jaki podkład do cery problemowej??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-04, 21:00   #1
niunia7771
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: krosno
Wiadomości: 5
Unhappy

jaki podkład do cery problemowej???


Dziewczyny doradźcie! Mam cerę tłustą,z trądzikiem i bardzo czerwone policzki i nos i chciałabym to jakoś zakryć Używałam już podkładu avone który nic mi nie zakrywał i miał za rzadką konsystencje,oraz Revlon Podkład Colorstay po tym z kolei nie dość że mi się twarz cała świeciła to jeszcze uwydatniał mi wszystkie suche skórki na twarzy!no i obecnie stosuje podkład soraya matujący- super się rozprowadza, ale niestety po 2 godzinach już się cała błyszczę. proszę doradźcie mi podkład, który by dobrze matował mi cerę a równocześnie jej nie wysuszał, dziękuję z góry
niunia7771 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 12:35   #2
BlackDiamond
Raczkowanie
 
Avatar BlackDiamond
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 55
Dot.: jaki podkład do cery problemowej???

dermacol-wszystko kryje i nie wysusza...
BlackDiamond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 12:38   #3
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: jaki podkład do cery problemowej???

Spróbuj bourjois healthy mix, jest lekki ale naprawde bardzo dobrze kryje. Z podkładów mocno kryjących polecić moge też Pan Stick z Max Factora i podkład z Pharmaceris.
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 12:51   #4
AgatkaL
Wtajemniczenie
 
Avatar AgatkaL
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna/Warszawa
Wiadomości: 2 935
Dot.: jaki podkład do cery problemowej???

Ja polecam Vichy Dermablend - świetnie kryje.
__________________
Nie wszystko wychodzi tak, jak marzyliśmy...czasem bywa lepiej !!!


Jesteśmy zaręczeni !!!
http://s8.suwaczek.com/201102120926.png

♥NASZ ŚLUB♥ 03.09.2011
http://s5.suwaczek.com/20110903580113.png
AgatkaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 13:58   #5
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: jaki podkład do cery problemowej???

Cytat:
Napisane przez BlackDiamond Pokaż wiadomość
dermacol-wszystko kryje i nie wysusza...
z tym się nie zgodzę. z tego co pamiętam na jednym z pierwszych miejsc w składzie jest parafina, czyli ten magiczny produkt ropopochodny, który jednocześnie wysusza skórę jak i zapycha pory i bynajmniej nie jest to podkład matujący (a szkoda, bo go lubię za krycie i kolor 208)
wydaje mi sie, ze musisz postawić na nawilżanie skóry, skoro masz suche skórki i tak bardzo się świecisz (też mam cere mieszaną/trądzikową i u mnie CS trzymał mat przez parę godzin) - wydzielanie się sebum to taki proces obronny skóry

podkładu niestety ci nie doradzę, wg mnie najlepsze są mineralne, które nie wyrządzają krzywdy skórze, wręcz przeciwnie

ponoć Pharmaceris też fajnie kryje i ogólnie jest ok, bo apteczny ale też niespecjalnie matuje
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 18:34   #6
mrsparanoid
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 568
Dot.: jaki podkład do cery problemowej???

Ja używam color stay,a nie uwydatnia skórek tylko dzięki kremowi nawilżającemu a żeby się nie świecic to proponuję żel z maca lub hd powder elf'a/taki biały kryolan też silnie matujący(mam,ale nie pamiętam dokładnie nazywy )/lub make up forver hd powder(jest poprostu niezastąpiony )
__________________
mrsparanoid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 07:27   #7
BlackDiamond
Raczkowanie
 
Avatar BlackDiamond
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 55
Dot.: jaki podkład do cery problemowej???

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
z tym się nie zgodzę. z tego co pamiętam na jednym z pierwszych miejsc w składzie jest parafina, czyli ten magiczny produkt ropopochodny, który jednocześnie wysusza skórę jak i zapycha pory i bynajmniej nie jest to podkład matujący (a szkoda, bo go lubię za krycie i kolor 208)
wydaje mi sie, ze musisz postawić na nawilżanie skóry, skoro masz suche skórki i tak bardzo się świecisz (też mam cere mieszaną/trądzikową i u mnie CS trzymał mat przez parę godzin) - wydzielanie się sebum to taki proces obronny skóry

podkładu niestety ci nie doradzę, wg mnie najlepsze są mineralne, które nie wyrządzają krzywdy skórze, wręcz przeciwnie

ponoć Pharmaceris też fajnie kryje i ogólnie jest ok, bo apteczny ale też niespecjalnie matuje
U mnie jest inaczej....
Nie zatyka mi porów i idealnie matuje
BlackDiamond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-06, 12:43   #8
sparkle83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 53
Dot.: jaki podkład do cery problemowej???

Jeśli chodzi o krycie i trwałość polecam double wear estee laudera,jest bardzo wydajny,mnie cery nie wysusza ale wiem że dużo jest osób które na to narzekaja ,ale jak pod podkład uzywam kremu to nie narzekam na wysuszenie cery.Korektor z tej samej serii jest również wyjątkowo trwały i kryjący ,jedyna wada to zapach..Co do color staya revlonu ,niestety ale powodowal u mnie powstanie zaskórników pomimo że ma formułę oil free.Jeszcze pamiętam że zadowolona bylam z Max factora Colour Adapt.
sparkle83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 16:10   #9
niunia7771
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: krosno
Wiadomości: 5
Dot.: jaki podkład do cery problemowej???

a jaki byś mi doradziła odcień podkładu Dermacol?, bo używam obecnie na przemian ciepły beż i naturalny z Soraya ale te odcienie w porównaniu z odcieniem naturalnym innych podkładów w drogerii to są o połowe jaśniejsze od tych co ja używam używam

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

do BlackDiamond
nie wiesz może czy podklad Pharmaceris długo się utrzymuje czy tez jego trwalość jest kiepska bo poszukuje podkladu takiego żeby nie robić poprawek tapety co chwilę i w granicy 50 zł
niunia7771 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 09:40   #10
MadziA2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: jaki podkład do cery problemowej???

Z kryjących polecam dermablend vichy świetnie kryje, tylko trzeba sobie dobrze odcień dobrać. Dermacol raczej jako korektor. La roche posay toleriane też bardzo dobrze kryje, dla mnie osobiście kolory nie odpowiadają. Z takich mocno kryjących to tyle.
A taki żeby krył w miarę a wyglądał naturalnie i stapiał się z cerą, to myślę że mary kay i vichy aera teint. \
Wszystko opiera się na tym, czy potrzebuje się mocnego krycia za wszelką cenę(nawet z efektem maski) czy też średnie krycie(ale za to naturalny wygląd). Kwestia indywidualna
MadziA2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 09:59   #11
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: jaki podkład do cery problemowej???

O ile moją cerę skrzywdziłabym nazywając ją problemową, ale moja siostra, obdarzona nieco gorszą cerą, podkradając mi moje podkłady, chwaliła sobie City Matt Lirene oraz matujący podkład z Rimmela, nie pamiętam nazwy, ale był z bawełną, ogórkiem. Elegancko kryły co trzeba, dawały niezły efekt matowej gładkiej cery i nie zamieniały się w maskę uniemożliwiającą skórze oddychanie. Jako że jest to wybredna osoba cd podkładów, miała już droższy, więc wydawało by się, że lepszy, podkład z Vichy, Astora, Loreala - a tu moje właśnie przypadły jej do gustu
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-03, 12:49   #12
Sylwik_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 22
Dot.: jaki podkład do cery problemowej???

ja używam często podkład Super Balanced Cliniqua i żeby jeszcze zmatowić cerę nakładam lekko puder w kamieniu. Cera idealnie się matuje polecam.

Sylwik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 09:00   #13
MadziA2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: jaki podkład do cery problemowej???

Ja używam pudru sypkiego Jadwiga ma podobno przy okazji właściwości lecznicze..
Lirene city matt też mam w kosmetyczce, u mnie nie kryje wszystkiego, ale jest znośny. Cały dzień nie wytrzyma i się ściera.
Ostatnio zastanawianm się nad jakimś podkładem z górnej półki, może Estee Lauder czy Lancome. Ale nie wiem na jaki się zdecydować
MadziA2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 15:40   #14
niunia7771
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: krosno
Wiadomości: 5
Dot.: jaki podkład do cery problemowej???

zastanawiam się nad Lirene city matt, ale mam watpliwości gdyb mogła gdzieś próbki jeszcze dostać było by super, chciałabym go przetestować jak długo się utrzymałby się na mojej cerze, jeszce mam problem z dobraniem odpowiedniego odcienia, bo używam naturalny z Soraya a on w porównaniu i naturalnym z Lirne jest o duzo ciemniejszy i mam dylemat
niunia7771 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 09:22   #15
MadziA2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: jaki podkład do cery problemowej???

Lirene city matt ma dość ciemne kolory..
A próbkę może dostaniesz w sephorze czy douglasie bo w rossmanie to wątpię.
MadziA2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 09:29   #16
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: jaki podkład do cery problemowej???

co do kolorów, to City Matt nie powala, dość mała paleta, ale ja znalazłam coś dla siebie - beżowy. Szukałam ciutek ciemniejszego, ale te tiramisu i temu podobne były już za ciemne. Jak na moje kryje dobrze, dość długo matuje. Idź do drogerii z gołą twarzą wybierz odcień dla siebie, nałóż i zobaczysz jak się trzyma

Cd Lancome, miałam kiedyś, dostałam w prezencie wraz z zestawem do oczu, ale muszę przyznać, że nie powalił mnie na kolana. Sama nie kupiłabym za takie pieniądze czegoś, co jakościowo nie odbiega od cen nieco bardziej przystępnych dla mnie. (Nazwy nie pamiętam, miał być idealnie kryjący)
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:33.