Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-05-01, 22:27   #211
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

hihih Lemka dziekuje za ta liste tylko najgorsze ze wiekszosc z tych kremow, jak napisalas, albo Ciebie zapchala albo sa opinie ze moze zapychac :/ czy naprawde nie ma tego cudownego srodka ktory nie bedzie nas zapychal??

ja tez sprobowalam oliwki Hipp - niby taki cud na nasza cere - wysmarowalam buzke na noc a rano pelno malych krosteczek wiec to chyba tez nie dla mnie...

mialam tez swego czasu Xerial 5 Visage - na poczatku bylo super, ekstra nawilzenie, zero swiecenia, jednak po jakims czasie (musze przyznac ze po dluzszym czasie) zaczal mnie chyba zapychac tez. Ale mysle ze jeszcze do niego wroce za jakis czas, takze ten akurat polecam!

teraz zamawiam wreszcie ta Welede irysowa nawilzajaca - oczywiscie dam znac jak poszlo
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 07:19   #212
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Witajcie! Odnośnie zapychaczy, to znalazłam, jak dla mnie, złoty środek i po prostu nie używam ciągle tych samych kremów. Tzn. na ogół mam 3-4 kremy na półce i wprowadzam rotację. Wiem, że może to wydaje się głupie, ale na chwilę obecną posiadam:
- Dermedic Hydrain 2
- Eris - Krem głęboko nawilżający (z tej serii "A", o ile pamiętam)
- Iwostin - filtr 50
- AA nawilżający, redukujący zaczerwienienia.
Wszystkie sobie bardzo chwalę, niezależnie od opinii innych Wizażanek i nie wiem, czy robię dobrze, ale mnie nie zapycha.
Po prostu poza filtrem, którego oczywiście używam na dzień, to resztę mieszam: raz taki, raz siaki.
No i łykam też Hydrocontrol, tylko, że nie wiem po jakim czasie oczekiwać rezultatów Wcześniej "wzbogacałam" sobie dietę Capivitem A+E, ale po pół roku, gdy nadal miałam przesuszone skórki na policzkach, to zrezygnowałam...
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 10:43   #213
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Wiem, że HOL Avene był analizowany i pod względem składu ponoć jest bardzo dobry. Dlatego właśnie o nim myślę. Najgorsze, że zauważyłam na swojej skórze pękające, małe naczyńka. No nie, jeszcze tego brakowało. Teraz będę szukać czegoś, co będzie dobre dla naczynek.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 10:59   #214
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość

Ja już dosyć długo szukam odpowiedniego kremu, więc może wypiszę te interesujące nas:
- Thermal Fix Vichy - zapchał mnie, nie polecam
- Hydraphase Riche LRP - jak wyżej
- Hydrance Optimale Legere(HOL) Avene - polecany na wizażu, w wątku o składach ma też ma pozytywną opinię(nie próbowałam, nigdzie nie mogę znaleźć próbek)
- oliwka Hipp - zachwalana na Wizażu, mam, jestem średnio zadowolona, na mojej skórze się nie wchłania i nie łagodzi uczucia ściągnięcia
- Physiogel - polecany na Wizażu, ale były głosy, że może zapychać
To ja jeszcze dopisze do tej listy:
- Emolium, Krem i Krem specjalny- tak jak w przypadku Physiogel trójglicerydy na 2 pozycji i mam teraz wieeelkie gule pod skórą a mialam już tak piękną cerę jak nigdy !!

Oliwkę HiPP mam i do cery odwodnionej to za mało, u mnie się nie wchłania, musze zbierac ją z twarzy, ale fakt faktem że mam potem buzię matową przez caaały dzien Jednak przestawię sie na oliwkę z pestek moreli, orzechów laskowych i makademii z Ecospa bo one jest łatwo wchłaniają.
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 11:33   #215
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Katarino, ewentualnie moje "ulubione" masło shea - też jest w obydwu kremach
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 22:02   #216
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

hmmm Girls to ja chyba tez sprobuje dostac probke tego HOL Avenu bo wyglada ze to moze byc cos dla nas

a mnie dzisiaj cos wysypalo i najgorsze ze nie mam pojecia po czym( mam taka nierowna buzke ze masakra... moze to tak przed okresem? ehhh...

ale musze Wam powiedziec ze stan mojej skory jesli chodzi o odwodnienie znacznie sie poprawil - nie mam juz tych okropnych suchych miejsc i skorek niestety jezeli chodzi o pryszczole to bez zmian, a dzisiaj to nawet jest gorzej od przyszlego tygodnia zaczynam kuracje kwasowa!!!

L_V, czy myslisz ze zamiast toniku Lysanel pod krem moge stosowac na codzien tonik aspirynowy?? jesli tak to raz czy dwa razy dziennie?? i jeszcze jedno pytanko: czy stosujac Diacneal (od poniedzialku zaczne) moge tez stosowac te aspirynowe cuda, tj. tonik i maseczke czy to bedzie juz za wiele?? jak dlugo stosowac ten Diacneal??

Dziewczynki, pytam L_V bo ona doradzala mi taka kuracje, ale jesli ktoras z Was tez potrafi mi poradzic to bardzo prosze

ochh mam nadzieje ze mi to pomoze bo jak te pryszcze nie przestana sie pojawiac i pojawiac to znow trzeba bedzie wrocic do kosmetykow na tradzik, czego nie chce;(
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 11:51   #217
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Katarino, ewentualnie moje "ulubione" masło shea - też jest w obydwu kremach
Mam probke czytego masła shea z Mazideł i nie polubilismy sie, wiec sie z Toba solidaryzuje cos mi sie wydaje ze sama sobie zrobie krem z maska z awokado i mango i olei z makademii, pestek moreli i orzechow laskowych bo wiekszosc kremow doc ery suchej badz odwodnionej ma wysoko w skladzie trojglicerydy i maslo shea, a nie zamierzam ryzykowac kolejnego wysypu
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-04, 12:59   #218
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Jak tam dziewczyny, jakieś nowe odkrycia? Ja znalazłam:
Ducray, A-Derma, Epitheliale (krem regenerujący)

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...2&produkt=2680
i
Ducray, A-Derma, Dermalibour (krem regenerujący - kojący i przeciwzapalny)

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...2&produkt=2679

Ale nie wiem czy te kremy sprawdzą się jako nawilżacze...
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 14:23   #219
joana67
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 37
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Przegladajac ten ciekawy watek postanowilam zwrocic sie po porade.Stwierdzilam,ze ten problem rowniez mnie dotyczy.Otoz moim problemem jest rowniez luszczaca sie skora,ale tez zaczerwienienie,wypryski i slady po nich.Ta dolegliwosc zaczelam leczyc mascia sterydowa(na poczatku bylo dobrze)ale potem bylo coraz gorzej.Trafilam do dermatologa,ktory przepisal mi antabiotyk Tetralysal i krem Rozex(na noc).Rano myje twarz tylko woda i nakladam krem Bepanthen(tez pod makijaz).Wieczorem uzywam zelu myjacego Lirene matujaco-oczyszczajacy i smaruje Rozex.Efektem tej kuracji jest pozbycie sie wypryskow,ale skora twarzy jest zaczerwieniona,jakby pali,luszczy sie. Dermatolog zalecil rowniez na dzien krem Anthelios 20,ale jeszcze nie zdecydowalam sie go kupic,bo obawiam sie uzycia nowego kosmetyku od czasu kiedy przetestowalam juz mase kremow,zeli,podkladow i zawsze cos bylo nie tak.Probowalam: Czysta skora Garnier(nawilz.-matujacy) - (zapycha) Weleda iris nawilzajacy (skora czerwona i szczypie) Avene Cicalfate (zapycha) Toleriane zel myjacy i krem (zapycha) AA Oceanic (zapycha) seria Vichy (uczula,szczypie,zapycha) krem Physiogel (zapycha) kosmetyki Clarins (uczulaja,zapychaja) krem Dove (zapycha) oliwka HIPP (zapycha) podklad Toleriane LPR (uzywam nadal i jest ok.) emulsja Cetaphil (skora zaczerwieniona) Juz nie mam pomyslow jak radzic sobie z twarza skoro nawet apteczne kosmetyki mi nie pasuja.Zadowolona jestem chociaz,ze krem Bepanthen nie powoduje wypryskow,ale chcialabym,aby twarz nie byla zaczerwieniona i sie nie luszczyla bo wyglada to okropnie. Nie wiem rowniez czy powinnam opalic twarz.Jezeli moglabym wystawic ja na sloneczko,to czego uzyc do posmarowania?Ogolnie bardzo prosze o doradzenie jak pielegnowac taka skore.Pozdrawiam i prosze o rade.
joana67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 19:56   #220
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Joana67, po pierwsze przeczytaj cały wątek, było już tam trochę rad.

Moim zdaniem musisz zrezygnować z mycia twarzy wodą, skoro masz aż tak wrażliwą cerę. Zamiast wody i żelu proponuję używać płynu micelarnego np. Biodermy Sensibio. Dużo dziewczyn go chwali, ja również.

Dalej, koniecznie zakup sobie jakiś apteczny filtr(poszukaj w KWC) i ja bym kupiła wyższy niż 20. Odradzam 'gotowanie się' na słońcu.

Skoro skóra się łuszczy to musisz ją nawilżyć. Pytanie tylko czym? Widzę, że sama wypróbowałaś już dużo rzeczy, nie polecam stosowania tak dużej liczby różnych kosmetyków, bo twoja skóra będzie coraz wrażliwsza. Z twojego opisu wynika, że pryszczy już nie masz, więc przynajmniej to masz z głowy. Co do konkretnego kremu, to ciężko mi coś doradzić...kilka postów wyżej wypisałam wszystkie kremy, które mogły by Ciebie zainteresować. Przejrzyj je, poczytaj w KWC, może coś Cię zainteresuje.
Ja zastanawiałam się nad kupnem HOL Avene, ale obawiam się, że on nie nawilży dostatecznie mojej skóry, myślałam jeszce o Cicalfate, ale piszesz że Ciebie zapchał, więc chyba zrezygnuję.

Pozdrawiam.
__________________
...it's about practice.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2007-12-23 o 19:35
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 11:07   #221
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Apropo próbowania wielu kosmetyków-ODRADZAM, wypróbowałam na sobie Ostatnio uzbierałam troche próbek różnych kremów (głównie z filtrami) i obecnie cera odwdzięcza mi się piękną czerwienią i łuską. Ale najgorsze, że nie znalazłam nic godnego uwagi i dalej nie wiem czym zmywać i nawilżać twarz
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-05, 11:58   #222
joana67
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 37
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Dzieki za rady!Zastosuje wasze rady,ale mam problem z wyborem kremu.Czy wystarczy tylko krem z filtrem czy powinnam uzyc jeszcze jakiegos nawilzajacego?Myslalam nad kremem Bioderma SENSIBIO DS lub RUBORIR (Isispharma) albo OCTOPIROX (Pharmaceris).Czy macie jakies doswiadczenia w stosowaniu tych kremow?Jezeli krem z filtrem to z jakim?Obawiam sie czy mnie nie zapcha bo mam z tym problem.cze jakiegos nawilzajacego?Myslalam nad kremem Biodermy SENSIBIO DS albo RUBORIR (Isispharma) lub OCTOPIROX (Pharmaceris).Czy stosowalyscie te kremy?Czy dostatecznie nawilza moja skore?Jezeli krem z filtrem to z jakim?
joana67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 13:10   #223
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Joana67 - nikt nie powie Ci używaj tego albo tego, bo ciężko komuś doradzić, każda cera ma inne potrzeby.
Ze swojej strony mogę Ci doradzić, abyś w wyszukiwarce poszukała o filtrach dla cery miesznej, było kilka wątków na ten temat. Z tego co się orientuję(a cały czas dokształcam się na Wizażu) filtry im wyższe tym lepsze. Najbardziej odżywcze są filtry Avene, więc przy nich jest największe ryzyko zapychania. JA mam emulsję Avene 50+ i jestem ogólnie zadowolona, nie robi krzywdy mojej skórze i dla mojej wysuszonej skóry wcale nie jest ciężka. Lżejsze filtry ma np Bioderma(spray) czy LRP ( Anhtelios Gel).

Ale oprócz kremu z filtrem musisz mieć też normalny krem nawilżający. Jest duży wybór i wiem, że ciężko coś wybrać. Nie używałam żadnego z tych, które podałaś(poczytaj recenzje w KWC) więc nie mogę się o nich wypowiedzieć. Ale sama też zastanawiałam się nad tym Erisem...

Jak masz jakieś pytania to śmiało pytaj, w miarę możliwości postaram się pomóc.

Buziaki.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 16:14   #224
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
J czas dokształcam się na Wizażu) filtry im wyższe tym lepsze. Najbardziej odżywcze są filtry Avene, więc przy nich jest największe ryzyko zapychania. JA mam emulsję Avene 50+ i jestem ogólnie zadowolona, nie robi krzywdy mojej skórze i dla mojej wysuszonej skóry wcale nie jest ciężka. Lżejsze filtry ma np Bioderma(spray) czy LRP ( Anhtelios Gel).
Anthelios wypuścił w tym roku jeszcze inne naprawdę lekkie filtry: mleczko LAit Veloute, oraz spraye.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 18:41   #225
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

L_V czy moge Cie prosic o porade co do tych kwasow?? prosze spojrz kilka postow wyzej tam pisalam o swoich watpliwosciach! bardzo prosze o porade!!

a jesli chodzi o filtry to ja wlasnie "dorwalam" to mleczko Anthelios, jeszcze nie zdazylam wyprobowac ale jest napisane ze jest dobre dla tlustej cery i ze skora nie bedzie sie po nim blyszczec!! zobaczymy, dam znac jak wyprobuje!!
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 21:04   #226
paulina6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 18
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Hej, przekopałam się przez tony wątków na Wizażu, aż w końcu trafiłam na ten i też [chyba] mam cerę odwodnioną.

Myślałam nad dobraniem kremu nawilżającego - mam ochotę na Ziaję Calm, ale nie ten biolipidowy - bo jak poprzedniczki pisały może uczulać i zapychać.

Jeśli mogę coś doradzić to ten krem:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7293
Użyłam go kilka razy ok. 3 lata temu i byłam z niego zadowolona, teraz mam zamiar wrócić

Pozdrawiam serdecznie i dołączam do Was
paulina6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 21:40   #227
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

W filtrach LRP i Biodermy jest chyba alkohol w składzie...? Nie jestem pewna czy we wszystkich. Obawiam się, że takiej podrażnionej skórze mógłby zaszkodzić. Mi z filtrów najbardziej podoba się emulsja Avene 50+... L_V mnie zaraziła miłością do niego.

Co do tego kremu AA, to nie wiem czy nie będzie zapychał...

Właśnie wyczytałam ,że krem z Avene Hydrance Riche też jest dobry.

Fajnie by było gdyby ktoś mógł zanalizować te wszystkie kremy pod względem zapychania, wtedy łatwiej było by coś wybrać, ale to duużoo pracy jest...
__________________
...it's about practice.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2007-05-05 o 22:12
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 09:11   #228
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Dziewczyny, nie wiem czy wiecie, ale Avene wypuściło na rynek wysokie, fotostabilne filtry z serii Cleanance - czyli specjalne filtry do cer trądzikowych, tłustych.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 09:31   #229
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wiem czy wiecie, ale Avene wypuściło na rynek wysokie, fotostabilne filtry z serii Cleanance - czyli specjalne filtry do cer trądzikowych, tłustych.
L_V, a można je już dostać w Polsce?
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-06, 10:42   #230
Monika00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 24
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Cytat:
Napisane przez joana67 Pokaż wiadomość
Dzieki za rady!Zastosuje wasze rady,ale mam problem z wyborem kremu.Czy wystarczy tylko krem z filtrem czy powinnam uzyc jeszcze jakiegos nawilzajacego?Myslalam nad kremem Bioderma SENSIBIO DS lub RUBORIR (Isispharma) albo OCTOPIROX (Pharmaceris).Czy macie jakies doswiadczenia w stosowaniu tych kremow?Jezeli krem z filtrem to z jakim?Obawiam sie czy mnie nie zapcha bo mam z tym problem.cze jakiegos nawilzajacego?Myslalam nad kremem Biodermy SENSIBIO DS albo RUBORIR (Isispharma) lub OCTOPIROX (Pharmaceris).Czy stosowalyscie te kremy?Czy dostatecznie nawilza moja skore?Jezeli krem z filtrem to z jakim?
Octopiroxu używalam, jak juz pisalam gdzieś wyżej i bylam bardzo zadowolona, mam cere podobna jak piszące tu koleżanki
Jednakże ja nie traktowalam go jako kremu nawilżajacego, tylko jako kuracje - stosowalam na noc przez jakies dwa tygodnie, cera przestala sie luszczyc i jakby wyregulowala. Poźniej zachęcona opiniami na KWC zaczełam stosowac krem Bielendy http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12549 , oczywiscie z niewielkimi nadziejami, ze mi on spasuje, bo do tej pory niemialam ani jednego kremu, ktory by mnie nie zapychal albo nie podraznial. No i ten sie jak narazie sprawdza
Pozdrawiam.
Monika00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 12:38   #231
karabelka
Raczkowanie
 
Avatar karabelka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: razturaztam
Wiadomości: 44
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

L_V...Twoja wypowiedz uzmyslowila mi dlaczego mam tak przesuszona twarz i nawet krem vichy normaderm o wlasciosciach nawilzajacych sobie nie radzi. Mam kuracje Isotrexinem i dodatkowo 2 razy dziennie myje twarz zelem vichy normaderm... ale chyba co za duzo to niezdrowo Noi oczywiscie moj lekarz nie poinformowal mnie o tym ze przy tym specyfiku nalezy stosowac wysokie filtry...
Dzieki
karabelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 12:47   #232
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

heh a mi jeszcze na dodatek wyskoczyly przebarwienia. widomo sloneczko. mam teraz avene emulsje 50+. no ale jak co roku mam przebarwienia pod oczami , i piegi. te pod oczami to dwie symetryczne plamy :/ szukam jakiegos kremu na przebarwienia poki co nie jestem ani troche madrzejsza.
nie wiedzialam ze sa filtry cleanance, przegladalam strone avene i nic nie widzialam wlasnie wyprobowalam maseczke dermiki mat b complecz - calkiem przyzwoita. czy ktoras z was stosuje ?

Edytowane przez dominikinha
Czas edycji: 2007-05-06 o 14:38
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 15:47   #233
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
wlasnie wyprobowalam maseczke dermiki mat b complecz - calkiem przyzwoita. czy ktoras z was stosuje ?
Ja stosowałam ją w zeszłym roku, ale bez większych rezultatów. Owszem, przyjemna jest, ładnie pachnie, ale nic poza tym - przynajmniej dla mnie.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 17:52   #234
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
L_V, a można je już dostać w Polsce?
Tak, stoją w mojej aptece. Już je nawet "macałam". Pomaranczowe opakowania z zielonym napisem - jak w serii Cleanance.

Cytat:
Napisane przez karabelka Pokaż wiadomość
L_V...Twoja wypowiedz uzmyslowila mi dlaczego mam tak przesuszona twarz i nawet krem vichy normaderm o wlasciosciach nawilzajacych sobie nie radzi. Mam kuracje Isotrexinem i dodatkowo 2 razy dziennie myje twarz zelem vichy normaderm... ale chyba co za duzo to niezdrowo Noi oczywiscie moj lekarz nie poinformowal mnie o tym ze przy tym specyfiku nalezy stosowac wysokie filtry...
Dzieki
Vichy normaderm nie nawilża dostatecznie - on raczej matuje, ma niemalze sam silikon w skłądzie, a silikony mają właściwiści raczej wysuszające niż nawilżające [ i niektórych zapychają]. Polcam rzadsze mycie buzi łagodnym zelem, do skóry suchej lub wrazliwej i lekki nawilżający kremik o prostym składzie. Nic matującego. Seria Normaderm raczej odpada.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 19:45   #235
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Czytałam w wątku o nowościach Avene, że skład starej emulsji 50+ uległ zmianie. Jestem ciekawa czy ten filtr Cleanance nie zawiera czasem alkoholu? Muszę kupić sobie jakieś filtry tylko teraz nie wiem jakie, bo stara emulsja była ok a nowa niewiadomo. Chociaż w aptece polecono mi Antheliosa 50+ Gel, on chyba ma alkohol w składzie? Muszę sprawdzić.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 20:48   #236
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

nie widzialam nigdzie na necie tych produktow cleanance z filtrami. nie ma ich tez na oficjalnej stronie avene - dziwne...
ja mam smulsje avene 50 + i jestem z niej zadowolona, nie jest za tlusta.
po 2 tyg stosowania avene clean ac i filtra na dzien skora juz mi sie nie przesusza. mam jeszcze wypryski ale to raczej zwiazane z faktem ze przez ostatnie 2 tyg przejechalam troche europy pociagami - zawsze mi sie wypryski wtedy robia :/
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 21:52   #237
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Jestem nastepna! Scharkteryzuje sie krotko i czytelnie:

- 23 lata
- cera mieszana (normalne policzki, tluste T)
- tendecja do tradziku w T, ale niewielka
- jestem prawie pewna, ze mam odwodniona skore
- obecnie uzywam: zel myjacy d/c mieszanej Oriflame, tonik raz dziennie Czysta Skora Garnier, kilka razy dziennie Biolift Urody nawilzajacy
- na noc uzywam Effaklar K (dla mnie bardzo delikatny i skuteczny)
- na dzien krem rozswietlajacy Oriflame i filtr 30 Oriflame
- twarz myje czesto, 3 razy dziennie minimum, ale czasem nie zelem, ale plynem do higieny intymnej

Moge sie zastosowac do mycia twarzy zelem wieczorem (jakim: antybakteryjnym, do mieszanej cery czy tez cos delikatnego i nawilzajacego?), a rano przecierac tonikiem (lepiej nawilzajacy czy jakis oczyszczajacy antybakteryjny lub do mieszanej cery?), ale! co ze zmywaniem makijazu w trakcie dnia? Czym mam to robic?

Na dzien poki co pozostane przy filtrze Oriflame - jest fotostabilny, lekki i pielegnuje cere.

A na noc: pozostac jednak przy Effaklarze skoro sie sprawdza czy jednak mimo wszytsko zmienic na cos nawilzajacego?

Stworzcie mi odpowiedni system pielegnacji, a ja juz sobie znajde produkty. Bede wdzieczna.
stellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 22:21   #238
karabelka
Raczkowanie
 
Avatar karabelka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: razturaztam
Wiadomości: 44
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

jeszcze raz dzięki L_V jutro rano ide prosto do apteki!!! poczytalam troche o srodkach do myciach twarzy, tych lagodnych oczywiście i chyba zdecyduje sie na Eris Pharmaceris A- delikatna piankę myjącą...
Noi chyba trzeba się rozglądnąć za jakimś filtrem...Obadam ten Avene 50+

Pozdrufki
karabelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 22:28   #239
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

ochh a mnie znowu wypryszczylo po kolejnym kremie - tym razem Iwostin krem nawilzajacy o przedluzonym dzialaniu (niby dla skory odwodnionej!!) - i nadal nie wiem co mnie tak zapycha i to w kazdym prawie kremie jestem cala w malych krostkach, buu ;( juz mam tego dosyc:/

dziewczyny a znacie moze "Effaclar"?? ale nie ten "K" tylko zwykly krem nawilzajacy? moja mama wlasnie go dostala, mam zamiar sprobowac jutro moze jakies opinie na jego temat??
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 22:54   #240
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724
Nulka, chodzi moze o krem Effaclar nawilzajaco-matujacy? Bo zadnych nowosci na stronie LPR nie widze.

Jeszcze raz prosze: niech ktos madrzejszy od mnie :P stworzy taki ogolny program pielegnacyjny. Uzupelnie jeszce: zakladajacy, ze zmywa sie makijaz 2 razy dziennie :P i ze nie lubi sie mleczek i plynow micelarnych.

Jestescie przekonane, ze calkowita rezygnacja z profilaktki przeciwtradzikowej pomoze? Bo obawiam sie, ze niedostatecznie oczyszczana z tluszczu i bakterii skora, nie smarowana specyfikiem, ktory walczy z bakteriami moze sie skonczyc tym, ze cera owszem bedzie nawilzona, ale beda sie tez pojawiac zaskorniki, wagry, krostki. Wielkich pryszczy nie mam, ale nawet 2 krostki na twarzy psuja caly efekt gladkiej cery.

Aaa Nulka - wysypuje Cie po kazdym nawilzajaym kremie czy tylko po tych szczegolnie odzywczych i dla suchych cer? Moze sprobujesz czegos mniej bogatego? Moze przez jakis okres molestuj skore nawilzajaymi i odzywczymi maseczkami, a smaruj jakims delikatnie nawilzajaym kremem, ktory nie zapycha. Propouje odrzucic kremy zawierajace petrolatum i paraffinum liquidum/mineral oil.

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-05-07 o 07:21 Powód: post pod postem
stellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.