakies 25 dni przerwy... z tym ze nie bedzie to jakas szczegolnie ciezka praca zbieranie ogorkow na lezaco;p
Witam. Człowieku,do żadnych ogórków się nie wybieraj! Dobrze ci tu ludzie radzą. Dostaniesz krwotoku i co wtedy? To nie jest takie proste jak ci się wydaje. Byłam świadkiem takiego stanu i wiem co to znaczy. Nie życzę tego nikomu.
Bacha1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 19:50   #14
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Operacja plastyczna Nosa

Dominik...jeżeli chcesz jechac na te ogórki to jedź , ale nie dasz rady..nie zdajesz sobie chyba sprawy jak poważny zabieg przechodzisz...po 3 tygodniach to mozna wrócić co najmniej do pracy w biurze a nie do zbierania ogórków. Każda praca fizyczna będzie dla Ciebie bólem , nos będzie puchł i komplikacje gotowe. Myśle że powinienieś porozmawiać o tym z lekarzem .
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:36.