Proszę o pomoc. Dobór zabezpiecznia:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-12, 16:12   #1
monika_pinra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1

Proszę o pomoc. Dobór zabezpiecznia:)


(nowe konto dla potrzeb wątku )

Hej, chciałabym prosić Was o radę.
Mam 18 lat, i 20letniego chłopaka od roku. Chcielibyśmy rozpocząć współżycie. Jednak nie wiem jakie dobrać zabezpiecznie. Nie mieszkamy razem, widujemy się raz, dwa na tydzień ze wzglądu na studia, szkołę itp. Więc myślę, że naskuteczniejsza metoda antykoncepcji - tabletki w tym wypadku odpadają. Nie mamy okazji współżyć regularnie, więc nie widzę sensu się truć. Myślałam o prezerwatywie + globulki. Jednak przeczytałam różne wypowiedzi osób, że ona może powodować mniejszą skuteczność poprzez pękniecię / zsunięcie się gdy używa się dodatkowe środki. Czy to jest prawda? Czy może lepiej polegać na samej prezerwatywie z omijaniem niebezpiecznych dni - owoulacji i dni przed, po? Moje cykle są 32 dniowe, okres trwa 7 dni. Więc dni od razu po i przed powinny być bezpieczne. Proszę o rady Dziękuje.
monika_pinra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 18:18   #2
lady17
Wtajemniczenie
 
Avatar lady17
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 078
Dot.: Proszę o pomoc. Dobór zabezpiecznia:)

Cytat:
Napisane przez monika_pinra Pokaż wiadomość
(nowe konto dla potrzeb wątku )

Hej, chciałabym prosić Was o radę.
Mam 18 lat, i 20letniego chłopaka od roku. Chcielibyśmy rozpocząć współżycie. Jednak nie wiem jakie dobrać zabezpiecznie. Nie mieszkamy razem, widujemy się raz, dwa na tydzień ze wzglądu na studia, szkołę itp. Więc myślę, że naskuteczniejsza metoda antykoncepcji - tabletki w tym wypadku odpadają. Nie mamy okazji współżyć regularnie, więc nie widzę sensu się truć. Myślałam o prezerwatywie + globulki. Jednak przeczytałam różne wypowiedzi osób, że ona może powodować mniejszą skuteczność poprzez pękniecię / zsunięcie się gdy używa się dodatkowe środki. Czy to jest prawda? Czy może lepiej polegać na samej prezerwatywie z omijaniem niebezpiecznych dni - owoulacji i dni przed, po? Moje cykle są 32 dniowe, okres trwa 7 dni. Więc dni od razu po i przed powinny być bezpieczne. Proszę o rady Dziękuje.
Jeżeli kupicie prezerwatywy z "dobrego źródła" i dobrze je będziecie zakładać to nie ma szans na ciąże. Sama od 2 lat stosuje z chłopakiem prezerwatywy i nigdy nie było żadnego problemu.
__________________
My road. My life. My dream.
lady17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 22:23   #3
wiktoriablack
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriablack
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 266
Dot.: Proszę o pomoc. Dobór zabezpiecznia:)

A może plaster
wiktoriablack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 08:32   #4
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Proszę o pomoc. Dobór zabezpiecznia:)

Cytat:
Napisane przez lady17 Pokaż wiadomość
Jeżeli kupicie prezerwatywy z "dobrego źródła" i dobrze je będziecie zakładać to nie ma szans na ciąże. Sama od 2 lat stosuje z chłopakiem prezerwatywy i nigdy nie było żadnego problemu.
Dokładnie tak samo jak Lady17. Uważam , że umiejętność zakładania jest chyba najważniejsza, nie ważne czy używasz tanich czy drogich prezerwatyw.
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 21:29   #5
gosica90
Raczkowanie
 
Avatar gosica90
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 58
Dot.: Proszę o pomoc. Dobór zabezpiecznia:)

Zgadzam się z wami dziewczyny umiejętność zakładania i prezerwatywy z pewnego źródła, no ale też rozwaga
ja z chłopakiem stosujemy prezerwatywy już bardzo długi czas, zawsze kupujemy w aptece i jak do tej pory żadnych niespodzianek nie było ;P
tylko z głową wszystko ;P
gosica90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 14:03   #6
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Proszę o pomoc. Dobór zabezpiecznia:)

Cytat:
Napisane przez paulaa6 Pokaż wiadomość
Dokładnie tak samo jak Lady17. Uważam , że umiejętność zakładania jest chyba najważniejsza, nie ważne czy używasz tanich czy drogich prezerwatyw.
Dokładnie. My prawie nigdy nie kupowaliśmy prezerwatyw w aptece, a mimo to ani jedna nam nie pękła i nie zostaliśmy rodzicami. A zabezpieczaliśmy się samymi prezerwatywami jakieś 2,5 roku.
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 20:01   #7
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Proszę o pomoc. Dobór zabezpiecznia:)

Proponuję też przeliczyć, co się bardziej opłaca np. moje tabletki kosztują 25 zł, 3 prezerwatywy 9 zł. Kocham się z chłopakiem średnio 3 razy w miesiącu, więcej niż trzy razy przy spotkaniu, więc mi się bardziej opłaca brać pigułki. No i jest dużo mniejszy stres, że gumka się zsunie, pęknie czy będzie mieć mikrourazy
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-16, 20:40   #8
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Proszę o pomoc. Dobór zabezpiecznia:)

Nie każda chce brać tabletki.
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 22:36   #9
LittleStar
Zadomowienie
 
Avatar LittleStar
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 506
Dot.: Proszę o pomoc. Dobór zabezpiecznia:)

Globulki + prezerwatywa to kompletna pomyłka, stosowaliśmy to na początku, ale ich pienienie się i czekanie aż się rozpuszczą doprowadzało człowieka do szału.
Popieram koleżanki, dobrze założona prezerwatywa w zupełności wystarczy, stosowałam ją prawie 3 lata i w ciążę nie zaszłam
__________________
LittleStar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 09:32   #10
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Proszę o pomoc. Dobór zabezpiecznia:)

Pomyśl że robi się coraz cieplej i może będzie okazja wyjechać a biorąc pigułki możesz sobie pozwolić na spontana Są różne ceny pigułek sa takie za 3 zl i takie za 50zł. Jeśli znajdziesz dobrego ginekologa, który wyjaśni Ci wszystko, dobierze dobre piguł to nie ma czym się stresować ;p denerwuje mnie jak ktoś mówi że nie chce się "truć". Jest to ingerencja w organizm ale bez przesady. Biorąc tabsy można np. oddawać krew. Biorę tabletki od roku i nie wyobrażam sobie ciągle bawić się gumkami ;p Nie mam żadnych skutków ubocznych, regularne miesiączki, mniej bolesne i ten spokój <3 Dla mnie jest ogromna różnica bez gumki i z gumkom
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 09:39   #11
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Proszę o pomoc. Dobór zabezpiecznia:)

Cytat:
Napisane przez Vanique Pokaż wiadomość
denerwuje mnie jak ktoś mówi że nie chce się "truć". Jest to ingerencja w organizm ale bez przesady.
Bez przesady? Tabletki to jest ingerencja w organizm, a nie każdy ma ochotę na taką ingerencję
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-17, 10:40   #12
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Proszę o pomoc. Dobór zabezpiecznia:)

Ale nie od razu że się truje :/ Poczytaj o tabletkach w tedy będziesz wiedziała o co mi chodzi
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 11:25   #13
lady17
Wtajemniczenie
 
Avatar lady17
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 078
Dot.: Proszę o pomoc. Dobór zabezpiecznia:)

Cytat:
Napisane przez paulaa6 Pokaż wiadomość
Dokładnie tak samo jak Lady17. Uważam , że umiejętność zakładania jest chyba najważniejsza, nie ważne czy używasz tanich czy drogich prezerwatyw.
Mówiąc dobre źródło nie miałam na mysli drogich prezerwatyw, a jedynie sprawdzone źrdło - tzn. czy są świeże, nie zleżałe, albo nie poprzekłuwane (różne cuda się zdarzają).
__________________
My road. My life. My dream.
lady17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 11:26   #14
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Proszę o pomoc. Dobór zabezpiecznia:)

Cytat:
Napisane przez Vanique Pokaż wiadomość
Ale nie od razu że się truje :/
Może nie jest to najtrafniejsze sformułowanie, ale niektórzy tak właśnie widzą branie tabletek hormonalnych nie w celach leczniczych.

Cytat:
Poczytaj o tabletkach w tedy będziesz wiedziała o co mi chodzi
O czym dokładnie mam poczytać? Bo akurat jak działają tabletki, to wiem. Jakie mogą mieć skutki uboczne, też wiem.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 11:27   #15
lady17
Wtajemniczenie
 
Avatar lady17
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 078
Dot.: Proszę o pomoc. Dobór zabezpiecznia:)

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Proponuję też przeliczyć, co się bardziej opłaca np. moje tabletki kosztują 25 zł, 3 prezerwatywy 9 zł. Kocham się z chłopakiem średnio 3 razy w miesiącu, więcej niż trzy razy przy spotkaniu, więc mi się bardziej opłaca brać pigułki. No i jest dużo mniejszy stres, że gumka się zsunie, pęknie czy będzie mieć mikrourazy
My kupujemy durexy po 90 gr sztuka. Więc nie wychodzi wcale dużo drożej niż tabletki. A przynajmniej nie łykam chemii.
__________________
My road. My life. My dream.
lady17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 14:32   #16
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Proszę o pomoc. Dobór zabezpiecznia:)

Cytat:
Napisane przez lady17 Pokaż wiadomość
Mówiąc dobre źródło nie miałam na mysli drogich prezerwatyw, a jedynie sprawdzone źrdło - tzn. czy są świeże, nie zleżałe, albo nie poprzekłuwane (różne cuda się zdarzają).
Wiem, zrozumiałam. O tych drogich czy tanich prezerwatywach dodałam od siebie a nie odnośnie Twojej wypowiedzi.
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 15:17   #17
ANTERIA
Zakorzenienie
 
Avatar ANTERIA
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Graz/Austria
Wiadomości: 3 730
GG do ANTERIA
Dot.: Proszę o pomoc. Dobór zabezpiecznia:)

Czy któraś chce brać tabsy czy nie to indywidualna sprawa. Tak samo jedna będzie odczuwała skutki uboczne inna nie to także zależy od organizmu. Hormony jest to niewątpliwie ingerencja w organizm i o ile kobieta nie ma problemu z niedoborem hormonów to branie ich sama uważam za zaśmiecanie organizmu. Szczerze stosowałam już i tabletki i prezerwatywy, obecnie jedziemy na przerywanym i puki co w ciążę nie zaszłam. (nie nie polecam przerywanego żeby nie było) Ale jeżeli nie chcesz brać hormonów to ja nie widzę innej lepszej opcji od prezerwatywy nie wnosi ingerencji w organizm i daje skuteczność bardzo dużą. Jakby tak patrzeć to i tak przecież żadna metoda poza abstynencją nie da nam 100% pewności.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
ANTERIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 20:47   #18
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Proszę o pomoc. Dobór zabezpiecznia:)

Cytat:
Napisane przez Vanique Pokaż wiadomość
Pomyśl że robi się coraz cieplej i może będzie okazja wyjechać a biorąc pigułki możesz sobie pozwolić na spontana Są różne ceny pigułek sa takie za 3 zl i takie za 50zł. Jeśli znajdziesz dobrego ginekologa, który wyjaśni Ci wszystko, dobierze dobre piguł to nie ma czym się stresować ;p denerwuje mnie jak ktoś mówi że nie chce się "truć". Jest to ingerencja w organizm ale bez przesady. Biorąc tabsy można np. oddawać krew. Biorę tabletki od roku i nie wyobrażam sobie ciągle bawić się gumkami ;p Nie mam żadnych skutków ubocznych, regularne miesiączki, mniej bolesne i ten spokój <3 Dla mnie jest ogromna różnica bez gumki i z gumkom
Każdy ma prawo mieć swoje zdanie na ten temat. I w końcu to indywidualna sprawa każdej pary, jaką metodę antykoncepcji wybierze. Ja stosowałam tabletki prawie 2 lata i mimo, iż nie zauważyłam skutków ubocznych, po prostu już nie chciałabym wracać do łykania piguł. Po prostu nie każda kobieta tego chce, i tyle.
Obecnie jestem w ciąży, także zabezpieczenia są nam zbędne. Ale po porodzie bardzo bym nie chciała brać piguł, już prędzej zdecydowałabym się na krążek. No, ale zobaczymy jak to będzie.
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 13:24   #19
shiva25
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 49
Dot.: Proszę o pomoc. Dobór zabezpiecznia:)

Idź do dobrego, madrego lekarza , spytaj o radę
na forum nie zawsze na wszystko znajdziemy odpowiedź
shiva25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:49.