egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-09, 20:04   #1891
Marzencia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 73
GG do Marzencia88 Send a message via Skype™ to Marzencia88
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
masz racje niepotrzebne to,ale ja nie upieram sie,wyraziłam tylko swoje zdanie,przyznałam rację koleżance powyżej,tylko niepodobało mi sie,że zamiast uzasadnienia dostałam inne stwierdzenie.Wszystkie zabiegi robiłam pod okiem pani kosmetolog,wiec napewno nikogo nie skrzywdziłam.

odpowiedzi są już dobre i całe szczęście bo rozwiało to moje watpliwościwięc temat uważam za zakończony

napiszczie czy ten ołówek i linijke to zawsze sie zabiera na egzamin?
Dziewczyny nie kłóćcie się W większości sa źle układane pytania lub odpowiedzi dlatego potem każdy ma wątpliwości co powinno być bo czasem źle jest sformułowane pytanie albo pytanie nie jest odpowiednio dokończone bo tu było ze cera wrażliwa ale słowa bez naczynek np a ta maska liftingujaca z tego co wiem jest przeciwwskazaniem do cery wrażliwej ale już sama nie wiem nas uczono ze drenaż można wykonywać na skórze wrażliwej.

Edytowane przez Marzencia88
Czas edycji: 2010-06-09 o 20:09
Marzencia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 20:08   #1892
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Marzencia88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie kłóćcie się
ale ten post nie dotyczy już tego,napisałam koniec tematu wiec szkoda dalej to pisac itp i to nie była kłótnia a wymiana zdań,każdy ma do tego prawonie lubię poprostu ironni w postach innych

chciałabym wiedziec wkońcu co z tą linijką i ołówkiem,czy ktoś wie może i potrafi mi pomóc w tej sprawie?
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 22:23   #1893
sansik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 68
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Każdego roku każą przynosić ołówek, gumkę i linijkę
sansik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 07:32   #1894
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez sansik Pokaż wiadomość
Każdego roku każą przynosić ołówek, gumkę i linijkę
dziękuję za odpowiedź
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 09:56   #1895
gejsza32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 9
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej dziewczyny
co obstawiacie na egzamin zewnętrzny?
była mowa o zabiegach na ciało - ja myślę że jeszcze może być cera dojrzała, pedicure lub depilacja nóg i bikini?
gejsza32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 09:57   #1896
sansik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 68
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

moje pytanko : piszecie, że macie przeczucie co do praktycznego etapu czyli zabieg na ciało>> jaką metodę zabiegu na ciało przerabiałyście??
peeling, maska, balsam na zakończenie jak zawijacie metodą body wrap? czy w folie malarską?
macie może gdzieś dokładnie jaka jest metodyka body wrap? ja słyszałam gdzieś o tym że zawija się pod kątem 30 stopni od wew do zwe itd??
sansik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 11:04   #1897
gejsza32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 9
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

W załączeniu instrukcja nakładania folii - body wrapping
gejsza32 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-10, 11:13   #1898
sansik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 68
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

dziękuje bardzo
sansik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 12:14   #1899
izunia233
Zadomowienie
 
Avatar izunia233
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 475
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Jak tam dziewczyny stres się już u was pojawił? Bo u mnie tak ! Już m=nie dużo czasu nam zostało na powtórkę. A właśnie - co sobie powtarzacie bo ja zaczęłam wszystko od początku i zaczyna mi się robić mętlik w głowie
izunia233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 12:58   #1900
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez sansik Pokaż wiadomość
moje pytanko : piszecie, że macie przeczucie co do praktycznego etapu czyli zabieg na ciało>> jaką metodę zabiegu na ciało przerabiałyście??
peeling, maska, balsam na zakończenie jak zawijacie metodą body wrap? czy w folie malarską?
macie może gdzieś dokładnie jaka jest metodyka body wrap? ja słyszałam gdzieś o tym że zawija się pod kątem 30 stopni od wew do zwe itd??
My u siebie robiłyśmy 3 takie zabiegi:
pierwszy to z tradycyjną folią spożywczą,robiłyśmy po kolei zmycie partii objetych zabiegiem,następnie masaz nóg peelengiem z borowiną,potem masaż na olejku antycellulitowym albo na kremie do masazu,nakładałyśmy na ciepło borowinę i zawijałyśmy folią tak jak na instrukcji powyżej,zabieg był na uda,z tą borowiną ok 25 minut,potem zmycie i nałożenie balsamu antycellulitowego.

2 zabieg robiłyśmy z serią kokosowa wyspa z Bielendy

!.Zmycie
2.Peeling
3.masaż
4.serum wprowadzałyśmy ampułkę też z bielendy taki koncentrat ultradźwiękami plus żel
5.maska algowa z serii kokosowa wyspa ona najpierw schłodziła skórę a następnie silnie rozgrzewa aż do czerwonosci i tą maskę algową przykrywałyśmy uda folią malarską w celu lepszego efektu termicznego
plus krem antycellulitowy

3.Robiłyśmy też zabieg AGYPTOS (Egiptos) technika zawijania bandażami nasaczonymi glinką białą,z tym,że tutaj ciało zawijane było od poczatku stóp po głowę a potem dodatkowo w takie specjalne spodnie i bluzę,cięzki zabieg i kosztowny,koleżanka ledwo co mogła się ruszyc,ale efekty są świetne,super sprawa na cellulit i odchudzanie.

---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

Cytat:
Napisane przez izunia233 Pokaż wiadomość
Jak tam dziewczyny stres się już u was pojawił? Bo u mnie tak ! Już m=nie dużo czasu nam zostało na powtórkę. A właśnie - co sobie powtarzacie bo ja zaczęłam wszystko od początku i zaczyna mi się robić mętlik w głowie
ja raczej czytam albo przepisuje wazne rzeczy bo tak sie ucze,jestem wzrokowcemteż zaczynam sie stresowac...czytam dermatologie,anatomie,prą dy bo to najmniej mam zapamietane

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Dziewczyny w załączniku podaje test CZERWIEC 2009 wersja X,może sie przyda wam,dzisiaj go znalazłamhttp://rckpiu.edu.pl/jola/rckpiu/oe/.../kosmetykp.pdf
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog

Edytowane przez Basia8212
Czas edycji: 2010-06-10 o 12:40
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 13:09   #1901
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Basiu a masz odpowiedzi?
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 13:22   #1902
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Basiu a masz odpowiedzi?
zrobiłam,ale nie wstawiam...może niech każdy sobie sam zrobi,ewentualnie możemy wspólnie coś tam jak ktoś bedzie miał problem.

Nie znalazłam klucza ale jak ktoś znajdzie to proszę o podanie odpowiedzi,żeby nie było że znów coś xle namieszam
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 13:27   #1903
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
zrobiłam,ale nie wstawiam...może niech każdy sobie sam zrobi,ewentualnie możemy wspólnie coś tam jak ktoś bedzie miał problem.

Nie znalazłam klucza ale jak ktoś znajdzie to proszę o podanie odpowiedzi,żeby nie było że znów coś xle namieszam
JA znalalazlam odpowiedzi na stronie CKE.
Mam nadzieje ze dobre..

http://www.cke.edu.pl/images/stories/Klucze_zaw_2009/technikum
/tuk_klucz_0X_092.pdf

Dobre-sprawdzilam odpowiedzi z moja wiedza i notatkami..zgadza sie.

W kazdym razie 15 czerwiec 2009 wersja X -tech.uslug kosmetycznych.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"


Edytowane przez ilo16na
Czas edycji: 2010-06-10 o 13:29
ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 13:30   #1904
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny jak w koncu powinno sie wykonywac jonoforezę? kladzie sie zel sprzegający na twarz i lek? jak wygladaja te elektrody? my na pracowni mialaysmy takie okragle ale tym to robilysmy galwanizacje a jonoforezy nie. Gdzie powinien byc umieszczony ten podklad lekowy? na twarzy? pytam tyle bo nie widzialam jak sie wykonuje jonoforeze niestety a co dopiero robic... i jeszcze jedno. Drenaż- tego chyba nie ma w programie?
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 14:49   #1905
Marzencia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 73
GG do Marzencia88 Send a message via Skype™ to Marzencia88
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez aniaexplode Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak w koncu powinno sie wykonywac jonoforezę? kladzie sie zel sprzegający na twarz i lek? jak wygladaja te elektrody? my na pracowni mialaysmy takie okragle ale tym to robilysmy galwanizacje a jonoforezy nie. Gdzie powinien byc umieszczony ten podklad lekowy? na twarzy? pytam tyle bo nie widzialam jak sie wykonuje jonoforeze niestety a co dopiero robic... i jeszcze jedno. Drenaż- tego chyba nie ma w programie?

Drenaż jest w programie kochana
Marzencia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 15:32   #1906
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

tak? no to fajnie bo ja go nie mialam
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 17:43   #1907
lucyna maciejewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 20
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny macie moze testy z 2008 styczen i czerwiec oraz 2009 z stycznia? Chyba raczej nigdzie ich nie pominęłam na forum.

Jeśli któraś z was by je posiadała i miała by czas przesłać mi je na maila byłabym bardzo wdzięczna.
twoj.maluch@o2.pl
lucyna maciejewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 21:55   #1908
sansik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 68
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

jonoforeza - hmmm odwieczny problem - może coś wspólnymi siłami zdziałamy

z tego co ja wiem, jonoforezę na twarz wykonuje sie za pomocą specjalnej maski (tzw. maski bergoniego)
wpierw daje sie gazę z lekiem na twarz, potem ligninę potem tą maskę. Ona ma specjalne kieszonki na policzkach do ktorych wsuwa sie blaszki przewodzące prąd stały (trzecia duza blaszka jest w kieszonce na opasce, którą zakłada się na przedramię).

ale jest jeszcze metoda labilna... właściwie to cześć osób uważa że ampułka na której robimy galwan to już jest jonoforeza

Edytowane przez sansik
Czas edycji: 2010-06-10 o 21:56
sansik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 22:39   #1909
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez aniaexplode Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak w koncu powinno sie wykonywac jonoforezę? kladzie sie zel sprzegający na twarz i lek? jak wygladaja te elektrody? my na pracowni mialaysmy takie okragle ale tym to robilysmy galwanizacje a jonoforezy nie. Gdzie powinien byc umieszczony ten podklad lekowy? na twarzy? pytam tyle bo nie widzialam jak sie wykonuje jonoforeze niestety a co dopiero robic... i jeszcze jedno. Drenaż- tego chyba nie ma w programie?


Galwan jest urzadzeniem ,którym wykonasz i galwanizacje( np łagodzacą w celu obkurczenia rozszerzonych porów np po oczyszczaniu (anoda) albo katodową np na zmarszczki )W galwanizacji elektroda + podłączamy tak aby dążyła do dodatniego bieguna prądu a elektrode (-) do ujemnego.elektrodą czynną uzyskujesz działanie,a bierna zamyka obwód prądu..Galwanizacja może byc labilna czyli jeździsz wałeczkiem(elektrodą czynną) albo stabilna9gdzie obie elektrody są nieruchome na skórze),wykonujesz przy użyciu specjalnej maski jak napisała sansik..Galwanem czyli tym aparatem wykonasz też jonoforezę do cery wrazliwej naczyniowej,technika jest taka sama,różni sie tym że w jonoforezie wprowadzasz ampułkę lub lek za pomocą jonów leków w gląb skóry,które muszą ulegac dysocjacji elektrolitycznej a w galwanizacji tego nie ma .Musisz zwrócic uwage jaki biegun wprowadzania ma jon leku czy ampułki,w jonoforezie kationy(+) dążą do katody(-),a aniony(-) do anody(+) czyli jest inaczej niż w galwanizacji,przez galwanizacje nie wprowadzisz leku w głąb skóry.


Jonoforeza to( lecznicze wprowadzanie jonów leków w głąb skóry przy użyciu prądu stałego galwanicznego poprzez aparat galwanizator,galwan),urzą dzenie posiada elektrodę bierną którą trzyma klientka oraz czynną - wałeczek którym my jeździmy po twarzy klientki.Jonoforeza ma bieguny,musisz wiedziec na jakim biegunie wprowadza sie dany lek lub ampułkę,wit C zawsze na (-).Twarz musi byc mokra,jak nałożysz ampułkę nakładasz na oczy suche waciki a na twarz mokrą gazę czyli podkład i na tej gazie jeździsz wałeczkiem powoli nie odrywając elektrody o skóry twarzy klientki.Pytasz klientke o odczucia.Gaza ta może byc nasączona również roztworem leku.
przy zabiegach wyżej wymienionych musisz wykluczyc przeciwskazania,klientka nie może miec zadnych metalowych części na sobie,biżuterii,uczulenia na prąd czy zaburzeń czucia Galwanizacja anodowa (+)łagodzi a katodowa(-) drażni,pobudza,rozszerza naczynia krwionośne,np łagodzaca po oczyszczaniu a drazniaca dla cery dojrzałej.

Mam nadzieje że pomogłam.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-11, 07:10   #1910
sansik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 68
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

thx Basiu

tak w ramach uściślenia:
jonoforeza :
- napisałaś twarz musi być mokra - rozumię to ,że wpierw mocze wodą twarz > ampułka > płatki suche na oczy > mokra gaza (do wyboru w wodzie lub ampułce czy leku)
- przy stabilnej - gaza z lekiem na twarz > płatki na oczy suche > lignina mokra> maska tez mokra

galwanizacja : metoda labilna> moczymy twarz wodą i jeździmy wałeczkami czy na sucho (raczej nie sadzę)??

Edytowane przez sansik
Czas edycji: 2010-06-11 o 07:18
sansik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-11, 11:15   #1911
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez sansik Pokaż wiadomość
thx Basiu

tak w ramach uściślenia:
jonoforeza :
- napisałaś twarz musi być mokra - rozumię to ,że wpierw mocze wodą twarz > ampułka > płatki suche na oczy > mokra gaza (do wyboru w wodzie lub ampułce czy leku)
- przy stabilnej - gaza z lekiem na twarz > płatki na oczy suche > lignina mokra> maska tez mokra

galwanizacja : metoda labilna> moczymy twarz wodą i jeździmy wałeczkami czy na sucho (raczej nie sadzę)??
Nie ma za co,trzeba sie dzielic wiedzą

My robiłysmy tylko labilną,bo maski nie miałysmy w szkole,ale zarówno w galwanizacji jak i jonoforezie labilnej było tak:

1.tam po peelingu twarz osuszamy i dajemy tonik,rozprowadzamy ampułkę na twarzy i delikatnie przemasowujemy raz,na to idą suche płatki na oczy,na to mokra gaza albo podkłady,my miałysmy 3 gazy,jedna poziomo na czoło i zachodziła na oczy nosek i 2 tak pionowo ciut po skosie wzdłuż policzków nachodzaca na brode i nosek ,a zamiast ampułki można natomiast nasączyc gazy lub podkłady lekiem albo dac lek odrazu też na twarz,a przy cerze tłustej zwłaszcza zamoczyc gazy w wodzie borowej tzw BORASOLU.Gazy muszą byc naprawde mokre ale przed gazą nie musi byc twarz mokra,bo nałożyswz gazę i już taka będzie,z tym że tu nie musisz osuszac twarzy po zmyciu peelingu i toniku tak jak np do D'arsonwala

przy masce też zwilżasz podkład lekiem,potem na to lignina nasaczona w wodzie destylowanej,maska tak samo i musi ściśle przylegac do twarzy.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog

Edytowane przez Basia8212
Czas edycji: 2010-06-11 o 11:18
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-11, 13:11   #1912
sansik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 68
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

spisałam wszystkie informacje i przygotowałam krótkie compendium o GALWANIZACJI I JONOFOREZIE

w razie błędów proszę pisać- poprawię


mam nadzieję że się przyda

Edytowane przez sansik
Czas edycji: 2010-06-12 o 08:53
sansik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-11, 13:24   #1913
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez sansik Pokaż wiadomość
spisałam wszystkie informacje i przygotowałam krótkie compendium o GALWANIZACJI I JONOFOREZIE

w razie błędów proszę pisać- poprawię


mam nadzieję że się przyda
Świetna robota

5. Jeżeli w miejscu zabiegu występuje ubytek skóry – zabezpieczenie płatkami folii, która nie
przepuszcza prądu ?????? tak dodatkowo można posmarowac wazelinką

gazę mokrą zawsze nakładamy na twarz,po ampułce,czy bez ampułki a z lekiem.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-11, 18:30   #1914
justynag1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 8
Arkusze egzaminacyjne

Witam,

Mam pytanie do Was dziewczyny, czy posiadacie może arkusze egzaminacyjne ze stycznia 2007,2008,2009 dla kosmetyczek?
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
justynag1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-11, 21:41   #1915
kuziorek3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5
Dot.: Arkusze egzaminacyjne

hejka pilnie proszę o projekty do cery z przebarwieniami oraz projekt z zabiegiem do cery dojrzałej przeciw zmarszczkom ,cera wrażliwa i sucha podaje swojego e-mail i.z.a.6.6.6@wp.pl bardzo dziękuje!!!

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

podaj e-mail to ci prześle testy
kuziorek3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-12, 07:52   #1916
justynag1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 8
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

justynagruca@o2.pl
justynag1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-12, 08:47   #1917
sansik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 68
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hejka

przygotowywując się do egzaminu czytam fajną książke z dermatologi- dość przystępnie napisana - i przy trądziku różowatym jest wykres (schemat) etiologi - i na etapie gdzie naczynia są już poszerzone i jest teleangiektazja następuje niewydolność drobnych naczyń i występuje obrzęk limfatyczny >> skóra wrażliwa często ma cechy skóry naczyniowej tak więc myślę że drenaż limfatyczny mógł by być wskazany aczkolwiek na pewno nie będzie przeciwwskazaniem

pozdrawiam

lecę dalej się uczyć
sansik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-12, 11:00   #1918
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hej dziewczyny czy macie może jakiś schemat według którego piszecie projekty?? Chodzi mi o to jak poprawnie powinien on wyglądać, bo to że według punktów to wiem, ale nie każdemu wychodzi poprawnie
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-12, 11:46   #1919
sansik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 68
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hmmm schemat

mi podali w szkole wzór, ale przy pisaniu projektu trzeba być elastycznym bo raz trzeba napisać coś w trzech osobnych punktach a następnym razem w jednym.
Wiem, że na pewno trzeba dokładnie przeczytać co jest napisane na karcie egzaminacyjnej i trzymać się tego schematu...

w załączniku jest mój projekt manicure i tam fajnie widać schemat

Edytowane przez sansik
Czas edycji: 2010-06-12 o 11:50
sansik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-12, 12:29   #1920
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny czy macie może jakiś schemat według którego piszecie projekty?? Chodzi mi o to jak poprawnie powinien on wyglądać, bo to że według punktów to wiem, ale nie każdemu wychodzi poprawnie
Przykład pracy egzaminacyjnej wraz z komentarzami
http://www.oke.wroc.pl/images/librar...znych_cz_1.pdf

i opis jak pisac projekt
http://www.medyk.zgora.pl/index.php?option=com_phoc adownload&view=category&d ownload=22:jak-pisa-projekt-realizacji-prac-w-czasie-etapu-praktycznego&id=3golne& Itemid=23
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:41.