jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-26, 18:59   #31
jolanda75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 7
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

Nie wiem dlaczego miałabym wyciskać wągry zawodowo? Skończyłam SUM w Katowicach i pracuję w Klinice Chirórgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej Mam pytanie, w której wypowiedzi Pana uraziłam?
jolanda75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 16:14   #32
DagiDagi29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

Takie zabiegi mogą wykonywać tylko i wyłącznie lekarze...należy ukończyć studia na UM z dyplomem...po czym wystarczy ukończyć kurs...z wypełniaczy...kiedyś takie zabiegi mogła wykonywać osoba po kosmetologii, teraz jednak prawo jest coraz bardziej restrykcyjne...
DagiDagi29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 20:29   #33
*Cafe Latte*
Raczkowanie
 
Avatar *Cafe Latte*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 195
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

Jeśli chodzi o botoks i inne wypełniacze, taki zabieg w Polsce może wykonać jedynie osoba, która ukończyła kierunek lekarski i wszystko jedno jaką specjalizację. Taka osoba robi roczny kurs w Warszawie i dostaje uprawnienia do wykonywania wypełniaczy nazywając się zresztą niesłusznie "lekarzem medycyny estetycznej", choć taki "tytuł" nie istnieje. Może się zdarzyć, że trafisz do lekarza, którzy jest np chirurgiem albo dentystą, a mimo wszystko wykonuje wypełniacze bo jak wiadomo, jest to sprawa bardzo opłacalna. Wątpie, by taki człowiek miał choćby podstawowe informacje o budowie skóry itd. Owszem, może wypisać receptę i prawidłowo zareaguje gdyby coś się stało podczas zabiegu, ale czy to wystarczy, by być dobrym w tym co robi? Do wykonywania zabiegów, które wiążą się ze sferą estetyczną, potrzeba też lekkiej ręki, wyczucia, zmysłu estetycznego i rzetelnej wiedzy odnośnie dermatologii. Na kosmetologii na Uniwersytecie Medycznym, przedmiot dermatologia realizowany jest przez 2 lata. A na kierunku lekarskim jak sprawa wygląda? Jeśli nie wybierzesz specjalizacji z tej dziedziny, wiedza z dermatologii praktycznie nie istnieje.
Nie wiem jak to jest za granicą, obiło mi się o uszy że w Anglii nawet kosmetyczka może zrobić kurs z botoksu, ale nie potwierdzam bo nie byłam tam soobiście i nie widziałam.
Obawiam się, że walka o wykonywanie wypełniaczy między lekarzami a kosmetologami pozostanie nie rozwiązana i nie zostaną wprowadzone stosowne ustawy w tym zakresie. Dziedzina ta jest na tyle intratna, że pozostanie we władaniu lekarzy, którzy nie chcą jej wypuścić z rąk.

Dziękuje za uwagę. Pisałam to ja- nieco rozczarowany całą sprawą mgr kosmetolog po UM. Pozdrawiam.
*Cafe Latte* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 12:27   #34
jaspin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 24
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

Cała ta dyskusja była tak gorąca, że aż nie mogę się powstrzymać od napisania jeszcze jednej rzeczy. Niektóre wypowiedzi "lekarzy" wskazują przede wszystkim na impertynenckie podejście ludzi wykonujących ten zawód do pozostałych, czego przykład znajdziemy w większości gabinetów lekarskich. Widać nadmiar wiedzy też nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jesteście tak przekonani o swojej wyższości, że chodzicie napompowani jak balony. Jedną z ważnych rzeczy, których uczyli nas na kosmetologii była etyka tego zawodu, podejście do drugiego człowieka, oraz przede wszystkim - nienaganna kultura. Na medycynie zabrakło tej specjalizacji...
__________________

jaspin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 22:41   #35
buntara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 34
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

hej,
Czy ktoś z was mógłby mi podać tutaj link lub "bamiary" na przepisy prawne które określają to że takie zabiegi maja wykonywać tylko lekarze?

Nie pisze tego jakos złośliwie, naparwde chcialabym taki przepis przeczytac, dokłądnie, wiedziec gdzie to jest.

Dziękuję bardzo
buntara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 14:44   #36
kklaudia92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

Drodzy lekarze, czy też nie lekarze, osoby które toczą spór od lat w kwestii botoksu- Proszę mi pokazać jakąś ustawę, bądź kodeks w którym jest napisane, że KOSMETOLODZY nie mają prawa do wykonywania zabiegów z botoksem miłego szukania
kklaudia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 15:52   #37
*Cafe Latte*
Raczkowanie
 
Avatar *Cafe Latte*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 195
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

Szkolenie z botoksu można zrobić jedynie na studiach podyplomowych w Warszawie które jest dostępne jedynie dla lekarzy. Nikt tam nie wpuści osoby która nie ukończyła kierunku lekarskiego. Nie ma takiej opcji. To po pierwsze. Po drugie-powiedz mi, kto cie wybroni przed sądem jeśli klientowi któremu zrobisz botoks (nie wiem jakim cudem bo przecież nie ma szans dostac się na szkolenie ale pomine ten fakt) coś się stanie? Lekarza wybroni Izba Lekarska a kosmetologa nawet najlepszy prawnik nie będzie w stanie.
*Cafe Latte* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-02, 23:39   #38
niezapomniane
Raczkowanie
 
Avatar niezapomniane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 98
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

hej w pl rzeczywiście jest problem ale w innych krajach np. arabskich na 100 % wypełniacze i botox mogą wykonywać kosmetyczki, w uk też mogą np. pielęgniarki więc jeśli ktoś zna biegle angielski to znacie już drogę .

tu macie więcej szczegółów . http://www.nhs.uk/Livewell/cosmetics...rocedures.aspx srtonka jak najbardziej właściwa bo NHS.
__________________
Wiara w piękno pozostanie niezmienna...
niezapomniane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 16:29   #39
littlemisskuskus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

Witam serdecznie.

Jestem wlascicielka kliniki medycyny estetycznej (amara.ie) w Dublinie. Botox jest lekarstwem "na recepte" wiec moze byc adinistrowany TYLKO przez osobe o wyksztalceniu medycznym- uprawniona do wypisawania lekarst "na recepte"- lekarz medycyny: nie ma znaczenia czy jest to chirurg, kardiolog czy lekarz ogolny, lekarz stomatolog oraz lekarz medycyny weterynaryjnej. Fillery- kwas hialuronowy moze byc administrowany przez dyplomowana pielegniarke pod nadzorem lekarza.
littlemisskuskus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-19 17:29:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:55.