Ubezpieczenie za granica - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-27, 15:28   #1
Balbinna
Raczkowanie
 
Avatar Balbinna
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 218

Ubezpieczenie za granica


Witajcie, mam do Was pytanie jak to jest z ubezpieczeniem za grancica chodzi mi o to ze za jakis czas koncze prace w Polsce - konczy mi sie umowa i wyjezadzam szukac pracy w Irlandii. Powiedzcie mi jak to jest z ubezpieczeniem gdzie powinnam sie ubezpieczyc na ten czas kiedy wyjade z Polski a nie bede miec jeszcze pracy. Czy wystarczy zwykla firma ubezpieczeniowa czy cos jeszcze?? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
Balbinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 17:50   #2
Balbinna
Raczkowanie
 
Avatar Balbinna
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 218
Dot.: Ubezpieczenie za granica

Ponawiam moje pytanie, czy nikt nic nie wie na ten temat ??
Balbinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 19:33   #3
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577
Dot.: Ubezpieczenie za granica

mysle ze najlepiej udac sie do firmy ubezpieczeniowej i tam zaptyac, i ewentualnie wykupic ubezpieczenie, duzo zalezy od tego na jak dlugo jest wyjazd, ile masz lat, czy studiujesz. ja na wyjazd do pracy za granice ubezpieczalam sie karta euro 26. jestem studentka, ale sa chyba tez takie ubezpieczenia dla osob powyzej 26 roku zycia i nie studiujacych, ale nie znam szczegolow. zobacz tez na stronce EURO<26 : Aktualności

pozdrawiam
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 13:37   #4
Balbinna
Raczkowanie
 
Avatar Balbinna
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 218
Dot.: Ubezpieczenie za granica

dzieki za odpowiedz, jade z zamiarem pozostania tam kilka latek ale zycie pokaze -wiec ubezpieczenie bede potrzebowac chyba na sam poczatek do poki nie znjade pracy. Niestety juz nie sudiuje i juz jakis czas temu skonczylam 26 latek. Ale mysle ze tak bedzie najlepiej jak mi poradzilas Pozdrawiam
Balbinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 13:48   #5
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Dot.: Ubezpieczenie za granica

Dopoki nie znajdziesz pracy ubezpiecz sie turystycznie w np: Warcie. Ubezpieczenie jest tanie a w razie wypadku pokrywaja oni koszty lekow, transportu, pobytu w szpitalu itp... Jesli ktos cie zatrudni (legalnie) musisz wykupic ubezpieczenie zdrowotne w danym kraju. Czesc pewnie placi pracodawca a czesc bedziesz musiala placic sama (cos w rodzaju skladek na kasy chorych).

Bez ubezpieczenia nie radsze sie wybierac. Ja mialam wypadek na nartach w Szwajcarii i cala historia pochlonela 45 000 PLN. Nie wiem co bym zrobila gdybym musiala to sama zaplacic. A przypadki chodza po ludziach. Moze cie nawet cos potracic na ulicy czy zlamiesz sobie reke itp...
tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 17:12   #6
Balbinna
Raczkowanie
 
Avatar Balbinna
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 218
Dot.: Ubezpieczenie za granica

thx za informacjie, zdaje sobie sprawe ze warto miec ubezpiecznie - koszty ubezpiecznenia sa nieduze w porownaniu z wydatkiem jaki pozniej mozna poniesc za nieszczesliwy wypadek. Juz dzownilam do firmy ubezpieczeniowej
Balbinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 22:11   #7
Sisteronaise
Raczkowanie
 
Avatar Sisteronaise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 61
Dot.: Ubezpieczenie za granica

Ja we wczesniejszych latach, najpierw jak jechalam do Hiszpanii na staz, potem jak przeprowadzilam sie do Francji, wykupowalam sobie ubezpieczenie w Warcie na caly rok. Solidna firma - szczerz polecam! Wypadki niestety chodza po ludziach, wiec nie warto zalowac kilku zlotych i wykupic sobie ubezpieczenie.
Sisteronaise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-30, 07:55   #8
Fioletto
Rozeznanie
 
Avatar Fioletto
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 869
Dot.: Ubezpieczenie za granica

jest jeszcze jedna możliwośc- zgłosic sie do NFZ. na podstawie dowodu, poświadczenia o ubezpieczeniu zdrowotnym i płaceniu składek dostaniesz europejską kate ubezpieczenia zdrowotnego (bezpłatnie). na jej podstawie jestes traktowana tak jak pacjent w danym kraju a PO powrocie do Polski mozesz ubiegac sie o zwrot ewentualnych kosztów leczenia za granica. karta zastepuje wczesniejszy druk E 111 i jest wazna tylko na jeden wyjazd. osobiscie juz trzykrotnie załatwiałam taka karte, na szczescie nie musiałam z niej korzystac, nie wiem wiec jaka jest w rzeczywistosci jej "skutecznosc w działaniu".
Fioletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 13:53   #9
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Dot.: Ubezpieczenie za granica

Z ta karta to ja bym uwazala bo juz slyszalam ze jej skutecznosc jest rozna...A w niektorych krajach wogole nie jest uznawana jak na przyklad w Szwajcarii.
tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 22:46   #10
Sisteronaise
Raczkowanie
 
Avatar Sisteronaise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 61
Dot.: Ubezpieczenie za granica

Z ta karta ja rowniez bym uwazala. Moja znajoma przez dlugi czas nie mogla doczekac sie zwrotu kosztow leczenia... nota bene problemy miala wlasnie w Irlandii. Najlepiej jest chyba zalatwic sobie ten druk E 111 i ubezpieczyc sie dodatkowo w w jakims towarzystwie ubezpieczeniowym!
Sisteronaise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 11:24   #11
Balbinna
Raczkowanie
 
Avatar Balbinna
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 218
Dot.: Ubezpieczenie za granica

No juz sie ubezpieczylam. Cos mi sie obilo o uszy ad tej karty ale chyba zalatwieniem jej to juz chyba nie zdaze - wylatuje we wtorek. a moze .... podskocze w poniedzialek do NFZ. Dzieki za info.
Balbinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-02, 14:00   #12
Sisteronaise
Raczkowanie
 
Avatar Sisteronaise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 61
Dot.: Ubezpieczenie za granica

Cytat:
Napisane przez Balbinna
No juz sie ubezpieczylam. Cos mi sie obilo o uszy ad tej karty ale chyba zalatwieniem jej to juz chyba nie zdaze - wylatuje we wtorek. a moze .... podskocze w poniedzialek do NFZ. Dzieki za info.
Powodzenia w Irlandii!
Mam nadzieje, ze nie bedzie intensywnie padac
Sisteronaise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 19:46   #13
Balbinna
Raczkowanie
 
Avatar Balbinna
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 218
Dot.: Ubezpieczenie za granica

Dzieki, tezmam nadzieje ze nie bedzie lalo, jak bylam w maju na tydzien w Irlandii to caly czas ciapalo zabami.
Tymczasem pozdrawiam goraco jeszcze z Krakowa
Balbinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 20:26   #14
Sisteronaise
Raczkowanie
 
Avatar Sisteronaise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 61
Dot.: Ubezpieczenie za granica

Ja spedzialam 5 miesiecy w Galway. Lalo niestety czesto, ale Irlandia bez deszczu, to jak... telewizor bez pilota Tak wiec nie zapomnij o kurtce przeciwdeszczowej!
A gdzie w ogole jedziesz?
Sisteronaise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 22:43   #15
Balbinna
Raczkowanie
 
Avatar Balbinna
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 218
Dot.: Ubezpieczenie za granica

juz powoli spakowana, kurtka oraz parasol obowiazkowo wziete. Lece do Dublina ale jak przyjedzie moj TZ to wowczas sie zobaczy gdzie zostaniemy. Poki co to w Dublinie mam dobrych znajomych. W Gelway tez . A widze ze Ty we Francji - mozna wiedziec jakie miasto ??
Balbinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 10:08   #16
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Dot.: Ubezpieczenie za granica

Hmm to ja mialam szczescie bo kiedys bylam caly lipiec i byl niesamowity upal. Wogole nie bylam przygotowana na takie tropiki w Irlandii
tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 09:52   #17
Balbinna
Raczkowanie
 
Avatar Balbinna
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 218
Dot.: Ubezpieczenie za granica

no jestem w Dublinie 2 dzien jak przylecialm 4 lipca padalo a teraz odpukac slonko i bardzo przyjemnie tylko troszke nudno i teskno za moim Misiem. Pozdrawiam
Balbinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 13:38   #18
Ludwig1975
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: Ubezpieczenie za granica

Cytat:
Napisane przez tanzanit Pokaż wiadomość
Dopoki nie znajdziesz pracy ubezpiecz sie turystycznie w np: Warcie. Ubezpieczenie jest tanie a w razie wypadku pokrywaja oni koszty lekow, transportu, pobytu w szpitalu itp... Jesli ktos cie zatrudni (legalnie) musisz wykupic ubezpieczenie zdrowotne w danym kraju. Czesc pewnie placi pracodawca a czesc bedziesz musiala placic sama (cos w rodzaju skladek na kasy chorych).

Bez ubezpieczenia nie radsze sie wybierac. Ja mialam wypadek na nartach w Szwajcarii i cala historia pochlonela 45 000 PLN. Nie wiem co bym zrobila gdybym musiala to sama zaplacic. A przypadki chodza po ludziach. Moze cie nawet cos potracic na ulicy czy zlamiesz sobie reke itp...
Mądrze mówisz moja droga. Dlatego warto się zainteresować tematem i wykupić ubezpieczenie za granicą, wydać te parę groszy (w porównaniu do kosztów leczenia jakby coś się stało) i mieć święty spokój.
Ludwig1975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 13:00   #19
impo02
Przyczajenie
 
Avatar impo02
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 5
Dot.: Ubezpieczenie za granica

Ja zawsze takich informacji szukam na różnych stronach w necie Np. tu są dość sprawdzone dane http://turystyczne-ubezpieczenia.pl/...tyczne-do-usa/
__________________
Stosowanie wulgaryzmów to sztuka. Jeśli robisz to za często, staje się nudne. A jeśli w ogóle z tego rezygnujesz, to coś cię omija.

Edytowane przez impo02
Czas edycji: 2017-07-28 o 20:15
impo02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-17, 13:00   #20
marsapi
Przyczajenie
 
Avatar marsapi
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 5
Dot.: Ubezpieczenie za granica

Ja też szperam w Internecie. Mnóstwo jest różnych rankingów, porad i porównań, które są w stanie rozwiązać praktycznie wszystkie wątpliwości. Choćby na ubezpieczenie samochodu na ubezpieczeniaonline.pl
__________________
Mąż to chyba nic innego jak tylko gąbka istniejąca jedynie po to, by wysysać miłość swojej żony...

Edytowane przez marsapi
Czas edycji: 2018-01-22 o 16:50
marsapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-17 14:00:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:49.