juz nie wiem co robic =U - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-30, 00:47   #1
thuglife
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3
Thumbs down

juz nie wiem co robic =U


cere mam tlusto (troche zaskornikow, troche pryszczy) wrazliwa, myje twarz w wodzie przegotowanej, stosuje kremy itp a cera nadal mi strasznie wyglada, jest czerwona itp :/
jak jest zimno to tez sie robi czerowna, jak jest goraco to tak samo

mozecie mi napisac jak sie obchodzic z taka cera ??

przez jakies pol roku stosowalem zel normaderm, rano krem nawilazjacy iwostinu do cery suchej i wrazliwej a na noc jakis sebium k2 czy cos :P
jak mi sie iwostin skonczyl to kupilem sobie vichy thermal fix1 i iwostin krem na noc
ale to nic nie daje,
dodam ze jakies pare miechow temu bylem zadowoly ze stanu swojej cery, a teraz sie pogorszylo

moze to przez slonce ??????

helpppppppppp
thuglife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 09:39   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: juz nie wiem co robic =U

porządny krem z filtrem na dzień- to podstawa przy czerwienieniu. np. avene z serii pomarańczowej, Bioderma photoderm flush spf50, SVR spf60 itp.
raczej nie kwasy i nie alkohol (te wszystkie normadermy i sebium)- jeśłi już to w wersji delikatniejszej typu Effaclar K.
być może przydłaby się krem typu Rosaliac- "naczynkowy"
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 12:06   #3
thuglife
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3
Dot.: juz nie wiem co robic =U

hej dzieki za rady

mam jeszcze pare pytan
leczylem sie z tradziku jakies 2 lata, i zawsze mam obawy zeby mi jakis nowy krem nie pozatykal porow itp :P
chodzi mi o to czy te kremy z filtrem wlasnie tego nie zrobia ?, bo na czole i na nosie mam tlusta cere a policzki czerwone
no i powiedz mi jeszcze w czym mam myc twarz, skoro ten normaderm za ostry (na opakowaniu bylo napisane ze testowany na cerze wrazliwej)

pozdrowka
thuglife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-04, 16:33   #4
Szafirek20
Raczkowanie
 
Avatar Szafirek20
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 92
Dot.: juz nie wiem co robic =U

Hej!
Sama mam dość podobny problem, więc postaram się pomóc. Niestety zima jak i lato są bardzo niekorzystne dla takiej cery, bo rozumiem, że masz dośc delikatną, cienką skórę. otóż jak napisała poprzedniczka, na lato koniecznie krem z wysokim filtrem - ja np stosuję VICHY z filtrem 60 i jestem zadowolona. poza tym unikaj przegrzewania cery, picia alkoholu, palenia papierosów czy pikantnych potraw. Niestety, taka cera jest bardzo wrazliwa. Dodam, że od kilku m-cy stosuję krem DIROSEAL firmy Avene i zauważyła poprawę stanu cery. Tobie też polecam, aczkolwiek trzeba się uzbroić w cierpliwośc. Poza tym są różne kremy do cery mieszanej czy tłustej z naczynkami (jesli je posiadasz), trzeba tylko poszukać trochę np w necie.
Pozdrawiam, życzę owocnej walki!!!!
Szafirek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-04, 16:35   #5
Szafirek20
Raczkowanie
 
Avatar Szafirek20
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 92
Dot.: juz nie wiem co robic =U

Aha...a odnośnie mycia twarzy - unikaj preparatów z alkoholem, ja np do cery (mam mieszana) uzywam pianki w fioletowym opakowaniu firmy Johnson&Johnson. Poza tym z tego co widziałam, taka pianka jest też do cery wrazliwej - w rozowym opak. No a jakby i to nie pomogło, myj twarz przegotowana woda, odrzuc mydło zwykle, sa tez preparaty dla alergikow bodajze tez J&J wersja bezzapachowa - zel myjacy....mam nadzieje, że bedzie OK
Szafirek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-04, 16:46   #6
jami
Rozeznanie
 
Avatar jami
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 908
Dot.: juz nie wiem co robic =U

Moim zdaniem nie powinnas uzywac duzo kosmetykow: myj twarz zelem bezalkoholowym, uzywaj jakiegos delikatnego toniku zatroszcz sie o nawilzenie skory( db kremik i pij duzo wody mineralnej)-to powinno przyniesc efekty
jami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 09:52   #7
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: juz nie wiem co robic =U

Mnie Iwostin strasznie nie służy- jeśli Ci się skóra zaczęła czerwienić to rozważ, czy nie po tym kremie...
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-05, 10:57   #8
Szafirek20
Raczkowanie
 
Avatar Szafirek20
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 92
Smile Dot.: juz nie wiem co robic =U

Podobno iwostin nie ma w składzie substancji, które miałyby jakoś specjalnie pomóc naczynkom. Tak więc radzę Wam inne kremy - może z serii Eris z witaminą C, K i innymi, wczesniej wspominany przeze mnie Diroseal (nikt mi nie płaci za reklamę ), unikanie słońca - po nim twazr mnie piecze i jest czerwona - ważny krem z wysokim filtrem - ja stosuję z 60 . No i na pewno stan takiej cery bardzo pogarsza alkohol czy pikantne potrawy . Ponadto cerutin, serum z witaminą C też podobno jest okey - na stronce www.biochemiaurody.com

Pozdrawiam
Szafirek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:27.