''Imigranci wracajcie do POLSKI''- jedno wielkie G...!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-04, 16:01   #1
allunia1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7

''Imigranci wracajcie do POLSKI''- jedno wielkie G...!!!


Jestem wściekła, zła, rozgoryczona... i nie wiem jak to jeszcze opisac....
Nikt nie powiedział, ze z poszukiwaniem pracy jest łatwo i ze trzeba nie raz sie nachodzic... ale za zwyczaj pracodawcy oczekuja : doświadczenia, wykształcenia, modego wieku kandydata.... a moze sie myle

Powiem tak, jakis czas temu wrocilam z Anglii(nie dlatego ze nasz rzad do tego nawoływał, ze tyle tutaj teraz pracy i lepsze zarobki, poprostu z powodow osobistych) tam pracowalam przez 2 lata w tym i na stanowisku kierowniczym, mam ukonczony certyfikat w anglii z jezyka angielskiego(na 2 poziomach) i kilka kursow dotyczacych obslugi klienta,
przed moim wyjazdem w polsce tez pracowalam, jako asystentka prezesa w jednej z firm, ale mialam tez i inne obowiazki zblizone do negociacji z naszymi klientami a takze pomoc w zfinansowaniu zakupionego produktu u nas( czyli kredyty, leasingi itp)
Fakt, moze nie mam wykształcenia wyzszego... ale od wrzesnia rozpoczynam studia, mam dopiero 22 lata...

Czemu nikt nie chce, dac szansy młodemu człowiekowi, ktory ma doświadczenie, a nawet, ktory go nie ma... przeciesh musi jej gdzies zdobyc!

Byłam na kilku rozmowach, w miescie oddalonym ok. 50 km od mojego( bo tam tez chcialam sie przeprowadzic) i w jednej z wiekszych firm zatrudniajacej 1000 osob, w centrum miasta..zaoferowali mi 1000 zł za prace recepcionistki..... a wiadomo trzeba sie jakos utrzymac, wynajac mieszkanie... cos moze odlozyc na przyszlosc

wiecie co... ja poprostu nie mam slow jak ta nasza polska sie rozwija... moze anglia obcy kraj, i daleko sie jest od roziny... ale daje nam wieksze mozliwosci rozwijania swojej kariery, dla nich liczy sie czlowiek... a nie jakie sie ma znajomosci czy jaka szkole sie ukonczylo.

ja nie wiem czy w clej polsce tak jest???? czy tylko w woj. łódzkim??
allunia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 16:09   #2
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: ''Imigranci wracajcie do POLSKI''- jedno wielkie G...!!!

Cytat:
Napisane przez allunia1985 Pokaż wiadomość

ja nie wiem czy w clej polsce tak jest???? czy tylko w woj. łódzkim??
Niestety taka jest prawda : Obiecanki - cacanki
Dzis już człowieka młodego w Polsce niewiele trzyma i mnie pewnie nie będzie trzymać bo i ja uciekam gdy skończę edukację.
Pracodawcy z którymi się spotkałam na własnej skórze do tej pory to tylko wyzyskiwali silne młode ciała i umysły, a gdzie za ten wysiłek wynagrodzenie ? Postanowiłam wiecej z takimi pracodawcami wuięcej nie miec nic wspólnego.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 16:23   #3
NikaVera
Raczkowanie
 
Avatar NikaVera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 376
Dot.: ''Imigranci wracajcie do POLSKI''- jedno wielkie G...!!!

Niestety muszę się z wami zgodzić. Nóż się człowiekowi w kieszeni otwiera kiedy słyszy jakie kto ma zarobki. Np. tacy nauczyciele muszą się nieźle nawyginać żeby poskromić obecne dzieci i młodzież a za to swoje wysiłki dostają jakieś marne ochłapy. I w związku z tym człowiek się zastanawia na co komu te studia skoro większość znanych i osób które mają sporą kasę to skończyły szkołę średnią i trzepią forsę z własnych sklepów czy firm. Sama w związku z tym zastanawiam się co by tu zrobić ze swoim życiem żeby żyło mnie się lepiej i żeby muc pomóc moim rodzicom bo widzę jak jest im ciężko aby utrzymać siebie i mnie na studiach a przydało by mi się też własne mieszkanie a same wiedzie ile teraz kosztują mieszkania zwłaszcza te w dużych miastach. Najchętniej to już teraz otworzyła bym sobie jakiś sklepik i zajęła się tylko tym ale z 2strony to bardzo chcę też wyjechać do innego kraju żeby spróbować życia tam. Tylko, że nie chcę pracować na zmywaku czy sprzątać cudze brudy chcę zając się jakoś dobrą robotą i dlatego wymyśliłam kurs wizażu tylko jeszcze nie wiem co z tego wyjdzie i czy się nadaję
NikaVera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 17:46   #4
bloodshed05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8
Dot.: ''Imigranci wracajcie do POLSKI''- jedno wielkie G...!!!

Niestety w Polsce nikt nie patrzy na umijętności. Liczy się tylko to ile masz lat, czy masz ukończony marekting bądź ekonomię i kogo znasz.
Kto pracuje na najwyższych stanowiskach w dużych koncernach???? Całe rodziny, klany cała familijna mafia, dobre stołki "grzeją" dzieci, wnukowie, synowie, córki, przyjaciele....a na samym końcu "ktoś z zewnątrz".

Przykro się przyznać, ale nasz cudowny kraj jest dla tych co uwili gniazdko i dorwali się do przysłowiowego "koryta" już dawno, dawno temu. Poza naszymi granicami liczy się to, co potrafisz, jaki masz fach w ręku....w Polsce czyim dzieckiem jesteś i kogo znasz :/

Sama jestem świadkiem jak w firmie X dopiero po roku zatrudniono kogoś z zewnątrz, drogą uczciwej, jawnej rekrutacji. Mimo, iż można było zatrudnić kogoś lepszego, z dłuższym stażem pracy na podobnym stanowisku, ale wybrano osoby, które nigdy nigdzie nie pracowały, mają niższe wykształcenie, bo........... przecież są przyjaciółkami zatrudnionej w firmie X pracownicy o imieniu Y!!!!!

W ten oto cudowny sposób wysyłam jak głupia cv tracąc czas. Po co w zasadzie??? Można przecież przyjąć, że rekrutacja jest ściemą, a tak naprawdę już dawno ktoś został przyjęty...
bloodshed05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 22:09   #5
NikaVera
Raczkowanie
 
Avatar NikaVera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 376
Dot.: ''Imigranci wracajcie do POLSKI''- jedno wielkie G...!!!

Cytat:
Napisane przez bloodshed05 Pokaż wiadomość
W ten oto cudowny sposób wysyłam jak głupia cv tracąc czas. Po co w zasadzie??? Można przecież przyjąć, że rekrutacja jest ściemą, a tak naprawdę już dawno ktoś został przyjęty...
Zgadzam się!!! Jak to powiedział jeden z moich profesorów "Wszelkie konkursy na jakieś stanowisko można rozpisać w taki sposób żeby zatrudniona została ta osoba, którą się zna".
NikaVera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 22:14   #6
allunia1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7
Dot.: ''Imigranci wracajcie do POLSKI''- jedno wielkie G...!!!

To wszystko smutne jest... czy mozna cos z tym zrobic??? czy nasz rzad znajdzie na to lekarstwo??... marne szanse...

ale czy mamamy sie z tym pogodzic??
allunia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 17:43   #7
Misiata
Raczkowanie
 
Avatar Misiata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje małe niebo ;)
Wiadomości: 415
Dot.: ''Imigranci wracajcie do POLSKI''- jedno wielkie G...!!!

dopisuje się do was. Pracuje w firmie w której poustawiana jest cała rodzina osób które już tu wcześniej pracowały. Myślałam że chociaż w koncernach międzynarodowych jest inaczej .. niestety nie w tym w którym ja pracuje... nie wspomnę o firmach podrzędnych w których owszem wystawiane są oferty pracy i odbywa się rekrutacja ale niestety uz z góry wiadomo kogo przyjmą na to stanowisko już nie raz się z tym spotkałam ehh... niestety ja nie mam "znajomości"...
Misiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-15, 18:05   #8
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: ''Imigranci wracajcie do POLSKI''- jedno wielkie G...!!!

Cytat:
Napisane przez NikaVera Pokaż wiadomość
Niestety muszę się z wami zgodzić. Nóż się człowiekowi w kieszeni otwiera kiedy słyszy jakie kto ma zarobki. Np. tacy nauczyciele muszą się nieźle nawyginać żeby poskromić obecne dzieci i młodzież a za to swoje wysiłki dostają jakieś marne ochłapy. I w związku z tym człowiek się zastanawia na co komu te studia skoro większość znanych i osób które mają sporą kasę to skończyły szkołę średnią i trzepią forsę z własnych sklepów czy firm. Sama w związku z tym zastanawiam się co by tu zrobić ze swoim życiem żeby żyło mnie się lepiej i żeby muc pomóc moim rodzicom bo widzę jak jest im ciężko aby utrzymać siebie i mnie na studiach a przydało by mi się też własne mieszkanie a same wiedzie ile teraz kosztują mieszkania zwłaszcza te w dużych miastach. Najchętniej to już teraz otworzyła bym sobie jakiś sklepik i zajęła się tylko tym ale z 2strony to bardzo chcę też wyjechać do innego kraju żeby spróbować życia tam. Tylko, że nie chcę pracować na zmywaku czy sprzątać cudze brudy chcę zając się jakoś dobrą robotą i dlatego wymyśliłam kurs wizażu tylko jeszcze nie wiem co z tego wyjdzie i czy się nadaję
Zgadzam się z Tobą Pracowałam jako nauczyciel, pracowałam w firmie, byłam też w Anglii, ale wróciłam, bo nie chciałabym tam żyć. A teraz zastanawiam się co ze sobą zrobić i najchętniej założyłabym swoją firmę, bo na dzień dzisiejszy widzę, że tylko w taki sposób można do czegoś dojść.
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 07:33   #9
malenstfo24
Rozeznanie
 
Avatar malenstfo24
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: ''Imigranci wracajcie do POLSKI''- jedno wielkie G...!!!

Mój Skarbek siedział 3lata w barze ciężko mu było zmienić pracę spotkał się nawet z wrogością, że zabiera pracę anglikom:/ wrócił do Polski i wcale nie ma lepiej(choć przynajmniej śpi w nocy jak człowiek), nie mówiąc o zarobkach, w lutym znów spróbujemy poszukać czegoś lepszego.....do Anglii bym się nie wybrała, ale myślę nad Szwecją
malenstfo24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 19:02   #10
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: ''Imigranci wracajcie do POLSKI''- jedno wielkie G...!!!

tiaaa, ja chyba tez w najblizszej przyszlosci do Polski nie wroce. mlody ambitny czlowiek po studiach po prostu marnuje sie. na poczatku jest entuzjazm i wiara ze bedzie dobrze, a potem cale zaangazowanie gasnie. tez mialam problemy ze znalezieniem pracy...
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 20:50   #11
eres
Rozeznanie
 
Avatar eres
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 938
Dot.: ''Imigranci wracajcie do POLSKI''- jedno wielkie G...!!!

Cytat:
Napisane przez Misiata Pokaż wiadomość
dopisuje się do was. Pracuje w firmie w której poustawiana jest cała rodzina osób które już tu wcześniej pracowały. Myślałam że chociaż w koncernach międzynarodowych jest inaczej .. niestety nie w tym w którym ja pracuje... nie wspomnę o firmach podrzędnych w których owszem wystawiane są oferty pracy i odbywa się rekrutacja ale niestety uz z góry wiadomo kogo przyjmą na to stanowisko już nie raz się z tym spotkałam ehh... niestety ja nie mam "znajomości"...
Dziewczyny, naprawde sie dziwicie ??? Nie, ze popieram taki system, ale biorac sprawe na zimno - to zupelnie naturalne, ze ludzie zatrudniaja swoja rodzine, znajomych, itd. w pierwszej kolejnosci, fakt - bywa to niesprawiedliwe, ale mnie wcale nie dziwi ... Bedac szefem jakiejstam firmy i majac do dyspozycji dwoch kandydatow na jakiestam stanowisko, ktorzy maja podobne wyksztalcenie, z ktorych jeden jest moim synem/corka/przyjacielem/czy tez czlonkiem dalszej rodziny, ktorego znam od strony prywatnej i szanuje jako czlowieka (lub znam jego matke/ojca i oni za niego w pewnym sensie recza) a drugi "kimstam" z zewnatrz, z kim niczym nie mialam do czynienia - no na chlopski rozum, kogo wybieram ???
Znajomosci to w dniu dzisiejszym PODSTAWA i taka jest przykra prawda, czy nam sie to podoba czy nie. A predko to to sie nie zmieni ...
__________________
And if I am a number, I'm infinity plus one ...

Edytowane przez eres
Czas edycji: 2008-10-31 o 20:51
eres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-09, 14:32   #12
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: ''Imigranci wracajcie do POLSKI''- jedno wielkie G...!!!

hmm czy tak jest zawsze? nie, niekoniecznie. to prawda że potrzebne jest szczęście i cierpliwość, ale i bez znajomości można znaleźć naprawdę fajną prace z dobrymi zarobkami na szczęście mi i TŻ się to udało, wiem jednak jak bywa ciężko, gdy kolejne 20 firm totalnie Cię olewa... jedyne co pozostaje, to trzymać za Was wszystkie kciuki i życzyć wytrwałości w wysyłaniu swoich CV pamiętajcie że znalezienie właśnie "tej" pracy jest możliwe!!
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:10.