Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-27, 19:09   #391
itrusta
Zadomowienie
 
Avatar itrusta
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 146
Dot.: soczewki kontaktowe

Juz wiem co znaczy sph
Teraz pytanie do osob z astygmatyzmem.
Znacie jakies soczewki o mocy cylindra 4.0 ?? Bo wlasnie mam taka moc i z tego co szukalam to znalazlam tylko roczne soczewki .....
itrusta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-28, 08:26   #392
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez meggara Pokaż wiadomość
Pytalam juz o to samo na forum ale jakos nikt sie nie kawpi do odpowiedzi na to Na samym poczatku okulistka polecila mi
  • krople PVP Comod. Sa bez konserwantow, nawilzajace, mozna stosowac na soczewki. (cena ok. 22zl w aptece). Musze dodac ze maja troche dziwne opakowanie, ale przy malym treningu dobrze sie je uzywa. Dzieki temu opakowaniu nie trzeba sie martwic o okres uzytecznosci po otwarciu.
  • Ale zamierzam sie przerzucić na krople ReNu Multi Plus firmy B&L. (na allegro cena ok. 16,50zl);
  • Krople AMO Blink Contact Eye Drops (na allegro ok. 24zl);
  • Krople Eyeye Hydraclair (20 ampułek po 0,35ml) (cena na allegro ok. 15-20zl);
  • Krople AQuify firma Ciba Vision (ceny nie znam);
  • Krople EYE SEE (silnie nawilżające) (cena na all. ok. 22zl);
  • są również krople homeopatyczne, ktore mozna stosowac na soczewki (pytalam sie farmaceuty, ceny nie znam ale beda raczej tanie).
Takie zestawienie moge tu napisac po tym, jak sie zainteresowalam kroplami na soczewki. Dużo buszuje na aukcjach, wiec wybaczcie, ale tylko takie ceny znam i moglam podac orientacyjnie
Dziękuję za obszerna odpowiedź. Też buszowałam po allegro i moją uwagę skupiły krople Renu.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-28, 10:47   #393
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez itrusta Pokaż wiadomość
Znacie jakies soczewki o mocy cylindra 4.0 ?? Bo wlasnie mam taka moc i z tego co szukalam to znalazlam tylko roczne soczewki .....
4,0?! strasznie duzo tego cylindra Ja mam cylinder 0,5 i 0,75 i mam soczewki zwykle, nie toryczne (takie mi przepisala okulistka). Sa tylko o 0,25 dioptrii mocniejsze od szkiel w okularach i widze wszystko b. wyraznie. Okulistka powiedziala ze przy tak malym cylindrze mozna to skorygowac ciut wieksza moca.
Niestety oprocz torycznych soczewek uzywanych przy cylindrze, nie wiem jakie sa jeszcze inne.
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-28, 14:46   #394
itrusta
Zadomowienie
 
Avatar itrusta
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 146
Dot.: soczewki kontaktowe

No niestety mam strasznie duzy astygmatyzm jeden z wyzszych juz jak to pani doktor stwierdzila...
itrusta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-28, 20:46   #395
sema
Przyczajenie
 
Avatar sema
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 25
GG do sema
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez katarzyna999 Pokaż wiadomość
jutro ide do vision express zrobic badania i zamowic soczewki, ale teraz sie przestraszylam - tyle negatywnych opinii, a chce kupic toryczne i w dodtaku jednodniowe- ktos sie orientuje jaka bedzie tam cena? bo w normalnych optykach ok 115- 130 zl za 30 sztuk, bardzo prosze o odpowiedz... z gory dzieki
nie radziłabym Ci korzystania z usług vision express bo ceny powalają, no chyba że Ciebie stać, ale mnie by było żal tyle wydać, nic nie tracisz idąc do innego optyka, po co od razu tyle pieniędzy wydawać. Decyzja jednak nalezy do Ciebie.
Pozdrawiam
sema jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 10:37   #396
anngaj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4
Dot.: pytanie do osób noszących soczewki kontaktowe

ja nosze okulary. zamierzam kupic soczewki kontaktowe i chciał bym sie dowiedziec jakie najlepsze zkupic miesiczne czy kwartalne?? oraz jaki jest koszt takich soczewek??
anngaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 20:56   #397
julka:)
Zakorzenienie
 
Avatar julka:)
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 3 367
Dot.: Re: pytanie do osób noszących soczewki kontaktowe

dziewczyny? ktore wedlug was sa najlepsze soczewki? chodzi mi o to, ktore sa takie do wrazliwych oczu.Bo ja mam jeszcze takie ktore rok temu w Stanach kupilam,ale teraz czuje zcasami jakbym miala piasek pod powieka...
wiec przydaloby sie je teraz zmienic:/
__________________
"Just come to see me
everyday
and let me remind you
how much I care"


I told myself I won't miss you,but I remember what it feels like beside you...
julka:) jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-09, 19:55   #398
UzaleznionaOdSiebie
Raczkowanie
 
Avatar UzaleznionaOdSiebie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Sądecczyzna bo uwielbiam, ale Kraków też piękny:)
Wiadomości: 336
Dot.: Soczewki - koszt .

czesc!tez od jakiegos czasu przymierzam sie do soczewek tylko ze mam pytanie dotyczace zakupu pierwszych soczewek czy ja je musze kupic u optyka czy np dostane jedna pare do przymierzenia i moge szkla kupic w internecie bo jest duzo taniej a mi na tym zalezy czy musze wziasc i kupic pierwsza pare u optyka??
__________________
studentka....



zmiany?....zmiany są zawsze dobre
UzaleznionaOdSiebie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-09, 20:12   #399
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Soczewki - koszt .

Cytat:
Napisane przez UzaleznionaOdSiebie Pokaż wiadomość
czesc!tez od jakiegos czasu przymierzam sie do soczewek tylko ze mam pytanie dotyczace zakupu pierwszych soczewek czy ja je musze kupic u optyka czy np dostane jedna pare do przymierzenia i moge szkla kupic w internecie bo jest duzo taniej a mi na tym zalezy czy musze wziasc i kupic pierwsza pare u optyka??
Pierwsza pare musiszkupic u okulisty. Ona nauczy Cie zakladac/zdejmowac/czyscic soczewki oraz dobierze Ci odpowiednie, zazwyczaj 1 para i maly plyn jest w cenie wizyty, ja placilam 60 zl.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-10, 19:21   #400
Karolina-135
Raczkowanie
 
Avatar Karolina-135
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 45
Dot.: Soczewki - koszt .

A jak mam 15 lat to mogę nosić szkła kontaktowe? Bo byłam dzisiaj u okulisty i nie chciała mi ich przepisać A okulary posiadam, ale źle się w nich czuje i nie chce ich nosić Czy faktycznie nie mogę ich mieć?
__________________
*Jesteś dla mnie całym światem,
Słońcem, wiatrem, wodą, latem,
A gdy patrzę sie na Ciebie,
Czuje sie jak w niebie.*
Karolina-135 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-10, 19:23   #401
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Soczewki - koszt .

Cytat:
Napisane przez Karolina-135 Pokaż wiadomość
A jak mam 15 lat to mogę nosić szkła kontaktowe? Bo byłam dzisiaj u okulisty i nie chciała mi ich przepisać A okulary posiadam, ale źle się w nich czuje i nie chce ich nosić Czy faktycznie nie mogę ich mieć?
Mozesz .Jak nie ma przeciwskazań (choroby oczu etc). Idz prywatnie.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-10, 19:42   #402
Karolina-135
Raczkowanie
 
Avatar Karolina-135
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 45
Dot.: Soczewki - koszt .

Sęk w tym, że ja byłam prywatnie, ta okulistka też przyjmuje w przychodni. Teraz się zapiszę gdzie indziej. Mam nadzieję, że wszystko dobrze pójdzie.
__________________
*Jesteś dla mnie całym światem,
Słońcem, wiatrem, wodą, latem,
A gdy patrzę sie na Ciebie,
Czuje sie jak w niebie.*
Karolina-135 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-10, 21:19   #403
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Soczewki - koszt .

Cytat:
Napisane przez Karolina-135 Pokaż wiadomość
Sęk w tym, że ja byłam prywatnie, ta okulistka też przyjmuje w przychodni. Teraz się zapiszę gdzie indziej. Mam nadzieję, że wszystko dobrze pójdzie.
Ale dlaczego nie chciala Ci przypisac szkiel?
Moze po prostu ona nie przypisuje ich :-P w ogole
Czy masz jakies przeciwskazania?
Wiek nie ma znaczenia,moga nosic nawet male dzieci (tylko tu problem z wlozeniem/wyjeciem/myciem etc)

Tumasz przeciwskazania: http://www.zdrowie.med.pl/soczewki/soczewki3.html
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-10, 21:46   #404
tak-po-prostu
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 052
Dot.: Soczewki - koszt .

mnie soczewki kosztuja 30zł miesięcznie + 35 zł płyn na 2 miesiące
tak-po-prostu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 11:48   #405
Ptysiulka
Rozeznanie
 
Avatar Ptysiulka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 462
GG do Ptysiulka
Dot.: Soczewki - koszt .

ja kupowałam najpierw u okulisty miesięczne optixa za 39 zł za parę, a teraz kupuje na allegro B&L za 22,50 za parę, albo kolorowe za 40 zł za parę. do tego płyn jakies 20-30 zł
koszt niewielki, a jkia komfort noszenia...
__________________
Ptysiulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 11:54   #406
Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Rosa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 829
Dot.: Soczewki - koszt .

Cytat:
Napisane przez Karolina-135 Pokaż wiadomość
A jak mam 15 lat to mogę nosić szkła kontaktowe? Bo byłam dzisiaj u okulisty i nie chciała mi ich przepisać A okulary posiadam, ale źle się w nich czuje i nie chce ich nosić Czy faktycznie nie mogę ich mieć?

soczewki zaczełam własnie nosic w wieku 15 lat
Nosze 3 miesieczne B&L, koszt 60 zł za pare + płyn ok 23 zł który starcza mi na ok 1 mies.
Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 12:22   #407
lilijcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 57
Dot.: Soczewki - koszt .

Może nie chciał przepisać bo gałka oczna sie jeszcze rozwija? Ja nosze B&L 3mies. 75zł+płyn 25zł u optyka należącego do mojej okulisti. Ale mam inny problem, w soczewkach widzę gorzej niż w okularach?Nie rozumiem tego, przecież maja taką samą moc Poza tym źle mi się patrzy na monitor przez soczewki, a nosze je już dobre pół roku...
lilijcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 14:18   #408
Karolina-135
Raczkowanie
 
Avatar Karolina-135
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 45
Dot.: Soczewki - koszt .

Ona mi je już dopasowała, tylko, że na końcu powiedziała, że osobą w takim młodym wieku nie przepisuje i nie zaleca i żebym poszła do innego optyka po szkła.
__________________
*Jesteś dla mnie całym światem,
Słońcem, wiatrem, wodą, latem,
A gdy patrzę sie na Ciebie,
Czuje sie jak w niebie.*
Karolina-135 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 13:18   #409
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Re: pytanie do osób noszących soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez julka:) Pokaż wiadomość
dziewczyny? ktore wedlug was sa najlepsze soczewki? chodzi mi o to, ktore sa takie do wrazliwych oczu.Bo ja mam jeszcze takie ktore rok temu w Stanach kupilam,ale teraz czuje zcasami jakbym miala piasek pod powieka...
wiec przydaloby sie je teraz zmienic:/
Ja uzywam SoftLens 66toric firmy Bausch&Lomb i to dla mnie najlepsze soczewki jakie miałam
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-12, 13:20   #410
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: pytanie do osób noszących soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez anngaj Pokaż wiadomość
ja nosze okulary. zamierzam kupic soczewki kontaktowe i chciał bym sie dowiedziec jakie najlepsze zkupic miesiczne czy kwartalne?? oraz jaki jest koszt takich soczewek??
Hmm..wg mnie najlepiej opłaca się kupić soczewki na pół roku,są to ceny ok.300 do 500 zł
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 21:12   #411
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: soczewki kontaktowe

Ostatnio zauważyłam, że mam strasznie suche oczy. Nosze soczewki O2 Optix i zawsze były świetne ale teraz normalnie sucho jak na pustyni . Bardzo możliwe, że to skutek tabletek antykoncepcyjnych (a raczej na pewno to ich wina) ale raczej nie zamierzam ich odstawiać w najbliższym czasie.

Moje pytanie: czy są jakieś soczewki odpowiednie do suchych oczu lub przy "zespole suchego oka"? Albo zostają mi tylko kropelki? A może wiecie czy lepsze są w takim wypadku soczewki z dużym uwodnieniem czy raczej z małym?
Bardzo proszęo o jakąkolwiek odpowiedz
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 21:24   #412
orange_girl
Raczkowanie
 
Avatar orange_girl
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 33
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez beta-ina Pokaż wiadomość
A ja z innej beczki..uczulam was na ostrożne obchodzenie się z soczewkami.Wczoraj byłam u okulisty, bo odczuwam ból w prawym oku. Mam zrosty w oku, pozrastane naczynka krwionośne i brodawki w oku. Oczywiście powodem są soczewki, nosiłam przez ok 4 lata i sie dorobiłam tego cholerstwa.Lekarka pokazała mi zdjęcia typowego oka po soczewkach..I,II.III i IV stadium.Moje oko jest w IV Tragedia!! Przepisała mi antybiotyk sterydowy do oczu, mam go stosować miesiąc i może troszkę się zaleczy..wtedy ewentualnie po paru miesiącach mogę powracać do soczewek..ale chyba sie boję.Dziś byłam u optyka i zamówiłam śliczne okularkiNie chcę was odwodzić przed noszeniem soczewek..NOŚCIE..ale z głową, czyście je baaaaardzo często, odbiałczajcie te 3 miesięczne, zmieniajcie płyn co każde włożenie do pojemniczka, nie przedłużajcie ich przydatności( ja potrafiłam nosić 2 tyg Johnsony przez miesiąc).I nie jestem wyjątkiem.Moja koleżanka z pracy dziś przeszła operację korekty wzroku, bo 7 lat nosiła soczewki i tez ma zrosty. Nienawidzi okularów, i jedynym wyjściem była operacja.To jst przyjazny post i ma na celu tylko wasze dobro, niech to co mi sie przydarzyło nie przydarzy się wam.Tego wam życzę Pozdrawiam
O kurczak!!! Nie wiedzialam ze moze byc az tak zle. Ja tez czasem nosze ale miesieczne soczewki tydzien dluzej bo zawsze zapomonam kupic wczesniej i czesto nie chce mi sie zmieniac plynu codziennie. Dzieki za rady.
__________________
BRAK OPISU
orange_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 21:27   #413
orange_girl
Raczkowanie
 
Avatar orange_girl
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 33
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez meggara Pokaż wiadomość
Ostatnio zauważyłam, że mam strasznie suche oczy. Nosze soczewki O2 Optix i zawsze były świetne ale teraz normalnie sucho jak na pustyni . Bardzo możliwe, że to skutek tabletek antykoncepcyjnych (a raczej na pewno to ich wina) ale raczej nie zamierzam ich odstawiać w najbliższym czasie.

Moje pytanie: czy są jakieś soczewki odpowiednie do suchych oczu lub przy "zespole suchego oka"? Albo zostają mi tylko kropelki? A może wiecie czy lepsze są w takim wypadku soczewki z dużym uwodnieniem czy raczej z małym?
Bardzo proszęo o jakąkolwiek odpowiedz
Slyszalam ze wlasnie O2 Optix sa dobre do suchych oczu bo maja jakies skladniki nawilzajace. W kazdym razie tak twierdzi producent ale to co oni pisza moze byc mocno przesadzone. Moze sprobuj kropli to bedzie najwygodniejsze moim zdaniem.
__________________
BRAK OPISU
orange_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-13, 11:05   #414
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: soczewki kontaktowe

dzieki za odpowiedz orange_girl. Narazie pozostaje przy optixach ale zamierzam zmienic na B&L pure vision do przedluzonego noszenia. Coz skutki mojego lenistwa... nie chce mi sie wyjmowac soczewek na noc

A moze ktos uzywal i wie czy sa lepsze NIGHT&DAY czy PURE VISION?
(bo w cenie to one sie duzo roznia)
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-13, 16:35   #415
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: soczewki kontaktowe

Meggara night&day dla suchych oczu są świetne, ale zdejmuj je na noc. Porównywalne do nich, na które sama się, przerzuciłam - i dużo tańsze - są J&J Accuvue Advance. Te od długiego czasu są dla mnie nie do pobicia
Zainwestuj też w dobry płyn do soczewek, ja polecam Opti-free - dodatkowo nawilża soczewki
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-13, 18:04   #416
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez naila Pokaż wiadomość
Meggara night&day dla suchych oczu są świetne, ale zdejmuj je na noc. Porównywalne do nich, na które sama się, przerzuciłam - i dużo tańsze - są J&J Accuvue Advance. Te od długiego czasu są dla mnie nie do pobicia
Zainwestuj też w dobry płyn do soczewek, ja polecam Opti-free - dodatkowo nawilża soczewki
dzieki z pewnoscia sie zainteresuje Acuvue Advance, bo night&day sa strasznie drogie dla mnie. Nigdy jeszcze nie uzywalam soczewek z J&J a aktualnie jestem na etapie próbowania najdogodniejszych dla moich oczek, wiec z pewnoscia je wypróbuje .
Co do plynu - aktualnie uzywam Opti-free i bardzo go sobie chwale z poczatku mialam SOLO AQUA CARE ale po nim soczewki były bardzo "śliskie" i cieżko było je zalozyc
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-14, 18:45   #417
mona_ja
Wtajemniczenie
 
Avatar mona_ja
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 2 568
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez meggara Pokaż wiadomość
dzieki za odpowiedz orange_girl. Narazie pozostaje przy optixach ale zamierzam zmienic na B&L pure vision do przedluzonego noszenia. Coz skutki mojego lenistwa... nie chce mi sie wyjmowac soczewek na noc

A moze ktos uzywal i wie czy sa lepsze NIGHT&DAY czy PURE VISION?
(bo w cenie to one sie duzo roznia)
Ja długo żywałam o2 Optix, jednak ostatnio nie mogłam ich nigdzie kupić, więc zamiast nich kupiłam Focus visitint. Jakoś źle się je zakładało, tak się dziwnie zwijały i "wędrowały" w oku. Potem kupiłam Purevision i moge powiedzieć że są tak komfortowe w noszeniu jak optixy. Zauważyłam też że dla mnie wygodniejsze są te z niskim uwodnieniem ( optix i purevision mają 33% uwodnienia, a Focusy coś ponad 60%).
mona_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-14, 19:10   #418
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: soczewki kontaktowe

ja nie widze dobrze od 5 lat ale dopiero dzisiaj sie pofatygowalam do okulisty
wade mam mniejsza niz myslalam bo -1. wzielam soczewki jednodniowe - 1 day acuvue moist. czy ktoras z was ich uzywa? szczegolnie mnie interesuje polaczenie z pigulkami anty. poki co nie biore ale wkrotce zaczne.
i tak czytam ten watek i te moje to jednak bedzie drogi interes tym bardziej ze myslalam ze jak bedzie 30 szt to na miesiac :p a tu niestety tak jak napisane sztuk 30 wiec dni 15.
i mam tu pytanie - czy taniej wychodza miesieczne ? nawet po kupieniu plynow ?
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-14, 19:29   #419
orange_girl
Raczkowanie
 
Avatar orange_girl
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 33
Dot.: soczewki kontaktowe

A ja mam pytanie. Nosi ktos moze soczewki roczne bo chcialabym sie przerzucic z miesiecznych ?? Jak tak to jakiej firmy i czy sa komfortowe w noszeniu (bo jak mialam 3miesieczne OPTIMA to mnie uwieraly)? Z gory dziekuje za info.
__________________
BRAK OPISU
orange_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-14, 19:42   #420
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: soczewki kontaktowe

czy taniej wychodza to niestety nie wiem (jak sie dowiesz to napisz prosze), a co do reakcji soczewki + tabletki anty to może wystapic tzw "nietolerancja na kontakty". Tak przynajmniej pisze w ulotce. Moze ale nie musi.
Ja zauwazylam ze przy braniu anty mam suche oczy. Nigdy nie mialam tego problemu, zawsze mialam "nawodnione" oczka. Ale teraz nawet gdy nie nosze soczewek tylko okulary to mam suche oczy.

Jest to pewne utrudnienie, bo jak na zewnątrz zawieje wiatr to mam wrazenie ze oczy robia sie jak zaba bez wody, ale dla mnie kozysci z stosowania anty przewyzszaja tę niedogodnosc :/ zwlaszcza ze innych skutkow ubocznych nie mam.

Wiec musisz sprobowac i sie przekonac czy Twoj organizm tak reaguje.
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:52.