straszny ból zęba- zgorzel - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-03-03, 12:11   #1
unique222
Raczkowanie
 
Avatar unique222
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 62
Exclamation

straszny ból zęba- zgorzel


W poprzednią niedziele poczułam silny ból przy ugryzieniu twardego orzecha.Ząb bolał do wieczora.Następnego dnia obudziłam się z przeraźliwym bólem dolnej szczęki.Policzek na dole byl opuchniety.Spotkałam się z moja dentystką, stwierdziła, że to zgorzel.Otworzyła mi ząb, trochę wyczyściła i włożyła jakieś lekarstwo.W czwartek wszystko było ok,ząb bolał mniej opuchlizna zeszła.Od soboty niestety ząb boli przeraźliwie.Biore po kilka tabletek i nadal go czuje.Dziś na dodatek boli mnie gardło przy przełykaniu.Na wizytę idę dopiero w środę.Proszę poradźcie mi cos na tego zęba, bo muszę chodzić do szkoły, a boli tak, że chce się płakać.Znacie może jakąś maść, która mi pomoże, a jest bez recepty? Byle silne, bo ibuprom czy nurofen w duzych dawkach wcale nie pomogają.Na 2 godziny pomogają mi tylko silne tabletki mojej mamy, ktore bierze na kręgosłup i są na recepte.
unique222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 12:15   #2
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: straszny ból zęba- zgorzel

Znam ten ból, też miałam zgorzel. Bolało tak, że żadne tabletki nie pomagały. Nie ma innego wyjścia jak wizyta u dentysty, najlepiej jak najszybciej. Uważam, że nie ma co się faszerować lekami, które i tak tutaj raczej nie pomogą.
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 12:24   #3
unique222
Raczkowanie
 
Avatar unique222
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 62
Dot.: straszny ból zęba- zgorzel

Juz raz u niej byłam i myślałam, że teraz przestanie już boleć,bo niby go otworzyła i wsadziła lekarstwo.Tak naprawdę boli bardziej niz jak był opuchniety .Nie wiem czy to jest normalne.
unique222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 12:30   #4
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: straszny ból zęba- zgorzel

Lekarstwo ma ząb "zabić". Potem trzeba iść go "zamknąć"/przeczyścić kanałowo/wyrwać.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 12:34   #5
unique222
Raczkowanie
 
Avatar unique222
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 62
Dot.: straszny ból zęba- zgorzel

Tylko nie wiem dlaczego to tak boli? Miałam juz zatruwane kiedyś innego zęba i nigdy tak nie bolało.Było praktycznie bezbolesne.
Gdy wkładała to lekarstwo to mówiła, że to ma zabić te bakterie w zębie,a o nerwach nic nie wspominała.Nie wiem czy to lekarstwo jest za slabe i wszystkich bakterii nie zabiło czy co.Czuje się tak jakby te bakterie wciąż sie tam rozmnażały.W nocy zastanawiałam się czy juz sama nie otworzyc tego zęba(ona mam mi wsadzone lekarstwo, z góry jest czymś utwardzone).Może gdyby wydostały sie na zewnatrz to by tak nie bolało.

Edytowane przez unique222
Czas edycji: 2013-03-03 o 12:42
unique222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 12:37   #6
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: straszny ból zęba- zgorzel

Cytat:
Napisane przez unique222 Pokaż wiadomość
Tylko nie wiem dlaczego to tak boli? Miałam juz zatruwane kiedyś innego zęba i nigdy tak nie bolało.
To duży stan zapalny. Może trzeba kanałowo wyczyścić. Dlatego nie ma co czytać wizażu,tylko od razu się umówić na jutro do dentysty
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 12:59   #7
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Dżemowe Zagłębie
Wiadomości: 4 284
Dot.: straszny ból zęba- zgorzel

Jeśli to zgorzel to nie powinna od razu wstawiać lekarstwa!

Ja miałam taką samą sytuację, to moja dentystka otworzyła mi zęba, przeczyściła i zostawiła otwartego na tydzień. Jedynie na posiłki wkładałam kawałeczek waty w tą dziurkę, żeby nic się nie dostało. Dodatkowo dostałam łagodny antybiotyk, by wybić jak najwięcej bakterii.
W międzyczasie byłam u niej 3 razy na przeczyszczeniu zakażonego miejsca. Dopiero jak już nie było żadnego osadu na takiej malutkiej szczoteczce, którą mi czyściła zęba zostało założone lekarstwo. Chodziłam z nim 2 tygodnie i dopiero potem włożyła mi stałą plombę.

Zgorzel powstaje przez bakterie beztlenowe, które tlen zabija dlatego ząb powinien być otwarty i czysty. Dopiero jak stomatolog wyczyści porządnie miejsce gdzie się utworzyła może na próbę założyć lekarstwo. I dopiero potem można założyć stałą plombę. W twoim wypadku na pewno nie wyczyściła wszystkiego, a zamknięcie takiej niedoczyszczonej zgorzeli spowodowało nawrót problemu.

Jak najszybciej udaj się do dentystki (musi cię bezwzględnie przyjąć skoro boli) i otwórz ząb. I niech nie zamyka go od razu, bo znowu będzie to samo.
__________________
Poważne uzależnienie od k-popu i k-dram.
Na szczęście jedyne.


Nie udzielam żadnych porad przez PW, proszę nie pisać.
mcromance jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-03, 13:16   #8
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: straszny ból zęba- zgorzel

Cytat:
Napisane przez unique222 Pokaż wiadomość
W poprzednią niedziele poczułam silny ból przy ugryzieniu twardego orzecha.Ząb bolał do wieczora.Następnego dnia obudziłam się z przeraźliwym bólem dolnej szczęki.Policzek na dole byl opuchniety.Spotkałam się z moja dentystką, stwierdziła, że to zgorzel.Otworzyła mi ząb, trochę wyczyściła i włożyła jakieś lekarstwo.W czwartek wszystko było ok,ząb bolał mniej opuchlizna zeszła.Od soboty niestety ząb boli przeraźliwie.Biore po kilka tabletek i nadal go czuje.Dziś na dodatek boli mnie gardło przy przełykaniu.Na wizytę idę dopiero w środę.Proszę poradźcie mi cos na tego zęba, bo muszę chodzić do szkoły, a boli tak, że chce się płakać.Znacie może jakąś maść, która mi pomoże, a jest bez recepty? Byle silne, bo ibuprom czy nurofen w duzych dawkach wcale nie pomogają.Na 2 godziny pomogają mi tylko silne tabletki mojej mamy, ktore bierze na kręgosłup i są na recepte.
po 1-sprobuj saridon

po 2-nie kazała ci dentystka przy duzym bolu wygrzebac z zęba fleczera?

po 3-zadzwon do niej jutro i zapytaj co robic, to chyba najsensowniejsz e wyjscie


Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
To duży stan zapalny. Może trzeba kanałowo wyczyścić. Dlatego nie ma co czytać wizażu,tylko od razu się umówić na jutro do dentysty

nie moze tylko na pewno, przy zgorzeli miazgi tylko kanałowo albo rwanie
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 13:26   #9
unique222
Raczkowanie
 
Avatar unique222
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 62
Dot.: straszny ból zęba- zgorzel

Niestety nie wspominała nic o bólu zęba, a tym bardziej co wtedy robić.Dodzwonić sie do niej nie mogę, bo jest na urlopie.Dopiero w środę moge się z nia zobaczyc. Zostają mi tylko tabletki oraz lód.
unique222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 13:31   #10
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: straszny ból zęba- zgorzel

Cytat:
Napisane przez unique222 Pokaż wiadomość
Niestety nie wspominała nic o bólu zęba, a tym bardziej co wtedy robić.Dodzwonić sie do niej nie mogę, bo jest na urlopie.Dopiero w środę moge się z nia zobaczyc. Zostają mi tylko tabletki oraz lód.

to kiepsko

w kazdym razie-przy ostrym bolu podczas leczenia zgorzeli pierwszą "samopomocą" jest pozbycie sie fleczera zatykającego ząb- zwłaszcza jesli zadne środki przeciwbolowe nie pomagają

mialam 3 razy zgorzel, za kazdym razem inny dentysta ją leczył i za kazdym razem dostalam tę radę
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 14:53   #11
unique222
Raczkowanie
 
Avatar unique222
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 62
Dot.: straszny ból zęba- zgorzel

Fleczer wydrapałam ile się dało.Musze powiedzieć, że ból troche mniejszy( mimo długiego dłubania w nim)Dziękuje wszystkim za pomoc
unique222 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-04, 11:08   #12
maaaartulaaa
Przyczajenie
 
Avatar maaaartulaaa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 4
Dot.: straszny ból zęba- zgorzel

Hej dziewczyny! Od jakiegoś czasu strasznie bolał mnie ząb z tego co widziałam na zębie zrobiła się mała dziurka. Ból był tak okropny więc poszłam do dentysty . Dentysta wywiercił mi dziurę (chyba nazywa się to borowanie ) używał dość często tego słowa .. Po wierceniu okazało się ,ze jest stan zapalny.. Dentysta włożył mi coś w tego zęba . Pierwsze dwa dni nic nie bolało ale od paru dni ból się nasila .. Tabletki przestają działać a na wizytę jestem umówiona dopiero 8 marca.. Dentysta zapewniał mnie ,ze nie będzie ząb już bolał a jest inaczej . Za cholerę nie wiem co się dzieje .. Może któraś z Was mi powie co robić .. Z góry dziękuję
maaaartulaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 11:32   #13
zieloneoliwki
Raczkowanie
 
Avatar zieloneoliwki
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 250
Dot.: straszny ból zęba- zgorzel

Cytat:
Napisane przez unique222 Pokaż wiadomość
Fleczer wydrapałam ile się dało.Musze powiedzieć, że ból troche mniejszy( mimo długiego dłubania w nim)Dziękuje wszystkim za pomoc
Włóż sobie kawałek zwiniętej w kulki watki, żeby jedzenie Ci się nie dostawało Współczuję, też niedawno umierałam z bólu przez 3 miesiące, dopóki nie pojechałam na pogotowie i wreszcie odkryli zgorzel...
Polecam miksturkę z łyżeczki soli, posiekanego ząbku czosnku i soku z połowy cytryny. Połóż na zęba nasączony wacik
__________________
69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56

od 25.12.2013 Szczęśliwa Narzeczona!
zieloneoliwki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-16, 15:58   #14
Charllot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 26
Dot.: straszny ból zęba- zgorzel

Witam! Mam taki sam problem. Dwa tygodnie temu poszłam do dentysty powiedział ze mam totalne zapalenie miazgi zębowej :/ Szykuje się do aparatu ortodontycznego także dentysta powiedział żebym poszła do swojego ortodonty i spytała czy mogę go usunąć czy ratować . Założył mi lekarstwo i poszłam do domu. Bolał dalej ale już nie aż tak bardzo tylko czasami reagował na zimno itd. Poszłam do Ortododntki powiedziała żebym go ratowała. Także
wróciłam żeby leczyć tego zęba juz do innego dentysty niż byłam wcześniej bo dużo ludzi go chwali itd. Wyborował mi tego zęba i zaczął czyścić kanały jeden poszedł super bez bólu aż byłam szczęśliwa ale jak przyszło do drugiego i trzeciego to tragedia ;( mało nie płakałam na fotelu. Wstrzknał mi 2 znieczulenia a tu dalej nie dał rady wyciągnać tych nerwów bo strsznie bolało Powiedział ze nie będzie mnie męczył wypłukał ten zrobiony kanał a do tych powsadzał lekarstwo i ząb jest zamknięty dużgo bólu nie ma jest do zniesienia czasem nawet wcale nie czuje.Lekarstwo jest założone na 2 tyg. Ale teraz się boje że jak pójdę na tą kanałówkę to dalej będzie tak boleć też tak miałyście że przy zgorzelu jak był leczony tak bolała kanałowka? Może jak teraz założył lekarstwo to już tego nie będzie ?? Nigdy tak nie miałam u dentysty że tak bolało Szłam do dentysty to nigdy się nie balam zawsze sie smiał zżeby wszystkie klientki miał takie jak ja a teraz to tragedia jest :/
Charllot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-16, 16:50   #15
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Dżemowe Zagłębie
Wiadomości: 4 284
Dot.: straszny ból zęba- zgorzel

Cytat:
Napisane przez Charllot Pokaż wiadomość
[...] też tak miałyście że przy zgorzelu jak był leczony tak bolała kanałowka? Może jak teraz założył lekarstwo to już tego nie będzie ?? Nigdy tak nie miałam u dentysty że tak bolało Szłam do dentysty to nigdy się nie balam zawsze sie smiał zżeby wszystkie klientki miał takie jak ja a teraz to tragedia jest :/
Przy zgorzeli mnie najbardziej bolało dotykanie zęba. A jak mi na próbę dentystka pukła zgłębnikiem w okolicy korzenia to myślałam, że ją zamorduję albo palce poodgryzam. Taki ból czułam pierwszy raz w życiu.
Zdziwiłam się jednak przy czyszczeniu kanału po wyleczeniu zgorzeli, bo wynerwianie nic nie bolało.

Na "chłopski rozum" boli Cię wtedy jak nerwy są nadal żywe i reagują. Jeśli zostały dobrze zatrute lekarstwem, to nie powinno boleć albo ból powinien być znośny.
__________________
Poważne uzależnienie od k-popu i k-dram.
Na szczęście jedyne.


Nie udzielam żadnych porad przez PW, proszę nie pisać.
mcromance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-16, 17:12   #16
Charllot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 26
Dot.: straszny ból zęba- zgorzel

Matko ja już się tak boje że najgorsze sobie wyobrażam że przy zgorzelu tak będzie bolało tak i tak ale w sumie racja jak będzie dobrze zatruty to nie powinno być źle. Pamiętam dentysta raz mi trzy razy lekarstwo wkładam zanim do kanałówki przeszedł :/ ale wtedy nic nie czułam ;D

Własnie mnie to zastanawia że każdy pisze że przy zgorzelu bolał jak stuka w ząb a mi stukał i stukał i nic what: Dziwne ...

Mam nadzieje że jeszcze trochę i będzie po

Teraz nawet jak mnie lekko zaboli ząb lecę do dentysty, kontrola co pół roku a jak trzeba będzie to i częściej ;/ Nigdy więcej tego bólu .
Charllot jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:11.