Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-03, 17:04   #4531
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
Przepraszam za masę pytań, do tej pory nie znalazłam na nie odpowiedzi a sama nie wiem do końca co o tych kwestiach myśleć
Jednoznacznie ci nie odpowiem, ale...

Po pierwsze spokojnie, wiadomo, też miałam mnóstwo obaw, ale przeżyłam i żyję.
Przede wszystkim musisz obserwować swoją skórę.

Z nawilżeniem nie doradzę, ja nawilżałam, i obawiam się, że przez to w ogóle nie ruszyły mi się blizny i przebarwienia (skóra się prawie nie łuszczyła), ale co do tego dziewczyny mają i inne doświadczenia - w sensie nawilżały, a i tak wszystko zniknęło. Może po prostu mam skórę skłonną do blizn (bo mam). Z drugiej strony nie mogłabym sobie pozwolić na chodzenie do pracy z łuszczącą się twarzą, więc nawilżanie było konieczne.

Co do maści z wit. A, to ja jednak byłabym ostrożna, najwyżej punktowo i obserwuje reakcję.

Co do żelu aloesowego, to nie znam się za bardzo na składach, ale wydaje mi się, że lepszy byłby sam aloes. Chcesz to wykorzystaj ten żel (jeśli nie zauważysz jakichś negatywnych efektów), ale potem kup coś prostszego.

Nie używałam szczoteczki sonicznej, więc nie wiem na ile ona złuszcza. Wydaje mi się, że możesz używać raz na jakiś czas, jeśli skóra nie będzie podrażniona.


Cytat:
Napisane przez pannaporanna Pokaż wiadomość
Hej, biorę Axotret (wcześniej aknenormin) od 5 miesięcy. I tu pytanie - czy u was po takim czasie nadal nie było dużej poprawy? Z tego co czytałam u większości efekt już był, u mnie jest nieduży, ciągle i ciągle coś się pojawia.
U mnie rzeczywiście był efekt po takim czasie. W zasadzie po 2-3 miesiącach duży, a potem dobijało resztki. Ciężko powiedzieć czemu u ciebie nie ma od razu. A stosowałaś wcześniej antykoncepcję hormonalną czy dopiero teraz? Badałaś wcześniej poziom hormonów?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 17:40   #4532
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
U mnie rzeczywiście był efekt po takim czasie. W zasadzie po 2-3 miesiącach duży, a potem dobijało resztki. Ciężko powiedzieć czemu u ciebie nie ma od razu. A stosowałaś wcześniej antykoncepcję hormonalną czy dopiero teraz? Badałaś wcześniej poziom hormonów?
Badałam kilkukrotnie (oczywiście w odstępach czasowych ale głównie z innych powodów niż cera) i wszystko było w porządku, a antykoncepcję zaczęłam stosować tuż przed kuracją (miesiąc dwa) i (chyba) dobrze ją znoszę choć mi jeden gin sugerował że mogę coś mimo wyników nie tak mieć z hormonami bo co chwilę jak grzyby po deszczu miałam guzki w piersiach lub polipy w macicy i poroniłam (na przemian, w ciągu dwóch lat przeszłam chyba z 5 zabiegów) a miesiączki były dla mnie katorgą. Przy antykoncepcji się przynajmniej lepiej czuję, no i na razie nowego mi nic nie rośnie ale może dodatkowo ma zły wpływ na cerę?. Sama już nie wiem... Strasznie liczyłam na ten lek fajnie jakby pomógł w końcu...
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 18:14   #4533
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez pannaporanna Pokaż wiadomość
Sama już nie wiem... Strasznie liczyłam na ten lek fajnie jakby pomógł w końcu...

Nie ma co się na razie załamywać, jeszcze zostało ci trochę brania. Pamiętam, że kilka osób pisało, że poprawa nastąpiła po dłuższym czasie, zazwyczaj nie mieli bardzo dużego trądziku. Jednak przy znacznym trądziku ten efekt jest bardziej widoczny.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 18:53   #4534
_Belka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 22
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez pannaporanna Pokaż wiadomość
Hej, biorę Axotret (wcześniej aknenormin) od 5 miesięcy. I tu pytanie - czy u was po takim czasie nadal nie było dużej poprawy? Z tego co czytałam u większości efekt już był, u mnie jest nieduży, ciągle i ciągle coś się pojawia.
U mnie w 4 miesiącu też nadal zmiany się pojawiały łącznie z wielkimi gulami. Dopiero w tym 5 miesiącu nic mi się nie pojawia, także też to chwilę trwało, więc na pewno w którymś momencie ustaną Może po prostu twój organizm potrzebuje dłuższej, niż standardowa, kuracji?
_Belka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 18:55   #4535
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez _Belka Pokaż wiadomość
O żelach aloesowych nic nie wiem. Mi dermatolog dał punktowo do stosowania Akneroxid, zawsze lepiej to niż nic... ale z nim tez trzeba było uważać, bo w czasie terapii skóra jest wrażliwa i mogą wystąpić jakieś zaczerwienienia (jak mi, bo stosowałam 2 razy dziennie).
miałam kiedyś benzacne, bałabym się go teraz użyc

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Jednoznacznie ci nie odpowiem, ale...

Po pierwsze spokojnie, wiadomo, też miałam mnóstwo obaw, ale przeżyłam i żyję.
Przede wszystkim musisz obserwować swoją skórę.

Z nawilżeniem nie doradzę, ja nawilżałam, i obawiam się, że przez to w ogóle nie ruszyły mi się blizny i przebarwienia (skóra się prawie nie łuszczyła), ale co do tego dziewczyny mają i inne doświadczenia - w sensie nawilżały, a i tak wszystko zniknęło. Może po prostu mam skórę skłonną do blizn (bo mam). Z drugiej strony nie mogłabym sobie pozwolić na chodzenie do pracy z łuszczącą się twarzą, więc nawilżanie było konieczne.

Co do maści z wit. A, to ja jednak byłabym ostrożna, najwyżej punktowo i obserwuje reakcję.

Co do żelu aloesowego, to nie znam się za bardzo na składach, ale wydaje mi się, że lepszy byłby sam aloes. Chcesz to wykorzystaj ten żel (jeśli nie zauważysz jakichś negatywnych efektów), ale potem kup coś prostszego.

Nie używałam szczoteczki sonicznej, więc nie wiem na ile ona złuszcza. Wydaje mi się, że możesz używać raz na jakiś czas, jeśli skóra nie będzie podrażniona.
Dziękuję za odp
czyli z tym nawilżaniem nie ma reguły, jednym i tak się złuszczy a innym i tak nie do końca bez względu czy nawilżą czy nie. Żelu nie mam, przymierzałam się do kupna, bo czytałam że świetnie nawilża. Przy okazji przyspieszyłby trochę gojenie, tylko właściwie nie wiem czy to by miało sens Chociaż jesli niektórzy dostają dość silne maści punktowo to chyba nie ma przeciwwskazań by to robić Tak czy inaczej chwilę się wstrzymam bo dziś pogorszył mi się trochę stan cery, chyba jakiś mały wysyp
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 12:19   #4536
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A ma ktoś może taka suchą i czerwoną wysypkę na dłoniach? Pojawiło mi się to na prawej ręce i ciągle smaruję i nawilżam, a to nic nie schodzi… Macie może jakieś sposoby?
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 12:39   #4537
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez trafficjam Pokaż wiadomość
A ma ktoś może taka suchą i czerwoną wysypkę na dłoniach? Pojawiło mi się to na prawej ręce i ciągle smaruję i nawilżam, a to nic nie schodzi… Macie może jakieś sposoby?
Coś takiego? http://przyczyny-objawy-leczenie.pl/...palenie-skory/ Jeśli tak, to samo nawilżenie niestety nie pomoże. Ja smaruję Lorinden, który jest tylko na receptę. Mam AZS, które nasiliło się podczas kuracji. I tak np. ostatnio wysypało mnie na dłoni Żeby ominąć takie epizody, trzeba dobrze zadbać o nawilżenie na co dzień.
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-05, 16:30   #4538
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Nie ma co się na razie załamywać, jeszcze zostało ci trochę brania. Pamiętam, że kilka osób pisało, że poprawa nastąpiła po dłuższym czasie, zazwyczaj nie mieli bardzo dużego trądziku. Jednak przy znacznym trądziku ten efekt jest bardziej widoczny.
byłam dziś u dermy i do końca kuracji zostało mi tylko 12 dni bo będę już mieć wtedy maksymalną dawkę... myślałam że z jeszcze dwa miesiące mi zostanie

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Cytat:
Napisane przez trafficjam Pokaż wiadomość
A ma ktoś może taka suchą i czerwoną wysypkę na dłoniach? Pojawiło mi się to na prawej ręce i ciągle smaruję i nawilżam, a to nic nie schodzi… Macie może jakieś sposoby?
Ja miałam taką swędzącą czerwoną drobniutką wysypkę na prawie całym grzbiecie prawej reki, z braku czegokolwiek innego smarowałam cicalfate-tym nowym i po paru dniach zeszło,
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 18:21   #4539
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez trafficjam Pokaż wiadomość
A ma ktoś może taka suchą i czerwoną wysypkę na dłoniach? Pojawiło mi się to na prawej ręce i ciągle smaruję i nawilżam, a to nic nie schodzi… Macie może jakieś sposoby?
Też taką miałam, chyba z 2 miesiące, jak nawilżałam to sie uspokajało. Dermatolog też mówiła, że to od retinów, i że samo zejdzie, tylko nawilżać
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 19:01   #4540
_Belka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 22
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez pannaporanna Pokaż wiadomość
Ja miałam taką swędzącą czerwoną drobniutką wysypkę na prawie całym grzbiecie prawej reki, z braku czegokolwiek innego smarowałam cicalfate-tym nowym i po paru dniach zeszło,
Też taką miałam, jak nawilżam to w końcu przejdzie, dermatolog tez dał mi jakąś maść na to w razie czego - Advantan. Ostatnio taką suchą swędzącą skórę miałam na dekolcie, ale przeszło przy odpowiednim nawilżaniu
_Belka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 23:01   #4541
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
Tak czy inaczej chwilę się wstrzymam bo dziś pogorszył mi się trochę stan cery, chyba jakiś mały wysyp
Ja na początku (po miesiącu) też miałam wysyp. Ale potem było już coraz lepiej.

Cytat:
Napisane przez trafficjam Pokaż wiadomość
A ma ktoś może taka suchą i czerwoną wysypkę na dłoniach? Pojawiło mi się to na prawej ręce i ciągle smaruję i nawilżam, a to nic nie schodzi… Macie może jakieś sposoby?
A istotnie, miałam taką wysypkę na prawej dłoni, ale niespecjalnie się nią przejęłam, w końcu sama zeszła.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-07, 08:41   #4542
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Mi na wysypkę pomogła maść na receptę CULTIVATE
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-07, 10:34   #4543
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

O, ja też mam taką wysypkę na dłoni, ale myślałam akurat, że to wyszło po poparzeniu, a tutaj nie

Szczoteczkę odradzam, bo skóra jest bardzo wrażliwa i można ją niepotrzebnie tylko podrażnić.
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-07, 12:06   #4544
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Szczoteczkę odradzam, bo skóra jest bardzo wrażliwa i można ją niepotrzebnie tylko podrażnić.
tak, już się o tym przekonałam myślałam, że skoro mam wersję dla skóry delikatnej/wrażliwej i do tej pory nie odczuwałam żadnego dyskomfortu to będę mogła. W tygodniu zachciało mi się trochę lepiej oczyścić twarz i miałam zaczerwienioną jakbym pocierała konkretnym peelingiem mechanicznym. Niestety, musi iść w odstawkę. Tak na marginesie, polecam ją dziewczynom które skończyły kurację. Stosowałam ją zaledwie miesiąc, a cera poprawiła się, jaśniejsza, wygładzona, zaskórniki (zarówno zamknięte jak i wągry) pozanikały, makijaż o wiele ładniej wyglądał. No niestety gul nie polikwidowała
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 11:16   #4545
_Belka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 22
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dzisiaj mija mi 5 miesiąc. Wrzucam wam postępy mojej kuracji, ostrzegam, nie wystraszcie się...!
1 zdjęcie jest trochę przerysowane ale chciałam sama dla siebie mieć dobrze udokumentowany ten stan xDD to 2 tydzień, czyli praktycznie stan niezmieniony + moje "piękne" przesuszone usta. 2 zdjęcie - po 3 miesiącach (wielkie gule były akurat z drugiej strony twarzy). 3 zdjęcie z dzisiaj.
Blizny oczywiście pozostały, a przebarwienia pomimo łuszczenia nadal dość mocno są widoczne.
_Belka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 10:41   #4546
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Piękne efekty, gratuluję! Moja cera wyglądała dokładnie tak samo po zakończeniu leczenia - gładka i zarumieniona Na blizny i przebarwienia trzeba będzie działać po kuracji, Izotek niestety nie leczy takich rzeczy.

Dziewczyny mam do Was pytanie - czy znacie jakiś dobry peeling do naczynkowej cery? Mam tendencję do drobnych zaskórników i peeling to mój obowiązek, mechaniczne podrażniają mnie i powodują zaczerwienienia, a enzymatyczne nie działają w żaden sposób na skórę :/
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 21:28   #4547
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Piękne efekty, gratuluję! Moja cera wyglądała dokładnie tak samo po zakończeniu leczenia - gładka i zarumieniona Na blizny i przebarwienia trzeba będzie działać po kuracji, Izotek niestety nie leczy takich rzeczy.

Dziewczyny mam do Was pytanie - czy znacie jakiś dobry peeling do naczynkowej cery? Mam tendencję do drobnych zaskórników i peeling to mój obowiązek, mechaniczne podrażniają mnie i powodują zaczerwienienia, a enzymatyczne nie działają w żaden sposób na skórę :/
u mnie, jak wspomniałam wyżej, w przypadku zaskórników świetnie sprawdziła się szczotka soniczna. Może to być dość duży wydatek jak na początek, ale na prawdę warto tym bardziej że to praktycznie jednorazowy zakup na co najmniej kilka lat. Opcja doraźna - wypróbuj czarne mydło, niektórzy bardzo je zachwalają
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 16:25   #4548
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A czy ta szczotka nie podrażnia skóry? U mnie dochodzi jeszcze taki problem, że mam bardzo wrażliwą skórę i żadne 'tarcie' nie wchodzi w grę :/
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 16:42   #4549
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Właśnie się zastanawiałam nad domowym urządzeniem do peelingu kawitacyjnego (macie?) i moją uwagę zwróciła ta szczoteczka soniczna. Może ktoś ma porównanie? Albo chociaż odrębne opinie na temat takiego urządzenia i na temat szczoteczki? Zastanawiam się co byłoby lepsze dla oczyszczenia skóry, likwidacji wągrów.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-11, 17:18   #4550
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Właśnie się zastanawiałam nad domowym urządzeniem do peelingu kawitacyjnego (macie?) i moją uwagę zwróciła ta szczoteczka soniczna. Może ktoś ma porównanie? Albo chociaż odrębne opinie na temat takiego urządzenia i na temat szczoteczki? Zastanawiam się co byłoby lepsze dla oczyszczenia skóry, likwidacji wągrów.
tak (znów ja ) mam. Dużo lepsze efekty widzę po szczotce. Wydawało by się, że ten peeling jest dużo skuteczniejszy, ja widziałam jakieś efekty, pewnie nadal raz na jakiś czas go będę stosować (i stosowałabym teraz gdybym mogła) ale z wągrami itp lepiej poradziła sobie szczotka i to w dużo krótszym czasie. Fajny filmik o tym urządzeniu kawitacyjnym ma nissiax83 na yt, obejrzyj sobie

Selavie są wersje także do skóry wrażliwej. Ona nie trze, tzn nie obraca się tylko jakby...wibruje, sama możesz dostosować nacisk, prędkość (moja ma akurat 2), wypuski też są różnej wielkości - drobniejsze delikatniejsze. Teraz gdy jestem na aknenorminie to podrażniła mnie trochę, ale przed kuracją nigdy czegoś takiego nie było.
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 19:35   #4551
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
tak (znów ja ) mam. Dużo lepsze efekty widzę po szczotce. Wydawało by się, że ten peeling jest dużo skuteczniejszy, ja widziałam jakieś efekty, pewnie nadal raz na jakiś czas go będę stosować (i stosowałabym teraz gdybym mogła) ale z wągrami itp lepiej poradziła sobie szczotka i to w dużo krótszym czasie. Fajny filmik o tym urządzeniu kawitacyjnym ma nissiax83 na yt, obejrzyj sobie
Dzięki. No własnie wydawałoby się, po peelingu u kosmetyczki jestem zadowolona, ale wiadomo, że taki domowy to coś słabszego, a teraz o szczoteczce się naczytałam. Mogłabyś mi napisać konkretnie jakie masz urządzenia? Które do peelingu i którą szczoteczkę? Może być na pw.
Ja obecnie mam problem jedynie z wągrami, głównie na nosie. Wkurzają mnie.
Mogłabym zapytać derma na wizycie, ale wątpię aby się orientował. Ciekawe co mi poleci na te kropy czarne.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 20:46   #4552
AnnoDomini1991
Zadomowienie
 
Avatar AnnoDomini1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 152
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Dzięki. No własnie wydawałoby się, po peelingu u kosmetyczki jestem zadowolona, ale wiadomo, że taki domowy to coś słabszego, a teraz o szczoteczce się naczytałam. Mogłabyś mi napisać konkretnie jakie masz urządzenia? Które do peelingu i którą szczoteczkę? Może być na pw.
Ja obecnie mam problem jedynie z wągrami, głównie na nosie. Wkurzają mnie.
Mogłabym zapytać derma na wizycie, ale wątpię aby się orientował. Ciekawe co mi poleci na te kropy czarne.
Też jestem bardzo ciekawa co to za szczoteczka. Wcześniej zastanawiałam się nad kupnem Foreo Luny,ale zrezygnowałam ze względu na cenę. Jestem 2 lata po kuracji Aknenorminem, ale chętnie powalczyłabym z tymi okropnymi zaskórnikami
AnnoDomini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 07:57   #4553
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Sprawdziłam cenę tych szczotek i już mi się odechciało ;( 700 zł....
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-14, 13:38   #4554
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Jestem po wizycie u derma, konkretny facet. Orientował się w temacie trądziku i izotretinoiny.
W zasadzie to nie miał mi co tłumaczyć, bo miałam taki sam pomysł.

Jestem 6 miesięcy i 14 dni po zakończeniu kuracji, więc zaproponował wstrzymanie się jeszcze z laserem (niestety w tym przypadku zabiegi dopiero na jesieni) i zamiast tego na razie kuracja podtrzymująca (locacid i skinoren konkretnie), głównie na wągry.

Potwierdził również moje dotychczasowe wnioski, że długą kurację małymi dawkami daje się w przypadku długotrwałego, opornego trądziku, a krótką dużymi - w razie ostrego trądziku. Tzn. stwierdził, że duże dawki są na trądzik, a małe przez dłuższy czas - na łojotok.

Aha. Co do szczoteczek czy innych urządzeń, to powiedział, że jak mam ochotę to mogę sobie kupić, jeśli czuję potrzebę lepszego oczyszczenia skóry, nie powinny zaszkodzić. Ale że efekt pewnie będzie podobny do regularnego peelingowania skóry/nakładania maseczek.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-14, 21:43   #4555
agneiw
Raczkowanie
 
Avatar agneiw
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 265
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Jestem po 3 miesiącu kuracji. Biorę teraz dawkę 30mg dziennie.
Trochę sie martwię, bo szczerze mówiąc w drugim tygodniu brania dawki 10mg moja skóra wyglądała lepiej niż teraz. Mam na myśli , że na początku miałam mega poprawę i wszystko mi sie ładnie pogoiło i poznikały stany zapalne, a teraz przy większej dawce i po takim czasie mam pogorszenie...
Miałyście też tak?
Smutno mi, bo musiałam dzisiaj zrobić grubą tapetę na twarzy, a już było lepiej...
agneiw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-14, 22:10   #4556
_Belka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 22
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez agneiw Pokaż wiadomość
Jestem po 3 miesiącu kuracji. Biorę teraz dawkę 30mg dziennie.
Trochę sie martwię, bo szczerze mówiąc w drugim tygodniu brania dawki 10mg moja skóra wyglądała lepiej niż teraz. Mam na myśli , że na początku miałam mega poprawę i wszystko mi sie ładnie pogoiło i poznikały stany zapalne, a teraz przy większej dawce i po takim czasie mam pogorszenie...
Miałyście też tak?
Smutno mi, bo musiałam dzisiaj zrobić grubą tapetę na twarzy, a już było lepiej...
No ja w 4 miesiącu jeszcze miałam gulę na pół policzka, więc spoko
_Belka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 17:45   #4557
Le_Souvenir
Kawoholiczka
 
Avatar Le_Souvenir
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 453
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

4 miesiąc (tylko ostatnie zdjęcie teraźniejsze)
__________________


Edytowane przez Le_Souvenir
Czas edycji: 2015-02-18 o 17:29
Le_Souvenir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-17, 07:05   #4558
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Le_Souvenir Pokaż wiadomość
4 miesiąc (tylko ostatnie zdjęcie teraźniejsze)
Świetne efekty
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-17, 12:27   #4559
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Le_Souvenir Pokaż wiadomość
4 miesiąc (tylko ostatnie zdjęcie teraźniejsze)
Potwierdzam! Świetne efekty! Oby tak dalej
Jaki czas kuracji Ci jeszcze został?
Mam nadzieję, że efekt Ci się utrzyma i powrotu nie będzie, bo jesteś na prawdę ładna


Ale trądzik masakrycznie szpeci twarz... Skąd wgl. takie dziadostwo się bierze
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-17, 14:12   #4560
Le_Souvenir
Kawoholiczka
 
Avatar Le_Souvenir
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 453
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sskers
Świetne efekty
Dziękuję Na początku bardzo się bałam retinoidów, ale teraz uważam, że warto było

Cytat:
Napisane przez Burza_1994
Potwierdzam! Świetne efekty! Oby tak dalej
Jaki czas kuracji Ci jeszcze został?
Mam nadzieję, że efekt Ci się utrzyma i powrotu nie będzie, bo jesteś na prawdę ładna


Ale trądzik masakrycznie szpeci twarz... Skąd wgl. takie dziadostwo się bierze
Dziękuję bardzo Z tego co mówiła moja dermatolog, chce zakończyć terapię przed wiosną, bo potem zacznie bardziej świecić słońce itp.
Nienawidziłam swojej twarzy z trądzikiem, te zdjęcia są z okresu, kiedy praktycznie nie wychodziłam z domu i spędzałam dnie na płakaniu w poduszkę... Teraz zaczęłam używać kosmetyki mineralne, które nie zatykają porów, a twarz wygląda mega naturalnie. I z czystym sumieniem mogę napisać, że się polubiłam Dziękuję


Wstawiłam zdjęcia, żeby przekonać dziewczyny wahające się, że naprawdę warto zaryzykować!
__________________

Le_Souvenir jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:00.