Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-05-06, 23:00   #241
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Cytat:
Napisane przez stellla Pokaż wiadomość
Nulka, chodzi moze o krem Effaclar nawilzajaco-matujacy? Bo zadnych nowosci na stronie LPR nie widze.

Jeszcze raz prosze: niech ktos madrzejszy od mnie :P stworzy taki ogolny program pielegnacyjny. Uzupelnie jeszce: zakladajacy, ze zmywa sie makijaz 2 razy dziennie :P i ze nie lubi sie mleczek i plynow micelarnych.

Jestescie przekonane, ze calkowita rezygnacja z profilaktki przeciwtradzikowej pomoze? Bo obawiam sie, ze niedostatecznie oczyszczana z tluszczu i bakterii skora, nie smarowana specyfikiem, ktory walczy z bakteriami moze sie skonczyc tym, ze cera owszem bedzie nawilzona, ale beda sie tez pojawiac zaskorniki, wagry, krostki. Wielkich pryszczy nie mam, ale nawet 2 krostki na twarzy psuja caly efekt gladkiej cery.
Stella, chodzi dokladnie o ten krem probowalas go moze?? co o nim sadzisz?? niezle nawilza, nie zapycha??

natomiast jesli chodzi o Twoje watpliwosci zwiazane z zupelnym odsunieciem calej terapii przeciwtradzikowej to ja sie podpinam! od jakichs 2 tygodni zgodnie z radami zaprzestalam uzywac takich speyfikow i teraz tylko mocno nawilzam skore (a raczej sie staram, bo wciaz nie moge znalezc idealnego kremu dla siebie ) i zauwazylam, niestety, zwiekszenie ilosci pryszczy i krostek ochh mam nadzieje ze to minie bo bede musiala chyba wrocic do tych okropnych wysuszajacych roznosci na tradzik ;(

Cytat:
Napisane przez stellla Pokaż wiadomość
Aaa Nulka - wysypuje Cie po kazdym nawilzajaym kremie czy tylko po tych szczegolnie odzywczych i dla suchych cer? Moze sprobujesz czegos mniej bogatego? Moze przez jakis okres molestuj skore nawilzajaymi i odzywczymi maseczkami, a smaruj jakims delikatnie nawilzajaym kremem, ktory nie zapycha. Propouje odrzucic kremy zawierajace petrolatum i paraffinum liquidum/mineral oil.
Stella, probowalam juz roznych kremow i na razie nic nie znalazlam

jakie konkretnie bys zaproponowala z tymi skladnikami?
__________________





Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-05-07 o 07:22 Powód: post pod postem
*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 23:36   #242
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

nulka a probowalas clean ac avene ? ja dla mnie bardzo fajny pozostawia lekki film na skorze - dzieki temu nie mam juz problemu z wysuszona skora. po raz pierwszy od dawna nie sciaga mi sie skora. i nie jest lepiacy tak jak niektorzy pisza w recenzjach. no i jest z serii do cery tlustej.
na dzien daje ta avenke 50 +
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 04:16   #243
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Czytam i czytam i ten watek tez mnie w pewnym sensie dotyczy.

a wlasciwie:moja skora extremalnie wrazliwa,sucha,luszcaca sie na policzkach-po uzyciu wody sciagnieta-po uzyciu jakichkolwiek kremow -wypryski.

Uzywalam i nie sprawdzily sie:
Avene krem spf 50 wersja fragrance free- zapycha-nie moge nalozyc wiecej niz cieniutka wartswe-ale i tak zawsze sa jakies wypryski.
Cetaphil-poparzyl mi twarz i przesuszyl policzki
Klorane-zel do mycia dla bobasow bez wody-czerwone plamy na policzkach
Anne Marie Borlind-krem na dzien dla skory wrazliwej-nie czuje nawilzenia+plamy czerwone na policzkach
Woda termalna Evian-podraznia mi policzki
Loreal Nutrissime dla suchej-zapycha
Weleda z Irysem na dzien -zapycha
Clarins-woda brzoskwiniowa do zmywania bez wody dla skory wrazliwej i suchej-zostawia klejaca sie powloczke a na dodatek zapycha.

Co sie sprawdzilo:
Loreal ombrelle krem z filtrem spf 60-nie byl idealny ale w porownaniu z Avene to on byl calkiem niezly-teraz mam wersje spf 45 dla dzieci-w trakcie testowania.

Chce sprobowac Biodermy sensibo ale sie boje bo kilka osob przesuszyla.
Wogole boje sie czegokolwiek juz kupowac-bo nic ostatnio nie dziala na moja cere.

Aha -myje twarz tylko raz dziennie i pije duzo wody.

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2007-05-08 o 03:32
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 07:30   #244
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Czytałam w wątku o nowościach Avene, że skład starej emulsji 50+ uległ zmianie. Jestem ciekawa czy ten filtr Cleanance nie zawiera czasem alkoholu? Muszę kupić sobie jakieś filtry tylko teraz nie wiem jakie, bo stara emulsja była ok a nowa niewiadomo. Chociaż w aptece polecono mi Antheliosa 50+ Gel, on chyba ma alkohol w składzie? Muszę sprawdzić.
Żel antheliosa jest chyba na alkoholu, ale co gorsza - on się lepi Chyba ze zmienili skłąd w tym sezonie.

Zel wg mnie nei nadaje sie na twarz - na ciele spisuje się ok. Ładnie nałbyszcza skórę.

Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
nie widzialam nigdzie na necie tych produktow cleanance z filtrami. nie ma ich tez na oficjalnej stronie avene - dziwne...
ja mam smulsje avene 50 + i jestem z niej zadowolona, nie jest za tlusta.
po 2 tyg stosowania avene clean ac i filtra na dzien skora juz mi sie nie przesusza. mam jeszcze wypryski ale to raczej zwiazane z faktem ze przez ostatnie 2 tyg przejechalam troche europy pociagami - zawsze mi sie wypryski wtedy robia :/
Ja tez ich nie widziałam w necie - a w aptece stoją rządkiem na półce. Kosztują standardowo. Co do skłądu - nic jeszcze nie wiem.


Cytat:
Napisane przez stellla Pokaż wiadomość

Moge sie zastosowac do mycia twarzy zelem wieczorem (jakim: antybakteryjnym, do mieszanej cery czy tez cos delikatnego i nawilzajacego?), a rano przecierac tonikiem (lepiej nawilzajacy czy jakis oczyszczajacy antybakteryjny lub do mieszanej cery?), ale! co ze zmywaniem makijazu w trakcie dnia? Czym mam to robic?

Na dzien poki co pozostane przy filtrze Oriflame - jest fotostabilny, lekki i pielegnuje cere.

A na noc: pozostac jednak przy Effaklarze skoro sie sprawdza czy jednak mimo wszytsko zmienic na cos nawilzajacego?

Stworzcie mi odpowiedni system pielegnacji, a ja juz sobie znajde produkty. Bede wdzieczna.
Żel polecałabym zmienić na taki do skóry wrażliwej, może być tez do hig.intym. Tonik tez lepiej żeby był nawilżający czy kojący, dla wrażliwców. Ja lubię tonik Hydraphase od LRP, tonik do skóry suchej z Sephory albo tonik nawilżająco-kojący z Iwostinu.

ZMyc makijaż mozesz micelem, ale jeśli nie lubisz, t polecam kupno takiego żelu do mycia buzi, który można stoswać i do zmywania makijażu. Można je uzywac w wersji ze spłukiwaniem wodą albo usuwaniem sciereczka. taki zel ma w ofercie Avene i La roche Posay - Rosaliac.

Cytat:
Napisane przez *nulka* Pokaż wiadomość
ochh a mnie znowu wypryszczylo po kolejnym kremie - tym razem Iwostin krem nawilzajacy o przedluzonym dzialaniu (niby dla skory odwodnionej!!) - i nadal nie wiem co mnie tak zapycha i to w kazdym prawie kremie jestem cala w malych krostkach, buu ;( juz mam tego dosyc:/

dziewczyny a znacie moze "Effaclar"?? ale nie ten "K" tylko zwykly krem nawilzajacy? moja mama wlasnie go dostala, mam zamiar sprobowac jutro moze jakies opinie na jego temat??
Iwostin i mnie zapycha, a skórę mam mało podatna na takie hece.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 09:19   #245
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Question Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
nulka a probowalas clean ac avene ? ja dla mnie bardzo fajny pozostawia lekki film na skorze - dzieki temu nie mam juz problemu z wysuszona skora. po raz pierwszy od dawna nie sciaga mi sie skora. i nie jest lepiacy tak jak niektorzy pisza w recenzjach. no i jest z serii do cery tlustej.
na dzien daje ta avenke 50 +
dominikinha, nie probowalam jeszcze tego clean-ac ale juz go ogladalam w aptece niestety nie mieli probek ale jesli go tak mocno polecasz to dzisiaj poodwiedzam chyba wszystkie apteki zeby dostac jakas probke i sprawdzic ten kremik ale co masz na mysli mowiac ze zostawia film na skorze?? czy to znaczy ze skora sie po nim blyszczy?? czy mozna na niego nalozyc normalnie makijaz??

czy na dzien stosujesz sam filtr, bez zadnych kremow?? nie wysusza??

ja teraz czekam na ta swoja welede irysowa, zamowilam i czekam i czekam na przesylke... moze to bedzie cos dla mnie? ale przestraszylam sie bo czesc Wizazanek pisze ze je zapycha. no nic, sprobujemy
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 10:37   #246
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

nulka mi sie skora po nim nie blyszczy - film w sensie ze czuc krem i jest taka mila w dotyku - taka powloke ochronna zostawia, ja to lubie .
filtr sam nie wysusza, on nie jest tlusty ale mimo wszystko tresciwy wiec watpie zeby cie wysuszyl. zawsze mialam problemy z rozprowadzaniem podkladu bo mi sie osadzal na skorkach i wysuszonych miejscach, teraz juz sie rozprowadza w porzadku - jestem z tego bardzo zadowolona
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 11:37   #247
paulina6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 18
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Nulka, też mi czasem coś wyskoczy odkąd zaczęłam nawilżać, ale gdy widzę, że coś zaczyna się dziać używam punktowo Benzacne.
Aha, i używam teraz próbek kremu nawilżającego z Saponarii 'Dzika figa' - męczę jedną próbkę od 4 dni (używam tylko na noc) i widzę, że skóra jest już w lepszej kondycji Aż za szybko
Jutro kupię ten krem nawilżający AA...
paulina6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-07, 15:37   #248
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

wlasnie wyprobowalam podklad dermablend vichy i bardzo mi sie spodobal. ladnie sie rozprowadza, kryje nie robi maski na twarzy. uzywacie do moze? tylko kolor mam za ciemny bo sand bede musiala poszukac jakiegos jasniejszego
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 16:05   #249
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

domininkha, dzieki za info chyba wyprobuje ten clean-ac ale najpierw zobacze jak sie sprawi ta weleda bo juz do mnie idzie

co do dermablendu to ja nie probowalam ale na KWC sa bardzo rozne opinie - podobno jest bardzo mocno kryjacy!

zachecona Waszymi radami ja dzisiaj tez wysmarowalam sie na dzien samym filtrem i jestem bardzo zadowolona!! testuje Bioderma krem 50+ (probki), jak na razie SUPER, mimo ze to krem to skora sie nie blyszczy nic a nic!! nie jest tez wysuszona! zobaczymy jak bedzie z zapychaniem,dam znac za jakies 2 dni ale na razie jestem super mile zaskoczona
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 16:24   #250
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

powiem tak - kryje ale bez efektu maski - takie jest moje zdanie. ja mam cere z roznymi wypryskami wiec mi zalezy zeby kryl. sama bylam zdziwiona ze tak ladnie sie rozprowadza bo sie spodziewalam czegos gesciejszego. szkoda ze sa tylko 4 odcienie bo sand jest za ciemny a nude pewnie bedzie za jasny.
daj znac jak ten krem irysowy bo ciekawa jestem
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 16:50   #251
karabelka
Raczkowanie
 
Avatar karabelka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: razturaztam
Wiadomości: 44
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

nulka... Koniecznie cznie daj znac jak sie ten filtr Bioderma sprawuje...tez sie zastanawiam co kupić... jesli chodzi o filtr avene ac to znalazlam kilka opinii ze zapycha...
powodzenia
karabelka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-07, 17:33   #252
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Tak, stoją w mojej aptece. Już je nawet "macałam". Pomaranczowe opakowania z zielonym napisem - jak w serii Cleanance.
A czy można jakoś cię ładnie poprosić o próbki tych nowych filtrów?? ( oczywiście zapłacę za przesyłkę)

bo chcę przetesować wszystkie próbki filtrów zanim sie na cos zdecyduje. póki co dzieki mamie dorwałam do wypróbowania Biodermę Max spf 50+ barwioną i zwykłą. DObrze ze nie kupiłąm zadnej z nich bo zapychaja mine okropnie.
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 18:48   #253
KobietaNaBosaka
Raczkowanie
 
Avatar KobietaNaBosaka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trzecia półkula
Wiadomości: 65
Wink Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Nareszcie moje drogie panie przyłączam się do klubu Odwodniaków
Przyznam ,że śledziłam ten wątek już od kilku dni.
Dane techniczne :
wiek : 23 z hakiem

Plac boju = skóra: no cóż, standard strefa T i suche policzki oczywiście z niespodziankami w postaci podskrórnych 'obcych' najczęściej wielka kumulacja następuje gdy conieco przy niej grzebie ( tak- wiem , a feee.. i po łapkach ), rozszerzone pory koło nosa na policzkach, do tego cera naczynkowa.

Kolejne potyczki, małe bitwy i wielkie batalie :
1. Normaderm- straszliwy wysuszacz,
ale obcych na policzkach nie było ... po skończonym opakowaniu ! Wygrana w totka w postaci, wysypu - mało optymistyczne.

2.Starcie drugie - Garnier alkoholik czysta skóra, omijać szerokim łukiem szypie pozostałości - podrażnienie cery ( wcześniej moja cera naczynkowa jeszcze nie była aż tak naczynkowa) (młody człowiek i głupi)

3.Odkrycie całkiem niezłe trochę wymuszone przez okoliczności - wyjazd ( ale jak się poźniej okazało krótkodystansowe) Zestaw Pure Zone Żel i Tonik i po tym.. na pyszczek Balsam do ciała Dove Hydro Body Lotion ... Na początku działało i to świetnie ,cera była jędrna,gładka i bez niespodzianek. Po 2 tyg juz przestała reagować na taki misz-masz.

4. Kolejna runda tym razem ratunek. Czyli wszelakie nawilżacze, Calma Ziaji (dla mnie zbyt tłusta) Soraya - maseczka głęboko nawilżająca i dotleniająca ; oraz krem na noc z tej serii (całkiem, całkiem) mleczko i tonik Garnier naturals skóra sucha
(mieszane uczucia)

5. Wszystkie inne złe i dobre nawyki które doprowadziły do stanu obecnego. Piję mało wody i mieszkam pod jednym dachem z nałogowymi palaczami, sama też czasami popalam - zrezygnuję .. wiadomo takie ukryte phi! i wewnętrzne fuj

Stan obecny po dzisiejszej wizycie w aptece i sklepie.
-Woda termalna Avene
-Bioderma Sensibio
-A-derma Dermalibour (mój ci on )
-Vichy Thermal fix
-Pharmaceris N Active Capilaril (moje naczynka)- kojąco -wzmacniający
-Matis Response Vitalite
-Nanobase - (gdyby coś się jeszcze po tym zestawie chciało wysuszać )
-próbki filtrów : Bioderma photoderm max SPF 50+ ; LRP Anthelios XL 50+
-próbki kremów: Bioderma Hydrabio Riche ; LRP Active C
no i coś żeby bladym licem nie straszyć samoopalacz (dobrze, że nawilżacz ): LPR autohelios ( siedzę z nim właśnie na twarzy.. bo już irytowała mnie ta bledzizna )

Innych grzechów nie pamiętam
Ciekawe czy wytrwam ...w moich postanowieniach zmiany z matuj na nawilżaj...

Powodzenia dziewczynki





__________________
"-Co to znaczy "mieć chłopa"?
-Prawdopodobnie chodzi o męską służbę domową. Bardzo rozpowszechnioną w XX wieku."
KobietaNaBosaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 20:39   #254
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

A ja byłam dziś w aptece z zamiarem kupna HOL Avene, ale jak na złość nie było. Za to dostałam próbkę Biodermy Hydrabio Legere i nawet fajny ten kremik. Ciekawe jak ze składem... Polecam tym, które nie lubią tłustych kremów, bo on bardzo szybko się wchłania.

Właśnie zobaczyłam, że ten krem ma w składzie Alkohol Denat. więc chyba jednek go sobie podaruje.
__________________
...it's about practice.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2007-05-07 o 21:11
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 21:25   #255
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Bosa Kobietko! Mam identyczna cere! Wlasnie pory mam rozszesrzone od nosa w kierunku piliczkow - na czole wlassciwie nie sa rozszerzone, nie mam jakis widocznych nacynek, ale mam tendencje do pekania (poki co glownie na ciele).

L_V co sadzisz o moich obawach w stosunku do rezygnacji ze wszytskiego antybakteryjno-oczyszczajacego? Szczerze mowiac, przed przczytaniem tego watku mialam zaczac strategie zel oczyszczajacy, filtry na dzien, Effaclar na noc i zrezygnowac z tonikow, bo nie lubie sie babrac watkami i nie widze, zbey cokolwiek mi dawaly. Teraz to mysle, zeby faktycznie stosowac tonik nawilzajacy do rpzecierania twarzy (rano juz tak zrobilam), ale co do reszty to hmm no nie wiem: lagodzenie, nawilzanie przy cerze z tendecja do zatykania porow? Hmm moze zrobie tak, ze najpierw zuzyje Garnierowy alkohol-tonik i Effaclar, ktory sie konczy i sprobuje stosowac same nawilzacze (jutro mam dostac krem Avonu Moisture 24), ale zel oczyszczajacy mam jeszcze na ponad miesiac uzywania - ten Oriflame do mieszanej cery, ale jest wyjatkowo delikatny (az mi to troche na poczatku przeszkadzalo, bo lubie efekt super-czystosci).


Apropos ATW - ktos tu wspominal. Ja polecasm wszelkie rzeczy do mycia tej firmy, sa niesamowicie wydajne, swietnie sie pienia, maja przyjemne ziolowe zapachy i sa bardzo delikatne. Plyn do higieny intymnej przy uzywaniu 2 razy dziennie mialam pol roku! Uzywalam tez zelu do mycia twarzy - jest bardzo delikatny, tak lagodny, ze czasami mylam twarz 2 razy pod rzad, bo nie mialam tego poczuciaa czystosci co po innych zelach. ATW ma swoje siediby w roznych miastach, na miejscu mozna kupowac kosmetyki z duzym upustem jako staly klient/konsultant b ez zadnych oplat, bez koniecznosci zamawiania co jakis czas itp.
stellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 21:27   #256
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Nulka, nie uzywalam Effaclaru nawilzajaco-matujacego, ale nie spodziewaj sie nawilzenia po preparatach rpzeznaczonych do tradzikowej cery. Nie spotkalam w zyciu krmeu do cery tlustej, mieszanej czy tradzikowej, nawet nawilzajacego, ktoryby faktycznie nawilzal dobrze - nawilzaja tyle, ile potrzebuje tlusta czy notmalna cera, nie poradza sobie z odwodniona skora czy suchymi policzkami.
stellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 21:29   #257
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Nulka, nie uzywalam Effaclaru nawilzajaco-matujacego, ale nie spodziewaj sie nawilzenia po preparatach rpzeznaczonych do tradzikowej cery. Nie spotkalam w zyciu krmeu do cery tlustej, mieszanej czy tradzikowej, nawet nawilzajacego, ktoryby faktycznie nawilzal dobrze - nawilzaja tyle, ile potrzebuje tlusta czy notmalna cera, nie poradza sobie z odwodniona skora czy suchymi policzkami.

Aha aha: czy Lysanel SVR jest bardziej agresywny i wysuszajacy niz Effaclar? Effaclar u mnie dzila bardzo lagodnie, w ogole nie czuje, zbey to byl krem do cery tradzikowej.
stellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-08, 07:59   #258
arwenasz
Raczkowanie
 
Avatar arwenasz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 80
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Cytat:
Napisane przez stellla Pokaż wiadomość
Aha aha: czy Lysanel SVR jest bardziej agresywny i wysuszajacy niz Effaclar? Effaclar u mnie dzila bardzo lagodnie, w ogole nie czuje, zbey to byl krem do cery tradzikowej.
Lysanel Activ jest dużo mocniejszy , zawiera sporo kwasów: 12% AHA i BHA (glikolowy, salicylowy, mlekowy), 1,5% kwasu azelainowego, 0,5% soli cynku
Tak samo tonik i Lysanel mat (drobne róznice w stężeniach kwasów). Lysanel to chyba najsilniejszy preparat z kwasami dostępny bez recepty.
arwenasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-08, 08:14   #259
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Na stezenie kwasow patrzylam, ale roznie to bywa, kazdy inaczj reaguje na rozne produkty, a poza kwasami sa tez inne skladniki. Podejrzewalam, ze Lysanel bedzie ostrzejszy, teraz sie upewnilam, wiec sobe go daruje, tym bardziej na lato.
stellla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-08, 08:15   #260
joana67
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 37
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

KobietoNaBosaka interesuje mnie jak sprawuje sie samoopalacz,o ktorym pisalas AUTOHELIOS LPR?Czy nie powoduje powstawania wypryskow?Chcialabym tez dowiedziec sie jakie wrazenia po zastosowaniu filtra LPR ANTHELIOS XL 50+.Biodarma SESIBIO,o ktorym wspomnialas to krem czy zel myjacy?.Zastanawiam sie nad zakupem tych kosmetykow ale obawiam sie tylko,aby nie zapychaly(a to moj odwieczny problem).
joana67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-08, 12:56   #261
KobietaNaBosaka
Raczkowanie
 
Avatar KobietaNaBosaka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trzecia półkula
Wiadomości: 65
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Dzien pierwszy nowego życia - odcinek z cyklu zmagania odwodniaczki

Stelllo przyznam, że te moje rozszerzone pory straszliwie mnie denerwują ... jak sobie z nimi radzisz? jest sposób na ich zmniejszenie? Co do naczynek.. no tak kiedyś ich nie było.. lub dobrze się ukryły ... teraz jednak pokazały się na scenie ... ale to akt pierwszy... zatem zapobiegam ..żeby nie urosło to do miana dramatu


Joana ..Joanna? moja imienniczka Sensibio to płym micelarny - przyznam,że jestem pod wrażeniem.. chociaż jestem zwolenniczką mycia buźki żelem i wodą, jednakże ten płyn mnie przekonał.. właśnie ze względu na skuteczność i delikatność zarazem.

Samoopalacz LRP po wczorajszym zastosowaniu zostałam prawie mulatką (przy następnym zastosowaniu chyba będę murzynką ) trzeba uważać żeby nie przesadzić. Przyzwyczajona bylam do kremów brązujących. Cud, że nie zrobilam żadnych smug Bo rzeczywiście dość intensywnie w/w specyfik działa - pamiątkę mam na przedramieniu , gdzie tak od niechcenia.. pacnęłam żel na skórę. Nie zapchał mnie (brawo )..aczkolwiek po rozsmarowaniu jest kleisty... po 10 min wchłonął się i było całkiem nieźle. To żel więc nie powinno być problemów. Mnie też większość wynalazków zapycha, a poźniej męcze się z tymi 'dobrodziejstwami natury'.


Antheliosa jeszcze nie przetestowałam na pierwszy ogień poszła bioderma photoderm - sama nie wiem co z tym kremem.. niby dobrze.. ale to chyba nie to. Za dwa dni - czyli po skonczeniu Biodermy... przetestuję




No a teraz pytanie... chciałabym coś kupić z witaminką C, coby pozbyć się przebarwien, czy może coś polecacie Drogie Panie?

__________________
"-Co to znaczy "mieć chłopa"?
-Prawdopodobnie chodzi o męską służbę domową. Bardzo rozpowszechnioną w XX wieku."
KobietaNaBosaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-08, 15:48   #262
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Cytat:
Napisane przez KobietaNaBosaka Pokaż wiadomość

chciałabym coś kupić z witaminką C, coby pozbyć się przebarwien, czy może coś polecacie Drogie Panie?
Active C LRP - jest o tym osobny wątek. Jest też Redermic tej samej firmy, ale jeszcze nie testowałam.
Możesz też sama zrobić sobie serum - przepis i półprodukty na www.mazidla.com
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-08, 18:12   #263
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

dziewczyny! nie chce zapeszac ale chyba pierwszy raz zmniejszyla mi sie ilosc zaskornikow juz pisalam ze skora mi sie przestala przesuszac a teraz taki bonus
stosuje :
na dzien avene 50 + a jak nie wychodze to tylko clean ac avene
na wieczor avene clean ac zamiennie z olejkiem w kapsulkach dermogal
tonik pichtowy ale zamierzam zrobic sobie z octu z jablek
do mycia twarzy zel avene
i kilka razy w tygodniu maseczke aspirynowa
btw strasznie sie napalilam na prisme libre - jak tylko wchodze na KWC to on tam wisi na pierwszej stronie czy ktoras z was go uzywala? widzialam opinie ze slabo matuje ale ja wole miec naturalna rozswietlona cere niz mat.

Edytowane przez dominikinha
Czas edycji: 2007-05-08 o 18:43
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-08, 20:39   #264
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Mam pytanko, czy filtry bez alkoholu ma tylko firma Avene? Bo szukam czegoś dla siebie i chciałam spróbować LRP albo Biodermę, ale wszędzie widzę alkohol.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-08, 21:09   #265
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Dziewczynki!! u mnie bioderma Photoderm Max 50+ drugi dzien stosuje sie znakomicie!! na razie zadnego zapychania podoba mi sie ale jeszcze zobaczymy za pare dni

a dzisiaj, jako ze moja skora juz chyba odzyskala wreszcie normalna wilgotnosc, zaczynam kuracje Diacnealem wlasnie wymazalam buzke pierwszy raz podobno efekty sa super, bede zdawac relacje
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-08, 21:17   #266
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

nulka daj znac jak ci ten diacneal sluzy. ja mam jeszcze nie zaczelam stosowac. a wszyscy wypisuja peany na temat effeclar i sie zaczynam wkurzac ze moze ten powinnam kupic a nie avene :/
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-08, 21:44   #267
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

domi (moge tak pisac w skrocie? ), ja wlasnie czytam watek o diacnealu i wszyscy go wychwalaja wiec mam nadzieje ze zadziala wlasnie sie edukuje w sposobie uzywania
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-08, 21:47   #268
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

a pewnie ze mozesz wszyscy tak do mnie mowia nick mam taki bo zawsze jest wolny ja musze zaczac uzywac
btw co uzywacie pod oczy ? ja mam 28 lat do ktorych sie nie przyznaje :p przy tlustej cerze sie pozniej zmarszczki robia ale boje sie ze mnie oczy zaczna zdradzac :p mam plan taki - 30 tka juz za niecale 1.5 roku a bede zmyslac ze mam 25 lat wiec moze cos polecicie - rowniez musze stosowac cos na szyje. za wzor mam ciotke ktora jak miala 50 lat to wygladala na 35. ale u niej nawet za komuny na polce byly diory i inne chanele

Edytowane przez dominikinha
Czas edycji: 2007-05-08 o 23:35
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-09, 07:59   #269
Monola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 35
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Witajcie
Pare dni temu zakupiłam filtr SPF 50+ i krem HOR Avene, narazie sprawują sie dobrze- zobaczymy za pare dni.

Mogłybyście doradzić mi jakiś żel, mleczko do oczyszczania buzi. Dodam ze mam nie cale 23 lata ,no i niestety rozszerzone pory koło nosa na policzkach.
Monola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-09, 08:03   #270
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
a pewnie ze mozesz wszyscy tak do mnie mowia nick mam taki bo zawsze jest wolny ja musze zaczac uzywac
btw co uzywacie pod oczy ? ja mam 28 lat do ktorych sie nie przyznaje :p przy tlustej cerze sie pozniej zmarszczki robia ale boje sie ze mnie oczy zaczna zdradzac :p mam plan taki - 30 tka juz za niecale 1.5 roku a bede zmyslac ze mam 25 lat wiec moze cos polecicie - rowniez musze stosowac cos na szyje. za wzor mam ciotke ktora jak miala 50 lat to wygladala na 35. ale u niej nawet za komuny na polce byly diory i inne chanele

Witaj rówieśniczko wiesz, powoli zaczynam miec ten sam problem. Póki co używam zwykłych kosmetyków z tej średniej półki - jakiejś Nivei, Sorai, Eris i czasami mam wrażenie, że zmarszczki (mam cerę mieszaną i odwodnioną na policzkach i takie niewielkie już mam) znikły, a czasami, gdy stoję przed lustrem, to ... .
Niby kręcę sobie jakies mikstury zgodnie z recepturami na mazidłach, ale sama nie wiem, czy nie zafundować sobie jakiegoś kremiku, takiego bardziej już wypasionego - na zasadzie, że lepiej teraz wydać 50 zł raz na dwa miesiące niż potem się obkładać kawiorem od Chanel za grubą kasę.
Póki co kupiłam Dermedic Hydrain i mi on pasuje, delikatnie natłuszcza, nawilża i fajnie się go stosuje. Te mimiczne "kreski" raczej nie znikają, ale byłabym wdzięczna, gdybym tylko tyle ich miała .
A na szyję używam zwykłego kremu, tego, co normalnie do twarzy, nawilżającego. A coś masz więcej????
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:44.