Blizny po depilacji - wątek zbiorczy - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-14, 09:45   #931
koma88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 42
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

.

Edytowane przez koma88
Czas edycji: 2009-01-03 o 16:41
koma88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 20:04   #932
ChemicalLady
Przyczajenie
 
Avatar ChemicalLady
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 9
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Witam wszystkich Również borykam się z problemem blizn pod nieszczęsnej depilacji depilatorem elektrycznym (o zgrozo - nigdy więcej!!!). Moje nogi wyglądają katastrofalnie W tym momencie jestem po kilku zabiegach laserem, który miał zniwelować te przebarwienia. Owszem, zlikwidował stany zapalne, ale wcale nie zapobiegł tworzeniu się nowych, a w dodatku istniejące blizny tylko trochę zmniejszył... Tak więc nie polecam. Efekt zabiegu nie jest wart pieniędzy, jakie trzeba zapłacić. Zaproponowano mi depilację laserową, ale z tego co czytam na różnych forach internetowych wiąże się to ze sporym ryzykiem (m.in. tego, że włoski nie zostaną całkowicie usunięte i będą wrastały) więc zdecydowałam walczyć z tym w inny sposób. Myślę nad peelingiem migdałowym i późniejszym stosowaniu kremu No-Scar. Ponoć jest dość dobry. Mam nadzieję, że kiedyś się tego pozbędę, bo czasami już naprawdę nie mam sił do tych moich łydek... Trzymam za Was kciuki Babeczki, damy radę!
__________________
Hate, hate your enemies - save, save your friends - find, find your place - speak, speak the truth.
ChemicalLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 13:25   #933
amorcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 7
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

wiecie cooo..... jak tak sobie terz popatrze na moje nogiii to tez do idealnych to one nie naleza maja tam jakies plamki i krostki tez sie znajda ,włoski wrastaja ( raczej nie mam tak ze pojawia mi sie ropien a w srodki wrosniety włos ,tylko mam poprostu jakis widoczny czarny punkt który nie moze sie wydostac na powierzchnie czyli włos w roli głównej). I tak jak sobie czytam tutaj to współczuje troszke i łacze sie w bólu..... a juz myslała ze to tylko ja takim wybrykiem natury jestem bo ciagle mnie cos krzywdzi jak nie tradzik to blizny po nim jak nie twarz to depilator który pozostawia pamiatki drobne bo drobne ale pozostawia.
amorcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 13:28   #934
amorcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 7
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

tak sie własnie teraz tutaj skłaniam odnosnie wersji leczenia tych ropniaczków i blizenek na nózkach tym wysokim stezeniem mocznika no 30%- co wy na to? mam tylko pytanko czy ta skóra mi zejdzie... uzywałyscie tego?? i ten kremik czy w jakiej to tam jest postaci oczywiscie w aptece dostane prawda?
amorcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 19:04   #935
ChemicalLady
Przyczajenie
 
Avatar ChemicalLady
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 9
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez amorcia Pokaż wiadomość
tak sie własnie teraz tutaj skłaniam odnosnie wersji leczenia tych ropniaczków i blizenek na nózkach tym wysokim stezeniem mocznika no 30%- co wy na to?
Używałam kiedyś Xerial 30 z mocznikiem, ale nie dał kompletnie nic No, może niezupełnie nic, bo pięknie mi skórę... nawilżył (a miał złuszczać do jasnej Anielki, nie nawilżać!!!). Moją skórę najlepiej złuszczała tabletka polopiryny rozdrobniona i dodana do balsamu. Masz to szczęście, że nie robią Ci się stany zapalne, więc możesz się skupić na złuszczaniu. Xerialu nie polecam, przynajmniej na mnie nie podziałał. Ale wiadomo: każda z nas ma inną skórę, może akurat...
__________________
Hate, hate your enemies - save, save your friends - find, find your place - speak, speak the truth.
ChemicalLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 19:17   #936
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

A u mnie w ruch poszła maść na odciski... Byłam zdesperowana. Tyle że smaruję już kilka dni i nic się nie chce łuszczyć
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 11:42   #937
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

[quote=azure;7608045]A u mnie w ruch poszła maść na odciski... Byłam zdesperowana. Tyle że smaruję już kilka dni i nic się nie chce łuszczyć
I jak ? Sa jakies efekty?
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-02, 14:13   #938
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Karla1983 Pokaż wiadomość
I jak ? Sa jakies efekty?
Nie wiem co się dzieje, niby tak mocny środek, dziewczyny pisały że działa, a u mnie nic W jednym miejscu może minimalnie zbledły, ale te największe blizny o które mi chodziło pozostały niewzruszone. Stosowałam tylko kilka dni bo bałam się łuszczenia. Chyba spróbuje jeszcze raz, tym razem nie będę przerywać...
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 15:50   #939
lawenda
Raczkowanie
 
Avatar lawenda
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 112
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

pomogla mi bardzo masc Acne Derm oporcz tego regularne peelingi oraz nawilżanie. Nadal nie wyglada to idealnie, ale o niebo lepiej
lawenda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 16:45   #940
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Jesli chodzi o ta masc na odciski to chyba wlasnie o to zluszczanie chodzi, tak aby jakas tam warstwa skory zeszla a wraz z nia blizny. Ja w desperacji tez juz probowalam tej metody.... I owszem skora po kilku dniach smarowania mascia zaczela schodzic. Pozniej odbudowuje sie nowy naskorek, ale staje sie taki jakby twardszy i po kilku dniach rowniez schodzi. Pamietaj zeby niczego nie ruszac i nie zrywac skory na sile, nawet jesli widzisz ze ona schodzi. Wszystko w swoim czasie. Ja chyba chcialam byc madrzejsza, i sobie dopomoglam od czego porobily mi sie tylko nowe rany na tych nogach. Teraz musze je pogoic zeby sprobowac tej metody jeszcze raz. Poza tym w miejscach ktorych nie tykalam jest ok. Tyle tylko ze ja mam akurat chyba dosc glebokie blizny i one raczej nie znikna po jednym lub dwoch razach....... Czyli kolejne lato w spodniach....
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 20:35   #941
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

a ja chyba moglabym juz wyskoczyc w sukienke...chocisz pewnie byloby mi golo bez tych "kalesonow"...ale jestem w paskudnej anglii i tutaj nawet nie ma pogody na sukienki. co za paranoja!...jak nie urok ...
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-02, 20:56   #942
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Zazdroszcze..... kiecki. Ja mam skaranie boskie z tymi nogami. Bo nie dosc ze mam taka a nie inna skore i moglam sie spodziewac okreslonej reakcji na depilator, to chyba najbardziej sobie jednak zaszkodzilam wyciaganiem tych wrastajacych wloskow i ogolnie grzebaniem przy nogach. Czyli wlasna glupota...... Teraz mam co chcialam.
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 21:05   #943
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Karla1983 Pokaż wiadomość
Tyle tylko ze ja mam akurat chyba dosc glebokie blizny i one raczej nie znikna po jednym lub dwoch razach....... Czyli kolejne lato w spodniach....
Moje też są bardzo głębokie i duże. Myślałam że do lata trochę zbledną, głupia... Najgorsze jest to że nawet rybaczek nie mogę założyć, bo całe łydki w plamach
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 21:26   #944
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Jak patrze teraz na dziewczyny w krotkich spodniczkach, nozki sliczne opalone..... Plakac mi sie chce.... Ale prawde mowiac do tej pory, co troche te nogi podgoilam to zaraz dziobalam przy nich na nowo. Teraz sie zawzielam- juz dosc mam dlugich spodni. Od dwoch lat kupuje kiecki na lato i tyle mam z nich radosci ze leza w szafie.... Za glupote sie placi. Ale teraz sie nie dam Chce miec normalne nogi! Trzymam tez kciuki za Was wszystkie
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 21:28   #945
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Poza tym kurcze nie rozumiem.... Moge depilowac wszystko- pachy, nawet uda, okolice bikini i nic, nawet jednej krostki. Tylko lydki..... Why????? Czy chodzi o to ze w tym miejscu wlosy sa najmocniejsze....????
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 22:57   #946
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

chyba nie chodzi o "mocnosc" wlosow, przeciez jak sie je wyrywa to staja sie cienitkie kiedy odrosna. tu raczej chodzi o ich kat wyrastania, wychodza za plasko w stosunku do skory. poza tym kiedy sa cieniutkie ciezko im sie przebic przez rogowaciejaca skore dlatego tak wazne sa peelingi! co tu jeszcze by dodac....ja gole wlosy najpierw pod wlos a potem jeszcze raz z wlosem aby koncowki byly pod odpowiednim katem ostre, aby jak najmniej ich wrastalo, bo nadal to sie zadrza, niestety taka juz ich uroda...
ja najgorzej mam z tylu lydek bo dojze rosna tak plasko to jeszcze jakos ukladaja sie na bok echh..jak facetom
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 10:42   #947
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

No dziewczyny głowa do góry! Ja wprawdzie tez mam ten sam problem co Wy ale jak mam ochote na spodniczke to zakladam rajstopki poki co i przez nie w miare nie widać mojego problemu Fakt ze czasem jest w nich gorąco ale cóz przez to lato jeszcze się pomęcze z nogami. Moje wygladalyby juz przyzwoicie gdyby nie lasero na ktory sie zdecydowałam i zostałam nim poparzona i mi zostały plamki, ktore teraz wygladaja niesmacznie..A włosków staram się nie wydłubywać i trzymać łapska od łydek daleko bo mnie zawsze korci by cos tam wyciagnąc jak mam świadomosc ze włosek utknał pod skóra..Nawet po goleniu mi wrastają wiec o depilacji nie ma mowy
metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 11:04   #948
anette84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 66
GG do anette84
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Witam
Mam pytanie do truskawkowejwiosny, ale oczywiście nie pogardze opiniami innych kobietek z takim problemem jak moj czyli bliznami po wrastajacych wloskach. Moje pytanie dotyczy mocznika, otoz mam zamiar zamowic go dzis i przeprowadzic zluszczanie na lydkach, tyle ze wspominalas cos o tym aby polaczyc kwas migdalowy z mocznikiem, czy moze lepiej mocznik z kwasem mlekowym? W jaki sposob to zrobic, tzn jak zrobic ten plyn, masc, zel czy cos innego co pozwoli mi zluszczyc skore na nogach i w jakiej proporcji.W jaki sposob to nakladac?? Wieczorem jezeli tylko dam rade to zalacze zdjecie moich blizenek, ale ostrzegam ze to moze nie byc najprzyjemniejszy widok. Pozdrawiam i bede wdzieczna za pomoc bo mam juz dosc tych swoich lydek i juz bardzo dlugo sie przybieram zeby zrobic z nimi porzadek. Dzis zakupilam masc cerkoderm, zeby nawilzyc skore a od jutra lub od czwartku, w zaleznosci kiedy przyjda kwasy zaczac zluszcac.
Pozdrawiam Aneta
anette84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 22:29   #949
Mimiczka
Raczkowanie
 
Avatar Mimiczka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 56
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Hej! Jestem nowa, ale jak poczytałam wasze wypowiedzi to aż lżej mi się na serduszku zrobiło... Myślała, żę tylko ja mam takie okropne nogi. Te przebarwienia i blizny mnie wykończą... Wiele już stosowała: GlycoA (czy jak to się tam pisze) - niewiele pomógł, Skinoren - też prawie wcale i jeszcze jakieś maście, które nie dały żadnego efektu. Ostatnio przeczytałam gdzieś, że na przebarwienia dobrze działają truskawki... Może spróbuję jakiejś naturalnej metody. Czy któraś z was ma jakieś doświadczenia z całkiem naturalnymi sposobami, np. sok z cytryny? Czy to coś pomaga?
Mimiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-08, 14:19   #950
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Metamorfoza ja też zostałam poparzona lasere i zostały mi plamki. Poparzenie tz skóra już zeszła ale jaśniejsze i ciemniejsze plamy mam dalej. Kiedy zostałaś poparzona? Ja laser mialam 4 tygodnie temu i mam nadzieję że plamki mi znikną. Po nim większość włosków mi wypadła a nowe które odrastają jak na razie nie wrastają. Jak skończę 3 zabieg mam nadzieję że golenie nie będzie potrzebne. Ale te plamy
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-08, 14:23   #951
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Mimiczka sok z cytryny stosowałam w okolicy bikini bo tam nie można używać silnych środków. Nie pomógł Po zabiegach laserem gdzieś koło września chciała bym wypróbować tonik migdałowy AHA 5% - na przebarwienia.
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 09:34   #952
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Hej Mam pytanie do wszystkich tych dziewczyn ktore w akcie desperacji probowaly pozbyc sie blizn z nog za pomoca masci na odciski. Jak przez to przechodzilyscie, jak teraz wygladaja wasze nozki i czy zdecydowalybyscie sie na te kuracje jeszcze raz?
Pozdrawiam
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 12:15   #953
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cassatta- ja juz jestem po 5 zabiegach laserem teraz na lato robie długą przerwe i może po wakacjach zrobie jakiś zabieg przypominający. Blizny dodam ze wysżły tylko przy 1 zabiegu i utrzymywały się do zeszłego meisiąca. Walczylam z nimi 1,5 roku łuszcząc, peelingując itp , ale to nie skutkowało. Teraz nogi opaliłam i nic nie widać, no może troszke jest róznica ale dla mnie w porówanniu z tym co było to pikuś Teraz chodze w sukienkach i bardzo z tego powodu się ciesze. Uwierzylam w siebie , mówie a niech patrzy kto chce na moje nózki grunt zebym ja się czula dobrze i wygodnie , a w dlugich spodniach latem to bylo niestety ale trudne.. Nie mam idelanych nóżek ale to co najgorsze wyleczone dlatego bez probelmu zakladam tetraz kiecki . Śmigam po sklepach i kupuje wszystko co zwiewne i przewiewne Wiem ze i Tobie uda się z tym wygrać. Spróbuj tak jak ja opalic je i nie bedzie problemu. Nie musisz tez dzień w dzień lezec na słonku- wystarczy 4/5 wizyt w solarium i plamki na nózkach wyrównają się z kolorem Twojej skóry.

Odnośnie maści na odciski ja próbowałam i odradzam.. mialam po niej spore wielkie place odbarwień ale i z nimi się uporalam. Nie wiem może zalezy to od rodzaju skóry. Ja smarowlam się nią delikatnie a mialam takie wielkie zmiany na skórze. Jesli koniecznie chcesz jej sprobować to lepiej nie teraz na lato..uzyj jej zima badz jesienia..i smaruj cienkie warstwy na poczatku i zostawiaj na cały dzien. Jak skóra będzie się łuszczyła nic z nią nie rób. I przez ten czas stosowania maści nie peelinguj się bo możesz uszkodzić naskórek, który powstaje na nowo.
Z maścią na odciki trzeba uważac...nieprawidłowe jej uzycie może spowodować gorszy efeket niż był na poczatku..Mam nadzieje że Tobie posłuży..
metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 15:39   #954
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez metamorfoza Pokaż wiadomość
Odnośnie maści na odciski ja próbowałam i odradzam.. mialam po niej spore wielkie place odbarwień ale i z nimi się uporalam. Nie wiem może zalezy to od rodzaju skóry. Ja smarowlam się nią delikatnie a mialam takie wielkie zmiany na skórze. Jesli koniecznie chcesz jej sprobować to lepiej nie teraz na lato..uzyj jej zima badz jesienia..i smaruj cienkie warstwy na poczatku i zostawiaj na cały dzien. Jak skóra będzie się łuszczyła nic z nią nie rób. I przez ten czas stosowania maści nie peelinguj się bo możesz uszkodzić naskórek, który powstaje na nowo.
Z maścią na odciki trzeba uważac...nieprawidłowe jej uzycie może spowodować gorszy efeket niż był na poczatku..Mam nadzieje że Tobie posłuży..
Ja niestety juz jej sprobowalam.... Dlatego wlasnie pytam o efekty, poniewaz dziewczyny chwalily sobie wlasnie masc na odciski. Teraz widze ze jednak nie jestem odosobniona- mnie rowniez porobily sie najpierw rany, kiedy ta skora po jakims czasie zaczela sie zluszczac. I tak jak piszesz sa to takie odbarwienia o nieokreslonych ksztaltach gdyz skora schodzi bardzo nierownomiernie. I w efekcie niestety moje nogi wygladaja jeszcze gorzej niz na poczatku No ale coz, moja wina- moglam pomyslec zanim cokolwiek zrobilam. Tylko moja desperacja mnie tlumaczy. Tak wiec ja rowniez nie polecam a wrecz stanowczo odradzam! Teraz zastanawiam sie tylko czy zaczac stosowac masci, kremy itp. ( chodzi mi juz o bardziej specjalistyczne preparaty ) czy po prostu zostawic te nogi, nie drapac, nie ruszac ich, peelingowac, opalac i moze niech sie goja w swoim tempie..... Porazka......
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 20:29   #955
Mimiczka
Raczkowanie
 
Avatar Mimiczka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 56
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

No właśnie... OPALAĆ te nasze nieszczęśliwe nogi CZY NIE? Czy u was po opalaniu blizny/ przebarwienia stają sie mniej widoczne czy może bardziej? Mam już tego dość. A dermatolog dopiero na początku lipca... Załamka Zero spódniczek, spodenek (nawet takich do połowy łydki)... Makabra...
Mimiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 08:09   #956
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Dokładnie. Najlepiej przy nogach nie grzebać..naprawde zostawiłam je w spokoju i wyglądają lepiej. Peelingi jak najbardziej tak. Na mnie najlepiej działa taki peeling domowy ( gdyz moja skóra wymaga porządnego łuszczenia) Robie taki peeling z kawy i oliwy i tym peelinguje nogi, nastepnie porządne zmycie tego i posmarowanie spirytusem salicynowym na to jakis balsam i wsio. Ja nogi opalam i moim zdaniem wygląda to lepiej. Przebarwienia zrównaja sie z kolorem skóry ( w moim przypakdu na poczatku sesji opalania widać jakby plamki były ciemniejsze od skóry a w miare opalania kolor jest równomierny). No i stosuje balsam brązujący Dove z odrobinkami świetlistymi i ładnie to wygląda. Naprawde nie warto przy nogach grzebać *( mam jeszcze jednego długiego kłaczka wrośnietego głęboko rośnie wzdłuż naskórka ale nie mam odwagi się zabrać za niego zeby sobie rany nie zrobić ponownie). Widać go przez skóre ale niech sobie już tam siedzi może z czasem od tych peelingów sam wyjdzie Byłam uzależniona od dłubania w nóżkach ale na całe szczęscie oduczyłam się tego. Nawet na nie nie patrze za duzo zeby czasem czegos tam nowego nie znaleść. Najlepiej zrobić przy nogach codzienny rytuał ( peeling- 3 razy ba tydzień) spirytus i balsam i zostawic je w spokoju. Na to opalenizna i efekt murowany.
U mnie nogi wyglądaja lepiej chodze juz w sukienkach ale przynam ze czasem jak stoje na dworze dugo to jakby przebarwienia były bardziej widoczne a moze to moje przewidzenia Nikt juz na moje nózki nie patrzy zreszta jak ktoś ubiera sukienke to jest cieplo swieci słonko a w słonku i tak nie widać przebrawień.
Stosowałam wiele roznych specyfików ( tylko jak coś wyczytałam gdzieś odrazu do apteki i nakładanie na nogi) a teraz nie stosuje zadnych preparatów i jestem bardziej zadowolona z efektu niz wczesniej. Najalepiej zeby nogi zajmowały jak najmniej nszej uwagi wtedy nie bedziemy o nich myslec grzebac dłubac itpTrzymam kciuki za Was!
metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 17:40   #957
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Wlasnie " zaleczylam " slady , przebarwienia i te czerwonawe plamy po kuracji mascia na odciski. Moje nogi sa juz gladkie, bez zadnych ranek.... Moze faktycznie niektore blizny sa jasniejsze.... Troche mnie kusi zeby powtorzyc to zluszczanie mascia ale nie bede sie juz chyba drugi raz na to narazac- szczerze mowiac bylam przestraszona kiedy miejsca po tej luszczacej sie skorze staly sie takie bolace i palace. Prawde mowiac pierwszego wieczoru kiedy po kapieli skora zaczela schodzic, pol nocy z bolu zasnac nie moglam.... Dzisiaj rano po kapieli zdezynfekowalam i nogi i depilator spirytusem salicylowym, ogolilam wloski i nozki sa naprawde ok, wiec raczej skoncze z wynalazkami typu masc na odciski i teraz postaram sie opalic nogi jak najbardziej.
Poza tym walcze sama ze soba zeby jak najmniej na nie patrzec i nawet ich nie tykac. Ja tez juz wypatrzylam dwa wlosy ktore najspokojniej na swiecie rosna sobie pod skora. Zauwazylam je juz jakies 2 tyg. temu i sama sie zdziwie ze jeszcze ich sila nie wyciagnelam.... Kiedys w ruch poszlaby od razu peseta i igielka i wlosa by nie bylo, tyle tylko ze w wiekszosci przypadkow konczy sie to dosc krwawo..... A pozniej na mojej skorze zostaje blizna jakby nie wiadomo co sie stalo.... Takze nie ruszam, niech sobie siedzi....
A propos blizn- to zauwaz jakie masz nozki po goracej kapieli albo kiedy rano wstaniesz z cieplego wyrka. Nogi wygladaja wtedy zdecydowanie lepiej. A kiedy dlugo przebywa sie na dworze, robi sie chlodno blizny od razu staja sie bardziej widoczne. Skora pod wplywem niskiej temp. sinieje....
Nie moge sobie wybaczyc ze sama doprowadzilam te nogi do takiego stanu. Mam nadzieje ze choc w przyszle lato wyciagne z szafy kiecki...
Buziaki i pozdrowienia dla wszystkich dziewczyn walczacych z tym problemem
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 11:05   #958
Mimiczka
Raczkowanie
 
Avatar Mimiczka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 56
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

A czy te maści na odciski zalecaja też dermatolodzy? I jak szybko ona działa? Czy da radę poprawić stan moich nóżek w ciągu 2 tygodni? I czy polecacie jakąś konkretną maść?
Mimiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 13:06   #959
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mimiczka Pokaż wiadomość
A czy te maści na odciski zalecaja też dermatolodzy? I jak szybko ona działa? Czy da radę poprawić stan moich nóżek w ciągu 2 tygodni? I czy polecacie jakąś konkretną maść?
Teoretycznie w 2 tygodnie można maścią na odciski nieźle się złuszczyć Tylko czy skóra zdąży się zregenerować, to już bardziej wątpliwe
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 13:48   #960
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Teoretycznie w 2 tygodnie można maścią na odciski nieźle się złuszczyć Tylko czy skóra zdąży się zregenerować, to już bardziej wątpliwe
Nie zdazy, nie ma szans.... Ja smarowalam kilka dni, dopiero pozniej skora zaczela sie zluszczac. Poza tym nogi wygladaja po tym zluszczaniu jak poparzone, sa czerwone i piekace, zreszta masc na odciski funduje nam na nasze wlasne zyczenie poparzenie chemiczne..... Nie wiem jak reszta dziewczyn stosujacych ta metode, ale mnie sie skora zluszczala kilkoma warstwami- tzn. naskorek troche sie zregenerowal i skora znow schodzila. Mialam tak ok 3 razy. I kiedy zluszczanie skonczylo sie zupelnie trzeba bylo nogi wygoic- i juz samo to trwa ok tygodnia, dwoch. Wiec jesli komus zalezy na ladnych nogach na np. jakas specjalna okazje- odradzam masc! Tutaj trzeba czasu i powinno sie ja stosowac BARDZO ostroznie.
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-21 11:28:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:58.